VANGE SALTS vicTona voor LEIDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Zaterdag 4 Juni 1938 Officieele Crisispublicaties BESTRIJDT RHEUMATIEK DOOR HET NIEUWE ZOUT MET „DUBBELE WERKING" biscuit en chocola Uit de Rijnstreek THIJS tJS OP WEG MAAR HUIS VRAGENRUBRIEK LISSE. Actief chauffeur redt leven van wielrijder. Gistermiddag om 3 uur reed de heer Th. IV. per flets op de Kanaalstraat. Even voor hem uit stond een ijswagen. Van ach- leren naderde een zwaar beladen steenen- juto van den expediteur F. H. v. B. Toen deze passeerde, werd W. wat zenuwachtig in raakte aan het slingeren. De expediteur v, B bemerkte dit en keek even uit het portierraam. Op dat moment zag hij, dat de wielrijder kwam te vallen en onder zijn auto terecht kwam. pij remde uit alle macht zoodat de achterwielen van den auto niet over het lichaam van den heer ff, heengingen, zoodat hij van een wissen dood gered werd. Hij werd wel aan zijn schouder geraakt, doch liep slechts een lichte kwetsuur op. Dr. Haase verleende eerste hulp en vervoerde hem naar het Wijkgebouw „St. Jozef" en na daar behan deld te zijn, naar zijn woning. De kosten van steunverleening. Gedurende de maanden Januari tot en mei Mei 1938 werd aan steungelden aan uerldoozen uitbetaald een bedrag van niet minder dan 1. 55.411.39. Deze bedragen be droegen in 1937 en 1936 resp. f. 53.963.49 en 64.165 47. Gevonden: alpacca vulpotlood, bad doek, belastingmerk, Inl op het Polltlebur. De verjaardagbus voor de Nèd. Hcrv. Kleuterschool bevatte over Mei f. 5.30, NOORDWIJK. Gevonden. Een koperen 5 Hectagramgewicht, een postduif, een jongensjas, een zakdoek met eenig geld, een geldstuk, een vulpenhouder, een dop van een benzinetank en een broche. Inlichtingen over bovenstaande voorwer pen worden uitsluitend verstrekt des Woensdags en des Zaterdags van 18 tot 19 uur ten polltiebureele te Noordwljk-Blnnen. hoven Nicolaas Theodorus, Z. van N. P Dui venvoorden en C. P. Duivenvoorden Theo dora Adrlana. D. van H. J. Musegaas en E. C. Timmers Cornells Engelbertus. Z. van C. W. Bakker en H. van den Berg Maria Anna Ge- rarda, D. van A. J. van Aken en M, A. Hertogh Hendrlcus Theodorus, Z. van B. J. Marneth en J. J. H. M. Derksen Frederlk Johan. Z. van J. C. van Hunnlk en A. Zonneveld Petrus Cornells Jozef, Z. van W van der Meer en H. H Brama. Overleden: A. van Roode 51 J.. echtgenoote van J. Mooyekln.d F. visser 93 J.. weduwnaar van B Pijlstra A. J. C. Veser 77 J„ weduw naar van G. de Groot, echtgenoot van J. Pas J. W. van Nobelen 71 J.. echtgenoot van P KnUnenburg N. P. Huijboom 70 J„ echtge noot van T. Bakx J. Werkhoven 69 J„ echt genoot van M. C. Wele E. Datene 43 J„ echt genoot van A. M. Wammes A. Kaptcin 39 j., C. van der Klelj 76 J. J. H. Kuijer 66 J. A. van der Slot 45 j., echtgenoot van S. M. Warmerdam. Ondertrouwd: A. Grlekspoor jm. 21 J. en A. G. Scheepmaker Jd. 19 j. R. Th. Vrolijk jm 31 J. en C. w. Bakker id. 24 J. C. H. Heems kerk Jm. 28 J. en C. J. Geerllngs Jd 27 J. Gehuwd: C. J. Duivenvoorde 31 j. en P G. van Schooten 26 J. H. B. Keljzers 26 j. en M J. van der Putten 23 J. J. G. Meeuwen oord 29 J. en C. Q Romijn 31 J. G C J RJjn- eli ders 23 j. en A. Heemskerk 29 j. C. v Deelen 26 J. en H. C. Schröder 25 J. H. M Stijn 33 J. en M. M. J. Verdegaal 26 j. NOORDWIJK BINNEN. Gisteravond werd door de Harmonie kapel Crescendo" alhier een muzikale rondgang door het dorp gemaakt waarvoor groote belangstelling bestond. De maandelijksche collecte in de Ned. Herv. Kerk alhier gehouden ten bate van de Kerk heeft over Mei f. 50.03'', opge bracht. De bonnenverkoop van fondsen voor verlichting en