Uit de Omstreken LEIDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Donderdag 19 Mei 1938 VISSCHERIJ BERICHTEN EEN WARE VERRASSING 3j| 10 Katwijksche loggers naar zee. WEERBERICHT. NOVA-THEATER MICHAEL STROGOFF DE KOERIER VAN DEN TSAAR AGENDA VISCHPRIJZEN. IJMUIDEN. 19 Mei. Tarbot 7060 et. per KG.; Tong 7046 ct. per KG.; Heilbot 9074 ct. per KG.; Griet 28 12 per 50 KG.; Groote schol 3012 idem; Mid delschol f.30—27 idem; Zetschol f.3635 idem; Kleinschol f.304.60 idem; Bot f.108 idem; Schar f. 11.501.60 idem; Tongschar f.1913 idem; Poontjes f. 5.75—2.60 idem; Groote schel - visch f.2615 idem; Middel schelvisch f.1613 idem; Kleinmiddel schelvisch f.159.50 idem; Kleine schelvisch f.93.80 idem; Groote gul f. 10—6.30 idem; Kleine gul f. 12—2.70 idem; Wyting f. 3.20—2.10 idem; Makreel f. 3.10—110 idem: Versche haring f. 5.50 idem; Kabeljauw f.32—13.50 per 125 KG.; Vleet f.2.38 per stuk; Leng f. 1.450.60 per stuk: Koolvisch f.2818 per stuk. Aan den afslag 3 trawlers: IJm. 37 met f. 3090: IJm. 26 f.3240; IJm. 94 f.1830: 1 kotter: E. 238 f.440 en 7 loggers: IJm. 204 f.610; KW. 89 f.680; KW. 159 f.1720; KW. 22 f.710: KW. 158 f.660; KW. 29 f.630; KW. 132 f.41. Te Vlaardingen en Scheveningen wordt nog niet gemonsterd. Tusschen 6 en 8 uur is gisteravond de eerste groep van de Katwijksche haring vloot, bestaande uit 10 schepen, van IJmul- den ter visscherij vertrokken. Maandag as. kan dus de eerste aanvoer verwacht wor den. Het monsteren had gisteren te Katwijk een vlot verloop. Van de bemanningen der 10 schepen hebben slechts 3 leden geweigerd te monsteren. Zooals men weet zou de eer ste groep reeds vorige week naar zee zijn vertrokken, terwijl gisteren de tweede groep had mogen vertrekken. Zeer waarschijnlijk zal de Visscherij Centrale thans de ultvaart- data van de andere schepen een week later stellen, zoodat de tweede groep dan a.s. Woensdag zee mag kiezen. Te Vlaardingen en Scheveningen heeft het hoofdbestuur van den Chr. Bond. gister avond aan zijn leden met den meesten aan drang geadviseerd om te gaan monsteren, omdat zooals het bestuur bekend maakt ..wij geen enkele verantwoordelijkheid voor een eventueel conflict mogen aan vaarden". Hedenmiddag vernamen wij echter, dat noch te Vlaardingen noch te Scheveningen werd gemonsterd Vanmiddag komen zoowel de reeders als de werknemers wederom in vergadering bijeen. Barometerstand. Gistermiddag 2 uur: 758. Hedenmiddag 2 uur: 762. BINNENLANDSCH WEERBERICHT. Medegedeeld door het Kon. Ned. MeteoroL Instituut te De Bilt. Hoogste barometerstand 768,3 te Janmayen. Laagste barometerstand 750,2 te Kopenhagen. Matige tot zwakke wind uit Noordelijke rich tingen. Aanvankelijk opklarend met kans op nachtvorst. Overdag gedeeltelijk bewolkt en iets warmer. Waarschijnlijk droog BU1TENLANDSCH WEEROVERZICHT. Medegedeeld door het Kon. Ned. MeteoroL Instituut te De Bilt. De Arctische luchtstrooming drong in den afgeloopen nacht tot onze omgeving door. Zij bracht echter geen belangrijke afkoeling in onze omgeving, doch wel een verandering in het algemeen weerkarakter. Dezelfde Noorde lijke