j L feu LEIDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Woensdag 15 Juni 1938 Het schaaktour nooi te Noord wijk SPORT Euwe wint van Spielmann VOETBAL. Brazilië in de demi-finale. De Tsjechen verslagen. Beide elftallen sterk gewijzigd. Brazilië heeft gisteren te Bordeaux den kwarteindstiïjd van het toumooi om het wereldkampioenschap voetballen met 21 van Tsjechoslowakye gewonnen, waardoor dit land morgen te Marseille voor de halve finale tegen Italië uitkomt. De andere demifinale tusschen Hongarije en Zweden wordt eveneens morgen gespeeld en wel te Parjjs. De ontmoeting tusschen de Tsjechen en de Brazilianen van Zondag J.l. heeft toch nog groote gevolgen gehad in de ploegen, welke gisteravond in den tweeden wedstrijd tusschen beide Janden tegenover elkaar hebben gestaan, waren zoovele wijzigingen aangebracht, dat zij niet meer te herkennen waren. In de Brazi- liaansche ploegen waren liegen spelers ver vangen, slechts doelman Walter en midvoor Leonidas waren opnieuw opgesteld. Bij de Tsjechen ontdekten wij zes andere spelers. O.m. moest Planicka vervangen worden. Hij ligt met een armfractuur in nel ziekenhuis, waar heen ook Mejedlv vervoerd is met waarschijn lijk een c-rnstlge voetblessure. Gelukkig droeg deze wedstrijd niet hetzelfde onaangename karakter van Zondag. Het groote verschil in spelwijze viel ook nu op. De Tsjechen ontplooiden het ook in Hol land zoo bekende klassieke spel, de Brazilianen speelden enthousiaster, forscher, bij het ruwe af, nu en dan op het kantje van het. geoor loofde. Brazilië was in de eerste helft steeds iets sterker in het veld, doch zag geen kans dit in doelpunten uit te drukken. Tot veler ver rassing wist. Tsjecho-Slowakije juist in die periode een goal te maken, door Kopecky. Ook in de tweede helft waren de Brazilianen over het algemeen sterk in de meerderheid. Het Tsjechische doel werd letterlijk gebom bardeerd. Enkele schoten gingen kort achter elkaar vlak langs of over doel. Een voorzet van Britto werd keurig door Leonidas opgevangen en onhoudbaar ingeschoten 11. Fel werd er verder gestreden. Een doelpunt van Brazilië werd wegens buitenspel geannu leerd. doch even later gaf Roberto over aan Leonidas, die keurig naar Luizino plaatste. De Braziliaansche rechtsbinnen schoot bulten be reik van Burkert in het Tsjechische doel. Hangpartijen uitgespeeld. De resultaten van de gisteren voortgezette partijen uit de derde en vierde ronde luiden: Derde ronde: Landau—Bogoljubov Vierde ronde: BogoljubovSpielmann MV» Tartakower—Schmidt 1—0; Keres—Eliskases Gisteren was het te Noordwljk de dag der hangpartijen. Vooral Bogoljubov en Spielmann hadden het zwaar, omdat zy beiden met twee afgebroken partijen waren blijven zitten. In dit verband kwam het eerst de partij tus schen Bogoljubov en Spielmann aan de beurt. Bogoljubov, die bij het afbreken een pion won, dwong zijn tegenstander een stuk te offeren. Spielmann kreeg daardoor een vrijpion op de a-lijn, die zeer gevaarlijk dreigde te worden, j Bogoljubov op zijn beurt moest het stuk terug- offeren. Hij probeerde het daarna nog met een I plonneneindspel, hetwelk enkele Droblecmzetten j bevatte. Doch de geroutineerde Spielmann had geen moeite de goede oplossingen te vinden. Nadat ^ogoljubov zich er van overtuigd had, dat zijn tegenstander de goede afwikkeling I koos. werden beiden het eens over remise. De partij