LEIDSCH DAGBLAD - Derde Blad Zaterdag 11 Juni 1938 De wedstrijden van „Hollandia" SPORT Weinig belangstelling op en om het water Foor Schakers BEKERWEDSTRIJD LEIDSCHE STUDENTEN—S.D.O. DAGBLADRECLAME TENNIS. Budge zal te Noordwijk demons treeren. Menzel als tegenstander. Joegoslaven spelen mee in het tournooi. De speler, die alle kans heelt het tweede tan zijn vier voorgenomen tenniskampioen schappen te winnen dat van Australië heelt hij reeds heeft op de ultnoodiging van den N.L.T.B. geen neen gezegd, aldus verneemt „de Tel." uit Parijs! Meer dan dat: Budge zal naar Noordwijk komen. Hij zal in elk geval een demonstratiepartij komen spelen en dan op den Zondag (3 Juli), welke aan het tournooi vooraf gaat. zooals dat de laatste jaren gebruike lijk is geweest. En als tegenstander zal hij daarin zijn tegenstander uit de finale van de Parijsche wedstrijden hebben: den sterken Cech Menzel. Of er dan geen kans is om in de kam pioenschappen zelve uit te komen, zooals destijds een mevr. Wills, een Tilden gaarne na Wimbledon deed? Nog niet te bepalen, echter nog niet heelemaal uitgesloten, hoewel gering. De Amerikaansche bond wil dat de spelers zoo spoedig mogelijk na Wimbledon terugkeeren. want de training voor het behoud van de Davis Cup moet beginnen. Om die reden zijn immers Riggs. Parker en Grant zelfs geheel in Amerika gebleven. Mede om die reden komen de Amerikanen ook niet uit in de Duitsche kampioenschappen, hetgeen voor de Duit- schers een groote tegenvaller is want heel de opzet van de vervroeging van deze kampioenschappen, is gebaseerd geweest op de deelneming van Amerikaansche speelsters en spelers na Wimbledon en voor hun vertrek naar Amerika. Ook Memel behield zich nog een toezegging om aan het tournooi doel te nemen voor. hoezeer hem zijn vroe ger kampioenschap en zijn finale tegen Tilden in herinnering gebracht werd. Wèl hebben de sterke Joegoslavische spelers ingeschreven: Puncec, Pallada en Kukuljevic. De laatste is trouwens de winnaar van 1937, die de Stefani onttroonde. De N.R.Crt, meldt nos dat ook de Ame rikanen Anderson. Nelson en Robertson aan het Noordwij ksche tournooi zullen deelnemen. Anderson sloeg kortgeleden te Wiesbaden Henkei in vier sets. OM DEN WIGHTMANBEKER. Na den eersten dag van den wedstrijd te Wim bledon om den Wightmanbeker leidden de Ame rikaansche dames met 21. De volgende resul taten werden behaald: Helen WillsPeggy Scriven 60. 75. Alice MarbleKay Stammers 63. 57. 36. Mevr. Fabyan en Alice Marblemiss James en miss Lumb 64. 62. DE INTERNATIONALE KAMPIOENSCHAPPEN VAN FRANKRIJK. De belangrijkste uitslagen van de gisteren ge speelde partijen voor de internationale kam pioenschappen van Frankrijk luiden: Heerendubbelspel, halve eindstrijd: Destremau en Petra sl. Gabory en Szigeti 108. 6—3, 64. Budge en Mako sl. Kukuljevic en Pallada 26, 6—3. 6—2. 6—2. Damesdubbelspel: mevr. Halff en mevr. Landry sl. mej. Scott, en mej. Saunders 57. 63, 61. Gemengd dubbelspel: mevr. Mathieu en Mitic sl. mevr. Hopman en Mako 64. 