Uit de Omstreken KATWIJKERS LEIDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Zaterdag 21 Mei 1938 Officieele Crisispublicafies LUCHTVAART BURGERLIJKE STAND VAN LEIDEN ft WEERBERICHT. LOSSE NUMMERS VAN ONS BLAD De officieele opening yan het Zwembad. ADVERTEERT IN HET LEIDSCH DAGBLAD W. VAN BEELEN Cz. AGENDA MUSEA. DE POSTVLUCHTEN. De „Emoe" is heden van het vliegveld Tjililitan vertrokken. Een passagier maakt de reis BataviaAmsterdam mede. terwijl voor tusschentrajecten acht passagiers zijn geboekt. 9 Hedenmorgen te 6 uur vertrok de Aan doe" met gezagvoerder Both, van Schiphol naar Indië. Aan boord bevindt zich 217,891 kg. vracht 401,296 kg, briefpost en 9,170 kg pakket- post. Vier passagiers maken de reis van Am sterdam at mee. resp. 1 naar Athene, 1 naar Bagdad, 1 naar Jodphur, 1 naar Ba tavia. GEBOREN: Willem, Z. van P. J. Oudshoorn en Z. B. Veneberg Hlllegonda Louise Wilhelmlna, D. van F. J. Belinfante en W. F. M. Beukers Willy, D. van H. Kolling en E. S. L. Colin Helmen, Z. van G. Donker en M. M. v. d. Lin den Gretha, D. van A. Tegelaar en Chr. S. v. d. Berg Hendrika, D. van F. Loonstra en A. Dorst Ena, D. van J. Tolsma en A. van Dijk Leonardus Johannes Simon, Z. van A. .N. v. d. Berg en C. A. P. Vliet Vlieland Wil helmus Hendrikus, Z. van H. W. Klaverveld en C. de Jong. ONDERTROUWD. H. Boshoven jm. 25 j. en C. v. Steenwijk jd. 26 jaar. OVERLEDEN: C. van Vreedendaal, hsvr. van W. Neder- helman 74 j. „Wees maar niet bang vrienden, ik ben nJ. een ontvluchte gevangene, als gevan genisbewaarder verkleed ..Dan is het in orde, wij zijn n.l. gevan genisbewaarders, als gevangenen verkleed!" Barometerstand. Gistermiddag 2 uur: 764. itedenmiddag 2 uur: 770. BÏNNENLANDSCH WEERBERICHT. Medegedeeld door het Kon. Ned. MeteoroL Instituut te De Bilt. Hoogste barometerstand 771.8 te Abisko. Laagste barometerstand 752.7 te Marseille. Verwachting tot morgenavond 7 uur: Afnemende Noordoostelijke tot Oostelijke wind. Opklarend, weinig of geen regen. Weinig verandering in temperatuur des nachts. Overdag zachter. BUITENLANDSCH WEEROVERZICHT. Medegedeeld door het Kon. Ned. MeteoroL Instituut te De Bilt. Over Scandinavië breidt zich een hoogedruk- gebied uit, dat nog in Intensiteit toeneemt. Het is daar rustig weer. In Lapland kwam nog eenige vorst voor. terwijl in het Zuiden de temperatuur vrij hoog is geworden. Ook over Engeland is het rustig weer. ter wijl over Ierland en IJsland de wind wat toe nam. onder invloed van de naderende nieuwe oceaandepressie. Over Frankrijk is het nog vrij koud bij Noor delijken wind. Over Duitschlancl is het regen achtig, evenals in het Zuid-Oosten van ons land. In de hoogere luchtlagen is het daar zeer warm geworden. WEERSOMSTANDIGHEDEN. HEDENOCHTEND 8 UUR. Parijs: N.. 8 gr. C.. betrokken. Londen: N.. 9 gr. C.. licht bewolkt. Berlijn: NN.W 8 gr. C., regen. Ntee: Windstil, 11 gr. C.. regen. LUCHTTEMPERATUUR. 9. uur vocfrm*: 7 gr. C. (45 gr. E.L 13 ufifi- -s jmG-.: 9 gr. C. <43 gr. FOs, HOO^WATOHTUDEN TE KATWIJK a. ZEE Voor Zondag. Voorm. te 8 uur 35 min.; ram. te 21 u. 0.9 m. Voor Maandag. Voohti. te 9 u. 38 min.; nam. te 22 u. 17 min. WATERTEMPERATUUR. Zweminrichting „Poelmeer", 's Middags 12 uur: 14 gr. C. Zweminrichting „De Zijl". 's Middags 12 uur: 15Vi gr. C. LienT OP VOOR FIETSERS e.a. Zaterdag: 9.20 n.m. tot 4.26 voorm. Zondag: 9.27 n.m. tot 4.25 voorm. MAANS- OP- EN ONDERGANG. 