Laga superieur op de Varsity LEIDSCH DAGBLAD, Maandag 16 Mei 1938 Derde Blad No. 23968 79sie Jaargang Hel duel Feyenoord-Heracles houdt aan De Delftenaren winnen de belangrijkste wedstrijden Quiet- promoveert naar de eerste klasse Voor den K.N.V.B. werden gisteren de volgen de uitslagen verkregen: Kampioenschap van Nederland: D.W.S. Feyenoord 12, PSVHeracles 17. Afdeelfng I, promotie 3e klasse: BFCWater graafsmeer 0—1 (W. promoveert, BFC degra deert); Alkmaarsch Boys—ZVV 4—1 (ZVV de gradeert). Afdeeling II. promotie 2de klasse: Hermes- DVS—Emma 12. Promotie 3de klasse: RDM—Hoek van Hol land 42. 3de klasse: Celeritas—Hillinen 00. Promotie 4de klasse: VDSRouwkoop 1—3; Pechvogels—Bodegraven 2—2. Afdeeling III: promotie 2de klasse: Quick— Rigtersbleek 30. Afdeeling IV: promotie 2de klasse: Herode Valk 0-2. Afdeeling V: le klasse: HSCLeeuwarden 5—4; promotie 2e klasse: FVC—Hoogezand 0—3. Van Overal. De. spanning in den strijd om het landskampioenschap stijgt ten top! Feyenoord won in Amsterdam op het nippertje met 21 van D.W.S., terwijl Heracles in Eindhoven korte wetten maakte met P.S.V., dat met 7I werd gekraakt! De stand luidt: Heracles 7 6 0 1 21—9 12 Feyenoord 7 5 2 0 187 12 D.W.S. 6 0 3 3 3—7 3 Be Quick 6 114 7—13 3 PS.V. 6 0 2 4 5—18 2 Na de rust bleef aanvankelijk H.D.V.S. verre in de meerderheid, maar Emma ver dedigde zoo energiek, dat er voor de Schie dammers bijna geen doorkomen aan was. Na verloop van 25 minuten gaf L. Janse, na mooi werk van Borrani H.D.V.S. de lei ding (1—0). Met dit doelpunt scheen de zaak beslist. Veertien minuten voor het einde ontsnapte Ockenburg en uit diens voorzet joeg Zwaan den bal langs Beun. waardoor de stand gelijk was (11). En vier minuten later was het al weer Zwaan, die een keurig doelpunt maakte «12). Ileel H.D.VS. viel in de laatste minuten aan. Borrani schoot nog eens tegen den onderkant van den lat, maar wat H.D.V.S. verder ook probeerde, de stand bleef on gewijzigd. Celeritas besloot de gewone competitie niet een puntloos gelijk spel tegen Hillinen, dat een geheel nieuwe voorhoede probeerde Rouwkoop leverde een uitstekende pres tatie door V.D.S. op eigen terrein een 31 nederlaag toe te brengen, terwijl Bodegra. ven zich op het laatste oogenblik tegen Pechvogels de overwinning zag ontgaan en met een gelijk spel genoegen moest nemen. Quick promoveert ln de Oostelijke af deeling naar de 1ste klasse. Rigtersbleek werd met 30 geklopt en dies was het feest ln Nijmegen! De eindstand is hier: Quick 4 4 0 0 15—1 8 Rigtersbleek 4 2 0 0 6—5 4 P. E. C. 4 0 0 4 2—17 In het Zuiden won de Valk met 02 van Ilero, dat daardoor definitief werd uitge schakeld. Bleyerheide 3 3 0 0 135 6 De Valk 4 2 0 2 8—8 4 Miranda 3 111 9—8 3 Hero 4 0 1 2 3—12 1 Njord wint de overnaadsche twee. Onder ideale weersomstandigheden heeft Neerland's studeerende jeugd gisteren op de Amsterdamsche Bosch- baan den strijd op de riemen aange bonden. Deze universiteitswedstrijden vorm den een goeden" inzet van het roeisei- zoen. Zij zijn bovenal een succes ge worden voor Laga, dat er voor het eerst sedert 1927 in geslaagd is het hoofdnummer te winnen en dat daar naast op de eerste plaatsen der twee andere belangrijke nummers, de