Oplossingen Goede oplossingen der raadsels uit het vorige Nel van Reetien Nu tref je het beter: raadsel en anekdote kan ik gebruiken, be dankt. Zoo heb jij Moeder fijn verrast op Moederdag. En heb je dit Donderdag weer kunnen doen? Ik hoop. dat jullie een pret- tlgen dag gehad hebben. Beppie Henzen Ik denk. dat iedereen blij is met dit zomersche weer. Profiteer er maar flink van. Heerlijk, nu je luchtige zomerkleeren aan te hebben, hè? Ella Meinema Ik zal maar niet ja- loersch zijn op je bed en tevreden zijn met dit korte briefje! Verleden week had ik ook dubbel, dat ben ik nog niet vergeten. En, na zoo'n lange wandeling is het gezond vroeg te gaan slapen. Martha Rosin Je ingezonden raadsel lijkt me heel aardig, maar je moet ook alle woorden, daarvoor noodig, aan mij op geven. Of wilde je mij eerst aan het op lossen zetten!? Drietal de Vos Ik heb alleen de klei ne Prinses gehoord. Jullie boften, dat jul lie alles nog eens konden hooren. Flora de Wit Je ziet, dat het hl orde Is met je 3 oplossingen. Ja. het was on verwacht zomerweertje voor ons. Barend Koole Ik denk. dat jü nog wel menig keertje in het water zult dui ken dezen zomer. In jouw geval lijkt het me dan ook dubbel aardig, met een vriendje in Zuid-Afrika te coTrespondeeren. Rietje Brandt Ik hoop en vertrouw, dat je rapport-cijlers me weer zoo zullen verrassen. Zoo lees je toch telkens een hoek na de prijsraadsels. Den vorigen keer ook. van Cobi. is het niet? Worden Elbe's beentjes al bruin van het liggen in de zon? Alida van der Holst Ik begrijp, dat je vol bent over het op handen zijnde Lentefeest. Met zoowel pijpkruid halen jullie werkelijk de lente binnenshuis. Leuk, dat jullie het allen zelf gaan plukken Onnoodig, je te zeggen, hoe ik het vind, dat je me er zooveel over vertelt. Dat weet je weL Ik help mee wenschen voor mooi weer op Hemelvaartsdag. Zusjes de Nïe Van Soetje had ik nooit gehoord; jij bent voor mij de eerste. Alleen bij prijsraadsels moeten jullie elk apart de oplossingen schrijven, met gewone raadsels hoeft dit niet. Alida Stikkelorum Nu kom ik ook met een weerpraatje! Regen is nu toch wel acal welkom na zooveel droge weken. Maar je wandeling heb je Zondag kunnen maken. Koosje Stikkelorum Dat gaat al weer een heelen stap verder op school. Heb je het lijn gevonden? Jan Bronsgeest Jouw planten heb ben gelukkig geen last gehad van droogte. Zoo heb je pieizier van je bloembak. Het oplossen gaat maar prachtig bij jou: alles weer goed. Janny van Groeningen Ik denk, dat „De kleine Lord" dat wel een beetje op ztjn geweten heeft van Jouw boek! Dat ver liep dus weer „ongedacht". Maar het is toch goed afgeloopen, en nu hoop ik. dat Je je boek mooi vindt. Dirk Crama Jantje mag nu ook mee doen. en ik heb uit je brief begrepen, dat deze raadsels ook van hem waren. Het is geen gewoonte, dat verhaaltjes door kin deren ingezonden, geplaatst worden. Wel raadsels en anekdoten Bep Crama Mollie wil zeker, dat er meer notitie van hem genomen wordt. La ter zal hij wel goede vriendjes met Broer tje worden. Dat is een makkelijke manier van afscheid nemen voor Neeltje. Groet haar nog terug van mij. Ans Nieuwenhuys Als ik goed onthou den heb is het Woensdag jouw feestdag. Van harte gefeliciteerd dan en een heel prettigen dag. Ik geniet nog onder mijn werk door jou!.Begrijp je dat ook? Koos Kromhout Heerlijk, dat je ver jaardag zoo nadert. Je telt de dagen ze ker af. Truida Overduyn Het lijkt me toe, dat je een goede keuze hebt gedaan, al ken ik dit boek niet. En het is prettig er lan ger wat aan te hebben. Ik ben echt blij voor je. Nel van der Bijl Winteri>akje uit en zomerpakje aan, dat geeft elk jaar op nieuw eeu verkwikkend gevoel Voor je broertje en zusje breekt nu ook een goede tijd aan. Hannie de Wekker Nu ben ik natuur lijk heel benieuwd naar je rapportcijfer. Jullie hebben Moeder laten smullen en jezelf ook wel een beetje, denk Ik. Suusje de Wekker Je bent wel heel gul zoo! Je weet wel waarmee, hè? Als ik reken twee per week, heb ik al voor meer dan een jaar genoeg. Kun je dat al mee uitrekenen? Is de Juffrouw weer beter? Nu kun je zingen; „Wij hebben nummer. 