31 Mei op: 1 uur 0.7; ondei4 11 uur 21. 22 Mei op: 1 uur 29; onder 12 uur 28: BENTHUIZEN. Jaarvergadering der Burgerwacht. De voorz. de heer J. Timmerman opende deze bijeenkomst en heette in het bijzon der welkom den Durgemeester mr. J. Hol land. Vervolgens memoreerde spr. o.a. het af scheid van oud-burgemeester Verheul, die voor de Burgerwacht een vader was. Spr. zeide tot den nieuwen burgemeester, dat hij hier een Burgerwacht vindt, die pal staat voor Wettig Gezag, God, Nederland en Oranje. De burgemeester zette hierop het doel der Burgerwacht uiteen, en hoopte, dat, indien het noodig is, hij niet tevergeefs een beroep op de Burgerwacht zal doen. De secr. de heer E. C. Achterberg las de notulen: uit het financieel verslag van den penningmeester den heer E. C. Achten- berg, bleek, dat de inkomsten f. 140.66 heb ben bedragen, de uitgaven f. 130,04. batig saldo f. 10.62. De heeren A. Olie en A. Blij- leven verklaarden alles in orde. Besloten werd deel te nemen aan den Burgerwachtdag op 17 Juni as. De heeren E. C. Achterberg en M. Have naar werden bij accl. als bestuurslid her kozen. Besloten werd voortaan f. 0.50 con tributie te heffen en een spaarfonds te vormen voor de aanschaffing van uni formen. Na rondvraag volgde sluiting met het zingen van het Wilhelmus. HAARLEMMERMEER. Vergadering Coöp. Boerenleenbank. De Coöp. Boerenleenbank „Haarlemmer meer" een van de grootste Boerenleen banken In Nederland hield in hotel de Groot te Hoofddorp, onder leiding van den directeur den heer O. de Kok, haar jaar- lijksche algemeene vergadering. Uit het jaarverslag van den directeur bleek dat de Bank zich in een steeds toe- nemenden bloei mag verheugen. Het aan tal leden is weder met 18 toegenomen en daarmede gestegen tot 441. Het bedrag der spaargelden bedroeg op 1 Januari 1937 f. 1.681.187.27; in 1937 werd bijgestort een bedrag van f. 1.589.429.25 en terugbetaald f. 1.315.705.92, zoodat het saldo spaargelden op 31 Dec. 1937 bedroeg f. 1.954.910.60. Op 1 Jan. 1937 waren in omloop 1508 Spaarbankboekjes; ln 1937 werden uitge geven 112 en Ingetrokken 57 boekjes, zoo dat op 31 Dec. 1937 in omloop waren 1583 spaarbankboekjes. Het bedrag der voor schotten bedroeg op 1 Jan. 1937 f. 584.116.04, het bedrag der nieuwe voorschotten beliep f. 367.722.57 en dat van de terugbetaalde voorschotten f. 133.028.81, zoodat het saldo aan voorschotten bedroeg f. 818.809.80. Saldo uitgaven ln loopende rekening op 1 Januari 1937 f. 1.031 542.09; door reke ning-couranthouders in 1937 opgenomen f. 6.573.140.58 en gestort f. 6.513 815.32 zoo dat het saldo op 31 December 1937 bedroeg f. 1.090.867.35. De winst bedroeg f. 9292.98. De rekening over 1937 wijst een eind cijfer aan van f. 8.385.151.49 (zijnde het 36e boekjaar). Bij de bestuursverkiezing werd tot lid van den Raad van Toezicht herkozen de heer D van Wieringen terwijl tot be stuurslid werd herbenoemd de heer A. Prulssen. Van de Nijverheidsschool voor meisjes, uitgaande van de Middenstandsvereeniging „Haarlemmermeer", is de afdeelingsschool te Nieuwvennep tijdelijk opgeheven. We gens onvoldoende deelneming zag het be stuur zich daartoe genoodzaakt. Te hopen is dat d» omstandigheden zich spoedig zoodanig zullen wijzigen, dat de school ook voor Nieuwvennep behouden zal kunnen blijven. HILLEGOM. Burgerlijke