LEIDSCH DAGBLAD - Derde BEad Maandag 30 Mei 1938 Uit de Omstreken ZWEMMEN Nederlandsche successen te Londen. Tijdens de Zaterdagavond In Wembley tc Londen gehouden zwemwedstrijden hebben de Nederlandsche zwemmers en zwemsters fraaie successen behaald. De 400 meter borstcrawl dames werd door Riet van Veen gewonnen met niet minder dan 25 meter voorsprong, dus een halve baan. op Margaret Jeffery, de beste Engelsche zwemster op dezen afstand. De tijd van 5 min. 28.6 sec. van Riet van Veen was. aangezien het hier een 50 meter baan betreft, uitstekend te noemen. Doris Storey, de Engelsche sehoolslagkam- pioene was op de 100 meter een seconde sneller dan onze landgenoote Jopie Waalberg. Daar tegenover stond dat Alle Stijl een fraaie zege behaalde op de 100 meter borstcrawl met een tjjd van 1 min. 12.4 sec. Emely Gibson, het meisje, waarop Engeland zijn hoop heeft ge vestigd voor de toekomst, bleef twee meter bij de A.D.Z.-ster achter. Cor Kint vormde op de 100 meter rugslag een klasse op zichzelf. In 1 minuut 16 sec., een buitengewone tijd voor een 50 meterbaan, tikte zij als eerste aan; Nida Senff werd tweede. De heeren behaalden eveneens verscheidene successen. Een spannende strijd ontspon zich op de 100 meter rugslag tusschen Stans Schef- fer en den Engelsche titelhouder Michael Taylor. Met handslag won onze landgenoot in 1 min. 11.8 sec. Op de 400 meter borstcrawl was het element spanning evenmin zoek. Dolf van de Kuil won op het nippertje van den 15-jarige Jack Hale. Op de 100 M. schoolslag werd Smitshuyzen eerste met een meter voorsprong op don Britschen kampioen John Davles. Algemeen had men verwacht, dat Davies onzen landgenoot gemakkelijk zou slaap, doch de A.Z.-zwemmer vocht om elkén meter en mocht zoo het ge noegen smaken zijn tegenstander te verslaan. Op de 100 M. borstcrawl werd Hoving vrij ge makkelijk eerste met anderhalven meter voor sprong op Williams. Behalve op de 100 meter schoolslag behaalden de Nederlandsche zwemsters en zwemmers dus op alle nummers de zege. WATERPOLO. WATERPOLODAG TE UTRECHT. Een tournooi met niet minder dan 60 zeventallen. Maandag 2en Pinksterdag zal in de Zwem school ..Kromme Rijn" te Utrecht de 21e water- polodag door de U.Z.C.worden georganiseerd. Gezien de steeds grootere inschrijving is het ÏÏ.Z.C.-bestuur verplicht geworden in 5 afdee- lingen te spelen. In de eerste af deeling zullen uitkomen Het IJ <A'dam>, D.Wit. (Haarlem), HZ. P.C. (Den Haag), Dolfijn (A'dam), Maas iRdam). Zian (Den Haag). H.P.C. (Heemstede), U.Z.S. «Utrecht) en de jongste eerste klasser Star (Utrecht). Van de 10 eerste klassers zal derhalve alleen 8.V H. op het appél ontbreken. Voor de eersie klasse dames hebben alle vijf eerste klasse clubs ingeschreven, t.w. H.Z. P.C. (Den Haag), A.D.Z. (A'dam), de Otter •Hilversum), R.D.Z. (Rotterdam) en U.Z.C. •Utrecht), terwijl in deze afdeeling tevens me dedingt de oudste damesclub H.D.Z., die het vorig jaar is gedegradeerd. In de 2e afdeeling zijn ondergebracht de 2e klassers en de reservezeventallen van de eerste klassers: De winnaar van het vorig Jaar R.Z.C. heeft van deelneming afgezien, doch daar staat tegenover, dat dit jaar eenige nieuwe 2e klas sers zullen uitkomen, die een grd*te reis naai' Utrecht hebben te ondernemen. Naast de Wes telijke 2e klassers Zwemlust (Utrecht), H.V. GB. (Haarlem), D.K.R. (Utrecht), Otter (Hil versum). de gedegradeerde le klasser Haarlem,. V.Z.v. (Velzen) zullen ditmaal uitkomen de Zwemclub „Groningen". Oranje Nassau uit Heerlen en de Baronie uit Breda. In de derde afdeeling hebben o.m. ingeschre ven Bilthoven. Brandenburg (de Bilt), Zwem club Gorcum", Forel (Woerden) enz. Jn totaal zullen niet minder dan 60 zeven tallen a.s. Maandag in de Zwemschool „Kromme Rijn" elkaar bekampen. „U.D." MOTORSPORT. De internat, driedaagsche. Alleen Van Dinter wint