1. Om vooruit te komen. 2. Vuur. 3. Kuilenburg; Rozendaal; Breskens; Oi- deneaal; Apeldoorn. 4. Olm; den; iep. 5. Het beste paard struikelt wel eens. 6. Het zadel. 7. Rotterdam; rood, Edam, tor. otter, raam. 8 Stokpaard; stok, paard. twee kleine poesjes, met pootjes zoo zacht als fluweelKen je dat versje? Het zijn Bobbie en Neel. Ietje Borgmeyer Jammer, dat je een oplossing te weinig hebt. Schrijf er liever, als je ze weet, méér op. Hier de beloofde titels, maar ze zijn niet van te voren be kend: „Het rimpelig vlak ,,De storm over de prairie", .Het buurtje", .Het hoold omhoog". Joop Schouten Het doet me plezier, dat je met zooveel animo de raadsels oplost. Viertal Hartevelt En hoe vindt jullie Benjaminnetje het op de kleuterschool? Zij had twee gewichtige dagen achter el kaar Ik hoop. dat het beide feestdagen voor haar geworden zijn. Rie Develing Dat geeft een drukken tijd. Vind je het fijn? Marietje Laman Wat heerlijk, fiets tochtjes met Vader te mogen maken. Ik hoop op veel mooi weer voor je. Dank voor je raadsel. Wlm en Paul Laman Maar jongens, ik kan mijn oogeu niet gelooven. Hebben jullie zooveel gekregen samen? Mag ik raden? Voor de fiets! En vertel me nog eens wat over het konijntje. Janny Nolles Hartelijk welkom en ik hoop, dat jij ook spoedig mee zult zeggen, dat het zoo leuk is. Lucie en Beppie Paats Ik hoop. dat jullie goede berichten hebben over jou, Beppie. En Lucie, nu heb ik niet eens ant woord op mijn vraag. Ik ben nu nieuws gierig of ik het goed heb. Met de raadsels waren jullie niet fortuinlijk dezen keer. Dirkje van Duin Nu wordt het weer bedrijvig op het strand en breekt de drukke tijd weer aan. Je briefjes vlotten best, met een beetje hulp van je zusje. Huibertje van Duin Het was voor je kleine zusje dan ook een heele nieuwe wereld aan het strand. Heel begrijpelijk, dat ze er niet van wilde scheiden. Je hebt mooie sieraden. De anekdote is té gezocht. Leuntje Koekebakker Je briefje is me even lief, al is het op een gewoon velletje. Die Dollie! Het was haar zeker te nauw in den stoel, na de vrijheid op het strand. Bedankt voor je anekdote. Fie Verboon Zwieren willen jullie toch, al kan het dan niet op het ijs. Als jullie maar op het verkeer passen! Annie van der Vos Ik hoop, dat Je Je zomerschoentjes veel zult kunnen dragen. Dan hebben we mooi weer! Jeanne de Geus Wat een pracht- cadeau! Mag je er al op uit? Truusje van Weizen Ik denk. dat je wel heel wat bezoekjes aan Hansje zult brengen. Viertal de Neef Mien, om te beginnen feliciteer ik jou hartelijk met den 23sten Mei. Ik wensch je een prettigen dag toe. Voor jou is het een feestweek, Jannie. Zin zou ik wel hebben, maar waarschijnlijk geen tijd voor jullie tentoonstelling. Ik hoop er over te lezen. Suze Plantfeber Dat mag ik graag hooren, wat je schrijft over je rapport. Raadsel en anekdote zijn niet zoo geschikt. Misschien heb je nog wel eens wat anders. Hennie Legeer Nee. zulke duidelijke raadselbrieven krijg ik niet veel. Het gaat Je al goed af. Ik hoop ook, dat het voor jullie „sokkenweer" blijft. Ootoa Verlind Ik begrijp best. dat jullie het wel leuk vonden, dat het Prin sesje huilde en jullie haar nu konden hooren. Lydia Botermans Wat een gezellig groote konijnen-familie hebben jullie nu! En dat se in verschillende kleedjes gesto ken zijn, is juist aardig. Jettie Heyloo Nou, nou, het heeft ca deautjes geregend bij je. Wat ik hier voor