verwarming en aflossing schuld der Ned. Herv. Kerk alhier heeft over de maand Mei opgebracht verlichting tn verwarming f. 16.35; aflossing schuld 1.21.60. NOORDWIJK AAN ZEE. De collecten in de Ned. Herv. Kerk al hier hebben gedurende Mei opgebracht: Diaconie 1.147.02, Kerk f. 254.95'/,, maande lijksche collecte f. 95.17'/,, Bewaarschool f. 15.17 en Catechisatiebus f. 15.20. OEGSTGEEST. De Luchtbeschermingsdienst. Dat de belangen van den luchtbescher mingsdienst ln onze gemeente met ernst worden behartigd, blijkt wel uit het feit dat o.a aan den gehouden cutsus voor gasbescherming door een twintigtal perso nen ls deelgenomen. Na enkele lessen In theorie is deze cursus voortgezet te Kat wijk waarbij gebruik is gemaakt van de daar aanwezige gaskamer Gisteravond ls de laatste cursusavond gehouden zoodat thans alle deelnemers, die ook het diplo ma EH.B.O. behaalden, voor ev. voorko mende gasaanvallen ook daarvoor prac- tisch zijn onderlegd. Aan het einde van dezen laatsten avond heeft namens de deelnemers de heer H. v d Meii den eml- nenten leider lult. v. d Berg In welgeko zen woorden hartelijk dank gebracht voor de bijzonder aangename wijze, waaro- hij dezen cursus heeft geleld en hem daarbij als blijk van groote waardeering een fraaie kist sigaren aangeboden Lult. v. d. Berg betuigde voor dit aandenken zijn op rechten dank RIJNSBURG. Uit de nalatenschap van wijlen den heer J. v. Egmond Pz. is voor de Ned. Herv Kerk en de Diaconie elk een legaat van f.440 ontvangen. De bijzondere collecte voor het Orgel fonds bedroeg in de Ned. Herv. Kerk f. 124.28. VOORHOUT. De collecte ten bate der Vereen, tot Werkverschaffing aan Hulpbehoevende Blinden te Amsterdam heeft opgebracht f. 5.98. VOORSCHOTEN. Onderhoud gemeente-woningen. Ged Staten hebben het raadsbesluit d.d. 24 Mei J.l. tot onderhandsche aanbesteding van het schilderwerk van 87 woningen in het Burgemeester Vernèdepark. alhier, goedgekeurd. In verband hiermede ls dit werk aan den laagsten inschrijver, den heer W. H. J. Ju, alhier, voor de som van f3400 gegund. WARMOND. IHET MUZIEKCONCOURS. VALKENBURG. Beroep aangenomen. Ds. T. J. v Steenbeek alhier heeft het beroep der Ned. Herv. Gemeente te Wa teringen (vac. Groene wegen) aangeno- NOORDWIJKERHOUT. Oprichting Vereeniging v. Vreemdelingen verkeer. In hotel Gouwenberg heeft de oprichtings- Tergadering plaats gehad van de Ver. voor Vreemdelingenverkeer alhier. Het bestuur is sis volgt samengesteld: eere-voorzitter Jhr. J. H. Gevers van Kethel en Spaland; voor- zitter J. W. Fransen; le secr. A. Enders; 2e seer J. Roelin; penningm. P. Th. Zijlstra. Leden dr. Wösten, dr. van Embden, A. Eecen W. Versluys. F. H. Backes. C. Th. WiUemse, B. Scheffers, H. J. Buschman. 1. van den BergVerdegaal, C. A. van Pa ridon en G. Gouwenberg. Werkcommissies uit deze leden zullen samengesteld worden Het voornaamste doel der vereeniging zal zijn de vreemdelingen op te wekken het aan natuurschoon rijke Noordwijkerhout te be zoeken. Eerstdaags zal een gids met wan- delkaart en pensionlijst uitgegeven wor den. Het dorp Noordwijkerhout, dat tot dusverre zoo weinig bekend was. is zeer goed gelegen aan den Provincialen weg Haarlem—Noordwijk aan Zee. Door de aan wezigheid van prachtige wandelwegen is het voor de natuurliefhebbers en vooral ook. voor de stedelingen een lust in de omgeving van dit vriendelijke kustdorp te vertoeven. Het is nog een van de weinige gemeenten ln ons land waar het binn^aduin behou den is gebleven. Ook het fflale landgoed Leeuwenhorst met het kasteel Groot Leeuwenhorst, eigendom van jhr. Gevers, ls "eneens een bezoek waard. De vereeniging