Deviezenbepalingen in de verschillende landen Pas-, visum- en douane voorschriften LEIDSCH DAGBLAD - Vierde Blad Vrijdag 10 Juni 1938 KRUSCHEN SALTS Wat toeristen moeten weten Lijders aan chronische rheumatische pijnen laat niets onbeproefd! t&hBÉ! De A.N.W.B.-Toeristenbond voor Neder land geeft het volgende overzicht van de verschillende pasvoorschriften, enz., voor zoover deze voor toeristen van belang zijn. Paspoorten. Voor een reis naar het buitenland moet men algemeene regel voorzien zijn van een geldig paspoort; voor België en Luxemburg is een bewijs van Nederlan derschap voldoende (of een niet langer dan vijf Jaar vervallen zijnde pas). Voor België kan ook volstaan worden met een z.g. toerlstenkaart, verkrijgbaar bij de Belgische diplomatieke en consulaire ambtenaren, onder overlegging van een foto en een bewijs, dat men Nederlander ls (kosten plm. 1 belgal. Paspoorten vraagt men aan bij het ge meentebestuur. de kosten voor het Rijk bedragen circa f. 5, waarbij nog eventueel gemeentelijke en provinciale leges komen. Bij de aanvrage (welke evenals het afha len persoonlijk dient te geschieden! moe ten twee onopgeplakte foto's worden over gelegd. De geldigheidsduur is twee jaren (verlenging nog mogelijk binnen 3 a 6 maanden na afloop) Een famillepaspoort kan worden uitge reikt voor man. vrouw en kinderen niet ouder dan 15 jaar, de kosten voor het Rijk bedragen f. 7.50. Naar Duitschland kunnen deze kinderen een reis maken met een z.g. „Kinderausweis" dat voor kinde ren boven 10 jaar van een portret voor zien moet zijn. In andere gevallen is het gewenscht. Al leen gemeentelijke en eventueel provinciale leges. In de praktijk kunnen in België kin deren beneden 15 Jaar, mits door hun ouder(s) vergezeld vrij binnenkomen. Ook Bewijzen van Nederlandschap moeten bij het gemeentebestuur worden aangevraagd; de geldigheidsduur hiervan Ls vjjf Jaren, Uitsluitend gemeentelijke leges. Visa. Het viseeren van paspoorten is voor Ne- deriandsche staatsburgers niet meer noo- dlg voor: Algiers. Australië. Basutoland. Bechuanaland België, Bolivia. Ca nada, Ceylon. Costa Rica, Cuba, Cyprus, Danzig, Denemarken, Duitschland, En- gelsch Oost-Afrika. Estland, Finland, Frankrijk, Groot Brlttannië en N. Ierland, Haiti, Honduras, Iersche Vrijstaat, Italië. Japan, Lichtenstein, Luxemburg, Mexico, Monaco, New Foundland, Nicaragua, Nieuw Zeeland. N. en Z. Rhodesië, Noorwegen, Nyasaland. Panama, Peru, Portugal, Sal vador, San Marino, Siam, Swaziland, Tsje- cho-Slowakije, Uruguay, IJsland, Z.-West- Af rika, Zuid Afrika (Unie), Zweden en Zwitserland. Voor Zweden moet de hand- teekening op het paspoort alsmede de foto gelegaliseerd zijn, door de autoriteit, die het paspoort afgaf. Voor de overige landen is een visum wel vereischt, de handteekening van den pas poorthouder moet dan vooraf gelegaliseerd worden door den burgemeester. De navol gende bepalingen gelden voor de visa (April 1938); Achter de landen is de plaats ver meld, waar het visum afgegeven wordt: Albanië (0.a. Londen. Balfour House, 119 Finsbuiy Pavement, Cons.-Gen.: Brus sel, 36 Rue Léonard da Vinci; Cons.). Op vertoon van een toerlstenkaart (te verkrij gen bij de Cons.) gratis visum. Visum voor één heenreis, Alb. Goudfrs 10..voor één reis heen en terug. Alb. Goudfrs. 20.