De roeiwedstrijden van de „Koninklijke" Nederlandsche korfballers winnen van België LEIDSCH DAGBLAD, Maandag 30 Mei 1938 Derde Blad No. 23979 Velds de beste skiffeur 79ste Jaargang Njord heeft geen geluk Het spel der Belgen wordt steeds beter Twee overwinningen voor „De Vliet". De wedstrijden van de Koninklijke iljn Zaterdagochtend ingezet met wed strijden in het nummer ovemaadschc tier, welke in twee heats werden ver meid en onderscheidelijk tot resultaat hadden 1. Triton, 7 min. 40.4; 2. Nereus, 7 min. 51 v; 3 Die Leythe, 7 min. 54.6; De Amstel min. 09 sec. In de tweede heat: 1. De Maas. 7 min. 41.9 2. Njord. 7 min. 47.6; 3. Laga, 8 min. 11 see. De overnaadsche skiff werd in de eerste heat gewonnen door die Leythe In 8 min. 185; 2 De Hoop, 8 min. 26.1; 3. Aeglr, 8 aiin. 45 sec. In de tweede heat won Willem 3 in 3 ain. 51.7 sec. voor De Amstel, die er 9 min. I! sec. over deed. Eindwedstrijden van Zaterdag. De eindwedstrijden van Zaterdag be ltinnen met het nummer jonge vier a, raarvoor aan den start verschenen de ploegen van Laga, die Leythe, Argo, Aeglr, to de Hoop. Aanvankelijk ging de strijd trij gelijk op en op 250 M. was de volgorde: liga, de Hoop, Argo, Aegir en die Leythe. fc hei verdere gedeelte van d" baan ge rukte het veld meer en meer uiteen. Laga tep steeds meer uit. terwijl die Leythe af- akte. Laga won tenslotte in 7 min. 23.8 sec. op i lengten voor de Hoop, Aeglr, Argo en die leythe. in het nummer oude vier verschenen sin den start: Laga, Njord en Nereus. Bij ïtreus zat Simon de Wit op de slagplaats. De Amsterdamsche studenten waren het snelste weg en hun ploeg zag kans reeds ra enkele honderden meters een voor drong te behalen van een lengte op Laga o Njord. De Wit nam ln de Nereusboot het krawendeel in de krachtsontplooiing en het was dan ook wel duidelijk zichtbaar, dat indien een ander op slag zou hebben faeten, het verschil met de beide andere joegen niet zoo in het oog loopend zou c;n geweest. Laga lag op ongeveer 100 M. op de tweede plaats, doch moest deze afstaan aan Njord. b deze volgorde kiwam geen verandering Ecer. wel liep Nereus nog voortdurend uit si tenslotte te winnen in 7 min. 15 4/5 sec. h tijd van Njord was 7 min. 23.9 sec. Belangwekkend was het nummer over- adsche vier tusschen Triton. Maas, ireus en Njord. Het werd een felle strijd, p 500 M. had Maas nog den kop, gevolgd or Triton en Njord. die vrijwel gelijk op agen, en Nereus. Zeer vinnig ging het toe -rchen Maas en Triton. Pas op 100 M. ta Triton de leiding overnemen. Triton wint ten slotte met 13/4 lengte torsprong op Maas, gevolgd door Njord fc Nereus. De jonge acht B. werd gewonnen door (nton gevolgd door Nereus en Laga. De jonge twee A bracht een tamelijk wationeele race tusschen Argo, Njord, UT. en R.V. en die Leythe. Nadat D.T. en R.V. over de eerste helft hn de baan naar overwicht had gede- oonstreerd kreeg die Leythe kans den tóiterstand in te halen en zelfs de leiding ':er te nemen. Op 1500 M. ving de slag van ti! Leythe een snoek, met het gevolg, dat z ploeg het voordeel van bijna een lengte Mest afstaan. De Leldenaars zetten er nog üns alles op, doch zij konden het niet rolhouden. Wanneer D.T. en R.V. met een Nar lengten voorsprong door de finish Pat. zakt de boegroeier van Die Leythe fcttn. Bij de overnaadsche sciff kwamen aan *n atart: Die Leythe, Willem m en de De skiffeur van Die Leythe was spoedig bir op zijn beide tegenstanders, die on- toilng een feilen