zal bij de betreffende autoriteiten aandringen op het aanleggen van een sportpark en plantsoenen, dat in werkverschaffing kan geschieden. Contact zal gezocht worden met de A.N.W.B. om be hoorlijke rijwiel- en voetpaden te verkrij gen. Het plan is, om ln den bloembollentijd bloemenfeesten te organiseeren, opdat Noordwijkerhout als bollenplaats ook op den voorgrond worde geplaatst. Op finan- eieelen steun van de overheid wordt gehoopt alsmede .van particulieren en vooral van de zakenmenschen die het grootste belang bij het vreemdelingenverkeer hebben. Ter be vrijding van de eerste onkosten der veree- niglng zal ln café-restaurant Gouwenberg een feestavond in den zomer gehouden wor den met verschillende attracties, waarvan de baten der entrée's ten goede komen aan de kas van V V V. De minimum-contributie 'oor het lidmaatschap der vereeniging be draagt f. l.—, voor zakenmenschen f2.50. Men kan ook door een gift donateur der 'ereeniglng worden. Met het noodlge en thousiasme van de oprichters der vereenl- fiing en de genomen besluiten ls reeds een Vap in de goede richting gezet. Moge ge- peel Noordwijkerhout medewerken om het beoogde doel te bereiken! Burgerlijke Stand. Geboren: Cornells Jacobus. Z. van L. P. van «r Holst en C. C. Heemskerk Henrtcus Jo- «tnnes. z. van G. P. Okkerse en A. Verburgt - Maria Theodora Gerarda. D. van F. V. Ramb M. Th. van Seggelen Petronella Jacobs Varia, D. van J. A. van Waas en C. M. de Haas 7" Wilhelmus Johannes Maria. D. van J. M. W. de Groot en A. M. van Parera Dina Maria Theodora. D. van L. B. Kaptein en M. Heems- •erk Engelbertus Leonardus Cornells Maria, 'an c A. Keljzer en C. M. Oostdam Cor- Peha Wiihelmlna, D van A. Duivenvoorden en M. de Groot Petrus, Z. van P. van den en M. A. Warmenhoven Gerrlt. Z. van 2 Kool en Joh. C. C. Dekkers Johannes Cornells, z. van C. de Groot en M. H. Kouwen De verwachtingen zijn hoog gespannen. De verwachtingen met betrekking tot den tweeden en laatsten dag van 't groote mu ziekconcours, dat op Tweeden Pinkster dag zal plaats vinden, zijn hoog gespan nen. Het terrein verkeert in een uitste kenden staat en alles ls gereed om de vele bezoekers te ontvangen Vooral nu valt er van mooie muziek te genieten, daar thans de korpsen aan de beurt zijn. die hun sporen op muzikaal gebied verdiend hebben. Na afloop van het concours zal door ..St. Mathias" op de feestelijk ver sierde baan een slultlngcfconcert worden gegeven, dat om circa 9 uur aanvangt. Warmond wacht U en staat U borg voor een mooie en prettige middag en avond. Aan de inwoners wordt verzocht door het uitsteken van de vaderlansche driekleur aan het geheel een feestelijk cachet te geven, een oproep waaraan de inwoners gaarne gevolg zullen geven. Komt allen naar Warmond, gij zult er geen split van hebben! Vergadering „Groene Kruik". Onder voorzitterschap van dr. J. J. A. Walenkamp hield het Groene Kruis een algemeene vergadering in hotel „De Zon". Uit het jaarverslag bleek dat door de le den in het afgeloopen Jaar 466 maal een beroep was gedaan op de vereeniging tot het verstrekken van benoodigdheden bij ziekte, waarbij aan alle aanvragen kon worden voldaan. Dank werd gebracht aan de dames Walenkamp en Langeraar voor hare bemoeiingen met betrekking tot de gehouden collecte tijdens de Kaag- week. Deze collecte had f 20,13 opgebracht, waarvan de helft werd afgedragen aan de T B.C.