ELTAX 666 LAATSTE BERICHTEN LEiDSCH DAGBLAD - Eerste Blad Dinsdag 14 Juni 1938 De strijd in Spanje De strijd in het Verre Oosten REISPLANNEN? VISSCHERIJ-BERICHTEN Burgersdijk Niermans SPORT RECHTZAKEN BURGERLIJKE STAND VAN LEIDEN Binnenland Castellon gevallen. Castellon is na een hevig gevecht in de binnenstad, door Franco genomen. De vierde divisie van Navarra onder commando van generaal Camillo Alonso en de 83ste divisie uit Galicië onder comman do van generaal Martin Alonso, trokken het eerste Castellon binnen, de eerste uit het Oosten, de tweede uit het Noorden. Te kwart over zeven gisteravond was alle tegenstand in de stad ten einde. Even nadat de troepen de stad waren binnengetrokken, kwamen ook de orde dienst, de geneeskundige dienst en de con- vooien met levensmiddelen in de stad aan. 11.000 inwoners zijn in de stad gebleven. De frontlijn ligt thans voor Almazora, zes kilometer ten zuiden van Castellon. De 1-egeeringstroepen trekken in wanorde, doch zonder paniek, terug. Velen hebben zich overgegeven. Sagunto is opnieuw uit de lucht gebom bardeerd. De val van Castellon is de bekroning van het offensief, dat 23 April j.l. is inge zet. In een maand tijd zijn de rechtsche troepen een honderdtal kilometers opge rukt en hierna werd het front gestabili seerd. 2S Mei werd de aanval hervat in alle sectoren, behalve tusschen Albocacer en Alcala de Chivert. waar de vijand een sterke troepenmacht had verzameld. Ten Zuidwesten van Teruel rukte Va- rela op naar Peubla de Valverde. In het centrum bereikten de Castillianen de val lei van de Rio Val de Linares en aan den linkervleugel nestelde generaal Aranda zich aan den voet van de Sierra Espara- guera. na Albocacer in het Westen te zijn gepasseerd. Op 7 Juni werd het laatste offensief in gezet. Aranda kreeg opdracht naar het Zuiden door te stooten naar den weg van Albocacer naar Castellon. Gisteren kwam hij voor Castellon aan. Gedurende dezen opmarsch hebben de rechtschen 148 steden en dorpen bezet, drieduizend tegenstanders werden krijgs gevangen gemaakt en de oorlogsbuit is zeer groot, o.a. 60 mitrailleurs en 38 ka nonnen. Thans zal de strijd om Valencia begin nen. naar het Zuiden teekenen zich twee natuurlijke objecten af, nl. de Rio Mijares en de groote weg van Teruel naar Sa gunto. VOETBAL. R.B.F. speelt hedenavond te 7.15 tegen een Alphensch bakkerselftal op het terrein aan het Zwarte pad. R.K.W.U.V.V. Donderavond te kwart over zeven speelt R.K.W. I een vriendschappelijken wedstrijd te gen U.V.V. I op het terrein aan het Zwarte pad. WATERPOLO. POELMEER II—L.Z.C. II. Poelmeer II heeft gisteravond met 71 ver loren van L.Z.C. LI. DUIVENSPORT. STEEDS SNELLER (NOORDWIJK). Wedvlucht van Epernay (Fr,) pl.m. 357 KM. In concours 117 duiven. Gelost om 5.55 uur met N.W. wind. De duiven bereikten als volgt hun hokken: Joh Rakhorst 1. 2. 4. 13. 15. 23; Gebr. Cramer 3. 7, 21; Eygenstfjn 5. 17: Jac. Cramer 6: M. V. d Wiel 8; Uit hove 9. 11; A. v. Duin 10; J. v. d. Niet 12; J. Passchier 14; Jac. Plug 16, W. Hoek 18; M. Hoek 19. J. B Cramer 20. J. v. d. Zwaan 22. De eerste duif werd om 11.52.35 uur geconsta teerd en maakte een snelheid van 996.58 M. per minuut. Laatste duif 12.28.44 uur, snelh. 905.09 M. per min. DE TELEGRAAF (AALSMEER). Wedvlucht vanaf Epernay, afstand 363 K.M. De uitslag was als volgt: 1. 