KeresEliskases. welke in een j gunstige stelling voor den Estlander was afgc- I broken, bood interessante momenten. Huisvlijt kwam hier te pas. Keres rukte met zijn twee verbonden vrijpionnen op de a- en b-lijn op. SAMENWERKING IN DE VOETBALSPORT. Tusschen den Christeiyken Nederlandschen Voetbalbond, den Nederlandschen Arbeiders- Sportbond, de Nederlandsche Voetbal-Federa tie en de Roomsch-Katholieke Federatie van Voetbalbonden hebben besprekingen plaats ge- tonden op basis van de bevordering en de behartiging van de belangen van de voetbal sport. De besprekingen hebben tot resultaat gehad, dat een voorloopige contact-commissie is tot stand gekomen, bestaande uit: H. Teeuw 'Rotterd.), H. J. Ardon (Dordrecht) C.N.V.B., S. Broekman (Amsterdam), W. F. Klopper (Rotterdam) N.A.S.B.. H. van Leeuwen (Den Haag), J. Gosschalk Gzn. (Den Haag), N.VJF., G. Kruyver (Zaandam), H. Putter (Amster dam) RKJF. De hierboven genoemde organisaties stellen zich met dc vorming van deze contact-commis sie ten doel de bevordering van de voetbal sport in het algemeen en de uitbreiding van de speelgelegenheden in het bijzonder. Voorts zal getracht worden regelingen te ontwerpen inzake het overnemen van schor singen en royementen van leden, het nie.tr overnemen van spelers tijdens een speelseizoen en het treffen van een overeenkomst inzake het spelen in twee organisaties. Het secreta riaat is gevestigd bij S. Broekman, Sarphati- kade 21, Amsterdam C. Winst was echter niet mogelijk, daar zijn koning aan voortdurende matdrelgingen bloot stond. Hij moest daarom met remise genoegen nemen. Het was een zeer interessant eindspel en van theoretisch standpunt zeer leerzaam. Dr. Tartakower boekte gisteren zijn eerste winstpunt. In zijn afgebroken partij met Schmidt stond hij weliswaar gunstig, doch de remisekansen waren zeer groot. Door eenige krachtige zetten vergrootte hij zijn positionee- len voorsprong, waarna Schmidt, die reeds een kwaliteit achter stond, nog een pion moest ver liezen. Het langst duurde de partij Landau-Bogol- jubov, welke in een iets gunstiger stand voor Landau was afgebroken. In een iorcneindspel had Landau een pion meer, doch het was een dubbelpion. Alhoewel het er naar remise uitzag probeerde de Nederlandsche kampioen nog van zijn maierleel voordeel te profiteered Inder daad verkreeg hij eenige kansen, doch Bogol jubov wist door fraaie probleemzetten remise af te dwingen. Op den 64-sten zet. werd de vrede ge teekend. Aan Euwe is de bijzondere gunst toegestaan om eventueel afgebroken partijen thuis te spe len. Zoo toog Spielmann gisteravond naar I Amsterdam om daar zijn afgebroken partij met Euwe verder te spelen. Na eenige zetten j moest Spielmann de partij opgeven. De stand van het toumooi luidt thans: 1. Eliskases 3 punten: 2. 3, 4. Euwe, Keres en Sir G. A. Thomas, ieder 2M punt; 5. Bogoljubov j 2 punten; 6. 7, 8. 9 en 10 Spielmann, Landau, Schmidt. Pirc en Tartakower ieder 1!4 punt. De vijfde ronde wordt hedenavond gespeeld met de volgende partijen: Sir G. A. ThomasBogoljubov; Eliskases Landau; SchmidtKeres; EuweTartakower; I Spielmann—Pirc. SCHERMEN. Nationale Politiekampioen- schappen. H.P.S.V. I (Den Haag) kampioen. C.G.W. De wedstrijd van C.G.W. II tegen A.S.V.