ELKE CENT is er een Uit de Omstreken HM&janh LEIDSCH DAGBLAD - Tweede Biad Woensdag 8 Juni 1938 land- en tuinbouw KERK- EN SCHOOLNIEUWS VISSCHERIJ-BERICHTEN wetenschappen agenda De invoering van de pachtwet. Over het tijdstip kunnen nog geen mededeelingen worden gedaan. Op de vragen van den heer Van der Sluis betreffende het tijdstip van Inwer kingtreding van de pachtwet heeft de minister van Justitie het volgende geant woord: De voorbereiding van de Invoering van de pachtwet Is door den minister steeds voor zooveel doenlijk bespoedigd. Zooals evenwel te verwachten viel, is met de sa menstelling van de pachtkamers bij het gerechtshof te Arnhem en bij de kanton gerechten geruimen tijd gemoeid. Daar bij de uitvoering van de nieuwe wettelijke bepalingen zeer veel afhangt van de wijze, waarop de rechters ln pacht zaken hun taak vervullen, is het geboden bij de benoeming der nieuwe functionaris sen met groote nauwgezetheid te werk te gaan. De minister Is er daarbij op bedacht, net nieuwe recht zoo spoedig als redelij kerwijze mogelijk Is in werking te doen treden. Over het tijdstip, waarop de inwerking treding tegemoet kan worden gezien, kun nen nog geen mededeelingen worden ge daan Wel is te verwachten, dat thans binnenkort alle adviezen van Gedeputeer de Staten, overeenkomstig artikel 47, 3de lid der wet, zullen zijn ontvangen Als dan zal een moeilijke etappe van de voor bereidingsmaatregelen zijn beëindigd. PREDIKBEURTEN. Leiden Geref. Gemeente (Nieuwe Run): Donderdag nam. 8 uur. ds. Lamain van R'dam. Waddinxveen Ned. Herv. Kerk: Donder - dagnam. halfdrie. ds. W. Vroeg-in-de-Wey van Reeuwyk. Centrum: Donderdagnam. kwart over zeven, ds. Van Weizen van Gouda. NED. HERV. KERK. Aangenomen: Naar Groningen (als hulppred.), dr. K. F. H. Oppenheimer. cand. te Groningen: naar Haren (Gron.) «als hulppred.). A. H. Knottnerus. cand. te Sebaldeburennaar Dci- num. J. J. Homan te Kooten. Bedankt: Voor Akkerwoudc c.a., P. Boerma, evang. pred. te Bolsward. GEREF. KERKEN. Beroepen: Te Beetgum. J. J. Oranje te Pae- sens <Fr.); te Hemelum. A. G. Luiks. cand. te Leeuwarden. Aangenomen: Naar Zuidbroek. M. J. C. Bos scha. cand. te Assen, die bedankte voor de be noeming tot hulppred. te Haren iGron VERWACHTE SCHEPEN. Thuisstoomende voor de Donderdagmarkt: „Haarlem". IJm, 9. vangst 70 m. schelvisch, 140 m. braadschelvlsch. 10 m. platvisch. 15 m. wijting. 20 m. gul. 5 m. wolf en poon, 620 m. makreel. Totaal 880 manden. Amsterdam". IJm. 58. vangst 40 m. schel visch, 85 m. braadschelvlsch. 22 m. platvisch, 40 m. radio, 15 m. gul. 10 m. wolf. 480 m. makreel. Totaal 695 manden. Oerberdlna Johanna". IJm. 38. vangst 50 m. schelvisch 80 m braadschelvlsch. 50 m. plat visch. 60 m. radio. 20 m. gul. 10 m. varia. 350 m. makreel. Totaal 620 manden. De motorlogger KW. 16. die te IJmulden la binnengesleept met een gebroken krukas. Is naar Alphen aan den RUn gegaan om daar te repareeren. YI8CHFBUZEN. IJMUIDEN. 8 Juni. Tarbot 62—30 ct. per KG.; Tong 140—112 ct. Der KG Heilbot 120—104 ct. per KG.: Groote schol f.25—50 per 50 KG Middelschol f.24 Idem Zetschol f.21—18 idem: Klelnschol f. 21 12 idem; Bot f.3.70 idem: Schar f.143.50 Idem; Tongschar f.23—13.50 Idem; Poontjes f 51 idem; Groote schelvisch f.1915 idem; Middel schelvisch f. 13—11.50 Idem: Kleinmid- del schelvisch f. 11.50—6.30 Idem; Kleine schel visch f.6.502.50 Idem; Groote gul f. 17.50—11 IdemKleine gul f12.50—3 80 idemwyting f. 4.80—2.80 Idem; Makreel f. 4.40—2.60 idem; Aan den afslag 9 trawlers: IJm. 