108. VOETBAL. De Olympische dag. NederlandNederlandsch-Indië. De Nederlandsch-Indiërs zullen op den Olym- pischen dag waarschijnlijk in dezelfde samen stelling uitkomen als de vorige week te Reims. Zi) zullen het bekende oranje tenue dragen. Het Nederlandsch elftal blijft voorloopig in de oorspronkelijke samenstelling aangewezen voor dezen wedstrijd, dus de volledige verde diging. zooals die tegen Schotland en Tsjecho- Slowakije gespeeld heeft en de aanval van rechts naar links: Draeger (D.W.S.). Van dei- Veen (Heracles), Dumortier 'D.O.S.), Smit 'Haarlem) en De Harder (V.U.C.). Eerst na de volgende week zal beoordeeld worden of Smit en Van der Veen hinder van hun blessures ondervinden en of hun vervanging noodig is. Die vervanging is echter waarschijnlijk. Het Nederlandsch elftal zal geheel in het wit spelen. De Zweed Strandberg, een van de snelste sprinters van Europa en finalist bij de Olym pische athletiekwedstrijden te Berlijn, zal ter gelegenheid van den Olympischen Dag uitko men tegen Osendarp. Van Beveren en de andere Nederlandsche sprinters. Goede prestaties van de Leythe-ploegen; Njord stelt opnieuw teleur. Op den Rijn nabij 's-Molenaarsbrug zijn gistermiddag de jaarlijksche roeiwedstrijden van „Hollandia" begonnen, waarvoor het aan tal inschrijvingen dit jaar al weer lager is dan het vorige jaar. Zes jaar geleden bedroeg het aantal deelnemende ploegen nog 115. thans 79, waarvan dan nog moeten worden afgetrokken de dames- en heerenploegen van het Amster- damsche „Nereus", dat wegens rouw in verband met het overlijden van zijn bootenknecht alle inschrijvingen annuleerde. We herinneren ons nog de jaren, dat de wed strijden reeds des Donderdagsavonds een aan vang namen en de beide daaropvolgende dagen volledig in beslag namen, waarbij aan de dames- nummers nog geen of een slechts zéér beschei den plaats was ingeruimd. Dit jaar begonnen de wedstrijden des Vrijdagsmiddags om half- vier. waarna de eerste anderhalf uur in beslag werd genomen door stijl- en stijlsnelroeien voor dames. Die verminderde belangstelling op het water komt vanzelfsprekend ook tot uiting in de sterk afgenomen publieke belangstelling om en nabij de finish, waarbij alleen het contin gent toeschouwers, dat wordt gevormd door de Alphensche jeugd, op peil is gebleven. Overigens leert de ervaring, dat de ware stemming zich teikenjare concentreert op den laatsten dag. hoezeer de traditioneele oempa kapel in afwisseling met gramofoonmuziek zich ook beijvert feestklanken rond te strooien. Zooals gezegd, ving het programma aan met eenige nummers stijlroeien, waarvan de uitsla gen waren: Dames-nummers. Stijlroeien skiff voor dames beginnelingen) 3de heat: 1. Willem III (mej. K. Bönig) 62 pnt; 2. de Vliet (mej. E. M. v. Overeem) 50 pnt. Stijlroeien damesvieren (beginnelingen)2de heat: 1. Dordt 72 pnt; 2. Delftsche Sport 58 pnt; 3. de Laak 51 pnt. 3de heat: 1. Viking 67 pnt; 2. Spaarne 58 pnt. In het nummer stijlsnelroeien voor dames- schten plaatste de Argo-ploeg zich zonder strijd in de finale, daar Nereus verstek liet gaan. In de tweede heat schoten de Vliet-dames in snelheid een taflengte tekort bij de Hoop- ploeg. waardoor deze laatste met 55 tegen 40 punten revanche nam voor haar nederlaag op de wedstrijden van de Koninklijke. De tijd van de Amsterdamsche ploeg bedroeg 4 min. 20 sec. (baanlengte 1000 Meter). Door een misverstand werd op het terrein eerst bekend gemaakt, dat onze stadgenooten ondanks haar tweede positie aan de finish, door een beteren stijl hadden gewonnen. Groots vreugde bij den Vliet-aan- hang. welke even later in teleurstelling over ging. toen de vergissing werd bemerkt en daarvan mededeeling werd gedaan. De 2de heat in het nummer stijlroeien dames skiff (beginnelingen) werd gewonnen door mej. E. S. Klein (de Hoop) met 75 punten voor mej. N. Roos (die Leythe) met 53 punten. De derde heat was voor mej. C. M. van Büiiren van Heyst 'de Laak) met 70 pnt; 2. mej. Betty Eyl (Poseidon) 59 pnt. De 1ste heat in het nummer stijlroeien dames-vieren (beginnelingen) werd