vier- zonder-stuurman «11 de jonge acht, wist beslag te leggen. Als tweede in het „klassement" volg de Triton, dat tweemaal zegevierde, namelijk in de lichte vier en de jonge twee. Nereus, Njord en Aegir wonnen elk één race, resp. de Overnaadsche Vier, de Overnaadsche Twee en de Jonge Vier. Zoo is dus niemand met leege handen naar huis gegaan. De Delftenaren, die zoo keurig voor den dag kwamen, hebben weer iets van hun oude glorie doen herleven, al waren ze niet over de geheele linie superieur. In de jonge vier moesten zij met de tweede plaats achter Aegir genoegen nemen en in de Overnaadsche Vier speelden zij zelfs heelemaal geen rol, maar in de drie ove rige nummers, waarin zij uitkwamen, be wezen zij, wat zij waard waren. In deze races toonden hun ploegen een groote ho mogeniteit, het lichaams- en waterwerk waren in alle opzichten af en de snelheid navenant. Triton kan eveneens op een sucsesvollen dag terugzien. Over het algemeen vormden de Utrech tenaren forsche, vechtlustige ploegen, maar zij misten de noodzakelijke rustige beheer- sching. Hun lichte vier beschikte over uit nemende kwaliteiten, die dan ook tot de overwinning hebben geleid. De jonge twee was eveneens een keu rige ploeg, die door een misverstand bij den start twee lengten achterstand kreeg, doch niettemin met vier lengten de zege behaalde. De Oude Vier en de Jonge Acht hebben fanatiek tot het uiterste gestre den. doch zij waren tegen het voortreffe lijke werk der rood jakken niet ougeWas- sen. Njord heeft het er heel wat minder goed afgebracht. De Overnaadsche Twee maakte evenwel veel goed. Dit was een schitterend ploegje, dat van meet af geleidelijk uitliep en zon der de minste bedreiging als eerste dc finish passeerde. Voor de rest troffen wij de Leidc- naren steeds in de achterhoede aan. Nereus presteerde ook al veel minder, dan men van dr. Meurer's vereeniging ge wend is. De meerendeels jonge ploegen misten het noodige zelfvertrouwen. De Groningers lieten een niet onbe- langrijken vooruitgang zien. Maar al te vaak hebben zij een tevergeefsche reis naar de hoofdstad gemaakt, maar ditmaal dwong hun roeien respect af. Zelfs brach ten zij het tot een overwinning in het openingsnummer de Jonge Vier, en deze zege was volkomen verdiend. Deze wed strijd was een der fraaiste van den dag. waarin het gevecht eigenlijk uitsluitend ging tusschen Laga en Triton, die elkaar weinig toegaven. Op de laatste 500 meter evenwel kwam Aegir dat onder den wal roeide en goed was blijven volgen, van de derde plaats naar voren schieten om met een formidabelen eindspurt als eerste door de finish te gaan. In de Jonge Acht werd Aegir derde, voor Nereus en Njord, in de Overnaadsche Vier werd, zij het met mi niem verschil, Laga geklopt. In de Lichte Vier viel den Groningers de tweede plaats ten deel met een grooten voorsprong op Triton II en Njord, doch in het hoofdnummer hadden zij nog niets in tc brengen, hoewel hun achterstand niet al te groot mag worden genoemd. Het had maar heel weinig gescheeld, of zij waren voor Njord, dat vierde werd. geëindigd. In ieder geval hebben zij thans geleerd goed vol te houden, de race keurig uit te roeien, zonder krachten te verspillen. Het hoofdnummer. De