17 f.2820; IJm. 59 f.2330: IJm. 73 f.2350; IJm. 60 f.2360: IJm. 87 f.1750: IJm. 49 f.2880; IJm. 130 f.2280: IJm. 72 f.1420; IJm. 1 f.1620, 1 logger Sch. 15 1.1850. WEERBERICHT. Barometerstand. Gistermiddag 2 uur: 768. Hedenmiddag 2 uur: 768. BINNENLANDSCH WEERBERICHT. Medegedeeld door het Kon. Ned. MeteoroL Instituut te De Bilt. Hoogste barometerstand 770,1 te Dantzig. Laagste barometerstand 741.6 te Seydisfjord. Verwachting tot morgenavond 7 uur: Zwakke tot matige Zuidelijke tot Westelijke wind. Ge deeltelijk bewolkt. Waarschijnlijk regen of on weer. Buien en veel koeler ln het Oosten. In het Westen weinig of geen regen, iets koeler. BUITENLANDSCB WEEROVERZICHT. Medegedeeld door het Kon. Ned. MeteoroL Instituut te De Bilt. De Oceaan-depressie verplaatste zich Noord waarts. Het centrum ligt thans tusschen IJs land en de Faroer. Zij oefent haar invloed nog uit over de Britsche eilanden, naar Noorwegen en over Het Engelsche Kanaal en de Noordzee, waar de bewolking zwaar en de temperatuur lager is. WEERSOMSTANDIGHEDEN. HEDENOCHTEND 8 UUR. Parijs: Z.Z.W.. 23 gr. Cfraai. Londen: Z.W.. 17 gr. C.. betrokken. Berlijn: Z.Z.O., 21 gr. C.. fraai. Nice: Windstil, 19 gr. C., fraai. LUCHTTEMPERATUUR. 9 uur voorm.: 15 gT. C. <59 gr. F.) 12 uur 'smidd.: 20 gr. C. (75 gr. F.). Vereeniging van Christelijke Onderwijzers, enz. De 85e algemeene vergadering. Hedenmorgen Is In Musis Sacrum te Arnhem de 85e algemeene vergadering van de vereeniging van Chr. Onderwijzers en onderwijzeressen in Nederland en de Over- zeesche Gewesten voortgezet. De voorzitter, de heer P v. Aalten van Arnhem, opende hedenmorgen om 10 uur de algemeene ver gadering met het doen zingen van Gez. 44 1 en 2 en gebed, waarna de secr. de heer W. 't Hooft van Goes, voorlas Rom. 7 14—28. Medegedeeld werd. dat tot Ud van het hoofdbestuur was gekozen in de vac. van mej. S. Voogd te Schiedam, die niet her kiesbaar was, me). D. J. Rijken te Rotter dam De voorzitter richtte een woord van hartelijken gelukwensch tot mej. Rijken en verzocht haar aan de bestuurstafel te wil len plaatsnemen, waaraan zij onder ap plaus der vergadering voldeed. De heer J. Deljs van Scheveningen rap porteerde hierna namens de Haagsche af- deeling over den toestand van het graf van Groen van Prlnsterer op de begraafplaats „Ter navolging" te Scheveningen. aan welke afdeellng de zorg voor dit graf Is op gedragen Alles bevindt zich in uitnemen- óen staat. De voorz. dankte de Haagsche afdeeling voor haar toezicht op de laatste rustplaats van dezen grooten voortrekker, ook op het terrein van het onderwijs. Hierna kwam aan de orde het referaat van dr A. Kuypers van Amsterdam over: ..De wil in de nieuwe psychologie", hetwelk bereids ln het orgaan der vereeniging werd gepubliceerd Nadat dr Kuyoers eerst een korte toelichting had geeeven wisselden enkelen met, hem van gedachten. Vervol gens werd de mo'rgenvergadering gesloten met het zingen van Gez. 62 2 en dank gebed. Hedenmiddag ving de slotzitting aan. Gezongen werd Ps. 119 53 en 65, waarna de secr.. de heer W. 't Hooft las 2 Tim. 1 314 De voorzitter verwelkomde met een enkel woord dr A. H. Bdelkoort, Ned. Herv, predikant te Amsterdam en verleen de hem onmiddellijk het woord om te sore- ken over: „De Christelltke onderwijzer als voorbeeld voor het kind". Verjaardagswoord van dr. Frank Buchman. IOOGWATERTIJDEN TE KATWIJK a. ZEE Voor Donderdag. Voorm. te 1 u. 23 min. WATERTEMPERATUUR. Zweminrichting „Poelmeer". 