gewonnen door de Vliet met 68 pnt. voor die Leythe met 53 pnt. en de Hoop 51 punten. De eerste eindstrijd van dezen dag, in het nummer Jonge Twee A. leverde tevens de eerste Leidsche zege op. Direct na de start liep Triton hard weg om zijn voorsprong geleidelijk tot 2 lengten te vergrooten. Die Leythe bleef goed hangen en zette op 1700 meter de eindspurt in om daarna vrijsnel in te loopen op de vermoeide Triton- ploeg. Toen op 50 meter voor de finish de Utrechtsche slagroeier bovendien een snoek ving was het pleit beslecht en won de Leythe- ploeg. bestaande uit A. Folmer, boeg, C. de Langen, slag en C. M. Noordenbos, st. met ruim een lengte voorsprong. Wegens een defect aan de kamprechtersboot kon geen tijd worden opgenomen. Voor het nummer Lichte Skiff. verschenen ir. P. C. van Niftrik (de Hoop) en B. Fokkinga (Delftsche Sport) aan de start. Laatstgenoemde nam direct de leiding en won in een volkomen regelmatige race met 2 lengten verschil in 8 min. 35 1/5 sec. Dit is een nieuw baanrecord; het oude stond op naam van de Hoop met 8 min. 46 2/5 sec., gevestigd in 1936. Delftsche Sport en Amstel komen derhalve in den eindstrijd. Oude Twee. 2de heat: boei 1. Argo; 2. Deutscher Turn und Ruder Verein. Ook hier was van strijd geen sprake. De Duitsche Rotterdammers behoefden zich niet bijzonder in te spannen en wonnen met 2 lengten in 8 min. 37 3/5 sec. Ie heat: boei 1. Njord; 2. Triton. Dit werd een aardige kamp tusschen twee vrijwel gelijk waardige ploegen, waarbij de Leidenaars zich iets sterker toonden en met een goede lengte wonnen in 8 min. 35 4'5 sec., dit is twee econ- den sneller dan de winnaar van de vorige heat, die op de Koninklijke zoowel Njord als Triton achter zich liet. Triton maakte een tijd van 8 min. 40 4/5 sec en plaatste zich daardoor als snelste tweede in den eindstrijd. Eindstrijd Overnaadsche skiff. Boei 1 de Hoop (R. Sellies); 2 die Leythe (J. B. Coster). Coster begon goed. liep direct iets uit. doch slecht sturen deed zijn voorsprong verloren gaan. Ook het sturen van Sellies liet te wenschen over, maar het was beter dan dat van onzen stadgenoot, die zijn achterstand ge leidelijk tot 3 lengte zag groeien. Sellies won in 8 min. 29 3/5 sec. Jonge Skiff A. Ie heat: boei 1 Willem III E. Meyer Jr.), 2 Laga (J. v. Blerkom). De Amsterdamsche skuller liep direct weg en won gemakkelijk met 4 lengten voorsprong in 8 min. 34 3/5 sec. Eindstrijd Jonge Acht B. Boei 1. Laga: 2. Triton. Na een goede start, waarbij de Utrechtenaren een kwartlengte voorsprong namen, spurtte Laga bij en op 1000 meter lagen de Delftenaren iets voor om hun tegenstanders daarna geen kans meer te geven. Triton bleef goed volgen, doch slaagde er niet meer in den achterstand te verkleinen, zoodat bij de finish de Delftsche roodbaadjes hun halve lengte voorsprong had den behouden. De tijd van de winnaars be droeg 6 min. 34 4/5 sec. De winnende ploeg bestond uit: R. v. Stolk, bg. R. A. Brzowskl, H. G. Klinkert. J. J. Siep- man v. d. Berg, J. H. Oroockewit, H. T. FrUling, T. F. Risselada, W. Mooyaart. sl. en P. A. v. d Hoeven, st. Overnaadsché Twee (beginnelingen). Ie heat: boei 1. Poseidon; 2. Adelborsten- 3. Willem III. N aeen gelijke start gakten de Adelborsten al spoedig af en speelden geen rol meer. Tot 500 meter voor de finish bleef de strijd tusschen Willem III en Poseidon volkomen open. doch daarna was Willem III niet meer te houden en won met ruim 2 lengten in 8 min. 35 1/5 sec.; 2 Poseidon in 8 min. 41 3/5 sec. 2de heat: boei 1. Njord; 2. de Hoop. De