VROON DREBSMAM Café-Rest. „De Harmonie" ZET DE BLOEMETJES BUITEN! [BDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Dinsdag 31 Mei 193Ü Gevraagd Uit de Rijnstreek OUD GOUD L. ZUIDERVELD. R. A. M. VAN DEN BRINK. L Sportief en elegant VOORHOUT. Ce Installatie van den Burgemeester. Door de commissie van ontvangst van Burgemeester mr. van Berckel, is besloten morgen de zanghulde der kinderen eerst te doen plaats vinden ni afloop der Raads- Dtting en wel bi] den gemeentelijken vijver. Daarna zal in het Parochiehuis gerece- pieerd worden. VOORSCHOTEN. Aanbesteding. B. en W. hebben ten raadhuize aanbe steed het bouwen van een transformator- huisje met bijkomende werken op het ter rein van de gem. waterleiding aan de Pape laan. alhier. Ingeleverd werden 8 biljetten. W. Jansen alhier f. 1365; B. C. Strijk, Lei den, f. 1145; Gebr. Niersman, alhier, f 1122; M. de Jong en Zn., alhier, f.1111; J. W Oltshoorn, alhier, f. 990; P. H. Meijer en Zn., Oegstgeest, f. 998; Joh. Zuiderduin, al hier. f. 984; H. L. v. Dillen, Wassenaar f. 974 De gunning wordt later bekend gemaakt. Zendingsfeest te Wassenaar. De Voorschotensche zendingsvereenlgtng houdt 2en Pinksterdag een zendingsfeest op het landgoed van HM. de Konlnging .Raaphorst'1 te Wassenaar. De aanvang is bepaald op 2 uur nam. Als sprekers zullen optreden: ds. H. P. Fortgens. Pred. te Voorschoten; Ds. A de Voogd, Pred. te Delft; Ds. Jac. Treffers, Pred. te Woerden; Ds. Th. G. Tonnon, Pred. te Vlaardlngen en de heer A. J. de Neef, Zendingsleeraar op Nieuw-Gulnea. WASSENAAR. Bijeenkomst „Wasscnaarsche Burgerwacht" Onder voorzitterschap van jhr. W. K. von Weiier hield de Wassenaarsche Burger- tracht in café-rest. „De Groote Oude Deljl" de alg. ledenvergadering. Na een inleidend voord van den voorzitter werden de notu len van den secretaris gelezen en onder dankzegging onveranderd vastgesteld Na goedkeuring van het jaarverslag werd ook de penningmeester voor zijn uitstekend beheer gedéchargeerd. De bestuursleden de heeren G L. J. Holle en H G. Hendriks werden met bijna alg. tl herkozen. Hierop gaf de commandant een kort overzicht over de resultaten van het afge- topen jaar. De deelname aan de oefenin gen kan veel grooter zijn. De resultaten, die met de geregelde bezoekers der oefe ningen bereikt werden, waren zeer bevre digend en de geest onder hen ls uitstekend. Laat dit voor de wegblijvers een aansporing zijn, aldus besloot spr Na rondvraag volg de sluiting met een opwekking om op 18 Juni 1938 den Burgerwachtsdag te Rijswijk Z.H., vliegveld Ypenburg, bij te wonen. ZEVENHOVEN. Terwijl de bewoners der boerderij van den heer S. van de Kromme-Mljdrecht af wezig waren is de hooiberg en veestalling afgebrand. De oorzaak ls onbekend. ZOETERWOUDE. GEMEENTERAAD. De Drinkwaterlevering De reorganisatie van de Brandweer „Trekkasten"-verbod De Raad vergaderde. B en W. stelden o.a. voor de regeling voor de levering van drinkwater in bussen te wijzigen in dien zin. dat bij afname gedurende een bepaal de periode, de prijs per 3 maanden wordt \erhoogd tot f. 3 De heer Starrenburg maakte een vergelijking tusschen de per sonen, die op de waterleiding zijn aange sloten en hen, aan wie het drinkwater in bussen wordt geleverd Hij constateerde, dat de eerste groep f. 10.20 betaalt, terwijl de tweede f 12.moet betalen. Hij