'sMlddags 12 uur: 20 gr. C. Zweminrichting „De Zul", 'sMiddags 12 uur: 20 gr. C. Ds. K. H. WALLIEN, t In het Diaconesserihuts te Amsterdam, waarin hij ter verpleging was opgenomen is ln den ouderdom van ruim 54 jaar over leden de bekende Luthersche em. predi kant ds, K, H. Walllën. Karei Hendrik Walllën werd 27 Juli 1883 te Sneek, waar zijn vader een der voortrek kers was van het Chr. onderwijs, geboren. Hij studeerde aan het Chr. Gymnasium en op de Stedelijke Universiteit, belde te Amsterdam en werd in 1907 proponent bij de Herst. Evang. Luth. Kerk; 1 Sept. van dat jaar aanvaardde hij het predikambt bij de Evang. Luth. Gem. te Medemblik, spre kende over het Schriftwoord: „Eén ding is noodig", na tevoren te zijn bevestigd door prof. J. W. Pont van Bussum. In zijn eerste gemeente stichtte ds. Walllën een Ohr. school, waarvan hij ook voorzitter was. In 1914 vertrok hij naar Monnikendam. Hier was de overledene w.n. voorzitter van de watersnoodcommissie 1916 en secr.-penn. van de afd. van hert Kon. Nat. Steun comité. Voor zijn bemoeiingen in eerstge noemde kwaliteit werd hem de door H. M. de Koningin beschikbaar gestelde herinne ringsmedaille aangeboden. In 1921 vertrok ds. Walliën naar den Helder, waar hl) eveneens op het gebied van het Chronder wijs. als secr. der scholen zich bewoog. Dank zij zijr. optreden werd in de Luth. Kerk een nieuw orgel geplaatst. In 1924 bevestigde ds. L. Schutte van Amsterdam hem te Weesp. Ds Walliën heeft ln de 12 jaar van zijn verblijf zich een breede plaats in Weesp veroverd. Hij was voorzitter van het plaatselijk crisis-comité en secr. van de Openbare Leeszaal en Bibliotheek. Ook op breeder terrein heeft hij zich bewogen. Ds Walliën maakte deel uit van het hoofd bestuur van het Ned. Bijbelgenootschap, alsook van de Ned. Chr. Radiovereeniging. waarvoor hij menige Bijbellezing voor de microfoon gehouden heeft. Ook heeft hij met ds. A. Klinkenberg te Amsterdam zich verdienstelijk gemaakt voor de vertalmg van den Luth. Bijbel. In 1932 viel hem ter gelegenheid van zijn zilveren ambtsjubi- leum een grootsche huldiging ten deel. In October 1936 noopte een langdurige onge steldheid den overledene emeritaat aan te vragen. „Oplossing der wereldcrisis begint bij Uzelf". Ter gelegenheid van zijn zestigsten ver jaardag heeft dr. Frank Buchman, de be kende figuur uit de Oxford-bewegLng, het volgende verjaardagswoord gepubliceerd. Dat lk ter gelegenheid van mijn zestig sten verjaardag mijn stem laat hooren. vindt zijn reden in het feit, dat de erva ring opgedaan in meer dan een land, mo gelijk kan helpen bij het ontwarren van de moeilijke en schijnbaar onoplosbare vraagstukken waarmee de gansche wereld te kampen heeft. De wereld bevindt zich in een zorgwek- kertden en onrustbarenden toestand. Vij andschap stapelt, zich op tusschen volk en volk, tusschen arbeid en kapitaal, tusschen klasse en klasse. Verbittering en angst leggen ons dagelijks zwaardere lasten op. Ons gezinsleven wordi ondermijnd door wrijving en ontgoocheling. Zou er een geneesmiddel te vinden zijn. dat enkeling en volk kan genezen en hoop geeft op een spoedig en afdoend herstel? De genezing kan liggen ln den terugkeer tot die eenvoudige oude waarheden, die sommigen van ons leerden aan moeders schoot en die menig onzer vergeten en verwaarloosd heeft: eerlijkheid, reinheid, onzelfzuchtigheid en liefde. De huidige crisis is ln wezen een geeste lijke crisis. Nederland moet geestelijk her bewapenen. Er is geen belangrijker noch drlngerder taak en er is geen betere weg om het land te