Uit de Omstreken CEBUTO LEIDSCH DAGBLAD - Tweede B!ad Maandag 13 Juni 1938 BURGERLIJKE STAND1 VAN LEIDEN Wilt U iets van de wereld zien? WEERBERICHT. AGENDA MUSEA. GEBOREN Maria. dr. van J. H. Moenen en C. M. van Oosten May Savitri. dr. van D. L. Fried- mann en H. Churgin Anthonius Maria Fran- ciscus. z. van J. v. Velsen en M. M. Bleeker. ONDERTROUWD. J. Kapaan. jm. 24 j. en J. v. d. Born, jd. 21 j. J. O. Baron. jm. 33 j. en J. C. Herfst, id. 30 J. J. J. v. Zonneveld, jm.. 25 j. en Z. Assié. 23 j C. B. Philippo. jm. 23 j. en E. M. Hons- beek. jd.. 22 J. C. Griekspoor. jm. 28 j. en J. Martyn. jd. 20 j. J. Verduin. jm. 23 j. en C. J. Bastia^n, jd. 24 j. C. Penseel, jm. 22 j. en L. Kramers, jd. 21 j. L. v .d. Meel. jm. 35 j. en P. v. Nierop. jd. 33 j. P. Langezaal. jm. 25 j. en S. M. Velthuijsen. 22 j. OVERLEDEN: T. Kleyn, zn.. 8 u. H. Goorman. wed. van W. Schut. 78 j. Ga reizen met Cebuto. Eenige reizen uit onze massa-keus: 5 dg. Valkenburg en Elfelgebergte 19.75 4 dg. Ardennen met gr boottocht 32.50 4 dg. Burg a/d. Wupper en omg24.— 5 dg. RIJnland.Wiesb., m boottocht 3S.50 6 dg. Ardennen en Luxemburg 48.— 7 dg. Schw. m. Freudenst55.— 9 dg. Beiersche Alpenwerotd 72.50 13 dg. Italië en Dolomieten 112.— Inlichtingen en Reisgids bij: CEBUTO-AGENTSCHAP SIGARENMAGAZIJN H. HEESTERMANS LEIDEN. Steenstr 24 (h. Beestenmarkt) Telefoon 1532. 1 1 I 1 REIZEN ZONDER ZORGEN 2759 (Ingez. Med.) Barometerstand. Hedenmiddag 2 uur: 772. BINNENLANDSCH WEERBERICHT. Medegedeeld door het Kon. Ned. MeteoroL Instituut te De Bilt Hoogste Stand 774.3 te Blacksod. Laagste Stand 753.3 te Haparanda. Verwachting tot morgenavond 7 uur: Meest, matige Noordwestelijke tot Noordoos telijke wind. Gedeeltelijk bewolkt. Weinig of geen regen. Weinig verandering in tempera tuur. AALSMEER. Raadsagenda. Dinsdag 14 Juni des nam. 3 uur. verga dert de raad o.m. ter behandeling van de volgende agendapunten: Voorstel van B. en W. aöhaesie te betui gen aan het adres van den Aalsmeerschen Tuinbouwbond. gericht aan den minister van waterstaat, inzake behoud van het vliegveld Schiphol voor de burger-lucht vaart; extra-hulp aan werkloozen over het jaar 1938; behandeling brief Ged. Staten om vóór 15 Juni 1938 de regeerings-voor- waarde te aanvaarden tot verhooging der vermakelijkheidsbelasting (van 10 tot ge middeld 20°«); adres P. Ravestein. aanleg weg, parallel met den Machineweg. traject Aalsmeerderweg tot gemaal; voorstel van B. en W. tot intrekking van het raads besluit. waarbij gelden zijn gevoteerd voor het ontwerpen van een uitbreidingsplan in den Schinkelpolder; voorstel van B. en W. om de medewerking van het Werkfonds 1934 in te roepen, om een wegverbinding met bru<r tot stand te brengen tusschen den Oosteinderweg en den Aalsmeerderweg. via land v.h. De Gooyer; wijziging verordening regelende de wijkmaxima voor verloven A. De Snijbloemenhandel. Het was te voorzien dat na het Pinkster feest en vooral wanneer warmer weer zijn intrede deed hiervan de terugslag wel zou gevoeld worden in den snijbloemenhandel aan de veilingen alhier. Ging het op Pink stermaandag nog heel goed wat handel en