-vereeniging te dezer plaatse Uit het financieel verslag bleek, dat over het afgeloopen jaar de ontvangsten hadden bedragen f. 428,42 en de uitgaven f. 296.72 zoodat een batig saldo te boe ken viel van f. 131,70 De boeken en be scheiden werden nagezien door den heer J. A M. Luyten en ln volkomen orde be vonden. Den penningmeester werd onder dankzegging voor het door hem gevoerde beheer gedechargeerd. De heer H. L. van Delft-werd als bestuurslid herkozen Na rondvraag volgde sluiting. Uitgebracht werden 30 st. vóór en 19 st. tegen het H.B. Naar voren werd vervolgens gebracht de wenschelljikheid om de statuten voor het H.B. te wijzigen. Het zou momenteel kun nen gebeuren, dat door acties het bestuur heengaat en daardoor den voorzitter mee zou sleepen. Dat zou men willen voorkomen door den voorzitter de functie te geven van president der vereeniging, en hem slechts een advlseerende stem te geven Dan is die functie niet afhankelijk meer van het al of niet aftreden van het bestuur De voorzitter zelde toe, dat de afdeeling dit voorstel zou bestudeeren. Hierna sluiting. Schietwedstrijd B. V. L. Deze week vond hier de wedstrijd plaats om den verleden jaar door Z. H. Mangkoe Negoro uitgeloofden zilveren wisselbeker. Aangezien nadien werd besloten dat deze beker in het bezit van de afd. Wassenaar moest blijven werden door een lid der pl. commissie een zestal copleën van den Mangkoe Negorobeker beschikbaar gesteld. De eerste maal ls nu een beker gewonnen door den heer A, Dek alhier met 294 p. Voorts werden door de vrijwilligers W. C van Valkenburg 293 p.; P A Hltzert 291 p., H. v. d Does 291 p.; H. J. de Jong 290 p.; H. Oosterveer 286 p.; W. v. Niekerk 283 p.; J. G. Groeneweg 281 p. en Em. Albers 281 punten behaald Geslaagd voor het examen machinist bij de Binnenvaart onze plaatsgenoot W. J. Altorf. ZEVENHOVEN. Tot organist der Herv. Kerk is be noemd de heer T. van Woudenberg. Een hardnekkige kwaal als rheumatiek kunt ge slechts met het krachtigste middel succesvol bestrijden. Daarom ls- voor een ieder die jaren aan rheumatlsche pijnen geleden heeft, het nieuwe middel met dub bele werking Vange Salts van zoo enorm belang. Vange Salts bestrijdt rheumatlsche pijnen niet alleen doordat het urinezuur uit het lichaam verdrijft, het bevordert door de alkalische bestanddeelen, die het bevat, tevens een vlotteren doorgang der voedsel- resten door het lichaam, waardoor het schadelijke gisten en opnieuw ophoopen van afvalstoffen vermeden wordt. Door deze dubbele werking ls Vange Salts het aangewezen middel voor hen, die bij andere zouten geen baat vonden. De prijs heeft men zoo laag gesteld, dat hij voor niemand een beletsel behoeft te zijn: 85 cent voldoende voor een succesvolle kuur. DENATURATIEVERGOEDING ERWTEN EN VELDBOONEN OOGST 1937. De Nederlandsche Akkerbouwcentrale maakt bekend, dat de denaturatlevergoe- ding voor erwten van oogst 1937, welke zijn gedenatureerd in het tijdvak van 30 Mei tot en met 4 Juni 1938. f. 1.10 per kg. zal bedragen voor groene erwten, door hande laren gedenatureerd en voldoende aan het standaardmonster van kwaliteitsklasse C, en f. 0 60 per 100 kg. voor voedererwten, door de telers gedenatureerd. 2359 De steunvergoedlng voor veldboonen van den oogst 1937, welke aan de daartoe ge stelde elschen voldoen en door telers of handelaren zijn gedenatureerd in genoemd tijdvak, zal f. 230 per 100 kg. bedragen. Tevens wordt er de aandacht op geves tigd. dat tegen een nader vast te stellen vergoeding met ingang van 7 Juni a.s. ook groene erwten van de kwaliteitsklasse B door handelaren kunnen worden gedena tureerd. 