strijd uitvochten. Op 500 M. lag Coster, de man uit Leiden, "t lengte voor. Hij liep steeds meer uit tot Teeveer 1400 M. toen kwam Sellies van Hoop opzetten, die ten slotte bijna ge- JS kwam te liggen. Voor de tribune legde «"ter er echter een schepje op. Hij won iets meer dan een lengte in 8 min, Bi sec. De vier zonder stuurman was voor Laga Hoop werd tweede. Een weinig interessant nummer in twee «a's verroeid was de overnaadsche twee. «ide eerste heat ging het tusschen Njord. «Hoop, de adelborsten en Triton, waarbij «Hoop winnaar werd in 8 min. 48 8 see., Hvolgd door Njord (8 min. 52 sec.). Triton N 4e adelborsten. De tweede heat was voor Willem III, dat N'n. 41.3 sec. noodlg had voor de 2000 M, W 3 werden Poseidon en Amstel. De tweede dag. Dp den tweeden dag was de belang- 'klling voor de wedstrijden veel groo- 'h. Honderden fietsers reden bij enkele spannende en belangrijke races ®Pe, terwijl het aantal auto's, dat op 4'n weg de roeiers volgde zeer aan- litnlijk was. Wanneer wij een overzicht geven van het "Wreide programma, memoreeren wij in ,'«tste plaats de overwinning van Nereus w oude acht. Reeds op 500 meter had- -0 Amsterdammers een halve lengte |»tsprong op Amstel en Laga. Deze voor- *on8 kon nog geleidelijk vergroot worden °P 1250 meter was het verschil 1 lengte 'n 4en schitterenden tijd van 6 min. "2 sec. gingen de Nerciden door de een tijd, welke nog nimmer door «0 Nederlandsche ac':t maakt. De ""Hte tijd over 2000 meier stond tot lt toe op naam van Amstel, die het vorige jaar bij de Europeesche kam pioenschappen 6 min. 16.8 sec. geno teerd had. Het record van de Bosch- baan staat op naam van de Italiaan- sche acht met een tijd van 6 min. 5 sec. eveneens bij de F.I.S.A.-wedstrijden gevestigd. Laga bleef twee lengten achter, doch noteerde ook nog een goeden tijd. Amstel werd derde. Aegir wint de jonge acht. Het is een verheugend verschijnsel voor de Nederlandsche roelsport, dat in de laatste jaren de Gronlngsche studenten steeds met enkele goede ploegen voor den dag komen, waarbij menig prijsje hun ten deel valt. Hun jonge acht maakte gisteren een goeden indruk. Reeds spoedig nam Aegir de leiding voor Nereus en Triton. Op 1500 meter lagen de Groningers zeker een lengte op Nereus voor, terwijl Triton in derde positie roeide, gevolgd door Argo en de Hoop. De Jonge Vier B was voor Triton, Aegir werd hier tweede. Velds wint het skiffnummcr. De oude sciff werd bestreden door Velds van Die Leythe, Hans ten Houten van Willem HI en Moscow van Poseidon. Ten Houten nam voor de eerste maal na twee jaar weer aan wedstrijden deel en bewees, dat hij nog altijd een uitstekend sciffeur is. Vóór den start sloeg hij om. vlak bij de steigers, omdat een klep van zijn dol los schoot. Gelukkig had dit onvrijwillig bad geen invloed op zijn enthousiasme. De Leidenaar wist in die race zijn krachten het beste te verdeelen. Moscow sprong er al zeer slecht mee om en kon ten slotte het tempo niet meer bijhouden, terwijl ten Houten tweede werd. De Oude Twee. Njord en de D.T. und R.V. uit Rotter dam hebben tweemaal in de oude twee tegen elkaar gestreden. In de finale lag Njord op 1250 meter een halve lengte voor op D.T und R.V. doch door het ruwe water misten de Leidenaars plotseling twee sla gen, waardoor hun tegenstanders gelegen heid kregen hun achterstand geheel in te loopen. Argo en Triton hadden toen reeds geen kans meer. Een spannende race ont stond, waarin beide