prijzen betreft, sinds Dinsdag dienaanvol- gende, toen de weersomstandigheden een meer zomersch karakter aannamen en groot aanbod van verschillende bloemsoor ten hiervan het gevolg was, werd de gelde lijke opbrengst over het algemeen bedui- dend lager. Van de belangrijkste kasproducten wa ren het vooral de rozen, welke heel wat goedkooper werden verhandeld dan in de week vóór het Pinksterfeest, terwijl de Amerikaansche anjers, althans die bloe- ,men. welke van goede hoedanigheid waren, wel lager noteerden, doch naar verhouding In mindere mate dan de rozen aan prijs daling onderhevig waren. Voor de beste spectrum werd tot plm 6 cent per stuk besteed, een prijs, welke voor dezen tijd van het jaar zeker nog niet on bevredigend was te noemen. Van pioenen was mede geregeld een zeer ruim aanbod, evenals van pyrethrum-bloemen en lathy rus. Al deze bloemsoorten brachten veelal slechts matige prijzen op. De irissen, welke vóór Pinksteren nog een heel bevredigende opbrengst gaven, werden nu beduidend goedkooper. Wat den aanvoer in het alge meen betreft, thans, nu de zomer voor de deur staat, is de verscheidenheid zeer uit gebreid, niet alleen van kasproducten. doch ook van bloemen uit de vrije natuur. Daar de export, zoowel naar het binnenland als over de grenzen, van weinig beteekenis was. moest de overgroote massa der pro ducten. voor zoover ze verkocht wCTd. bij den straathandel terecht komen en hoewel dan over het algemeen tegen lage prijzen, wist deze categorie van kooplieden toch steeds een zeer belangrijk deel van de groote voorraden af te zetten, voorname lijk in de steden. Wan Jap. leliekelken was ruim aanbod, wat slechts tegen zeer ma tige opbrengst koopers kon vinden, n.l van 23'/t cent per kelk. De mooiste bouvardia's golden van 57 cent per takje, Aan de veilingen van pot- bloemen en -planten bleef de toevoer van verschillende producten, waarbij de perk- potten (geraniums enz.) een belangrijke plaats innamen, nog steeds groot. Ook aan deze af deeling van het bedrijf was te be merken, dat de Pinksteren weer tot het verleden behoorde en de animo bij het publiek om deze producten te koopen, zich in dalende lijn bewoog, evenals de prijzen, welke voor verschillende bloemsoorten be steed werden. De geraniums in goede kwa liteit werden nu verhandeld van 1014 cent per stuk, een prijs, welke voor deze bloemen zeker aan den lagen kant is. bloemen zeker aan den lagen kant is De kinderen der Doopsgezinde Zon dagsscholen maakten gisteren met leid sters en leiders een plezierreisje per mo- BUITENLANDSCH WEEKOVERZICHT. Medegedeeld door het Kon. Ned. MeteoroL Instituut te De Bilt. Het gebied van hoogen luchtdruk op den Atlantischen Oceaan nam nog iets in beteekenis toe en verplaatst zich langzaam Oostwaarts. De kern ligt echter nog bewesten Ierland. Rondom den hoogen druk liggen lagedrukgebieden. Cen tra hiervan liggen bij IJsland, over Finland en Lapland, over Zuidoost Europa en over Spanje. Over het geheele waarnemingsgebied waaien matige Noordelijke winden, die overal koel weer brengen .alleen in Hongarije is de tempera tuur nog hoog. In Zuidwest-Duitschland. Zwitserland en Oost-Frankrijk zijn zware regens gevallen. Ook thans regent het er nog. In Scandinavië valt plaatselijk regen, overigens is de bewolking zwaar. WEERSOMSTANDIGHEDEN. HEDENOCHTEND 8 UUR. Parijs: N.N.O.. 11 gr. C., half bewolkt, Londen: N.O., 12 gr. C.. half bewolkt. Berlijn: N.N.W., 15 gr. C.. half bewolkt. Nice: N.O.. 13 gr. C.. half bewolkt. LUCHTTEMPERATUUR. 