- Veteranen is hedenavond. TENNIS. De int. kampioenschappen te Noordwijk. Enkele Fransche spelers hebben tijdens het tour nooi te Parijs te kennen gegeven dat zij er voor voelden om deel te nemen aan onze kam pioenschappen te Noordwijk. Féret, no. 5 van de Fransche lijst, heeft reeds het voorbeeld ge geven en heeft zich laten inschrijven. Voorts bestaat er kans dat de bekende dubbel- speelster mej. Yorke die te Parijs het dubbel spel met mevr. Mathleu won en met v. Swol een uitstekende partij tegen mej. WynneBoussus speelde, zal deelnemen. Het is altijd moeilijk om midden in het Engelsche gras-seizoen Engel- schen naar hier te krijgen, doch het contract met onze spelers heeft mej. Yorke doen intcres- seeren voor Noordwijk. Indien zij komt, zal zij het gemengd dubbelspel met van Swol spelen. Met de Australische dames en de Joegoslaven zal dit nummer sterk bezet zijn. Hold. SCHAKEN. Het kampioenschap van Leiden en Omstreken. Om den wisselprijs van het Leidsch Dagblad ZUIDERKWARTIER I—U.V.S. III. De wedstrijd Zuiderkwartier I—U.V.S. III, vastgesteld op morgen, gaat door een misver stand niet door. L.W.V.P.C.enL. 2—2. Voor de rust gaf Braxhoven L.W.V. de leiding waarna de midvoor van P.C.enL. met een kop bal gelijk maakte. Rust 11. Na de thee maakte Kluivers met een hard schot 21 voor L.W.V. Vijf min. vóór het einde maakte Kruit voor P.C. en L. gelijk. De heer Boom floot correct. DE WEDSTRIJDEN VAN FABRIEKSARBEIDERS. Gisteravond won Fabrieksarbeiders met 3—1 van Electroboys. Arnoldus gaf dadelijk Fabrieks arbeiders de leiding. Uit een voorzet van Oostrom scoorde Electroboys tegen 1—1. Na de rust was Electroboys eenigen tijd sterker. Ver- I volgens echter hebben Boeff en Zwart voor de thuisclub de score tot 31 opgevoerd. Fabrieksarbeiders komt nu in de derde ronde. De prijzen van het tournooi zijn te zien bij den heer H. P. Labruyère, Haarlemmerstraat 117. Remouchamps wint de le partij van Van Veen. In den eindstrijd om het kampioenschap van Leiden en Omstreken waren Joh.s van Veen en E. V. A. Remouchamps het hoogste en gelijk uitgekomen. Het bestuur van den Bond had nu bepaald, dat een match van 3 partijen gespeeld zou worden. Na een paar weken van uitstel, werd gisteravond de eerste party gespeeld, waarin van Veen wit had. Het was een d4-opening met de Rubinstein variant, echter niet met den zet Pg4 na d4Pf6, c4e5, de5: doch Pe4. Blijkbaar kende van Veen deze opening niet, of slecht, want hfj koos een minder goede voortzetting, waarbij Remouchamps als spoedig de beste kan sen had, onberispelijk verder speelde en zijn tegenstander reeds bij den 19en zet mat zette. Daar nu nog slechts 2 partijen behoeven ge speeld te worden, heeft Remouchamps een mooie kans het kampioenschap te behalen. L.S.G. I—II en Morphy spelen gelijk (4H.—41*) In In den vergulden Turk werd gisteravond een vriendschappelijke wedstrijd gespeeld tus schen een 9-tal leden van het Studenten-Schaak gezelschap „Morphy" en een 9-tal leden van het Leidsch Schaakgenootschap, voor de helft be- hoorende tot het le en voor de andere helft tot het 2e tiental. De uitslag is een gelijk spel ge worden, zooals uit het overzicht blijkt. G. Bosscha (L.S.G.)—J. R. Hommes (M) U— M. M. Segaar—Th. R. H. Vreedel—l I. ZitmanJ. H. Pastoors o1 J. v. SteenisH.Vles io S. H. A. VlasveldJ. H. Sanders 01 Dr. J. F. Sirks—C. C. Dutilk i_o A. ZandvlietH. C. v. Geer io Ir. H. N. FrancoisH. S. Cats 01 M. J. DiebenG. R. v. Veen o1 Van verslapen geen sprake meer met een Junghans wekker! Zonder mankeeren en precies op tijd wekt hij Uéén drok op den knop en hij zwijgt. Ook Junghans „Zachte Tik" en „Zonder Tik" zijn ideale wekkers voor nerveuze slapers. 