SCHUDT UW LEVER WAKKER Uit de Omstreken Uitnemend geslaagd Festival LEIDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Dinsdag 7 Juni 1938 AGENDA MUSEA. ..Trou moet Blycken AALSMEER. Zilveren Jubileum. Ter gelegenheid van het concert, dat de Harmonie ..Ons Genoegen" (dir. A Meijns) van Wormerveer Zaterdagavond „Aals- m°ers Harmonie" aanbood, in verband met net zilveren jubileum van laatstgenoemd muizekgezelschap, heeft het bestuur gere cipieerd. Talrijke sprekers hebben het woord gevoerd, o.m. de burgemeester, de heer Kastelein en de voorzitter van de jubilee- rende vereeniging, de heer D. Jongkind Mz.. die een historisch overzicht gaf van deze organisatie en dankte voor de hulde aan haar bereid. Van mevr. Mus had „A. H." namens het bazar-comité. een enveloppe met inhoud, van ..Ons Genoegen" een muziekstuk en van vele andere zijden bloemstukken in ontvangst te nemen. Er was veel belang stelling. Het Muziekconcours van Harmonie". .Aalsmeer's Onder begunstiging van fraai zomerweer en groote publieke belangstelling heeft ..Aalsmeer s Harmonie" op Tweeden Pink sterdag 'het laatste deel van haar muziek concours gehouden. Vooraf is in „Bloemen- lust" gesproken door burgemeester Kastelein en den voorz. van „A. H.", den heer D. Jong kind Mz. Dan werd begonnen met den marschwed- strijd. welke tot uitslag had: „Rivierwijk", Utrecht. 48 punten, le prijs. ..Amicitia". IJselstein, 42 punten, 2e prijs; „Sursum Corda". Aalsmeer. 48 pt.. le pr., ..Crescendo". Ouderkerk. 42 pnt.. 2e prijs: ..Excelsior", Hoofddorp. 51 p., le pr.: ..Kunst na Arbeid". Koudekerk. 48 pnt., le pr.: ..Pa trimoniums Fanfare", Nieuwer Amstel. 48 p., le pr.; „Nut en Genoegen", Edam. 48 pnt., le pr. Concert-wedstrijd: Derde afdeeling Fanfare: „Kunst en Vriendschap", Opheusden. 280 punten, 3e prijs; „Rivierwijk", Utrecht, 289 pt.. 3e pr.; Derde afd. Harmonie: „Amicitia", IJsel stein, 341 p., le pr. Eerste afd. Fanfare: „Crescendo", Ouder ker, 323 pt., 2e pr.; „Excelsior". Hoofddorp, 310 pt., 2e pr.; „Kunst na Arbeid", Koude kerk. 288 pt., 3e pr Tweede afd. Harmonie: Chr. Harm. „Sur sum Corda", Aalsmeer, 312 pt., 2e pr. Afd. Uitmuntendheid Fanfare: Arb. Muz.- ver. „Nieuw Leven", Vianen, 252 pt., 3e pr.; „Patrimonium's Fanfare". Nieuwer-Amstel, 357 pt., le pr.; R.K. Muziekver. „Bovenkerk's Fanfare". Nieuwer Amstel. 343 p., le pr. Eere-afd Fanfare: „De Hoop", Stellen dam. 339 pt.. le pr.; Chr. Muziekvereeniging ..Juliana". Marken. 310 p., 2e pr.; „Amicitia" Dlrksland, 346 p„ le pr. ZONDER SCHADELIJKE LAXEERMIDDELEN en U zult *8 morgéns .kiplekker" uit bed springen. lederen dag moet Uw lever minstens een liter gal In Uw ingewanden doen stroomen. Wanneer deze stroom van gal onvoldoende is. verteert Uw voedsel niet. het bederft. U voelt U opgeblazen. U raakt verstopt. Uw lichaam is vergiftigd en U bent humeurig, voelt.U ellendig en ziet alles somber ln. De meeste laxeermiddelen zijn slechts lapmiddelen. U moet CARTER'S LEVERPILLETJES nemen om een liter gal vrü te doen stroomen en U zult weer geheel fit zijn. Onschadelijk, plantaardig, zacht, on overtroffen om de gal te doen stroomen. Eischt Carter's Leverpilletjes bij apothekers en drogisten, f. 0.75. 