9 uur voorm.: 10 gr. C. <"50 gr. F.). 12 uur 'smidd.: 13 gr. C. (56 gr. F.). HOOGWATERTIJDEN TE KATWIJK a. ZEE Voor Dinsdag. Voorm. te 4 u. 29 min.; nam. te 16 u. 55 min. WATERTEMPERATUUR. Zweminrichting „Poelmeer". 'sMiddags 12 uur: 18 gr. C. Zweminrichting „De Zijl", 's Middags 12 uur: YlVz gr. C. LICHT OP VOOR FIETSERS e.a. Maandag: 9.52 n.m. tot 4.07 v.m. MAANS- OP- EN ONDERGANG 13 Juni op: 21 u. 37; onder: 5 u. 08. BENTHUIZEN. Zij die gebruik wenschen te maken van een kostelooze inenting of herinenting, kunnen daarvan aangifte ten gemeente huize doen vóór of op Zaterdag 18 Juni a.s. Burgerlijke Stand. Geboren: Anna Helena Maria, D. van Petrus Theodorus de Jong en Agatha Cornelia van der Salm. Aan de dames van den Bond van Boerinnen e. aPlattelandsvrouwen werd een cursus gegeven in het opmaken van koude schotels. Deze cursus welke uit 3 lessen bestond, werd door een 30-tal da mes gevolgd, en was zeer leerzaam. KATWIJK AAN ZEE. De collecte voor de Zending in de Herv. Kerken gehouden heeft f. 373.68 op gebracht. De collecte voor de halfweezen en ziekenzorg heeft f. 81.opgebracht. LEIDSCHENDAM. Burgerlijke Stand. Bevallen: M. W. Jekkers geb. Olsthoorn, Z. M. J. van Brecht, geb. Van Lochem. D. C. C. Oliehoek, geb. Van der Ploeg Z. P. J. Vrees wijk geb. Van Leeuwen, D. Ondertrouwd: P. L. van Hameren en M. H. Weiss B. Sebel en Th. J. Verhage. Overleden: C.J. Nuy. Z. 5 m. - A. J. Demeyer Z. 1 j. A. H. Verheul geb. Merbus. Vr. 76 j. A. C. van Dongen, geb. Riem. vr. 49 j. Gedurende Mei heeft de Onderlinge Ver. voor Ziekenhuisverpleging 172 nieuwe leden ingeschreven, waardoor het totaal is gestegen tot 11633 Verpleegd werden 45 leden (v. m. 40). Geslaagd te Den Haag voor het examen L. O. onze plaatsgenoot J. A. C. van den Dool. Wegens loopen op verboden grond en jagen zonder akte, is proces-verbaal opgemaakt tegen K. wonende aan dc Damlaan. Het jachtgeweer is in beslag genomen. LISSE. Keuring Geitenfokver. „De Werkmanskoe" Zaterdagmiddag werd op het terrein achter de lighal wederom de jaarlijksche keuring gehouden van geiten door de Gei tenfokver. „De Werkmanskoe". In totaal waren aangevoerd 45 geiten en 24 lamme- ten. wo. zeer mooie dieren. Er werden 24 geiten ingeschreven in het stamboek. De heeren S de Jong. assistent Rijksveeteelt- consulent en A. Roest, voorzitter der Prov. Bond van Geitenfokvereeniglngen in Zuid- Holland. verrichtten de keuring. Ingezete nen hadden enkele mooie prijzen beschik baar gesteld Deze werden namens het be- i stuur door den heer H. Siebelt uitgereikt. De geiten werden gerangschikt naar de volgende afdeellngen: Klasse I: 1-jarige witte ongehoornde j geiten: le. pr.. medaille. W. van der Lans; 2e pr., medaille. Chr. Weyers; 3e pr.. me- i daille. P. van