Stand. Geboren: Maria Petronella. d. van P. Meelis en C. Noppe; Anneke, d. van D. Beutlck en H. Wittenaar; Maria Johanna, d. van C. R. Koppers en E. A. Groot; Johannes Karei, z. van J. F. Seijsener en H. Dunkel. Ondertrouwd: W. v. d. Loo en B. M. Koop; G. J. Boot en P. M. Burger; L. J. Roeien en W. A. v. Roode. J. G. Berbé en B. C. Lascaris. Getrouwd: C. J. den Hollander en A. J. Weijers; A. de Graaf en E. Vijfhuizen; C. F. J. M de Meulder en A. J. Jonkman. Overleden: J. van Leeuwen, echtgenoote van J. Heersman, 66 jaar. Loop der Bevolking. Gevestigd" Wed. L. Ph. Willems-DalmUn, Meerstraat 114; G. J. v. Deelen. Weeresteln- straat 131; Chr. A. v. Moorsel, Weeresteinstr. 125; J. B. C Paardekooper. Leidschestraat 78; W. Ras. Parallelweg 157; W. de RooiJ en gez.. Parallelweg 145; G. Spinder, Weeresteinstraat 97; W. H. Kruishaar. Prins Hendrikstraat 19; F. A. M. Nordsiek. Merstraat 10; P. J. de Wit en echtg., v. d. Endelaan 108. Vertrokken: H. Kneppers en gez.. n. Utrecht, Verl. Hooggiavenscheweg 63; A. J. Jonkman, n. Lisse. Heereweg 274; E. Vijfhulzen, n. Lei den. Levendaal 80; R. Kleijn, n. Heemstede. Chrysanthemumlaan 5: W. A. Philippo, n. Haarlem, Witte Heerenstraat 16; A. Kleljne, n. Leiden, Gerard Brandstraat 11; E. Splinter, n. Nieuwkoop, Noorden B 86; W. M. J. Milder, n. Pannerden, Dorpsplein 2; S. J. Granneman, n. Tietjerksteradeel (Fr.). Rijperkerk 168; J. P. Kip. n. Bennebroek. Stichting „Vogelenzang"; T. Paase. n. Haarlem. Spaarne 110 zw.; J. Vink, n. Vliscingen. a b Hr. Ms. Wachtschip. KATWIJK AAN ZEE. Oefening met de reddingboot. De reddingboot der N.Z.H.R.M. heeft de eerste oefenlngstocht van dit Jaar gehou den onder leiding van den schipper C. Jonker. Het was guur weer, er woel een flinke bries, er stond een goede branding op de kust, juist echt weer om een proeftocht te houden. De boot op den wagen reed door het dikke zeeschuim, dat op het strand lag zuidwaarts tot den afrit van het kampeer terrein. Op de plaats, waar de reddingboot te water werd gelaten lag een bank en het duurde wel ruim tien minuten voordat de boot ten slotte door het voortduwen van een gedeelte der bemanning vlot kwam. Het was een schilderachtig gezicht de boot door de branding te zien roeien, vooral toen eenige schuivers tegen de boeg, uiteen spatten en de roeiers onder een laag water eenige malen bedolven werden. Na onge veer een uur in zee te zijn geweest, werd behouden geland. De tocht werd meegemaakt door den plaatselijken vertegenwoordiger der N.ZR. R.M. den heer W. Taat. De heer S. W. Visser te Ter Aar is be noemd tot tijdelijk onderwijzer aan de O.L. School alhier, hoofd de heer W. Panman. zijn te KATWIJK verkrijgbaar bij Boekhandel „DE VOLHARDING", Voorstraat 18, Katwijk aan Zee. LISSE. Burgerlijke Stand. Bevallen: Th. v. d. Lans-v. d. Voort, d.; P. Marsbergen-Faas. z.; C. Bon-v. Dijk, d.; A. v. d. Burg-Schipper, d. Ondertrouwd; J. W. v. Til en G. E. Oulde- mond: B. C. Rijgersberg en H. J. Mens. Gehuwd: M. H. Vrolijk en M. P. v. d. Lans. Overleden: Antoon Marinus Franciscus Ver- heyen, 8 maanden; H. A. Ouldemond-v. Wa- veren. 