TJOKIAT DE LUXE De crisis in België Officieele verklaring der Oslo-staten lEIDSCH DAGBLAD - Tweede Biad tfaandag 16 Mei 1938 land- en tuinbouw vragenrubriek PASTILLE KWALITEIT REEPEN Een regeering Spaak Het vleesch voor de werk- loozen komt uit Duitschiand. Naar het „Hbld." verneemt, zal het bevroren vleesch, dat noodig is voor de bereiding van tien millioen kilo blik- vleesch (te distribueeren onder werk- loozen en behoeftjgen) voor een aan- 7ienlijk gedeelte worden betrokken uit Duitschiand; de onderhandelingen hierover tusschen de beide regeeringen zijn reeds in een vergevorderd stadium Het had onze aandacht getrokken, dat in hun antwoord op de vragen van het Eerste Kamerlid den heer Ruyt.er, de ministers Romme en Stecnberghe zich er eigenlijk niet over uitlieten, uit welk land het bevroren vleesch zal worden betrokken. Wel spraken zij van „het ingevoerde Deenschc vleesch", doch daarmede bedoelden zij den normalen invoer door particulieren, zooals die reeds sedert geruimen tijd plaats vindt Ten aanzien van het straks te importee ren bevroren vleesch voor de inblikking werd slechts verklaard: ..Het ligt in de bedoeling, de beschikking over dit vleesch, dat van uitstekende qua- liteit is. te verkrijgen door een ruiltrans- actle tegen andere landbouwproducten (stroo. tuinbouw- en zuivelproducten)." Nader onderzoek leert ons thans, dat dit niet genoemde land Duitschiand is. Het behoeft wel géén betoog, dat Duitschiand niet in staat is, om aan ons land 10 millioen kilo bevroren vleesch, overeenkomende met circa zestigduizend koeien, tegen zeer lagen prijs te leveren. De zaak zit dan ook zóó, dat Duitschiand dit vleesch zelf beeft verkregen door een ruiltransactie cn wel tegen industrieproducten. Op onze beurt zal ons land nu weer dit vleesch met Duitschiand ruilen tegen stroo, zuivel en groenten. Deze mijl op zeven werpt wel een schril licht op de gewrongen en ontredderde eco nomie van deze dagen.Doch niet min der schril belicht deze transactie de resul taten van zoovele jaren „ordening" van den rundveestapel! Minder melk en even veel vleesch, zoo was het doel. Veel en veel méér melk en een tekort aan vleesch is het resultaat geworden VRAGEN EN ANTWOORDEN. Vraag: Heb in myn tuin veel last van mieren. Hoe te handelen om dit ongedierte kwijt te raken. M B. te L. Antw.: U doet het best de nesten van deze dieren op te zoeken en uit te graven. Anders raakt U ze niet kwijt. Door het gebruik van verdrijvingsmiddelen verplaatst dit gedierte zich en blijft dus in den tuin. Vragen op Tuinbouwgebied aan de Redactie onder motto: ..Tuinbouw". NEDERL. TUINBOUWRAAD. Herdenking van het 30-jarig bestaan. De Nederlandsche Tuinbouwraad vierde Zaterdag zijn dertigjarig bestaan. In het hotel „De Twee Steden" te den Haag re cipieerde het bestuuT, onder voorzitter schap van den heer Jac. Smits (Naarden). De receptie werd zeer druk bezocht. De voorzitter van den N. T. R.. de heer Jac. Smits schetste de beteekenls van het der tigjarig Jubileum dezer organisatie en haar ontstaan. Spr. eindigde met den wensch, öat de Ned. Tuinbouwraad in de komende jaren nog veel moge bereiken voor dien tok van volkswelvaart, waarop Nederland recht trotsch kan zijn. Jhr. van Tets vertolkte als voorzitter van oe Kon. Ned. Mij- voor