2412 tmgez. Med.) WEERBERICHT. Barometerstand. Hedenmiddag 2 uur: 768. BINNENLANDSCH WEERBERICHT. Medegedeeld door het Kon. Ned. Meteorol. Instituut te De Bilt. Hoogste barometerstand 769.5 te Breslau. Laagste barometerstand 744.9 te Wiek In Schotland. Verwachting tot morgenavond 7 uur: Zwakke tot matige. Zuidelijke tot Zuid-Westelijke wind. Gedeeltelijk bewolkt. Weinig of geen regen. Iets koeler. BUITENLANDSCH WEEROVERZICHT. Medegedeeld door het Kon. Ned. MeteoroL Instituut te De Bilt. Over het vasteland van West-Europa ligt een gebied van hoogen luchtdruk. De hoogste ba rometerstand bedroeg hedenmorgen 769.5 m.M. te Breslau. In dit gebied zpn de winden zwak en de bewolking is licht, terwijl de temperatuur boven normaal is. Het Noordwestelijke deel van het waarnemingsgebied wordt bedekt door een uitgestrekte depressie, waarvan het centrum benoordwesten Ierland op den Atlantlschen Oceaan ligt. Onder invloed van deze depressie waaien op de Britsche eilanden matige tot krachtige Zuid westelijke winden. De bewolking is over het algemeen zwaar, met plaatselijk regen. Ook langs de Noorsche kust doet de invloed var. deze depressie zich gevoelen; overigens ls ook ln Scandinavië de wind zwak en het weer goed. WEERSOMSTANDIGHEDEN. HEDENOCHTEND 8 UUR. Parijs: Z.Z.O.. 19 gr. C„ fraai. Londen: Z.Z.W., 13 gr. C„ half bewolkt. Berlijn: Z.Z.O 18 gr. Cfraai. Nice: Windstil. 20 gr. C., fraai. LUCHTTEMPERATUUR. 9 uur voorm.: 16 gr. C. '63 gr. F.) 12 uur 'smiddags: 23 gr. C. (73 gr. F.). HOOGWATERTIJDEN TE KATWIJK a. ZEE Voor Woensdag. Voorm. te 12 uur 23 min.; nam. te 0 u. 59 m. WATERTEMPERATUUR. Zweminrichting „Poelmeer". 'sMlddags 12 uur*. 18 gr. c. Zweminrichting „De Zijl". 's Middags 12 uur: 18V4 gr. c. LICHT OP VOOR FIETSERS e.a. Dinsdag: 9.47 nam. tot 4.10 voorm. MAANS- OP- EN ONDERGANG. 7 Juni: op 15 uur 41; onder 1 uur 48. Superieure afd. Fanfare: „Aalsmeer's FanfareAalsmeer. 379 p., le pr. „Oud- Over", Loosdrecht, 347 p.. le pr.; „Prins Hendrik". Aalst (Gelderland), 304 p. 2e pr Superieure afd. Harmonie: R.K Harmo nie ..St. Caecilia". Alkmaar. 362 p le prijs; Chr. Harmonie „Nut en Genoegen", Edam, 316 pt., 2e prijs. Uitslag Eerewedstrijd: le prijs „Aalsmeer's Fanfarecorps" met 204 punten 2e prijs „St. Caecilia", Alkmaar, met 188 punten. 3e prijs „Amicitia", LJselstein, met 152 p. De Bloemenhandel. De handel in snijbloemen had gedurende de afgeloopen week een zeer kalm verloop. Van rozen kwam uitbreidend aanbod, ter wijl ook de Am. anjers in steeds belangrij ker hoeveelheden ter veiling komen Daar de weersomstandigheden veelal koel waren, bleven de prijzen, welke voor deze twee be langrijke kasproducten betaald werden, aan den bevredigenden kant; voor de beste ro zen werd tot 8 en voor de anjers tot 10 ct. per stuk betaald. De leliekelken werden, bij ruim aanbod, goedkoop; gewoonlijk werd niet meer dan 34l/i cent per