iEIDHH DAGBLAD - Eersle Blad Maandag 23 Mei (938 De strijd in Spanje De strijd in het Verre Oosten Jeanne H. Stoffers P.J ASPERSE TRUIDA VAN GULIK Wegens Sterfgeval SPORT Laatste Berichten Binnenland Stadsnieuws MARKT Buitenland VRAGENRUBRIEK 1 BEURSO VERZICHT Familie-berichten HONGARIJE. Het eucharistisch congres. Aan den vooravond van het eucharis tisch congres ls gistermiddag onder leiding van kardinaal Seredl, primaat van Hon garije. een bijeenkomst gehouden, waar aan door twintigduizend Hongaarsche Boomsch-katholieken werd deelgenomen. Rondom den troon van den kardinaal-le gaat waren zeventien zetels vrijgehouden voor de kardinalen, die aan het congres jouden deelnemen. Die van de kardinalen Faulhaber en Innitzer zullen ledig blijven. Op de bijeenkomst heeft oud-minlster- uiesldent. Kuszar, een rede uitgesproken, «aarin hij o. m. zeide: „De Tirolers heb ben hier In 1930 een kruis gebracht, dat sedert dien ln het klooster onzer Domini canen bewaard wordt. Toen zij ln hun land terugkeerden, verweet men hun, dit kruis te Boedapest te hebben gelaten, maar men jiet dat het hier veiliger is, dan in Oos tenrijk Het kruis is onder ons, de Oosten rijkers zijn ongelukkig afwezig. Men heeft «ertkduizend Duitschers en Oostenrijkers het vertrek r.aar Hongarije verhinderd. ZIJ rullen thuis het eucharistische feest vie- ien en zoo aan deze groote Internationale plechtigheden deelnemen". BULGARIJE. Het parlement bijeen. Na een extra-parlementaire periode, die vier jaar heeft geduurd, is ülechtig ae nieuwe Kamer van Afgevaardigden door jen koning geopend. Toen de koning cc raat betrad, werd hij door de leden der meerderheid toegejuicht, terwijl de oppo sitie doodstil bleef. Vóór de koning de troonrede voorlas deed zich nog een in cident voor. doordat eenlge oppositieleden „leve de grondwet" riepen. De beide be langrijkste passages van de troonrede had den betrekking op de birunenlandsche en de buitenlandsche politiek des lands De buitenlandsche politiek kan als volgt ge- dellnleerd worden: loyale en oprechte be trekkingen met de groote mogendheden, vriendschappelijke banden en nuttige sa menwerking met alle naburige landen. Wat de binmenlandche politiek betreft, doet de koning een beroep op de vader landslievende gevoelens van de afgevaar digden ter verzekering van eenheid en trede. Hij kondigt den Kamerleder, aan, dat hij ter goedkeuring de wetsdccretcn «al indienen, die sinds vier Jaar aijn üit- seraardigd. NOORWEGEN. Het congres van het Int. Vakverbond. De generale raad van het internationaal ukverbond heeft te Oslo het debat over !fn internationalen toestand besloten met aanneming van het rapport van Jou- ux, waarin o.m. wordt verklaard, dat de rrvereenigingen er naar moeten streven, it de oorlog voor niemand meer een bron n-n winst zal zijn. De generale raad heeft "jorts een door de Mexicaansche delegatie •^diende motie aangenomen, waarin aan Mexico de verzekering wordt gegeven van ten steun van het I.V.V. in het petroleum- tonflict en een krachtige propaganda *ordt bepleit, ten einde tendentieuze be lichten over de ontwikkeling van het con flict te voorkomen. De algemeene raad heeft het rapport- «ertens 'België) inzake de oeconomlsche politiek, de 40-urige werkweek en de crisis Ogenomen. Mertens had doen uitko ken, dat het I.V.V. de totstandkoming be- p.citte van een algemeene conventie inzake 40-urenweek, waaraan hij toevoegde dat 't denkbeeld wordt gesteund door de re geringen van Frankrijk en de Vereenigde «aten, hetgeen doet hopen, dat het vol