Om het wereldkampioenschap voetbal Een 3—0 nederlaag voor Nederland Spelverloop bij Nederland-Tsjecho Slowakije 79sic Jaargang LEIDSCH DAGBLAD, Dinsdag 7 Juni 1938 Vierde Blad No. 23985 Nederlandsch-Indië kansloos geslagen door Hongarije Uitslagen der 1ste ronde Beslissing viel in de verlenging In de kleedkamer van Oranje iVan een speclalen verslaggever). De Nederlandsche vertegenwoordiging in het derde tournooi om den Wereld beker van de F.I.F.A. Is er niet te best at gekomen. Terwijl het Nederlandsch-Indi- sche elftal te Reims een ferme 60 nederlaag tegen de Hongaren te siikken kreeg, moest de Nederlandsche ploeg in de Normandische kustplaats Le Havre met 30 het onderspit delven tegen de Tsjechische profs. Het eerste resultaat is weinig verrassend en de nederlaag van ons eigen elftal is dat eigenlijk ook niet zoo zeer, maar toch is zij bitter teleurstellend geworden door de wijze, waarop zij werd verkregen. Immers, het vonnis werd eerst voltrokken in een extra half uur, nadat de Oranjemannen gedurende den gewonen speeltijd de score biank hadden weten te houden en nadat een onzer spelers, van der Veen, wegens een blessure het terrein had moeten verlaten, zoodat zich van dat oogenblik af nog slechts tien vermoeide Hollanders in het veld bevonden, die het hadden op te nemen tegen de technisch zoo veel betere Tsjechische profs, die bovendien in een puike lichamelijke conditie waren en dus beter tegen de vermoeienissen van een extra speeltijd op konden. Onze voorhoede wist de kansen niet te benutten. Teleurstellend was het resultaat ook, om dat het anders had gekund, indien het Ne- derlandsch elftal anders ware samengesteld. Indien er een voorhpede was geweest, die in de eerste 20 minuten van den strijd de vele kansen had weten te benutten. De mogelijk heid van een Nederlandsche overwinning nas in die 20 minuten zeer aannemelijk en ware er toen inderdaad gescoord, dan zou het resultaat stellig meer bevredigend zijn geweest, omdat onze verdediging zeker In staat was geweest den druk van de techni sche overmacht te weerstaan, zooals trou- vens gedurende de volle 90 minuten ook is gebleken. Intusschen gebiedt de eerlijkheid te zeg gen. dat de Tsjechen werkelijk meer recht »p de overwinning hadden dan de Hollan ders. omdat onze tegenstanders inderdaad beter voetballers zijn gebleken. Wellicht is het ook beter, dat het zoo geloopen is, om dat een overwinning te Le Havre aanleiding reu hebben kunnen geven tot een over schatting, welke ln een volgende ronde tot sen nog grootere deceptie had kunnen voe ren Het stond toch als een paal boven wa ter vast. dat logisch gesproken dit Neder- landsch elftal in de kwart finales geen kans rou hebben gehad op eenig gunstig resul taat tegen Brazilianen, Polen. Italianen of Noren, vermoedelijk zelfs niet tegen de Franschen. Daarom hebben we vrede met deze nederlaag, welke tevens een vingerwij- ring moet zijn voor de Keuze-Commis sie, die nu toch wel tot de conclusie mnet zijn gekomen, dat er door haar ernstige fouten zijn gemaakt, welke voorkomen hadden kunnen worden. Onze critiek moet zich dezen keer dan ook richten tot deze commissie en niet tot de spelers voor welke we alle hulde over hebben, omdat zij zich met leeuwenmoed hebben verdedigd, zoo lang dat in hun lichamelijk vermogen lag. Te Le Havre. Het was uit financieel oogpunt niet ver- Itandig bekeken van de organisatoren dezen tedstrijd te doen plaats hebben in een uit hoek als Le Havre, welke na Parijs nog een trietal uren extra sporen vereischte. Men kan er van op aan, dat, wanneer te Parijs zou zijn gespeeld, enkele dui zenden