beveiligen. Geestelijke opbloei gaat noodzakelijker wijs aan economischen opbloei vooraf. Men stelle zich eens voor, een opkomend getij van absolute eerlijkheid en absolute onzelfzuchtigheid in ieder land Wat voor uitwerking zou dat hebben? Wat zou het beteekenen voor het peil der belastingen? Voor onze schulden? Voor onze spaarpen ningen en beleggingen? Een vloedgolf van absolute onzelfzuch tigheid in alle landen zou het einde van oorlog beteekenen Geestelijke opbloei schept geen crisis, maar vertrouwen en eenheid op alle ter reinen des levens Hoe kunnen wij dien geestelijken op bloei bespoedigen over de geheele aarde? Wij hebben een kracht noodig, sterk ge noeg om de menschelijke natuur te ver anderen en bruggen te slaan van man tot man, van partij tot partij. Dit begint zoodra iedereen zijn eigen fouten erkent in plaats van de fouten van anderen in het licht te stellen. God alleen kan de menschelijke natuur veranderen. Wanneer deze kracht werkt ln een kleine groep kan dit de oplossing be teekenen van de vraagstukken van een ge heel land. Een leider veranderd, de denk wijze van een volk veranderd, een wereld tot bezinning gekomen. „Een nieuwe wereld op te bouwen" is dat niet, waar iedereen aan denkt en naar verlangt! Iedereen .is, geneigd te zeggen: „Als mijn buurman madr eerlijk werd. Als het andere land maar vredelievende ge dachten kreeg. Wij willen allemaal „hebben", maar onder zulke veranderde leiders zouden we allen behoefte hebben om te geven. We zouden door dezen nieuwen geest het ant woord kunnen vinden voor de moeilijk heden, die den economischen opbloei tegen houden. Stel dat iedereen genoeg om anderen gaf, dat iedereen genoeg met anderen deelde, dat iedereen genoeg bezat. Immers: er is voldoende voor ieders behoefte, maar niet voor ieders begeerte. Denk eens aan de werkloozen. die op die manier ingeschakeld zouden kunnen wor den ln een plan voor geestelijke her-bewa pening; ledereen ln het land gemobiliseerd en vol vuur om alle landen te brengen tot veiligheid, zekerheid en geestelijke gezond heid. Iedere man, iedere vrouw, ieder kind dient helrtoe onder de wapenen geroepen te worden, ieder huis, ieder gezin dient een fort te zijn. Ons doel moet zijn, dat iedereen niet alleen voldoende voor zijn levensonderhoud heeft, maar dat hij bovendien zijn recht matig aandeel krijgt ln het tot stand brengen van deze geestelijke herbewape ning en zoodoende een waarborg zij voor den vrede van het Nederlandsche volk en den vrede van de wereld God heeft een programma voor het heele Nederlandsche volk. een programma dat bezieling en vrijheid aan alle Neder landers kan geven en alle politieke pro gramma's ver vooruit Is. Ieder die werk heeft en iedere werklooze, werkzaam aan de geestelijke herbewape ning. Dit ls het meest vooruitstrevende programma om het land te dienen: ieder een aan het werk te zetten om menschen, gezinnen en bedrijven te vernieuwen. Een werkman ln een Zweedsche staalfa briek zelde tegen mij: „De eendge revolutie die ver genoeg gaat om de nooden van menschen en de nooden van de industrie op te lossen, is een geestelijke revolutie.I" Een arbeidersleider verklaarde: „Ik heb de arbeidersbeweging zien triomfeeren, maar bij dien triomf voedde ik een leegte. De Oxford-groep gaf een nieuwen inhoud aan mijn leven. Hier zie lk den eenlgen sleutel voor de toekomst van de arbeiders beweging en van de Industrie over de ge heele wereld Al behaalt de arbeidersbeweging over winningen, zij kan het veroverde terrein weer