LAATSTE BERICHTEN LEIDSCH DAGBLAD - Eersfe Blad Maandag 13 Juni 1938 De strijd in Spanje De strijd in het Verre Oosten Redacfie 1507 Directie en Adminisfr. 2500 D, Binnenland Onze Telefoonnummers: (op 2 lijnen) Buitenland RECHTZAKEN BEURSOVERZICHT DAGBLADRECLAME LOSSE NUMMERS VAN ONS BLAD DUITSCHLAND. De Oostenrijksche schulden. In een door de commissie van vertegen woordigers der staten, die de Oostenrijk- iche leeningen hebben gegarandeerd, uit gegeven communiqué, wordt o.m. verklaard dat de commissie besloten heeft een ge meenschappelijk protest te zenden aan de Duitsche regeering en, hoewel de vertegen woordigers zich de rechten hunner regee ringen voorbehouden, haar nationale be langen. indien geen algemeene overeen komst kan worden bereikt, te beschermen met middelen, welke zij gepast mochten achten, heeft de commissie de hoop uitge sproken, dat de Duitsche regeering haar beslissing, dat zij niet wettig verplicht zou rijn de Oostenrijksche Bultenlandsche sihulden over te nemen, zal herzien. De commissie heeft verder beraadslaagd over regelingen, waarbij de vertegenwoor digde regeeringen in geval van een in ge breke blijven van Duitschland de door haar gegeven waarborgen zullen nakomen. Volgens de „Temps" heeft Goering Za terdag onverwacht de grens langs den Rijn geïnspecteerd. Te Kehl zag men van Fran- schen oever duidelijk den maarschalk en zijn gevolg op den Rijnbrug. RUSLAND. De Gepoe wordt „gezuiverd". In de afgeloopen drie maanden is onder het hooge personeel van de Gepoe een aan zienlijke zuivering gehouden. Zelfs oude politierotten zijn er niet aan ontsnapt. Aangeklaagd wegens „vijandschap jegens het volk" zijn er velen hunner op geheim zinnige wijze verdwenen. MEXICO. Algemeene staking in den slaat Puebla. In den staat Puebla is een algemeene staking uitgebroken. De arbeiders pro testeeren er tegen, dat de werkgevers in de textielindustrie hun eischen niet willen In willigen. De staking heeft eenige politieke beteekenis. omdat zij ontketend is op het oogenbllk, dat Cardenas den nadruk legde op den ernst van den economischen toestand en alle burgers verzocht af te zien van betoogingen, die de economische ont wikkeling zouden kunnen vertragen. Vertegenwoordigers van betrokken par tijen in de regeering zijn in spoedvergade ring bijeengekomen om te trachten een regeling te bewerkstelligen. Een muntstuk van de „Lutine' opgebaggerd. De „Karimata" doet prachtig werk. Omtrent het werk van de Karimata ver nemen wij dat men gisteren bij het bagge ren een diepte van 13 meter heeft bereikt. Men zat vlak boven een wrak en op een gegeven moment kwamen stukken wrak hout omhoog, welke zonder eenigen twijfel van de „Lutine" afkomstig zijn. Er waren enkele stukken hout bij, waar in zich koperen spijkers bevonden, waarop het bekende merk. de hanepoot, voorkwam. Een bewijs van de enorme prestaties van de „Karimata" werd gistermiddag geleverd. Er kwam toen even stagnatie in het bag geren. Er bleek, dat de molen op een zeer hard voorwerp was gestooten. De emmers werden een paar maal opnieuw aangezet en toen werden groote blokken beton opge baggerd. Aan een dezer blokken bevond zich een zware, ijzeren ring. Het bleek toen. dat men gestooten was op een der blokken, welke bij de in 1913 ondernomen bergings pogingen van den Engelschman Lyons naar beneden waren gelaten. Aan deze blokken had men ijzeren ket tingen bevestigd. Lyons is, naar wordt be weerd, vlak boven de plaats van de goud schat geweest, zoodat de verwachtingen iets meer gespannen