ploegen elkaar geen krimp gaven. Op de laatste 150 meter stuur, de de D.T. und R.V. naar het midden van de baan toe, waardoor deze pioeg dus eigenlijk, een schuine lijn volgend, een langeren weg aflegde dan Njord, die recht uit op de finish af ging. Daardoor was het ook mogelijk, dat Njord met misschien een kwart meter voorsprong als eerste door de finish ging. Voor een ieder was het duide lijk zichtbaar geweest, dat Leiden gewon nen had. doch de Jury besliste anders: dead heat Aan het einde van den wedstrijddag werd deze race overgeroeid. Op nieuw werd het een zeer spannende strijd, waarbij Njord op 1000 meter een halve lengte voor lag Op 500 meter voor de finish lagen de booten echter weer volkomen gelijk. Op de laatste 100 meter bleken de roeiers van de D.T. und R.V. over meer reserve-krachten te beschikken dan Catalani c.s. zoodat de D.T. und R.V. nog met een lengte voor sprong als eerste door de finish ging. Voor de overige races kunnen wij vol staan met naar de uitslagen te verwijzen: Vierriemsgieken juniores B 1. Triton 7 min. 19.3 sec. met G. Th Bom islag), H. H. W. Hogelzeil, R. Nlcolai, G. C. Kooyker Islag) T. van Rees (stuurman i; 2. Aeglr 7 min. 22.9 sec; 3. De Hoop 7 min. 31.3 sec. Tweeriemsgieken ovemaadsch: 1. Willem III 8 min. 24.8 sec. met Chr. F. Neumeier iboegi. F. Borghols islag), A. Kooymans (stuurman); 2. De Hoop 8 min. 34.8 sec.; 3. Poseidon 8 min. 41.1 sec.; 4. Njord 8 min. 42.1 sec. VOETBAL. Kon. Ned. Voetbalbond. Bleyerheide handhaaft zich. Vqor de promotie 2e klasse der Zuidelijke afdeeling speelde Bleyerheide 1—1 tegen Hero, terwijl Miranda gelijk speelde, 22, tegen De Valk. Hierdoor blijft Bleyerheide eerste klas- ser. De stand is: Bletjerheide 5 4 1 0 9 18—6 Miranda 5 2 2 1 6 14—12 De Valk 6 2 1 3 5 11—12 Hero 6 0 2 4 2 5—18 In afdeeling II is B.M.T., uit Den Haag. door een 50 zege op RDM. naar de tweede klasse gepromoveerd. Voor de promotie 4e klasse won Pechvo gels met 30 van O.B. Pechvogels en Bode. graven staan nu precies gelijk, zoodat de ontmoeting te Bodegraven beslissend zal zijn. Voor den Ned Voetbalbeker (halve eind strijd' won A G O.V.V. met 70 van Hel- mondia en V.S.V. met 32 van Haariem. D.W.S. plotseling schot- vaardig. Be Quick met 61 geslagen. Drager de uitblinker. De competitie om het landskampioenschap werd gisteren besloten met de ontmoeting Be Quick—D.W.S.een strijd, die aanvankelijk in teressant beloofde te worden, daar de eervolle derde plaats op de ranglijst als inzet gold. Het treffen is echter een van Groningsche zijde althans slecht besluit geweest. De Am sterdammers. hoewel met vier invallers ver schijnend het backstel van StokkenCal- denhoven was zelfs geheel afwezig hebben Be Quick vanaf de eerste tot vrijwel de laatste minuut geheel overspeeld. Met regelmatige tusschenpoozen werd de score opgevoerd en eerst toen D.W.S. het halve dozijn volgemaakt had, slaagde de thuisclub er in om de eer te redden. Het zou een tekort koming aan D.W.S. beteekenen. indien wij vaststelden, dat de Groningers hun tegenpartij die zoo gehavend in het veld verscheen, had onderschat, daar de gasten een goed sluitend veldspel te zien gaven en ook de kunst ver stonden om de vele aanvallen behoorlijk af te werken. De nieuwe internationaal Drager was daarbij de ster van het veld! De groote nederlaag van Be Quick moet voornamelijk in eigen falen worden gezocht. Het rammelde bij de withemden over alle linies. Zelfs Pienter en