Hollanders de gelegenheid zou den hebben aangegrepen de beide Pink sterdagen ln de Fransche hoofdstad door te brengen en daaraan een bezoek aan den wedstrijd te verbinden, terwijl er nu hooguit een 800-tal landgenooten «aren opgekomen om onze jongens aan te moedigen. Het moest dus nu komen van de bewoners van Le Havre, die nog met een 11.000 man waren opgekomen en zoo kwam men niet uit boven een recette van rond 145.000 francs. De verbindingsmogelijkheden van de fad Le Havre naar het stadion zijn niet bijster groot; er loopt over een betrekkelijk •ballen weg een trammetje, verder een paar wtobussen en voor het overige moest men «t doen met een bescheiden aantal taxi's men was genoodzaakt .ruim drie kwartier voet te gaan, zoodat de uittocht reeds "oeg in den middag begon. Het stadion zelf kan een 25.000 tocschou- 'trs bergen en is aardig gelegen aan den "et van een sterk begroeiden heuvelrug, •elke een goede natuurlijke afsluiting aan Noordzijde vormt. Twee gedeeltelijk over- jekte betonnen tribunes aan de lange en vee niet overdekte aan de korte zijden van ■t veld en reikend tot dicht bij de lijnen, "takten het tot een knus geheel. De stemming in het stadion voor den 'edstrijd was alleszins genoeglijk. Toen 's morgens uit Parijs waren vertrokken "Nsden we voor de weersomstandigheden, JJlke zich op dat moment allesbehalve gun- J* lieten aanzien met regen- en donder- maar in Le Havre bleek deze vrees JWgrond te zijn, want het was en bleef vJt droog. Aan den wolkenloozen blauwen "tel brandde de zon, zoodat het in deze "*d beschutte arena zelfs warm was. Vele bsjische. een Tsjechische en een Holland- vlag wanperden lustig in het windje ven uitstekende militaire kaoel. welke v applaus kreeg bü de rondwandeling Jv het terrein, verkortte het wachten met wige marschmuzlek. Veld was droog en hard. Het veld zag er goed uit, doch later bleek ons, dat het beter geschikt was voor de Tsjechen dan voor de Hollanders, omdat het zeer droog en hard was. Aan de zijden stonden groote borden met een in niet min der groote letters geschreven verzoek den scheidsrechter te willen respecteeren. In dat opzicht schijnt het dus in Le Havre niet beter te zijn dan in sommige Nederlandsche plaatsen, waar de arbiters het ook nog al eens moeten ontgelden. Nog voor den aanvang van den wedstrijd wilden de Hollandsche spelers en de leden der Keuze-Commissie even hoogte nemen van de gesteldheid van het terrein, doch dat schijnt in Frankrijk geen gewoonte te zijn, zoodat de hoofdfiguren van dezen dag weer met een vaartje terug verwezen wer den naar de kleedkamers. Kort voor het vastgestelde aanvangsuur nam de militaire kapel plaats op het mid denveld en toen daarna de spelers het veld betraden, werden zij verwelkomd met hun respectievelijke volksliederen; de Hollanders natuurlijk met het Wilhelmus, onze tegen standers kregen dubbel op. want nadat eerst het Tsjechische volkslied was gespeeld, volgde nog een tweede deel, dat voor de Slo- waken was bestemd. Beide elftallen kregen vanzelfsprekend veel applaus te incasseeren, maar kennelijk was de sympathie van het meerendeel van het publiek meer voor de Tsjechen dan voor de Hollanders, althans er was bij de begroe- De uitslagen van de achtste finales van het tournooi om het wereldkampioenschap voetbal luidden als volgt: Parijs: DuitschlandZwitser land 11 (na verlenging). Parijs: FrankrijkBelgië 3-1. Marseille: ItaliëNoorwegen 21 (na verlenging). Toulouse: CubaRoemenië 33 (na verlenging). Le Havre: Nëderland-Tsjech.