Uit de Rijnstreek LEIDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Vrijdag 10 Juni 1938 Verbetering van de Leidsche Vaart. Een schadepost. ▼an Gebr. v. D. Is een beste koe loopende ln het welland tusschen Katwijk en Noord- wljk door den bliksem gedood. Het dier is naar de noodslachtplaats te Katwijk-Rijn vervoerd. Tot Zelatrlce van het Retraite-spaar fonds ls benoemd me]. Cl. van Mil. Tuinbouwoverzicht. Na de vele regen- en hagelbuien plus de storm, die veel schade heeft aangericht aan alle te veld staande tuinbouwpro ducten, zijn deze thans weer wat op dreef gekomen. Op veel tuinderijen ls het een droevig gezicht de zwart gewaaide en ge havende planten te zien, die vermoedelijk niet meer ln goede conditie kunnen komen. Gehoopt wordt, dat het weer wat normaal zal blijven; men ls met alles toch reeds 14 dagen later dan gewoonlijk. Door het koude weer zijn ook de bloembollengewassen zeer laat. Als regel begint men ln de laatste dagen van Mei, soms de eerste dagen van Juni met het rooien van het zaad. Daar ls thans nog geen sprake van en als het niet spoedig warm weer wordt, duurt het nog wel eenlge dagen, eer begonnen kan wor den. Hierdoor loopen de verschillende werkzaamheden binnenkort ook ln elkaar en kan het een moeilijke en ten slotte ook een kostbare geschiedenis worden. Want waar niet geoogst ls, hetzij tuinbouw-, hetzij bloembollenproducten, kan ook geen nagewas worden uit-geplant. En dat kan tevens nog moeilijkheden veroorzaken, want de planten zullen spoedig uitgeplant moeten worden. De aanvoer was als vorige week, matig en de prijzen waren slecht. Sla die aangevoerd werd ln veel kwaliteiten want ook dit product heeft veel geleden bracht weinig op, van f. 0.60 tot f. 1.30 per 100 stuks. Ook in spinazie kwam geen ver betering. Het artikel was als regel ook niet mooi. Het bracht van f. 1,50 tot f, 2,45 per 100 K G. op. Rabarber kon gemakkelijk ge plaatst worden tegen f. 6.00 tot f. 6.50 per 100 K.G. Vervolgens wenden selderie, Pie terselie en Raapstelen aangevoerd. Deze leverden geen opbrengt van eenige betee- kenis. De prijzen waren Selderie f. 0.70— 1.30, Pieterselie f. 0.601.50 en Raapstelen f. 0.400.50 per 100 bos. Er kwamen ook nog wat bosuitjes die wel koopers konden vinden maar ook deze opbrengst f. 1.40 2 40 per 100 bos geeft geenerlei doorslag. Er kwam nu wat meer bospeen die redelijke prijzen opbracht, varieerend van I. 10 tot f. 13.50 per 100 bos. Het waren slechts enkele tuinders, die bloemkool konden aanvoeren. De prijs kon niet bekooren, de lste soort van f 4.00 tot f 6.00, de tweede van f. 2,00 tot f. 3,10 per 100 stuks. Van de ultgeplante bloemkool waarvan we spoedig de oogst mogen verwachten, hooren we niet veel goeds. Het gewas heeft door het abnormale weer veel geleden. Ook dit dreigt dus weer op een groote teleurstel ling uit te loopen. Het gaat niet naar wensch.... Vergadering Bloembollencultuur. De afd. Katwijk der Alg. Ver. voor Bloem bollencultuur hield een ledenvergadering onder leiding van den voorzitter, den heer Nic. Bos. Na opening las de secretaris, de heer H. Grimbergen de notulen, die goed gekeurd werden. Het belangrijkste punt der agenda was de beschrijvingsbrief voor de alg. vergadering te Haarlem en de be spreking over de bekende motie. Er bleek nogal verschil van opinie te bestaan. Na uitvoerige bespreking werd met 6 tegen 5 besloten de motie