Tuinbouw en Plant kunde de gevoelens van zijn vereeniging. cn herinnerde aan den schitterenden staat van dienst van den Tuinbouwraad, tot de oprichting waarvan destijds de Maat schappij voor Tuinbouw en Plantkunde den stoot heeft gegeven. De heer C. Thim sprak namens de groep voor de bloemisterij uit den Tuinbouwraad en ir. Roebroek, dir- gcneraal van den landbouw, namens den minister van Economische Zaken. Dr. Mol- huysen wenschte met enkele hartelijke woorden den jubileerenden raad geluk na mens de drie centrale landbouworganisaties Te zeven uur vereenigden de bestuurders van den Tuinbouwraad en vertegenwoor digers van land- en tuinbouw-instellingen *r» vereenigingen zich aan een maaltijd, eveneens in hotel „De Tweede Steden", waarbij tafelpresident was de heer Jac. Smit?, voorzitter van den Raad. Voorts ^ten hierbij aan de heeren ir. Roebroek, mrecteur-generaal van den landbouw als vertegenwoordiger van den minister van Economische Zaken, E. p. Krelage, oud- voorzitter van den N.TJl., P. V. Valstar rcgeeringscommissaris voor den Tuinbouw, jj- A. w. van de Plassche, inspecteur van het tuinbouwonderwijs, J. C. M. Mensing, voorzitter van de Ned. Sierteelt Cen trale. en dr. A. J. Verhage, voorzitter van üe Vereeniging voor QJoembollencultuur. dezen maaltijd werd door ver- «niiiende sprekers het woord gevoerd. 1295 (Ingez. Med.) Onze Brusselsche correspondent schrijft: Moeilijk Is de crisis in België gebleven! Feitelijk stond reeds na het Congres van 24 April van het Katholiek Blok vast dat de dagen van het Kabinet geteld waren. Drie weken van eindelcoze onderhandelingen, van onverkwikkelijke tafereelen ln het Par lement. van felle politieke vergaderingen, van uitputtenden arbeid zijn ten slotte ver- geefsch gebleken om het Kabinet Janson, welks levenskracht op was, te redden. De motie van vertrouwen die de regee ring Woensdagavond omstreeks midder nacht na eindeloos gedebatteer en gemar chandeer heeft weten te verkrijgen, was slechts een Pyrrhus-overwinnlng, waarover niemand te spreken was. Deze politieke week zal België lang heugen! Een week van ongerustheid, zenuwachtigheid en hope- looze verwarring, die Woensdagavond haar hoogtepunt bereikt! De richtlijnen die de regeering dan met de motie van vertrou wen meekrijgt, laten aan vaagheid niets te wensChen over Behalve met de door de financleele Kamercommissie goedgekeurde fiscale ontwerpen (crisisbelasting en aan passing der accijns- en douanerechten) vertrouwt men dat de regeering de bezuini gingen op de uitgaven verder zal doordrij ven en het financieel evenwicht zal her stellen door een verhooging van ontvang sten! Dat is ten slotte alles waarover de drie regeerlngspartljen het hebben kunnen eens worden. De „Indépendance Beige" schrijft dan ook: „De partijen zijn machteloos: men heeft een gerechtvaardigde kritiek op de regeeringsplannen uitgeoefend, maar geen der partijen kon zich losmaken van detailkritiek en met een werkelijk alge meen plan voor den dag komen. Noch de partijen, noch personen, noch de regeering hebben een programma". Gaan we de meerderheid, die Woensdag avond de vertrouwensmotle heeft ge stemd, na, dan blijkt dat alle socialisten, de meeste liberalen en de Christendemo craten de linkervleugel van het