noem de dat woeker en kon zijn stem niet aan bet voorstel geven. Naar aanleiding hier van merkte de heer Wessel op, dat de ge meente de auto en de arbeid van den chauffeur beschikbaar' moet stellen het water op de bestemde plaatste te brengen, zoodat geenszins van woekerwinst kan wor den gesproken. De heer Meijdam wees er op, dat gecontracteerd ls voor afname ge durende een vol jaar. De gemeente doet nu nog de concessie, dat ook gedurende een bepaalde periode kan worden afgenomen. De heer Starrenburg bleef het bedrag van f. 3 per 3 maanden een afzettersprijs noemen. (De voorzitter protesteerde tegen deze uitdrukking van den heer Starren burg). Toen de heer Starrenburg nogmaals het woord over deze kwestie vroeg, werd hem dit met 8 tegen 2 st. geweigerd. Het voorstel van B. en W. werd met 9 tegen 1 st. aangenomen. Het voorstel van B. en W. tot deelne ming in de verwaarborgingsregeling van de Fraude-Risico-Onderlinge van gemeen ten tot een bedrag van f. 13000.waar voor de te betalen premie f. 85.77 zal be dragen, werd na discussie en toelichting met alg. st. aangenomen. Conform het voorstel van B en W. werd besloten aan het Rijk te verkoopen een perceeltje grond, in verband met de auto matiseering van de telefoon, voor f. 200. Het-voorstel van B. en W. betreffende het toetreden als lid van den Z. H. Prov. Brand- weerbond voor het Inwinnen van advies van genoemden bond inzake reorganisatie van de Brandweer, deed den heer Meijdam opmerken, dat deze kwestie reeds meer dere malen In den Raad is besproken. Daar geen wijzigingen ln den toestand zijn gekomen, kan hij niet Inzien waarom nu f 40 moet worden uitgegeven voor een advies Hij vroeg of de brandraad zelf niet capabel ls de reorganisatie ter tafel te brengen De voorzitter antwoordde, dat de brandraad hier niet onbevooroordeeld kan optreden, terwijl de Prov Bond zeer zeker beter advies kan geven. Ook zelde spr. dat een eerste vereischte van de luchtbescher ming is, een goed georganiseerde brand weer. Het voorstel werd tenslotte aange nomen met 8 tegen 2 st. (van Lceuw'en en Meijdam). De schoolgeldverordening werd gewijzigd in dien zin. dat de heffing volgens de huur waarde van de personeele belasting eerst wordt toegepast bij een huurwaarde van 1.151.— Met alg. st. werd besloten het ui+b-eldingsplan VrouwenwegVlfetweg van 9 Jan. 1933, voor zoover dit niet ls her zien, in te trekken. De voorzitter deelde mede, dat h(j naar aanleiding van een vraag van den heer Meijdam, een onderzoek heeft doen instel len naar de z.g. „trekkasten" enz. in deze gemeente. B. en W. zijn van meening, dat hier een groot zedelijk gevaar aanwezig is, waarom zij dan ook voorstellen, deze toe stellen te verbieden. De heer Berg meen- oc, dat een verbod voor de koffietenten wel gewenscht is, doch in verband met de slechte uitkomsten van het cafébedrijf, zou hij vrijstelling voor de café's willen zien. Verschillende leden hebben bezwaar tegen óe mogelijkheid van ontheffing. De voor zitter merkte op. dat men hier standpunt moet nemen. Het verbod moet gelden voor allen, anders kan men de strafbepa ling niet goed toepassen. Wat betreft de ontheffing, zelde spr., dat er zich omstandigheden kunnen voordoen, dat het gebruik van trekkasten gevoege lijk kan worden toegestaan. Spr. denkt b.v. aan een fancy-falr. De heer Meijdam