2 W. Baars; 3 W. J. van San; 4. 8, 10 A. Keessen; 5 Joh. Versteeg; 6. S G. van Hulzen; 7 A. v. Leeuwen. Vliegsnel- heid le duif 954, 10q 900 M. per minuut. Dijken doorgestoken. Volgens berichten uit Chlneesche bron staat de stad Kalfeng tien voet onder wa ter, doordat de Chineezen de dijken der Gele Rivier over een afstand van acht kilometer hebben doorgestoken. Verder zouden ook de dijken van de Wei, de Kwangtsje en de Man bezweken zijn; het is echter niet bekend, of dit een gevolg is j van den zwaren regenval der laatste dagen of dat de Chineezen ook deze dijken heb ben doorgestoken De woordvoerder der Chlneesche mili tairen heeft medegedeeld, dat de Japan- sche troepen, die ten oosten van Tsjeng- Tsjau door de overstroomingen van de Gele Rivier worden opgehouden, een alge- heelen terugtocht zijn begonnen. Het water heeft den spoorweg naar Loenghai bereikt. Het stroomt snel In zuidoostelijke richting. Op de Jangtse. Het heet dat de Japanners Anking heb ben bezet. „Hier meneer, ziet u het geneesmiddel tegen de werkloosheid. Een machine die het werk van één man doet. en zes man noodlg heeft om haar te bedienen". (Passing Show). Reserveert dan tijdig onzen nieuwen uiterst comfortabelen reiswagen CLUBS SPECIALE TARIEVEN 9389 (Ingez. Med.) Van gezaghebbende zijde wordt mede gedeeld, dat de Amerikaansche en Britsche kanonneerbooten op de Jangtse geen op dracht hebben ontvangen haar positie te wijzigen, niettegenstaande het Japansche verzoek. De Britsche kanonneerbooten liggen thans bij Woe-Hoe en Kioe-Kiang, zij hebben bevel gekregen daar te blijven. De Britsche autoriteiten hebben nog niet geantwoord op het Japansche verzoek, doch naar verluidt heeft de opperbevel hebber van de Amerikaansche vloot Yarnell, het verzoek van de hand gewezen. Kanton is voor de 14e maal gebombar deerd. Opnieuw is een beroep op den Paus gedaan. naar het schijnt zullen binnenkort op nieuw eenige partijen Engelsche haring naar België worden verscheept. VERWACHTE SCHEPEN. Thuisstoomende voor de Woensdagmarkt Delft IJm. 17. 25 m. schelvisch, 55 m. braad- schelvisch, 725 m. makreel, 20 m. wijting. 30 m. gul. 50 m. radio. Totaal 905 m.. 45 heele en 115 halve kabeljauwen. „Utrecht" IJm. 73. 550 m. makreel. 90 m. diversen. Totaal 640 manden. WEER 4 LOGGERS NAAR ZEE. Gisteren zijn de haringschepen KW. 167, KW. 95, KW. 123 en IJm. 490 van IJmuiden ter vis- scherij vertrokken. VISCHPRIJZEN. ZAL DE REGEERING SPOEDIG IN VISSCHERIJ-CONFLICT INGRIJPEN Naar wij van bevoegde zijde vernemen mag worden verwacht, dat de regeering Donderdag of Vrijdag a.s. stappen zal nemen om het conflict in het visscherij- bedrijf tot een einde te brengen. Verschillende Scheveningsche reederijen hebben nu een beëindiging der staking door j officiéél ingrijpen niet verre meer schijnt. personeel aangenomen. Het is niet uitge sloten, dat personeel buiten Scheveningen zal worden gemonsterd. Wij vernamen verder nog, dat het niet j uitgesloten is, dat maatregelen aan de Scheveningsche haven genomen zullen wor den om werkwilligen in staat te stellen aan boord te gaan en de schepen voor uitvaren in gereedheid te brengen. Verschillende werkwillige Scheveningers trachten op het oogenblik werk te vinden in Katwijk. Door Engelsche haringhandelaren is een groote partij haring naar België gekocht. De Belgische markt wordt op het oogen blik intensief door de Britten bewerkt en VLAARDINGEN. 