een zilveren medaille. De Duitsche rijders beheerschten den wedstrijd. De eerste internationale driedaagsche motor rit door België. Nederland en Duitschland is Wèindigd met een zeer groot succes voor de Duitsche deelnemers. De teamprijzen vielen uitsluitend Duitsche ploegen ten deel. Van de 144 rijders, die gestart waren, volbrachten er ilechts 75 den rit en van deze kwamen er tlechts 19 zonder strafpunten af. Van deze 19 rijders met 0 fouten waren 18 Duitschers en 1 Engelschman, n.l. Wolsye op Triumph. Het «uital zilveren medailles was ook niet zoo groot al weer waren het de Duitsche rijders, die 1 «t leeuwenaandeel opeischten. Slechts twee niet Duitsche deelnemers kregen de zilveren rnedaille n.l. Piet van Dinter (Nederland) met D-K.W. in de 125 cc.-klasse en de Belg Gemi- nlch met Gillet. Het B.M.W.-team uit Wuensdorf met de reders Meier, Forstner, Struwe en Kraus ont- Jng den internationalen wisselprijs voor lan denploegen, waaraan teams van Duitschland. Nederland en België hadden deelgenomen. De plaquettes der drie nationale bonden voor de fabrieksploegen kreeg N.S.U. 2 met de rijders Walter. Oettlnger en Dunz In den strijd om den beker der drie nationale tonden bezette Duitschland met twee straf- puntvrije teams de eerste twee plaatsen. Op c*n laatsten dag werd op het circuit van Fran- ffjreehamps een snelheidsproef verreden, waar- J') snelheden bereikt moesten worden liggen de tusschen 50 en 90 KM. naar gelang de ^rkte der motoren. Zes rijders, die nog zon- strafpunten waren geweest, maakten tlj- is deze proeven foutjes, zoodat ook hun lijst wet zonder strafpunten bleef. GYMNASTIEK. GEEN NEDERLANDSCHE DAMES NAAR PRAAG. De training van de Nederlandsche dames, die in aanmerking kwamen om voor het K.N.G.V. deel te nemen aan de wereldkampioenschap pen. welke eind Juni te Praag worden gehou den. heeft uitgewezen, dat de eigenaardig samengestelde oefenstof voor onze gymnasten zich niet leent om bijzondere prestaties tc verwachten. Daarom is besloten, dat geen Ne derlandsche dames naar de wereldkampioen schappen zullen worden afgevaardigd. CRICKET. Nederlandsche Cricketbond. UITSLAGEN. Ie klasse: V.R.A.H.C.C. I: gewonnen door H.C.C. met 121 runs op de eerste in nings; HaarlemV.O.C.: gewonnen door Haarlem met 3 runs op de eerste innings (4 wickets in handen); H.CC. IIH.D.VS.: gewonnen door H.D.V.S. met 2 runs op de eerste innings; R. en W.V.V.V.: gewonnen door V.V.V. met 17 runs op de eerste In nings. 2e klasse B: AjaxExcelsior II; gewon nen door Excelsior II met 47 runs op de eerste innings; N.L.C.C.L.C.C.: gewonnen door L.C.C. met 61 runs op de eerste in nings; V.O.C. IIH.B.S. IIgewonnen door V.O.C. II met 21 runs op de eerste innings; H.D.V.S. IIH.CC. IV; gewonnen door H.D.V.S II met 53 runs op de eerste innings QuickA.S.V.; gewonnen door A.S.V. met 104 runs op de eerste innings. Overzicht. Het is gisteren wel een dag met cricket- verrassingen geweest, zoowel in de eerste klasse als in de lagere afdeelingen. Wij hadden verwacht, dat H.C.C. I van V.R.A. zou winnen, maar wij hadden niet kunnen denken dat Hamburger e.s. er heelemaal niet aan te pas zouden komen. De Haag- sche had Max Jansen in de gelederen en die zorgde voor 101 en de Haagsche innings sloot op 210 voor 4. V.R.A. bracht het daar na tot slechts 89. H.D.V.S. heeft het H.C.C. II moeilijk gemaakt. Het was een bijzonder spannend partijtje, waarbij de Hagenaars precies twee runs beneden het Schiedam- sche totaal van 145 bleven. V.O.C. dat begon met 118 liet zich afslachten door Haarlem (121 voor 6) en R. en W. bleef met 83 ze ventien runs beneden het totaal van V.V.V. Allemaal uitslagen, welke slechts in het be lang zijn van H.C.C. I, die onbedreigd aan den kop gaat In 2 B was de groote verrassing de over winning van L.C.C. op N.L.C.C. In een paar ouderen had de Leidsche nu wat