kelk betaald. Bepaalde variëteiten delphiniums golden flinken prijs en werden tot 16 cent p. stuk verhandeld. Pyrethrum, alsmede pioenen, waren te kust en te keur voorhanden en werden, in verband met uiteenloopende kwaliteit gewoonlijk tegen gevarieerde no teeringen verhandeld. De beste pyrethrum bracht tot 32 cent (per bos) op. de pioenen tot 20 cent. eveneens per bos. Calla-bloemen gingen van de hand van 49 cent, ama ryllis-kelken van 68en anthuriums van G15 cent per stuk. De veilingen bieden nu een zeer bonte mengeling van kleuren; tal rijke zomerproducten. o.m. papavers, mar grieten, trollius, convillia's. gladiolen, zinia's etc. worden aangeboden en de handel heeft steeds volop keuze uit legio producten, zoo wel uit de kassen als van het vrije veld. De kaslathyrus, hoewel nog heel wat van deze bloemen werden aangeboden, raken nu meer en meer op den achtergrond; de kwaliteit gaat achteruit, wat in de opbrengst, welke laag was, zeker tot uitdrukking kwam. De anemonen werden eveneens slechts matig betaald, terwijl goede kwaliteit irissen een bevredigende opbrengst gaven, n.l. tot 23 cent per bos. De allerbeste clematis gold tot 17 cent per stuk; de bouvardia's tot 7 ct. Aan de veilingen van potbloemen en -plan ten was steeds groot aanbod van velerlei producten. De week vóór het Pinksterfeest is zeker wel een van de allerbelangrijkste van het jaar in verband met den handel in perkpotten, waarbij diverse soorten gera niums een zeer belangrijke plaats innemen. Van de winkelpotten was van hortensia's nog steeds flink aanbod Deze potten wer den verhandeld van f.0.401.30. de gera niums van 1014 cent. Prachtwaar van gloxinia's werd aangeboden, plnaten welke van 3070 cent opbrachten. Cineraria's, voor zoover nog ter veiling, noteerden van 2038. bladbegonia's van 1840 en bloem- begonia's van f 0.601 25. Over het geheel genomen waren de prijzen aan deze afdee ling gedurende de afgeloopen week be steed, bevredigend te noemen. Opening door Burgemeester van Wijnbergen. Tweeden Pinksterdag werd alhier, be gunstigd door prachtig zomerweder een groot Festival gehouden door de Harmonie „Trou moet Blycken" ter gelegenheid van het 40-jarig bestaan dezer vereeniging. Er was groote be langstelling. zoowel van de zijde der deelnemende vercenigfngen als van het publiek. De officieele opening had plaats om 12 uur in een der groote gebouwen van het H.B.G. Onder de vele genoodigden werden opgemerkt: burgemeester dr. S. Baron v. Wijnbergen en mevr. Van Wijnbergen— Michiels van Kessenich, weth. P. Warmer dam. de gemeente-secretaris, de heer J. C. de Haan, dr. F. G. M. Haase, dr. A. J. Duymaer van Twist, dr. J. M. van Dijk, dr. W. A. Simonis, en vele andere vooraan staande personen Het bestuur met den cere-voorzitter en zijn echtgenoote waren mede voltallig aanwezig, alsmede vele oud leden en oprichters der vereeniging. De heer A. H. Schrama opende en deel de mede. dat van J. C. E. Graaf van Lijnden een schrijven van gelukwensch was binnengekomen. Verder memoreerde hij, dat de heeren