luchtstrooming brengt over Scandinavië en de Britsche eilanden vrij koud weer. In Lap land vriest het zelfs nog. De Poolhoogedruk heeft zich verder nog wat verder naar het Zuiden uitgebreid en strekt zich van Janmayen tot nabij Ierland uit. Deze hooge druk wordt in het Westen aangetast door een nog weinig beteekenende Oceaan-depressie. Over de Oost zee strekt zich nog een lage drukvoor uit. met kernen over Denemarken en Zuid-Duitschland. Hier komt nog vrij veel regen voor. doch het is t-e verwachten, dat deze storing zich Noord- oostwaarts zal verplaatsen. Over Duitschland, Polen en Centraal-Europa geeft een Oostwaarts trekkende storing nog zwaren regen. WEERSOMSTANDIGHEDEN. HEDENOCHTEND 8 UUR. Parijs: N.N.W., 10 gr. C.. zw. bewolkt. Londen: N.W., 7 gr. C.. zw. bewolkt. Berlijn: W.Z.W., 13 gr. C., half bewolkt. Nice; N„ 14 gr. G.. regen. LUCHTTEMPERATUUR 9 uur voorm.: 13 gr. C. (44 gr. F.). 12 uur 's middags: 14 gr. C. (48 gr. F.). HOOGWATERTIJDEN TE KATWIJK a. ZEE Voor Vrijdag. Voorm. 7 u. 0.5 min.; nam. te 19 u. 35 min. WATERTEMPERATUUR. Zweminrichting „Poelmeer". 's Middags 12 uur: 14 gr. C. Zweminrichting „De Zijl". 's Middags 12 uur: 16 gr. C. LICHT OP VOOR FIETSERS e.a. Donderdag: 9.23 n.m. tot 4.28 v.m. AALSMEER. De Chr. Gem. Zangver. „Halleluja" (dir. de heer J. C. HuLsbosl behaalde op het, concours te Dordrecht ln de sup. afd. een lsten prijs met 320 p De heer H C. Gooszens van Aalsmeerderdijk, lid van „Halleluja", wist eveneens beslag te leg gen op een lsten prijs ln het sollstencon- cours aldaar als bassolist. HAARLEMMERMEER. Verbreeding Kruisweg te Hoofddorp. Naar wij vernemen is thans, vanwege den provincialen waterstaat, een begin ge maakt met de werkzaamheden tot verbree ding van het voor het kleinverkeer be stemd gedeelte van den primairen Kruis weg tusschen den Hoofdweg en den spoor- overgang nabij den Geniedijk te Hoofddorp. Het was n.l. gebleken dat bedoelde rijweg daar ter plaatse te smal was voor twee voertuigen om elkaar behoorlijk te kunnen passeeren. Kinderverlamming. In de Verlengde Venneperstraat te Nieuw j Vennep doen zich twee gevallen van kin- J derverlamming voor. Voor het diploma schoolraad slaagde de heer J Snel, onderwijzer aan school I ihoofd de heer J. A. van Arkell te Nieuw Vennep. Op 23 en 30 Mei zal te Nieuw-Vennep de gelegenheid worden geboden tot ln-1 enting tegen roodvonk en diphteritus. Door den burgemeester van deze ge meente is aan den heer C. E. L. Dijkstra, agent van politie der gemeente Haarlem mermeer, wonende te Hoofddorp, op zijn verzoek ale zoodanig eervol ontslag ver leend met ingang van 1 Juni a.s. en zulks in verband met zijne benoeming tot adjunct-Inspecteur van politie te Zwolle. Tot voorzitter van den Kring Haar lemmermeer van den R.K. Land. en Tuin- bouwbond, is in de plaats van wijlen den heer P. W. Blom, die deze functie met veel ijver en toewijding heeft vervuld, benoemd de heer C. Suidgeest te Hoofddorp HILLEGOM. Demonstratie der E.H.B.O. De EH.B.O., afd. Hillegom, hield gister avond een groote oefen-demonstratie op het spoorweg-emplacement bij het station