Proefvaart van de „Carelia" - De Amsterdam" te New York 79i(e Jaargang Tweede Bfad en goede zakenvrouw LODiCH DüGCLAD FEUILLETON DE „NIEUW AMSTERDAM" TE NEW YORK. Het vlaggeschip van de HollandAmerika-lijn bij aankomst te New York na haar eerste reis van Rotterdam. ANSJOVISVANGST tusscheri Harlingen en Vlieland. Enkele k.m. uit de kust is een cirkel van netten uitgezet en met de zegen halen de visschers deze z.g. kamer of kom leeg. ILSSCHEN KEDIR1 EN BLITAR reed een onoplettende inheemsche chauffeur met een zware vrachtauto met aanhangwagen door een bewaakten overweg, zonder den duidelijk zichtbaren aankomenden trein op te merken Truck, aanhangwagen en wachthuisje wer den volledig vernield. De chauffeur bracht 't er levend af, de baanwachter werd gedood. KARDINAAL PACELL1 die den Paus zal vertegenwoordigen op het Eucharistisch Con gres te Boedapest, bij aankomst te Boedapest. Rechts Rijksbestuurder admiraal Horthy, Links de burgemeester van Boedapest Szendy. HET MOTORTANKSCHIP „CARELIA" voor de Koninklijke Shell gebouwd, maakte zijn proefvaart op de Noordzee, tijdens welke het werd overgedragen. De dichter-zanger Koos Speenhof! luisterde de plechtigheid met zijn liedjes op. MIRON CRISTEA de patriarch-premier van Roemenië (rechts) te Warschau. Links de Poolsche president Moscicki. DE FILMACTRICE DANIELLE DARRIEUX bij terugkomst van Amerika in Parijs. De aankomst aan. het Gare St. Lazare. door HERMAN ANTONSEN. 8) •Nu dan, het ligt wel voor de hand, dat "ft leelijk tusschen zitten", zei hij. .•Wit een verstandige opmerking!" zei dentine beamend. „Laten we dat dus als een vaststaand feit accepteeren er verder op doorgaan, niet waar?" keek haar een oogenblik peinzend f1 KJ herinnerde zich nog heel goed, f zich gisteren in haar drift had laten en onmiddellijk daarop zich had be logen. om de zaak uit te kunnen vech- Dat moest hij toegeven, ze had slag 'echten. Hij voelde als steeds een af- „"an haar, maar niettemin moest hij Ju strijdbaarheid en haar voortvarend- 'bewonderen. heb er over nagedacht", hernam hij Je» poosje. „Stel u eens voor, dat ik u Jdlen kon, dat ik dit zaakje kon op- r-Ben tegen tien procent. Wat zoudt u Pan zeggen?" i*l8en?" riep ze uit. „Doen natuurlijk! we gered!" «oet ik dat opnemen als een volmacht, |5»">jn tot een dusdanig bedrag te ver- l'isn bij wijze van schikking?" fUiuirlijk!" i-S liep naar een lessenaar en nam er Papier van af. „Teekent u dan deze volmacht en wensch me veel geluk ermee!' Valentine nam het papier van hem aan en doorlas het zorgvuldig. Ze gaf hem daarin volmacht om haar aantal stemmen uit te brengen ter schikking van de zaak in der minne, met alle daaruit voort vloeiende verplichtingen. Jonathan sloeg haar zwijgend gade. Hij sloeg de armen over eikaar en leunde tegen den rand van het bureau. Zij legde het papier neer en trommelde gejaagd op de armleuning van haar stoel. „Ik heb daar niet veel zin in", zei ze. „Ik zal mijn toestemming wel geven, als de zaak voor elkaar is." „Och, toch waar?" vroeg Jonathan sar castisch. .Xuister dan eens! Ik heb u ge- '„egd, dat ik mijn best wilde doen, dit voor elkaar te krijgen, maar ik ben van zins, dat op mijn eigen manier te doen en ik ben niet van plan. leder oogenblik bij de schooljuffrouw te komen vragen, hoe het moet. Ik moet me vrij voelen om te han delen, zooals mij goeddunkt". Hij keek haar spottend aan. „Waar zit u over te piekeren? Ik mag een staart krijgen, als ik inzie, wat u erbij zoudt kunnen verliezen behalve dan misschien de voldoening, mijn werk te kunnen goedkeuren met een zwaai van uw scepter en een genadig hoofd knikje". Valentine kreeg een kleur. Hij deed het echt voorkomen, alsof ze op kleinigheden aan het vitten was, in vergelijking met net groote voordeel, dat te behalen was. als hij in zijn opzet slaagde. Ze doorlas de volmacht nogmaals. Wettelijk en formeel in orde. En bovendien stond er een clau sule in met de strekking, dat de Blair Lijn niet meer dan in totaal vijftigduizend dol