J. W. A. Lefeber en S. van Waveren beide 40 jaar donateur der vereeniging waren. Spr. stelde het zeer op prijs, dat de burgemeester het voorzitter schap van het eere-comité had willen aan vaarden. aan wien hij tevens het woord gaf om dit festival officieel te openen. De burgemeester zeide, dat het een groo te eer is voor de vereeniging, dat zoovele officieele personen aanwezig zijn, waaruit de groote liefde blijkt voor deze mooie vereeniging, waarop Lisse trotsch mag zijn. Immers, bij vroolijke en plechtige ge legenheden toont „Trou moet Blycken" steeds haar belangstelling. Spr. herinnerde laan zijn installatie als burgemeester dezer gemeente, nu zeven jaar geleden. De bur gemeester hoopte, dat dit festival goed moge slagen en feliciteerde de vereeni ging met haar 40-jarig jubileum. Tot slot wenschte spr.. dat de vereeniging nog vele successen moge boeken en dat het gou den feest op nog luisterrijker wijze moge worden gevierd. Hiermede verklaarde de burgemeester dit festival voor geopend waarna de eere wijn werd rondgediend. m De heer A. H. Schrama dankte den bur gemeester voor zijn medewerking en gaf een kort overzicht van het bestaan der vereeniging, waarbij hij vooral het zeer goede werk van wijlen den heer Verwey en den tegenwoordigen dirigent, den heer Bolderdijk in het licht stelde. Weth. Warmerdam sprak namens het H.B.G. en bracht een eeresaluut aan het adres van de oprichters. De heer J. Balkenende sprak namens de Coöp Ver „Ons Belang" welke de aan dacht vestigde op het bijzondere feit. dat 4 leden tevens hun 40-jarig jubileum mo gen vieren De heer J. M. Lampe, voorzitter der ver eeniging. dankte allen die van hun belang stelling blijk hadden gegeven bij het 40- jarig jubileum waarin zeer zeker een mo- reele steun gelegen is. Daarna werd een aanvang gemaakt met den marschwed strijd. De jury bétond uit de heeren M. Bolderdijk, dirigent en den heer A. Dries- sen, toonkunstenaar. 1 .- Door de deelnemende vereenigingen wer den de volgende punten behaald: „De Post" Leiden 62 p. (hoogste aantal pun ten)* PC. en L. Leiden 58 p.. „Adolph Kolping" Lisse 59 p.; „Devote" Leiderdorp 54 p V.O.O.A. Lisserbroek 50 p.; „St. Cecilia" Voorhout. 56 p.; „Tot Ontwikke ling" Den Haag 55 p.: „Kunst na Arbeid" Bennebroek 58 p.: „Excelsior" Den Haag 55 p. Hierna ving de gezamenlijke marsch aan door de ruim 400 deelnemende muzikanten onder leiding van den heer Bolderdijk. Uitgevoerd werd de marsch „Death of Glory", die buitengewoon goed slaagde. Vervolgens werd het groote concert ge- waarvoor tevens het hoogst aantal pun ten van het concours werd behaald. „Excelsior" kwam hierdoor in het bezit van een wisselbeker. De Burgemeester heelt tot tijdelijk agent van politie benoemd de heer C. Kal- ker. Nieuwe Wetering. Zaterdag 1 1 Juni a.s. zal het 35 jaar geleden zijn, dat onze geachte Patroon, de Heer K. HOEK zich vestigde aan den Sluisweg no. 6 a en b. Wij hopen, dat het hem gegeven moge zijn* nog vele jaren zijn zoo bekende Vleeschhouwerij en Spekslagerij op de zoo bekende keurige