-; voor verschillende reizen heen en terug, geldig 3 maanden vanaf den datum van afgifte Alb. Goudfrs 30Faciliteiten voor speciale reizen. Britsch-Indië. (British Passport Con trol Office, Den Haag, Nieuwe Parklaan 57). Koeten visum, geldig 1 jaar f. 6.05. Transitvisum voor één doorreis f. 0.65. Bulgarije, (Amsterdam, Joh. Vermeer- straat 29. Cons.-Gen.). Gratis visum bij een bezoek aan Bulgarije voor toeristische doeleinden van ten minste 7 dagen. Ver- blijfsvisum f.6 30 (45 dagen geldig); idem 3 maanden geldig, f. 23.25; idem 6 maan den geldig, f. 46.50. Transit visum heen en terug. 45 dagen geldig, max. oponthoud 2 dagen f. 4.78. Enkel transit visum f. 2.51. China. (Amsterdam. De Lairessestraat 112: Cons.) Kasten verblijfsvlsum f. 5. Congo. iRotterdam, van Oldenbarne- veltstraat 158; Cons.). Kosten f.6.—. Bo vendien kan borgstelling van frs. 10.000. doktersverklaring en bewijs van goed ge drag worden geëischt. Egypte. (Den Haag, Surlnamestraat 20; Cons, en Legatie). Kosten verblljfsvi- sum f. 6.10, Visa de cruise (voor reizigers per boot) geldig 7 dagen f. 0.75 Geen vi sum vereischt voor passagiers van een boot die van Port Said naar Suez gaat, om al daar met dezelfde boot verder te reizen. Erythrea. (Ital. Cons.-Gen. te Amster dam, Hobbemastraat 6, voor bewoners van de provincies Noord-Holland, Utrecht, Gel derland, Overijsel, Drente, Groningen en Friesland; Rotterdam, Calandstraat 7a voor de bewoners van de overige provin cies). Fransch Equatoriaal Afrika. Geen visum, vele voorwaarden. Fransch West Afrika. (Fransche con suls). Geen visum, echter vele voorwaar den. Griekenland (Rotterdam, Zalmhaven 45; Vice-Cons.). Visum geldig voor één reis, gedurende 3 maanden na afgifte f. 9.15. Transitvisum, geldig voor éen doorreis 'max. oponthoud 4 dagen) f. 0.61. Facili teiten en reductie op visa-kosten voor spe ciale reizen. Hongarije. (Amsterdam, Heerengracht 214; Cons.-Gen.; Den Haag. Oranjestraat 8: Legatie; Heerlen, Akerstraat 104, Cons.) Visum voor enkele reis met verblijf f4.32 (3 mnd. geldig, kan kosteloos door de po litie verlengd worden)Meerdere reizen f. 3.10 (1 jaar geldig). Transitvisum voor één doorreis f. 1.19 (3 mnd. geldig). Tran sitvisum voor 2 doorreizen, geldigheid af hankelijk van duur der reis f 2.38: max oponthoud van belde transitvisa 48 uur. Irak. (Den Haag. British Passport Control Office. Nieuwe Parklaan 57). Aan gezien voorschriften aanzienlijk uiteenloo- pen en eenigszins gecompliceerd zijn, wen de men zich voor inlichtingen tot boven genoemd bureau. Iran (Perzië). (Hamburg, Alte Ra- benstrasse 5). Letland. (Amsterdam, Hobbemastraat 16; Cons.; Rotterdam, Mathenesserlaan 355b: Cons.). Visum geldig gedurende 1 jaar, doch max. duur van iedere reis 60 dagen. Kosten f. 4.80. Voor doorreis (max. 3 dagen, dag van aankomst en vertrek in begrepen) geen visum vereischt. Lithauen. (Rotterdam. Geldersche- straat 6, Cons.-Gen.) Visum 1 Jaar geldig voor een onbepaald aantal reizen met max. verblijf van telkens 14 dagen of een één malig verblijf van 60 dagen f. 7.56. Visum voor een enkele doorreis f. 0.95 (niet voor automobilisten). Badplaatsvisum (verkrijg baar van 15 Mei—15 Oct.) f. 1.58. Lybië. Gratis visum: aan te vragen bij de Italiaansche consulaten, n.l. A'dam. Hobbemastraat 6 en R'dam. Calandstr. 