rugge steun, maar een jong speler als Tonny Kan tebeen had toch een groot aandeel in het succes. Bravo! Bij Ajax lukte het daaren tegen heelemaal niet. Er werd slecht ge field, waardor het Schiedamsche totaal on- noodig werd opgevoerd. Voor een normaal battingteam was het echter wel te passee- ren, maar Aja*_bat,niet normaal. Een paar rood-zwaften kwamen los en de rest deed er niets aan. Merkwaardig in 2 B is het succes van A.S.V. Tegen Ajax was het spel van deze Schiedammers heel zwak. maar zij wonnen gisteren toch maar weer van Quick en zijn nog steeds ongeslagen. L.C.C. JUN.—AJAX JUN. AJAX VERLIEST VAN EXCELSIOR. Zwak batten. Ajax won den opgooi en stuurde de gasten het eerste naar de wickets, waar Roovers en Van der Horst in een zeer langzaam tempo scoorden. Zij brachten het echter tot 37 voor dat de scheiding kwam en maakten respectieve lijk 15 en 23 runs. Daarmede was de tegenstand van Excelsior echter nog allerminst gebroken. Een paar batsmen zaten wel is waar voor wat singles aan den kant. maar Ruiterman met 36 en Oosterholt met 15 werden het Leidsche bow len. dat weer niet voldoende werd gesteund door het veldwerk, weer meester. De Schiedamsche innings sloot tenslotte op 117. Van Goor 431, Wenting 3—17, Van Oudgaarden 236. Voor slechts 70 hadden alle Leidenaars daar na een beurt gehad. De fast-bowler Ruiterman, die 7 wickets nam voor 12 runs bleek voor de meeste rood-zwarten onbespeelbaar. Alleen Janssen en Zwanenburg boden weerstand aan zyn snelheid. Janssen ging intusschen op een zeer ongelukkige en niet dikwijls voorkomende wijze uit, voordat hij de dubbele cijfers had be reikt en Zwanenburg als zevende man scoorde 24 V Versteeg had 18 bij elkaar geklapt en be halve 8 van Van Goor was de rest niet veel bij zonders. van Harmek 247. Bakker 15. Een poging om het op de tweede innings te probeeren, werd al gauw opgegeven toen de eerste Schiedamsche batsmen stand hielden, zonder evenwel te scoren. N.L.C.C.L.C.C. BILJARTEN. H0OGL.AND NEDERLANDSCH KAMPIOEN HOOFDKLASSE KLEIN BILJART. Te Amsterdam zijn de wedstrijden gehouden 'y het Nederlandsch kampioenschap hoofd- f-^se klein biljart, welke door de B.V. ..Wil- I ®nina'' in „de Unie" zijn georganiseerd. Het Alkmaarder H. J. Hoogland gelukt, het ^?'0ensc*iaP behalen. 'Daar alleen de Utrechtenaar Vreeswijk met algemeen gemiddelde boven de 20 kwam. Moveerde deze speler naar de tweede klasse biljart. d* eindstand van het tournooi is: Alkmaar) l f.^wijk (Utrecht) P Bruin (A'dam) £rïof 'A'dam) 2? (Kerkrade) ,,^nan (A'dam) I i;^ers Sr. -Utrecht) Jr. (Utrecht) 2776 141 112 19.68 2718 124 118 21.91 160 116 15.41 129 121 19.48 134 146 18.29 178 99 14.16 158 65 10.58 162 82 9.50 2466 2514 2441 2522 1673 1540 L.C.C. wint met 61 runs. Met Hopp en P. Kantebeen in de gelederen heeft L.C.C. in Den Haag een uitstekenden wedstrijd gespeeld. Hopp was zoowel met het bat als met den bal keurig op dreef: 2 wickets voor 27 runs en als eerste man ingaande 26 not out, prestaties die er wezen mogen. P. Kantebeen was door zijn geweldig fielden op coverpoint een versterking van de ploeg en het was of hij de overigen inspireerde tot grootere activiteit, zoodat het elftal der* Leid sche. vergeleken bij enkele dagen geleden, een geheel ander aspect vertoonde. Te kwart over elf openen Koch en Bijlstra voor NJj.C.C. de innings op Hopp en Van Es. Voor Hopp is het eerste succes weggelegd als hij Koch voor 2 schoon uitbowlt. Hoewel Bijlstra 9, Meygs 8 en Van Veen 9 op den drempel der dubbele cijfers komen, kunnen zij deze niet overschrijden door fraaie vangen van de gebr. Kantebeen. hetgeen A. van Es drie wickets op levert. Inmiddels heeft Hopp door een jongeren Bijlstra te bowlen zijn tweede wicket gekregen, terwijl A. van Es de staart opruimt ten koste van een luttel aantal runs. waardoor de innings sluit op 