worden. Een verrassing was gisteren voorts de vondst van een der duizenden Spaansche munten, welke zich in de Lutine hebben bevonden. Het zilveren geldstuk was buitengewoon gaaf en en droeg het opschrift „Charles IV 1789 Did Rex M Vm R. F. M. Het muntstuk heeft een waarde van 3 gulden. Castellon voor den val. Franco's legers op weg naar menen mingalvo TERUEL Hoewel het weer slecht is. zijn de troepen van Franco aan het front van Castellon thans flink voorwaarts gerukt. Na bezetting der stad Albocacer werd doorgedrongen tot op 4 K.M. van Castellon, zoodat de buitenwijken reeds zijn bereikt. Er werden 20.000 gevangenen gemaakt en veel materiaal veroverd. Ook Borriol en Lucena zijn bezet. De bombardementen van Kanton. De bombardementen op Kanton duren ge regeld voort. Er zijn bommen terecht geko men in de buurt van Siatsjoen. De nieuwe electrische centrale aldaar, welke door Duitschers is aangelegd en 3 millioen dol lar heeft gekost, is tot drie keer toe ge troffen en thans geheel onklaar geraakt. De Duitsche belangengroepen zouden de kosten van den aanleg ontvangen uit de bedrijfswinst. De aanval op Hankau. Zooals gemeld, zijn de Japansche oor logsschepen de Jangtse opgevaren. Aan beide oevers zijn kleine detachementen aan wal gezet, die volgens de Chineezen ge dwongen zijn weer aan boord te gaan. De Chineesche troepen hebben den dijk op den Zuidelijken oever van de Jangtse tusschen Kaifeng en Tsjengtoe op drie plaatsen opnieuw doorgestoken, waardoor het gebied van den Loenghaispoorweg met overstrooming bedreigd wordt. Er zijn twee gemotoriseerde Japansche af deelingen in allerijl door het nog gedeeltelijk door de Chineezen bezette gebied uitgezonden om den dijk te herstellen. Om Hankau te bereiken, moeten de Ja pansche oorlogsschepen groote versperrin gen vernietigen, waarvan de eerste groep bij Koeikiang is aangebracht. Duizenden Chineesche arbeiders hebben maandenlang aan den aanleg dezer versper ringen gewerkt. De Wateier vredesprijs. De Wateler-vredesprijs voor 1938, ten bedrage van 25.000 gulden, is voor de helft toegekend aan de oecumenische vereeni- ging in Nederland, in erkenning van het streven dezer vereeniging tot bevordering van de geestelijke toenadering der volken en voor de helft aan de Nederlandsche Jeugdherberg centrale, op grond van de verdienste dezer instelling voor de bevor dering van de internationale verstandhou ding onder de jeugd. De Wateler-vredesprijs is ingesteld door den heer J. G. D. Wateler. in leven direc teur der Oranje-Nassau hypotheekbank te 's Gravenhage, die bij zijn overlijden zijn vermogen heeft vermaakt aan de Carne- gle-stichting, belast met het beheer van het Vredespaleis, onder beding, dat uit het revenu jaarlijks een vredesprijs zou worden toegekend aan dengene, die op eenigerlei wijze de zaak van den vrede het beste zou hebben gediend of die zou hebben bijgedragen tot het vinden van middelen ter bestrijding van den oorlog. De toekenning geschiedt beurtelings aan een Nederlander en een buitenlander. Ach tereenvolgens zijn, sinds de instelling in 1931, met den prijs begiftigd sir Eric Drummond, secretaris-generaal van den Volkenbond idie het bedrag echter ter be schikking heeft gesteld van de Internatio nale Unie van Volkenbondsvereenigingen te Brussel), de vereeniging voor Volken bond en vrede te 's-GTavenhage; Arthur Henderson, voorzitter van de ontwape ningsconferentie; de afdeeling Nederland van den wereldbond voor internationale vriendschap door de kerken; de radio omroepdienst van hej volkenbondssecreta riaat te Genève; de academie voor interna tionaal recht te 's-Gravenhage en lord Baden Powell. ALGEMEENE NEDERLANDSCHE METAALBEWERKERSBOND. Bondsvergadering in Amsterdam. De Algemeene Nederlandsche Metaalbe- werkersbond houdt vandaag, morgen en Woensdag zijn driejaarlijksche bondsver gadering in het A.M.V.J.