14 Juni. Gistermiddag is te Vlaardingen binnengeku- men, de K.W. 58 met 140 kantjes eigen vangst. Overgenomen van de K.W. 14. 51 kantjes en van K.W. 49 32 kantjes, te zamen 223 kantjes. Hedenochtend is te Vlaardingen binnengeko men de K.W. 8 met 58 kantjes eigen vangst, en overgenomen van K.W. 67. 65 kantjes en van K.W. 149. 55 kantjes, te zamen 178 kantjes. Te IJmuiden is binnengekomen de K.W. 79 met 46 kantjes eigen vangst. Overgenomen van cle K.W. 134. 56 kantjes, van de KW. 129, 43 kantjes van de K W. 56. 10 kantjes en vfm de K.W; 63 73 kantjes: te zamen 189 kantjes. Prijzen: Maatjesharing kleine f. 69.8081; idem grootere f.54—59; Idem groot soort f.40— 50.80 per kantje. IJMUIDEN, 14 Juni. Tarbot 6450 ct. per KG.; Tong 10284 ct. per KG.; Middelschol f.29 per 50 KG.; Zet- schol f.2624 idem; Kleinschol f.188 idem; Bot f.3 idem; Schar f.93.70 idem; Poontjes f. 3.60 idem. Middel schelvisch f. 16.50—15.50 idem; Kleinmiddel schelvisch f.1510 idem; Kleine schelvisch f. 10—4.20 idem; Groote gul f. 13.50—10 idem; Kleine Gul f. 12—5 idem; Wijting f.53.10 idem; Makreel f.4.402.80 idem; Kabeljauw f.5431 per 125 KG.; Leng f. 1.201 per stuk. Aan den afslag 5 trawlers: IJm. 26 f.3020; IJm. 70 f. 2360; IJtn. 94 f. 2720; IJm. 19 f. 3050; IJm. 384 f 26.0. VLAARDINGEN. 14 Juni. Middagprijzen: Maatjesharing klein f.74.60— 85.10. idem iets grootere f. 62.2080.30; idem middelsoort f. 42.2063. idem groot f. 3549.80. HAAGSCHE POLITIERECHTER. Tol-kwestie. „Die tollen zijn dingen uit de oudheid en inderdaad is er nogal eens last mee", gaf de politierechter toe. nu de tol te Leider dorp ter sprake kwam. Rond die tol waren onaangename dingen gebeurd, tusschen den tolbaas en een ambtenaar van Waterstaat. Wederzijds gaven die twee elkander de schuld van onhebbelijk optreden, doch in Leder geval, de ambtenaar stond wegens mishandeling terecht. Hij probeerde er eerst uit te draaien met een beroep op noodweer, doch dit bleek niet houdbaar', temeer niet, omdat hij, na eerst tegen den tolbaas tc hebben gescholden, met een fietspomp in de hand kwam aanrijden. De officier vond het gedrag van verdach te onjuist, hij had ook ais ambtenaar beter kunnen optreden, al mocht de getuige ook niet goed gehandeld hebben. De officier vorderde tegen verdachte f 50 boete subs. 50 dagen: het vonnis werd f.30 subs. 30 dagen hechtenis. De bij-verdienste. De èchtgenoote van een steuntrekker uit Ter Aar had een stevige bij-verdienste in een baantje. Daarvan deed de man geen Juiste op gave. totaal f. 230 en dan nog 70 cent per week, zooals de officier vertelde. Eerst wilde verdachte zeggen dat hij maar één keer geld had verzwegen, doch de politierechter wees erop dat daarvoor het bedrag te groot is. Toen gaf verdachte het ook toe dat het méér gebeurd was. De officier zag heelemaal geen reden om hier een voorwaardelijke straf op te leggen, en daarom vroeg hij twee maanden gevangenisstraf. De politierechter wilde eerst wat meer weten over verdachte, alvorens uitspraak te doen. en zal een reclasseeringsrapport vragen. Als de drank Is in den man In Nieuwveen veroorzaakte S. een heel opstootje, want hij was dronken, en la