lend jaar een resultaat zal worden be- tewt. Van Achterbergh (Nederland) stelde Wens de debatten de trapsgewijze ver andering van den arbeidstijd voor. tegen tok voorstel Jouhaux (Frankrijk) zich herzette. ZEILEN. WEDSTRIJDEN VAN „NIEUWE MEER". Gistermorgen hadden bestuur en leden der Watersportvereen. „De Nieuwe Meer" zich in het clubgebouw te Aalsmeer vereenigd. in verband met de opening van het zeilsportseizoen. Door den voorzitter den heer W. J. Heijenga. rijn har telijke woorden van welkom gesproken op de beste wenschen geuit voor het welslagen van het komende seizoen. Hierna ging men over tot „Admiraalzellen". een nummer, dat in alle op zichten uitstekend slaagde. Ongeveer 80 gepa- voiseerde jachten namen hieraan deel. Dan volgde in den 'namiddag het nr. „Dobbervis- schen". Er. stond een stevige wind op den Westpias en het woelige water maakte het den deelnemers zeker niet. gemakkelijk de dobbers te bemachtigen. De uitslag was: le prijs K. Za- doks, 2e H. 't Lam. 3e mevr. Heijenga, 4e J. Verweij, 5e C. Woudenberg, 6e J. Duflo. 7e J. v. d. Wal. 8e J. de Vries. 9e P. Natrott en 10e H Baschen Jr. De einduitslag van den seriewedstrijd voor 12- voetsjollen. Zaterdag gehouden, was: 1. D. Ben jamins. 2. K. Kok. 3. Mej. M. Pas en 4. R. Zadoks. Op lsten Pinksterdag organiseert „De Nieuwe Meer" een wedstrijd ..Rond den Westpias" en op den 2den Pinksterdag de „Eerste groote Onder linge". VOETBAL. HET LEIDSCHE ZATERDAGMIDDAG ELFTAL. De vo'gende Leidsche spelers zijn uitgenoo- digü lot; het spelen van een wedstrijd tegen het Haarl. Zaterdagelftal op Zaterdag 28 Mei a.s., des namiddags halfvijf op het terrein der ver- eeniging Heemstede. Voor: A. Kamphues (S.L.F.), M. Windhorst (Woubrugge), A. Windhorst (Woubrugge), C. Dorsman (Ter Leede) en J. Krijger (S.C.O.); midden: H. Barnhoorn (Quick E.), F. van Duyn (Rljnsb. B.) en P. Barnhoorn (Qüiök B.1 achter: E. Binsbergen (S.C.O) en IJ. de Wit aanv. (Quick B.i; doel: H. Glasbergen (Rijnsb. E.) Reserves: F. Smittefcaar (Ons Clpbje), F. Perfors S.C.O.C. v. Rijn. H. Rol (Quick B.>. A. van Breda (Ter Leede). ASTON VILLA TE STUTTGART UITGEJOUWD. S.S. moet spelers beschermen. De „Daily Telegraph" meldt uit Stuttgart, dat het voetbal-elftal van Aston Villa, dat te Stuttgart met 2—1 gewonnen heeft van een Duitsch-OostenriJksche combinatie, na den wedstrijd beschermd moest worden" door man schappen der S.S. en S.A. De wedstrijd was zeer ruw en moest gedu rende geruimen tijd worden onderbroken daar de Engelsche doelverdediger en de mid-half op den grond lagen ten gevolge van opgeloopen kwetsuren. Voor den wedstrijd waren de toeschouwers er van op de hoogte gesteld, dat in wedstrijden te Berlijn en Dusseldorp incidenten waren voorgekomen wegens de toepassing van den buitenspel-regel, die bij internationale wed strijden geldt. Zij werden er voor gewaarschuwd zich van vijandige demonstraties te onthouden. Dit had evenwel weinig uitwerking. PALESTINA. Optreden van het Engelsche leger. Twintig jaren na de verovering door peraal AUenby, zijn Engelsche troepen «tonnen een deel van het Heilige land op- -Ww te bezetten. O"®, een algemeene herverdeeling van j strijdkrachten hoopt men doeltreffend ?j te kunnen rekenen met de gewapende "Men, die totdusver alle pogingen om hen onderdrukken getart hebben, omdat het "ve'achtige tenein ongeschikt is voor troePenbewegingen. oe militaire aanvoerders worden bekleed ion. evoe2dheden, die hen feitelijk tot t uverneurs maken onder een gematigden «lat van beleg. P°ote schaal worden de wegen ver- rtrd. om de bestaande sporen voor de «Pen bruikbaar te maken. H h sprake van, dat binnenkort nog een .aae infanterie naar Palestina zal wor- tf,> gezonden. DUIVENSPORT. UIT AALSMEER. Dc postduivenvereeniging Strijd en Vrien- schap" te Aalsmeer-Oost hield gisteren een wedvlucht vanaf ^Quievrain. afstand 221 K.M. In concours waren 136 duiven. De uitslag was: 1. 