-gebouw te Am sterdam. De voorzitter, de heer H. J. van der Bom, die het congres vanmorgen opende, heette de talrijke afgevaardigden welkom, waar waarbij hij zich in het bijzonder uitte tot de vertegenwoordigers van bultenlandsche zusterorganisaties. Het verslag nopens den toestand en de verrichtingen van den Bond over de Jaren 1936 en 1937 was voor vele afgevaardigden aanleiding het bestuur hulde te brengen voor de wijze, waarop het ook in de afge loopen periode de belangen der leden heeft behartigd Door het hoofdbestuur werd daarbij de aandacht gevestigd op enkele punten, welke in de afdeelingen ter sprake zijn ge komen en ten opzichte waarvan de bond wellicht nog goed werk kan doen. Zoo werd o.m gewezen op de loonen der jongere metaalbewerkers en werd betoogd, dat een dringende verbetering noodzake lijk is. Een andere afgevaardigde had den in druk. dat de organisatie van werkgevers onderhandelingen sleepende houdt, waar door het maandenlang duurt eer beslissin gen worden genomen en dus resultaten worden bereikt. Een derde afgevaardigde wees op ao serie loonsverlagingen, welke de metaalbewer kers In de c-fgeiooper periode van verla gingen hebben moeten aanvaarden Daar van heeft men sindsdien nog niet voldoen de terug. Hij vestigde hierop met nadruk de aandacht en wees daarbij vooral op de kosten van het levensonderhoud in dezen tijd, met name de duurte der levensmid- delenprijzen. ALGEMEENE NEDERLANDSCHE TYPOGRAFENBOND. Dc 61ste bondsvergadering te Haarlem. Hedenmorgen is te Haarlem in restau rant Brinkmann de eerste zitting van de 61ste bondvergadering van den Algemee- nen Nederlandschen Typografenbond, wel ke drie dagen zal duren gehouden. In zijn openingsrede heette de bonds voorzitter, de heer B. Ponstein, alle aan wezigen hartelijk welkom, in het bijzonder den heer M. A. Reinalda, die als wethou der het bestuur der gemeente Haarlem of ficieel vertegenwoordigt, voorts de delega tie van het bestuur van het N.V.V., de heeren de la Bella en Lindeman en de ver tegenwoordigers van de verschillende typografenbonden uit het buitenland. Staande herdacht de vergadering den op 20 April 1937 overleden bondsvoorzitter den heer P. van der Wal. ONGELUKKEN TE WASSENAAR. Toen gistermorgen de 32-j. motorrijder B. uit Assendelft op den Rijksstraatweg ter hoogte van Den Deyl te Wassenaar wilde draaien, werd hij in de flank aangereden door den motorrijder V. uit Voorbuig. Bei den kwamen te vallen. V. liep hierbij schaaf wonden op en B. bekwam een ernstige wond aan het linkeronderbeen terwijl de heer v. d. H., duo-passagier van B. eveneens uit Assendelft een gekneusde knie opliep. Na dat zij door dr. Hubbeling waren verbonden, zijn zij per ziekenauto naar het Acad. Zie- kenhuis te Leiden overgebracht. In Meyendell kwam K. uit Den Haag doOrdat de voorvork brak met zijn rijwiel te vallen en met hem zijn op de bagage drager zittend zoontje van 5 Jaar. K liep hierbij een hersenschudding op. een bloed neus en diverse verwondingen. Nadat hem door dr. Hubbeling eerste hulp was verleend, is hij per ziekenauto naar het Ziekenhuis aan den Zuidwal te Den Haag overgebracht CONSENTEN VOOR DEN GARNALEN- UITVOER. Naar wij vernemen, zal