2858 (Ingez. Med.) WATERPOLO. L.Z.C. I wint van De Zijl I (3-1) Totaal 414- Schema van het toumooi: 5 JUNI 12 JUNI Frankrijk Colombes Frankrijk België Colombes Italië Italië Marseille Italië Noorwegen Brazilië Straatsburg 5 Brazilië Polen Bordeaux Tsj. Slowakije Le Havre Tsj. Slowakije Nederland 1 16 JUNI 19 JUNI Marseille Brazilië Colombes Cuba Toulouse 'Cuba Roemenië l Antibes Zweden vrij Zweden Duitschland l 4 Juni Parijs Zwitserland Zwitserland Rijssel Hongarije Reims 'Hongarije Ned. Indië Zweden Parijs Hongarije 18 Juni: Bordeaux, om de 3e plaats: De sterkste ploeg triomfeerde. Met invallers voor Van der Reyden en Van Helvert won L.Z.C. I gisteravond in de zwem inrichting „De Zijl" met 31 van ,.De Zijl I", dat het voortaan ctellen moet zonder den steun van D. Kraayenbrink, die benoemd is tot zwemmeester te Schagen. Het water was bijna te koud voor waterpolo, vooral waar de meeste zwemmers nog zoo weinig in buitenwater ge weest zfjn, doch de bond heeft nu eenmaal 16 graden als limiet gesteld en hoe dikwijLs ae spelers den thermometer ook bestudeerden: onder de 16 wilde het kwik maar niet komen! In de L.Z.C.-ploeg had men de proef met Van Oord niet herhaald. Doordat onverwacht echter Van der Reyden en Van Helvert niet fit bleken te zijn. kwam er evenwel toch een an dere combinatie te water dan men zich voor gesteld had. terwijl de la Court, die tevoren voor het tweede zevental uitgekomen was. zelfs twee wedstrijden achter elkaar spelen moest! Bij „De Zijl" completeerde W. Hasselbach thans het team. De opstelling was evenwel ge heel gewijzigd. Zooals feitelijk te voorzien was. heeft de Leidsche Zwemclub meerendeels het initiatief tot den aanval gehad in dezen kamp. De ploeg van De Zijl mist nu eenmaal routine en schot vaardigheid en zij zal heüsch dit seizoen moeite hebben zich te handhaven. Keeper Kloots kreeg het dan ook beduidend drukker dan Versluys aan de overzijde, maar toen de Zyi plotseling een uitval deed maakte de doelman der L.Z.C. een fout door den bal in de eigen goal te gooien 10. Direct daarna kreeg Geeve een kans om de score op te voeren, doch hij plaatste zoo slecht dat de L.Z.C.-verdediging ingrijpen kon. En toen Teegelaar daarna fraai opbracht en vóór zette was H. A. K. Walenkamp, die voor den gelijkmaker zorgde 11. Spoedig na de hervatting werden Ouwerkerk en Arnoldus uit het water gezonden. L.Z.C. werd daarna beduidend sterker. Telkens bracht Elzinga keurig op en er kwamen kansen, zoo wel voor hem als voor Lut en Teegelaar. Het schot was echter niet scherp genoeg, terwijl de combinatie veel te wenschen over liet. Hadden de L.Z.C.'ers in deze periode behoorlijk uitge keken naar vrijliggende clubgenooten (en die waren er voortdurend!) dan zou L.Z.C. de score snel hebben kunnen opvoeren. Thans gingen schoten van Teegelaar van vrij grooten afstand naast of over de lat, makten ook Elzinga en Lut herhaaldelijk verkeerd of schoten zij uit minder gunstige positie, waardoor Kloots, dfe goed op dreef was, stoppen kon, terwijl andere L.Z.C.'ers op dat oogenblik ongedekt vlak bij de goal lagen Gerulmen tijd zag het er naar uit dat De Zijl stand houden zou, maar tenslotte trof een laag schot van Elzinga dan toch doel (Kloots greep mis doordat het leer van richting