veerde door de Dorpsstraat Er was zoo veel belangstelling, dat de rijksveldwachter Udo het gewenscht vond, om S. op te ber gen. Toen S. in de cel was geborgen, gaf hij geheel onverwachts den veldwachter een klap, zoodat hij behalve voor dronken schap ook voor mishandeling een verbaal kreeg. Hij liet nu verstek gaan. en de veldwach ter vertelde dat S. hem had gezegd zich niets meer van het geval te kunnen her inneren. De officier legde het strafblad over dat er niet erg gunstig uitzag, en waarom drie maanden gevangenisstraf werd gevraagd, hetgeen ook het vonnis werd. Steundelict. Een arbeider uit Alkemade vertelde dat hij voor bepaalde werkzaamheden f. 1 had ontvangen, maar in werkelijkheid was dat f. 14 geweest. Hij trok steun en zijn fou tieve opgave was dus reden voor een straf vervolging. Verdachte bekende het feit, en de officier wees erop dat verdachte tot dit feit was gekomen, omdat hij ook op ander terrein had geknoeid: Een gemeente-ambtenaar uit Alkemade gaf wel gunstige inlichtingen over ver dachte. hetgeen de officier aanleiding gaf een maand gevangenisstraf voorwaardelijk met een proeftijd van twee jaar te vragen. Het vonnis werd conform den eisch. De lastige klant. Op het erf van den secretaris-penning meester van het Burg. Armbestuur te Al phen aan den Rijn was C. IJ. G. S. geko men. en had daar geducht de peentjes opgeschept. Toen de functionaris van S. gelastte zijn erf te verlaten, voldeed hij daaraan niet. zoodat hij zich aan een strafbaar feit schuldig maakte. De Officier van Justitie merkte op dat verdachte zich wel meer onbehoorlijk had gedragen, zooals uit zijn strafregister bleek. Ook de politie gaf een weinig gunstig testimonium over verdachte, waarom de officier een maand gevangenisstraf elschte Bij verstek werd verdachte comform dezen elsoh veroordeeld. Verbroken ketting. Voor den aanleg van een weg. moest een betonmolen gereden worden over den den weg van den landbouwer A. van Staal duinen te Benthuizen. Althans, de aan nemer van het werk vond het noodig dat dit geschiedde, doch de eigenaar van het land. G. D. Stuurman, had den weg met een ketting doen afsluiten, omdat men blijkbaar wat al te ruim van zijn weg ge bruik had gemaakt. Toen had de aanne mer den afsluitketting maar doorggeknipt. De officier vond dat niet te pas kwam, en vorderde f. 40.boete subs 40 dagen hechtenis. Het vonnis werd f. 10— subs. 10 dagen. Opgelicht. Terzake oplichting heeft terecht gestaan M. B. J. D. thans gedetineerd in het Huis van Bewaring. De getuige J. A. Kips uit Leiden beves tigde thans alleen dat D. hem inderdaad benadeeld heeft waarna de officier ver telde dat D. al oplichtende het leven doorgaat. Ook thans heeft hij voor oplichtingen straffen loopen; thans zal zijn elfde ver- oordeeling volgen. De officier vroeg dus zes maanden ge vangenisstraf, hetgeen ook het vonnis werd. GEBOREN: Wouter, zn. van C. Teske en M. Hamerling Geertrui, dr. van A. Sira en A Spek Maria Catharlna, dr. van N. de Vrind en P. J. Lange- zaal Elisabeth Margaretha. dr. van P. H. Kiel en E. M. Hendriksen Gerardus Jacobus Wilhelmus, zn. van P J. M. Melkert en J. M. L. A. Schoutese Marjolijn. dr. van M. F. Hidma en C. M. v. d. Horst v. Lil Jansje. dr. van D. Petit en C. Stouten Teunis, zn. van C. S. Poot en M. v. d. Koofj Elisabeth