37 Jaar. Loop der Bevolking. Gevestigd: H. v. Rooljen v. Bennebroek: P. v. Wonderen, v. Warmenhulzen; F. A. Timmer mans. v. Voorhout; mej. G. Verhagen, van Utrecht. Vertrokken: P. H. Kult en gez., n. Lelden; C. v. d. Aart n. Utrecht; mej. A. Verdoorn. n. Den Haag; C. Stroomer, n. Noordwijk. Vergadering Roversbroekpolder. De Ingelanden van den Roversbroekpol der vergaderden in het café van den heer Rijkers. De voorzitter, de heer N. Rijgersberg sprak een welkomstwoord, waarna de notu len werden gelezen en vastgesteld. Vervolgens werd de rekening voor 1937 vastgesteld. Ontvangen werd een bedrag van f.3601.60 en uitgegeven een bedrag van f. 3504.91, zoodat e; een batig saldo was van f. 96.89. De heeren van der Lans, Reeuwijk en Koelewijn vormden een commissie tot na zien der boeken, welke in orde bevonden werden. waarop den penningmeester décharge werd verleend. Volgde de vaststelling van de begrooting voor het dienstjaar 1938. De ontvangsten en uitgaven werden geraamd op een be drag van f. 6684.22. De omslag werd vast gesteld op f. 15 per H A. Besloten werd toe te treden tot den Zuid- Hollandschen Waterschapsbond. Voorts werd besloten een geldleening pro resto groot f. 2900 te converteeren en een nieuwe aan te gaan groot f. 2900 a 4 pet. hetgeen een voordeel is van 3/4 pet. De aflossingen zullen worden vastgesteld op f. 200 per jaar. Besloten werd wederom door te gaan met de verdelging van veenmollen, hetgeen vorig Jaar goede resultaten heeft gehad. Het bestuur stelde voor hiervoor f. 150 uit te trekken welk voorstel met 17 tegen 15 st. werd aangenomen. Nadat de wijziging van de keur van den Roversbroekpolder was vastgesteld, volgde na rondvraag sluiting. Onze plaatsgenoot» mej. T. van Es sen, slaagde voor de acte van Bewaar schoolonderwijzeres voor de Ver. van Be waarschoolonderwijzeressen. RIJNSBURG. Door burgemeester Van Dobben de Bruyn. Onder de meest ongunstige weersom standigheden, met jassen aan en kra gen op, is gisteravond het nieuwe „Zwembad Bodegraven" geopend. De belangstelling was enorm en aangezien het lokaal der inrichting natuurlijk niet groot genoeg is, stonden vele hon derden uit onze gemeente en omge ving dicht opeen gepakt op het ter ras en in de paden, blootgesteld aan een gierenden wind, die de woorden der diverse sprekers vrijwel deed ver loren gaan. Van de toegezegde zwem- demonstraties kon dan ook niets komen. HET BI AD VOOR KATWIJK EN OMSTREKEN Precies te 7 uur werd op het hoofdge- geeft uw aovert6ntiên en bouw de Nationale vlag geheschen als abonnementen op aan oen agent welkom aarWe gastem Onto h« merk- DIE ALLE INLICHTINGEN VERSTREKT ten wij op den Burgemeester, de wethou ders, vrijwel alle raadsleden, den Burge meester van Zwammerdam, de particu liere geldschieters van de stichting, het DENATURATIEVERGOEDING ERWTEN EN VELDBOONEN OOGST 1937. De Nederlandsche Akkerbouwcentrale maakt bekend, dat de denaturatlevergoe- dlng voor erwten van oogst 1937, welke zijn gedenatureerd in het tijdvak van 16 tot en met 21 Mei 1938. f. 1.— per 100 K G. zal bedragen voor groene erwten, door handelaren gedenatureerd en voldoende aan het standaardmonster van kwaliteits klasse C, en f. 0.50 per 100 KG. voor voe dererwten, door de telers gedenatureerd. De steunvergoeding voor veldboonen van den oogst 1937, welke aan de daartoe ge stelde elschen voldoen en door telers of handelaren zijn gedenatureerd in genoemd tijdvak zal f 2.30 per 100 K.G. bedragen. 