5, 7. 13 Joh. Baarsen Dz.; 2, 8, 10, 16 Gb. Stevens; 3. H. Verbeek; 4, 12, 14 P. Hulsbos Az.; 6 K. Leegwater; 9. 15. G. C. van Dam; 11. P. A. de Rijke. Losgelaten voorm. 7.30 uur; aan komst 1ste nam. 12 uur 11 min. 57 sec., welke duif een gemiddelde van 785 M. per minuut heeft gevlogen. Vredesorganisatie in Den Haag gesticht. Zaterdag is ln Den Haag opgericht de „Union universelle pour le droit Interna tional et la paix". Deze organisatie is voortgekomen uit de Amerikaansche „Byrd associates", een groep van .zakenleiders, onder wie de be kendste namen, die zich om den bekenden Poolreiziger Byrd hebben vereenigd onder het devies „voor de bevordering van de in ternationale samenwerking". De thans gestichte organisatie stelt zich voor door de activiteit van nationale co- mité's, gevormd uit de meest vooraan staande personen, de regeeringen en de publieke opinie in de verschillende landen ten gunste van den vrede te beïnvloeden. Zij is in overleg met de Byrd associates gesticht door den heer Paul Benazet, oud minister der Fransche republiek, die voor- .zitter van de Europeesche afdeeling der Union is geworden. Het eerevoorzitterschap zal aan den heer Guerrero, president van het permanente hof voor Internationale justitie, worden aangeboden. De zetel der organisatie wordt Den Haag. Reeds is tegenover het Vredespaleis een huis gehuurd: Laan Copes van Catten- burch 3. De medewerking van vele voor aanstaande figuren, te Londen en Parijs en ook in ons land, heet te zijn verkregen. De geheimzinnige ontploffing te Rotterdam. De namen van de gewonden bij de ge heimzinnige ontploffing te Rotterdam zijn P. Westrs. die een wervelfractuur gekregen heeft en W. Pats, die een hersenschudding en een hoofdwond heeft opgeloopen. Voorts was er eerst sprake van een lichtgewonde vrouw, maar deze bleek al leen aan zenuwoverspanning te lijden en zij kon, na gekalmeerd te zijn, weer huis waarts keeren. JONGETJE DOODGEVALLEN. Vanmorgen is in de Houtrijkstraat te Amsterdam een jongetje van zestien maan den uit het raam van een derde verdie ping op straat gevallen. Daar de gordijnen voor het venster ge sloten waren, had men er geen erg in dat het raam openstond. Het kind was op de vensterbank achter de vitrages gekropen en leunde naar buiten om op straat te kijken waarbt) het zijn evenwicht verloor. De Gemeentelijke Dienst heeft het slachtoffertje dood opgenomen. RIJSTOOGST OP LOMBOK GEDEELTELIJK MISLUKT. BANJOEWANGI, 23 Mei (Aneta/A.N.P.) De rijstoogst van Lombok is gedeelte lijk vermoedelijk 30 a 40 procent mis lukt. Hierdoor is een tekort ontstaan voor de bevolking, dat echter uit Oost-Java wordt aangevuld, evenals dit reeds het ge val is voor de bevolking van de Molukken. EERVOL ONTSLAG PROF. DÏIYFJES. Bij K. B. van 20 Mei 1938, is aar. Hor. H. G. P. Duyfjes, op zijn verzoek, eervol ontslag verleend als hoogleeraar aan de Rijks Universiteit alhier, met dankbetui ging voor de belangrijke in deze betrek king bewezen diensten. BIJ KR. van 6 Mei JJ. is aan de alger meene commissie voor de Nederlandsché deelneming aan de in 1939 te New-York te houden Wereldtentoonstelling als lid toe gevoegd de heer mr. H. F. A. Geise