Jacoba. dr. van W. Looman cn E. J. Flanderhijn Hubertus Johannes, zn. van H. P. de Haas en H. M. Haarlem Wilhelmlna Petronella Maria dr. van N. Langezaal en W. Opdam Maria Elisabeth, dr. van J. H. Roman en G. Binnen dijk Elisabeth, dr. van J. Schalk en C. H1J- zelendoorn Hermanus, zn. van H. Schellin gerhout en M. J. Horstman Jacobus Antho- nius Maria, zn. van L. M. J. v. Velzen en E. M. C. v. Haasteren Otto, zn. van O. Stitselaar en J. M. Droog. W. A. Taselaar. jm. en E. M. Gaijkema jd.- E. P. Cancrlnus jm. en C. A. v. Schalk, jd. OVERLEDEN: G. Flamman. wed. van W. Wassink 76 j. M. van Oosten, wed. van J. Stoeke 80 j. A. Redering, vr. 64 j. W. v. Beelen, zn. 9 j. H. H. G. v. Everdingen, zn. 22 j D. v. d. Bor den. m. 50 j. S. Leeuwenburg, dr. 4 mnd. J. v. Kuieren, hsvr. van L. C. v. d. Voort 46 j. TEMPLUM SALOMONIS Voor Uw Nieuwe Boeken Breestraal 113 t.o. het Stadhuis Telefoon 833 Voor Uw Oude Boeken Nieuwsteeg 1 Telefoon 1067 2790 (Ingez. Med.) G. A. v. Wijk, kloosterbroeder. Mariënpoelstr. 4; J. G. Zeeman, leerl. verpleegster, Rijnsb. weg 10; A. Zeilstra en fam., schoenmaker, Le vendaal 173; Wed. J. Blom-v. d. Zei, Haverzak laan 2a; A. C. M. Z^jdenbos, dienstbode, Papen gracht 6. VERTROKKEN: GEVESTIGD: H. P. Aniba, St. Jacobsgracht 1; D. Blansjaar kleermaker. Kernstraat 25; M. E. Blok, ver pleegster. Lijsterstraat 7; L. Wesdijk-Boer, Ka naalstraat 14; C. N. Bontenbal, verpleegster, Meezenstraat 2; A. F. Borren, rijkstelefoniste, J. van Goyenkade 1; M. Bosselaar en fam., bedrijfsleider, Breestraar 143; H. G. W. J. Bou- man en fam.. Zoeterw. Singel 66; C. ten Braak, hulp i.d. huish., Boerhaavelaan 29; R. A. M. v. d. Brink en fam., restaurateur, Breestraat 16; L. J. Delfgaauw en fam., monteur. Roden burgerstraat 5; C. v. Delft, los arbeider. Merel- straat 13; D. A. Gulelj en fam.. broodbezorger, Munnikenstraat 8; S. A. Hartlief. Morschweg 44; A. J. W. Hendriks en fam., hoofdconducteur, Pasteurstraat 40a; M. Heuvelman, dienstbode, Botermarkt 17; G. Höchter, dienstbode, Rijnsb. weg 22; G. J. de Hoog en fam., teekenaar rijks- tel.. Jac. Catslaan 87; H. Hoppenbrouwer, koop man, Geerestraat 12; W. Th. v. d. Horst en fam., chauffeur. Meezenstraat 3; N. C. A. Huijg. winkelbediende. Haarlemmerstraat 152; A. Noordzfj-Huyser en fam., Kam. Onnes^an 52; J. v. Iterson, dienstb.. Molenstraat 28a; B. Y. Kaptein, verpleegster. Terweepark 8; Koeslan, arts mv., Heerengracht 60; E. v. Dijk- Kramer. Schelpenkade 52; J. P. la Lau, kellner. Oude Rijn 27; W. M. v. d. Meer. dienstbode, Heerengracht 122; J. J. J. Meijer en fam.. kellner. v. 't Hoffstraat 39a; J. H. de Nier, kantoorbediende. Stieltjesstraat 7; G. M. Op dam en fam., St. Jacobshof 10; G. M. Palte, Plantsoen 9a; A. W. J. v. d. Pluüm. kantoor bediende. Boerhavelaan 14; C. J. Ranselaar en fam.. chauffeur monteur, Hoogewoerd 18; L. G. Robbers, winkel juf fr.. 2e Binnenvestgracht 2; M. J. H. Smeets, dienstbode. Boerhavelaan 6; G. Snijder, dienstbode. Zijlsingel 45; S. v. d. Stam. teekenares. Stationsweg 31; E. G. Stoter, Gerecht 6; P. Teijl, steward H.A.L.. Madoera- straat 27; W, J. Timmer, verpleegster. Rijnsb. weg 10; C. de Vogel, timmerman. Seringenstr. 