Hillegom der Ned. Spoorwegen. Zooals ge woonlijk was er vrij veel belangstelling van genoodlgden. w.o. vele doktoren en de bur gemeester. Er waren vijftien patiënten te verbin den in een goederenloods, waarna deze per ziekenauto en een vrachtauto naar een ziekenhuis werden gebracht, een bollen schuur aan den Stationsweg. Alles is goed verloopen. Leden der afd. Nieuw-Vennep werkten eveneens mede. Het was een goede demonstratie. Snelverloopen „wilde staking" bij de Arnoud. Toen gisteravond te 7 uur de nachtploeg met het werk op de kunstzandsteen fabriek „Arnoud" zou beginnen, verklaarden 18 man. in verband met een kletn loongeschil, den arbeid niet te willen aanvatten. Op 1 Mei 11 was hun op het loon nog een toeslag gegeven. Zti verlieten de fabriek, doch om 9 uur meldden 11 hunner zich weer aan. waarop te halftien de zeven anderen volgden. Allen werden tot het werk toegelaten. Vanmor gen is de dagploee gewoon aan het werk gegaan. Deze „wilde staking" heeft dus wel een zeer snel verloop en einde gehad. KATWIJK AAN ZEE. heeft het genoegen U te kunnen aan kondigen een gebeurtenis op filmge bied. Wij brengen Vrijdag 20, Zater dag 21 en Maandag 23 Mei, aanvang 8 uur, de verfilming van het onster felijke werk van JULES VERNE grootste Heldenfilm tot op heden ooit vertoond. Een meesterlijk en ongekend boeiend filmwerk, met .ADOLF WOHLBRÜCK als KOERIER VAN DEN TSAAR. - Een romantisch filmwerk vol grandioze heroïek, boeiend en meeslepend door zijn overweldigende actie en fantastische massa-regie. 1449 Meer. dan 10.000 medewerkers SCHITTEREND VOORPROGRAMMA Plaatsbespreking tusschen 56 uur aan de kassa en telefonisch no. 400. Vanaf Dinsdag 24 Mei brengen wij U het laatste woord op het gebied van Circus-Sensatie „TRUXA ONDER SCHIJNWERPERS" eens over het type der te bouwen huizen. Velen willen huizen met zomerhuisjes, die aan badgasten kunnen worden verhuurd; anderen vragen goedkoope arbeiderswonin gen. Volgers spr. is echter niet de belang rijkste vraag, hoe, maar waar de nieuwe woningen moeten komen. Dat kost het gemeentebestuur heel wat hoofdbrekens, zooals de heeren mr. Woldringh v. d. Hoop en Dubbeldam nader aantoonden. Ver schillende leden voerden hierover het woord; de meesten verklaarden zich voor den bouw van arbeiderswoningen die niet het risico van verhuren aan badgasten op leveren. Bij de rondvraag werd geïnfor meerd naar de maatregelen, die genomen moeten worden, als eens oorlogsgevaar over ons mocht komen. De burgemeester ant woordde, aat deze zaak bij het gemeente bestuur in behandeling is en dat binnen kort hierover meer zal gehoord worden. Met woorden van dank aan de nieuwe be stuursleden sloot de voorzitter en eindigde met dankzegging. Onze vroegere plaatsgenoot de heer J. Verkerk te Medan (N.O.I.) is bij keuze telegrafisch benoemd tot inspecteur van politie te Medan. De heer H. Fharemeijer, zomeragent alhier, is met ingang van 1 Juni a.s. be noemd tot agent van politie te Dordrecht. MAANS- OP- EN ONDERGANG. 