alhier, voorzitter van de Nederlandsche R.K. Journalistenvereeniging. WISSELKOERSEN. Londen 8.98'/i, Berlijn 72.70, Parijs 5.03, Brussel 30.53, Zwitserland 41.34, Kopen hagen 40.12'/!. Stockholm 46.35, Oslo 45.17'/i, New York 1.81'/!. Praag 6.31, Oost- Bankpapier 11. Lire 7.65. Prolongatie Vi, Part. disc. 1/8, Dag geld 1/4. Registermarken 351/16, Crediet Sperr- marken 9 3/8, Effectensperrmarken 9, Reis marken 49'/i, Bankpapier 27 3/8. J. C. B. te L. Het voetbaldoel is breed 7,32 M.. en hoog 2,44 M. De afmetingen van het speelveld moeten zyn. wat de lengte betreft, ten hoogste 110 M. en ten minste 100 M.; wat de breedte betreft: ten hoogste 75 M. en ten minste 64 M. De afmetingen zijn internationaal vastge steld. Het Van 't front. Officieel wordt uit Tokio medegedeeld, dat groote nieuwe Japansche troepenaf- deellngen ten Noord-Oosten van Haitsjou aan het Oostelijk eindpunt van den Loenghal-spoorweg. geland zijn en terstond in botsing zijn gekomen met Chlneesche troepen. Deze afdeelingen zouden vervol gens naar Haitsjou opgemarcheerd zijn. Men vermoedt, dat deze landing van nieu we versterkingen ln verband staat met het feit, dat de Chineezen zich van Soetsjou steeds meer naar het Zuid-Oosten in de richting van het merengebied, ongeveer 100 k.m. ten Noorden van Nanking, terug trekken, waar hun voorhoeden reeds ge signaleerd zijn. Men vermoedt verder, dat de Chineezen het front van Nanking willen verontrusten. Van een omsingeling der Chineezen ls niets terecht gekomen. Zij hebben zich bij de teruggeweken legers gevoegd. Verklaringen van den Japanschen opper bevelhebber Hata wijzen er op, dat de hui dige gevechten aan de Loenghaispoorlijn de inleiding vormen tot operaties tegen Hankau. Maar voor het zoover is, zal nog hevig gevochten moeten worden! Duitsche militaire raadgevers teruggeroepen? Uit goede bron wordt vernomen, dat de Duitsche regeering gisteren allen Dultschen militairen raadgevers, die ln China vertoe- Britscn schip gebombardeerd ven beVolen heeft naar Duitschland terug Bij Kon. Besluit ls jhr. F. J. E. van Lennep benoemd tot kamerheer i.b.d. van H.M. de Koningin. OUD-WETHOUDER VAN UTRECHT, DE HEER SMULDERS OVERLEDEN. In den algeloopen nacht is in het St. Antonlusziekenhuls te Utrecht, waar hij ter verpleging was opgenomen, overleden de heer A. H. Smulders, oud-wethouder van de gemeente Utrecht. Jarenlang heeft de heer Smulders te Utrecht een vooraanstaande plaats inge nomen. In 1919 werd hij lid van den ge meenteraad, terwijl hij in 1923 tot wet houder werd gekozen. Gedurende twaalf jaar heeft de heer Smulders het wethou dersambt bekleed. In 1935 stelde hij zich niet meer herkiesbaar. vierduizend ton melende schip jj K. yes" van de African Continental Uren Com-T>any te Londen is in de ,an Valencia getroffen door een p. 7® een rechtsch vlieg u:g. Er was waarnemer van de niet- "^-commissie aan boord. De ka- 'v® "zekerde dat de vl'evtpieen van r"'aat warenhtl heeft een Een k m naar Londen gezonden, teren lloeft de verblijven van offl- !Sd n« mac*nnis >n vrijwel geheel ver- - ,u':e opvarenden M werden gewond, van brand werd gebluscht. te keeren. Men gelooft, dat verscheidene raadgevers, die geen aanhangers van het natlonaal-socialistlsche regiem zijn, in China zullen blijven. Volgens berichten uit dezelfde bron zou Duitschland in het ver volg ln het geheel geen materiaal meer naar China zenden. Wijziging in de Japansche regeering op komst? Het dagblad „Asahi" meldt, dat prins Konoye een wijziging ln de regeering voor bereidt, welke met name de ministeries van oorlog en marine betreft. BEGRAFENIS LUITENANT-GENERAAL Ph. W. WEBER. Onder buitengewoon groote belangstel ling, zoowel van militaire als van burger lijke zilde, is heden op de begraafplaats Nieuw Eik en Duinen te Den Haag het stoffelijk overschot ter aarde besteld van gep. luit.