7a. Malta. (Den Haag, British Passport Control Office. Nieuwe Parklaan 57). Geen visum vereischt bij een verblijf korter dan 2 maanden. Visum, 1 jaar geldig f. 6.05. Landingsvisum, geldig gedurende opont houd boot f. 0.65. Marokko (Fransch) Zij, die ln de pro vincies Zuid-Holland, Zeeland, Noord-Bra bant. Gelderland (het gedeelte op den lin keroever van den Rijn) en Limburg wo nen moeten zich wenden tot het Fransche Consulaat te Rotterdam (Westersingel 91); de overige belanghebbenden tot het Con sulaat te Amsterdam (Heerengracht 574). Kosten f. 3.Geldigheidsduur 6 mnd. Transit-visum voor één doorreis of één heen- en terugreis, geldig 14 dagen vanaf den datum van binnenkomst f. 0.60. Palestina (Den Haag, British Passport Control Office. Nieuwe Parklaan 57). Toe ristenvisum, 1 maal geldig voor oponthoud van 3 mnd f. 6.05. Transit-visum voor één doorreis (72 uur geldig) f. 0.65. Verschil lende restricties. Perzië (Iran). Zie Iran. Polen (Amsterdam, Vossiusstr. 54'55; Cons). Visum voor één reis heen en terug, max. 3 mnd. geldig f. 8.75; voor één of meerdere reizen heen en terug, max. 6 maanden geldig f. 14.—. Transit-visum f. 0.90 (in één richting) fl.75 (heen en terug)Voor verschillende doorreizen f 4.20. Diverse faciliteiten. Roemenië. (Amsterdam, v. Eeghen- straat 88; Cons.-Gen.; (voor Noord-Hol land. Groningen, Friesland en Drente); Rotterdam, Pelgrimstraat 52a, Cons.-Gen. (voor Zuid-Holland, behalve Den Haag. Zeeland, Noord-Brabant en Limburg); Den Haag, Benoordenhoutscheweg 7, Cons.- Gen. (voor Den Haag, provincies Utrecht, Gelderland en Overijsel) en Alexanderstr. 7, Legatie) Kosten visum 'duur 1 maand en voor één reis) f. 9.17. TTansit-vlsum f. 1.47 (zonder oponthoud) of f. 4.27 (48 uur oponthoud). Voor groote gezelschappen gunstige bepalingen. Rusland. Voor toeristenvisum voor Sowjet-Republleken wende men zich tot de „Intourist", Leidsehestraat 85, Amster dam. Spanje en Spaansch Marokko. Het paspoort moet door de Ned. Autoriteiten speciaal geldig gemaakt worden. Voor de gebieden onder bewind van Generaal Franco ls tevens een visum vereischt, kos ten f. 6.Aanvragen bij den heer Mario de Plnles, Den Haag, Laan van N. O. In- dië 289. Syrië Zelfde wijze van aanvragen als voor Marokko. Kosten f. 0.30f. 3. Tunis. Zie onder Marokko (Fransch). Turkije. (Den Haag, Princessegr. 29. Legatie). Gewoon visum, voor één reis heen en terug, reis te aanvaarden binnen 2 maanden, geldigheidsduur onbeperkt f. 10. Visum voor meerdere reizen, geldig 4 maan den f.16; idem 6 maanden geldig f.20. Transit-visum (reis te aanvaarden binnen 2 maanden) f.4.—. Diverse faciliteiten. Vereenlgde Staten van Amerika. Am sterdam, Keizersgracht 473: Cons, voor be woners van de provincies Noord Holland, Utrecht, Gelderland, Drente. Friesland, Groningen en Overijsel; Rotterdam. Wijn haven 147; Cons, voor bewoners van de overige provincies. Kosten toeristenvisum geen: geldig 1 jaar, doch bij binnenkomst wordt door den immigratie-officier bepaald hoe lang men in de Vereenigde Staten mag verblijven. Zuid-Slavlë. (Amsterdam, Binnenkant 46: Cons.-Gen.; Rotterdam, Witte Huis, Wijnhaven 3; Cons.-Gen.) Voor toeristen is een visum, ook wel verblijfsvergunning genoemd, vereischt. Kosten f. 0.50. geldig 3 maanden. In andere gevallen visum voor verschillende in- en uitreizen f.6.(6 maanden geldig)dito voor één in- en uit reis. 3 maanden geldig f. 3.—. Transitvisum f. 0.50 (voor één enkele doorreis) LI.