grootste belangstelling trok vanzelf- sprekend het hoofdnummer, dat der Oude j Vieren, dat terecht onze Nederlandsche „boatrace" kan worden genoemd. Temeer is deze vergelijking met het Engelsche voorbeeld steekhoudend, daar het de laat ste jaren voornamelijk een wedstrijd was tusschen twee ploegen, namelijk Nereus en Triton, die van 1930 af de race elk viermaal hebben gewonnen. Doch ditmaal was het kort na den start wel duidelijk, dat noch Nereus/noch Tri ton met de gouden blikken zouden gaan strijken. De ploegen lagen voor de afvaart ge reed aan. de volgende boeien: (gerekend van den Noordelijken oever): 1. Aegir. 2. Triton, 3 Njord, 4. Nereus, 5. Laga. I Een pijlsnelle start, waarin Nereus en Triton iets aan het hoofd liggen, gevolgd door Njord en Laga, terwijl Aegir dadelijk op de laatste plaats achterblijft. Triton verkrijgt dan even de leiding, doch de Utrechtenaren kunnen hun te hooge tem po, 35 slagen in de minuut, niet volhou den, waarop Laga uitloopt. Met een mooien, langen doorhaal en een baan- tempo van 32 rukken de roodjakken zich geleidelik aan los. Op 750 m-eter is er tus schen Laga en Triton nog een halve leng te verschil, op korten afstand gevolgd door Nereus en Njord, die een onderling verschil van een taflengte hebben. Laga zet krachtig door en als de halve baan achter den rug is, komt er een halve lengte licht tusschen de booten. Nereus is inmiddels naar de vierde plaats afgezakt, terwijl Njord iets inloopt op Triton. De onderlinge afstand tusschen de vier laat ste ploegen is dan ongeveer een halve lengte. Veel verandering komt er niet in de positie. Triton slaat wederom een hoog tempo, namelijk 34 en is op 1500 metei iets ingeloopen. Dan komt de eindspurt. De Utrechtenaren spannen hun uiterste krachten in. Zij verkleinen, aangemoedigd door vurige kreten op de tribune, den achterstand tot een halve lengte, maar Laga beheerscht de situatie. Nereus doet ook nog een poging om wat naderbij te komen en verovert na een kort duel met Njord de derde plaats. Zoo wint Laga de Varsity-1938 met een halve lengte voorsprong op Triton. Ne reus. dat in den strijd om de leiding bui ten beschouwing kan blijven, volgt op an derhalve lengte, even voor Njord. De Gro ningers vormen een sluitstuk op eenige lengten. De tijd van Laga bedroeg 7 min. 10.5 sec. zooals men weet won Triton het vo rige jaar op dezelfde baan in 6 min. 57 sec. De andere nummers. Het nummer jonge vier, waarvoor Njord, Triton. Laga en Aegir aan den start ver schenen, gaf een spannenden strijd te aan schouwen tusschen Laga en Triton. De Delftenaren hadden vrijwel de geheele baan een voorsprong van 3/4 lengte op de donkerblauwen, doch deze verkleinden hun achterstand in een feilen eindstrijd tot een kwart lengte. Tezelfdertijd kwam zooals reeds hierboven gememoreerd, Aegir verrassend opzetten om de beide andere concurrenten op het laatste moment te passeeren en daarmede de overwinning in de wacht te sleepen. Voor het nummer overnaadsche vier ver trokken Njord. Laga. Aegir, Triton en Ne reus en ook deze race was vol spanning. Triton maakte den snelsten start gevolgd door Nereus, Njord en Laga. De Utrechtenaren hadden aanvankelijk de leiding met een lengte, doch Nereus