wijze te kun nen voortzetten. Katwijk aan Zee, Juni 1938. HET PERSONEEL. KATWIJK. De plannen voor een nieuwe stichting. Van officieele zijde vernemen wij, dat over den grondvrekoop door de gemeente aan de Ned. Herv. Stichting voor zenuw en geestesziekten nog geen beslissing ls gevallen. KATWIJK AAN ZEE. Groote Pinksterdrukte. Het mooie weer op den 2den Pinkster dag heeft met allerlei middelen van verkeer velen naar de badplaats gelokt. Een groot gedeelte van den dag reden er extra-trams, waarvan velen goed bezet waren. Het strand en de Boulevard waren des middags goed bezocht. Al was de drukte nog niet overstelpend, toch zijn er vele zaken, die een goed daggeld verdiend hebben. Tot tijdelijk agent van politie gedu rende het badseizoen zijn benoemd de heeren Y. de Zwart van Valkenburg; Ma- rijnes van Noordwijk en C. de Haas, de Best en P. de Hollander, alhier. Geslaagd te Den Haag voor het exa men stuurman op stoomzeevisschersvaar- tuigen onze plaatsgenootenZegert Barn- hoorn Pzn.: Huig Ouwehand Hzn.; Dirk v. d. Flas Hzn. en Maarten Ros Hzn.; allen zijn leerlingen van den heer C. Varkevis- ser, directeur van de Visscherijschool al hier. houden waaraan door 11 korpsen werd deelgenomen. Iedere vereeniging bracht twee nummers ten gehoore. De belangstel ling voor dit concert was zeer groot. Het was reeds zeven uur geworden voordat de laatste nummers waren uitgevoerd. Na lo ting worden de volgende prijzen uitge reikt; „St. Caecilia" Voorhout le pr. f.40; Hillegomsche Harmonie-kapel, Hillegom f. 30; Leidsche Harmonie-Gezelschap f. 20; V.O.O.A. Lisserdijk f. 10. De heer A. H. Schrama dankte na af loop der prijsuitreiking den burgemeester voor zijn belangstelling, de zustervereenl- ging „Adolph Kolping" en voorts alle deelnemende vereenigingen aan dit festi val. Spr. eindigde met een woord van dank aan het uitvoerend comité voor de schitte rende organisatie van dit zoo uitnemend geslaagde festival. NOORDWIJK. Kasgeldleening. Naar wij vernemen hebben B. en W., daartoe gemachtigd bij raadsbesluit, met de Rotterdamsche Bankvereeniging N.V. alhier, een kasgeldleening aangegaan voor het tijdvak 1 Juni1 Sept., groot f. 75.000, tegen een rente, beTekend naar 1/4"/» p. j. Successen va,n „Excelsior". Op het op den 2en Pinksterdag te War mond gehouden concours, behaalde het fanfarecorps „Excelsior" alhier in de afd. uitmuntendheid, met het verpl. concours nummer den len prijs met 302 punten, terwijl tevens de eerste prijs met 111 pun ten werd behaajd in den marschwedstrijd OEGSTGEEST. Demonstratiedag „Jong Ocgstgeest". Tweeden Pinksterdag hield „Jong Oegst- geest". afd. van het Centr. Jeugdgilde een wedstrijd en demonstratiedag, waarvan het eerste gedeelte in „Oud Poelgeest" en het l tweede gedeelte op het S.C.O. sportterrein plaats vond. Voor beide bestond groote be langstelling Reeds te kwart voor negen ver zamelden allen zich op het S.C.O.