— (één doorrreis heen en terug), uitsluitend voor treinreizen en ten hoogste 1 maand resp. 2 maanden geldig. Enkele douanevoorschriften. Het spreekt vanzelf, dat wij hier slechts enkele grepen kunnen doen, nieuwe voor werpen, ook voor persoonlijk gebruik, zijn in principe overal aan Invoerrecht onder worpen. bovendien kan de invoer verbo den zijn (contingenteerlngi). Gebruikte voorwerpen, ook foto- en smalfilmtoestellen, kijkers enz. worden ln den regel zonder formaliteiten toegelaten. In sommige gebie den wordt een loodje vereischt. Ter voor koming van moeilijkheden neme men geen fonkelnieuwe toestellen mede op reis. Tabaksartikelen en alcoholhoudende vloeistoffen zijn schier overal aan zeer hooge invoerrechten onderworpen; kleine hoeveelheden laat men meestal wel toe. Men moet de douane vrijwillig mededee- len, wat men wenscht mee te nemen: on derstaand vindt men de hoeveelheden si garen enz. vermeld, die in den regel vrij van rechten mogen worden geïmporteerd. Bij reizen naar Frankrijk en Engeland moet men sigaren, enz. steeds aangeven, ook al heeft men uitsluitend de hoeveelheid, welke vrij mag worden meegenomen, bij zich. SA beteekent sigaren. ST beteekent sigaretten. TA beteekent 1 gram tabak. België: 10 SA of 25 ST of 50 TA. Bulgarije: 15 SA of 50 ST of 50 TA. Denemarken: Geen bepaalde hoeveel heid vrij, doch in het algemeen: 10 SA of 25 ST of 50 TA. Duitschland: Maximaal 10 SA of 25 ST of 50 TA. Engeland: 25 SA of 50 ST of 50 TA. Estland: 50 SA of 10 ST of 200 TA. Finland: 25 SA of 100 ST of 200 TA. Frankrijk: 10 SA of 20 ST of 40 TA. Griekenland25 SA of 100 ST of 250 TA. Hongarije: 10 SA of 50 ST of 50 TA. Ierland (Vrijstaat): Maximaal 100 gr. tabak of tabaksfabrikaten. Irak: 50 SA of 100 ST of 250 TA. Italië: Officieel niets, echter getolereerd: 5 SA of 1 a 2 pakjes ST. Letland25 SA of 50 ST of 250 TA. Lithauen: 50 SA of 100 ST of hiermede overeenkomende hoeveelheid TA. Marokko: Geen vrijdom. Noorwegen: Ter beoordeeling der douane Polen' 20 SA of 50 ST of 50 TA. Portugal: 40 TA. Spanje: Geen enkele hoeveelheid vrij. Roemenië: 20 SA of 100 ST of 100 TA. Tsjecho-Slowaklje: 12 SA of 60 ST of 60 TA. Tunis: Zie Frankrijk. Turkije: 20 SA of 50 ST of 50 TA. Zuid-AIrlka: Geen vrijdom. Zuid- Joego) -Slavlë5 SA of 20 ST of 20 TA. Zweden: 10 SA of 50 TA of 50 St. zon der mondstuk of 100 ST met mondstuk. Zwitserland: 20 SA of 100 ST of 100 TA. Halcyon Lijn STAD SCHIEDAM, 8 Juni van Morphoubaai naar R'dam STAD DORDRECHT, 8 Juni v. Lulea n. R'dam/ Vlaardingen STAD ZAANDAM, 8 Juni v. Bilbao n. R'dam/Vlaardingen ROZEN BURG, Vlaardingen n. Bilbao, 9 Juni uit den N. Waterweg MAASBURG, 7 Juni van Vlaardingen to Narvik. Kon. Ned. Stoomb. Md- RHEA. Middl. Zee n, R'dam, pass. 9 Juni v.m. Gibraltar PAUNa] 9 Juni v.m. 9 u. v. R'dam te Lissabon ODYSSEUS, 9 Juni v. Amst. n. Danzig. Kon. Holl. Lloyd MONTFERLAND, 11 Juni v.m. 3 u. van La Plata te IJmuiden verwacht. RoterdamZ. Amerika Lün ALPHACCA, 9 Juni n.m. van B. Aires te R'dam ALHENA, 8 Juni 's nachts 12 u. v. Hamburg n. R'dam. HollandAustralië Lijn AAGTEKERK, thuis reis, 9 Juni te Londen MARRKEN. thuisr., 9 Juni v. Port Pirie Holland—Britach Indie Lijn HOOGKERK, 9 Juni v. Bremen te Hamburg. Mij. Nederland POELAU ROEBIAH, thuisr., 9 Juni v. Genua MARNIX VAN ST. ALDE- GONDE. ultr.. uitr., 9 Juni te Genua. Rott. Lloyd BALOERAN. uitr., 9 Juni te Southampton KOTA AGOENG, 9 Juni v. Brunshausen n. Bremen. Diverse Stoomvaartberichten BEVERWIJK, 20. sleepboot, 7 Juni van Sierra Leone te Havre BOEKELO. 