veranderd werd!) en kort voor het einde was het opnieuw Elzinga. die er 31 van maakte. De opstelling der zeventallen was als volgt geweest. De Zijl: doel: Kloots; achter: W. Hasselbach, Van Egmond en H. Blansjaar; voor: Arnoldus. Arbouw en Geeve. L.Z.C.: doel: Versluys; achter: De la Court, Elzinga en Ouwerkerk; voor: Lut, H. A. K. Walenkamp en Teegelaar. In een slecht gespeelden wedstrijd had L.Z.C. II vooral met 10 verloren van Zian V. een score, welke voor de rust reeds verkregen werd De Leidsche ploeg bestond uit: doel: H. Overde- vest; achter: C. Walenkamp, N. Overdevest en Hofsteenge: voor: Spoor, De la Court en Meyeraan. I. C. van Daalen (Den Bosch) wint het personeele kampioenschap. In de groote zaal van het café „Amicitia" Westeinde te Den Haag zijn gisteren de na tionale politie-kampioenschappen verwerkt, al dus „Het Vad." De Haagsche Politie-Sportver- eeniging was met de organisatie van deze wed strijden belast. De deelneming en de belangstelling was bij zonder groot. Begonnen werd met den equipe-wedstrijd op sabel, waarvoor 6 equipes op den looper kwa men. De eerste equipe van de Haagsche Politie won dezen kamp en kwam eveneens in het be zie van de medaille, beschikbaar gesteld door Prins Bernhard. Als hoofdsecondanten fungeerden dc heeren Chr. F. Schrurs. L. Stam. S. Gaarkeuken, W. Wagemans en J. de Jager. De uitslag van den equipe-wedstrijd luidde. 1. en kampioen H.P.S.V. I (Den Haag) met de heeren Boxma, Keur, Schouman en Douwes met 14 gewonnen partijen. 44 ontvangen en 69 gegeven treffers; 2. H.P.S.V. I (Den Bosch) met 144670; 3. H.P.S.V. II (Den Haag) met 12—51—59; 4. L.P.S.V. (Leiden) met 9—66—52: 5. H.P.S.V. II (Den Bosch) met 6—69—51; 6. Hermandad (Rotterdam) met 57247. Voor de eerste af deeling degen waren 7 deel nemers. die in één poule om drie treffers wer den ingedeeld, waarvan het resultaat was: 1. I. C. van Daalen (Den Boschmet 64— 18; 2. G. M. Borgers met 3—11—12; 3. P. Pocee (Zutfen) met 31313; 4. W. Vierboom (Den Boschi met 3—13—11; 5. H. J. Boxma 'Den Haag» met 2—14—12; 6 W. Dekker (Rotter dam» met 21620; .7. M. J. Smeets (Den Gosch) met 11611. Voor de hoofdafdeeling personeel sabel wa ren slechts vier deelnemers. De heer van Daa len won al zijn partijen en werd kampioen 1938 1. en kampioen I. C. van Daalen (Den Bosch) met 35—15; 2. P. Keur (Den Haag) met 2-- 13—12; 3. H. J. Boxma (Den Haag) met 111 —11; 4. F. H. A. Schouman (Den Haag) met 0—15—6. In den namiddag werden de finales van dc eerste en tweede af deeling sabel afgewerkt. Voor de eerste afdeeling waren negen scher mers. die in één poule met een directe beslis sing werden ingedeeld. Voor de tweede afdee ling werden vier poules gevormd, uit drie pou les gingen drie en uit één poule één schermer naar den eindstrijd over. Er werd eveneens getrokken om vier treffers. Als hoofdsecondant fungeerde o.a. nog luite nant-generaal b.d. G. A. Scheffer. Uit poule I gingen naar de finale over: 1. v. d. Ham met 51121: de Frens met 41922; Dijksman met 31517. Poule II: Vierboom met 5823; D. Hulshof met 4—1618; Koeman met 41419. Poule III: G. Paling met 51522; Hulsber gen met 41619; Theeuwen met 31521. Poule IV: A. de Vries met 3612. De uitslagen luidden: Sabel II: 1. L. Dijkman (Den Haag) met 7— 1930; 2. A. Koeman (Den Haag) met 6-19-27; 3. G. Paling (Leiden) met 51926; 4. W. de Frens (Den Haag) met 5—2026; 5. Inspecteur