verliezen door onderlinge twisten. Het kapitaal kan uit zelfbehoud even eens tot staking overgaan en uiteindelijk vrijheid en geld er bij inschieten. Het programma moet lulden: werkgever en werknemer, de jeugd en de ouderen samen onder Gods leiding plannen ontwer pend voor den wederopbouw van de vol keren. Wij hebben de groote scheppende kracht bronnen in Gods Verstand nog niet aange boord. God heeft een plan en de vereende zedelijke en geestelijke krachten van een volk kunnen dat plan vinden. WIJ kunnen, wij moeten en wij zullen een zedelijke en geestelijke kracht vrij maken, die sterk genoeg is de wereld te ver nieuwen. In het blad .Btockholms Tidningen" stelt Ronald Fangen, de voorzitter der ver eeniging van Noorsche letterkundigen, voor, om aan Frank Buchman, den oprich ter en leider der Oxford groep beweging, bij diens zestigsten verjaardag den nobel- prljs voor den vrede te verleenen. „Als een openlijke erkenning van de fundamenteele beteekenis der christenheid voor het ge heele vredeswerk". LICHT OP VOOR FIETSERS e.a. Woensdag: 9.48 n.m. tot 4.10 v.m. MAANS- OP- EN ONDERGANG. 8 Juni op: 16 u. 51; onder: 2 u. 11. PROFESSOR DR. HERGESELL. t Professor dr. Hergesell te Berlijn is Zon dag in den ouderdom van 78 jaren over leden. Prof. Hergesell is de vader van den mo dernen vliegweerdienst, was jarenlang voorzitter van de internationale commissie voor wetenschappelijke luchtvaart en later na den oorlog, voorzitter van de internatio nale commissie van onderzoek der vrije atmosfeer. AALSMEER. Kind verdronken. Gistermiddag ontdekten kinderen, die over den Aalsmeerderdijk ln de gemeente Haarlemmermeer liepen, dat een buur meisje van hen. een dochtertje uit het gezin B. van Ginkel ln het water van de Ringvaart, nabij de ouderlijke Woning lag. Zij riepen om hulp en onmiddellijk kwam de moeder toeloopen en haalde het kind uit het water. In de ouderlijke woning kon een inmiddels gewaarschuwd geneesheer slechts den dood constateeren. Hoe het ongeluk zich heeft toegedragen, is niet bekend. DIRECTEUR N.V. DE BEURS VAN KOOPHANDEL TE ROTTERDAM. De heer N. J. Bekker benoemd. Gisteren is tot directeur der N.V. de Beurs van Koophandel te Rotterdam be noemd de heer N. J. Bekker, directeur van de Centrale Aalsmeersche Veiling. De heer Bekker werd ln 1928 aangezocht om directeur te worden van de C. 8 als hoedanig iui op 21 Mei 1928 in functie is getreden. Behalve directeur der CA.V. bekleedde hij tal van bestuursfuncties in vooraanstaande organisaties op het gebied van den tuinbouw Onder meer verzorgde hü vrijwel de geheele voorbereiding v*n de groote Aalsmeersche Jubileumtentoonstel ling .Lente ir> Januari" in 1937. De eerste Chrysanten. Het ls ditmaal geen Aalsmeersche kwee- ker, die de primeur heeft op het gebied van chrysanten, doch de bloemist Straat hof te Leimuiden. die deze bloemen thans reeds ter Centrale Veiline aanbiedt. Maan dag brachten zij tot 24 cent per stuk op. Sloopers zijn Maandag begonnen op het perceel aan den Stationsweg het be- bekende oude huis met zijn rieten dak bedekking wee te breken waarmee weer een oud stukje dorp op het punt staat te verdwijnen. Het perceel is bestemd voor een nieuw gebouw van de Coöp. Tuln- bouwbank. HAARLEMMERMEER. DE BEHOOVING IN ZWANENBURG. Reclame t.m. Zaterdag a.s. SOFIA KAAKJES Per pond(f. Reclame koffie, per halfpond 13 Cocos banket, per pond 25 Groote ronde Beschuit, p, pak 5 Versche Pinda's, per pond9 Roml margarine, per pak26 Schijfappeltjes, p. pond 25 Stukjes appelen, per pond 