19 Mei op: 0 uur 14; onder 9 u. 11. KATWIJK AAN ZEE. Propaganda-avond Ned. Herv. Radio-omroep. Deze vergadering werd in Casa Cara ge houden. Spreker was dr. A. J. Rennes uit Strijen, voorzitter der vereeniging. Deze las den 122sten Felam, ging voor ln gebed en zette vervolgens uitvoerig de beleeke- nis van een Ned. Herv. Radio-omroep uit een. Wij willen geen scheuring, aldus spr.. Men kan lid worden van onze omroep en revens lid zijn van een andere omroepver- eeniging. Wij willen geen beslag leggen op allen zendtijd, maar een gedeelte ervan zooals de V.P.R.O. heeft, dan zijn wij te vreden. Wij hebben volle waardeering voor het werk van de N. C. R. V.. maar het zui ver kerkelijke werk kan deze niet doen Dat willen wij en daarvoor willen wij eeni- gen zendtijd hebben. Dat is geen onder mijning van zekere omroep, wij willen geen afbraak. Het gaat niet om hatelijke con currentie, maar om opbouwend werk voor onze Herv. Kerk. De propaganda in den afgeloopen winter heeft de levensvatbaar heid voor de Herv. omroep duidelijk bewe zen. Spr. eindigde met een beroep te doen op aller medewerking. Nadat eenige vra gen beantwoord werden, sloot spr. met dankgebed. Vergadering Chr. Hist. Kiesvereeniging. De Chr. Historische Kiesvereeniging hield een vrij druk bezochte ledenvergadering in „Casa Cara". De voorzitter.. L. v. d. Zwan, opende, las Rom. 12, en hield een nabe trachting op de verkiezingen van het vorig jaar en wees op de naderende verkiezingen in het volgende jaar Van het bestuur kan niet altijd voldoende kracht uitgaan daar verscheidene bestuursleden overladen zijn met ander werk. Het bestuur wil daarom de vergadering in de gelegenheid stellen, nieuw bloed in het bestuur te brengen en treedt ln zijn geheel af. Bij de stemming j behaalden de meerderheid: L Kruit, A. Brouwer, J. Haasnoot, L. v. d. Zwan, B v. d Bent en D, Verloop. Voor de zevende bestuursplaats kreeg niemand de meerder heid, waarom deze plaats voorloopig on bezet blijft. De heer C. van Oeffelen bracht verslag uit over de gehouden alg. verga dering in Amsterdam. De heer v. d. Zwan hield een inleiding over den woningbouw te Katwijk, waarover nog al veel te doen is. Wel is er in de laatste tientallen Jaren ontzettend veel gebouwd, doch er heorseh' thans weer woningnood. Men is het niet tot en met Zaterdag 28 Mei ontvangt elkie kooper van f. 1. aan levensmiddelen (ultgez. sui ker) een bon met nummer. - Wie Maandag 30 Mei as. de meeste bons inlevert, ontvangt Een schitterend theeservies De tweede: een nest schalen De derde: een luxe kaasstolp Bovendien heeft iedere 10de kooper keus uit een Theepot - Slerkannetje Siervaas - Bloempot, of 2 pracht kop en schotels (blauw) Nummers worden Maandag 30 Mei be kend gemaakt. - U kunt ook P.K. zegels ontvangen in plaats van bons. 1437 LISSE. GROOT FESTIVAL TER EERE VAN HET 40-JARIG JUBILEUM VAN „TROU MOET BLYCKEN". Uitmuntendheid Fanfare: V.O.O.A, Lisser- dijk; afd. Uitmuntendheid Harmonie: „St. Ceacilla" Voorhout en Leidsch Harmonie- gezelschap, Leiden; Eere-afd. Harmonie: Hillegomsche Harmoniekapel, Hillegom. Een groot aantal lauwerkransen, lauwer takken, medailles en geldprijzen is uit geloofd. Het belooft een mooie dag te wor