- Slowakije 03 (na verl.). Reims: Nederlandsch Indië Hongarije 06 (rust 04). Straatsburg: BraziliëPolen 65 (na verlenging). ting een merkbaar verschil in geluidsvo lume. En hetzelfde kon tijdens den wed strijd worden getuigd, al moet gezegd wor den. dat men voor het magnifieke werk van onze defensie toch ook meerdere open doekjes over had. Merkwaardige strijd. De strijd, welke zich daarna afspeelde en waarin de Hollanders begonnen met de zon in den rug en een minimaal windvoordeel, heeft wel een merkwaardig verloop gehad. De Hollanders toch startten in hoog tempo en met goede open aanvallen overrompelden zij min of meer de Tsjechische defensie, welke aardig de kluts kwijt was en herhaal delijk leelijk stond te schutteren. De af werking der Nederlandsche aanvallen was echter zeer matig en het gevolg was, dat toch alle attaques konden worden afgesla gen, terwijl in laatste instantie doelman aanvoerder Planicka goals wist te voorko men. Twintig minuten aaneen bleven de Oranjehemden het veld beheerschen. daar na daalde het tempo aanzienlijk en her stelde de Tsjechische verdediging zich ge heel en al. Het werd nu een gelijk opgaan de strijd, waarin de defensies de baas wa ren, omdat van de Hollandsche voorhoede de waarde steeds verminderde en de Tsje chische aanvalslijn een kort spel vertolkte, dat een kolfje naar de hand van onze backs was. De opbouw was steeds perfect, doch de finishing touch ontbrak te eenen male. En zoo werd er in het eerste spelge- deelte niet gescoord, ondanks alle weder zij dsche pogingen. Of het de warmte was, dan wel, dat de Hollanders voor de rust al te veel van hun krachten hadden gebruikt, we weten het niet, maar zeker is, dat hun aanvalswaarde in de tweede helft nog meer verminderde. De Tsjechen daar entegen kwamen er steeds beter in, konden nu hun technische gaven beter tot ontplooiing brengen, met het resul taat, dat de Hollanders voortdurend in de verdediging werden terug gedron gen. Slechts een aantal uitvallen bracht voor een wijle wat opluchting, maar steevast kwamen de Tsjechen met ver nieuwde energie weer terug. De hoopvolle stemming van de eer ste helft, loen er nog een mogelijkheid was te gelooven aan een Nederlandsche overwinning, werd minder en minder en al kregen onze jongens ook wel een enkele kans, men vroeg zich toch af, wanneer de Tsjechen nu eindelijk hun groot overwicht in een doelpunt zouden uitdrukken. Geflatteerde uitslag. De Hollanders weerden zich echter als leeuwen. De backs gaven een prachtig en nuttig spel te zien, de middenlinie steunde zooveel in haar vermogen was en daarach ter stond een portier, die, ln niet geringe mate bijgestaan door Vrouwe Fornuna, met veel elan en verve zijn heiligdom verde digde. Van Male was in een fantastischen vorm en, hoe onmogelijk de situaties ook toeschenen, het lukte hem maar steeds weer door zijn buitengewone reactie snel heid goals te voorkomen. Daarbij hadden de Tsjechen beslist een aantal malen pech met hun steeds beter en gevaar lijker wordende schoten; het zat geen mo ment mee en dus bleef het dubbel blank. Een resultaat, dat voor de Hollanders bui tengewoon eervol was, maar sterk geflat teerd. De Tsjechen zouden een 10 of 20 voorsprong aan het einde van den norma len speeltijd wel hebben verdiend. Fatale verlenging. Aangezien volgens het bekersysteem wordt gespeeld, was verlenging noodig. Ver lenging met tweemaal een vol kwartier na een rustpoos van slechts vijf minuten. De verlenging nu is fataal geworden voor de Hollandsche ploeg. Tegen de athletisch zoo goed ontwikkelde Tsjechen, die als geoefen de profs buitendien in een zeer goede licha melijke conditie waren, hadden onze jon gens in den normalen speeltijd zooveel