Leidenaars hadden het in deze race niet al te moeilijk en wonnen met 3 lengten ver schil in denzelfden tyd als nr. 2 In de vorige heat. Poseidon plaatste zich als snelste tweede in den eindstryd. Jonge Vier A. Ie heat: boei 1. die Leythe, 2. Laak. Njord liet verstek gaan. Beide ploegen startten gelijk. De Laak-ploeg roeide Iets vinniger en nam een kleinen voor sprong, welken de Hagenaars na een doorloo- pende boord-aan-boord-race tot het einde toe behielden. By het finishen bedroeg deze onge veer 1 meter. Tyd van de winnaar 7 min. 27 sec.; 2. die Leythe in 7 min. 27 3/5 sec. 2de heat: boei 1. Laga, 2. Triton. Triton nam na de start al spoedig de leiding met een 1/2 lengte, welke op 1000 meter was gegroeid tot 1 lengte. Laga probeerde tevergeens bij te spurten, de Tritoneezen gaven geen krimp en vergrootten in de eindspurt hun voorsprong tot 2 lengten en wonnen de race in 7 min. 28 2/5 sec. Die Leythe plaatste zich derhalve als snelste tweede in den eindstrijd. Overnaadsche Vier (beginnelingen). Ie heat: boei 1. Triton, 2. Maas, 3. Njord. In deze race, bevestigde Triton zijn goeden vorm van de Koninklijke door van start af aan te winnen met ruim 1 lengte voorsprong op Maas. terwijl Njord ver achteraan kwam. Tijd Triton 7 min. 32 sec.; Maas 7 min. 36 sec. 2de heat: boei 1. die Leythe, 2. de Hoop, 3. Delftsche Sport. De Leidsche ploeg was hier verre superieur en had na 500 meter reeds een halve lengte voorsprong, welke bij de finish tot het dubbele was gegroeid. Van de beide andere ploegeh toonde zich de Hoop iets sterker, doch het ver schil bleef tot het einde minimaal. Winnaar werd die Leythe in 7 min. 28 4/5 sec.; 2. de Hoop op Vh lengte; 3. Delftsche Sport op 2 lengten. De Hoop komt als snelste tweede in den eindstrijd. Eindstrijd Jonge Twee B. Boel 1. Deutsche Turn und Ruder Verein.; 2. die Leythe, Beide ploegen startten gelijk, doch na 500 meter kwamen de Rotterdammers onweerstaan baar naar voren om, uitstekend roeiende, met 2 lengten te winnen in 8 min. 311/5 sec. De winnaars waren: P. Metzger, bg; P. v. Dijl, sl. en N. Hahn, st. Jonge Acht A. Ie heat: boei 1. Njord; 2. Argo. Na een gelijke start ontspon zich een span nende boord-aan-boord-race, waarin Argo zich langzaam maar zeker naar voren werkte. De Wageningsche studenten wonnen in 6 min. 47 2/5 sec. met 1% lengte voorsprong op Njord in 6 min. 514/5 sec. 2de heat: boei 1. de Hoop; 2. Laga. Het bleek al spoedig, dat Laga de sterkste was. De Delftsche studenten namen direct ±5 leiding en vergrootten geleidelijk hun voor sprong tot ruim 3 lengten. Hun tijd was 7 min. 2 3/5 sec.; 2. de Hoop. Njord komt als snelste tweede in den eindstrijd. De dag werd precies op het vastgestelde tijdstip besloten met den eindstrijd in het nummer Overnaadsche Twee (beginnelingen). tusschen: boei 1. Poseidon; 2. Willem III; 3. Njord. Bij de start was Njord aanvankelijk iets voor, doch op 1000 meter had Poseidon de lei ding. Willem III .spurtte daarna bij, terwijl Njord naar de achterhoede verhuisde. Ook Poseidon kon het tempo niet bijhouden en bleef tenslotte 6 lengten achter by Willem III, dat won in 8 min. 32 4/5 sec.; Njord bleef ver achter. De winnaars waren: G. Schiller, bg., F. Borghols, sl. en A. Kooymans, st. Oplossing No. 31. VAN DER LINDEN. Wit: Kh2, Dd8, Rd2. Rg6, Pf4, Ph7. Zwart Ke5, Tc5, Tb3, Rb8, Pg8, p. a5, c6 c2 d4, d3, e6. f3. 