-generaal Ph. W. Weber. adjudant in buitengewonen dienst van H. M. de Ko ningin en oud-commandant van de Haae- sche burgerwacht. In den stoet kwamen o.a mede de geo. luitenSnt-generaals S. A. Drijber, W. H. van Tervisga, Th. de Gocyen en P. Giel. Op de begraafplaats stond een eerswacht opgesteld van ge-uni- formeerde vendelleden van de vereenlging „De Princevlas". van welke vereeniving de overledene oud-bestuurslid en eerelid was. De minister van oorlog en het comman dant van het veldleger hadden een verte genwoordiger gezonden, terwijl verder vele autoriteiten aanwezig waren. In de aula van de begraafplaats, heeft dr. Den Her tog. Ned. Herv. pred. te 's-Gravenhage, eenige woorden gesproken. Nadat gewijde muziek gespeeld was, vertrok de stoet naaT het graf, waar verder geen redevoeringen werden gehouden. Terwijl de kist in de gToeve daalde, blies „De Prince- vlag" het „groot saluut". Dr. den Hertog bad het „Onze Vader" waarna dr. van Houten, namens de familie, dankte. Tsjechisch militair vliegtuig verongelukt. Na boven Duitsch gebied te hebben gekruisd. Het D.N.B. meldt: Vanochtend 9 uur verscheen een Tsje chisch militair vliegtuig boven de Tsjechi sche stad Weipert aan de grens tusschen Duitschland en Tsjecho-Slowakije, waarna het toestel de Duitsche grens bij Baeren- stein passeerde. Vele inwoners van Baerenstein herken den het toestel als een militair vliegtuig. In het toastel zaten twee personen, het was bewapend met een mitrailleuse. Het vliegtuig vloog zoo laag. dat men vreesde, dat het tegen een van de fabrieksschoor steen en van Baerenstein zou stooten. Nadat het vliegtuig geruimen tijd boven Baerenstein had gekruisd, vloog het in de richting Pressnitz. dat in Tsjecho-Slowa- kije ligt. Boven den straatweg van Baeren stein naar Pressnitz passeerde het vlieg tuig de grens. Boven Tsjechisch gebied begon het toestel te wankelen en stortte om laag. Toen het tegen den bodem sloeg, vloog het onmiddellijk in brand. Tsjechische militairen en grenswach ten snelden dadelijk toe, doch voor zoover men van Duitsch gebied kon zien, is men er niet meer in geslaagd de piloten te redden. UIT NED. OOST-INDIË De aardbevingsramp te Donggala. MENADO, 23 Mei. Aneta/ANP.)De resident van Menado bevestigde de gebeur tenissen, welke reeds eerder omtrent de aardbeving te Donggala zijn gemeld. Ook de plaats Rinombo in de Tomini-bocht is zeer zwaar geteisterd. Een vloedgolf drong honderd meter het land in. waardoor zestig woningen zijn ingestort. Eenige personen worden vermist. De waarnemende resident is met een kleine hulpbrigade naar de Tomini-bocht vertrokken. Tot dusver zijn te Parigi negen volwas senen en acht kinderen door de vloedgolf omgekomen De verbinding tusschen Ta- waeli en Parigi ls verbroken. AMSTERDAM, 23 Mei. Over het algemeen is de Amsterdamsche effectenbeurs vrij immuun voor buitenlandsche politieke aangelegenheden, ten minste wan neer geen gevaar dreigt, dat Nederland daarbij betrokken zal worden. De politieke tegenstel lingen, welke zich ln de tweede helft van de achter ons liggende week in Europa ontwik kelden. riepen echter een atmospheer van on zekerheid te voorschijn. Weliswaar wezen de berichten, welke tijdens het week-end ontvangen waren, op