liep geleidelijk in. Op de halve baan bedroeg het verschil nog maar een halve lengte; Njord en Laga waren ver afgezakt. Nereus gaf vervolgens tien, goedzittende „harde" en veroverde daarmede den kop. Met een rustigen langen slag gingen de Amsterdam mers op het doel af, maar Triton bleef hen op de hielen volgen, het gevaar werd ech ter bezworen, mede door het onregelmatig roeien der Utrechtenaren en doordat hun D.W.S.Feyenoord. Feyenoord heeft een kleine, benauwde lege op de Amsterdammers behaald, een overwinning, welke volkomen verdiend was, doch in het laatste kwartier van de tweede helft aan een heel dun draadje hing. Ongetwijfeld demonstreerde Feyenoord het beste voetbal. Vooral in de eerste helft waren er perloden, waarin de Rotterdam mers over alle linies domineerden. Het behoefde dan ook geen verwonde ring te wekken, dat na een half uur Feyenoord door de Vroe en Kantebeen reeds een 20 voorsprong had, waardoor menigeen dacht, dat de Rotderdamsche ciub van de overwinning reeds zeker was. Maar een tegenpunt van Melchers Sr. het eenige goede, wat de D.W.S.-midvoor dezen middag heeft gedaan bracht de spanning er weer in, die ook na de rust vol komen bewaard bleef. Mede hierdoor was het voor de toeschouwers een aantrekke lijke ontmoeting, al stond het spelpeil leenszlns hoog. D.W.S. probeerde een nieuwe opstelling, «elke niet voldeed. Het zwakke punt van ie Amsterdamsche ploeg is de voorhoede en ofschoon deze linie geheel gewijzigd vas, viel er ook nu geen verbetering te con- ttateeren. Feyenoord was in haar gewone opstel ling verschenen. Het klopte soms wonder wel tusschen de linies en als Kantebeen wat beter op schot was geweest, dan zou de *ege van Feyenoord zeker hooger zijn uit gevallen. Eigenlijk had de beslissing reeds in de eerste helft kunnen vallen, indien de heer Van Moorsel niet een ernstige fout had gemaakt en ten onrechte een doelpunt van Kantebeen annuleerde. Gelukkig heeft het annuleeren van het Feyenoord-doel- P»nt geen verdere gevolgen gehad, maar het had wel eens beslissend voor den ge helen wedstrijd kunnen zijn. P.S.V.Heracles. PS.V. heeft kansloos van Heracles ver ban, ofschoon er in het veldspel van de heide ploegen nauwelijks eenig kwaliteits verschil viel te bespeuren. Het spel op hot middenveld was echter ook het eeni- ?e. waarin de Eindhovenaren de gelijken waren van hun tegenstanders. Het verschil tusschen beider aanvalsspel en beider de fensieve kwaliteiten was zeer groot, zóó groot, dat de Almeloërs daarvoor zeker zege met vier doelpunten verschil ver dienden. Dat het scorebord zelfs een ver gil van zes doelpunten aanwijst <17) danken de Oostelijken aan het feit, dat met het fabriceeren van hun goals na de rust nogal geluk hadden. Ofschoon de zuidelijke defensie het den °°stelijken aanvallers wel gemakkelijk Raakte, mag toch gezegd worden, dat de Heracles voorhoede een prachtige linie Was. een linie, welke meer dan een klasse torker was dan de Eindhovensche aan- yal. Van P.S.V.'s voorhoede viel vrijwel niets goed te zeggen. H)j de rust leidde Heracles nog slechts met 1—2. Hermes D.V.S. was tegen Emma voort durend in de meerderheid, doch verloor desondanks met 2—1, waardoor een be- snssingswedstrljd