Katho lieke blok zich voor de regeering hebben uitgesproken. Een minderheid, verdeeld over communisten, rexisten. Vlaamsche nationalisten en conservatieve Katholie ken stemt tegen. Deze versnipperde min derheid totaal 76 leden wijst er niet op dat de door de conservatieve Katholie ken zoo begeerde concentratie van alle Katholieken in aantocht is. Het beroep op de „eenheid van het Katholieke Blok" heeft er de Christen-democraten niet toe kunnen bewegen de regeering af te vallen. Beteekent dit echter dat de democratische meerderheid, die de socialisten zoo gaarne zouden zien. wordt verwezenlijkt? Zater dagmorgen vergaderde het Bestuur van het Katholieke Blok en zij maakt gebruik van deze gelegenheid om den domper te zetten op de reeds door de socialistische ..Peuple" geuite vreugde. Te vroeg heeft deze victorie gekraald. In de kringen van het Blok ver klaart men, dat de eenheid niet in gevaar is. Slechts aan de verwarring waaronder de motie van vertrouwen Woensdagnacht tot stand is gekomen, schrijft men de „tijde lijke" meeningsverschillen tusschen de ver schillende groepen toe! Wat nu de feiten betreft na Woensdag avond diene het volgende: Na .Woensdagavond was het duidelijk, dat de Katholieke ministers de conse quenties zouden trekken van de stemming in de Katholieke Partij, aangezien de meer derheid hiervan 32 tegen 21 (de Christen democraten) bij 8 onthoudingen wantrou wen in hun beleid had uitgesproken Oorspronkelijk was het de bedoeling van Janson het aftreden van deze Mandataris sen bekend te maken tegelljkertUd met de benoeming van hun opvolgers. Maar de traditioneele rechterzijde weigerde perti nent haar medewerking Donderdagavond heeft zij, al handhaaft zij de formule der nationale samenwerking, opnieuw haar wantrouwen ln de regeertng Janson uitgesproken. ZIJ eischt andere mannen aan het bewind en een ander pro gramma. Barbertje moet dus hangen! En aangezien de Christen-democraat Minister Marck slechts de autorisatie van zijn groep krijgt, te blijven, mits het geheele Blok ir. de regecring vertegenwoordigd zal zijn. en deze voorwaarde niet vervuld wordt, blijft er van het „nationale" kabinet niets over en ziet Janson zich gedwongen den Koning het ontslag van zijn Kabinet aan te bieden Het Is na zooveel strijd een poover resul taat. Hoogstens hebben de laatste weken aangetoond dat veel hier voor verandering vatbaar ls. Treffend waren de woorden van den nu afgetreden Minister van Finan ciën, den socialist Soudan, tijdens zijn rede van Dinsdag jl. voor de Kamer: Hoe wilt ge dat een Minister werkt in de huidige voorwaarden onder ons regiem? Ik spreek niet van het parlementair regiem maar van het Belgisch regiem, dat toelaat dat van het oogenbllk dat een mandataris minister wordt, hij tevens Openbare Vijand No. 1 wordt, zoodat hij zich aanhoudend moet verdedigen en zijn rijd dient te be steden. behalve aan de zaken die hij moet beheeren. En de socialistische „Peuple" laat een vooraanstaande Katholieke auto riteit aan het woord komen: „Wat zich Woensdagavond in de Kamer heeft afge speeld, bewijst wel klaarhelder dat als wij de vrijheid van het democratisch regiem in België redden willen, diepgaande hervor mingen noodig zijn. Deze autoriteit bepleit dan o a beperking van het aantal