energie verbruikt, dat zij aan het einde van hun kunnen waren. Terwijl de Tsjechen nog over de noodige reserves beschikten, waren de Oranjehemden leeggespeeld. Het was voor de Hollandsche jongens dus eigenlijk een onbegonnen werk en toen bovendien reeds in de eerste mi nuut van de verlenging van der Veen wegens een enkelblessure, krimpend van pijn den strijd moest staken, kwam plotseling de morcele terugslag; het werd een algemecne collapse, welke on middellijk een doelpunt tengevolge had. En daarmee was de zaak practisch af gedaan. Steeds minder presteerden de Hollanders aanvallend en hoewel de Tsjechen het kalmer aan gingen doen werd het werk voor onze verdediging tenslotte ook te zwaar en zoo kwamen er nog twee Tsjechische doelpunten, welke den eindstand op 30 brachten. Een verdiende zege voor de Tsjechen, maar de Hollanders hadden voor hun harde werken en zoo lang mogelijk vol houden wel een tegenpunt verdiend. In de eerste 20 minuten had Holland de meeste kansen. De Keuze-Commissie had voor den wedstrijd tegen de Tsjechen het Nederlandsch elftal als volgt opgesteld: Doel: Van Male; achter: Weber en Calden- hove; midden: Paauwe. Anderiesen en Van Heel; voor: Wels. Van der Veen, Vente. Smit en de Harder. Voor de Hongaren kwamen uit: Doel: Planicka; achter: Daucik en Burger; midden: Kopecky, Boucek en Kostalek; voor: Rule, Nejedly, Zeman. Slmunek en Riha. Het begin was veelbelovend. Holland kreeg de eerste kans. toen het leder hoog voor hec j Tsjechische doel werd gespeeld en De Harder fraai Inkopte, maar Planicka bewees onmiddel- j Hjk. dat de meest beroemde doelverdediger van centraal Europa nog steeds een keeper met groote talenten is. Snel golfde het spel op en neer en na vier minuten mocht wels reeds den eersten hoekschop nemen, welke evenwel kon worden weggewerkt. Na tien minuten ontstond een zeer spannend moment voor het Tsjechische doel. Van der Veen had den bal in het midden gekregen, hij plaatste naar Wels. keeper Pla nicka liep uit. viel. raakte het leder kwfjt. Van der Veen was er direct bij. schoot in den doel- mond. een worsteling ontstond, een schot van Vente werd door Burgr, daar Planicka nog steeds niet was teruggekeerd, met de knieën er uitgehouden. Nog was de bal niet weggewerkt, Smit loste een scherp schot, dat juist over de lat ging. De Tsjechen, geprikkeld door het dreigende gevaar, vielen enthousiast aan met het resul taat. dat zij kort achter elkaar twee hoekschop pen konden nemen, zonder succes evenwel. Maar het initiatief bleef voorloopig bij Nederland. De Harder op den linkervleugel was zeer actief en enkele malen slaagde hij er in Kostalek te I passeeren. maar voor den doelmond lukte het niet. zoodat de Tsjechische defensie met Burger aan het hoofd steeds gelegenheid kreeg, zij het niet zonder moeite, met succes in tc grijpen. Zoo verliepen de eerste twintig minuten met een voor het oog zeer aantrekkelijk vlot spel. waarbij ongetwijfeld Holland dc meeste kansen heeft gehad, hetgeen voldoende gedemonstreerd werd uit het feit. dat Planicka in die periode reeds negen maal handelend had moeten op treden en Van Male slechts één keer voor een kalm schot. Na een half uur zette onze rechtervleugel keurig samenspelend een snellen aanval op. Het leder belandde bij Smit. die een schot in zond. laag in den rechterhoek, maar Planicka was wederom op zijn post. Zonder met iemand in aanraking geweest te zijn bleef Smit liggen. Hij moest even het veld verlaten, doch keerde na enkele minuten gelukkig terug. Het spel be woog zich nu meer op het middenveld, het tempo verslapte in de laatste minuten voor