aan te nemen. KATWIJK AAN ZEE. Nova-Theater. Als eerste hoofdnummer wordt vandaag, morgen en Maandag gegeven de meesle pende film „Vloeibaar Goud", de aangrij pende geschiedenis van Scott en Sally, die op den dag van hun huwelijk gescheiden worden door iets dat Peter's heele leven gaat beheerschen ni. „De ontdekking van petroleum". Voor de pauze gaat een pakkend film werk, dat spreekt tot het hart van leder zeevarend volk. Een spel van eer en trouw bij de Amerikaansche marine: „Zijn laatste tommando", met Sir Standing en de adel borsten van de marine-kweekschool der Ver. Staten als medespelenden. LIS SE. 100 werkloozcn aan het bollenrooien voor de Sicrtecltcentrale. Gistermiddag werden door ambtenaren to Ned. Sierteeltcentrale niet minder dan 100 werkloozen gevraagd bij de Gem. Ar beidsbeurs alhier, voor het rooien van een aanzienlijke oppervlakte bloembollen bij een firma in Noord-Holland, welke niet had 'oldaan aan de verplichtingen ten opzichte van de Ned. Sierteeltcentrale. Het vertrek gaf hedenmorgen een heele drukte. Het vervoer geschiedde met autobussen. De K.J.M.V. vergaderde. Er was een saldo van f. 93.67. De bestuursleden werden herkozen, waarna een krachtig propagan da-woord gesproken werd. Vergadering Bloembollencultuur. De afd. Llsse van de Alg. Ver. voor Bloembollencultuur vergaderde in „De witte Zwaan", .De leiding berustte bij den nieuwen voor eer, den heer M. V. van Zanten Rz ..Deze hoopte dat zijn leiding goed mag t'jn en dat men bij het scheiden tevreden *an zijn. Na een woord van welkom tot den nieu wen penningmeester den heer Z. van den Borg las de secretaris de notulen, die vast gesteld werden. Inzake den beschrijvingsbrief voor de alg. vergadering zeide de voorzitter, dat het gaat om de vraag of het hoofdbestuur wel niet zijn medewerking zal verleenen >an de van overheidswege te stellen maat regelen. De heer ir. de Graaff verklaarde zich te genstemmer. Na een toelichting van den voorzitter, reide de heer de Graaff dat hij liever zag. *?t de maatregelen in handen der regee- ru>8 bleven, dan beheerd worden door het valt zelve. De heer D. W. Lefeber zeide, dat indien maatregelen ln handen van het vak ~'Ve komo". er tóch van de zijde der re aring wei voldoende toezicht zal blijven "staan. Hij achtte het van belang, dat er dan ook steeds aandrang zal blijven ln het vak.dat de regeering nauwkeurig toezicht zal blijven houden. De heer de Graalf zeide te twijfelen aan het verantwoordelijkheidsbesef van de per sonen, die eventueel met de uitvoering be last worden. De voorzitter bestreed dit en zeide, dat hij nog nimmer gebrek aan verantwoorde lijkheidsgevoel heeft kunnen constateeren bij personen, die een functie bekleeden ln het vak. De heer de Graaff zeide het niet zoo scherp te bedoelen. Hierna werd de motie in stemming ge bracht en aangenomen met 131 stemmen vóór en 7 stemmen tegen. De heer Segers zou voor willen stellen, dat op de alg. verg. alléén de afgevaardig den het woord kunnen voeren en niet de leden der afdeellngen persoonlijk. Deze ge dachte zal op de alg. verg. naar voren wor den gebracht. Na rondvraag volgde sluiting. NOORDWIJK. Op 8 Juni j.l. stonden bij de arbeids bemiddeling alhier 436 werkzoekenden in geschreven. dit is 31 minder dan 14 dagen geleden en ongeveer hetzelfde aantal van verleden jaar omstreeks dat tijdstip 4341 Voorts staan er 26 vrouwelijke werkzoe