noodzakelijk wordt. Hermes D. V. S. 4 2 1 1 118 5 «nma *4211 75 5 Overmaas 4 1 0 3 6—11 2 En in het Noorden leverde Hoogezand den Huizummers een onplezierige verras sing door hen op eigen terrein met liefst 0—3 te slaan, waardoor de kansen tusschen deze twee weer volkomen gelijk zijn. F. V. C. 4 2 11 9—5 5 Hoogezand 4 2 11 75 5 G. R. C. 4 0 2 2 4—10 2 Het Vierbonden-tournooi. Haarlem wint den beker, Leiden den tweeden prijs. (Van een eigen verslaggever). Het was gisteren, met het verzetten van den tijd, vroeg dag voor de L.V.B.-spelers, die de Leidsche kleuren ln het Vierbonden- tournooi te Zaandam gingen verdedigen. Te hallnegen. dus halfacht oude tijd, draaide de motor reeds van de groote touring-car, die spelers, officials en enkele belangstel lenden naar de houten stad zou brengen, waar het jaarlijksch sportgebeuren, het Voetbalfeest voor de deelnemende bonden zou plaats vinden. Inderdaad is het in spor tief opzioht een voetbalfeest geworden, ter wijl het aan den vroolijken noot op de heen- en terugreis zoowel als op het Z-F C.-terrein en aan den gezamenlljken maaltijd, waarbij de Leidenaars als steeds den toon aangaven, niet heeft ontbroken. Het resultaat der wedstrijden was, dat de beker door den Haarlemschen Voet balbond, thans voor de tweede maal achtereen, werd gewonnen. Leiden ver wierf den tweeden en Amsterdam den derden prijs, terwijl Noord-Holland op de vierde plaats eindigde. LeidenNoord-Holland. I11 ons verslag van den laatsten oefen wedstrijd van het L.V.B.-elftal tegen A.S.C. schreven wij, dat de L V.B.-vertegenwoordi gers in den wedstrijd tegen het pittige Noord-Hollandeche team uit een ander vaatje zouden moeten tappen om een be hoorlijk resultaat te verkrijgen en.... in derdaad hebben de Leidsche roodbroeken gisteren getoond daartoe in staat te zijn. In een uitstekenden wedstrijd hebben de Leidenaars de stevig spelende Noord-Hol- ianders waarlijk overspeeld. Over alle linies toonde Leiden zich de meerdere en elke aanval opnieuw beteekende groot gevaar voor het doel van onze Noordhollandsche buren. Van het begin tot het einde stond de Leidsche verdediging pal, waarbij de halflinie, zonder het voedend spel te ver- waarloozen, uitstekend steunde. De voor hoede was eveneens in uitstekenden vorm, met de rechtervleugel als bijzonder gevaar lijk. Neijeboer overtrof zichzelf en zeker zul len 's keepers handen nog lang hebben na gegloeid van de felle schoten door hem in gezonden. Met 30 werd de eerste wed strijd tegen den N. H. V. B. gewonnen; de doelpunten werden door Neijeboer, Houps en N.N. gescoord. HaarlemAmsterdam. Haarlem—Amsterdam was na een pitti- gen wedstrijd met een 22-uitslag geëin digd. In de verlenging wist Haarlem het winnende doelpunt te maken, zoodat Leiden tegen Haarlem in de finale kwam. LeidenHaarlem. den L. V. B. dan ook spoedig de leiding, die echter voor de rust opnieuw door Haarlem's linksbuiten werd te niet gedaan. 