de rust aanmerkelijk, waarbij de Tsjechen iets meer in den aanval waren, zonder echter in staat te zijn een behoorlijk schot te lossen. Zoo kwam de rust met blanken stand. De tweede helft. In de pauze vernamen w\j, dat een om zetting in de Hollandsche voorhoede zou worden aangebracht. De keuze commissie Plaatste van der Veen linksbinnen, zoodat hij weer, evenals in het jeugdelftal, naast De Harder stond en Smit kwam op dc midvoorplaats. De wind was intusschen geheel gaan liggen, zoodat de Oranjehemden alleen het nadeel van de zon tegen hadden. Van Male had hier natuurlijk het meeste last van. Bijna was hij, enkele minuten na de hervatting, verrast door een laag. hard schot van Nejedly. van grooten afstand gelost, maar ofschoon dc Feyenoordci den bal niet klemvast had. liep geen der Tsjechen toe om deze kans te benutten. Een tegenaanval van de Nederlandsche voor hoede bood Vente een prachtige kans de score te openen, maar de Feyenoorder faalde met zijn schot. Met korte passenspel trachtten de Tsjechen daarna Caldenhove c.s. te overrom pelen en werkelijk dreigde er vooral van den linkervleugel RuleNejedly gevaar. Een maal kon Paauwe slechts op het nippertje redden, toen van Male reeds gepasseerd was. zU het ten koste van een hoekschop. Een prachtige pass van Vente naar den vrijstaanden Wels was de inleiding voor een schitterenden aanval van Oranje. Wels legde den bal even stil, een afgemeten voorzet volgde, het leder kwam bij de Harder, die onmiddel lijk Inschoot. Planicka viel echter uit en greep het leder schitterend klemvast. Een licht veldo verwicht van Tsj echo-Slo wakije werd na 20 minuten merkbaar. Ver scheidene hoewchoppen waren er het gevolg van cn we noteerden er op van Male's doel kon. na elkaar niet minder dan vier. Enkele prach tige scoringskansen kregen de Tsjechen daarbij, maar het Nederlandsche doel was als dichtge- nageld. Smit bleek inmiddels naar de rechts- binncnplaats verhuisd te zijn. terwijl Vente weer als midvoor ging spelen. Tsjechen worden sterker. Het merkwaardige feit deed zich voor. dat de Tsjechen nu veel meer het spel gingen opengooien. Er kwam vaart, in hun aanvallen, waardoor onze defensie voor schier onop losbare problemen werd gesteld. Na een half uur spelen waren er negen hoekschop pen op het. Nederlandsche doel genomen. Aangezien onze middenlinie zich geheel op haar verdedigende taak moest instellen, was onz? voorhoede geheel aan haar zelf overgeleverd, terwijl de Tsjechische mid denlinie voortdurend achter den aanval aan zat. De Hollandsche aanvallen waren zeer beperkt, niettemin wist de Oranje voorhoede nog twee hoekschoppen te for- ceeren. In de laatste tien minuten was het spel weer i wat meer verdeeld. Toen scheidsrechter Leclercq het einde aankondigde, was de stand nog steeds blank. De verlenging. Er moest dus verlengd worden, twee maal een kwartier. Na vijf minuten rust keerden de beide elftallen in het veld terug. Van Heel won den toss opnieuw en koos de zon, die thans met een zeer schuinen hoek op het veld scheen, mee. De wind was geheel gaan liggen. De eerste uit val was voor de Tsjechen. BU de comervlag trachtte van der Veen, die teruggekomen was om den bal op te halen, het leder te bemachtigen. Een der Tsjechen sprong hem daarbij op den lin kervoet. De Heraclesspeler bleef met veel pijn op het veld liggen cn moest naar de kleedkamer gebracht worden. Hier bleek, dat de oude blessure aan den linkerenkel, tegen Schotland opgeloopen. geraakt was. Het was onmogelijk voor hem weer in het veld te komen, zoodat Nederland de ver lenging van een half uur met tien man moest spelen. De