1. Rb4!dreigt 2. Db8: mat. 1Tb42. Pd3: mat. 1Kf4: 2. Dd4: mat. 1Rc7 2. Dc7: mat. 1Rd6 2. Dg5 mat. (1Tb5 2. Dg5 mat). Een prachtige sleutelzet, dien men met recht een probleemzet kan noemen. Het is een ïynsluiting met z.g. Ablenkungs-offer (Tb4: 2. Pd3 mat). Ook het variantenspel mag zeer geslaagd heeten. Het spel van Tc5 is antithe tisch (lijnopening). De verleiding 1. Pg5 faalt op Pe7! Oplossing No. 31a, BROWN. 1. Lg6, Kb5, 2. Lh5 enz. Goede oplossingen 31 en 31a ontvangen van: H, Baron. J. v. d. Blom, L. Guldemond, C. j! Hakemulder, G. Ligtvoet, D. J. Mooy. M. Nleu- wenhuysen, P. C. Segaar, C. Springer, M. Starrenburg, J. Zwart, allen te Leiden; J. k Heyi Jr. te Warmond. MAANDAGAVOND A.S. - N.B.L.O.-TERREIN' Aanvang 7 uur. Vrije fietsenstalling. QSGGa (Inger. Mcd.) CRICKET. Nederlandsche Cricketbond. Programma voor morgen, lste klasse: HOC n—VOC; VRAHDVS; R. en W.—HCC I; VW—Haarlem. 2de klasse B: Ajax—HCC IV; NLCC—ASV; VOC II—Excelsior II; HDVS II—VUC; Quick— HBS II. Overzicht, STUDENTEN-ELFTAL—S.D.O. Maandagavond te 7 urn- speelt op het N.B.L.O. terrein een Leidsch Studenten-elftal tegen S.D.O. De opstelling van de elftallen is als volgt: Doel: d'Arnaud Gerkens (HBS); achter: Gentis Sr. en Kolkman HWmiddenExalte von Oven en Hazelhof, (allen HW); voor: Gentis Jr. en Kamminga <HFC>. Niks, Bins en de Setter (HW). S.D.O., doel: J. Heusden; achter: G. Crama en C. v. Stralen (LFC); midden: N. Stokker- mans (Lugd.), J. Kukler (LFC) en J. Schip pers (ASC; voor: B. Goddyn (Docos), W. Kool loos (Lugd.), P. Kantebeen (Feyenoord), A. Siera en H. de Roo (Lugd.). WEDSTRIJDEN FABRIEKSARBEIDERS. Morgen om halfzes spelen de R.K. veteranen tegen de M.D.S.-veteranen op het. terrein van Fabrieksarbeiders. V.O.C. zal morgen tegen HCC II moeten too- nen, dat zij werkeiyk kampioensaspiraties heeft en wij gelooven wel, dat de Rotterdammers van De Beus c.s. kunnen winnen. Aan den kop van de rangiyst zal dan niet veel veranderen want, dat R. en W. een draw zal forceeren tegen H.C.C. I, zooals op den eersten Zondag van het seizoen is niet waarschynhjk en H.D.VB. zal het wel met V.R.A. klaar spelen. Tegen V.V.V. krijgt Haarlem weinig kans om uit de buurt van de laatste plaats te komen. In 2B is L.C.C. vrij en krijgt Ajax bezoek van H.C.C. IV. Een overwinning der rood zwarten wordt zoo langzamerhand tyd,' want drie punten uit vier wedstryden is heel weinig, al heeft Ajax tot dusver de over het algemeen sterkere elftallen van 2B ontmoet. Daartoe be hoort o.i. niet H.C.C. IV. zoodat wy morgen goede verwachtingen hebben. In ieder geval zal het aan de De Kempenaerstraat een aardig partytje worden. In deze af deeling is van belang V.O.C. II j Excelsior II. De gastheeren zullen wel in de meerderheid blijven. H.B.S. II als verdere kam- pioensc3ndjd°a< moet van Quick kunnen win nen. H.D.V.S, II is sterker dan V.U.C. en het groote raadsel voor ons is nog steeds A.S.V.. dat morgen by N.L.C.C. op bezoek gaat. DE EERSTE TOETSWEDSTRIJD ENGELAND—AUSTRALIË. NEDERLAAGWEDSTRIJDEN TE BOSKOOP. Morgen te kwart voor één speelt Bosk. Boys II tegen Gouderak II en te kwart voor drie Bosk. Boys I tegen Gouderak I. WANDELSPORT. AFSTANDSMARSCH VOOR R.KATHOLIEKEN een wandelmarsch over 25 KM. worden gehouden ter gelegenheid van het B&8HaSari?m. W"nd',sport ln h,>l Reeds gaven zich meer dan 40 dames- en hecr?ngrocpcn op. Start en finish zyn by „Zomerlust". Om 12 uur zal de stoet vertrekken via Oegstgeest Rünsburg, Katwyk, Wassenaar. Voorschoten en langs Allemansgeest terug. Engeland 422 runs na den eersten dag voor 4 wickets. 