8 Juni v. Vivero n. R'dam WESTLAND, 9 Juni v. R'dam te Leith EMMAPLEIN, 7 Juni v. Narvik n. R'dam JEANNETTE. 6 Juni v. R'dam te Nakskov WESTPLEIN. 7 Juni v. Lulea n. R'dam ARUNDO, 8 Juni v. M^lilla naar R'dam HAULERWIJK, R'dam n. Huelva. pass. 9 Juni Finisterre LETO, 8 Juni van Montreal n. Queenstown v.o. .MAAS, 9 Juni van R'dam te Hudiksval PRINS FREDERIK HENDRIK. 8 Juni v. Niöe SCHOKLAND. 9 Juni van R'dam te Seaham. Als U geen raad meer weet vaD de rheuma tische pijnen, alles reeds hebt geprobeerd zonder goed gevolg, probeert dan de zes zouten uit Kruschen Salts Zij hebben duizen den lijders reeds afdoend geholpen. Ook U zullen zij zeer snel van Uw pijnen verlossen. STRALENDE GEZONDHEID VOOR I CENT PER OAG 2(606 (Ingez. Med.) Q Nu het groote reisselzoen weer voor de deur staat en velen hun vacantieplannen ontwerpen, is het van groot belang op de hoogte te zijn van de verschillende beoa- line. welke thans van kracht zijn ten aan zien van den ln- en uitvoer van betalings middelen in een aantal landen van Europa, waarheen toeristen zich plegen te begeven. Omtrent een en ander deelt de persdienst van de Ned. Reisvereenlglng ons het vol gende mede: Zoowei ln ons land, als in België, Frank, rijk Zwitserland. Engeland. Zweden en Noorwegen ls het geldverkeer geheel vrij; men kan derhalve naar wensch bankpapier koopen of met een reiscredletbrlef van een der groote banken of relsbureaux op reis ■gaan. Duitschland. De Invoer van Duitsch bankpapier ls ge heel verboden Vrii kan men invoeren een bedrag van RM 30 in Duitsch zilver of naar Dultsch-Oostenrljk een bedrag van Sch. 45 eveneens in gemunt geld. Deze RM. 30 of Sch. 45 mag men alleen uitvoeren, wanneer men een z.g. Beschelnigung van de deviezen-ambtenaren heeft gekregen. Deze z.g. Bescheinlgung moet men altijd aanvragen, wanneer men eeld ln Duitsch land iof ln andere landen met beperkt betalingsverkeer Invoert), omdat men al leen met deze z.g. Bescheinlgung een deel of het totaal van de ingevoerde vreemde valuta weer mag uitvoeren In Duitschland en Dultsch-Oostenrijk kan men het gemakkelijkst reizen met zjg. goedkoope reismarken, welke in den vorm van reischèques. credletbrleven en accredl- tieven bij de bankinstellingen, relsbureaux of relsvereenlglngen verkrijgbaar zijn. Dultsche reischèques zijn verkrijgbaar in coupures van 100. 50 en 25 R.M. en eventueel in blanco. Zii zijn inwisselbaar bij alle Dultsche banken. Spaarkassen, kas siers en ol de wisselkantoren (Wechsel- stuben) od de groote stations. In het algemeen kan men per persoon en Der dag slechts een bedrag van 50 R M. medenemen. Alleen de reizigers die in het bezit zijn van een z.g. „EmpfehLungs- schrelben" kunnen 100 R.M. per dag en per persoon opnemen. Reischèques mogen niet worden nage zonden aan toeristen, die zich ln Duitsch land bevinden Wil men deze personen toch Marken doen toekomen, dan kan dit ge schieden door het stellen van een accredl- tief in een bepaalde plaats of door het zenden van een c edietbrief. hetgeen dan via een Dultsche bank moet plaats vinden Door de banken of relsbureaux moet de afglf e van reischèques of accreditleven od den pas worden aangeteekend. derhalve steeds Daspoort medebrengen. Nie'-gebrulkte reischèques zijn gedurende een half iaa- geldig Zl( kunnen worden medegenomen en worden gebruikt voor een ander verbliil in Dultseh'and. Marken d'e