Hogenbirk. die toch tot de beste Noordelijke voetballers moeten worden gerekend, bleven belangrijk beneden de maat. Drager smaakte het genoegen het eerste doel punt te scoren. Het was Van der Velde, die den voorsprong tot 02 vergrootte, terwijl Wiertz een voorzet van Drager op uitstekende wijze afwerkte en den stand op 03 bracht. Het was mldvoor Dijkstra, aie een hoekschop, uitstekend door Van Stokken Jr. genomen, via den paal inkopte, zoodat de gasten bij de rust een alleszins veiligen 04 voorsprong hadden veroverd. Ook de tweede helft beloofde niet veel goeds voor de Groningers, daar de gasten direct weer tot den aanval overgingen en al spoedig verder succes boekten, toen Van Stokken een voorzet van Drager in het leege Groningsche doel kopte. D.W.S. hernam het offensief weer en in de tiende minuut van de tweede helft bracht Dijk stra den stand op 06, een voorzet van Drager fraai inkoppende. Een snelle uitval van Walter BI ij ham bracht tenslotte het eenige tégenpunt. toen hij van dichtbij Heekelaar met een laag, hard schot passeerde. 16. De eindstand luidt: Feyenoord 8 6 2 0 14 207 Heracles 8 6 0 2 12 21—11 D. W. S8 2 3 3 7 11— 9 Be Quick 8 2 1 5 5 13—21 P. S. V8 0 2 6 2 8—25 Stijlroeien dames juniores vierriemsgie ken: 1. de Vliet; 2. Spaame; 3. de Hoop. Stijlroeien dames tweeriemsscullingboo- ten overnaadsch: 1. De Hoop a; 2. Willem m; 3. de Hoop b; 4. Nereus. Stijlroeien dames tweeriemsscullingboo ten glad: 1. de Hoop; 2. Willem m. Stijlsnelroeien dames achtriemsgieken: 1. De Vliet 3 min. 40.8 sec. 53 pnt; 2. de Hoop 3 min. 41.2 sec., 50 pnt; 3. Nereus 3 min. 46.6 sec., 42 punten. LeidenHaarlem 73. Wedstrijd voor Zaterdagmiddag elftallen. Zaterdagmiddag vond andermaal de ontmoe ting plaats tusschen de beide elftallen der Za terdagmiddagcompetitie van den Haarlemschen en Leidschen Voetbal Bond. Ditmaal was het weer de beurt aan den Haarlemschen Bond om deze ontmoeting te organiseeren. De H.VJ. had als terrein aangewezen dat van Heemstede, een terrein, dat er werkelijk mocht wezen en in uit stekende conditie was. Het L.V.B.-elftal heeft met het behalen van een groote overwinning weer eens bewezen dat in de Zaterdagmiddag competitie tal van uitstekende spelers schui len, die. indien bijeen gebracht in een elftal, tot verrassende prestatie s in staat zijn. Alle spelers hebben op buitengewone wijze hun best gedaan om de kleuren van den L.V.B. daarin Heemstede hoog te houden en zij zijn daar ook op uitste kende wijze in geslaagd. Opvallend goed was dikwijls het combinatiespel in de voorhoede, trouwens ook het verband tusschen de linie's onderling viel te loven, waarbij dient opgemerkt, dat enkele spelers door afschrijvingen op voor hen vreemde plaatsen moesten spelen. Zoo moest P. Barhoorn o.a. nood gedwongen de spil- plaats innemen, van welke taak hij zich intus- schen uitstekend gekweten heeft en moest M. Windhorst linksbuiten spelen, iets wat voor dezen speler niet de rninste bezwaren opleverde. Een speler was er die nog wel boven de anderen uit stak n.l. de middenvoor A. Windhorst. De wijze waarop hij dezen middag den aanval leid de dwong bewondering af bij alle aanwezigen. Het was om wanhopig te worden voor zijn te genstanders. Het spel van deze speler was dit maal vol verrassing en zeer varieerend. waar door er bij eiken Leidschen aanval het grootste gevaar dreigde voor de Haarlemsche defensie. Zelf nam hij drie doelpunten voor zijn rekening terwijl hij tevens in de overige doelpunten een groot aandeel had. Van het L.VJB.