Stein Klasse II: 2- en 3-j. witte ongehoornde [geiten: le pr.. C. van Rooijen; 2e pr.. H. Siebelt; 3e. pr A. Jansen: 4e. pr.. S. van Voorst; 5e pr P. van der Lans; 6e pr.. C. Kamp. Klasse III: Witte ongehoornde geiten van 4 jaar en ouder: le pr., Chr. Weyers; 2e pr.. G. van Tol; 3e pr.. J. de Vos; 4e pr., A. Jansen; 5e pr., C. J. van Tol. Klasse IV: 1-jarige bonte en witte ge hoornde geiten: le pr., G. Meijer; 2e pr., C. van Rooijen. Klasse V: overjarige bonte en witte ge hoornde geiten: le pr„ J. Akkerman; 2e pr., K. van der Linden; 3e pr. P. Baart- man; 4e pr.. H. van der Hulst, Klasses VI: Lammeren: le pr.. A v. d. Poel; 2e pr.. B Versteeg; 3e pr.. J. de Vos; 4e pr., D Koelewijn; 5e pr., C. van Rooijen; 6c pr.. J. v. d. Laan; 7e pr., C. v. d. Lin den; 8e nr., A. Jansen. 9e pr„ A. v. d. Zwet: 10de pr.. P. Hulst. Het aantal ingezonden dieren overtrof het aantal van verleden jaar aanzienlijk. De belangstelling voor den fok van geiten neemt steeds toe. De jury was goed tevre den over de kwaliteit der dieren. OEGSTGEEST. BEGROETINGSDIENST IN DE PAULUSKERK Drie zendelingen aan bet woord. In de geheel gevulde Pauluskerk had gis termorgen een „Begroetingsdienst" plaats van zendelingen die met verlof van hun arbeidsveld in Indië zijn teruggekeerd, n.l. de zendelingen: G. B. Starrenburg van Nieuw Guinea: L. Jansen Schoonhoven uit de Kazo-Batak-landen en M. H. de Rooy, hulpprediker der Ind. Kerk, laatste stand plaats Saumlakki. Ds D. Crommcjtji, Zendingsdirector, verzocht, na het uitspreken van het Votum te zingen Ps. 100 vers 1, 2 en 3. Hij las daarna Joh. 3 vers 1—15 en ging voor in gebed. Spr. bepaalde zich tot de woorden uit Joh. 20 vers 21: „Jezus zelde weder om tot hen: Vrede zij Ulieden. Gelijker- wijs mij de Vader gezonden heeft, zend ik ook Ulieden", en bracht naar voren, dat de zoo juist teruggekeerde Zendelingen in verschillend verband en door verschillen de corporaties uitgezonden zijn. Echter, bij dit onderlinge verschil leeft toch een groo te éénheid Want zij allen werken volgens één opdracht, hen door God gegeven. Als Christenen worden wij opgeroepen tot ac tiviteit, belijden en getuigen. Wij mogen ons niet onttrekken aan den strijd met de illusie, dat wij behooren tot een geker stend volk Wii behooren tot een kleine groep tot wie Christus is gekomen met de opdracht om te getuigen. De oude kerk in het Westen, bouwt de jonge kerk in het Oosten. Hierna werd gezongen Gez. 2 vers 2. 3 en 4, waarna optrad Zendeling G. B. Star renburg, die thans reeds zijn derde verlof mag door brengen in zijn vaderland. Hij sprak naar aanleiding van Handelingen 26 vers 22. Spr. ziet thans dankbaar terug op een 32-jarige 1 oopbaan op het Zen dingsterrein, waar hij mocht getuigen van het groote heil van Christus Spr. vertelde, dat hij steeds heeft gearbeid op Nli^uw Guinea. Vóór 1906 was dat land bulten zendingskringen geheel onbekend, thans staat het in het brandpunt aller belang stelling Wel heel groot was dikwijls de te leurstelling bij onzen arbeid doch thans smaken wij de vreugde daar zeer velen te weten, die met hart en ziel begeeren Jezus Christus