de Nederlandsche Visscherijcentrale van 1 Juli af zelf de ver deeling van het contingent ongepelde gar nalen naar Frankrijk weer gaan regelen. De uitvoercontingenten zullen worden be rekend naar de basisjaren 1936 en 1937. Voor verschillende plaatsen als Breskens, den Helder en Texel beteekent dit een gun stige regeling, daar ten gevolge van de wijze van verleening der Fransche invoer vergunningen deze plaatsen veel van hun export aan Umuiden hebben moeten af staan. UIT NED. OOST-INDIË. -=h AANVARING TUSSCHEN DE „PIET HEIN" EN DE K 16. BATAVIA, 13 Juni (Aneta/A.N.P.). Naar Aneta verneemt, heeft de vorige week bui tengaats voor Priok een aanvaring plaats gehad tusschen den torpedobootjager „Piet Hein" en de K 16. De aanvaring geschiedde tijdens een lanceer-oefening, waarbij de K 16 een aanval deed op den kruiser ..De Ruyter". Hierbij werd de onderzeeër door de „Piet Hein" overvaren, waardoor de pe riscoop werd beschadigd. Beide schepen zijn na de aanvaring naar Soerabaja te ruggekeerd, waar zij in het dok zijn nage zien. De K 16 arriveerde gisteren te Priok. waar de „Piet Hein" heden aankwam. De beschadiging, welke aan beide schepen werd toegebracht, was gering. VROEGERE BURGEMEESTER VAN WEENEN IN CONCENTRATIEKAMP GESTORVEN. Naar gemeld wordt, is Richard Schmitz, de vroegere anti-nat.-socialistische burge meester van Weenen. in het concentratie kamp van Dachau, aan een kanker- operatie gestorven. Dr Schmitz was sterk tegen de nazis gekant en nog in Februari heeft hl1 zijn meeningen dienaangaande in een openbare vergadering geuit. Na den „Anschluss" werd hij. op II Maart j.l. van zijn burge meesterspost ontheven en den volgenden dag in hechtenis genomen. ENGELAND EN SPANJE. De „Daily Express" verwacht, dat deze week overeenstemming zal worden bereikt Inzake het Britsche voorstel tot het terug trekken van de vrijwilligers uit Spanje en het blad verwacht tevens, dat hierdoor een einde zal komen aan de zorgen van de re geering over de veiligheid van de Britsche schepen in de Spaansche wateren. Het blad ziet den loop der gebeurtenissen als volgt: ten eerste: het sluiten van de Fransche grens: ten tweede: de vliegtuigen van Franco krijgen opdracht slechts te verhinderen, dat de vijand van voorraden wordt voorzien. Ten derde: de aanvallen op Britsche schepen verminderen, want men zal waar nemers zenden naar alle Spaansche ha vens. die een onpartijdig rapport zullen inzenden over ieder bombardement. Ten vierde: het verleenen van de rech ten van oorlogvoerenden aan beide par tijen zou Franco onder de internationale wetten stellen, hetgeen hen mogelijk zal maken schepen te onderzoeken, doch het geen hen tevens verbiedt ongelimiteerd te bombardeeren. DE ZAAK TEGEN DEN EX- BURGEMEESTER VAN OUDDORP. De Hooge Raad verwierp heden overeen komstig de conclusie van den procureur- generaal het cassasieberoep van den oud burgemeester van Ouddorp. G. du S., die door het Haagsche Gerechtshof is veroor deeld tot een voorwaardelijke gevangenis straf met een proeftijd van drie jaar, we gens verduistering in de jaren 19301936 van gelden, welke bestemd waren voor bij slagen op pensioenen of ongevallenrenten aan eenige ingezetenen, hun destijds toe gekend door het Kon. Nat. Steuncomité, en welke hij als burgemeester ter uitbe taling had ontvangen. In eersten aanleg had de rechtbank te Rotterdam hem tot een onvoorwaardelijke gevangenisstraf van zes maanden veroordeeld. HAAGSCH GERECHTSHOF. Inwoners van Bodegraven slachtoffers van koopmans-truc. Van het feit, dat