22. Deze stand bleef door schitterend verdedigen aan beide zijden gehandhaafd tot vijf minuten voor het einde. In deze periode waren vele spelers van beide elftallen, die twee zware wedstrijden achter den rug hadden, totaal uitgespeeld. Haarlem maakte toen een vrij gelukkig doelpunt en wist er vlak voor het einde nog een aan toe te voegen. Met 42 won Haarlem dus ten slotte den wedstrijd en den beker. In de veriiezersronde won Amsterdam ver diend met 63 van Noord-Holland, waar mede de hoofdstedelingen dus de derde en de N. H. V. B. de vierde plaats bezetten. Aan een gezamenlijken maaltijd werden de prijzen door den heer De Haan, eerelid van den K. N. V. B. die, zooals de voorzit ter van den organiseerenden bond, de heer Delveaux in zijn openingswoord opmerkte, niet mag ontbreken, met een toepasselijk woord uitgereikt. Naast de hulde aan bestu ren, officials en spelers, liet spr. een woord van bijzondere waardeering hooren om de aanwezigheid bij de finale van Zaandam's burgemeester, waaruit spr. meende te mo gen concludeeren, dat de autoriteiten daar mede aantoonen de opvoedkundige waard' van het voetbalspel te waardeeren. Nog meerdere spelers veerden he> woord waaruit viel op te maken dat alle bonden stellig van plan zijn het volgend jaar den beker aan den H. V. B. afhandig te maken. Het Vierbonden-tournooi is opnieuw uit- I stekend geslaagd. I Schoolwedstrijden van A.S.C. Spannende eindstrijden in het verschiet. De mogelijkheid bestaat, dat beide L. D. wisselprijzen definitief gewonnen worden. De halve eindstrijden in het seniorestournooi van Zaterdag j.l. hadden een zeer eenzijdig verloop. De bekerhouder. Kennis is Macht, bleef het Kamerlingh Onnes-laboratorium elftal met 3—0 de baas en nóg productiever was de Chr. H.B.S. uit Alphen-aan-den-Rijn, dat den doelman der Ulo-school van den heer Van Rijswijk liefst zesmaal het nakijken gaf, terwijl zijn collega aan de overzijde geen en kele keer gepasseerd werd. Zooveel te meer spanning belooft a.s. Zater dag de wedstrijd tusschen Kennis is Macht en de Alphensche H.B.S., welke laatste school wel een heel mooi debuut in deze competitie maakt. Gelijk wij reeds eerder schreven, gaat de beker bij een overwinning van het „K. is M elftal definitief in het bezit van deze school over. daar zij hem dan driemaal achtereen heeft gewonnen. De Leidsch-Dagblad-wisselbeker werd ir. 1928 voor het eerst verspeeld en toen gewonnen doorKennis is Macht, dat er daarna eerst in 1936 weer in slaagde het kleinood te veroveren. Ook het vorige jaar traden de men- schen van de Avondschool zegevierend uit het strijdperk, zoodat een derde overwinning ln sucessie hen tot eigenaars maakt. Wij zijn er evenwel van overtuigd, dat a.s. Zaterdag de sterkste twee ploegen binnen de ijnen komen zoodat men van een uiterst span- nden strijd verzekerd kan zijn. Wij zijn geneigd de Alphensche papieren iels hooger aan te slaan dan de Leidsche, waar mede dan tevens dc strijd om den wisselprijs weer volkomen open zou zijn! I stuurman tot tweemaal toe uit de baa* I ging. NereiLs won met 3/4 lengte, Njord's achterstand bedroeg drie lengten, daarna volgden nog op een afstand Aegir en Laga. In de lichte vieren, waarin de strijd werd aangebonden door Aegir. Njord en twee ploegen van Triton, was Triton I favoriet. Van het begin af hadden de Utrechtena ren de leiding. Aegir hield aanvankelijk goed bij. maar roeide een te hoog tempo en zakte weldra af. Njord speelde in het ge heel geen rol. Dertig meter voor de finish verloor