3325 Rijst grove per pond79 Java rijst, per pond 10 ?518 per 5 pond 47 De verdachte meldt zich aan. In verband met de berooving, die enkele weken geleden te Zwanenburg plaats had en wel van zekeren v. O., wien een bedrag van plm f. 200 werd afhandig gemaakt, vernemen wij, dat de vermoedelijke dader de 30-j. timmerman S„ uit Amsterdam zich Maandag te Hoofddorp bij de po litie aanmeldde Hij was naar het buiten land uitgeweken, had daar verschillende plaatsen bezocht en in velband daarmee niet veel meer van het geld over. De man legde een bekentenis af en zal ter beschikking van de Justitie worden gesteld. KATWIJK. Geen gesticht, doch een sanatorium. Wordt nog meer grond aangekocht Naar aanleiding van ons bericht betref fende den bouw van een gesticht door de Ned. Herv. Stichtingen voor zenuw- en geesteszieken, deelt men ons mede, dat het niet de bedoeling is een krankzinnigen gesticht te bouwen, doch een sanatorium Onze Katwijksche correspondent meldt, dat naar het schijnt de terreinen van „Quick Boys" en .Katwijk", die zoo als ge meld door de Voorburgsche Stichting zul len worden aangekocht, niet groot ge noeg zijn. Van gemeentewege zijn in ieder geval ook besprekingen gevoerd over den aan koop van het woonhuis en de schuren van den heer C. J. Boskamp, gelegen langs den Nieuwen Duinweg. Als ook deze grond in handen der Stichting overgaat, blijft er aan de Zuidzijde van den Duinweg zeer weinig grond over voor verderen bouw. KATWIJK AAN DEN RIJN. Excursie Tuinbouwleerlingen. De leerlingen van den Tuinbouw-winter- cursus maakte een excursie naar het West- land Des morgens te 8 uur waren allen present bij den heer Nic. Bos, vanwaar de tocht per autobus van v, Schie zou begin- HEDEN. Rapenburg 61: Jaarverg. Ver. Pro Juventute. 8 uur nam. Donderdag. Amlcttla: Ledenverg. Ned. Roode Kruis, aft Leiden, 4'4 uur nam. DIVERSEN: 's Dinsdags. Mare 13: Medisch Opvoedkundlt Bureau. 91411 uur voorm. 's Woensdags: Inst. v. Praeventleve Genees kunde. Consultatlebur. v. Alcoholisten 8 u. nam 'sDonderdags: Inst. voor Praeventleve Gel neeskunde 1ste Blnnenvestgr.. 22). Inenting tegen dlphterle. 3'4 uur 's middags precies. 's VrijdagsInst. v. Praeventleve Genees kunde. Consultatiebureau V. Beroepskeuze. 4—5 uur nam. BIOSCOOPEN. Luxor-Theater, Stationsweg: 8 uur nam- 7 Oorvijgen. Woensdag- en Donderdagmiddag 2 uur, Zon dag van 2—7 uur doorl. voorstelling en 8 uur nam. Trianon-Theater. Breestraat 31: 8 uur nam Woensdag- en Zaterdagnamiddag 2 uur-' „Tusschen twee Oceanen". Zondag van 27 uur doorl. voorstelling. Lldo-Theater. Steenstraat 39: 8.15 uur nam ..Broadway Melody 1938". Woensdag- en Zaterdagnam. 2,30 uur, Zon dag doorl. voorstelling van 27 uur en 8.15 u. Casino-Theater, Hoogewoerd 498 uur nam „Hou Je roer recht". Zondag van 4 tot 7 en van 8 tot 11 uur Woensdag- en Z&terddgnam. te 2.30 uur. Rex-Theater, Haarl.straat: lederen werkdag 2 uur nam. en 8 uur nam.: „Tarzans vlucht" Zondag doorl. voorstelling 2—7 en 8 uur nam. Nova-Theater (Katwijk aan Zee): 8 uur nam „Kapitein Blood". De apotheek Hooigracht 48 is dag en nacht geopend voor leden v. h. ziekenfonds „Tot Hulp der Menschheld", echter van nam. 8 uur tot voorm. 