kenden ingeschreven, waaronder 18 dienst boden. NOORDWIJKERHOUT. De Chr. muzlekvereen. „Harpe Davids" behaalde op het nationaal concours te Beverwijk ln de lste afd. fanfare, een 3en pr. in den concertwedstrijd en een lstén pr. in den marschwedstrijd. Het bestuur van de Coöp. Boerenleen bank kwam in buitengewone zitting bijeen om den kassier, den heer J. J. van Noort te huldigen, die heden 12'/i jaar als kassier der bank werkzaam is. OEGSTGEEST. Aanhouding. Eenlge maanden geleden werd bij de politie aangifte gedaan van oplichting ln dienstbetrekking van een bedrag van onge veer f.250 De dader T. v. D. uit Rijnsburg bleek bij onderzoek aldaar spoorloos te zijn verdwenen. Een dezer dagen vernam de politie dat v. D. in Den Haag met bloemen ventte. De politie ging naar aanleiding hiervan met een auto op surveillance in Den Haag en zij trof inderdaad v. D. In een der straten in Den Haag aan v. D. werd aangehouden en voor den Burgemeester geleid. RIJNSBURG. HET 40-JARIG AMBTSJUBILEUM Ds. E. H. BROEKSTRA. Talrijke sprekers huldigen den predikant. In de Ger. Kerk had de herdenking plaats van het 40-jarig ambtsjubileum van ds. E. H. Broekstra, predikant in de Ger. «Gemeente alhier. Door de zorgen van een comité, onder voorzitterschap van den heer M. Pieper, was een gedeelte van de kerk smaakvol versierd. Ds. van der Loo, de leider van dezen feestavond, heette de tal rijke aanwezigen hartelijk welkom en liet zingen ps. 150 3. Onder het zingen daarvan leidde de heer Pieper ds. Broekstra en zijn gezin naar de voor hen bestemde plaatsen. Vervolgens las ds. v. d. Loo ps. 150 en ging voor ln gebed. Daarna sprak hij den jubilaris toe als jongere ambtsbroeder en als afgevaardigde van den Kerkeraad. Gedurende de 30 jaar. dat ds Broekstra de gemeente van Rijnsburg diende heeft steeds tusschen hem en den Kerkeraad een uitstekende verhouding bestaan Hij had de gave om het stuur in handen te houden Ds. v. d Loo noemde als oorzaak daarvan dat ds. Broekstra de eenheid ln Christus voorop stelde. Bij huisbezoek deed de Kerkeraad altijd deze ervaring op. dat nimmer afbrekende critiek op het werk van den jubilaris werd vernomen en er allerwege een sterker ver- bondsleven geconstateerd kon worden en een vernieuwde aandacht voor de sacra menten. Ds. v. d. Loo besloot met ds. Broekstra en zijn familie de zegenbede uit ps. 121 toe te wenschen. Achtereenvolgens werden door verschil lende afgevaardigden gelukwenschen en woorden van dankbare waardeering ge sproken. Achtereenvolgens spraken een afgevaar digde van de Ger Kerk van Waddlnxveen welke gemeente ds. Broekstra vroeger diende ds. Heazeveldt van Hazerswoude namens de classis Lelden; ds. Hoekstra van Schoonhoven, namens het Provinciaal Weeshuis te Middelbands, die tevens een zilveren roomstel aanbood. Ds. Bouwman namens de Redactie van de Ger. Kerkbode. Ds. Broekstra werd hier gehuldigd als schrijver van de brieven „Aan een vriend ln Lyan" De heer M. Pieper, hoofd der school met den Bijbel, namens alle plaatselijke ver- eenigingen. Ds. Meyering van Katwijk a. d. Rijn namens de genabuurde kerk en als per soonlijk vriend. Ds. Veenstra van Scheveningen namens de deputaten voor de hulpbehoevende stu denten. Ds. van Anken van Delft namens de Zen- dingscommissie. De heer D. v. Biezen namens het Bijbelgenootschap. De Burge meester namens het Gemeentebestuur. De heer Nleuwenhuizen