2322 (Ingez. Med.) BOSKOOP. A. S. BEZOEK VAN WEGENBOUWERS. WASSENAAR. Bloembollencultuur. V Ck 2314 (Ingez. Med.) In het Wapen van Lelden hield de afd. Wassenaar een algemeene ledenvergadering onder voorzitterschap van den heer A. P. Ruygrok Tot afgevaardigden naar de alg. vergade ring werden gekozen de heeren J. Prins en N. Mooijman en tot plaatsvervangers J. Hoogstraten en C. Kraaij. Volgde de behandeling van den beschrij vingsbrief waarbij het hoofdbestuur een motie van vertrouwen vraagt op het door haar tot heden gevoerd beleid Het hoofd bestuur is nJ. van meening, dat alhoewel de vereeniging zich met groote meerderheid had uitgesproken tegen alle saneerings- maatregelen, daar de Regeering deze toch wenscht te handhaven, zich niet te mogen terugtrekken, en zij het in het be lang der leden achtte toch ln commissies enz zitting te nemen en medewerking te verleenen aan de uitvoering van de door de Regeering opgelegde maatregelen. Langdurig werd over de al of niet ge acht juiste houding van het hoofdbestuur van meening gewisseld. 12. Thijs heeft den ouden man natuurlijk op zijn woord geloofd en hij schudde vol medelijden het hoofd. „Zie je", zei de grijsaard, die nog steeds op den keisteen zat, „ik moest gisteren onverwacht naar de stad. om er het een en ander te koopen Ik ben nu anderhalven dag op stap en ik heb haast geen moed meer om verder te loopen Thijsje dacht: „Het was wel fijn. als ik dien man een beetje be hulpzaam kon zijn; hij moet nog heel ver loopen misschien en de vermoeidheid ls hem nu al aan te zienIk zou de tooverpijp er wel eens bij kunnen halen; dan zou ik hem thuis laten brengen door den schaduw, zonder dralen Hij nam, vlug besloten, de pijp uit zijn zak en stopte hem met een beetje tabak; maar het was jammer dat hij, toen hij dat deed, den grijsaard niet nog eens even aan heeft gekeken, want dan was hem nog wel iets anders gebleken.toen de man de tooverpijp te voor schijn komen zag, blonk er in zijn oogen eventjes een valsche lach. ALPHEN. KANTONGERECHT ALPHEN Bij K. B. van 1 Juni 1938, zijn benoemd lot kantonrechter-plaatsvervanger ln het kanton Alphen: J. Boxem. ontvanger der registratie en domeinen te Alphen, en mr. E. P. Verkerk, burgemeester der gemeente Boskoop. Burgerlijke Stand, Geboren: Dingenlje Jacobs. D. van Steven Ossevoort en Maria Hage Arend Wessel. Z. van Bernard Lammers en Hillechiena Jantina Wilhelmlna. D. van Cornells van de Meent en Magdalena de BruUn. Ondertrouwd: Aloysius Josephus Adrianus Arnoldus van Iersel 29 j. van Beesd en Johanna Wilhelmlna Geertrulda van Leeuwen 27 j. Jan Cornells Geel 32 j. en Lumia Smitt 20 j. Adrianus Michael Maria Goedemondt 24 j. en Theodora Martina Krumpelman 21 j. Overleden: Lljsje Annigje Spelt 6 maanden Willem Marle Cathartnus Regt 71 J. Loop der Bevolking. Gevestigd: Jan E. Schijf en gezin. Woubrug- scheweg 80b Franciscus Th. van Hoeij. land arbeider. Achtermiddenweg 6 Aaltje Huls man. Groeneweg 21 Dirk van Buren. Nesse 9 Gouda. Johanna v. d. Kleljn, Bloemhofstr. 36 rood Anna H. Kleboom. v. Boetzelaerstr. 61 Geertrulda Broer. Heerenweg 7 Fran- cotse Th. Peereboom Voller. Dorpstr. 21 Dirk van Wagenlngen. Oudsh.weg 34. Vertrokken: Naar Spijkenisse. Kerkweg 313a, Geert de Bruin Alkemade. Oudewetering A 13. Evert Idelenburg Noordwijkerhout. Kerk straat 16 b. Maria E. Marsé Woubrugge. Hoog- made B. 234. Sara J. Visser 's-Gravenhage, 2de Adelheidstr. 248. Catharlna Hoogeveen: Utrecht. Begijnekade 9, Cornebs J. v. d Lee: Sassenhelm, Zandslootkade 21. Margje Kruijt Rotterdam. Strecelsweg 168b. Cornelia Zwaan Haarlem. Denijs van Hullelaan 35. Pieter Bol; Oegstgeest. Kempenaerstr. 43, Ida J. Vester: Breda, „De Breedonk". Wilhelmlna van Voort- hulzen; Utrecht, Korte Nleuwstr. 