een lichte ontspanning, doch alles bijeen waren de poli tieke oneenigheden. toch nog groot genoeg om ten opzichte van de effectenbeurs de noodige behoedzaamheid in acht te nemen. Naast de politiek nopen ook de eoonomische verhoudingen niet bepaald tot het aangaan van engagementen op de fondsenmarkt. In tal van landen valt een achteruitgang waar te nemen en op het oogenblik zijn er geen tee kenen. welke op een behoorlijke opleving wij- zijn. Natuurlijk wordt overal de situatie in de Vereen. Staten met de grootste aandacht ge volgd, omdat men hoopt, dat vandaar eindelijk eens het sein zal worden gegeven, voor een verandering ten goede. Maar de vooruitzichten voor het Amerikaansche zakenleven zijn verre van bemoedigend. De bedrijvigheid in diverse takken van industrie is wederom aan het ver minderen en de staalfabrieken werken door- eengenomen op het oogenblik op een nog lager percentage van haar capaciteit, dan de laatste weken doorgaans gebruikelijk was. Daarnevens is gemeld, dat voor zoover te beoordeelen val:, voorloopig aan de werkzaamheden wel geen uitbreiding zal kunnen worden gegeven. Alles bijeengenomen dus een weinig opgewekt beeld. De middagbeurs. Op de Amsterdamsche effectenbeurs bestond heden bü de opening een onzekere stemming, hetgeen voornamelijk op rekening moest wor den gesteld van de politieke gebeurtenissen. Bh na algemeen kwamen de koersen iets lager te liggen. Onder beurstyd echter brak zich een betere stemming baan, zoodat een opwaartsche koersrichting werd gevolgd en verscheidene fondsen zich boven de prijzen van het vorige slot konden verheffen. Op de Rubberafdeellng werden Amsterdam Rubbers even beneden de prijzen van Zaterdag ingezet en daarna viel nog een kleine verzwak king waar te nemen, doch vervolgens trad een vrü krachtig herstel in. De meeste minder cou rante soorten werden omstreeks of iets boven de slotnoteeringen van den vorigen beursdag afge daan. De omzetten in Industrieelen waren van kleine afmetingen. Aanvankelijk werd tegen lagere koersen gehandeld, doch nadien kon ook hier een verbetering worden opgeteekend. Het beste voorbeeld werd gegeven door de Philipsaandce- len, die na t-e zijn ingezakt tot 2581i:%, later op den middag stegen tot circa 265%. Unilevers kwamen een kleinigheid lager te liggen, hetzelfde was het geval met Aku's. Suikerfondsen waren verwaarloosd. HVA's bewogen zich binnen nauwe grenzen en hoofdzakelijk op ongeveer het peil van de vorige slotkoersen. De Scheepvaart markt was verwaarloosd. Koninklijke Booten en Japan-lijnen zagen zich een paar punten ont gaan. Ned. Scheepvaartunies boden vrij goed weerstand. Petroleumaandeelen werden op bescheiden voet verhandeld. Koninklijken kwamen in door snee enkele punten lager te liggen; onder beurs- tjjd vielen geen fluctuaties van beteekenis waar te nemen. Tabakken waren verwaarloosd; de aandeeelen Deli-Batavia en Deli Mij. verloren een paar punten. Senemba's echter konden zich verhou dingsgewijze aardig op peil houden. De Amerikaansche markt was stil. en alge meen lager, doch naar verhouding van N.-York vormden de koersen geen teleurstelling en hier en daar werd boven de Amerikaansche paritei ten verhandeld. Voor Nederl. Staatsfondsen bestond een ge drukte stemming; over vrijwel de geheele linie werden kleine koersverliezen geleden. De spoor- wegdrieëen kwamen beneden den pari-koers. Fransche fondsen waren aangeboden en wegens gebrek aan kooplust kwamen de meerendeels lagere noteeringen tot stand. AMSTERDAM. 