namens de Kamer- kieskring-Centrale Leiden en ten slotte een afgevaardigde van het bestuur der Chr. H B S. te Lelden Door alle sprekers werd ds. Broekstra ge huldigd wegens zijn activiteit en toewij ding als Bestuurslid of deputaat der on derscheidene corporaties. Inzonderheid Zijn Godsvertrouwen en Zijn gave om leiding te geven werden geroemd. Ter afwisseling werden liederen gezon gen door een Evangelisatiekoor en door de Chr. Zangvereeniging ,De Lofstem". Ds. van der Loo bracht dank aan allen, die tot het welslagen van dezen avond hadden medegewerkt inzonderheid de Commissie, die onder leiding van den heer Pieper, zulk voortreffelijk werk heeft ver richt. Hierna sprak ds. Broekstra mede namens zijn familie hartelijke woorden van dank tot alle aanwezigen, de sprekers voorj hun vertolkte gevoelens, de heer T. Kralt voor de aangebrachte verslering, maar bovenal bracht hij dank aan God, die hem vergund heeft zoo lange jaren het woord te mogen bedienen, Na het zingen van os. 81 1 werd deze herdenkingsavond door ds. van der Loo met danl^gebed besloten. SASSENHEIM. Contributieverhooging Prot. Ver. voor Ziekenhuisvcrpleging. De Prot. Ver. voor Ziekenhuisverpleging hield in het gebouw „Concordia" een bui tengewone ledenvergadering, ter behan deling van het voorstel van het bestuur om tot contributieverhooging over te gaan, ten einde een tegemoetkoming te kunnen ge ven in de operatiekosten in gevallen wan neer in het Acad. Ziekenhuis geen plaats is De voorzitter de heer K. W. v. Breda merkte op, dat het geregeld voorkomt, dat opname ln het Acad. Ziekenhuis niet moge lijk is en men dus aangewezen is op een andere Inrichting. Tot heden kwamen de operatiekosten voor rekening der patiën ten. Het bestuur stelde voor het reglement te wijzigen, om in dringende gevallen een tegemoetkoming tot een maximum van f. 75 te verleenen. In verband hiermede kwam tevens het voorstel de contributie te verhoogen met 10 cent per maand en per gezin. Enkele leden ageerden krachtig tegen dit voorstel, daar vele gezinjien geen 10 cent extra per maand kunnen missen. Hierover werd een langdurige discussie gevoerd. Het bestuursvoorstel werd met 21 voor en 10 tegen aangenomen. Daar voor regle mentswijzing 2/3 der uitgebrachte stem men vereischt wordt, ls het voorstel Juist op het kantje af aangenomen. De nieuwe regeling treedt reeds 1 Juli a.s. in werking. Dr. le Grand sloot met dankzegging. Wat een vliegje een kwaad kan aanrichten Een auto, bestuurd door een student, die. naar hij verklaarde een vliegje uit het oog wilde wrijven, reed in volle vaart tegen het lichtpaaltje bij de 3e Poellaan. Het Ijzeren paaltje, dat afknapte, vloog tegen een wielrijder aan, die ernstig aan de borstkas werd gewond. Per ziekenauto werd de man naar het Acad. Ziekenhuis overgebracht. VALKENBURG. Burgerlijke Stand. Ondertrouwd: Jac. Glasbergen en D. v. d. Zwart. Tijdens het onweer sloeg van den landbouwer W. v. E. een koe dood in de weide. De opbrengst van de collecten in de maand Mei bedroeg in de Herv. Kerk voor de Diaconie f. 52.42'/r, voor de Kerk i f. 112.58'/i; in de bussen f. 20.13Vi, de mnd. j coll. f. 14.89'/:. VOORHOUT. Van verschillende zijden was reeds her haaldelijk een verzoek gericht om de los plaats zoowel als de schoeiing, zoomede den weg langs de Leidsche Vaart, welke allen in een staat van verval verkeeren, te vernieuwen en te