20.000 toeschouwers waren op den eersten dag van den eersten toetswedstryd tusschen Enge land en Australië te Nottingham aanwezig, toen Barnette en Hutton de innings voor het Engel- sche elftal openden. Deze openingsbatsmen vestigden een nieuw record door tezamen 219 runs te scoren. Eerst toen ging Barnett aan der. kant voor 126 runs. gebowled door Mc Cor- mick. Aan het einde van den dag had Engeland 422 runs gescoord voor 4 wickets, waarvan Bar nett 126 runs. Hutton 100, Paynter 75 not out en Compton 69 not out. ATHLETIEK. NATIONALE BAANWEDSTRIJDEN TE AMSTERDAM. OLYMPISCH NIEUWS. OLYMPISCHE ESTAFETTE ATHENE—TOKIO. Het Duitsche voorbeeld: het Olympisch vuur van Athene naar Berhjn te brengen, ondervindt navolging Het Japansch Olympisch comité heeft n.l. besloten het Olympisch vuur van Athene naar Tokio door middel van estafetteloopers over te brengen. Hoe de route door de verschillende landen zal zyn. is op het oogenblik nog niet I bepaald, doch dit zal t. z. t. worden vastgelegd. De „Holland"-junioren in staat het Nederlandsch kampioenschap te verwerven. Morgen kan het gebeuren, dat Leidsche junio ren voor een aangename verrassing zorgdragen en op de Sintelbaan aan het Olympiadeplein te Amsterdam het Nederlandsch'kampioenschap in de 4 x 100 Meter estafette en in de 100 meter behalen. De „Holland"-junioren-ploeg, die bestaat uit Nota, Knuttel, Lams en Van Blankesteyn is reeds eenige weken onder lei ding van den heer Korver in training. Deze training gold speciaal het wisselen en wy heb ben gerechte hoop, dat dit zeer belangrijke on derdeel goed verzorgd zal zyn. Persoonlijk zijn alle loopers behoorlijk snel. De eerste drie lie pen op de wedstrijden van Pro Patria te Rot terdam by koud weer en sterken tegenwind de 30 meter ruimschoots onder de 10 sec. Nota zelfs in 9,4 sec. De vierde man, Van Blanke steyn, is nog een nieuweling. Evenwel een flink uit de kluiten gewassen H.B.S.-er, die over een natuuriyke snelheid beschikt en zyn plaats in de ploeg meer dan waard is. Wat betreft de persooniyke 100 Meter om het junioren-kampioenschap meenen wy, dat de strijd beslist zal worden tusschen Van Es (V. en L., Den Haag), Barentz (Hellas, Utrecht) en Nota (Holland, Leiden), terwyi Knuttel en Van Blankesteyn van Holland met Peters van A. V. '23 (Amsterdam) en Van der Klooster (Haar lem) eveneens in de finale kunnen komen. In de 4 x 100 meter estafette verwachten wij A. V. '23, Hellas, Haarlem, A.A.C., V. en L. en Holland ln den eindstryd. Voor zoover ons de tot dusver gemaakte prestaties bekend zyn, maakte Holland van deze ploegen dit jaar den snelsten tyd, nml. 46,8 sec. Hierop volgt A.V. '23, een ploeg, die over een uitstekende wisseltech niek beschikt, met een tyd van 47,1 sec. De tijden van de overige teams lagen om en bij de 48 sec. Een goede kans voor de Leidsche junioren bestaat dus in ieder geval. De wedstrijden worden georganiseerd door de Amsterdamsche athletiekvereeniging A.A.C. In het interessante programma zyn behalve de reeds genoemde juniorennummers o.m. nog opgenomen, de 400 meter Horden, de 4 x 100 meter heeren en de 10 x 100 meter heeren om het kampioenschap van Nederland. Ongetwij feld zal een talryk publiek van dit athletiek- festijn getuige zyn. SCHAKEN. Het internationaal tournooi te Noordwijk. „BRUNHILDE" NAAR ROTTERDAM. Een twaalftal dames en meisjes zullen mor gen deelnemen aan de nationale dames-athle- tlek-wedstrijden te Rotterdam. Deze wedstry den zijn uitgeschreven door de Rotterdamsche Athletiek-Commissie onder auspiciën van de C.D.A. De dames zullen uitkomen in de num mers 100 M.. 200 M. verspringen, speerwerpen en 4 x 100 M. estafette. Brunhilde