-terrein vanwaar ln keurige opstelling werd gemar cheerd naar„Oud Poelgeest", waar. na een kort openingswoord een „Wijdingsdlenst" werd gehouden door den heer L. Jansen Schoonhoven, zendeling met verlof alhier. Na gemeenschappelijken zang schetste spr. de beteekenis van het Pinksterfeest. Hij herinnerde aan de woorden van den Heiland, gesproken bij zijn afscheid op den Olijfberg: „GIJ zult mijne getuigen zijn!" Deze woorden beteekenen dat wij, ook de Jongeren, anderen brengen tot Christus. Want deze taak gaf Jezus zijnen discipelen te verstaan en daarom ook aan ons allen. Na gemeenschappelijken zang gaf de heer J. W. Jansen Schoonhoven dan een nadere uiteenzetting van het programma, dat in regelmatig tempo werd afgewerkt en waar van wij de hieronder volgende uitslagen vermelden Afdeeling A: Kussenslaan: le pr. Jan Jansen, 2e pr. Mar. Jelier; 3e pr. Tom Boot. Bloempottenrace: le pr. A de Heer, 2e pr. Jaap Glasbergen. Hardloopen: le pr. Jasp. Glasbergen, 2e pr. Jan Jansen, 3e pr. Kees Ouwersloot. Afdeeling B: Kussenslaan: le pr. Piet Glasbergen, 2e pr. P. v. d. Mey; 3e pr. Jaap Nonhebei; 4e pr. Kees Beekhuis. Hardloopen: le pr Jaap Nonhebei, 2e pr. T. de Jager; 3e pr. Jaap de Neef Zakloopen: le pr. Pauw v. d. Mey; 2e pr. Wlm Duyverman; 3e pr. Jaap Nonhebei Na de op Oud Poelgeest gebruikte mid dagmaaltijd is door beide afdeelingen een voetbalwedstrijd gespeeld, waarbij als scheidsrechter optrad de heer M. Tryselaar, waarop een onderlinge estafetteloop in Oud Poelgeest volgde. Op het S.C.O.-terreln teruggekeerd had aldaar een groote kampdemonstratie plaats. 1. Ochtend ln het kamp. 2. Patrouille-demonstraties, waarbij o.m. eenlge reddingspogingen bij ongevallen werden te aanschouwen gegeven. 3. Sluiting van een kampdag met kamp vuur. Ee nen ander verschafte den aanwezigen een duidelijk beeld van het kampleven. Hierna werden de behaalde prijzen uit gereikt en sprak de heer J. W. Jansen Schoonhoven een slotwoord waarin hij o.a. zijn vreugde uitsprak over het welslagen van dezen heerlijken dag en dankte tevens de ouders voor het betoonde medeleven. Namens de ouders dankte de heer van Mameren de leiders en leidsters en wekte allen op tot aansluiting bij „Jong Oegst geest". Woensdag. Rapenburg-61: Jaarverg. Ver. Pro Juventute 8 uur nam. Donderdag. Amicitia: Ledenverg. Ned. Roode Kruis, afd Leiden, 4Vs uur nam. DAGELIJKS. Pieterskerkgracht 9: Van 28 Mei t/m. 12 Juni Tentoonstelling' „De Kunst om de Kunst" 1012 en 25 uur. 's Zondags 2—5 uur. Academisch Historisch Museum's Dinsdags en 's Vrijdags van 1012^ en 2—5 uur. Toeeane kosteloos. Stedelijk Museum „De Lakenhal". Oude Sin gel. Geopend in Januari. November en Decem ber van 103 uur in Februari, Maart, April, Mei en October van 104 uur en in Juni, Juli' Augustus en September van 105 uur; op de Zondagen, de Tweede Paasch- en Pink sterdagen, den Hemelvaartsdag en de beide Kerstdagen vanaf 1 uur. Het museum is ge sloten op den dag waarop Leiden's Ontzet wordt gevierd. Entrée op Zon- en feestdagen bovengenoemd kosteloos, 's Maandags f. 0.25. overige dagen f. 0.10. Rijksmuseum van Oudheden, Rapenburg 28. 1 April1 Oct. 105 uur. 1 Oct.1 Nov. 10—4 uur. 1 Nov.16 Febr. 103 uur. 16 Febr.