twee inwoners van Bodegraven van de aandeelen in de „Ne derlandsche Beleggings-Unie" niets dan narigheid hebben gehad, heeft een Hilver- sumsch koopman gebruik gemaakt om hun op afbetaling er nog eenige Belgische pre- mieloten tegen veel te hoogen prijs en op zeer onvoordeelige voorwaarden bij te la ten koopen. De koopman deed het nl. voorkomen, alsof hij door den „Staat der Nederlanden" gestuurd was om de slacht offers van de „Belggings-Unie" schadeloos te stellen. In plaats hiervan raakten ze evenwel opnieuw geld kwijt. De rechtbank te 's Gravenhage heeft den koopman wegens oplichting tot een jaar gevangenisstraf veroordeeld, van welk von nis de procureur-generaal in hooger be roep bij het Haagsche gerechtshof beves tiging vorderde Het Hof wees heden ar rest en verminderde de straf tot acht maanden gevangenisstraf. VOETBAL. UITSLAGEN AALSMEER. De uitslagen van de vriendschappelijke wed- strijden van Aalsmeer waren als volgt: Aals- meer IIBDK I 40; Aalsmeer Jun.BDK Junioren 5—0; Aalsmeer IV—BDK II 0—3 AMSTERDAM 13 Juni. Tijdens het weekend hadden zich geen nieu we gezichtspunten geopend en ten opzichie van de effectenbeurs werd dan ook een gereser veerde houding aangenomen. Van een be paalde stemming kon feitelijk niet gesproken worden. De koersen waren niet of veel ver anderd. Onder beurstijd echter kon op enkele afdeelingen een kleine neiging tot reactie wor den waargenomen. De Amerikaansche fondsen werden over de geheele linie op een lichtelijk verlaagd peil verhandeld in verband met de in zinking die zich wederom te New York had voorgedaan, nadat zich tegen het einde van de achter ons liggende week een betere stemming had baangebroken. Op de locale markt werden Koninklijken een kleinigheid lager ingezet. Tij dens de middaguren onderging de koers zoo goed als geen verandering. De Suikerafdeeling was stil en prijshoudend voor H.V.A. s; de Nivas heeft wederom een flinke afdoening bewerkstel ligd en dergelijke berichten verleenen den sui kerfondsen onwillekeurig een stimulans. De top- prijzen bleven echter niet gehandhaafd. In Industrieelen ging weinig om; de Philips aan deelen werden omstreeks de middenprijzen van den vorigen beursdag ingezet en Hepen nadien langzaam aan iets naar beneden. Unilevers wa ren onveranderd. Aku's golden iets lager. De belangstelling voor Rubberfondsen was zeer klein. Amsterdam Rubbers kwamen op een eenigs- zins verlaagd peil terecht. De minder cou rante soorten werden op een onregelmatige wijze genoteerd. De Tabaksmarkt was verlaten. Scheepvaartpapieren lagefi bijna geheel buiten de attentie. Voor beleggingsfondsen was de be langstelling ook nog niet groot. De koersen van de Ned. staatspapieren ondergingen geen wij ziging van bet-eekenis. De stemming was overi gens prijshoudend. Van de óude Schuld lagen integralen iets trager in de markt. Fransche papieren waren wat de spoorwegobligatiën be treft, prijshoudend. Voor Braziliaansche obli- gatiën openbaarde zich wederom eenige irraag. WISSELKOERSEN. Londen 8.96; Berlijn 72.70* Parijs 5.021/»; Brussel 30.61*/*; Zwitserland 4.28; Kopen hagen 40.02Vt; Stockholm 46.20; Oslo 45.05; New-York 1.80 3/8; Praag 6.28 1/2; Lire Bankpapier 7.55. Prolongatie Vj; Part. dis. 1/8; Daggeld V<. Registermarken 34 7/8; Crediet Sperr- marken 9 1/8; effectensperrmarken 9; reis marken 48Vt; bankpapier 27 1/4. e ruggegraat van elk goed reclame-plan DUIVENSPORT. UIT AALSMEER. Door de Postduivenvereeniglng „Strijd en Vriendschap" te Aalsmeer-Oost werd Zondag een wedvlucht gehouden vanaf Epernay. af stand 365 KM. In coucours waren 105 duiven. Losgelaten voorm. 