1547 PRIJZEN VARKENS BESTEMD VOOR BACONBEREIDING. De Nederlandsche Veehouderijcentrale maakt bekend, dat de prijzen voor de met Ingang van Maandag 23 Mei a.s. aan haar te leveren varkens, bestemd voor bacon- bereldlng tot wederopzegging als volgt zijn vastgesteld: 1548 Prijs per K.g. geslacht gewicht ln centen. Kwaliteit ben. van van van van van boven 50 50 54 58 76 81 85 tot tot tot tot tot K.G. 53 57 75 80 85 kg kg kg kg kg IA naar 69 73 75 73 69 65 IB HA kwall- 67 71 73 71 67 63 ICHBHIA telt 65 69 71 69 65 61 IICIHB max. 63 67 69 67 63 59 IHO 59 61 65 67 65 61 57 OC cent 59 63 65 63 59 55 Onder geslacht gewicht wordt verstaan het koude gewicht na slachting (d.l. het warme gewicht verminderd met 2"/«). De voorwaarden, waaronder de varkens geleverd moeten worden, zooals zij het laatst zijn vermeld in de publicatie d.d. 24 April 1937 zijn ongewijzigd gebleven. stichtingsbestuur zelf, den architect, den heer Wesseloo en talrijke belangstellen den uit de omgeving. De voorzitter van de stichting, de heer A. Burggraaf begroette de gasten en onder hen allereerst den Burgemeester en de Gemeenteraadsleden van Bodegraven, door wier medewerking de plannen konden uit gevoerd worden. Na alle moeilijkheden is het tenslotte nog vrij snel gegaan en volko men op tijd is het bad gereed. Moeilijk heden zullen er wel blijven, maar de in richting is er en voor het overige deed spr. een beroep op de zwemmers om hun wenschen aan het hoofdbestuur over te brengen. Grooten lof bracht hij aan ar chitect Wesseloo voor het schoone geheel en voor het toezicht, aan de aannemers, speciaal den heer MulckhuiJse, aan den eigenaar van het terrein, den heer Spruijt aan de obligatiehouders, die hij dankte voor het groote vertrouwen dat zij in de stichting hebben gesteld. Hij verzocht al len In eigen kring propaganda te maken en de belangen van het zwembad te zien als een Bodegravensch belang en ten slotte den Burgemeester het bad te ope- Burgemeester v. Dobben de Bruljn ver klaarde zich hiertoe gaarne bereid. De oude inrichting „Rijnstroom", gesticht in een tijd, toen zelfs het Rijnwater nog wel ge schikt werd geacht voor drinkwater, kon niet meer voldoen en zoo zat Bodegraven den vorigen zomer zonder zwembad. De behoefte bestond wel. Men achtte zoo'n in richting noodig voor Bodegraven, maar het ging om de vraag, wie zooiets zou moeten stichten. Eenerzijds wees men op de Over heid, anderzijds meende spr., dat als de behoefte inderdaad bestond, het particu lier initiatief wel voor de stichting zou zorgen. Hij heeft gelijk gekregen. Enkele beproefde krachten uit de oude Inrichting met enkele enthousiaste ouderen, hebben de plannen doorgevoerd. In de tijden vóór de crisis zou men gemakkelijk het kapitaal bijeen hebben gebracht; nu bleek dat moeilijk en moest de gemeente de helft van het kapitaal bijeenbrengen. In gemeen overleg zijn de regelingen getroffen, die anders vaak bij verordening worden vastgesteld. Dit zijn o.a. géén ge mengd zwemmen, gesloten op Zondag. Geen moderne luxe-badinrichting, maar een inrichting voor sport en gezondheid. Spr. verwacht van zoo'n goed ingerichte en hygiënische inrichting in een welvarende gemeente een goede exploitatie. Mocht dat niet 't geval zijn, dan is de gem. bereid het tekort bij te passen. Spr. dankte namens het gemeentebestuur allen, die hun geld en arbeid ln dit werk hebben gestoken, prees het bestuur gelukkig, dat het de op dracht gaf aan een zoo uitermate deskun dig man als de heer Wesselo