-bestuur waren als geleiders aanwezig de heeren Waringa. Dijkman en Bro- kaar, terwijl de elftalcommissie vertegenwoor digd werd door de heeren de la Beije en Mes saar. Bovendien kwam ook de voorzitter de heer Steenhauer den wedstrijd bijwonen. Door de afschrijvingen was het noodig enkele omzettingen in het oorspronkelijke elftal aan te brengen, waardoor het als onderstaand er kwam uit te zien: Doel: Glasbergen* achter: de Wildt (Q.B.) en Binsbergen (S.C.O.); midden: Prevo (S.C.O:) P. Barnhoorn <Q. B.) en v. Rijn <Q. B.); voor: Krijer (Terleede», Dorsman (L.R.C.), Windhorst (Woubrugge». Barnhoorn (Q. B.) en Windhorst (Woubrugge). Direct na den aftrap zit de L.V.B.-voorhoede voor het doel van Haarlem en moet de achter hoede hier reddend optreden. Voorloopig weet men hier nog wel stand te houden tegen de felle stormloopen van de rood-witten, doch als Windhorst de nbal keihard inkopt is het Dors man die den terugspringenden bal inschiet. 01 Leiden blijft in den aanval. De scheidsrechter annuleert kort achter elkaar een tweetal doel punten gescoord door A. Windhorst, die door vi lend en vijand zoo zuiver als goud genoemd werden. Even gaat de strijd gelijk op en wordt Haarlem zelfs iets sterker. Als de druk dan nog aan houdt op het heiligdom van Glasbergen moet deze tenslotte zwichten voor een hard schot van den Haarlemschen rechtsbinnen. 11. Na de thee is het eerst Haarlem, dat de Leidsche achterhoede op de proef stelt. Door tactisch samensplel weet men hier evenwel het gevaar in de kiem te smoren. Aan de andere zijde onderneemt M. Windhorst plotseling een snelle ren, van de doellijn plaats hij de bal keu rig terug voor doel naar zijn snel naar voren gekomen broer, die den keeper geen kans geeft. 1—2. Kort hierop zien wij een goed begrijpen van de gebroeders Windhorst waardoor A. Windhorst het leder vrij krijgt in den linker- cornerhoek. Een goede voorzet volgt waarop Dorsman prachtig reageert en geen fout maakt. 13. Haarlem tracht een heftig offensief den achterstand ln te loopen en inderdaad slaagt zij er ook door een kopbal van den middenvoor den stand op 23 te brengen. Even later is het A. Windhorst die den stand op 24 brengt. Van den aftrap neemt de Haarlemsche voorhoede den bal mee en als v. d. Wildt bij het wegwer ken de situatie iets te gemakkelijk beoordeelt is het de Haarlemsche middenvoor die er als de kippen bij is om deze kans te benutten. 34. Vanaf dit moment is het gedaan met het Haar lemsche elftal. Steeds zien wij weer een der Leidsche aanvallers, meestal A. Windhorst, er snel tusschen uit trekken en als deze speler uit een goede pass van Barnhoorn een schot op doel list, kan de Haarlemsche doelman wel stoppen doch niet wegwerken. De toesnellende Krijger maakt er 53 van. Even later stelt deze speler A. Windhorst in staat het zesde Leidsche doelpunt, te scoren. 36. Er ls thans maar één elftal dat speelt. Het Leidsche elftal domineert vrijwel over alle linie's. Het is tenslotte W. Windhorst die een scherpen voorzet van Krij ger nog in een doelpunt weet om te zetten. Zoo doende komt tenslotte het einde van deze wed strijd met een groote en alleszins verdiende 73 overwinning voor Leiden. Een uitslag die een moreelen steun kan beteekenen voor 2den Pink sterdag als zal worden deelgenomen aan het Tournooi in Den Haag. Onder groote belangstelling: is gister middag in het Maritime-stadion