heeft ingeschreven voor 80 M.. ver springen en eveneens voor estafette 4 x 100 M. Daar vrijwel alle cracks uitkomen zal het een heele prestatie zyn om een prys te bemachtigen. Een blunder van Landau. De twee afgebroken partyen van de eerste en tweede ronde werden gistermiddag voortgezet. Zooals verwacht mocht worden kon Spielmann zyn partij tegen Eliskases niet meer redden. De party Keres—Landau duurde tachtig zet ten. Op het moment, dat Landau geforceerd re mise kon maken, beging hy een blunder, waar na hy onmiddeliyk kon opgeven. Op een gegeven moment was de volgende stand bereikt: Wit Keres: Ke5, Pd6, pionnen op a4 en c6. Zwart Landau: Kb4, Pc5, pion op a7. Met Pc5xa4 had Landau onmiddeliyk remise kunnen maken. In plaats daarvan speelde hy Pc5a6. waarop Keres Pd6—b7 zette. Landau nam met den, koning pion a4 en Keres ant woordde met Ke5d6. Er volgde nog van zwart Ké4b5 en van wit Pb7cö. waarna de party voor Landau verloren was, omdat de witte c-pion niet meer te hou den was. Hedenavond wordt de derde ronde gespeeld met de volgende partyen: Landau—Bogoljubov. Sir G. A. Thomas—Keres, Eliskases—1Tartakower, Schmidt—Plrc en dr Euwe—Spielmann. Morgenmiddag tusschen 2 en 7 uur worden de partijen Bogoljubov—Spielmann, Pirc—Euwe, Tartakower—Schmidt, Keres—Eliskases. Landau- sir G. A. Thomas, gespeeld. De resultaten van de voortgezette partyen uit de eerste en tweede ronde luiden: Eerste ronde: EliskasesSpielman 10. Tweede ronde: KeresLandau 1—0. De stand na de tweede ronde luidt: 1, 2 en 3 Keres, sir G. A. Thomas en Eliskases allen IV% punt. 4. 5. 6 en 7 Euwe, Bogoljubow, Spielmann en Pirc, ieder 1 pnt. 8, 9 en 10 Landau. Tarta kower en Schmidt, leder pnt. „SCHAAKGENOEGEN" GAAT VERHUIZEN. Een belangryke vergadering bracht de leden van „Schaakgenoegen" te zamen. Nadat de voorzitter geopend had en de notulen voorge lezen waren werden eenige belangryke punten behandeld. Eerst werden de prijzen uitgereikt van de winterwedstryden. De winnaars waren: lste pr. R. Robbers, 2de pr. C. v. Leeuwen. Een nieuw commissielid werd gekozen, waarbij de heer Zwaan de meeste stemmen kreeg. Besloten werd een zomerwedstryd te organi- seeren onder de leden en voor de aanstaande winterwedstryden 2 wisselbekers uit te loven. Doch het belangryke punt ven de agenda was, dat met algemeene stemmen besloten werd te gaan verhuizen van de Oude Vink naar Hooge- Morschweg 99 (zaaltje v. Christeiyke belangen). De speelavond is op Donderdag en de secretaris is de heer A. Momberg, Witte Rozenstraat 39 alhier. KAMPIOENSCHAP VAN DE BOLLENSTREEK. De heer Sassen te Sassenheim heeft in de eerste klasse nog geen party verloren. Hij heeft de beste kans op het kampioenschap. De derde en laatste ronde zal spannend zyn. In de tweede klasse is de heer P. van der Mey kampioen geworden. De heer de Bolster bezet de tweede plaats. ruggegraat van elk goed reclame-plan KORFBAL. FLUKS II—DE SPARTAAN. Deze wedstryd is, hoewel van geen belang meer voor de prom.-degr.-coiftpetitie, voor mor gen toch nog vastgesteld. Er bestaat echter een mogeiykheid, dat deze ontmoeting geen door gang vindt, aangezien De Spartaan uitstel heeft aangevraagd. De goedkeuring van den com petitieleider ontbreekt echter op het moment, waarop wy dit schryven nog steeds. FLUKS II—DE SPARTAAN UITGESTELD. Nader vernemen we, dat de ontmoeting Fluks II—De Spartaan, welke morgen voor de prom./ degr. competitie der 2de klasse hier ter stede gespeeld zou worden, van het programma is af gevoerd. WIELRENNEN. SWIFT. Morgen zyn er de volgende