14; M. N. Wolter. verpleegster, Rijnsb. weg 10; W. v. Amerongen. n. Davos Platz, Ned. Sana torium; E. G. Arkema, Coevorden, v. Heutzpark 20; A. W. Baan, n. Dordrecht, Toulonschelaan 21; Th. J. Bokhorst, n. Weert, Wilhelmina- singel 52; H. C. v. Brink, n. Blarlcum, Rijks straatweg 1; J. W. H. v. d. Brink. n. Den Hel der. Hoofdgracht 26; I. Brokkaar. n. Haarlem. Vondelweg 276; G. J. A. Bronsgeest. n. Zwolle, Melkmarkt 35; P. A. Brugman en fam., n. Lei derdorp. Zijloordkade 8; A. E. Derickx, n. Den Haag. Chr. de Wetstraat 50; Wed. H. C. Bak ker-Den Dunnen, n. Den Haag. Oudemansstr. 69; J. v. Dijken en fam., n. Oegstgeest. Rhijng. straatweg 36; P. J. H. Ermers. n. Voorburg, Kon. Wilhelmlnalaan 180 b; A. H. van Es, n. Den Haag, Loosdrechtschekade 525; J. G. C. v. Genderen. n. Schiedam. Tollensstraat 5a; Wed. G. Muhring-Gerritze, n. Voorschoten. Leidsche weg 566; A. Goloubeff. n. Den Haag, Bilder- dijkstraat 90; G. de Groot, n. Bodegraven, Rijn kade 29; G. H. de Rooy-v. d. Ham, n. Vlissin- gen, Sottegenstraat 36; O. J. F. H. Haspers, n. Weert, Wilhelminasingel 52; H. J. Hazevoet en fam.. n. Voorschoten, Leidscheweg 566; J. M. Jansen, n. N. O. Indië; L. J. de Jong, n. Den Haag, Leuvenschestraat 62; A. M. Kakebeen, n. Den Haag. Egelantierstraat 63; J. A. v. Keste- ren. n. Sassenheim. Warmonderdam 41; G. de Kloe en fam., n. Amsterdam, Sarphatistraat 203 II; J. P. Kouwenhoven, n, Bussum, Gr. Wichmanlaan 34; F. O. Krieger en fam.. n. Oberlungwitz; P. v. d. Leeden en fam., n. Delft, Corn. Trompstraat 61; Liem Soei Diong, n Menado; A. J. Limbeek, n. Venray. Leunsche- weg 1; N. v. Lith en fam.. n. Jogjakarta; L. W. Luijke, n. Weert, Wilhelminasingel 52; A. G. Mandersloot, n. Tiel, Havendijk; G. Markus, n, Haarlem, Gr. Markt 27zwart; Z. C. Naakt geboren. n. Rotterdam. Bergsingel 231a; A .de Bruijn-Nagtegaal, n. Voorschoten, Burg. Kem- penaerstraat 18; J. Nievaart, n. Leiderdorp. Zijloordkade 10; A. H. OverUamp. n. Den Haag, Bankastraat 7; C. W. Philippi, n. Voorschoten, Leldschcwes: 114; J. D. C. Polet. n. tindhoven. Boschdijk 625; J. Post, Noordwijk. Binnenweg 8: C. E." F Schnabel, n. Den Haag, Nassau Dii- lenburgstraat 38; J. Schouten cn fam., n. Den Haag. Vaillantlaan 487; I. Sealtiél, n. Den Haag Loosdrechtschekade 525; H. A. Sneller, n. Rot terdam, Heemraadsingel 327a; W. J. M. J. Snij ders en fam., n. Den Bosch. Snellestraat 47; A. A. O Bol-v. Staden. n. Amsterdam. Plantage Badlaan 20; C. Boshoven-v. Steenwijk, n. De venter. Achter de Hoven 89; M. J. Stvampraat, n. Delft. Nw. Langedijk 59; P. Tekamp, n. Zoe- terwoude. F7; C. J. M. Turk. n. Zoeterwoude. Weipooi t B 71J. M. P. Turk, n. Noordwijker- hout. Kortenbachstraat 18; P. M. de Vos. n. Den Haag, v. Beverningkstraat 152; L. Zuider- vcld. n. Heerlen. Willemotraat 21. Congres Algem. Nederl. Metaalbewerkersbond. Het congres van den Algemeenen Neder- landschen Metaalbewerkersbond heeft vanmorgen te Amsterdam de besprekingen over de voorstellen van het hoofdbestuur nopens enkele statutenwijzigingen voort gezet. De wijzigingen werden na breedvoerige discussies goedgekeurd. Om. vloeit hieruit voort, dat de bond zich aansluit bij het t.b.c. bestrijdingsfonds van het N.V.V. De heer H. van Dugteren, penningmees ter van het N.V.V., hield vervolgens een inleiding over het voorontwerp van wet inzake de werkloosheidsverzekering. Op de inleiding volgde een gedachten- wisseling. Des middags maakten