45. A. van Es bowlde 6—18 en zooals gezegd Hopp 2—27. Na de lunch begint L.C.C. met Metsch en Hopp. doch op 7 is Metsch gevangen. Tonny Kantebeen en Hopp. die nu samen zijn. spelen uitstekend en eerst op 44 wordt dit partner schap gebroken als Kantebeen door Bijlstra op diens eigen bowlen gevangen wordt voor 29. Piet Kantebeen 10 en Harmsen 11 houden ge- ruimen tijd stand en ook de score van Jonger- held 11 verdient vermelding. Als van den staart Dietz voor 2 door Heets is gebowld en Rietber gen ook voor 2 eenzelfde lot heeft ondergaan, blijft Hopp met 26 not out. terwijl de score tol 106 is opgeloopcn. Voor N.L.C.C. bowlde Hoets 337. Van Veen 20. Pijlstra 4—19. L.C.C. won derhalve met 61 runs. Ajax wint met 63 runs. Ajax toog het eerst naar de wickets en scoorde 98 runs. Helgers 24. Goudswaard 21. v. Bergen Henegouwen 11 eh v. d. Heyden 21 not out behaalden goede scores. Voor L.C.C. bowlde T. Kantebeen 236, Dietz 643, K. v. d. Reyden 216. L.C.C., hierop ingaande, scoorde 35 runs. T. Kantebeen 9. Harmsen 8 en Rietbergen 4 had den op de mat het best gespeeld, evenals v. d. Reyden voor zijn 2 runs. Het bowlen van den jongsten Gunning 12 en Langhorst 10 was aardig om aan te zien. terwijl Goudswaard met 1—14 tevreden was. Voor Wenting gelden de woorden; ..Men telle de cijfers niet. doch zie het doel alleen". Hij bowlde veel te hard op de L.C.C.-Jongeren en kon zoodoende de beste cijfers wegsleepen. PAARDENSPORT. Leidsche Officiers-Jacht- vereeniging. Geslaagde eindwedstrijden op den Maaldrift. Zaterdagmiddag besloot de L.O.J.V. haar seizoen met een wandelrit, gevolgd door eenige wedstrijden op den Maaldrift. Mede dank zij het feit. dat van de introductie-gelegenheid een ruim gebruik was gemaakt, was de belang stelling groot. Er waren n.l. 30 deelnemers. Om kwart over twee vertrokken de deel nemers voor den wandelrit. Zij werden gedu rende ongeveer vijf kwartier rondgeleid over de ruiterpaden van Wassenaar. Deze rit ein digde op den Maaldrift, waar het terrein in tusschen in gereedheid gebracht was voor het tweede gedeelte van den middag. Begonnen werd met het rijden van een Tally-ho: 100 M. stap. 200 M. draf en 400 M. galop. Vele ruiters hadden moeite om bij den stap niet in draf en bij den draf niet in galop te vallen, terwijl hier en daar ook nog al eens van den rechten weg werd afgeweken. Bijzonder veel succes oogstte de race van de 3 jongedames Menten, die met elkaar den strijd aanbonden. Omdat gemaakte fouten alle werden gestraft met teruggaan, behield echter iedereen zijn kans op een prijs. De tweede wedstrijd, een geluksspringcon- cours. bestond uit het overwinnen van 8 ob stakels. Een van de aardigste was een bak haver, waar de paarden niet overheen moesten springen, doch waaruit zij eerst wat moesten eten alvorens zij verder mochten gaan. Voor Iedere weigering of andere fout werden 10 sec. bij den gemaakten tijd opgeteld. Tenslotte werd nog een behendigheidswed- strijd verreden. Hierbij moesten de deelnemers eerst naar een post rijden, waar zij een naald en een draad kregen. Nadat zij te paard den draad door de naald gehaald hadden, begaven zij zich naar den tweeden post. waar zij een soldatenstalkiel moesten aantrekken, om daar na, natuurlijk met. alle knoopen dicht, naar het eindpunt te rijden. Een derde post. die was ingericht voor koekhappen. werd helaas in verband met het late uur niet gebruikt. Voor het publiek erg jammer. Te halfzes werden in hotel „De groote oude Deyl" na eenige toepasselijke woorden van den voorzitter, den kapitein-adjudant H. A. Luit- wieler. de prijzen uitgereikt, waarna deelne mers en toeschouwers tot over zevenen bijeen- bleven. Ziehier de uitslagen: Tally-ho: 1. res. 1ste luit. Cremers 2 min. 25 sec.; 2. res. 1ste luitr Irish Stephenson 2 min. 25 sec.; 3. de heer Rysdyk 2 min. 27 sec.; 4. mejr Wagtendonk 2 29 sec.; 5. de heer Borger hof Mulder 2 min. 30 sec.: 6. mej. F. Menten 2 min. 31 sec.; 7. res.