verbeteren. Thans wor den gelukkig metingen verricht en teeke- nlngen gemaakt, om te komen tot vernieu wing van de schoeiing zoowel als van de losplaats nabij het café „De Bonte Koe". Naar wij vernamen gaat zulks uit van de gemeente Leiden, eigenaresse van dezen weg en van de vaart. Men acht het wen- schelijk om de geheele losplaats op te hoo- gen en te bestraten. Daar hiermede echter uitsluitend Voor- hout's oelang gemoeid is, zullen de belang hebbenden een schrijven ontvangen, met het verzoek ln de eventueele kosten tege moet te komen. Deze plannen zullen door velen toege juicht worden. Meisje aangereden. Gisteren werd het 4-jarig dochtertje van den heer A v. d. N dat plotseling dwars de straat overstak, door een juist passeerende auto gegrepen en op den weg gesmakt. Direct werd zij naar de ouderlijke woning gebracht. Met eenige schrammen bleek het meisje er verwonderlijk goed afgekomen te zijn. Den chauffeur trof geen schuld. Burgerlijke Stand. Geboren: Cornelia Clasina. d. van J. J. A. E. Angevaare en M. v. d. Berg; Jan Piet Michël Marle. z. van M. P. A. Meissen en E. A. A. Kok. Inschakeling mannelijke arbeiders. Het gemeentebestuur belegt ten Raad- huize op Dinsdag a.s. des voorm. te 10 uur een vergadering ter bespreking van de mo gelijke inschakeling van mannelijke arbei ders bij het bloembollenpellen Alle pa troons die iets voor deze regeling gevoe len in verband met het groote sociale nut van een dergelijke inschakeling, zijn ter vergadering welkom, ook indien hun geen persoonlijke oproep ls toegezonden. Het aantal werkloozen in deze ge meente blijft hoog. Thans staan bij de ge meentelijke arbeidsbeurs 149 werkzoeken- cen ingeschreven. Dezelfde maand van het vorige jaar was dit aantal 128. ZEVENHOVEN. Het grasgewas in de Amstelhoek ls verpacht aan den hoogsten bieder, den heer T. Stam aan den Amstel voor f. 57-. Voor de steunverleening der kleine tuinders hebben zich 9 personen aange meld. ALPHï In den Rijn gereden. Het ongeveer 9-jarige zoontje van B. is nabij de fabriek van de fa. v. Dijk in den Rijn gereden. Een schipper haalde het ventje, dat reeds bewusteloos was. naar boven. Door toepassing van kunstmatige ademhaling wist men de levensgeesten weer op te wekken. BODEGRAVEN. Successen der Boreftsche ruiters. Op den paardensportdag te Dordrecht behaalden de Boreftsche ruiters verschil lende successen. De heer J. Boer behaalde in klasse N den tweeden prijs. mej. J. v. Dobben den vijfden prijs. De heer Boer maakt ook foutloos het springconcours, terwijl de club in den dressuurwedstrijd voor 4-tallen een eervolle vermelding ver wierf. Tenslotte won men den eersten prijs in den wedstrijd voor de bestbeslagen paarden. Die eer komt toe aan de plaat selijke hoefsmeden de fa. W. Bos, J. v. Achterberg, D Franken Jr. tg Nieuwerbrug. De komende Oranjefeesten. De tweede vergadering van het Oranje comité met de burgerij was veel minder bezocht dan de eerste. Aanvankelijk werd het comité dan ook aangeraden de plan nen maar stop te zetten, als men deze toch niet bleek te waardeerën. Die stem ming veranderde echter, toen bleek dat in een week tijds bij ongeveer 40 Ingezetenen een bedrag van meer dan f. 500 was bij eengebracht, speciaal voor den optocht. Besloten werd dan ook, voort te gaan, waarbij erop gerekend werd dat de col lecte bij de burgerij in ieder geval wel zooveel zal opbrengen dat de