lars zou moeten betalen, om finale kwij ting te krijgen. Bovendien gold ze slechts voor deze ééne transactie. „Ik snap niet, hoe je het gedaan zult krijgen", zei Valentine. „Dat is mijn zaak", zei hij kortaf. „Wel. je hebt ons in deze moeilijkheid gebracht", zei ze schouderophalend. „Als je ons eruit kunt helpen Ze legde het papier op den lessenaar neer en onderteekende het. Jonathan stak de volmacht in zijn zak. „Veel succes ermee!" zei Valentine. „Dank u". Hij gaf haar een onverschil lig knikje. „Nu, dan zijn we klaar. Wilt u soms uw neus nog even poederen? Ik zie u aan dek dan wel terug". Hij liep de hut uit en sloot de deur ach ter zich dicht. Kalm, langzaam en zorg vuldig draaide hij den sleutel in het slot om en stak dien in zijn zak. Dan spoedde hij zich naar het dek. Dick stond aan de trap klaar met zijn jas en hoed. „En?" vroeg hij meteen. „Alles voor elkaar!" Hij trok zijn jas aan. „Tot ziens, man. Ik ga er vandoor!" Hij gooide Dick den sleutel toe en klau terde den valreep af naar de sloep, die met zóemenden motor op hem lag te wach ten. Het volgend oogenblik stoof hij weg naar den wal. Valentine knipte haar toiletdoosje dicht en hoorde de sloep wegsnorren. Ze bleef iuisteren en toen trof een ander geluid haar ooren, een gedempt gebrom verge zeld van lichte trillingen in den vloer der hut. De machines! Ze liep haastig naar de deur, draaide den knop om en trok. On willekeurig uitte ze een kreet, toen ze be merkte, dat de deur ontvrij felbaar zeker gesloten was. Ze holde naar de patrijs poort en keek naar buiten. Het jacht was onderweg 1 „Er is iets niet in orde!" mompelde ze. Dat was zeker het geval. Ze keerde naar de deur terug en bonkte er met haar ge- handschoende vuisten herhaaldelijk op. Ze maakte heel wat lawaai. In de gang hoor de ze vlugge voetstappen naderen. Ze hoorde de stem van Dick. „Wat is er aan de hand?" vroeg hij. „Aan de hand?" riep ze nijdig terug. „Ik zit hier opgesloten!" „Opgesloten?" vroeg Dick, verbazing veinzend. „Alle donders!' Waar is de sleu tel?" „In het bezit van uw mooien vriend Jo nathan Blair", zei Valentine met van woe de verstikte stem. „Dat weet u net zoo goed als ik". „Kalm aan", zei Dick. „Ik zal een sleu tel gaan zoeken. Maak u niet zoo over stuur!" Hij liep hard weg. „Niet overstuur maken!" Dat was al een heel dwaze raad. Op een krenkende manier van haar vrijheid beroofd, zou ze zich zelfs niet mogen opwinden? Het was geen onge lukje, dat ze hier opgesloten zat. Het was inet voorbedachten rade geschied en Dick Segrave was er medeplichtig aan. Die on waardige behandeling deed haar gal over- loopen. Er scheen iets in haar binnenste te springen. Met alle kracht, die haar over bleef, viel ze weer op de deur aan, woe dend opstandig als ze was tegen den toe stand. waarin ze gebracht was. Heete tra nen sprongen haar in de oogen. Dat een man haar zóóiets kon aandoen was iets on bestaanbaars. Plotseling hield ze op. Het gaf toch niets. Ze ging, een beetje naar adem hij gend, zitten met haar kin de handen ge steund. Het jacht voer nu snel voort waarheen? Waarheen? Naar Charleston, Miami, Havana of Bermuda? Hoe haatte ze dien Jonathan Corinthius Blair!! Op Maandagavond kwam er een radio gram binnen uit volle zee, waar het danig scheen te stormen. Dick was heel uitvoerig. Ik dacht dat ze een dame was. Maar ze is een bloeddorstige tijgerin en niets anders. Ze zal ons nog een torpedoboot op onzen nek halen om niet te spreken van de kust wacht. Val uit zelfbehoud te Kaap Charles binnen. Pas op. ze is gek. „Zoois ze gek?" mompelde Jona than, het formulier verkreukelend en in zijn zak stoppend met een grimmig lachje. „Is er iets heel grappigs gebeurd, mijn heer?" informeerde Meggs, die van den weeromstuit mee moest lachen, zoodat het een vroolijke steming was in het kantoor van de Blair Lijn. „Grappig is er nog maar een neel zwakke uitdrukking voor, Meggs," schaterde Jo nathan. (Nadruk verboden) (Wordt vervolgd)

Leidsch Dagblad | 1938 | | pagina 5