-kapt. v. Ek 2 min. 32 sec.; 8. 2de luit. Brouwer 2 min. 32 sec. Geluksspringen1. 2de luit. Stam 1 min. 56 sec.; 2. 2de luit. Brouwer 2 min. 27 sec.; 3. res.-kapt. v. Ek 2 min. 52 sec.; 4. res. 1ste luit. Sevcnter 3 min. 13 sec.; 5..res. 1ste luit. Cremers 3 min. 14 sec.: 6. de heer Blanken 3 min. 30 sec. Behendigheidswedstrijd: 1. res.-kap. v. Ek 1 min. 25 sec.; 2. res. 1ste luit. Irish Stephenson 1 min. 27 sec.: 3. 2de luit. Stam 1 min. 35 sec.: 4. res. 1ste luit. Cremers 1 min. 37 sec.; 5. 2de luit. Brouwer 1 min. 47 sec.; 6. mej. Wagten donk 2 min.. 7. de heer Rijsdijk 2 min. 3 sec.; 8. mevr. Luitwieler 2 min. 15 sec. Totaal-uitslag: 1. 2de luit. Stam; 2. 2de luit. Brouwer; 3. res.-kapt. v. Ek; 4. res. 1ste luit. Cremers; 5. de heer Rijsdijk; 6. res. 1ste luit. v. Seventer. Zij nog vermeld, dat de heer Broekman, die buiten mededinging meereed achtereenvolgens de volgende tijden maakte; 2 min. 19 sec.; 1 min. 33 sec.; 1 min. 30 sec. OLYMPISCH NIEUWS. DE KORTE GYMNASTIEK-UITVOERING OP DEN OLYMPISCHEN DAG. Ook Leiden en omstreken neemt deel. Aan de 15 minuten gymnastiek, waarmede op 26 Juni a.s. om halftwee het gevarieerde programma van den Olympischen Dag in het Olympisch Stadion te Amsterdam geopend wordt, zal deelgenomen worden door 1600 1800 turnsters vanaf 14-jarigen leeftijd van den Amsterdamschen Turnbond, den Kennemer- en den Zaanschen Turnkring, den turnkring Noord -Hollandsch Zuiderkwartier, den Stichtschen Turnkring en den Turnkring Leiden en Om streken. Men krijgt een snellen, massalen opmarsch, een korte allen goed bekende uitvoering op de muziek van den K.L.M.-marsch en een snel af- marcheeren, alles binnen het kwartier. Op den dag zelve wordt des morgens nog een generale repetitie gehouden, doch de vrije oefeningen, die uitgevoerd worden, zijn allen deelneemsters bekend en er valt dan ook niet aan te twijfelen dat het K.N.G.V. voor iets heel goeds zorgt, waarmede het verbond eer inleggen kan. Het springconcours. Om 5.10 uur begint het springconcours, dat om halfzes beëindigd wordt. Dat is dan het slot van den zeer gevarieerden sportdag en zeker zullen de tien beste Nederlandsche ruiters, die hiervoor nog nader aangewezen worden, zorgen voor een slot dat pakt van dezen mooisten sportdag des jaars. DUIVENSPORT. „DE BLAUWBAND" (ALPHEN). Wedvlucht vanaf Corbeil. afstand 425 K.M. In concours 68 vogels, die met Z.W. wind om 6.15 uur werden gelost. De uitslagen waren als volgt: M. Groeneveld 1. 4. 9. 10; R. K W. Kuipers 2. 3. 7. 13. 14; G. Stapper 5. 18. 22; M. Mens 6. 11; J. Vernes 8. 12; J. Rooda 13. 19. 23; P. G. Borgers 16. 21; A. Landaal 17; J. Tuinen - burg 20. Aankomst le duif 11.13.52; laatste 12.7.40 uur. Het kampioenschap Vitesse van Vilvoorde tot en met Corbeil 5 wedvluchten won M. Groeneveld met 595 p.: 2. R. K. W. Kuipers 573 p. en P. G. Borgers 546 punten. STRIJD EN VRIENDSCHAP (AALSMEER). Door de vereeniging Strijd en Vriendschap te Aalsmeer-Oost is gisteren een wedvlucht ge houden vanaf Pont St. Maxence, afstand 365 K.M. De duiven werden losgelaten om 7.55 uur voorm. De aankomst was als volgt: 1. 10. 18. 20. 21 Gb Stevens; 2. 3. 22 Joh. Postma; 4. 19 G. C. v. Dam; 5. 9. 13 15. 16. 23 Joh. Baarsen; 6. 8. 12. 14. 