do riag van Triton zijn riem, zoodat de ploeg den laatsten afstand peddelend, moest af leggen. Zoo werd de achterstand van Aegir tot twee lengten verkleind. De vier-zonder-stuurman was een wed strijd zonder spanning. De Laga-vier, aan gevoerd door den schitterenden slag van Nes, gleed in een rustig rhythme door het water, een magnifieke ploeg, waartegen de Amsterdammers niets hadden in te bren gen. In de jonge twee startten Njord, Triton en Nereus. Triton had pech. doordat het als gevolg van een misverstand te laat ver trok en dadelijk twee lengten achter kwam. Doch de ploeg was volkomen superieur, liep geleidelijk in en klopte de anderen, die slechts moeizaam vooruit kwamen, met gemak. In de overnaadsche twee ging even eens de strijd tusschen Njord, Nereus en Triton, doch hier was de Njordploeg verreweg het sterkst. Nereus roeide slecht en zakte spoedig af. De pogin gen van de Utrechtenaren om in tc loopen hadden geen succes. Een spannend nummer was ten slotte dat der jonge achten, waarbij alle kleuren wa ren vertegenwoordigd. Triton en Laga lengden uit bij den start, gevolgd door Nereus, Njord en Aegir. Njord zakte spoedig naar de vijfde plaats af en speelde in het geheel geen rol meer. Na een halve baan lagen de Delftenaren 3/4 lengte voor op Triton, wier spurten geen gunstig resultaat opleverde. De Groningers werkten zich intusschen tot de derde plaats op, zij het met slechts een taflengte voorsprong op Nereus In den buitengewoon vinnigen eindstrijd liep Triton nog tot een halve lengte op Laga in doch de Delftenaren handhaafden hun voorsprong. Dc uitslagen De volledige uitslagen, luiden: Jonge vier: 1. Aegir. 7 min. 22 sec.; 2. Laga «op drie kwart lengte) 7 min. 24 sec.; 3. Triton, 7 min. 24.5 sec.; 4. Njord (ver). De winnende ploeg bestond uit de heeren U. A. Mesdag (boeg). F. C. Maathuis. G. I. Bakker, G. J. Ubbink (slag) en P. Rikke- been (pseudoniem) stuurman. Overnaadsche vier: 1. Nereus, 7 min. 26.3 sec.; 2. Triton, driekwart lengte, 7 min. 29.1 sec 3. Njord, drie lengten. 7 min. 38.4 sec.; 4. Aegir; 5. Laga. Winnende ploeg: A. G. Bessem (boeg). H. Maier. J. M. L. Phaff, K Dikken (slag) en C. J. M .Verbeek (stuurman). Lichte vier: 1. Triton. 7 min. 43.7 sec.; 2. Aegir (drie lengten) 7 min. 51.4 sec.: 3. Triton II. 7 min. 57.4 sec.; 4. Njord. Win nende ploeg: L. H. v. d. Hoeven (boeg). P. Henry. A G. Th. Becking. G. J. van Wie- ringen (slag), W. Nolen (stuurman). Hoofdnummer, oude vier: 1. Laga, 7 min. 10.5 sec.: 2. Triton (halve lengte). 7 min. 12 sec.; 3. Nereus, 7 min. 14.4 sec.; 4. Njord, 7 min. 15.5 sec.; 5. Aegir, 7 min. 20.3 sec. De winnende ploeg bestond uit de heeren; J L L. Bartlema (boeg). H. Herklots. P. H Godefroy. C. de Iongh (slag) en J. H. Hummel (stuurman). Overnaadsche twee; 1 Njord, 8 min. 45.2 sec.: 2 Triton (een lengte), 8 min. 48.7 sec. 3. Nereus. De winnende ploeg bestond uit de heeren: J. van Wulfften Palthe (boeg). D. van Leyden (slag) en J. Rom'oach (stuurman). Jonge acht: 1. Laga. 6 min. 35.5 sec.; 2. Triton (driekwart lengte) 6 min. 39.3 sec.; 3. Aegir (een en een kwart lengte) 6 min. 40.2 sec.; 4. Nereus (twee lengten); 5. Njord (ver). De winnende ploeg bestond uit de heeren: R. van Stolk (boeg), R. A. Bresowski, H. G. Klinkert, J. J. Siepman v. d Berg, J. H. Croockewit, H. T. Frijling, T. F. Risselada, R. J. Brakema (siagj en P. A. v. d. Hoeven (stuurman). Jonge twee: 1. Triton 8 min. 41.2 sec.; 2. Nereus «vier lengten). 