beslissing gevallen. Onmiddellijk trachtten de Tsjechen van deze numerieke meerderheid te profiteeren. Alles I zetten zij op den aanval. Onze verdediging sloeg een aanval af. doch het leder werd slechts half weggewerkt. Kostalek liep snel toe en zond van zeker wel 30 meter afstand een scherp schot in. Via een been van een der spelers vloog de bal in den linkerbovenhoek, onhoud baar voor Van Male 01. Met tien tegen elf. waarbij Smit voorts nog op halve kracht speelde, was het voor onze landgenooten een hoppelooze taak den achter stand in te halen. De Tsjechen bleven, hoe kon het anders, sterker. Het moreel van de Oranje hemden was geknakt, er was een bres geschoten in den muur. die twee maal drie kwartier had stand gehouden. Eerst miste Zeman voor open doel een voorzet van Rule en enkele minuten later schoot de laatste, toen van Male tever geefs een hoogen bal trachtte te onderscheppen, in het verlaten doel. waar Caldenhove nog op het nippertje het leder met het hoofd er uit 1 kon houden. Na een kwartier werd gewisseld. Het spel- beeld bleef het zelfde en vijf minuten na de hervatting scoorde Nejedly na geraffineerd samenspel van het binnentrio, waar tegen over onze achterhoede machteloos stond, het tweede Tsjechische doelpunt 02. Van Heel ging naar voren om dc vier aan vallers te steunen en te trachten althans de eer te redden. Bij een van de weinige uitval len kreeg Wels den bal toegespeeld. Na een korte rush plaatste hij scherp voor doel. waar de Harder den bal maar voor het intrappen had. maar in plaats van met den binnenkant van zijn schoen te schieten, raakte hij het leder met de wreef, waardoor het sci£j onzuiver werd en naast ging. In de laatste minuten gaf Holland, volkomfh uitgespeeld, den strijd op. Zeman slaagde er nog in een derde doelpunt voor zijn land te fabriceeren. Zoo kwam het einde van den wedstrijd met een 30 over winning der Tsjechen, die nu in de kwartfinale I te Bordeaux tegen Brazilië uitkomen. Rustige en tevreden stemming. LE HAVRE, Zondagavond (Van een specialen A.N.P.-verslaggever) In de primitieve kleedkamer onder' de eeretribune vonden wij na afloop van den wedstrijd tegen de Tsjechen spelers en of ficials in rustige stemming bijeen. Holland was uitgeschakeld, nadat twee maal een kwartier verlengd moest worden en die verlenging met tien man gespeeld werd. De elfde man zit reeds gekleed in een hoekje. De Vries, voorzitter van de tech nische commissie, laat zich nog eens haar fijn uitleggen, hoe dat ongevalletje eigenlijk gebeurd was. En dan blijkt wel, dat het aan een ongelukkigen samenloop van om standigheden te wijten is. waaraan nie mand direct schuld heeft gehad. Veel wordt er niet gesproken, de spelers zijn te vermoeid om iets te zeggen. Ir. Fisher. de vertegenwoordiger van het organisatie comité der wereldkampioenschappen, komt even binnen, neemt afscheid van de of ficials, wenschte de spelers een goede thuisreis toe. Veel hebben de leden van de technische en keuzecommissie niet te vertellen. Maar tevreden Is iedereen: een puntloos gelijk spel en eerst in de verlenging geslagen door een numerieke meerderheid, het kon slechter. Van Male was geweldig zegt Otto de Vries en de lange Feyenoorder zegt maar niets, glimlacht even. Maar toch drukt de nederlaag, omdat allen voelen, zonder dat zij het uitspreken: het lied is uitonze rol in het tournooi om het wereldkam pioenschap is uitgespeeld. Ruw moment. In dezen wedstrijd, welke gedurende den normalen speeltijd zulk een spannend ver loop heeft gehad en zich gekenmerkt heeft door tal van emotioneele momenten aan beide zijden, heeft zich