optocht zou kunen doorgaan. Een beroep zal worden gedaan op de ingezetenen om tegen een geringe vergoeding een plaats in dien optocht te willen innemen. Mej. C. v. d. Pijl. leerares aan de Crr. Nijverheidsschool alhier, werd be noemd tot onderwijzeres aan de Keuche- niusschool te Nieuw-Beljerland. BOSKOOP. In de in hotel „Klaassen" gehouden stem ming is tot dijkgraaf van den Nessepolder ge kozen de heer J. A. van Zuylen. LEIDERDORP. Loop der Bevolking. GevestigdDames J. E. en J. van Geer. Groe- nendljkstr. 1 D. Klinkenberg en gezin. Groe- nendijkstr. 11 H. L. E. van der Reijden en gezin. Berkenkade 14 M. Sepers en gezin. Lindelaan 27 J. F. C. Verbrugh. Berkenkade 11 G. P. A. Cosman en gezin, Koningstr. 17 N. de Wolf en gezin. Lindelaan 11 G. C Philippo en gezin. Groenedijkstr. 9 J. A. Pol derman en gezin. Groenend^ kstr. 17 J. Riet kerk, v. d. Valk Boumanweg 25 J. Spaargaren en gezin. Hoofdstr. 176 A. Crama en gezin. Eikenlaan 7. Vertrokken: C. Stet n. Duitschland W. Verhoorn en gezin n. Zoeterwoude. H. Rijndijk F. 102 a T. v. d. Kooy en gezin n. Leiden. Utr. Jaagp. 119 D. C. Versteegh en gezin n. 's Gravenhage. Stevinstr. 269 E. Splinter n. Zoeterwoude E. 2 L. van der Wal n. Leiden, Halvemaanshof 2 M. Meijer en gezin n. Lei den. W. Singel 37. TER AAR. De hooibouw aangevangen. In den Vier-Ambachtspolder is op ver schillende plaatsen een aanvang gemaakt met den hooibouw. Vonden vroeger tal van arbeidskrachten van elders, voornamelijk uit Noord-Brabant en Gelderland hierbij voor eenige weken werk. thans geschiedt het maaien vrijwel uitsluitend machinaal. Het laat zich aanzien, dat de hooioogst gering zal zijn. Prijzenswaardige wegverbeteringen. Van gemeentewege is een begin gemaakt met de verbetering van den weg door Langeraar. Het gedeelte van de Groote Brug naar het St. Anthoniusgesticht wordt op nieuw geteerd, terwijl vandaar naar Pul mot een flinke laag puin wordt ingewalst, waarna een stofvrij dek zal worden aan gebracht. Indien het werk gereed is. zal thans van een afdoende verbetering kun nen worden gesproken. Betreurd moet ech ter worden, dat niet van het begin af een beter procédé is toegepast. Ook in den Vier-Ambachtspolder wordt de weg van een nieuw teerdek voorzien. HAZERSWOUDE. Onder leiding van den opperbrand- meester, den heer J. Dekker alhier, werden1 de jaarlijksche oefeningen gehouden met de brandbluschmiddelen. Het materiaal bleek uitstekend in orde. De oefeningen hadden onder groote belangstelling plaats In een gisteravond gehouden vergadering van kerkvoogden en notabelen der Ned. Herv. gemeente, welke ook werd bijgewoond door den Kerkeraad, is thans definitief be sloten tot het bouwen van een nieuwe kerk met consistoriekamer. Zoo spoedig mogelijk zal daartoe worden overgegaan. i WADDINXVEEN. De Luchtbescherming. Het bestuur van de afd. Waddinxveen van de Luchtbescherming had een propaganda- avond in hotel „De Unie" georganiseerd, speciaal voor het vrouwelijk deel der ge meente. Mej. de Niet uit 's-Gravenhage zette de noodzakelijkheid van aansluiting bij de vereeniging in het algemeen en het belang daarvan voor de vrouwen in het bijzonder uiteen. Met zeer veel aandacht werd deze rede beluisterd, met het gevolg dat vele dames zich opgaven een cursus te volgen, betrekking hebbende op de hulp die ver leend moet worden. WOUBRUGGE. Eerste plechtige Heilige Mis. Nadat Zaterdag a.s. de heer A. van der Voorn te Haarlem de heilige Priesterwijding zal hebben ontvangen, wordt de Neomist des avonds, geëscorteerd door ruiters en fietsers, de parochie Hoogmade binnenge leid. Daar zal in de kerk een plechtig Lof worden gehouden. Den daarop volgenden Zondag zal de Neomist de eerste plechtige Heilige Mis opdragen. 