met de daad te dienen. Er is goud op Nieuw Guinea en dat verklaart ook de groote belangstelling voor dit land. Het is echter stoffelijk goud waarnaar die be langstelling uitgaat. Als zendeling heb ik daar kostbaarder goud gevonden in de harten der Paooea's en daarom hoop ik, dat God mij zal blijven helpen om te kun nen blijven getuigen van het heerlijk Evan gelie, dat toch ook voor de Papoea's ls ge geven. Zendeling L. Jansen Schoonhoven, die thans zijn eerste verloftijd in onze ge meente hoopt door te brengen, sprak zijn groote vreugde uit over het feit. dat zoo velen hier te zamen waren gekomen om een boodschap te hooren van het Zendingsveld. Meer en meer verdwijnt ae tijd, dat men belust is om „avonturen" te hooren van de zendelingen. De groote boodschap is. dat God roept om te gaan arbeiden en Hij doet die roepstem hooren tot in het heidenland. Die roepstem be treft niet alleen ons Zendelingen. God roept ook de Christelijke gemeente om mede te helpen aan het groote werk in de heidenlanden. Het Evangelie moet gepre dikt worden, doch niet in geestelijke zelf overschatting. Zelf ziet spr. het zendings werk als opvoeding tot het groote doel, dat wij als Christenen door hel Evangelie heb ben aanvaard. En het heidendom vraagt van de Chr. kerk het Evangelie van Chris tus Genade. Dit nu moet hun gebracht worden. Zendeling M. H. de Rooy beschouwde het als een groot voorrecht, dat hij God in het Zendingswerk mocht dienen: want merkbaar was Gf,d' kracht met hem bij zijn arbeb'. Spr. hcert dan ook mogen er varen, dat ondanks het steeds sluimerende heidendom en de tegenwerking, Christus' Kerk wordt opgebouwd. Want dit getuigen de verschillende hoogtepunten die hij in zijn leven mocht ondervinden. Dit sterkt mij met een warme hoop voor te toekomst. Hoe vaak wordt er onder tranen en droef- beid gezaaid op God's akker Maar ter Zij ner tijd laat God de oogst inzamelen en dat doet vaak dc hardste harten tot Zijn wonderbaarlijk licht komen. Spr. verzocht tenslotte te zingen Ps. 105 vers 1. Tot slot sprak ds. T. J. Jansen Schoon hoven die zich bepaalde bij Lucas 22 vers 7 B. Zending en Evangelie is de dienst van God in de wereld. En deze dienst vraagt .dienende" menschen. Wij mogen daarom oprecht dankbaar zijn, dat er menschen zijn die zich hiervoor willen geven. Maar. achter hen moet dan ook een „dienende gemeente" staan. De zendeling staat zoo vaak eenzaam op zijn post, maar wanneer hij zich weet gedragen door het gebed en het warme medeleven van de Christenge meente in Holland, dan zal hem de door God opgelegde taak zeer zeker worden ver licht. Aan het einde van dezen indrukwek- kenden dienst werd gezongen Gez. 239 vers l en 3, waarna ds Jansen Schoonhoven sioot met dankgebed en zegenbede. Auto over den kop geslagen. Zaterdagmiddag is een 3-wielig motor rijtuig. bestuurd door J. E. K. te Amster dam. tengevolge van een bandbreuk over den kop geslagen op den nieuwen Rijksweg lusschen het viaduct Rijnzichtweg en de Kanaalbrug. De bestuurder en de inzit tende A. R.. eveneens wonende te Amster dam werden beide uit de auto geslingerd en kwamen op het harde