men heeft ove-- "houden van reischèques mogen niet ui' Duitschland worden medegenomen, doch moeten in Duitschland bij een bankinstelling ten gunste van het reisbureau of de bank. waarvan men de chèques heeft gekocht, worden gestort. Italië. Reizigers naar Italië mogen vrij 300 Lires aan Italiaansch bankpapier en 50 Lires aan zilver invoeren. Verder zijn er verkrijgbaar reischèques. die betaalbaar zijn in Italië en de Kolo niën zonder aftrek van kosten bU de ver schillende banken, wisselkantoren en rels bureaux en ook bij de grenskantoren van de EN.I.T. (Ente Nazionale Industrie Turistiche). De chèques zijn verkrijgbaar in verschil lende coupures n 1 100 250 500. 1000 en 100 Lires. Zij ziin strikt persoonlijk Bit de aankoop van deze reischèques worden geen kosten berekend (alleen 10 ets. zegel per chèque). Reisgezelschappen kunnen reizen op cre dletbrleven en od cheques, die voor deze gelegenheid tot 5000 Lires mogen bedragen. Bij de Lire-chèques wordt een z.g. „li bretto" afgegeven (llvret touris lque), waarin de chèques worden aangeteekend. Zonder dit boekje kunnen uitbetalingen plaats vinden. Bij de grens moet dit llvret tourlstlque van een visum van binnenkomst worden voorzien. Credietbrieven in toeristenlires zijn alleen betaalbaar, bii die banken, die od verzoek vaen den aanvrager od de credietbrief wor den vermeld Ook ls het mogelijk om de credietbrieven ln bepaalde gevallen tot clrculaire-crediet. brieven (bij alle bijkantoren en correspon denten van een bepaalde bank betaal baar) te maken. De afgifte van reislires moet eveneens ln den pas worden aangeteekend. zoodat men verzocht wordt den pas mede ie bren gen of dezen aan de banken, relsbureaux of relsvereenigngen od te sturen. Nazending van reischèques. ook door be middeling van een Italiaansche bank is niet mogelijk. Wel kan aan een bank ln Italië opdracht gegeven worden chèques uit te schrijven en deze od vertoon van den pas aan den toerist af te geven Ongebruikte reischèques en credietbrieven kunnen naar Nederland worden mede teruggenomen en door banken, relsbureaux en reisvereenigingen teruggekocht tegen den koers od den da» van teruggave ver minderd met 3 oct kosten welke berekend worden door de I'aliaanschc autoriteiten Geld. dat overgehouden wordt van reli- chèoues of credietbrieven mag uit Italië worden uitgevoerd tot een (jedrae van 50 L in munt per persoon. Wat men meer overgehouden heeft moet worden terug- gesto-t bit de Italiaansche bank met ver zoek het bedrag via de Nederlandsche verkoopendp ins "lling te verrekenen. De koers van de reislires wo"dt ook toe- gepas' od de ho'e'bons welke ln verschil lende categorieën bli de 'eisbureaux en relsv-"-"pr gingen worden verkrijgbaar ge steld. Zii staan op naam en zijn strikt persoonlijk. Od den prijs, welke op den bon vermeld ls kan in het hoogseizoen door den hotel houder een toeslag worden geheven. Niet- gebrulkte maaltijden kunnen niet worden vergoed. Bijbetaling voor een hoogere klasse ls onderweg mogelijk. Men geniet als houder van hotelbons in Italië reductie op de Spoorwegen, od de entrées van musea en op den aankoop van benzine. Iedere houder van hotelbons, welke in een eigen of gehuurde auto reist, kan op vertoon van zijn hotelbon 2 benzinebons krijgen, welke recht geven op elk 10 liter benzine Reizigers met motorrijwielen krijgen voor eiken hotelbon 1 benzinebon. Er ziin twee soorten benzinebons: 1. Serie A voor reizigers, die voor 5 tot hoogstens 15 dagen ln Italië verblijven. Deze geven 40 reductie. 