me zie, is snoezig. Daar bof ik dus ook een beetje bij! Jouw poppenwagen was ook goed. Rudi van Straten Ook zeer welkom ontvangen Leny Hartwijk, Annie Winkelmaj van Reenen, Rika de Graaf. Beppie zen, Emma de Groot, Geertrui de Rietje de Vos, Toos de Vos, Joke dt Flora de Wit, Annie van Katwijk Meinema, Nellie Meinema. Martha 1 Ineke Boterenbrood, Elsje Boteren! Jacques Vallentgoed, Abram Fakkel, drika Hueting. Mien Verstraaten, Scheer, Tootje Scheer, Anny Bekooy, van der Holst, Barend Koole, Rietje Bi Rietje de Nie, Soetje de Nic, Annie R Wim Keyzer, Rietje Keyzer, Nanny K Piet Lagas, Alida Stikkelorum, Koosje kelorum. Jan Bronsgeest. Henny van Ida Maria de Graaf, Janny van Gro gen. Dirk Crama, Bep Crama, Jantje ma. Gerrie Zandbergen. Mientje vat mond, Jannie Boom, Rietje Boom, I Arnoidus. Ans Nieuwenhuys. Jo van 't de. Laurens v. d. Eykhoff, Adrlaan Vliet, Marietje van Vliet, Bernard Vliet, Jan Spijker. Johan Spijker. R Leemans, Jan Uitdenboogaard, Koos K hout. Corrie van Weizen. Jannie van zen, Bram Wiggers. Mientje de \V Marie Weeda, Llentje Weeda, Tr Sluymer, Janna Struik, Nel van der Hannie de Wekker, Suusje de We Jack de Geus, Suze de Geus. Joop Sc ten, Annie Schouten. Annie Schipper, Hartevelt, Prijna Hartevelt, Cootje H velt, Jannie Hartevelt, Ria Smits, Sleyser, Rie Develing. Marietje La Willem Laman. Paulus Laman, Janny les. Dirkje van Duin. Huibertje van I Leuntje Koekebakker, Fie Verboon, A van der Vos, drie goede oplossingen zo naam (op mooie kaart, ook een n raadsel er bij, van wie?), Jeanne de Truusje van Weizen. Jannie de 1 Mientje de Neef, Nellie de Neef, JetJ Neef, Suze Plantfeber, Hennie Legeer, Verlind. Lydia Botcrmans, Jettie He Rudi van Straten, Willy Schoonwater, Boogaard, Cobie Wijnbeek. Nico Marietje Hoppenbrouwer Jaap K Truida Overduyn. Carla Optendrees, L Optendrees, Beppie Ootendrees, Liesje Driel, Ankie van Driel. Beppie Bouter, Smittenaar. bij ons. Weet je, waarover ik verwon ben? Dat je brief er nog zoo keurig ziet, nu je zoo moest schrijven. Van h beterschap. Ria Boogaard Het was in orde nu rapport. Dat geeft een smakelijke afw. ling op school voortaan. Cobie Wijnbeek Ik waardeer het. je me toch nog even schrijft, ondank drukke dagen. Overigens heel prettig, het druk te hebben, zooais Zondga! Nico Smit Beterschap voor Moede: Nellie. Deze anekdote vind ik niet gesel Marietje Hoppenbrouwcr Natua zijn nieuwe raadsels welkom als zij te bekend zijn. Jaap Kruit Aardig dat je een Z Afrikaansch vriendje hebt. Wat een i dommen voor een jongen heb jij van dak gehaald! Nu kun je gaan knuta Dit raadsel kan ik niet plaatsen Carla Optendrees Carla, wat bei blij met dit briefje! Dat je mij schrijft; Je bent dus weer veel betel thuis; ik wensch je geluk met dit a Nu aansterken en dan hoop ik, dat je i gauw de oude bent. Ankie van Driel Wat zal dat een rassing voor Oma geweest zijn. Nu kaï jullie altijd zien. Liesje van Driel Jullie maakten heele wandeling; het was er ook hee wede voor. Ik denk, dat het Vrijdag drukke dag was voor den dokter V gelukkig een feestelijke drukte. Beppie Bouter Een brief op liet i pertje! Bedank Toos voor haar briefje vond het heel prettig, weer zooveel hooren. Moeder is door jullie ook verwf dat komt haar toe. hè! De vraag van zal ik niet vergeten, maar het n nog wel eventjes duren. Hartelijke groe Rie Smittenaar Gelukkig bereikt brief me nog net bijtijds. Ja, met je vr dinnetjes heb ik al kennis gemaakt. F citeer Moeder van mij. Annie Klos Hartelijk gefeliciteerd een prettigen verjaardag Er is altijd heel wat te babbelen en ls het toch nog een lange corresponde geworden. Maar nu zet ik een streep, den volgenden keeer. Allen hartelijk groet door Jullie Raa&seKante, Mevr. M. J. Boterenbr

Leidsch Dagblad | 1938 | | pagina 22