8 uur alleen voor spoedreceptcn. Maandag 6 Juni (2e Pinksterdag) t.m Vrijdag 10 Juni a.s. nemen waar de apotheken' G. H. Blanken. Hoogewoerd 171, tel. 502, G. F Reyst, Steenstraat 35, tel. 136. nena Het was prachtig weer hetgeen de leerlingen met hun leeraren-leiders al di rect ln de goede stemming bracht. De route ging over Wassenaar-Den Haag naar Loosduinen waar enkele kweekerijen wer den bezichtigd. Vervolgens naar Delit waar ook een bedrijf bezichtigd werd. Er viel ln deze voor de leerlingen veel te zien en te leeren. Dan ging het naar Naaldwijk waar de inwendige mensch werd verstrekt om dan weer welgemoed naar Hoek van Holland te stevenen. Daar werd het bad- costuum gemist, want het was intusschen aardig warm geworden! Op den terugweg in Naaldwijk nog even de kennis verrijkt op enkele Westlandsche kweekerijen om. vervolgens Rotterdam aan te doen. Daar zijn de havens altijd een aantrekklngs- punt, waarvan ook nu genoten werd. Vla Den Haag ging het dan weer huistoe. Al len waren het er over eens, dat het een prachtige tocht was geweest waarbij het aangename met het nuttige was veree- nigd! De leerlingen toonden hun dank baarheid tegenover de leeraren de heeren Noest en De Jong, voor hetgeen zij in kennis rijker waren geworden. De bloempjesverkoop ten bate van S.a.n.t.os. gaf ditmaal een opbrengt van f. 158.10, Vorig jaar was met f. 95 een re cord behaald. Het was dus ditmaal van de ijverige jongedames wel een toppres tatie KATWIJK AAN ZEE. Een prettig uitstapje der „Prettig-Koopen - Actie". De 435 kinderen, die gisteren door het bestuur van de „Prettlg-Koopen-Actie" In staat waren gesteld een boottocht te on dernemen, hebben buitengewoon genoten! Met een stoomboot van Harland ver trokken zij naar de Kager- en Brasemer- meren, waarna de tocht langs Schiphol ging. In den speeltuin „Propeller" werd een poos vertoefd. Muziek was aan boord, ter wijl de kinderen onderweg rijkelijk ont haald werden. Tegen den avond keerde men hier in opgewekte en dankbare stem ming terug. De dames Boot en Kuipers van de K.R.B. maakten den tocht mede, om bij eventueele ongelukken de eerste hulp te verleenen, hetgeen gelukkig niet noodig was! Bij de politie zijn inlichtingen te be komen omtrent een heerenrijwiel dat on beheerd ln het dorp ls aangetroffen. LEIDSCHENDAM. Raadsagenda. Dc Raad komt Vrijdag as. des avonds om 7 uur in openbare zitting bijeen Aan de orde komen: Notulen; ingeko men stukken', vaststelling rekening van het burgerlijk armbestuur v. m. Stompwijk over 1937; voorstel tot verlenging van den ontruimingstermijn der onbewoonbaar verklaarde woningen VJietweg 2 en 6; wij ziging gemeentebegrooting 1938; voorstel tot het verstrekken van zg. B-steun; voor stel tot het verleenen van een bijdrage aan den heer W. J. van Kampen in de kosten van het bezoeken van zijn zoo» van de Handelsschool te Den Haag; v«" zoek van het bestuur der R.-K. Meisjes school in de buurtschap om medewerkins voor een verandering van de inrlcnunB der school (verharde speelplaats): veraer voorkomende zaken. Klap van een schommel. In den speeltuin van café de Knip aan den Kuiplaan probeerde de Hagenaar u_ een schommel te stoppen, waardoor nu oe plank tegen een zijner beenen kreeg. van der Stoel uit Voorschoten, welke o eerste hulp verleende constateerde beenbreuk. De man is daarop naar zo woning vervoerd. Des nachts heeft aan den Westvliet- weg nabij de Oude Tolbrug een aanrijain, plaats gehad tusschen een vrachtauto ut stuurd door V.. uit Reeuwijk en een au bestuurd door H. uit Rijswijk. Het ongj> ontstond doordat H plotseling zona waarschuwing het Park Leeuwenw* kwam uitrijden. Beide wagens krek* schade, terwijl tegen H. proces-verbaai opgemaakt. Heden herdenken C. Th. Schutte P. Schutte—Hoogerwerf, wonende laan 34 hun 50-jarige echtvereenlgins-

Leidsch Dagblad | 1938 | | pagina 6