23 Mei. Aangevoerd 500 vette koeien. Prijzen: isto kwal. 74—80 ct., 2de kw. 64—70 ct.. 3de kwal. 50—62 ct. per KG. slacht- gewicht. 36 melk- en kalfkoeicn. prijs f.180— 240 per stuk. 87 vette kalveren, prijs 2de kwal. 50—80 ct.. 3de kwal. 4050 ct. per KG. levend fewicht. 66 schapen, prys f2024 per stuk. 8 weidelammeren, prijs f. 10—12 per stuk. 387 varkens; vleeschvarkens wegende 90—110 KG. 6162 ct.. zware varkens 596(T ct,. vette var kens 58—59 ct. per KG. slachtgewicht. ROTTERDAM. 23 Mei. Buitenlandsche granen. (Op de conditiën van de Rotterd. Graanbeurs bij minstens 5 last, (gezond boordvrij). Stemming prijshoudend. Rogge (per 100 K.G.) 77/78 kg. Noord-Russ. disp. f 7.65. 77/78 kg. Zuid-Russ. id. f7 80. 73/74 kg. Zuid-Russ. id. f7.55. No. 3 Canada id. f.8.Gerst: 70/71 kg. Zuid-Russ., stoo- mend f158. No. 2 Amer. disp. f151. No. 3 Amerik. verwacht f 148, st. naar aank. f 145f 144, ladend f. 143. Karoon disp. f. 148. Turksche idem f. 152. 72/73 kg. Pool- sche id. f.160. 64/65 kg. La, Flata id. f155 Haver: 55/56 kg. La Plata Clipped disp. f 6.55, stoomend f 6.55 Mais: Gele La Plata disp. f 182. Gele La Plata nieuwe oogst, st. n. aank. f 164f 157. No. 2 Gele Amer. aangek, f 140, stoomend f 140. No. 3 Gele Amer. aangek, f 137. No. 3 Mixed Amerikaansche Idem f 137.50. Gele Brazi- liaansche disp. f. 165. Gele Joego-Slavische stoomend f. 141. Gele Besarabische idem f 153. Witte platte Zuid-Afrikaansche No. 2 disp. f. 146. Boekweit: Amer. en Ca- nadeesche disp. f9.30. Idem 2 Juni te ver trekken f. 9.—. Mandsjoerijsche disp. f 9.20 stoomend f 9.15. Poolsche Herrschaft idem f8.85. Binnenlandsche granen (per 100 K.G.) Haver f 6.25—6.85. Gerst Chevalier f7.25— 7.65. Rogge tot f. 7.50. Peulvruchten (per 100 K.G.) Erwten, kleine groene f. 8.5011.50. Schokkers f 13— 17. Bruine boonen f. 1116. ROTTERDAM, 23 Mei. Veemarkt. - Totale aanvoer 1685 stuks 574 vette runderen; 237 vette kalveren. 2 nuchtere kalveren, 177 scha pen en lammeren, 692 varkens. Prijzen per KG: vette koeien 1ste kwal. 76 ct., 2de kwal. 67 ct.. 3de kwal. 50—55 ct.; vette ossen 70, 64, 53 tot 57 ct.; vette kalveren 100. 85, 50—60 ct.; varkens (levend gewicht) 51, 50, 49 ct,; schapen 55, 50. 40 ct. Prijzen per stuk: schapen 1ste kwal. 29. 2cf .kwal 24, 3de kwal. f .15: Zuiglammeren le kv 1. f.16, 2de kwal. f.13, 3e kwal. f.6. Heden overleed tot onze diepe droef heid, voorzien van de H.H. Sacramenten der Stervenden, mijn innig ge liefde Man en onze zorg zame Vader, Behuwd- en Grootvader, Broeder, Be- huwdbroeder en Oom, de Heer MARTINTJS PETRUS D AMI ANUS LEK, in den ouderdom van 60 jaren. Uit aller naam: C. LEK—KT,KTJN. Lelden, 21 Mei 1938. Haarlemmerstraat 257. De HU. Uitvaartdien sten zullen gehouden wor den op Woensdag 25 Mei a.s. in de Parochiekerk O. L. V. Hemelvaart en St, Joseph i Heerensingel) te 7.30 en 8 uur, waarvan te 8 uur de gezongen H. Mis van Requiem, waarna te 10 uur de begrafenis op de R.K. Begraafplaats a.d. Zijlpoort. 1664 Rozenkransbidden Maan dag- en Dinsdagavond te 8.15 uur in het sterfhuis. 1676 ARTS PRAKTIJK HERVAT. 1674 ARTS DINSDAGMIDDAG GEEN SPREEKUUR. Gediplomeerd Kon. Ned. Toon kunstenaars Ver. en Kon. Cons, voor vioolonderwijs en solospel Privé onderwijs J Viool f. 1.50 per uur f Piano f. 2. Gedeelten naar verhouding. Kinderen tot 12 jaar. Twee in een uur Viool f. 3. p. maand I Piano f. 4. Alles zonder verbintenis. Zomervacantie wordt niet be rekend. - Spreekuur dag. 23. PLANTSOEN 77 - TEL. 2129. is de zaak van C. VAN MUYEN HOOIGRACHT 34, DINSDAG 24 MEI GESLOTEN.

Leidsch Dagblad | 1938 | | pagina 3