wegdek terecht. Beide liepen lichte verwondingen op en zijn in het Ac. Ziekenhuis te Lelden verbonden De beschadigde auto is per kraanwagen van de garage Kranenburg weggesleept. Teraardebestelling van wijlen den heer F. Hoogervorst. Zaterdagmiddag vond op „Rhynhof" on der zeer groote belangstelling de teraarde bestelling plaats van het stoffelijk over schot van wijlen den 21-j. landarbeider F. Hoogervorst. die verleden week in den Rijn jammerlijk is verdronken. Onder de aan wezigen merkten wij o.a. op de heeren C van Weerden uit Voorschoten, patroon van den overledene, J. van Noort. oud- hoofd der O. L. School van wien de thans overledene vroeger leerling was en J. C Wiepjes. uit Voorschoten, die nog getracht heeft den overledene te redden. In het sterfhuis heeft dr. T. J. Jansen Schoon hoven. Ned. Herv. pred. een lijkrede ge houden naar aanleiding van Ps. 39 en van Math, n vrs 25 tot einde. Toen de kist in de groeve was nedergelaten schetste ds. T. J. Jansen Schoonhoven het tragi sche verscheiden van dezen veel beloven den jongeman. Spr sprak vervolgens woorden van troost tot de nabestaanden. Tenslotte werd gezongen Ps. 103 vers 8 en 9. Diep onder den indruk verlieten allen den doodenakker. De kist was bedekt met vele bloem stukken. Tengevolge van een verkeerde ma noeuvre ls Zaterdag een 4-wlelige auto, bestuurd door H. G. alhier, door een langs den Hofdück gelegen plantsoen gereden, waardoor het hekwerk en de beplanting ernstig werden vernield. De schuldige heeft toegezegd de aangebrachte schade te zul len vergoeden. RIJNSBURG. Gedachtenisrede Ds. E. H. Broekstra. Ds. E. H. Broekstra, Geref. predikant alhier, hield in verband met zijn 40-jarig ambtsjubileum in beide Geref. kerken een gedachtenisrede, naar aanleiding van 2 Cor. 3 6. Voor beide diensten bestond groote be langstelling. Burgerlijke Stand. Geboren: Jacobus. Z. van W. v. Klaveren en G. de Vink. Ondertrouwd: G. v. Starkenburg jm. 29 J. en G. v. Klaveren jd. 28 J. De bijzondere collecte voor het or gelfonds bedroeg in de Ger. Kerk f. 47.87. Ged. Staten hebben thans hgt Raads besluit tot overdracht van de Bedrijven van Gas en Electricitelt aan de gemeen te Leiden, goedgekeurd. De collecte voor den Gewapenden dienst zal hier 18 Juni as. worden ge houden. Dinsdag. Remonstr. Kerk: Lezing mr. A. A, J. Riksen over „De Goudsche Kerkramen". 8 1/4 uur nam Woensdag. Den Burcht: Jaarverg. Ond. Ver. voor Zie kenhuisverpleging. 8 uur nam. Zaterdag. In den Vergulden Turk: Aandeelhoudersver e „N.V. v.h. E. J. Brill". 11 uur voorm. Academisch Historisch Museum: 's Dinsdags en 's Vrijdags van 10— 12V4 en 2—5 uur. Toegang kosteloos. Stedelijk Museum „De Lakenhal". Oude Sin gel. Geopend in Januari. November en Decem ber van 103 uur in Februari, Maart, April Mei en October van 104 uur en in Juni, Juli' Augustus en September van 105 uur; op dé Zondagen, de Tweede Paasch- en Pink sterdagen, den Hemelvaartsdag en de beide Kerstdagen vanaf 1 uur. Het museum is ge sloten op den dag waarop Leiden's Ontzet wordt gevierd. Entrée op Zon- en feestdagen bovengenoemd kosteloos, 's Maandags i. 0.25, overige dagen f. 0.10. Rijksmuseum van Oudheden, Rapenburg 28. 