5.55 uur. De uitslag was: 1. 16 A. Verbeek Hz.; 2, 11, 13. 18 P. A. de Rijke; 3. A. Been Jz.; 4. 5. 6. 7, 10. 12. 171 19. 20. 21 Joh. Baarsen Dz.; 8. P. Hulsbos Az.; 9 Joh Pastma; 14. Gb. Stevens; 15. G. C. van Dam. Aankomst 1ste duif voorm. 11.53.57 1011 M. per minuut). 21ste 's middags 12.23.29 uur 1895 p. m GEBREK AAN OFFICIEREN IN HET SOVJETLEGER. De „Times" meldt uit Riga, dat maar schalk Worosjilof order heeft gegeven, dat 10.000 kadetten als luitenants in het roode leger moeten worden opgenomen, hoewel hun opleiding aam de militaire scholen nog niet voltooid is. Als officieele reden voor dezen maat regel wordt aangegeven, dat men den jon gen luitenants commandoposten voor de manoeuvres van het najaar wil geven, maar volgens de „Times" is de vervroegde bevordering der kadetten noodig geworden, doordat de drastische en langdurige „zui vering" sinds het vorige najaar het leger beroofd heeft van een derde deel of de helft van zijn officieren boven den rang van luitenant. Duizenden officieren zijn verdwenen, zonder dat daarvoor een reden is gegeven, en vele anderen zouden terechtgesteld zijn als „verraders, Trotzkisten en volksvijan den". De stemming in het leger zou dan ook zenuwachtig zijn. Ook ln de industrie zou een zekere on rust heerschen. Door de onregelmatige levering van materialen kunnen directeu ren en ingenieurs de plannen vaak niet ten uitvoer leggen, zoodat zij gevaar loopen van sabotage beschuldigd te worden. Hier en daar zijn pamfletten versche nen. waarin aanvallen worden gedaan op de autoriteiten en in het bijzonder op Stalin. Terwijl dergelijke geschriften sedert 20 jaar nauwelijks bekend waren, worden ze nu, zelfs in de voorsteden van Moskou, bijna dagelijks de fabrieken binnengesmok keld en op den grond en op lessenaars ge vonden. Deze pamfletten moeten afkomstig zijn van communisten, die tegen Stalin ge kant zijn en den dood van Lenin, Toechatsjewski en andere leiders betreu ren. Zij beschuldigen Stalin er van. de ver dedigingskracht van het land te ondermij nen, zoodat het een prooi voor andere mogendheden wordt. DE DUITSCHE JODEN. Volgens de statistiek van het Duitsche instituut voor de bestudeering van het Joodsche vraagstuk hebben tusschen 1 Fe bruari 1933 en 31 Maart 1936 bijna 100.000 Joden Duitschland verlaten. In 1936 be droeg het aantal Joodsche emigranten 21.000, In 1937 daalde het tot 15.000. Bijna een derde deel der emigranten is naar Palestina vertrokken. zijn behalve aan ons Bureau ook verkrijgbaar bij de Firma Ph. BROBBEL, Stationsweg no. 49. Fa. A. H. J. WIJTEN BURG, Haarl.straal 2. W. G. J. VERBURG. Heerenstraat no. 2. Fa. A. SOMERWIL Azn„ Hoogewoerd 24. A. M. VAN ZWICHT, Breestiaat no. 126. A. VAN EGMOND. Haven 2/4. W. VAN LEEUWEN. lanvossensteeg 19. VERVOOREN. Haarlemmerstraat no. 128. W. P. VAN SAVOYEN. K. Rapenburg 12 A BOEKHANDEL VAN DER VEEN Geversstraat no. 59 Oeqstgeest. ALGEM. LEESBIBLIOTHEEK RIETVELD, '.o. het Postkantoor Leiderdorp en aan de Kiosken. AMSTERDAM, 13 Juni. Totaal 1796; 618 vette runderen, 324 vette kalveren, 20 nuchtere kal veren. 159 schapen en lammeren, 545 varkens. Prijzen per KG.: vette koeien 1ste kwal. 76, 2de kwal. 66, 3de kwal. 5055 ct.vette ossen resp. 70. 64, 5256 ct.; vette kalveren resp. 95. 80. 5060 ct.; varkens (levend gewicht) 50, 49. 48 ct.; schapen 50. 45. 