kon de meening van den voorzitter niet deelen en zeide dat het zedelijk gevaar blijft be staan. Het is voor spreker ook een princi- pieele kwestie. De heer Starrenburg acht net gebruik van trekkasten niet gevaarlijk, indien slechts door volwassenen gebruikt. De koffietentjes langs de wegen vindt hij echter zeer gevaarlijk. Het voorstel van B en W. werd tenslotte met 8 tegen 2 st. (Starrenburg en Berg) aangenomen, ter- vijl de heer Meijdam verzocht aanteeke- nlng te houden, dat hij wel voor het voor stel ls voor zoover het betreft het verbod van de trekkasten, enzdoch tegen de be paling omtrent de ontheffing. Het voorstel van B. en W. tot opneming in de alg. politieverordening van een ver bod tot het oprichten van autokerkhoven langs Hooge Rijndijk, Vrouwenweg. Mle- ning, Noordbuurt, Dorp, Stompwijksche weg, Schenkelweg en Zuidbuurt, werd met alg. st. aangenomen De voorzitter deelde mede. dat het in de bedoeling van het College ligt. langs de geheele Noordbuurt witte paaltjes met re flectoren te plaatsen, op den hoek Miening en Noordbuurt een rood-wit hek te plaat sen en tevens een witte streep in dien bocht en ln den bocht op het Dorp aan te brengen. De Raad verklaarde zich hier mede accoord. De heer Starrenburg zelde dat hij eeni- gen tijd geleden een verzoek heeft gericht over de levering van water in zijn café, doch hij heeft nog steeds geen antwoord. De voorzitter zelde, dat dit antwoord zoo juist verzonden ls. De waterlevering zal alleen overeenkomstig de verordening kun nen geschieden. De heer Starrenburg wil zijn café dan van de waterleiding zien af gesloten. Hij zal een schriftelijk voorstel Indienen om den kasteleins water te leveren via den meter en den prijs dan per M3 te berekenen, pierna sluiting. ALPHEN. Vuilnisauto door brugdek gezakt. Gistermorgen ls de vuilnisauto van de vuilnisophalers in den Gnephoek door het brugdek van een brug ln het land gezakt, waar men de auto wilde gaan ledigen. Na veel moeite mocht het gelukken den wa gen, na deze gedeeltelijk ter plaatse te hebben gedemonteerd, te lichten. Persoon lijke ongelukken kwamen niet voor. Alleen bcteekent zulks voor de ondernemers een leelijke schadepost daar de wagen belang rijk werd beschadigd. Het gaf eenige uren storing in den gewonen dienst, daar eerst een andere wagen gerequireerd moest wor den. De storm. Tijdens den hevigen storm van gisteren zijn hier op tal van plaatsen verschillende boomen ontworteld en moesten ook vele dakpannen het ontgelden, waardoor hief en daar nog al eenige schade ontstond. In den Hoorn werd de heer P. bl] het oversteken aangereden door een motorrij der, afkomstig uit den Haag. De motorrij der zelf kwam er goed af. doch de voet ganger en duopassagier bekwamen ver schillende verwondingen. Door mej. B van den Westkanaalweg werd tegen K F aangifte gedaan van mis handeling. waarbij zij aan het hoofd werd verwond. Bij een woordenwisseling had F. als waoen een klomp genomen om daar mede zijn buurvrouw te lijf te gaan. De politie stelt een onderzoek ln. Onze plaatsgenoot, de heer G. Visser, onderwijzer aan de Chr. School te Ouds hoorn, werd benoemd tot hoofd der Chr. school te Polsbroekerdam. Geslaagd te Utrecht voor het Make laarsexamen, uitgaande van de Ned. Broe derschap van gediplomeerde makelaars, de heer J. Kanis, alhier. HAZERSWOUDE. Raadsagenda. De