den. De jury zal bestaan uit de heeren: M. Bolderdijk, dirigent en A. Driessen, Toon kunstenaar. Uit de bepalingen vernemen wij. dat het absoluut verboden is vóór 12 uur muziek te maken, zulks in verband met de gods dienstoefeningen welke dien morgen ln de onderscheidene kerken worden gehouden. Een auto-bestuurder heeft alhier weer eens den ijzeren llchtpaal bij de Vuursteeg totaal afgereden. Welke auto-bestuui dei- dat geweest ls. is onbekend gebleven. Na de aanrijding heeft hij het wijselijk ge vonden weder ln de auto te stappen en uen weg te vervolgen voordat omwonenden konden vaststellen wat het auto-numrr.e. was, zoodat de dader bij de politie onbe- kend ls gebleven. Op de terreinen van de Lissesche Kis tenfabriek werd een partij hout gestolen. Hiervan werd aangifte gedaan bij de po- iitie welke een onderzoek heeft Ingesteld doch de daders nog niet op het spoor is gekomen. NOORDWIJK. Weer een raadsvergadering. Ten tweeden male in acht dagen tijds ia de raad dezer gemeente voor een openbare vergadering bijeengeroepen. Deze vergade ring zal gehouden worden morgenavond te acht uur De agenda vermeldt slechts één punt. n.l. voorstel tot vaststelling van schadevergoeding aan L. Graaf van Lim burg Stirum in verband met de Woensdag- sche Watering. Daar de burgemeester met vacantie ls, zal de loco-burgemeester, weth. E. L. de Witt, deze vergadering presideeren. Gevonden: een damestaschje m. lnh., een alpinomuts, een rijwlelbelastingmerk, een grijze jongensjas, een rozenkrans, een bruin sandaaltje, een grijze pet. Inllchtin- gen over bovenstaande voorwerpen worden uitsluitend verstrekt des Woensdags en des Zaterdags van 18—19 uur ten politle- bureele te Noordwijk-Binnen. Bij de politie werd wederom aangifte gedaan van diefstal van een rijwiel. Op den Heerenweg is de motorrijder V uit Delft, bij het doorrijden van een bocht geslipt. Door den val liep hij een hersenschudding op. Nadat dr. Nlekerk hem medische hulp had verleend, is hij per ziekenauto naar zijn woning vervoerd. NOORDWIJK AAN ZEE. Voor het examen van Radiotelegrafist op visschersvaartulgen is geslaagd onze plaatsgenoot, de heer D. v. d. Niet. Burgemeester van Wijnbergen voorz. van het Eere-Comité. Ter gelegenheid van het 40-j. jubileum van de Harmonie „Trou moet Blycken" wordt op 2en Pinksterdag een groot festi val gehouden. Van het eere-comité, dat ls samengesteld uit notabelen der gemeente, is burgemeester dr. 6. van Wijnbergen voorzitter. Burgemeester van Wijnbergen zal ook het festival met een rede openen. Het officieele programma is als volgt sa mengesteld: Dinsdag 31 Mei des avonds om 8 uur Openingsconcert, aangeboden door de Harmonie „Adolph Kolping" te Lisse. Feestconcert door de Hillegomsche Har monie-kapel. dat gegeven zal worden in de Gemeentelijke muziektent. Op den 2en Pinksterdag zal des middags cm 12 uur de officieele opening plaats heb ben in de gebouwen van H. B. G. door bur gemeester dr. S. van Wijnbergen, terwijl om 1 uur een marschwedstrijd aanvangt in de Tulpenstraat Des middags om 2 uur ls er een gezamenlijke marsch, welke uitge voerd zal worden door 400 muzikanten on der leiding van den heer Bolderdijk. Om 2.15 uur begint er een concert. Aan den wedstrijd die daarna volgt zal worden deelgenomen door de volgende vereenigir.