—1 April 104 uur. 's Zondags van 1—3, 4 of 5 uur. Entrée: 's Maandags f. 0.25; overige dagen f. 0.10. Rijksmuseum v. Nat. Hist,, v. d. Werffpark, ingang Raamsteeg: Werkdagen 8.30—12, 1.30-^ 5 uur; 's Zaterdags 8.3012 uur: Kosteloos. Rijksherbarium, Nonnensteeg 2a: Dagelijks van 912.30 en 25.30 uur. Kosteloos. Hortus Botanicus: tijdelijk gesloten. Nederl. Hist. Natuurwetenschappelijk Museum (Steenstraat la)Alle werkdagen behalve 's Maandags van 104 uur; 's Zondags 1—4 uur. Rijksprentenkabinet (Kloksteeg 25): Geopend op werkdagen van 1.304.30 uur nam. 's Zon dags gesloten. Kosteloos. Tot 15 Juli tentoonstelling van Rembrandt- teekeningen. Werkdagen l%-4% uur; kosteloos. Rijksmuseum van geologie en mineralogie (Garenmarkt lc): Op werkdagen van 9—12 en 1V44 uur. Kosteloos. Rijksmuseum voor Volkenkunde (Steenstraat) Geopend alle werkdagen van 103 uur (1 Nov. —16 Febr.) van 104 uur (16 Febr.—1 April en 1 Oct.—1 Nov.) van 105 uur (1 April—1 Oct.) Alle Zon- en Feestdagen van 1 uur af. G*r sloten: 3 Oct. en Nieuwjaarsdag Maandag f. 0.25; alle overige dagen f. 0.10. DIVERSEN: 's Dinsdags. Mare 13: Medisch Opvoedkundig Bureau. 9%—11 uur voorm. 's Woensdags: Inst. v. Praeventieve Genees kunde. Consultatiebur. v. Alcoholisten 8 u. nam. 's Donderdags: Inst. voor Praeventieve Ge neeskunde (1ste Binnenvestgi'.. 22). Inenting tegen diphterie. 3uur 'smiddags precies. 's Vrijdags: Inst. v. Praeventieve Genees kunde. Consultatiebureau v. Beroepskeuze. 4— uur sw. RIJNSBURG. Burgerlijke Stand. Geboren: Jacob, Z. van C. van Klaveren en G. van Zuylen Jacob. Z. van C. A. Zwaan en J. Salomons. Getrouwd: K. G. Molenaar jm. 32 J. en Chr. den Hoed jd. 27 j. Loop der bevolking. Gevestigd: Arendje Korbee van Noordwijk Elisabeth Hermans van Wassenaar Sa muel Pracht van Leiderdorp Vertrokken: Cornelia van Quawegen naar Amsterdam Jeroentje van Delft n. Noord- wijk Willem de Mooy naar Den Haag Teuna Brussee n. Valkenburg, Z.-H. Chris tina den Hoed naar Amsterdam Cornelia Margaretha van den Berg naar Oegstgeest Jacoba Wischmeyer naar Hoofddorp. Aan het Postkantoor hadden voor de Rijkspostspaarbank gedurende de maand Mei 96 inlagen plaats tot een bedrag van f. 6829.98 en 35 terugbetalingen tot f4801.27 Bovendien 903 girostortingen. De maandelijksche collecte voor de Kerkvoogdij bedroeg in de Ned. Herv Kerk f. 60.12. BIOSCOOPEN. Luxor-Theater, Stationsweg: 8 uur nam.; 7 Oorvijgen. Woensdag- en Donderdagmiddag 2 uur, Zon dag van 27 uur doorl. voorstelling en 8 uur nam. Trianon-Theater, Breestraat 31: 8 uur nam,, Woensdag- en Zaterdagnamiddag 2 uur: „Tusschen twee Oceanen". Zondag van 2—7 uur doorl. voorstelling. Lido-Theater. Steenstraat 39: 8.15 uur nam.; „Broadway Melody 1938". Woensdag- en Zaterdagnam. 2.30 uur, Zon dag doorl. voorstelling van 2—7 uur en 8.15 u. Casino-Theater. Hoogewoerd 49: 8 uur nam.; „Hou je roer recht". Zondag van 4 tot 7 en van 8 tot 11 uur, Woensdag- en Zaterddgnam. te 2.30 uur. Rex-Theater, Haarl.straatlederen werkdag 2 uur nam. en 8 uur nam.: „Tarzans vlucht". Zondag doorl. voorstelling 27 en 8 uur nam. Nova-Theater (Katwijk aan Zee)8 uur nam. „Kapitein Blood". De apotheek Hooigracht 48 is dag en nacht geopend voor leden v. h. ziekenfonds „Tot Hulp der Menschheid", echter van nam. 8 uur tot voorm. 