raad dezer gemeente komt mo>-gen des v.m. te 10 uur in vergadering bijeen. De agenda bevat de navolgende punten; 1. Ingekomen stukken; 2. Voorstel tot goedkeuring van de balans en de Verlies- cn Winstrekening per 31 Dec. 1937 van de Bouwvereeniging „Volksbelang"; 3 Voor stel tot goedkeuring van de rekening der vereenlging „Werkverschaffing over het winterseizoen 1937/1938"; 4. Voorstel tot het beschikbaar stellen van een bijdrage voor de extra hulp aan de werklooztn; 5 Voorstel om aan de Gedeputeerde Staten te vragen de Loeteweg in te deelen in klas. se B en dezen weg gesloten te verklaren voor motorrijtuigen en aanhangwagens waarvan de belasting van eenig wiel 1000 Kg. overschrijdt; 6. Voorstel om den tuin grond achter de Ned. Herv. school tc be stemmen tot bouwgrond en het bouwrijp te maken in werkverschaffing; 7. Voorstel tot aanwijzing van het Kromme Jaagpad als ligplaats voor woonschepen en het heffen van rechten voor het gebruik aaar- van; 8 Voorstel tot onderhandsche verhu ring van het stukje tuingrond aan de Brug- gestraat aan den Rijndijk; 9. Vaststelling van de exploitatie-vergoeding aan de bij zondere lagere scholen over 1956; 10. Steunverleening aan kleine tuinders; 11. Voorstel tot wijziging van de begroeting, dienst 1937, en hetgeen verder door den voorzitter of de leden ter tafel mocht wor den gebracht. wordt door ons met 20 VERHOOGING INGEKOCHT! Profiteert dus Wij betalen f.12. voor een gouden tientje H. J. VAN AMERONGEN Haarlemmerstraat no. 233. 's Zaterdags gesloten. 2283 Te huur gevraagd circa 250 a 350 R.R. best BOLLENLAND voor één of meerdere jarer., met of zonder berging. Brieven Bur. van dit Blad onder no. 1953. Bij mijn vertrek uit Leiden wensch ik langs dezen weg mijn Clientèle, Vrienden en Bekenden een hartelijk vaarwel. - Met dankzegging voor het 20 jaar lang genoten vertrouwen beveel ik mijn opvolger in Uw gunst aan. 209a Refereerend aan bovenstaande annonce, hoop ik, evenals mijn geachte voorganger, Uw vertrouwen te verwerven. 3—2 Enkele van de vele artikelen, die met de Pinksterdagen zoo goed van pas kunnen komen. Onze sorteering sportsokjes voor dames en kinderen is enorm gevarieerd. Ze zijn ver krijgbaar in flor, wol en macco; in uni-kleuren: wit, bleu, beige, rood, marine, enz.; ze zijn gestreept of geruit, ze zijn effen m. gewerkten of ge- borduurden boord. In allerlei variaties zijn ze voorradig. Zoek er nog vóór Pinksteren een paar uit. Verkoop parten». KOFFER van fijn imitatie fiber, met 2 nikkelen sloten, versterkte hoeken en versterkten bin- henrand 1.75 Verkoop 2e etage. BOX-CAMERA. een handig toe stel voor iederen amateur, keurig uitgevoerd2.25 verkoop parterre. Verkoop parten». HEEREN POLOSHIRT. van fijne matzij in meerdere fan tasie-dessins 1.95 KRAAGJE van gevlochten band- werk met bijpassenden ceintuur, blauw, bleu, geel, groen, rood, bruin en terra, per garni tuur 0.60 v encoop puJTorre. Draag den zomer ook aan Uw voeten; een paar sportsokjes is zoo prettigl Een TWEKA badpak is belde U moet de nieuwe modellen zien! Snoezige pakjes, vol maakt van pasvorm, ln beel dige tinten en dessinsl Geknipt voor strand en zonnebad, maar ook sportief en sterk voor zwemmen, duiken en ravotten. Zoek morgen een Tvoeka uiten vraag naar de nieuwe Tweka-brochure

Leidsch Dagblad | 1938 | | pagina 7