24 P. A de Rijke; 7. P Hulsbos Az.: 11. A Verbeek: 17 H Verbeek Jr. Aankomst ■ste duif 'smiddags 12 uur 11 min. 25 sec isnelt-1 id 1420 M. per minuut); 24ste 12 u. 12 m. 12 sec. DE MONUMENTEN-COMMISSIE RAPPORTEERT. Over de Kerken te Hazerswoude en Koudekerk. De Monumenten-commissie der provincie Zuid-Holland rapporteert het volgende: De sober statige 17e eeuwsche kerk van Hazerswoude vormt met haar voor dien tijd zoo typisch-fraaien toren een bekoorlijk accent in het polderlandschap. Het interieur bevat eiken meubelen uit de 2e helft der 17e eeuw, die door de verflagen heen hun schoone vormen vertoonen. Vooral de oor spronkelijke koorafscheiding met gebeeld houwde hekken, waartusschen de buiten gewoon fraaie forsche baldakijn vormige overhuiving, is een zeer belangrijk voorbeeld van kerkmeubilair uit dien tijd. Een doop hek uit dien tijd, waarop een koperen leze naar, een dito op den preekstoel en een fraai orgelfont completeeren het interieur. Ver zakkingen, vooral van den kerkvloer, nopen de kerkvoogdij tot voorzieningen. De com missie spreekt de hoop uit, dat deze met piëteit voor wat het voorgeslacht haar na liet en met het oog voor het schoone, wat de kerk bevat, een besluit moge nemen, zoo dat de kerk in- en uitwendig door met restauratiewerk vertrouwde handen zal kun nen worden gerestaureerd. De prachtige dorpskerk van Koudekerk is geheel gerestaureerd. De commissie schonk ter completeering van het kerkmeubilair de door haar aangekochte eiken kerkbanken in Lode wijk XIV-stijl, die bij de veranderingen in de Rosaliekerk te Rotterdam waren ver wijderd. Deze werden rondom den kansel in Lodewijk XV-stijl opgesteld en vormen thans een zeer fraai geheel daarmede. 477e STAATSLOTERIJ 6de klasse, 5de lijst Trekking van Maandag 30 Mei 1938 Hooge Prjjzen 1000.— 2799 3222 10454 18178 19529 20315 400.- 15546 19963 200.— 9034 10571 15336 15960 16456 100— 1223 3099 5048 10503 11746 14120 1639» 16457 19696 20026 20797 Prijzen van 70.- AALSMEER. Motorrijder ernstig gewond. Gistermiddag te ongeveer vier uur is hier een ernstig verkeersongeluk gebeurd. Een auto met twee inzittenden uit Eind hoven reed op den nieuwen weg Utrecht- Haarlem ter hoogte van de plaats, waar de Dorpsstraat dezen primairen snelverkeers- weg snijdt. Op de kruising werd de auto aangereden door een kleinen motor, bestuurd door den heer J de R. te Beverwijk, die de Dorp straat volgde en die de auto, die voorrang had. blijkbaar niet opmerkte. De motor rijder vloog met het hoofd tegen het lin kerportier van de auto en werd vervolgens tegen den grond gesmakt De motor kwam totaal vernield een vijftal meters veTder terecht. Met een ernstige schedelbasisfractuur is de motorrijder naar het Diaconessenhuis te Haarlem vervoerd. Zijn toestand is zorg wekkend. HILLEGOM. De vernielzucht der jeugd. De beschoeiing van de Vossevaart bij de Mariastraat is vernieuwd, terwijl het tegel trottoir aldaar een eind is doorgetrokken. In de Mariastraat zijn 150 steenen uit de straat losgemaakt en verloren gegaan. Bij de Beekbrug was het nog erger. Daar zijn 1000 straatsteenen ten nadeele van de gemeente vernield en in het water gegooid. De dienst van openbare werken heeft ook reden tot klagen over deze vernielzucht van opgeschoten jongens. De vernieuwing der bovenbedoelde schoeiïng was noodig, omdat aldaar druk gegraven werd naar wormen om er mede te visschen. De heer J. Cox is benoemd tot secre taris van het Nutsdepartement alhier. De Jeugdclub heeft dezer dagen een geslaagde wandeling in de duinen gemaakt. Er be staan plannen voor de leden een tocht naar de Veluwe te organiseeren. OEGSTGEEST. Opening Auto-showroom van den heer H. Rooyakkers. Wederom is aan een van de, in onze ge meente nog maar zeldzame de uit de vo rige eeuw dateerende kapitale heerenhui zen. een andere bestemming gegeven. Het betreft thans het prachtige pand Geversstraat No. 1 op den hoek van den Terweeweg, waar de heer H. Rooyakkers een automobielzaak heeft gevestigd. Onder de bekwame leiding van den ar chitect, den heer A. J. Vester, heeft dit per ceel een aanmerkelijke verandering on dergaan De heer Vester heeft het geheele benedenhuis gemoderniseerd waarbij hij toch ook weer het historische interieur heeft weten te behouden, hetgeen den be zoeker wel zeer aangenaam aandoet De groote en daarnaast een kleine show room bevatten een