nog een merkwaar dig feit voorgedaan. De geheele strijd was hard, doch over het algemeen werd er wel forsch, doch niet unfair gespeeld, behoudens een enkel uit zonderingsgeval. Kort na den aanvang van de tweede helft liep het plotseling mis. Bij een aanval der Tsjechen werd Calden hove genomen door Riha en daarin vond de arbiter aanleiding den Tsjech een waar schuwing te geven. Meteen was er een zeer onaangename stemming in het veld en er volgde een regen van vrije schoppen als ge volg van wederzijdsche onvriendelijkheden. Ieder dacht, dat de arbiter de macht was kwijt geraakt en dat er tooneelen zouden volgen als op den voorafgaanden Zaterdag ln de ontmoeting tusschen de Zwitsers en de Duitschers. Het liep gelukkig anders. Het duurde maar enkele minuten en even on verwacht als het ruwe moment was geko men. was het ook weer verdwenen, zonder dat iemand daarvan ook maar een verkla ring kan geven. Keuze-commissie in gebreke gesteld. We hebben hierboven reeds hulde ge bracht aan de Hollandsche spelers voor den moed, waarmede zij gedurende den gan- schen wedstrijd hebben gevochten voor een eervol resultaat en we herhalen deze lofbe- tuiging hier gaarne nog eens. Als leeuwen hebben de jongens gevochten, ook degenen, wier technische en lichamelijke kwaliteiten in dezen wedstrijd te kort schoten. En daarmede zijn we nu meteen aan een zeer teer punt aangeland, omdat het hier gaat om het beleid van de Keuze Commis sie, die zich nu in een weinig begeerens- waardlge positie heeft geplaatst. Immers, de Commissie heeft hier niet in alle deelen gehandeld, zooals we van haar hadden mo gen verwachten. Het is goed dit nu nog maar eens ronduit te zeggen, omdat daar door de kans grooter wordt, dat de noodige leering wordt getrokken uit de ervaring van den eersten Pinksterdag te Le Havre. is geen reden te twijfelen aan de goede trouw van de heeren: integendeel, want het is voor de leden der Commissie toch ook wel heel prettig, indien door de jongens een goed resultaat wordt bereikt. We willen het college ook niet aanwrijven, dat het een of meer spelers heeft opgesteld wier vervan ging algemeen was aanbevolen, omdat er mogelijkheid bestaat van oordeel te ver schillen over de kwaliteiten van een be paalden speler. Te dien aanzien willen de meeningen Immers nog wel eens uiteen loo- pen. Smit en van der Veen niet fit. Doch wat de commissie bezwaarlijk is te vergeven, dat is, dat zij gebruik gemaakt heeft van een tweeal spelers over wier con ditie geen zekerheid bestond, omdat het nog zeer de vraag was of oude blessures wel voldoende waren genezen. De commissie heeft in dezen wed strijd een gokje gewaagd ten aanzien van Smit en van der Veen, die respec tievelijk aan knie en enkel waren ge wond in een bekerontmoeting en den wedstrijd tegen Schotland. Te veel Is de Commissie afgegaan op de mededee- lrngen van de spelers zelf en dat heeft zich ernstig gewroken. Reeds in de eer ste minuten bleek, dat de Haarlemmer niet de volle honderd procent kon ge ven en binnen tien minuten was al, heel duidelijk merkbaar, dat hij weer hinder van zijn knie ondervond. Later zou dit nog duidelijker blijken, toen hij het waagde een hard schot te lossen, dat zooveel van het kniegewricht eisch- te dat hij viel en eenigen tijd bleef liggen. Wel speelde Smit daarna weer mee. doch zijn prestaties bleven verre heneden zijn gebruikeiijken vorm. In den wedstrijd tegen Schotland was iet van der Veen mogelijk te blijven pelen met een geblesseerden enkel door de groote wilskracht van den Aimeloër. En nu werd het er weer op gewaagd. En

Leidsch Dagblad | 1938 | | pagina 13