de afgevaardigden een autotocht door de provincie Noord- Holland. BEZOEK VAN PRINS BERNHARD AAN HET NAARDERMEER. Men meldt ons, dat eenige dagen geleden Prins Bernhard een bezoek heeft gebracht aan het Naardermeer, het bekende natuur, en vogelreservaat van de vereeniging tot behoud van natuurmonumenten in Neder land, waarvan de prins beschermheer is De Prins werd daar rondgeleid door mr. P G. van Tienhoven, voorzitter, dr Jac. P. Thijsse. secretaris en den heer J. Drijver, lid van het dagelijksch bestuur van deze vereenlging. De „Karimata" kon niet werken. De zee was te woelig. Een bijzondere medewerker meldt ons van Terschelling Als gevolg van de zeer woelige zee heeft de ..Karimata" van gisteravond 6 uur tot vanmorgen 3 uur niet kunnen werken. Toen de zee rustiger werd is het werk hervat Een boeganker dat was uitgeworpen werd bij het ophalen beschadigd. DE POSTVLUCHTEN. De „Emoe" is hedenochtend van het vliegveld Tjililitan vertrokken met mede neming van 273 kg. post, 12 kg. pakket- post en 64 kg. goederen. Voor de reis BataviaAmsterdam wer den geen passagiers geboekt. Voor tusschen trajecten werden zestien passagiers Ingeschreven. POSTWISSEL VERVALSCHER GEARRESTEERD. Na een uitgebreid onderzoek is de politie te Assen er, ln samenwerking met de Ko ninklijke marechaussee te Nieuwe Pekela, in geslaagd een man, die de vorige week aan het postkantoor te Assen een postwis sel incasseerde, waarop hij een bedrag van f. 9 had veranderd ln f 90 te arresteeren, toen hij in het postkantoor te Nieuwe Pekela dezelfde truc wilde uithalen. Het was de politie ter oore gekomen, dat gisteren iemand in het postkantoor te Wil- dervank een postwissel van f. 9 had aan geboden op dezelfde wijze als de vorige week te Gieten. Dezen keer was de postwissel geadres seerd aan iemand te Nieuwe Pekela. Toen de man hedenmorgen probeerde den post wissel te verzilveren, werd hij gearresteerd- Hij had het bedrag niet veranderd, omdat het hem wel gebleken was, dat het bedrog ontdekt zou worden De postbeambte te Wildervank n.l had knoeierijen door verschillende strepen OP den postwissel aan te brengen, onmogelijk gem De vervalscher is een 37-jarige land arbeider te Ter Apel. Hij is in verzekerde bewaring gesteld. DIRECTEUR VAN DE GRIFFIE DER TWEEDE KAMER VRAAGT ONTSLAG. De heer J. G. Pippel. administrateur, directeur van de griffie der Tweede Ka mer, heeft wegens gevorderden leeftijd te gen 1 Augustus a.s. eervol ontslag verzoent AMSTEKDAMSOIE KAMER VAN KOOP HANDEL PROTESTEERT. In een ad, es aan den minister van Pensionhoudster (opportunistisch aange- Waterstaat protesteert de Kamer van legd)neem me niet kwalijk dat ik f 25 Koophandel te Amsterdam tegen de plan per week zei, meneer; ik bedoelde f. 30. I nen der regeering inzake den aanleg van (Happy Mag.) een centrale luchthaven bij Leiden. Bij Kon. Besluit ls aan J W. Vlenings. op zijn verzoek, met Ingang van 16 Juni- eervol ontslag verleend als bu zemeetter der gemeente Clinge; aan H J. Vennekens, op zijn verzoek. nj®t Ingang van 1 Juli als burgemeester aer gemeente Buggenum; A aan J M Sleg» op zijn verzoek, u1" Ingang van 1 Augustus als burgemee.t der gemeente Hoedekenskerke, met dank betuiging voor de langdurige diensten zijn betrekking bewezen. 2—1

Leidsch Dagblad | 1938 | | pagina 2