te Antwerpen de korfbal-landenwedstrijd BelgiëNederland gespeeld, welke in een kleine 43 overwinning voor onze landgenooten is geëindigd. De gasthee- ren hebben gisteren weer bewezen, dat hun spelpeil zich in nog steeds op- waartsche lijn beweegt en onze land- genooten hebben met deze overwinning- iets meer gekregen dan zij eigenlijk wel verdienden. Onmiddellijk na het beginsignaal van scheidsrechter Kramer werd er aan beide zijden gevaarlijk aangevallen. Alleen de Nederland.1:che aanval bleek onder den i naai toch nog wel iets gevaarlijker te zijn dan dien van de Belgen. Onze landgenoo- ten waren ook spoediger en beter ver- trouwd met den ietwat gladden toestand van het terrein. Maar, evenals te Amster dam, ontbrak het schot. Er werden uitstekende staaltjes korfbal vertoond, maar het schieten was onvol doende, zoodat doelpunten voorloopig uit bleven. Zoo ontsnapte de Belgische korf bij een keurige combinatie tusschen mevr. Meyer—Moos en Visschoonmaker eens .ar» een doorboring. Er werd in een hoog empo I gespeeld en steeds slaagden de Belgen er in het spel ln evenwicht te houden. In den Nederlandschen aanval wa^ Visschoon maker de gevaarlijke man, hy was zeer snel en listig, maar het lukte nog niet erg met schieten. De Belgen kregen een straf- worp te nemen, maar deze leverde niets op. eindelijk, na 28 minuten, slaagde mevr. MeyerMoos er in, na prachtigsamen spel met Visschoonmaker. Nederland de leiding te geven. De Belgen lieten zich hierdoor geenszins ontmoedigen, maar de Nederlandsche verdediging was eveneens paraat. In den oranje-aanval liep het goed, maar het leek wel, of er in den Belgischen korf een veer zat, die de in den mand tol lende ballen er weer uitwipte. Vooral Vis schoonmaker had met zijn prachtige, verre schoten niet veel geluk. De Belgen kre gen hierdoor gelegenheid, zich beter in te spelen en tenslotte gelukte het mej. Ste- venheydens na uitstekend samenspel met Pennart, beide partijen op gelijken voet te brengen. Aangemoedigd door dit succes kwamen de Belgen toen fel opzetten. Roth vooral weerde zich geducht en bracht den Ne derlandschen korf enkele malen in groot gevaar. Het opstellen van de Nederland sche spelers en speelsters liet in deze pe riode nogal wat te wenschen over. De rust kwam tenslotte met 11, een stand, welke de verhouding van deze eerste helft wel vrij juist uitdrukte. Na de hervatting kwamen onze landge- nooten duchtig opzetten. De Belgen had den niet veel in te brengen, het Neder- landsch twaalftal wras sterk in de meer derheid, maar lang duurde dit niet. De Belgen herstelden zich goed en het was weer vooral Roth, die menig applaus ver wierf met- zijn zuivere schoten op den Ne derlandschen korf. Na eenigen tijd was het dan ook deze speler, die van dicht onder den paal België door een uitstekend doelpunt de leiding gaf (21). Nog eenige malen hierna vormde Roth een bedreiging voor de Nederlandsche verdediging, te meer, daar de Belgische verdediging den Nederlandschen aanval behoorlijk dekte. Maar na 20 minuten was het toch 22, toen De Graaf zuiver naar Montfroov doorspeelde, die zijn kans benutte. De Ne derlandsche ploeg kreeg nu eenig over wicht, hetgeen mej. Vlietman na vijf mi nuten met een fraai doelpunt tot uiting bracht (23). De Belgen waren evenwel niet van plan, om zich reeds nu gewonnen te geven. Zij hielden taai vol, speelden een vlotte partij korfbal en waren dikwijls heel gevaarlijk in den aanval. Zij zetten