wedstryden: 85 K.M. voor de A-klassers; 60 K.M. voor de B-klassers; 40 K.M. voor de C-klassers en 15 K.M. voor de Adspiranten. De samenkomst vindt plaats te halfnegpn bij het clublokaal. NIEUW SWIFT.. De laatste competitie-wedstryd, welke gister avond door bovengenoemde vereeniging werd gehouden over een afstand van 56 K.M., gaf den volgenden uitslag: A-klasse: 1. A. van Amsterdam; 2. J. Schul- Ier; 3. Bert Lodewyks op een halve minuut; 4. J. v. d. Leest, banddikte. In deze categorie werd Segaar vyfde, van Rooyen zesde en de Groot zevende, doch deze drie renners hadden met pech te kampen. De B-klassers reden denzelfden afstand. De uitslag werd hier als volgt: 1. W. Geenjaar; 2. W. RUsbergen, op een lengte; 3. Joop Laven. De C-klassers reder, 28 K.M.. Uitslag: 1. J. v. Klinken, in den tyd van 57 minuten; 2. C. Kapaan, op 100 meter; 3. Fr. Blom op 400 M. Morgen beginnen de Recordritten over 35 K.M. De start vindt plaats te negen uur. De Nieuw Swift leden R. Riethoven—J. Schuller ryden te zamen een tweedaagsche op de Wielerbaan Feyenoord te Rotterdam. Daar zullen tevens starten de Nieuwelingen Jac. de Groot; A. Lodewyks en M. Segaar. MOTORSPORT. DE 20«te INTERNATIONALE ZESDAAGSCHE De Nederlandsche inschrijvingen. Voor de 20ste internationale zesdaagsche, welke dit jaar zal worden verreden van 11—16 Juli in Wales, hebben 18 Nederlanders Inge schreven. Het zijn: H. Zuur, Zuendapp zyspan 66 cc., D. Renooy, Eyslnk 350 cc., J. C. Ver- kerke, Eysink 125 cc., J. H. Sybrandy, M. v. d. Berg en C. N„ v. d. Voort, allen op Triumph 500 cc„ D. J. Wuis, H. D. zijspan 1000 cc., A. P. van Hamersveld, J. Roest en J. Bovee, allen op B.M.W. 500 cc„ Les Ravenhall, Levis 250 cc., J. van Ryn, Matchless 500 cc., J. E. Fyma. F. H. Meierdres en J. Schot, allen Ariel 500 cc. en P. F. van Dinter, W. zyiaard en J. Schraven- dijk. allen op D.K.W. rt. 98 cc. In verband met het feit, dat noch Jan Moe- jes, tengevolge van een hem overkomen onge luk, noch Bakker Schut, door drukke werk zaamheden, zullen uitkomen, valt uiteraard nog niets te zeggen over de ploegen der K.N.M.V., die de zilveren vaaas voor ons land zullen krygen te verdedigen. Na den Dumonceau- bekerrit, welke als proefwedstrijd voor de zes daagsche geldt en op 18 en 19 Juni in België en Luxemburg zal plaats vinden, zullen de beide ploegen door de sportcommissie der K.N.M.V. worden samengesteld. De landenploegen, welke in den Dumonceau- bekerrit zullen uitkomen tegen de Belgische ploegen, zyn als volgt samengesteld: A-ploeg: Van Hamersveld, B.M.W.Roest, B.M.W. en Bovee. B.M.W. B-ploeg: D. Renooy. Eysink, Meierdres, Ariel en Van Ryn, Matchless. BILJARTEN. PERS. KAMPIOENSCHAPPEN L.B.B. (LIBRE) De uitslagen van de partyen, gespeeld voor de pers. kampioenschappen 2de klasse libre, waarvan vooral de partij gespeeld door E. Bak ker. vermelding verdient, luiden: G. Vermeer150 33 24 4.54 C. Paauw 85 33 26 2.57 L. Lammers 138 30 18 4.60 W. F. Karstens150 30 19 5.00 E. Bakker 150 16 25 9.37 C. Paauw48 16 15 3.00 Het wedstrijdprogramma voor de 2de kl. luiotr „Woensdag 15 Juni: H. Teske—L. Lammers; E. BakkerW. F. Karstens; L. Lammers—G. Ver meer; C. PaauwH. Teske. De Leidsche Biljartbond schryft dit Jaar wed stryden uit om het kampioenschap van Lelden en Omstreken, waaraan ook door niet-leden van den Bond deelgenomen kan worden. pe partijen zullen bestaan uit 200 caramboles cadre. In%chry vingen kunnen véél* 15 Juni ge schieden aan het secretariaat, Magd. Moons- straat 32, Leiden. 2—3

Leidsch Dagblad | 1938 | | pagina 10