1 April1 Oct. 105 uur. 1 Oct.1 Nov. 10—4 uur. 1 Nov.16 Febr. 103 uur. 16 Febr.—1 April 10—4 uur. 's Zondags van 1—3, 4 of 5 uur. Entrée: 's Maandags f. 0.25: overige dagen f. 0.10. i Rijksmuseum v. Nat. Hisl„ v. d. Werffpark, ingang Raamsteeg: Werkdagen 8.30—12, 1,30-^ 5 uur; 's Zaterdags 8.30—12 uur: Kosteloos. Rijksherbarium, Nonnensteeg 2a: Dagelijks van 9—12.30 en 25.30 uur. Kosteloos. Hortus Botanicus: tijdelijk gesloten. Nedcrl. Hist. Natuurwetenschappelijk Museum (Steenstraat la): Alle werkdagen behalve 's Maandags van 104 uur; 's Zondags 14 uur. Rijksprentenkabinet «Kloksteeg 25): Geopend op werkdagen van 1.30—4.30 uur nam. 's Zon dags gesloten. Kosteloos. Tot 15 Juli tentoonstelling .van Rembrandt- teekeningen. Werkdagen l%-4% uur; kosteloos. Rijksmuseum van geologie en mineralogie (Garenmarkt lc): Op werkdagen van 9—12 en Va4 uur. Kosteloos. Rijksmuseum voor Volkenkunde (Steenstraat) Geopend alle werkdagen van 103 uur tl Nov. 16 Febr.) van 104 uur (16 Febr.1 April en 1 Oct.1 Nov.) van 105 uur (1 April1 Oct.) Alle Zon- en Feestdagen van 1 uur af. Ge sloten: 3 Oct. en Nieuwjaarsdag Maandag f. 0.25; alle overige dagen f. 0.10. BIOSCOOPEN. Luxor-Theater, Stationsweg: 8 uur nam.; „Menschen met maskers". Woensdag-, Donderdag- en Zaterdagmiddag 2 uur, Zondag van 27 uur doorl. voorstelling en 8 uur nam. Trianon-Theater, Breestraat 31: 8 uur nam. Woensdag- en Zaterdagnamiddag 2 uur: „De man die tweemaal leefde". Zondag van 27 uur doorl. voorstelling. Lido-Theater, Steenstraat 39: 8.15 uur nam.; „Onder Vreemde Vlag". Woensdag- en Zaterdagnam. 2,30 uur, Zon dag doorl. voorstelling van 2—7 uur en 8.15 u. Casino-Theater, Hoogewoerd 49: 8 uur nam.; „Nooit te laat". Zondag van 4 tot 7 en van 8 tot 11 uur, Woensdag- en Zaterdagnam. te 2.30 uur. Rex-Theater, Haarl.straat: lederen werkdag 2 u. nam. en 8 u. nam.: „De schrik van wijk 7". Zondag doorl. voorstelling 27 en 8 uur nam. Nova-Theater (Katwijk aan Zee)8 uur nam. „Vloeibaar goud". SASSENHEIM. Geitenkeuring. Zaterdag had op het terrein bij de bloem- bollenschuur van de firma Gebr Berg man aan de Teylingerlaan, de jaarlijksche keuring plaats, uitgaande van de Geiten- fokvereeniging „Sassem" De belangstelling was groot; er waren niet minder dan 82 geiten aangevoerd De Jury, bestaande uit de heeren Roest uit den Briel, de Jong uit den Haag en v. d. Hoeven uit Oegstgeest, was over het gehalte der aangevoerde die ren zeer tevreden. De uitslag der bekro ningen luidt: 1-j. ongehoornde: 1. W. F. v. Klaveren (tevens Bondsmedaille)2. B. v. d. Lans; 3. C. v. d. Meer; 4. W. Verver; 5. L. Onder- water. Meerjarige ongehnornde1. N. v. d. Kwaak; 2. W. F. van Klaveren; 3. A. van Egmond; 4. C. v. d. Meer; 5. Jer. v. No- belen. Bonte een jarige: 1. A. v. Keulen; 2. J v. d. Weyden; 3. J. G. Reeuwijk: 4. Jer. van Nobelen; 5. J. G. Reeuwijk. Bonte meerjarige: 1. P. Mens; 2. A. v. Keulen; 3. idem; 4. C. J. Honöers; 5. B. v. d. Lans. Lammeren: 1. A. v. Keulen; 2. W. F. van Klaveren; 3. Th. Franken; 4. A. Tukker; 5. G. J. Huyls. Na afloop van de keuring volgde de prijs