2 Serie B. Voor reizigers, die langer dan 15 dagen, maar ten hoogste 90 dagen in Italië verblijven. Deze geven recht op 80 "U reductie. Ook is benzine van een betere kwaliteit dan waarop de bons recht geven verkrijg baar. In dat geval moet een toeslag worden betaald van 2 Lire per 10 liter. Hongarije. Pengö kunnen vrij in Hongarije ln bank papier of specie worden ingevoerd. Daarenboven worden reischèques be schikbaar gesteld in coupures van 26 50. 100 en 300 pengö Deze chèques zUn strikt persoonlijk en inwisselbaar bli de banken in Boedapest en bii de Ibusz relsbureaux. Joegoslavië. Joegoslavisch bankpapier en munten kunnen onbeperkt worden medegenomen. Reischèques en accreditieven kunnen in Nederland worden gekocht, waarvoor bij alle banken in Joegoslavië een bedrag van 12.000 dinar per maand of 4 000 dln. per 10 dagen per persoon wordt beschikbaar gesteld De koers van deze reischèques en accreditieven ls lager dan die voor den officleelen dinar. Ts jecho - Slowakije. Tsjechisch bankpapier en munt mag slechts worden medegenomen tot een maximum van 300 Kr per persoon, het bankpapier ln coupures van 10 en 20 Kro nen. Tevens worden bij de banken, rels bureaux en reisvereenigingen reischèques verkocht, die tot elk gewenscht bedrag, echter ln een veelvoud van 50 Kr en een maximum bedrag van Kr. 2500 ln Tsjecho- Slowakije worden uitbetaald Meer dan Kr. 2500 per week kan niet worden op genomen. Bü inwisseling van deze chèques ont vangt de houde.- voor iedere 100 Kr. een bedrag van 106 Kr. Uitbetaling geschiedt in de voornaamste steden van Tsjecho- Slowaklje Deze zelfde premie wordt uitbetaald op credietbrieven. Nazending van chèques aan toeristen is verboden. Ongebruikte chèques en gedeelten van credietbrieven kunnen mede teruggenomen worden. In Engeland. Amerika en In vrijwel alle andere landen der wereld kunnen de z.g. dollars- en pondenreischóques in be'allng worden gegeven Men neemt ze In betaling bil de hotels bii de schcepvav'maatschap pijen en bii de Sooo'wegen alsmede bil banken en reirbureaux Deze chèaue= ziin verkriigbaar in coupures van 10 20 50 en 100 dollars of van 2. 5 en 10 Pond Sterling. VOOR ZATERDAG 11 JUNI. Hilversum I, 1875 en 415.5 M. KRO-Uit- zending 8.00—9.15 Gramofoonmuz. (Om 8.15 Berichten) 10.00 Gramofoonmuz. 11.30 Godsdienstig halfuur 12.00 Berichten 12.15 KRO-orkest (1.00—1.20 Ggamofoon- muziek en om 1.15 Berichten) 2.00 Voor de rijpere Jeugd 2.30 Gramofoonmuz. 3.00 Kinderuur 4.00 Berichten, Gramofoonmuz. 4.15 KRO-Melodisten en solist <4.45—5.00 Gramofoonmuz.) 5.30 Esperantonieuws 5.45 KRO-Nachtegaaltles 6.15 Gramofoon muz. 6.20 Journalistiek weekoverzicht 6.45 Gramofoonmuz. 7.00 Berichten 7.15 Cau serie „Het H. Priesterschap (III)" 7.35 Actueele aetherflitsen 8.00 Berichten ANP, Mededeelingen 8.15 Overpeinzing met mu zikale omlijsting 8.35 Gevarieerd program ma 10.30 Berichten ANP 10.40 Internatio nale sportrevue 10.5512.00 Oramofoonmuz. Hilversum II, 301.5 M. VARA-Uitzending 10.00—10.20 v.m. en 7.30—8.00 VPRO 8.00 Gramofoonmuz. (Om 8.16 Berichten) 10.00 Morgenwijding 10.20 Voor arbeiders ln de Continubedrijven 12.001.45 Gramofoon- muziek (Om 12.15 Berichten» 2.00 Cause rie „Reizen en trekken" 2.15 Amateurs-uit zending 3.00 Reportage 3.15 Gramofoon- muziek 4.30 Esperanto-uitzending 4.50 Gramofoonmuz. 