8 min. 50.2 sec.: 3. Njord. 8 min. 54,6 sec. Winnende ploeg: M. van Woerden (boeg). J. P. de Vos (slag) en A. H. Ravesteyn (st.) Vier zonder stuurman. 1. Laga, 7 min. 2.2 sec.; 2. Nereus (vier lengten), 7 min. 12.7 sec. Winnende ploeg: B. J. G. v. d. Pot «boeg) E. A. Roosenburg, B. van Wijk en H. van Nes (slag) Tot dusverre werd de beker gewonnen door ..Kennis is Macht'' (3-maal), de Gem. H.B.S. (2-maal) en de Ambachtsschool, de Leidsche Chr. H.B.S. en het Kamerlingh Onnes-elftal elk éénmaal. Zoo langzamerhand komt er plaats tekort \oor de inscripties der winnende elftallen het geen het uiteindelijk bezit des te waardevoller maakt! In het juniorestournooi speelden de R.K. H.B.S. en de R.K. Ulo tegen elkaar gelijk, waarna de Ulo-scholieren, die ook het vorige jaar den beker wonnen, zich door strafschoppen in den eindstrijd plaatsten. Winnen de jongelui a.s. Zaterdag ook van de school van den heer v. Rijswijk, dan blijft de beker definitief op het Pieterskerkhof. De uitslagen van Zaterdag waren: Seniorestournooi Halve eindstrijden: Kennis is MachtKam. Onnes 3o Chr. H.B.S. (Alphen)Ulo v. Rijswijk I 6—0 Juniorestournooi: Halve eindstrijden: R.K H.B.S.—R.K Ulo Ambachtsschool I—Ulo v. Rijswijk i 0—1 Gewonnen na strafschoppen. Het programma voor "zaterdag luidt: Seniorestournooi 2 uur: Kam. Onnes—Ulo v. Rijswijk. 1ste ter rein (om den 3den en 4den prijs). 3 uur: Kennis is Macht—Chr. H.B.S. Alphen, lste terrein (om den lsten en 2den prijs). Juniorestournooi 2 uur R.K H.B.S.Ambachtsschool I 2ciu terrein <om den 3den en 4den pnis). 2 u. 45 R.K. Ulo—Ulo v Rijswijk 1 2de ter rein tom den lsten en 2den prijs). Onmiddellijk na afloop der wedstrijden. - kwart voor vijf. worden de prijzen uitgereikt. H. D. V. S.Emnta. De bezoekers hebben een gelukkige over awing behaald, want het heelt er tot 'n de tweede helft niet naar uitgezien, be punter, mede naar Dordrecht gin- MM- u de eerste helft kreeg het talrijke euoiiek weinig moois te zien en eigenlijk ni «er eenzijdig spelletje. Bijna voRrtdu- «>ch was H.D.V.S. In de meerderheid, 2r dat 2e er echter in kon slagen een "'Punt te maken. Eenerzijds was dat het van het feit, dat H.D.V.S. de aan- fc,fasl.01'dig afwerkte, anderzijds wijl de Un ,?ln8 van Emma voor haar taak 'olie berekend bleek. Ook in dezen wedstrijd heeft het L.V.B.- elftal keurig gespeeld In een snel en verras send spel had Leiden aanvankelijk de meeste en beste kansen. Binnen 5 minuten hadden onze jongens uit een voorzet van Neijeboer, uitstekend door Houps in het net geplaatst, de leiding. 10. Een minuut daarna echter was het, door den linksbui ten van Haarlem, reeds gelijk. 11. Het spel van het L.V.B.-elftal waé in zijn geheel echter van zoo'n gehalte dat er nog niets te vreezen was en met Leiden het meest aanvallend werd snel en doortastend ver der gespeeld. Beide Windhorsten, Houps en Neijeboer speelden dat het een lust was en I met een pracht doelpunt hergaf Neijeboer

Leidsch Dagblad | 1938 | | pagina 9