477e STAATSLOTERIJ (Niet officieel) 5de klasse, 16de lijst Trekking van Vrijdag 10 Jnnl 1938 Hooge Prijzen 1500. 3792 1000. 2624 6094 6818 13002 15806 400. 10315 12528 18783 19902 200. 2054 4935 11041 18675 18917 20827 100. 2140 5600 7345 11383 14174 20824 Prijzen van 70, 1003 1244 1304 1397 1548 1589 1667 1673 1678 1708 1853 1862 1893 1955 1989 2044 2058 2112 2230 2233 2424 2615 2657 2713 2717 2900 3041 3054 3157 3209 3210 3223 3258 3329 3381 3404 3766 3771 3777 3789 3868 3892 3940 3968 4000 4022 4053 4064 4165 4176 4220 4439 4456 4724 4752 4831 4835 4867 4939 5296 5299 5353 5382 5412 5480 5483 5691 5945 5979 6208 6264 6306 6364 6442 6634 6768 6841 6919 7085 7096 7171 7204 7239 7384 7385 7485 7519 7571 7575 7716 7914 7951 8189 8208 8210 8224 8282 8321 8355 8356 8435 8564 8658 8826 8850 8943 9009 9095 9356 9371 9376 9496 9609 9745 9908 9962 10076 10323 10485 10567 10657 10683 10688 10700 10702 10765 10958 11156 11359 11377 11393 11394 11399 11480 11531 11624 11704 11715 11875 12170 12208 12282 12302 12345 12372 12375 12399 12450 12483 12696 12712 12800 12871 12886 12941 12969 13227 13293 13324 13364 13646 13692 13705 13904 13923 13985 14031 14064 14084 14092 14115 14268 14352 14426 14435 14480 14577 14592 14728 14932 14964 15012 15051 15077 15087 15132 15273 15331 15339 15404 15461 15508 15515 15576 15611 15726 15732 15886 16063 16090 16096 16104 16120 16182 16353 16357 16444 16445 16485 16505 16513 16695 16809 16858 16861 16881 16949 16965 16979 16986 16999 17005 17027 17092 17261 17358 17359 17414 17569 17602 17644 17809 18029 18064 18082 18099 18420 18663 18751 18848 19098 19103 19430 19480 19513 19523 19538 19609 19643 19665 19697 19823 19857 20016 20108 20166 20170 20215 20333 20452 20514 20539 20654 20673 20600 21000 21011 21054 21067 21351 21435 21474 21510 21584 21759 21766 21846 21883 21937 1004 1293 1580 2013 2205 2347 2619 2818 2905 3121 3436 3679 3884 4018 4223 4619 4913 5114 5280 5516 5677 6051 6412 6693 6779 7016 7175 7363 7581 7939 8252 8512 8785 9085 9290 9477 9836 1001 1224 1564 1972 2198 2339 2605 2787 2887 3115 3410 3655 3860 4011 4217 4618 4909 5109 5205 5507 5661 6050 6286 6659 6739 7003 7156 7338 7522 7930 8114 8472 8738 9037 9214 9420 9810 10063 10066 10441 10448 10682 10690 10898 10956 11135 11185 11466 11523 11640 11677 11928 11935 12139 12175 12386 12396 12671 12688 12981 12989 13399 13404 13629 13658 13902 13962 14234 14351 14506 14513 14703 14719 15002 15024 15209 15221 15430 15439 15570 15583 15730 15737 15972 15979 16144 16197 16543 16577 16671 16742 16907 16928 17256 17259 17381 17399 17665 17683 17903 17938 18097 18149 18319 18411 18485 18548 18734 18737 18975 18979 19198 19207 19432 19466 19573 19574 19884 19893 20092 20093 20254 20259 20341 20357 20627 20635 20944 20972 21177 21190 21354 21397 21616 21627 21791 21794 21932 21970 1008 1300 1623 2041 2238 2399 2662 2831 2926 3187 3452 3691 3905 4038 4385 4627 4922 5115 5288 5521 5871 6080 6421 6695 6796 7018 7208 7371 7588 7959 8271 8581 8813 9094 9339 9530 9856 Nieten 1046 1055 1394 1650 2080 2243 2412 2670 2*41 297? 