keurcollectie schitte rende auto's w.o. van de groote 8 cylin der „Cadillac" tot het kleine „Skoda" toer- wager.tje alsmede de .Mercedes-Benz ..La Salie" en de bekende „Willys" van welke fabrikaten de heer Rooyakkers vertegen woordiger is. Naast den hoofdingang merkten wij een zeer gerieflijk ingericht kantoor op. dat tevens dient voor de ontvangst van de cliënteele. Zaterdagmiddag had de opening plaats, welke een eenvoudig intiem karakter droeg en terwijl vele belangstellenden en vooraanstaande personen uit de auto-we reld de geëxposeerde auto's bezichtigden, waartusschen een enorme hoeveelheid bloemstukken getuigde van medeleven, wist de ondernemende heer Rooyakkers reeds direct van zijn koopmansgave ge bruik te maken en deze bekroond te zien met den verkoop van eenige nieuwe auto s. Een practisch voordeel za! de doelmatige inrichting van deze groote showroom blij ken, doordat aan de voorzijde door twee groote glazen schuifdeuren kan worden ingereden en aan de achterzijde op dezelf de wijze kan worden uitgereden naar de thans nog open ruimte, waar men de vol gende week zal beginnen met den bouw van een groote garage. Wij wenschen den heer Rooyakkers met deze onderneming veel succes. Aanrijdingen. Op de grens der gemeente aan den Leid sche Straatweg nabij den Warmondenveg kwam Zaterdagmiddag een auto, bestuurd door mevr. O., wonende te Den Haag in aanrijding met een electrische tram. 1085 1243 1320 1375 1533 1586 1626 1694 1983 2019 2104 2426 2531 2552 2604 2793 2880 2895 2920 2969 3048 3087 3090 3247 3335 341R 3473 3481 3545 3601 3699 3713 3744 3862 4181 4464 4470 4719 4729 4954 5084 5124 5179 5496 5607 5612 5812 5881 5962 5968 5973 6016 6027 6088 6194 6232 6250 6308 6365 6386 6389 6573 6613 6691 6771 6901 6937 7023 7246 7458 7554 7625 7671 7760 7925 8195 8295 8317 8351 8407 8551 8671 8814 8931 9030 9066 9080 9198 9267 9507 9673 9694 9889 9896 10370 10106 10165 10178 10659 10662 J0930 11100 11110 11170 1117R 11353 11373 11548 11551 11569 11665 11723 11769 11776 11782 11856 11904 11919 12030 12080 12101 12106 12124 12131 12281 12314 12324 12405 12502 12531 12659 12839 12997 13038 13094 13155 13173 13322 13328 13459 13473 13501 13508 13523 13542 13583 13800 13987 13994 14019 14025 14053 14089 14190 14241 14358 14464 14673 14764 14863 14873 14910 15059 15258 15281 15301 15527 15564 15664 15683 15800 16037 16051 16135 16511 16601 16806 16829 16845 16916 17098 17140 17244 17370 17638 17695 17699 18089 18123 18169 18370 18371 18393 18507 18513 18672 18721 18783 18877 18897 18908 18915 18919 19083 19327 19423 19562 19563 19742 19798 19870 19910 20066 20076 20394 20427 20429 20608 20521 20687 20796 20813 20821 20865 20943 21172 21214 21289 21322 21342 21374 21464 21467 21570 21612 21655 21706 21997 Nieten 1016 1199 1273 1295 1329 1357 1378 1415 1497 1554 1578 1631 1807 1816 1846 1866 1888 1892 1899 1940 1967 1975 1980 1984 2005 2025 2045 2052 2068 2103 2150 2169 2176 2188 2193 2251 2268 2298 2299 2363 2398 2427 2429 2463 2467 2493 2496 2510 2580 2589 2631 2655 2675 2680 2749 2788 2809 2826 2875 2979 3011 3034 3063 3086 3163 3170 3286 3311 3391 3409 3456 3538 3557 3558 3612 3620 3646 3666 3696 3704 3721 3752 3782 3804 3835 3840 3908 3939 3964 3967 3991 3994 4032 4036 4052 4102 4116 4124 4128 4136 4172 4185 4198 4200 4210 4230 4276 4332 4344 4383 4405 4471 4537 4637 4706 4731 4766 4804 4815 4854 4874 4984 5003 5013 5024 5096 5162 5210 5216 5227 5306 5335 5351 5362 5494 5509 5545 5606 5628 5650 5689 5704 5716 5749 5757 5790 5805 5841 5843 5850 5865 5884 5903 5911 5986 5987 5990 6054 6071 6100 6102 6104 6117 6143 6158 6178 6180 6198 6213 6236 6255 6301 6304 6368 6381 6392 6401 6415 6441 6454 6464 6485 6494 6529 6531 6547 6583 6609 6713 6789 6800 6815 6816 6854 6867 6870 6954 7046 7053 7102 7166 7174 7202 7203 7237 7244 7339 7348 7409 7469 7502 