5.40 Litteraire causerie 6.00 Orgelspel 6.30 Uit de Roode Jeugdbe weging 7.00 Filmland 7.30 Bijbelverteliin- gen 8.05 Herhaling SOS-Berichten 8.07 Berichten ANP, en VARA-Varia 8.20 Schaak nieuws 8.25 De Ramblers, Esmeralda-Septet, ..The Four Blue Stars". VARA-Kinderkoor „De Merels", sprekers en solisten 10.30 Berich ten ANP 10.35 C. Steyn's accordeonorkest 11.00 Schaaknieuws 11.05—12.00 Gramo foonmuz. Droitwich 1500 M. 11.20 Planovoordracht 11.50 BBC-Wels orkest en soliste 12.50 Sportreportage 1.00 Reg. King's orkest I.40 Sportreportage 1.55 Dansmuziek (gr.pl.) 2.35 Sportreportage 2.50 Het Gershom Parkingtonkwintet 3.35 Sportreportage 3.50 Orgelspel 4,20 Do Karl Caylus Players 4.50 Sportreportages 5.05 Gramofoonmuz. 5.20 Roy Fox en ztfn Band e.a. 5.50 Sport reportage 6.00 Vervolg van 5,20 6.20 Be richten 6.45 Sportreportage 7.00 Hazell's Fabrieksorkest. en solist 7.50 Radiojournaal 8,20 Variété-programma 9.20 Berichten 9.40 Uit Amerika: Weekoverzicht 9.55 Piano voordracht 10.05 BBC-Theater-koor en -orkest en soliste 11.05 Uit Parijs: Declama tie 11.20 Vincent Norman en zijn Band II.30 Bfily Merrin en zijn „Commanders" e.a. 12.10—12.20 Berichten. Radio-Paris 1648 M. 8,10—9.30 en 10.05 Gramofoonmuz. 12.35 Cantrelle-orkest. <Om 1.50 Zang) 3.20 en 4.05 Vroolfjk pro gramma 6.05 en 8.35 Zang 8.50 Radiotoo- neel 9.30 Variété-program ma 10.25 Sym- phonieconcert 11.20—1.20 Jo Bouillon's dansorkest. Keulen 456 M. 6.50 en 7.30 Gramofoon- muziek 8.50 Danziger Landesorkest 12.20 Weensch Kamerorkest 2,30 Gramofoonmuz. 4.20 Gevarieerd concert 7.30 Openlucht- concert 8,20 Gevarieerd concert 11-20 Folkwangkamerorkest, -koor en -dansgroep 12.20 Eugen Jahn en Theo Heldt met hun orkesten 2.203.20 Omroeporkest. Brussel 322 en 484 M. 322 M-. 12.20 Gra mofoonmuz. 12.50 en 1.30 Omroeporkest 1.50 Gramofoonmuz. 2.20 Brusselsch Instru mentaal kwartet 3.20 André Felleman's or- kes en Gramofoonmuz. 5.20 Gramofoonmuz. 6.35 Pianovoordracht 7,20 Gramofoonmuz. 8.20 Omroeporkest, gemengd koor en solisten 9.05 Radiotooneel 9.20 Vervolg van 8.20 10.30 Gramofoonmuziek 11,20—12.20 Populair concert 484 M.: 12.20 Gramofoon muz. 1.00 en 1.30 Omroepklelnorkest 1-5° —2.20 Gramofoonmuz. 3,20 Conservatorium- orkest van Hoey m.m.v. solist 5.00: 5.35 en 6.00 Gramofoonmuz. 6.35 Vioolvoordracht 7.05 Pianovoordracht 7.35 Gramofoonmuz. 8.20 Omroepklelnorkest 9.35 Cabaretpro gramma 10.30 Omroepdansorkest en soliste 11.20—12.20 Gramofoonmuziek. Dcu t schlandsender 1571 M. 7.30 Populair concert 8.20 Gevarieerd concert 10.20 Be richten 10.40 Hoorberlcht 10.50 Blaas- kwartet 11.05 Berichten 11.20 De „Tegern- seer Musikanten", het Omroepdansorkest en pianoduo 12.20—2.20 Nachtconcert (gr.pl (1.151.26 Tijdsein). GEM. RADIO-DISTRIBUTIEBEDRIJF EN DE R.O.V. RADIO-CENTRALE. Zaterdag 11 Juni. lste Programma: lederen dag van 8—24 uur: Avro, Vara enz. 2de Programma: lederen dag van 8—24 uur: Kro. Ncrv enz. 3de Programma: 8.00 Keulen 10.20 Parijs Radio 11.05 Radio PTT. Nord 12.20 Brus sel VI. 14.20 Keulen 15.35 Brussel VI. ~- 16.20 Keulen 18.20 London Rep. - Brussel VI. 19.50 Keulen - 22.20 Brussel vi. - 23.20 Parijs Radio. 4de Programma: 8.00 Brussel VI. 9-2° ai" versen 10.35 London Reg. 13.05 Droitwicn 23.05 London Reg. 23.20 Droitwich. Wijzigingen voorbehouden. 2—4

Leidsch Dagblad | 1938 | | pagina 14