40 ct. Prijzen per stuk: lste kwal. f.27, 2de kwal. f.26, 3de kwal. f. 15; 16 zuiglammeren, lste kwal. f. 16, 2de kwal. f. 13 en 3de kwaL f.6. AMSTERDAM, 13 Juni Aangevoerd 480 vette koeien, waarvan de prijzen waren: le kwal. 74 80, 2e kwal. 62—70. 3e kwal. 50—60 per K.G. slachtgewicht; 73 melk- en kalf koeien 180—240 per stuk; 97 vette kalveren: 2e kwal. 5056. 3e kwal. 4048 per K.G. levend gew 123 nuchtere kalveren 711; 84 schapen 2030; 3 lammeren 1819 per stuk; 508 varkens: vleesch- varkens wegende van 90—110 K.G. 60—62; zwa re varkens 57—59; vette varkens 55—56 per K.G. slachtgewicht. Aangevoerd 2 wagons geslachte runderen uit Denemarken. LEIDSCHENDAM, 11 Juni. Eng. komkom mers le srt. f. 2.50—3.50. 2e srt. f. 2—2 50. 3e srt. f.2; Gele komkommers le srt. f. 3.60--4.6U. 2e srt. f. 2.50—3.10, 3e srt, f. 1.50. stek f 0.40— 0.50; Kropsla le srt. f. 1.50—1.60; Stoofsla f.2- 3; Peen f. 9.10—10.80; Bloemkool le srt. f. 2.80— 4.60. 2e srt. f.2—2.80: Tomaten, midd. f. 12.10— 12.60, groote ronde f. 1213, 2e srt. f. 11.90—12.30 3e srt. f. 8.50—9.20, bonken f. 11—12: Andijvie per 100 f 0.80—2.50. per K.G 2—4; Spinazie 4 K.G. f.0130.26: Postelein f.2.804.10; Raap stelen f. 0.40—0.60; Rabarber per 100 bos f .4.50 5.30; Snfjboonen f.4851; Spercieboonen f.70—73; Radijs f. 1.10—1.40; Prei f. 3.50—4.40; Seldery f. 1—1.30; Peulen f.18—19: Tuinboonen f.23—27; Doperwten f.31—37; Meloenen f.29 —41. NAALDWIJK. 11 Juni. Bond Westland. Bloemkool 2—5 ct.. meloenen 2861 ct., peen 89 ct. per stuk of per bos; groene komkom mers f. 2.70 per 100; tomaten A 22—26 ct, B 22 —25 ct., C 22—25 ct.. CC 16—21 ct. alles per kg. Coöp. Centr. Westl. Snijbloemenveiling, li Juni. Gloxinia 21—60 ct., hortensia 25—50 ct.. geranium 7—12 ct.. hanggeranium 7 ct.. salvia 46 ct.. crassula 16—35 ct.. bolbegonia 4—12 ct. per pot: rozen 1.10—3.60 per 100: lathyrus 2—5 ct.. violieren 16—33 ct.. convilles 6—11 ct.. pioe nen 1228 ct., gladiolen 15—31 ct. per bos. ROELOFARENDSVEEN. 11 Juni 1938. Aard beien 1013 ct, per doosje, bloemkool 27 ct. per stuk. sla 50 ct. per 100 krop, snijboonen f. 1.90—2.05. idem stek f. 1.05—1.20 per 10 pond. Peulen f. 0.60—0.75. doperwten f. 1.10—1.20, ca- pucijners f. 2.05—2.25, tuinboonen f. 1.70 p. 10 kg. ROTTERDAM, 13 Juni. Buitenlandsche granen. (Op de conditiën van de Rotterd. Graanbeurs bij minstens 5 last, gezond, boordvrij). Stemming vast. Rogge (per 100 K.G.) Noord-Russ. 76/77 K.G. disp. f7.15. Zuid-Russ. 75/76 K.G. aangekomen f. 6.80. Bahia Blanca 74/75 K.G. stoomend f. 7.50. Amerik. No. 2 stoomend f. 6.75. Gerst (per 2000 K.G.) Amerik. No. 2 disp. f.142. Amerik. No 3 disp. f. 134. stoomend f. 132. Russische 70/71 K.G. disp. f. 155. stoomend f.151 Turksche 68 K.G. f.160. Poolsche 70/71 K.G. disp. f. 155, stoomend f. 152. Haver mer 100 K.G.) La Plata disp f.6 30. La Plata Clipped 55/56 K.G. stoomend f. 6.45. Mais (per 2000 K.G.) Gele La Plata aangekomen f. 152, stoomend naar aank. f. 147142. Gele Amerik. No. 2 aan gekomen f. 133. stoomend n. aank. f132' 's f. 135 Mixed Amerik. No. 2, disp. f. 134. Gele Brazil, disp. f. 153, stoomend naar aank. f. 146137. Witte platte Zuid-Afri- kaansche No. 3 disp. f. 142. Gele Bessara- bische aangekomen f. 150. Boekweit (p. 100 K.G.) Amerik. Canadeesche aangeko men f.9.stoomend f 8.90. Manchoerij- sche aangekomen f. 9.05. stoomend f. 8.80. Poolsche Herrschafts aangekomen f 8.85. Binnenlandsche granen (per 100 K.G.) Haver f. 6.25—6.85. Gerst f. 7.257.65. Rog ge tot f. 7.40. Peulvruchten 'per 100 K.G.) Erwten, kleine groene f. 8.50—11.75. Schokkers f. 13 —16.75. Bruine boonen f. 1116.50. Q1

Leidsch Dagblad | 1938 | | pagina 3