en wilde ten slotte de Inrichting openen. Het is alleen de vraag hoe dat geschieden moet. Het best was een fraaie duik, maar dat ligt spr. thans blijkbaar niet en dus weet hij niets beters te doen dan te verklaren dat de Inrichting geopend is, met den wensch, dat zij lang geopend moge blijven tot heil van Bodegraven. Architect Wesselo sprak vervolgens zijn dank uit voor de hem verleende opdracht die hij graag vervulde, omdat hij weet werkzaam te zijn in het sociaal en hygië nisch belang van Bodegraven. Hij bracht dank aan de medewerkers. Vervolgens sprak hij ook als hoofdbestuurslid van den Kon. Ned. Zwembond. De Bond beschouwt inrichtingen als deze als zéér belangrijk voor de volksgezondheid. Speciaal als hoofdbestuurslid van den Bond vond spr. het prachtig deze inrichting te mogen bou wen en hij sprak den wensch uit, dat zij ln een behoefte zal mogen voorzien. Ten slotte gaf spr. nog enkele technische toe lichtingen over de inrichting, de bestem ming van het bad en de verschillende In richtingen, waarna de voorzitter mede deelde. dat de toegezegde demonstraties in verband met het slechte weer niet kon den worden gehouden, maar spr. beloofde, dat die straks als het mooi weer zal wor den, toch nog wel zullen volgen. Van de gelegenheid tot bezichtiging van het bad werd hierop door vele honderden gebruik gemaakt. BEDEN. Evang. Gem.: Dank- en bedestond te 8 Uu nam. Stadszaal (kleine zaal): Voordrachtsoefeninp Leidsch Muziek Lyceum. 7V6 uur nam. Zomerlust: „Het Leidsche TooneelgezeUchan n.m. 7',4 uur. p Zondag. Evang. Gem.Samenkomsten te io UUr voorm. en 6% uur nam.. Jeruël: Samenkomsten te 10 uur voorm en Ö'/i uur nam. Morschweg 59: Stadsevangelisatie te 5 uur nam. Maandag. N.V. Ned. Electrolasch Mij.: Aandeelhouders- vergadering te 3J/4 uur nam. Nutsgebouw: Donders' spreekcursus, 8H u. n.m Academisch Historisch Museum: 'sDindaesen s Vrijdags van 10—12 1/2 en 2—5 uur. Toegang Stedelijk Museum „De Lakenhal", Oude Sin- gel. Geopend in Januari. November en Decem ber van 10—3 uur in Februari, Maart, AprlL Mei en October van 10—4 uur en in Juni Ju! Augustus en September van 10—5 uur; óp de Zondagen, do Tweede Paasch- en Pink- sterdagen, den Hemelvaartsdag en de belde Kerstdagen vanaf 1 uur. Het museum is ge sloten op den dag waarop Leiden's Ontiet wordt gevierd. Entrée op Zon- en feestdagen bovengenoemd kosteloos, 's Maandags f. 0.25 overige dagen f. 0.10. Rijksmuseum van Oudheden, Rapenburg 28 1 April—1 Oct. 105 uur. 1 Oct.—1 Nov. 104 uur. 1 Nov.—16 Febr. 10—3 uur. 16 Febr.~l April 10—4 uur. 's Zondags van 1—3,. 4 of 5 uur Entrée: 's Maandags f.0.25: overige dagen f. 0.10. Rijksmuseum v. Nat Hist, v. d. Werffpark, Ingang Raamstceg: Werkdagen 8.30—12, 1.3&- 6 uur; 's Zaterdags 8.30—12 uur: Kosteloos. RJks her barium, Nonnensteeg 2a: Dagelijks van 9—12.30 en 2—5.30 uur. Kosteloos. Hortus Botanicus: tijdelijk gesloten. Nederl. Hist Natuurwetenschappelijk Museum (Steenstraat la): Alle werkdagen behalve 's Maandags van 104 uur; 's Zondags 1—4 uur. Rijksprentenkabinet (Kloksteeg 25): Geopend op werkdagen van 1.30—4.30 uur nam. 's Zon dags gesloten. Kosteloos. Tot 15 Juli tentoonstelling van Rembrandt- teekeningen. Werkdagen 1%—4H uur; kosteloos. Rijksmuseum van geologie en mineralogie (Garenmarkt 1 c)Op werkdagen van 9—12 en 11/24 uur. Kosteloos. Rijksmuseum voor Volkenkunde (Steenstraat). Geopend alle werkdagen van 10—3 uur (1 Nov. —16 Febr.) van 10—4 uur (16 Febr.