7515 7585 7600 7636 7642 7657 7725 7773 7803 7816 7858 7932 7957 7969 7974 7990 8010 8051 8054 8060 8126 8152 8158 8192 8235 8266 8291 8300 8368 8372 8377 8379 8381 8436 8479 8494 8570 8588 8623 8646 8660 8672 8673 8744 8771 8773 8790 8829 8838 8864 8871 8880 8891 8920 8922 8923 8950 8981 8992 9048 9049 9069 9073 9075 9113 9118 9152 9203 9223 9238 9240 9263 9326 9333 9344 9347 9389 9398 9422 9445 9479 9489 9491 9497 9508 9564 9565 9599 9624 9631 9669 9700 9718 9725 9729 9787 9791 9792 9803 9812 9822 9907 9922 9963 9967 9976 9982 9985 10064 10087 10207 10208 10220 10225 10232 10249 10281 10347 10358 10364 10369 10399 10494 10523 10548 10560 10590 10752 10754 10760 10855 10872 10913 10921 10927 10940 10957 10996 11080 11081 11086 11096 11113 11114 11127 11129 11191 11262 11283 11285 11336 11371 11404 11424 11431 11441 11451 11468 11512 11521 11562 11633 11664 11675 11724 11740 11741 11755 11763 11775 11783 11820 11836 11937 11939 11964 11973 12005 12009 12017 12060 12064 12090 12143 12188 12191 12267 12362 12374 12401 12415 12452 12602 12605 12614 12630 12652 12690 12729 12781 12802 12826 12870 12874 12932 13006 13075 13077 13090 13195 13314 13332 13369 13384 13445 13487 13550 13595 13622 13623 13630 13635 13645 13683 13689 13694 13766 13820 13827 13891 13929 13946 13965 14046 14048 14083 14104 14118 14126 14141 14151 14177 14185 14250 14333 14350 14401 14416 14^7 14442 14553 14568 14591 14618 14650 14697 14TC6 14781 14798 14802 14823 14856 14903 14925 14935 14944 14950 14978 15006 15025 15104 15126 15134 15172 15179 15196 15207 15211 15233 15266 15312 15323 15485 15488 15523 15524 15526 15542 15660 15662 15678 15686 15717 15727 15761 15790 15806 15819 15872 15896 15982 16021 16070 16081 16155 16174 16186 16260 16280 16431 16447 16464 16493 16514 16516 16522 16525 16538 16539 16563 16572 16579 16580 16594 16633 16642 16655 16706 16786 16807 16833 16840 16884 16887 16957 16958 16975 17120 17148 17158 17163 17165 17249 17275 17319 17346 17369 17403 17407 17409 17417 17436 17584 17619 17621 17645 17660 17716 17723 17797 17867 17885 17b91 17936 17947 17978 17982 18050 18060 18076 18078 18220 18261 18353 18385 18438 18450 18463 18465 18523 18597 18757 18771 18805 18827 18833 18875 18909 18921 28935 18944 18949 18950 19009 19017 19061 19090 19113 19160 19181 19279 19285 19304 19330 19377 19389 19419 19425 19433 19498 19505 19592 19642 19654 19663 19700 19721 19751 19755 19764 19767 19774 19782 19736 19789 19836 19854 19879 19905 19909 18913 19918 19945 19964 19984 19985 19986 20000 20017 20027 20148 20201 20208 20252 20258 20263 20280 20318 20354 20363 20379 20435 20477 20517 20525 20546 20552 20612 20632 20671 20691 20737 20787 20815 20857 20864 20887 20962 20980 20990 21035 21036 21052 21055 21058 21118 21123 21147 21197 21225 21244 21245 21315 21323 21324 21372 21409 21408 21495 21561 21575 21580 21603 21604 21714 21811 21861 21862 21886 21908 21916 21941 21989 21992 Waarschijnlijk heeft zij te veel naar de richting van de trambaan uitgehaald om den Warmonderweg te kunnen inrijden, met het gevolg dat zij met de tram, die te gelijk met haar opreed, in botsing kwam. Tram en auto werden beide be schadigd. De politie stelt een nader onder zoek in. Op den Rijksweg nabij „de Slaag" had een aanrijding plaats tusschen een auto bestuurd door R. T. B., wonende te Katwijk en een motor, bestuurd door N. B te Rot terdam Oorzaak van deze aanrijding was het feit, dat de bestuurder van de auto. komende uit de richting Sassenheim, naar links wilde afslaan om den Lage Morsch- weg naar Leiden te volgen. Juist op dat moment passeerde de motorrijder, waar door een aanrijding ontstond. Het motor rijwiel werd zwaar beschadigd, doch de be- reider kwam er zonder ernstig letsel af. De politie heeft proces-verbaal opgemaakt. 3—3

Leidsch Dagblad | 1938 | | pagina 11