- gen: Hillegomsche Harmoniekapel, Hille gom; P. C. en L.. Leiden; „Adolph Kol ping". Lisse; „Devote" Leiderdorp; V.O.O.A Lisserdijk; „Sint Caecllia" te Voorhout; .Tot Ontwikkeling", den Haag; Kunst na Arbeid. Bennebroek; „Excelsior" den Haag; Leidsch Harmoniegezelschap, Leiden. De vereenigingen welke aan het concert deelnemen zijn de volgende: 3e afd. Har- j monie: Harmonie „Katwijk" te Katwijk a. d Rijn; 2e afd. fanfare: „Excelsior', Den Haag; le afd. Harmonie: P C. en L., Lel den: „Kunst na Arbeid" Bennebroek: le fd Harmonie Adolph Kolping". Lisse; .Tot Ontwikkeling", den Haag; le afdee- üng Harmonie: „Devote", Leiderdorp; afd OEGSTGEEST. Loop der bevolking. Gevestigd: Q. H. vsin Noort. Endegeest; M Versteegen. Endegeest; J. Roorda en gez.. Nassaulaan 23; J. M. Visser, Deutzstr. 16 lnw.; M H Mllller. Dorpsstraat 8 lnw.; H. Pastoor, Leldschestraatweg 2; A. K. A. OUsberti Hoden- Pi)l, Emmalaan 7; W. J. Vooys. Valkenburger- weg 9; C. E. Angenent, Leldschestraatweg 7; H. J. Rongen. De Kempenaerstraat 65; Th. v. d. Meer Pluimgraaf. Sumatrastraat 16; E. V. van Schravendyk, W. de Zwijgerlaan 43; P. Hols- wilder. H. Morschweg 115. Vertrokken: A. M Plemp van Dulveland. n Lelden. Bocrhaavelaan 22; E. Helrsch, Sar- phatistraat 106; J. M. Hendriksen, n Lelden Roodborststraat 52; A. A. Hagelaar. geb. van Dijk n. Arnhem, Thomas a Kemplslaan 98; G. C. S. Dlkshoorn. n. Lunteren, Boschlaan 20 J. B. Neuteboom. geb. Otto, n. Lelden, Kabeljouwsteeg 8; J. Winkel, n Tilburg, Burg. Duijsstraat 71; J. Holtruat en gez.. n. ld. ld.; P. de Haan, n. Achtkarspelen, Buitenpost; G. Bloemendaal, n. Rtjnsburg, Burg. Meüboom- straat 6; M. v. d. Dop. le Gortestraat 13; A. M. van Twlsk, n. Lelden, Papengracht 23; M. W. Oudshoorn, n. Voorburg. Veenkade 50; M. C Lamboo. n. Haarlemmermeer, Vijfhuizen. Spieringweg 560; W. F. Verkuijlen en gez.. n. Lelden, v. d. Waalsstraat 41; B. A. van Har- tevelt, n. Lelden, Haarlemmerweg 53; P. C. E. Sprangers. n. Leiden. Vreewijkstraat 16; J. H. Ringrose, n. Batavia (N.I.). Burgerlijke Stand. Geboren: Rudolf, z. van P. Jansen en M. C. Jansen; Willy, z. van C. v. d. Beidt en W. S de Jong. Ondertrouwd: W. H. Peyrot, won. te Heem stede, en Th. C. Pijnaker Hordijk; H. F. B. M. Kortmann en M. H. Mtiller. Autobotsing. Op den nieuwen Rijksweg nabij Rhijnhof is een personenauto. be6tuurd door C. J. v. W te Alphen a. d. Rijn, komende van den Hoogen Morschweg. toen deze zich ln de rich tine Den Haas wilde begeven ln botsing gekomen met een uit de rlohtkne Haarlem komende auto. bestuurd door A. S. wonende te Enschedé. Uit een door de politie ingesteld onder zoek bleek, dat W. geen voorrang had ver leend aan de andere auto. Beide auto's werden zwaar beschadigd-: de bestuurders kwamen er echter zonder ernstig letsel af. Procesverbaal is opgemaakt Hedenmorgen omstreeks 6 uur werd de politie telefonisch medegedeeld dat er in de Haarlemmertrekvaart