uitreiking. waarbij alle leden een prijs ont vingen, die door winkeliers en begunsti gers waren beschikbaar gesteld. Voor het type-diploma slaagden de volgende leerlingen van de R.K. Ulo-school Marie Nijssen. Wim Oostdam, Henk Am- merlaan. Jan van Lent en Kees v. d. Voorn Voor den morgen te houden Tocht voor Ouden van Dagen hebben zicb onge veer 150 deelnemers aangemeld. A.s. Woensdag wordt hier eei ccllec- te gehouden ten bate van .jSimavi" (Steun in medische aangelegenheden van inlan ders!. Deze collecte wordt ten zeerste aan bevolen. De apotheek Hooigracht 48 ls dag en nacht geopend voor leden v. h. ziekenfonds „Tot Hulp der Menschheld", echter van nam. 8 uur tot voorm. 8 uur alleen voor snoedrecepten. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apo theken wordt van Zaterdag 11 t. m. Vrtldag 17 Juni a.s. waargenomen doqr de apotheken: J. E. M. ten Dijk, Haven 18. tel. 85 en A. J. Donk, Doezastraat 31, telef. 1313 en J. Doedens, Wll- helmlnapark 8. Oegstgeest, tel. 274. VALKENBURG. Na een muzikale rondwandeling gaf de Harmonie een concert in de tent op het Eilandje. De belde concoursstukken, waarmee zij 2en Pinksterdag den len pr. in de afd. Uitmuntendheid behaalde, vormden de hoofdschotel. Velen luisterden aandachtig naar deze keurige uitvoering. VOORHOUT. Het Uitbreidingsplan. Inzake het uitbreidingsplan hebben B. en W. het volgende prae-advies aan den Raad toegezonden: Zooals u bekend ls, werd reeds in 1931 voor deze gemeente een uitbreidingsplan vastgesteld ingevolge de bepalingen der woningwet, welk plan echter de hoogere goedkeuring niet kon verkrijgen. Nadien is om financieele redenen het plan niet in nader onderzoek genomen Thans dringen zoowel de commissie voor uitbreidingsplannen in Zuid-Holland ais de Inspecteur van de Volksgezondheid op spoedige vaststelling van een nieuw uitbreidingsplan aan. Wij zijn evenzeer van oordeel dat de totstandkoming van een dergelijk plan niet langer mag worden uitgesteld en zullen u dan ook spoedig na dere voorstellen doen. Teneinde te voorkomen dat inmiddels bebouwing op ongewenschte wijze voort gang vindt, stellen wij u voor, overeen komstig art 36 lid 4 der woningwet te be palen. dat de vaststelling van een uitbrei dingsplan wordt voorbereid. Deze bepaling brengt mede dat geduren de één jaar de bebouwing op afdoende wijze wordt beheerscht. Het Waterleidingbedrijf. In de raadsvergadering van 9 December 1937 werd ook o.a. vastgesteld de veror dening, regelende de voorwaarden en hei tarief voor de levering van water, onder toezegging van het college van B. en ve em deze verordening nader te mogen Be- 611 Thans heeft dit college een wijzig'"® aan den raad toegezonden van art. 5 aer verordening voor de levering van walen betreffende het onderscheid tusschen nu* verheidsinrichtingen rechtstreeks (art- en niet rechtstreeks op het hoofdhuizen* net der waterleiding aangesloten. Art. 7 ondergaat ook een kleine vera dering. Betreffende het in eigendom h® ben van z.g. „Kookketels", met een gr7~, teren inhoud van 5 HL., moet het tar voor loonkookerijen worden toegepast

Leidsch Dagblad | 1938 | | pagina 6