Parle mentsleden. De Belgische Kamer telt er thans zegge 202 leden! Maar de administratieve hervorming die hier voorbereid wordt, is een werk van langen adem en onder de huidige omstan digheden en na al het onverkwikkelijke van de laatste weken is spoedige oplossing van de crisis dringende eisch, ook voor het staatscrediet! Er is daarvoor echter heel wat te overwinnen, moeilijkheden van per soonlijken aard en wat het politiek pro gramma betreft! De kabinetscrisis van het najaar die vier weken duurde, ligt nog versch in het ge heugen! Terwijl ik dit schrijf, verneem ik echter dat de energieke socialist Spaak, tot dusverre Minister van Buitenlandsche Za ken, die zelfs bij zijn felste politieke tegen standers nog wel eens een goedkeurende noot kreeg, tot kabinetsformateur benoemd is. Hij heeft reeds verklaard dat als het hem gelukt een regeering tot stand te bren gen, deze zal uit minder ministers dan het R. K. te S. Het adres van minister mr. M. yj^j^berghe is Josef Israëlslaan 7, 's-Gra- dam i te L- LeidenLaren via Amster- cSrVplm 7* K.M.; via Utrecht plm. 71 K.M.; a rer Aar etc. plm. 73 K.M. J?' K. te L. Naar aanleiding van de be- van rfïrding van Uw vra®en en wel speciaal clstlJiv' t)etref(ende de beteekenis van „nar- v%nd«-SChr^t een onzer lezers ons om- het n2Jlerinnert zich nog wel uit de fabelleer wie m uS was- de bekoorlijke jongeling, die op VatP? van ziin spiegelbeeld in het heldere <iat h °Et z*chzelf verliefd geraakte en zich met Naroic in fontein vereenigde. De naam tfchiw dus w^st op zinnelijke liefde jegens het hSe fn nu zal verdere verklaring van wat fordt indien er van iemand gezegd Ov6rbodi„narcistisch" aangelegd ls. wel Economische samenwerking blijft bestaan. Gisteren is te Oslo door de vertegen woordigers der Oslostaten een officieele verklaring gepubliceerd, die als volgt luidt: De regeeringen, die de overeenkomst tot bevordering van het handelsverkeer te 's-Gravenhage op 28 Mei 1937 hebben on derteekend. zijnde België. Denemarken, Finland, Luxemburg. Noorwegen. Neder land en Zweden, erkennende, dat de ont wikkeling van de wereldconjunctuur hen niet in staat stelt voor het oogenblik deze overeenkomst te vernieuwen. niettemin verlangend de economische sa menwerking, waarmede zij een begin heb ben gemaakt door de onderteekening van de conventie tot economische toenadering en van het protocol, te Oslo. den 22sten December 1930, voort te zetten, verklaren zich bereid, zoodra de econo mische omstandigheden dit zullen veroor- looven hun collectieve besprekingen te hervatten met het oog op een zekere ver mindering der handelsbelemmeringen, o.m. door elkander wederkeerig zekere facili teiten toe te staan voor den import van de goederen, die van belang zijn voor den onderllngen handel. In dien tusschentijd zal elk dezer re geeringen met de grootste welwillendheid den invoer behandelen van de goederen voortgebracht door en afkomstig uit de an dere onderteekende staten. Mocht de re geering gedwongen zijn beschermende maatregelen te nemen, dan zal zij reke ning houden met de belangen der andere landen en er naar streven de normale economische betrekkingen te handhaven. Bovendien zijn de hierboven genoemde regeertngen het eens geworden over de volgende stipulaties: 1 Elk