12, Hendrik P. van Heijst en gezon Hoofdcomité Regeeringsjubileum. Het hoofdcomité voor de as. feestelijk heden ter gelegenheid van het 40-j. re geeringsjubileum van H.M de Koningin is samengesteld als volgt: de heeren J. H. Belgraver en W. Lam resp. voorz. v. d. Chr. Oranje en Wilhelminavereeniging; A. Oost hoek P Baane, N. Samsom, ir. J. D. J Waardenburg, Jac. Spreij, J. Tuinman. A C. de Haan, J. P Liefhebber, W. v. Dlest, mevr Houtman-v. d. Schee. C. Koren, J. C Böckling, J. L. J. Gaillaard, P. Stouthamer en C. van Galen. Behoudens de gebruikelijke feestelijkhe den is het onmogelijk dat tijdens de fees telijkheden vanwege de water- en licht- bedrijven een tentoonstelling van gas en electricltelt zal worden georganiseerd. Gisteren is hier in het St. Jozefge sticht overleden de heer G S. J. Breukel gepensionneerd hoofdopzichter van den Prov. Waterstaat in Overijssel De over ledene was ridder ln de Orde van Oranje Nassau en lid van de Ille orde van St. Franciscus; hij bereikte den leeftijd van 88 jaar. De begrafenis van den heer W. C. M. Regt ls betaald op as. Maandagmiddag 2 uur op de Oosterbegraafplaats. Ter bezichtiging van nieuw weg-procédé. Naar wij vernemen, zullen de deelne mers aan het ln deze maand te houden wegencongres een bezoek aan onze ge meente brengen. Het bezoek geldt speciaal de bezichtiging van de werken ter verbree ding van den Zljdeweg. voor welk werk van de zijde der wegenbouwers veel be langstelling bestaat, daar hier voor het eerst ln Nederland in toepassing zal wor den gebracht het verharden van een weg met riet. turfstrooiscl en zand. De aanne mer, de heer Kroon uit Rhenen. alsmede de gemeente-architect, de heer Van der Molen, hebben hiervan de beste verwach tingen. Met het heiwerk is thans een aan vang gemaakt. Voorts zij vermeld, dat de rijweg 8'/i M„ het troittoir 2.75 M. en het fietspad 2 meter breed zal worden. KOUDEKERK AAN DEN RIJN. Geslaagd te den Haag voor het ma chinistenexamen (voorloopig diploma) de heer H Ruch alhier. LEIDERDORP. De heer W. Oh. Smits, candidaat al hier ontving beroepen van de Ned. Herv. gemeente te Wormer en Surhulsterveen i Friesland). NIEUWVEEN. Zilveren jubileum van den heer C. J. van Dongen. De heer C. J v. Dongen, alhier, herdacht den dag dat hij 25 jaar geleden ln dienst trad bij den Prov. Waterstaat van Zuid- Holland als brugwachter aan de Rijnbrug. Door Verandering in een vaste brug werd de jubilaris overgeplaatst en tevens bevor derd tot chef-brugwachter aan den Kat- tenbrug alhier. Bij zijn Jubileum mocht hij veel belangstelling ondervinden. O.a. kwam de heer S. P. Wiertsma, technisch ambte naar bij den Prov. Waterstaat, hem per soonlijk gelukwenschen, mede namens den prov. Waterstaat, en bood een oorkonde aan. De beide opzichters, de heeren Halm en Langeveld kwamen ook persoonlijk hun gelukwenschen aanbieden, alsmede de heer Manders, eertijds opzichter van het Aar kanaal. thans wonende te Miden. Gevonden: Vuljoenhouder. zak met kammetje: zilver kinderringetje; bruine damesschoenen: huissleutel. Inlichtingen bij de politie alhier. ZOETERMEER. Door onbekende oorzaak, geraakte een partij spoorbiels, die nabij het station lag opgestapeld, in brand. Het personeel van het station trachtte den brand te tlusschen. doch moest assistentie inroe pen van de brandweer, alhier. Spoedig had men toen het vuur. dat hevig door den feilen wind werd aangewakkerd, ge- bluscht. Naar de oorzaak wordt een on derzoek ingesteld. „Goeie genade, nou heb Ik vergeten, de baan te laten bevriezen (Passing Show'. R. B. te L. Utrecht. Amersfoort, Apel doorn. Zwolle. Lichtmis. Meppel, Havelte 135 K.M. Utrecht. Amersfoort. Apeldoorn. Deventer Almelo. 120 K.M. 3—2

Leidsch Dagblad | 1938 | | pagina 7