v. d. Ham (Leiden) met 52322; 6. P. M. Theeuwen (Rotterdam) met 42428; 7. J. Holsbergen (Den Haag) met 22727; 8. W. Vierboom (Den Bosch) met 12921; 9. A. de Vries (Deventer) met 1»—2910. Een schermer fnocst wegens een blessure den strijd staken. Sabel I: 1. P. Harks 'Den Bosch) met 620 27; 2. K. Rempt (Leiden) met 5—19—29; 3. P. C. Mol (Den Bosch) met 52124; 4. L. Dou wes (Den Haag) met 52325; 5. H. van Hil- ten (Leiden) met 42624; 6. P. de Corput (Den Bosch) met 323—22; 7. A. J. Goedbloed (Den Haag) met 3—26—22; 8. G. M. Borgers Den Bosch) met 32821; 9. J. B. Straathof (Lelden) met 2—25—17. Deze groote wedstrijden werden zeer vlot afgewerkt, terwijl de organisatie bij de H.P.S.V. zooals altyd in goede handen was. De heer Terhorst van den N.P.S.B. heeft na afloop de prijzen uitgereikt. 2847 (Ingez. Med.) WIELRENNEN. SWIFT. De gisteren gehouden recordrit over 17.5 KM. had tot resultaat: 1. N. de Romijn 25.26; 2. W. v. d. Berg 26.08; 3. C. Grasz 26.31; 4. J. de Boer 27.11; 5. C. Nieuwenburg 27.19; 6. C. Paats 27.19; 7. J. v. d. Meer 28.14; 8. M. Herreur 28.34 9. J. Veltman 32.34; 10. W. de Ridder 33.23; 11. F. Holswilder 33.41; 12. J. de Graaf 33.45: 13. A. Bruin in xks 35.19. C. de Vink opgegeven door pech. Alle categorieën startten door elkander. ROEIEN. NEDERLANDSCHE PLOEGEN NAAR FRANKFURT. Naar wy vernemen zullen verscheidene Ne derlandsche ploegen deelnemen aan de jubi leumwedstrijden. welke de Frankfurter Regatta Verein op 26 Juni a.s. organiseert. Ingeschre ven hebben Nereus met een oude vier en een jong? acht, Laga met een vier zonder stuurman en Njord met een jonge acht en een jonge vier. CRICKET. DE EERSTE TOETSWEDSTRIJD ENGELAND—AUSTRALIË. Een draw. De eerste toetswedstrijd tusschen Engeland en Australië, te Nottingham gespeeld, is in een draw geëindigd. Engeland maakte 658 runs \oor 8 wickets, Australië in de eerste innings 411 en in de tweede innings 427 voor 6 wickets. In de tweede innings was Bradman met 144 not out en Brown scoorde 133 runs. MOTORSPORT. GALL GEWOND. De bekende Duitsche motorrenner Karl Gall kwam gisteren, .toen hij aan het trainen was voor de T.T.-races, welke Vrijdag voor de seniores op het eiland Man worden verreden, ernstig te vallen. Men kan er wel rekening mee houden, dat Gall a.s. Vrijdag niet zal kunnen starten. Hij werd bewusteloos naast zijn ma chine aan den kant van den weg gevonden. Het geneeskundig onderzoek wees uit. dat Gall een hersenschudding had opgeloopen en een arm breuk. B M W. is door het uitvallen van Gall wel sterk gehandicapt. TOURNOOI TE ALPHEN. Zaterdagmiddag te 3 uur zal in het Alphen's zwembad uitgaande van den Goudschen zwem- kring. een waterpolotournooi worden gehouden. DAMMEN. VEREENIGING „W.W.D." OPGERICHT. Vele leden van de Leidsche Werkloozen- Damvereeniging vergaderden in het U.V.S.- clublokaal te zamen. In deze bijeenkomst is met één stem tegen besloten L.W.D.V. te ontbinden en voor zoover men nog lid was van L.W.V. collectief voor dit lidmaatschap te bedanken. Daarna werd met 18 leden een nieuwe dam- 'ereeniging opgericht, welke den naam draagt Wij Willem Dammen". Bij acclamatie werden benoemd tot voorzit ter: M. Oosterhout en tot secretaris: J. de Nie. Langegracht 139, terwijl bij stemming werden gekozen tot penningmeester J. Schoonderwoerd den Bezemer en tot commissarissen: J. Blans jaar en A. van Haarlem. Door het winnen van leden