zal voor zoover dit mogelijk ls en opdat de andere regeeringen haar even- tueele bezwaren kenbaar kunnen maken, deze mededeeling doen van alle maatre- °elen. die den invoer van alle goederen, welke tot op dat oogenblik nog niet het voorwerp waren van dergelijke maatrege len, onderwerpen aan kwantitatieve be perkingen, aan een deviezencontrole of aan speciale belastingen. In beginsel zal deze mededeeling gedaan moeten worden wee weken voor den datum, waarop de beli kken maatregel van kracht zou moe ten worden. Wanneer het een regeering onmogelijk mocht zijn de hierboven ge noemde termijn in acht te nemen, zal zij do andere onderteekenende regeeringen daarvan in kennis stellen. 2. In geval een der regeeringen haar economische belangen ln gevaar mocht zien gebracht door een abnormale concur rentie op haar eigen grondgebied door onderdanen van een anderen onderteeke nenden staat, zal deze laatste er iij moeten toestemmen onderhandelingen over deze kwestie te openen, wanneer daarom ge vraagd wordt. De aldus ultgenoodigde re geering zal een onderzoek naar de zaak in stellen en eventueel, gemeenschappelijk overleg met den vragenden staat, de maatregelen beramen, die genomen zou den kunnen worden om een einde te ma ken aan den geïncrimineerden staat van zaken. Eveneens zullen onderhandelingen ge voerd kunnen worden tusschen de onder teekenende regeeringen in andere geval len, waarin een abnormale concurrentie de economische belangen van een harer in gevaar zou brengen. 3. De mededeelingen, die gedaan worden krachtens de bepalingen van artikel 1 der overeenkomst tot economische toenadering, geteekend te Oslo op 22 December 1930 zullen, voor zoover mogelijk, begeleid wor den door de volgende aanvullende inlich tingen, gegroepeerd ln den vorm van een tabel a. Nummer van het douanetarief, waar op de onder oogen geziene wijziging be trekking heeft; b. bestaand douaneregiem; c. hoogte van het voorgestelde recht; d. omvang en waarde van den Import van de betrokken koopwaar, afkomstig uit de gebieden van elk der onderteeke nende staten gedurende laatste jaren. Soortgelijke inlichtingen zullen verstrekt v/orden ten aanzien van de toepassing van punt 1 hierboven, voor zoover de ontwor pen maatregelen dit met zich medebren gen. 4. De onderteekenende regeeringen zui len op periodieke wijze de bijeenkomsten organiseeren, welke voorzien zijn in het protocol over de economische samenwer king te 's-Gravenhage, 28 Mei '37. 5. De onderhavige verklaring zai op 1 Juli 1938 van kracht worden. De door de onderteekenende staten aanvaarde ver plichtingen onder punt 1. 2 en 3 hierboven ztülen met een termijn van zes maanden kunnen worden opgezegd. huidige Kabinet bestaan, maar wel alle tendenzen van de huidige regeering weer spiegelen. deze Dinsdag voor de Kamer moet verschijnen. En ln dat geval behoudt hij zelf de portefeuille van Buitenlandsche Zaken. Na alles wat er reeds gebeurd is, kan men Spaak bewonderen om zijn moed in dienst van het land en de democratie! Tot zoover onze correspondent. Spaak is geslaagd ln het vormen van een nieuwe regeering. Voor de eerste maal ln de parlementaire geschiedenis van Bel gië is daarmede een socialist eerste minis ter geworden. De ln zoo korten tijd saam- gestelde nieuwe