nabil het Leld- sche Tolhek een auto ln het water lag Het ergste werd gevreesd, daar zelfs de zittingen uit den wagen, drijvende in de nabijheid werden aangetroffen. Uit een in gesteld onderzoek bleek, de vrachtauto, toebehoorend aan den expediteur den heer V. alhier bil het achteruit rijden in het water terechtgekomen was. De bestuurder H. v. E. kwam er zonder letsel af. De wagen is door het Moto:huis gelicht. Gistermorgen is een 4 wielig motor rijtuig waarachter een aanhangwagen was gekoppeld, rijdende op den Haagschen straatweg nabij de Drie Witte Palen, op onverklaarbare wiize in den grasberm ge reden. waardoor de aanhangwagen is ge kanteld. De lading, bestaande uit aard appelen werd daarbij over den weg ver spreid. Een 4 tal boomen. eenigs paaltjes en een parkeerbord zijn geheel ven leid Door den garagehouder Kranenburg ls de wagen weer overeind gezet en ingeladen. De bestuurder van de auto Chr. v d M wonende te Beflioum, bekwam geen letsel. HEDEN. Luthersche Kerk: Leidsch a Capella-koor 8.15 uur nam. StadsgehoorzaalGroot Nationaal Zangcon. cours n.m. 7 uur. In den Vergulden Turk: Aandeelhoudersverc N.V. Nationaal Veem. 4 uur nam. VrUdag. In den vergulden Turk: Stichting voor Mon- tessori-onderwijs. Spr. dr. A. de Vletter, 81/4 uur nam. Stationsweg 12: Verg. v. aandeelhouders NV Leidsche Duinwater Mij., 1VA uur, voorm. Delft (Phoenixstraat 47): Aandeelhouders- vergadering N.V. RiJnlandsche Betonbouw Mij 8 uur nam. Zaterdag. Zomerlust: „Het Leidsche TooneelgezelschaD n.m. Vh uur. BIOSCOPEN: Luxor-Theater, Stationsweg: 8 uur nam.: „Artistenbloed". Woensdag-, Donderdag- en Zaterdagmiddag 2 uur, Zondag van 27 uur doorL voorstelling en 8 uur nam. Trlanon-Theater, Breestraat 31. 8 uur nam Woensdag- en Zaterdagnamiddag 2 uur? „De groote Gambini". Zondag van 2-7 uur doorloopende voorstelling Lldo-Theater, Steenstraat 39: 8.15 uur nam- „Wereldstad". Woensdag- en Zaterdagnam. 2.30 uur. Zon dag doorl. voorstelling 27 uur en 8.15 uur. Casino-Theater. Hoogewoerd 49: 8 uur nam. „De vlucht naar het geluk". Zondag van 4 tot 'i en van 8 tot 11 uur. Woensdag- en Zaterdagnam. te 2.30 uur. Rex-theater. Haarl.straat: IedereD werkdag 2 uur nam. en 8 uur nam.: „Drie handige meisjes". Zondag doorl. voorstelling 2-7 en 8 uur nam, DIVERSEN: 's Dinsdags, Mare 13: Medisch Opvoedkundig Bureau. 9</j11 uur voorm. 's Woensdags: Inst. v. Praeventleve Genees kunde. Consultatiebur. v. Alcoholisten. 8 u. nam. 's Donderdags: Inst. voor Praeventleve Ge neeskunde (1ste Binnenvestgr. 22). Inenting tegen diphterie. 3»/» uur 's middags precies. 's Vrijdags: Inst. v. Praeventleve Genees- kunde. Consultatiebureau v. Beroepskeuze. 4-* uur nam. De apotheek Hooigracht 48 ls dag en nacht geopend voor leden v. h. ziekenfonds „Tot Hulp der Menschheld", echter van nam. 8 uur tot voorm. 