er alles op, om nog gelijk te maken, maar aan de andere zijde speelde de Neder landsche aanval eveneens uitstekend. Niet temin slaagden de Belgen er in, door een fraaien worp van Janssens den stand we derom gelijk te maken <33). De vreugde in het Belgische kamp was evenwel van korten duur. Mevr. Meyer Moos maakte zich keurig vrij en bezorgde Nederland met een uitstekend schot vlak onder den korf de leiding <34). Het was hard voor de Belgische verde diging. die zich zoo uitstekend had gehou den. De Belgen verhoogden het tempo, met een laatste krachtsinspanning tracht ten zij nog eens gelijk te maken, maar heel veel schoten sprongen van den rand van den mand af of scheerden rakelings over en langs den korf. Het Nederlandsch twaalftal kwam kort voor het einde nog in de meerderheid, maar in den stand ver anderde niets meer. In het Nederlandsch twaalftal blonken mevr. MeyerMoos bij de dames en Ko per bij de heeren uit. Bij de Belgen speel de mej. Van Brussel een zeer goede partij, bij de heeren viel het spel van Roth en Van Herck op. BELGIË—ZUID-SLA VIË 2—2. In het Heyssel stadion te Brussel speelde hefc Belgische elftal zijn laatsten voorbereidings wedstrijd voor de wereldkampioenschappen te gen Zuid-Slavlë. De wedstrijd eindigde in een 2—2 gelijk spel, terwijl ook bij de rust de stand gelijk was, n.l. 1—1. Bij de Belgen zorgden Capelle en van de Wouwer voor de doelpunten, terwyi rechtsbin nen Matochitch de twee doelpunten voor Zuid- Slavlë scoorde. L.R.C. I—A.S.C. I 1—1. In een snellen wedstrijd, waarin met ver lenging 2 uur gestreden is om de overwinning, wisten beide verdedigingen van geen wijken en bleven zij meester van het terrein. In het begin liet het zich aanzien als zou L.R.C. onder den voet geloopen worden, doch Janssen en Munnik wisten zich spoedig aan te passen en zetten, gesteund door de half linie hun voorhoede aan het werk. Als er een kwartier gespeeld ls schiet Bouwman in. Freijser stopt het schot wel, doch werkt niet vergenoeg weg en Berk geeft L.R.C. de leiding. A.S.C. komt nu opzetten. Mooton zet zyn vleugels aan het werk. doch zij stran den steeds op de hechte L.R.C.-verdediging. Na de thee wordt er van beide kanten nog een schepje opgegooid. Als tien minuten voor het einde Mooten doorgeeft aan v. Duin schiet deze onberispelijk in en is de stand gelijk. Er moet 4 x ll2 minuut verlengd worden. Nu gaat ver moeidheid vele spelers parten spelen. Bouwman schiet bulten bereik van Freijser net langs den verkeerden kant van den paal. In de laatste minuut krijgt Stoker een opgelegde kans doch door de gladheid schiet hij juist naast. De tijd verstrakt en gedoelpunt wordt er niet meer. De wedstrijd blijft dus onbeslist. Scheidsrechter v. d. Blom leidde correct. NOORDYVIJK I—V.E.W. I 5—3. Zaterdag was V.E.W. I uit Haarlem te gast bij Noordwijk. Het is een fraaie en sportieve wedstrijd geworden en de gasten lieten een heel goeden Indruk achter. Ze pakten direct flink aan en het leek er op dat Noordwfjk onder den voet geloopen zou worden door de snelle en vlot spelende V.E.W.'ers. De verdediging, waarin W. Hoek weer was teruggekeerd, gaf echter goed partij waardoor het zelfvertrouwen bij de overigen herstelde en na een kwartier gaf L. Hazenoot zijn club de leiding. De gelijk maker volgde spoedig maar in de Noordwijk- voorhoede vlotte het goed en de rust kwam met een 31 voorsprong. De Haarlemmers deden hun uiterste best om de zege te behalen en het werd 