—1 April en I Oct.—1 Nov.), van 10—5 uur (1 April—1 Oct) Alle Zon- en Feestdagen van 1 uur af. Ge- sloten: 3 Oct. en Nieuwjaarsdag. - Maandag f0.25; alle ovorlge dagen f. 0.10. BIOSCOPEN: Luxor-Theater, Stationsweg: 8 uur nam.: „Het groene licht". Woensdag- en Zaterdagmiddag 2 uur, Hemel vaartsdag en Zondag van 27 uur doorl. voor stelling en 8 uur nam. Trlanon-Theater, Breestraat 31. 8 uur nam. Woensdag- en Zaterdagnamiddag 2 uur Duikboot „Dl". Hemelvaartsdag en Zondag van 2-7 uur door- loopende voorstelling. Lldo-Theater. Steenstraat 39: 8.15 uur nam.: „Een stad op. stelten". Woensdag- en Zaterdagnam. 2.30 uur, He melvaartsdag en Zondag doorl. voorstelling van 2—7 uur en 8.15 uur. Casino-Theater. Hoogewoerd 49: 8 uur nam- Verloren in de wildernis". Zondag van 4 tot 7 en van 8 tot 11 rnir. Hemelvaartsdag 24*,£ en 8 uur en Zondag van 4 tot 7 en van 8 tot 11 uur, Woensdag- en Zaterdagnam. te 2.30 uur. Rex-theater, Haarl.straat: lederen werkdag 2 uur nam. en 8 uur nam.: „Bruiloft in Walklki" Hemelvaartsdag en Zondag doorl. voortel ling 2—7 en 8 uur nam. Novh-bloscoop (Katwijk aan Zee): Vrijdag, Zaterdag en Maandag 8 uur „Michaël Strogoff, de koerier van den tsaar". Dinsdag, Woensdag en Donderdag 8 uur: „Truxa onder schijnwerpers". DIVERSEN: 's Dinsdags, Mare 13: Medisch Opvoedkundig Bureau. 9l/r—11 uur voorm. 's Woensdags: Inst. v. Praeventieve Genees kunde. Consultatiebur. v. Alcoholisten. 8 u. nam, 's Donderdags: Inst. voor Praeventieve Ge neeskunde (1ste Binnenvestgr. 22). Inenting tegen diphterie. 3>/t uur 's middags precies. 's Vrijdags: Inst. v. Praeventieve Genees kunde. Consultatiebureau v. Beroepskeu». 4-5 uur nam. De apotheek Hooigracht 48 ls dag en nacht geopend voor leden v. h. ziekenfonds „Tot Hulp der Menschheld", echter van nam. 8 uur tot voorm. 8 uur alleen voor spoedreceptea De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken wordt van Zaterdag 21 Mei tm. Woensdag 25 Mei waargenomen door cm apotheken: D. J. v. Driesum. Mare 110. tel. 400 en E. B. de Metz, Kamerling Onneslaan 28. tel. 3553. Donderdag 26 Mei, Hemelvaartsdag, tm Vrijdag 27 Mei neemt waar apotheek C. o. Duyster, N. Rijn 18, tel. 523. Voor Oegstgeest: mej. J. Doedens, Wllbel- minapark 8, tel. 274. De geneeskundige Zondagsdienst te LeWen wordt van Zaterdagavond 8 uur tot Maandag morgen 8 uur waargenomen door de doctoren Jasperse, Meyboom, Nleuwzwaag en Verbruggen. Te Oegstgeest wordt deze dienst dan waarge nomen door dr. Varekamp, Tel. 1916. SASSENHEIM. Tocht „Ouden yan Dagen". Evenals vorige jaren onthaalt de Oranje- vereeniging de ouden van dagen op een mooien tocht. Het plan, dat voorlooplg vastgesteld, omvat den geheelen dag. af datum is bepaald op 16 Juni. Of het ontworpen plan uitgevoerd kunnen worden, hangt van de offeryaa- digheid der ingezetenen af. Dezer dag- zullen zij een bezoek om bijdragen en vangen. De jaarlijksche wedstrijden polltie-schletvereenlging „Wilhelmlna au len in het laatst van Juni worden gen den. Tot voorzitter (directeur) <j® Coöp. Spaar- en Voorschotbank voor na en Tuinbouw is door het bestuur ge* de heer G. Rotteveel. WARMOND. Geslaagd voor het eerste gedeeld diploma B machinistenexamen de 0b. A. db Wilde, alhier.

Leidsch Dagblad | 1938 | | pagina 6