3255 3510 369? 3944 4044 4396 4634 4957 5145 5313 5525 5896 6127 6449 6710 6804 7040 7252 7381 7605 7961 8272 8582 8620 8817 8885 9117 9121 9349 9366 9531 9645 9919 9958 1410 1770 2096 2278 2458 2721 2851 3043 3332 3535 3726 3946 4139 4410 4694 4962 5147 5337 5546 5963 6139 6495 6712 6927 7127 7258 7411 7646 8035 8344 1065 1424 1794 2121 2286 2471 2722 2855 2047 3359 3552 3783 3990 4175 4459 4696 5040 5148 5370 5615 5966 6160 6586 6715 6942 7140 7271 7453 7827 8071 8347 8653 8953 9157 9380 9677 9965 1077 1465 1831 2166 2300 2571 2731 2874 3078 3368 3566 3799 3996 4184 4539 4722 5069 5193 5417 5646 5978 6249 6607 6722 6977 7141 7277 7457 7856 8081 8386 8695 8958 9181 9406 9691 10160 10184 10210 10532 10566 10679 10707 10722 10744 10991 11013 11019 11230 11297 11314 11559 11608 11617 11699 M747 11764 11946 12018 12084 12235 12260 12280 12417 12566 12606 12701 12733 12757 13013 13059 13176 13458 13500 13520 13721 13755 13832 14022 14045 14129 14414 14440 14462 14573 14583 14698 14730 14751 14797 15040 15107 15108 15227 15255 15321 15457 15471 15518 15587 15614 15647 15840 15877 15907 15998 16011 16057 16326 16374 16382 16584 16593 16604 16759 16794 16805 16977 17004 17133 17263 17283 17290 17425 17432 17476 17697 17763 17781 17946 17961 17963 18150 18173 18206 18436 18441 18453 18607 18615 18643 18745 18829 18864 18984 19127 19137 19226 19240 19281 19503 19525 19526 19587 19611 19618 19899 19944 20022 20114 20140 20207 20264 20298 20299 20361 20442 20460 20663 20689 20766 20982 20993 21063 21200 21217 21265 21458 21489 21531 21711 21721 21735 21802 21629 21830 21971 1144 1475 1948 2178 2329 2598 2770 2876 3101 8398 3652 3809 4004 4199 4555 4880 5077 5203 5490 5659 6034 6257 6629 6728 6990 7155 7302 7482 7911 8102 8405 8711 8997 9191 9413 9698 9992 10211 10221 10356 10583 10587 10664 10801 10803 10850 11074 11083 11097 11328 11366 11448 11618 11619 11634 11785 11882 11909 12092 1209S 12114 12299 12321 12364 12609 12616 12654 12848 12862 12968 13265 13329 13338 13531 13571 13580 13836 13887 13896 14147 14178 14183 14475 14477 14502 14648 14670 14676 14894 14966 14979 15149 15181 15204 15327 15372 15394 15529 15532 15557 15649 15697 15708 15927 15938 15941 16084 16100 16119 16395 16454 16528 16611 16619 16667 16853 15868 16903 17153 17154 17194 17313 17330 17380 17478 17488 17622 17817 17851 17902 17974 18048 18094 18244 18277 18282 18470 18477 18480 18716 18720 18728 18867 18893 18898 19156 19188 19189 19302 19337 19364 19535 19539 19567 19662 19816 19881 20024 20043 20085 20223 20239 20240 20303 20306 20331 20462 20507 20594 20777 20898 20909 21112 21125 21176 21292 21314 21337 21536 21568 21615 21755 21779 21790 21849 21890 21914 5e klasse 15e lijst 2654 m z. 2654 70 Paard op hol.' Een paard bespannen voor een driewielige kar, sloeg in de Kerkstraat op hol. De be stuurder, de veehouder van H. slingerde van den wagen af en het paard rende den Kerkweg op. Gekomen aan den hoek bij de begraafplaats, sloeg het paard den hoek om naar het land, wat een geluk was, omdat de wagen links en rechts over den weg gierde. De bestuurder kwam er met eenige ont vellingen af. ZWAMMERDAM. Burgerlijke Stand. Geboren: Adriana Johanna Catharina. doch ter van Arie Koster en van Neeltje Blom Arie, zoon van Albertus Goudkuil en van Treesje Verhoeff. 3—2

Leidsch Dagblad | 1938 | | pagina 7