32. Hun goede voorhoede schiep nog meerdere gevaarlijke momenten, doch de ver dedigingen bleven meester van het terrein. Het laatste kwartier gaf een klein overwicht van V.E.W. te zien. doch het was Noordwijk. dat door L. Hazenoot den voorsprong vergrootte. Het einde kwam met 53. WEDSTRIJDEN VAN FABRIEKSARBEIDERS Het programma voor deze week luidt: Heden 7 uur TramboysV.O.G. (Krans). Morgen 7 uur LandbouwElectro Boys. Donderdag 7 uur M.D.SS.Zilva. Vrijdag 7 uur A.A.S.V.De Waard. TRAM-BOYS. In het op Zaterdag j.l. gehouden tournooi van de Tram- en Spoorweg Comp. in het Heemsteedsche Sportpark behaalde N.Z.M.- Tram-Boys den 2den prijs. De overige prijzen vielen ten deel aan A.G.T. A'dam 1ste. S.V.S. R'dam 3de, R.E.T. R'dam 4de; Tramvogels Haarlem 5de en H.T.M. Den Haag 6de prijs, terwijl aan Spoorvogels Den Haag een troost prijs werd uitgereikt. D.V.S.-COMB—KOOIKW ARTIER 1—3. Direct na het begin trekt Kooikwartier ten aanval en na ongeveer 15 min. spelen breekt de middenvoor van Kooikwartier P. Dubbelde- man keurig door en geeft zijn club de leiding (0—1), met welken stand de rust aanbreekt. Na de thee blijft Kooikwartier in den aanval en door H. v. d. Nat en Dubbeldeman brengt zij den stand op 03. Kort voor het einde scoort Sieval tegen (13). Direct daarop breekt het einde aan met een verdiende overwinning voor Kooikwartier. Hedenavond te kwart over zevenen speelt Kooikwartier tegen een Fides Pacta-comb. op het Morschkwartier-terrein. L.W.V.—ZWALUWEN. Morgenavond te kwart over zeven speelt L.W.V. aan het Zwarte Pad tegen Zwaluwen. S.C.O. I—T.O.N.A. L Voor den Zaterdagmiddagbeker zal morgen avond 7 uur de wedstrijd SCO ITONA I ge speeld worden op het terrein aan den Hof dij ck. OM DEN KORVER BEKER. Morgenavond om 7 uur speelt op het terrein aan den Zoeterwoudsche Singel LPSV ICGWI. D.S.O. I—D.D.V.K. I 3—0. Het begin is voor DSO. Na een kwartier geeft Bakker DSO met een kopbal de leiding. Wel zetten de gasten hierna eenige aanvallen op maar het'blijkt dat zij geen schutters hebben, bovendien speelde de DSO-achterhoede uitste kend: voor M. Leliveld was goed op dreef. Na een half uur zet Wieriks een bal goed voor het doel en N. Frigge schiet ln (2—0). Na de rust heeft J. de Hertog spoedig succes; hij glipt han dig door de verdediging heen en de stand is 3-0. D.S.O. III—D.D.V.K. III 4—1. Tot een kwartier voor het einde stond DSO met 01 achter maar toen scoorde M. Hendriks tweemaal en van Rijs en Rozeboom elk één maal t41). UIT NIEUWVEEN. Nic. Boys II speelde te Noordwijk tegen SJC III en verloor met 06. BOKSEN. BEB VAN KLAVEREN—EDOUARD TENET OM DEN EUROPEESCHEN TITEL. Winnaar candidaat voor den wereldtitel. Beb van Klaveren heeft door zijn reeks over winningen de aandacht van de geheele boks- wereld wederom op zich gevestigd. De Rotter - damsche bokser krijgt thans een prachtige kans 1 om het tot een titelgevecht om het wereld kampioenschap te brengen: op 17 Juli a.s. n.l. zal hij ln het Feyenoord-stadion to Rotterdam uitkomen tegen den Europeeschen kampioen in I het weltergewicht. Edouard Tenet, waarbij deze zijn titel op het spel zal zetten. Er is nog niet beslist of de partij over 12 of j 15 ronden zal worden gebokst. De winnaar van deze party zal door de onlangs ingestelde we- eld-bokscommissie worden erkend als officieel candidaat voor den wereldtitel, welke op hot oogenblik in het bezit van den Amerikaan Freddie Steele is.

Leidsch Dagblad | 1938 | | pagina 9