en donateurs zal de nieuwe vereeniging pogen zich dusdanig financieel en materieel te versterken, dat zij zich aan kan sluiten bij den Ned. Danibond. om zoodoende aan de a.s. competitie te kunnen deelnemen. De speelavond is eiken Maandag in gebouw Patrimonium", Hoogl. Kerkgracht. BILJARTEN. BRUYNINCKS WINT VAN BEUK. In het clublokaal van de biljartvereeniging „De Poort van Cleef" had een ontmoeting plaats tusschen J. Bruynincks. een der beste spelers van den Leidschen Biljart-Bond en J. Th. Beuk, kampioen van Java (Ned. Oost- Indië). De partij had een spannend verloop, vooral J. Bruynincks liep hard van stapel, daar hij in 8 beurten 111 car. gescoord had, terwijl J. Beuk op 55 stond. In de 9de beurt scoorde Bruynincks een brillante serie van 71 en direct hierop een serie van 63. Beuk antwoordde met tweemaal 39. Na 10 beurten luidde de stand 245133. Hierna kwam Beuk beter op dreef en no teerden we series van 28. 21. 21. 25 en 35. zoo dat hij na 20 beurten zijn achterstand aan merkelijk verkleind had: 369280. De 29ste beurt leverde Bruynincks een serie van 51 car. op. Met de 30ste beurt beëindigde Bruynincks zijn party. Beuk op 383 latend. Het was een party, waarin beide spelers goed spel te zien gaven. De volledige uitslag luidt: pnt. brt. h.s. gem. J. Bruynincks 500 30 71 16,66 J. Th. Beuk 383 29 39 13.20 DUIVENSPORT. „DE VRIENDENCLUB" De speciale rayonvlucht op Epernail (het 2e nieuwe station in Frankrijk, afstand plm. 348 K.M.) is goed geslaagd. Hoewel de duiven ge lost werden met Noord-Oosten wind en deze te Renkum veranderd was in Noord-West (dus wind op den kop) zijn de duiven, welke om 5 uur 55 minuten gelost, werden, goed komen zetten; zelfs de duiven, welke direct op dit station gezet waren, zyn op tyd gekomen. De uitslag is als volgt: Chr. v .d. Pluvm le. 4e, 5e, 11e en 16e: P. v. d. Berg 2 en 13: A. v. Ros bergen 3; W. le Mair 6', 10 en 22; L. Gasman 7. 12. 21. 23 en 40. G. A. I. v. d. Reyric.i 8 14. 24. 29 en 39; A. P. v. d. Voort 9. 25 en 30: Joh. Neuteboom Jr. 15 en 28: C. Vlaardingerbroek 17. 36 en 41: G. P. Onvlee 18 en 35: G. F. v. Dorp 19; H. v. d. Burg 20 en 31; S. N. v. Leeuwen 26, 32 en 42; F. Hofman 27 en 33: N. v d. Linden 34; F. Pelsasso 37 en 43; W. Prins 38. De le duif werd geconstateerd om 11 uur 53 minuten en maakte een snelheid van 972 meter per minuut. Morgen inkorven voor het 3e nieuwe zuidelyke station Beaune, afstand plm. 574 KM. ook voor rayon; tevens voor het jubileum-concours der P.V. De Ooievaar uit Den Haag. LEIDSCHE POSTDUTVENCLUB. Wedvlucht van Epernay (Fr.) afstand 349 KM. De duiven zyn gelost om 5.55 uur en als volgt geklokt: J. J. Laman le, 2e. 10e, lie; A. W. Krol 3. 6. 13: C. Noest 4. 7. 9: R. Pet 5; H. Fasel 8. 16. 17; F. de Haas 14. 15. De eerste duif is geconstateerd om 11 uur 44 min. en vloog met een gemiddelde snelheid, van 1000 M. per minuut; de laatste pryswin- nende duif om 12 uur 16 min. met 915 M. per min. Hiermede is de laatste vlucht voor het kampioenschap Vitesse vervlogen. Het werd ge wonnen door J. J. Laman. DE LUCHTBODE (Boskoop) Wedvlucht vanaf Epernay, afst, 343 K.M. De duiven werden gelost om 5.55 uur. en kwa men op hun hokken terug als volgt: G. Lamorie 135—9: C. F. Middelkoop 2 710: A. van Pruissen 43; A. Sytzema 6. Aankomst, le duif 1157—11 uur. laatste duif 12—23—52 uur. In concours 30 duiven. 3—2

Leidsch Dagblad | 1938 | | pagina 7