8 uur alleen voor spoedrecepten. De avond-, nacht- en Zondagdienst der apotheken wordt van: Zaterdag 14 t.m. Vrijdag 20 Mei a.s. waargenomen door de Apotheken; J. E. M. ten Dijk. Haven 18. tel. 85; A. J. Donk, Doezastraat 31. teL 1313 en J. Doedens, Wilhel- minapark 8, Oegstgeest, tel. 274. VOORSCHOTEN. Aanrijding. Op den hoek Papelaan-Veurscheweg kwamen gisteravond omstreeks 6 uur twee auto's ln botsing. De heer J. C. de B. uit Wassenaar reed van de Papelaan den Veurscheweg op, toen van het dorp een auto naderde in de richting Veur, bestuurd door A. H. de P. uit Nootdorp. Laatstge noemde reed links van den weg en meende met nog meer links rijden een botsing te voorkomen, maar de heer de B. stuurde zijn auto eveneens naar de trambaan, zoo dat een botsing onvermijdelijk was. Beide auto's kregen belangrijke materleele schade. Proces-verbaal zal worden opge maakt. Raadsagenda. De raad komt ln vergadering bijeen op Dinsdag 24 Mei a.s. des avonds te 8 uur. 1. Notulen: 2. Ingekomen stukken; 3. Wijziging ambtenarenreglement; 4. Wijzi ging bouwverordening; 5. Credlet feeste lijkheden regeerlngsjubileum HM. de Ko ningin; 6. Verzoek P. Vlag Inzake herzie ning uitbreidingsplan; 7. Arbeidsovereen- komstenbesluit; 8. Overname grond voor trottoir van N.V. „De Twee"; 9. Steun verlening aan kleine tuinders; 10. Ver zekering van gemeentegelden; 11. Aanvul ling orde- en veiligheidsverordening: 12. Onderhandsche aanbesteding schilderwerk gemeente-woningen; 13. Overneming grond verbreeding Leldscheweg; 14. Intrekking raadsbesluit doortrekking Wijngaarden- laan; 15. Comptabiliteitsbesluiten; 16- Rondvraag. WARMOND. De ten bate van de Warmondsche Wijkverpleging ln deze gemeente gehouden collecte heeft de somma opgebracht van f. 54,09. Een mooi succes! De alhier gehouden collecte ten bate van de blinden te Wolfheze heeft de somma opgebracht van f. 15.55. De Warmondsche Fanfare zal op Za terdag 28 Mei as. deelnemen aan het groot natonaal muziekconcours te Rotterdam en uitkomen in de afd. Uitmuntendheid. ZEVENHOVEN. Raadsagenda. De raad komt Maandag a.s. om acht uur (zomertijd) ten raadhuize bijeen. 1. Notulen; 2. Ingekomen stukken en mededeeiingen: 3. Huur noodslaehtplaata (en); 4. Prov. weg op v.m. spoorbaan; Vaststelling rooilijn ingevolge de woning wet voor bebouwde kom Noordetnd: 6. Ver. zoek verlenging ontruimingstermijn van onbewoonbaar verklaarde woming Verlaan. 7. Voorstel van B. en W. tot onbewoonbaar verklaring der woningen Nos. 109/110 <Cou- prle); 8. Vaststelling vergoeding ingevolge art. 101 der L.O.-wet over 1935 voor de Bijz. Scholen; 9 Bespreking verbetering straat in Dorp en Noordetnd en zoo nood» geldleenlng; 10. Begrootings-wijagn» dienstjaar 1937 en 1938; 11. Rondvraag. ZOETERWOUDE. Onze plaatsgenoot de heer H. J Valu- meijer is met Ingang van 1 Juni 1938 oe- noemd tot agent van politie 2e klasse Dordrecht. B. en W. dezer gemeente hebben be sloten de steunregeling voor kleine w" ders van toepassing te verklaren. De in het leven geroepen commissie1* staat uit weth. Onderwater als voorzin een vertegenwoordiger der werkgevcs r een der werknemers. Secretaris is de n H. J. M. Sieverding. I Door de arbeidsbemiddeling is - v i tiental werkloozen geplaatst bij de Gasbetonfabriek aan den Hoogen waardoor het aantal ingeschreven I loozen verminderde tot 47. 2—2

Leidsch Dagblad | 1938 | | pagina 6