8 uur alleen voor spoedrecepten. Maandag 6 Juni (2e Pinksterdag' t.m. Vrijdag 10 Juni a.s. nemen waar de apotheken: G. H. Blanken, Hoogewoerd 171, tel. 502, G. F. Reyst, Steenstraat 35. tel. 136. VOORHOUT. Burgerlijke Stand. Overleden: Maria Lindeman 80 j. Geboren: Joanna Gerarda. D van H. v Burg en G. M. Heerings. Ondertrouwd: Adrianus Johannes van den Berg 29 J. en Catharlna Barbara van Kampen 26 jaar. Gehuwd: Pieter Johannes Meijers 33 J. van Noordwijk en Anna Mathilda de Boer 26 j. Geslaagd uitstapje „Voorhout's Gemengd Koor". De pi zangver. „Voorhout's Gemengd Koor" ondernam een goedgeslaagd uit stapje per touring-car. Des morgens om zeven uur werd de reis begonnen. Men bracht eerst een bezoek aan het welbekende „Ouwehand's Dieren park", waar eenige gezellige uren werden doorgebracht. Vervolgens werd de omge ving van Arnhem bezocht, waar voor den inwendigen mensch werd gezorgd. Nadat nog een oud kasteel was bezichtigd, werd de thuisreis aanvaard. In de omgeving van Utrecht werden nog eenige uren ln een speeltuin doorgebracht, waarna men om ongeveer tien uur zeer tevreden in onze woonplaat^ terugkeerde. De burgemeester zal iederen Woens dag. en Vrijdagmorgen voor de inwoners der gemeente te spreken zijn, telkens om 11 uur. De rondgang in deze gemeente ten bate van Chr. werkkampen, heeft dit jaar ook weer het mooie bedrag van f 52.20 opgebracht (v. J. ruim f.57.Een dank woord aan de milde gevers(sters) Is hier zeker op zijn plaats. WARMOND. Het Muziekconcours. De ul'slaz van het muziekconcours, dat 's eren were voortgezet, luidt als volgt: 2422 (Ingez. Med.) 2e afd. Harmonie: St. Ambrosius Sassen- heim 2e pr. met 284 p. le afd. HaWnonie: st. Antonius Rot terdam le pr. met 359 p. Afd. uitmuntendheid Harmonie: St. Caecilia Schipluiden le pr. met 315 p.) Crescendo Hillegom le pr. met 305 p.; Jeanne d'Arc Noordwijkerhout 2e pr. met 298 p. Afd. Uitmuntendheid Fanfare: 302 p. le pr Excelsior Noordwijk: Pius X Poeldijk 330 p. le pr Eere afd. Fanfare: Juliana Stompwijk 398 p. le pr., tevens winnaresse van den Burgemeester Keyzerbeker voor het hoogst aantal punten bij dit concours. Superieure Afd. Harmonie: St. Matthias Warmond 363 p. le pr. Winnaresse van den Bavo-beker. die thans door haar voor de derde maal gewonnen, haar eigendom geworden is. Marschwedstrijd Excelsior Noordwijk le prijs met lil p Winnaresse van den Marschbeker; St. Caecilia te de Lier le prijs met 90 p. Het concours had een vlot en uiterst geanimeerd verloop ZEVENHOVEN. Naar aanleiding der circulaire van den min. v. Soc. Zaken, heeft de raad be sloten er bij den min. op aan te dringen, 2e3nrafdmef2580nie CaeCiUa 46 de de mÓrgénpmen objecten spoe- pr. met tm p. j dige uitvoering zal worden gegeven. 22

Leidsch Dagblad | 1938 | | pagina 6