regeering omvat vier socialisten, vier katholieken, twee liberalen en één partijloos deskundige, generaal i Denis. Zes leden der regeering zijn Kamerlid, twee senator, voorts zijn hieraan drie niet-parlementsleden toegevoegd. Wat de taal betreft, zijn vijf ministers Vlaming, vier Waai en twee Brusselaar. Zes leden van het kabinet-Janson zlin ln de regee ring-Spaak overgenomen. Nieuw toegetre den zijn de ministers Pholien. Heymans, Balthazar, de Vleeschauwer en Gerard. De ministerUist ziet er als volgt uit: Soaak, premier en minister van buiten landsche zaken. Marck. transportwezen, P.T.T. en natio naal instituut vcor radio-omroep. Dierckx, openbaar onderwijs. Max Leo Gerard, financiën. Merlot, binnenlandsche zaken en open bare gezondheid. Lt. gen. Denis, landsverdediging. Hevmans. economische zaken, midden stand en landbouw. Delattre, arbeid en sociale voorziening. Balthazar, openbare werken. De Vleeschauwer. koloniën. Pholien. justitie. In de nieuwe regecring zal Marck bekleed zijn met de functie van vice-premler. Wan neer Spaak zich buitenlands bevinden zal. zal Marck de vergaderingen van den mi nisterraad presideeren Zoodra de samenstelling der nieuwe re geering bekend was geworden, zijn de katholieke rechterzijden van Kamer en Senaat in vergadering bijeengekomen. Na de vergadering werd een commuain.ué uit gegeven, waarin o.m. wordt medegedeeld, dat de traditioneele rechterzijde de redenen besproken heeft van het wantrouwen, dat de samenstelling der nieuwe regeering bij haar wekt. Zij heeft echter besloten het regeeringsprogram af te wachten om ten aanzien van de regeering ln het parlement een definitieve houding te bepalen. Men ziet dus dat hetzelfde spel opnieuw dreigt /ClILIP/ rjNsrtM My. Nederland TARAKAN. 14 Mei van Amsterdam naar Java. Holland-Australië Lyn ALMKERK. uitreis. 14 Mei te Karachi. Halcyon Lyn MAASBURG. 13 Mei van Nar vik naar Rotterdam ROZENBURG. 12 Mei van Vlaardingen te Bilbao STAD MAASSLUIS. 13 Mei van Narvik n. Vlaar dingen. Kon. Ned. Stoomb. My. IRENE. 14 Mei van Kopenhagen te Amsterdam. Diverse Stoomvaartberichten AMSTERDAM 13 Mei van Baton Rouge te Avonmouth AMSTEL. 14 Mei van Mantyluoto naar Dordrecht LEKHAVEN. 14 Mei van i R'dam te Antwerpen LETO. m.s. 13 Mei van Galveston te Hull LOOSDRECHT. 13 Mei van Swansea te Avonmouth MIDS- LAND. 14 Mei van Hamburg n. Blyth ST. PHILIPSLAND, 14 Mei van Gdynia naar Delfzijl. VOOR DINSDAG 17 MEI. Hilversum I, 1875 en 415.5 M. KRO.-Uitz. 4.00—5.10 HIRO. 8.00—9.15 Grmuz. (Om 8.15 Berichten» 10.00 Gr.muz. 11.30 Gods dienstig halfuur 12.00 Berichten 12.15 De KRO.-Melodisten. solist en Grmuz. 2.00 Voor de vrouw 3.00 Kniples 4.00 Berichten. Gr-muz. 4.05 Causerie „De taal der dieren" 4.30 Gr.muz. 4.35 HIRO.-Post 4.40 Gr.muz. 4.45 „Theosophy and spiritual life", lezing 4.55 Vertaling van de voorgaande le zing in het Hollandsch 5.10 Zang en piano 5.20 Grmuz. 5.35 Vervolg concert 5.45 Gelukwenschen 6.05 KRO.-Melodisten en so list 7.00 Berichten 7.15 Causerie over de Pygmeeën van West-Afrika 7.35 Sport- praatje 8.00 Berichten ANP., Mededeelingen 8.15 Gr.muz. 8.30 Utrechtsch Stedelijk Or- kost. R.K. Oratoriumvereeniging Haarlem en solisten 8.55 Gr.muz. 9.05 Causerie „18 Mei Volkenbondsdag" 9.15 Maastrichtsch Stedelijk Orkest 10.00 KRO.-orkest 10.30 Berichten ANP. 10.40 Bandl Balogh en zijn Hongaarsch orkest 11.05—12.00 Grmuz. Hilversum II, 301.5 M. AVRO.-Uitzending 11.00—11.30 v.m. en 6.30—7.00 RVU. 8.00 Grmuz. (Om 8.15 Berichten) 10.00 Morgen wijding 10.15 Grmuz. 10.30 Aeolian-orkest (gr.opn.) 11.00 Causerie „Nieuwe banen in het geschiedenisonderwijs" 11.30 Lyra-Trio 12.15 Orgel en viool. (Om 12.15 Berichten) I.00 Bartho Decker's ensemble 1.45 Grmuz. 2.00 Omroeporkest 2.45 Kniples 3.45 Pianovoordracht 4.30 Kinderkoorzang 5.00 Voor de kinderen 5.30 Grmuz. 6.30 Cau serie „Humanisme als ideeënstelsel" 7.00 Voor de kinderen 7.05 Zepparoni-strijkkwartet 7.30 Grmuz. 7.45 Causerie „De Volkenbonds gedachte" 8.00 Berichten ANP., Mededeelin gen 8.15 Bonte Dinsdagavondtrein (9.15 9.45 Grmuz.) 10.30 Disco-nieuws 11.00 Be richten ANP. Hierna: het AVRO.-Dansorkest II.40—12.00 Grmuz. Droitwich. 1500 M. 11.25—11.45 Grmuz. 12.05 Jack Wilson's kwintet 12.35 Reportage 1.05 Gr.muz. 1.35 Sportreportage 1.50 2.20 Leonardi en zijn Weensch orkest 4.20 Het Kamaran-Trio 4.50 Populair concert 5.20 Uit Rome: Omroepsalonorkest. -koor en solisten 5.50 Grmuz. 6.05 Sportreportage 6.20 Berichten 6.45 Billy Thorburn en zijn orkest en solisten 7.30 Frank Walker's Octet 8.00 Litteraire causerie 8.20 BBC.-Theater- orkest. BBC.-Koor en solisten 9.20 Berichten 9.40 Causerie „My best news story" 10.00 BBC.-orkest en solist 11.05 Declamatie 11.20 Joe Kaye en zijn Band 11.50 Dansmuz. tgr.pl.) 12.10—12.20 Reportage Nachtegalcn- zang. 477ste STAATSLOTERIJ (Niet officieel) 5e klasse, le lyst Trekking van Maandag 16 Mei 1938 Hooge Prijzen 15000.- 7305 1000.— 18683 400.— 2684 17503 200.— 4270 5926 10321 14805 14892 30950 100.— 1977 5765 10169 19491 19801 Prijzen van 70. 1068 1116 1220 1258 1370 1390 1416 1512 1530 1686 1745 2083 2143 2355 2465 2581 2677 2682 2782 2837 2840 2847 2903 3130 3137 3181 3224 3294 3357 3735 3890 4292 4311 4463 4636 4646 4707 4744 4828 4865 4903 5112 5314 5338 5360 6351 6433 6677 6702 7372 7570 7998 8363 8496 8540 8694 8843 8919 9010 9300 9353 9377 9471 9663 9692 9719 9960 10108 10114 10286 10346 10496 10525 10715 10812 10875 10937 logs'/ 11276 11363 11528 11546 11680 11686 11730 11797 11843 12007 12056 12198 12340 12505 12591 12611 12695 12731 12739 12913 12973 13034 13067 13110 13117 13152 13239 13262 13669 13871 14114 14143 14247 14302 14415 14450 14525 14611 14817 14860 14969 15133 15308 15843 15850 16094 16141 16216 16256 16333 16372 16439 16783 17079 17168 17329 17427 17474 17504 17561 17736 17829 17941 18012 18333 18367 18662 18707 18889 19019 19062 19086 19171 10203 19219 19225 19260 19326 19329 19427 19451 19895 20050 20383 20388 20445 20456 20751 20790 20856 20939 21020 21119 21224 21395 21577 21674 21775 Nieten 1042 1044 1056 1066 1096 1110 1127 1196 1303 1327 1354 1363 1371 1380 1389 1411 1423 1536 1698 1834 1857 1931 1954 1966 2032 2099 2101 2139 2152 2167 2228 2274 2311 2369 2393 2447 2561 2583 2596 2600 2603 2620 2647 2676 2710 2751 2922 2925 2936 2955 2963 2993 2997 3007 3013 3020 3038 3080 3081 3123 3128 3141 3197 3201 3238 3328 3421 3451 3486 3509 3528 3617 3629 3761 3931 3943 3977 4145 4174 4203 4205 4212 427 1 4326 4329 4623 4684 4782 4821 4824 4970 5011 5044 5053 5080 5155 5183 5204 5243 5247 5342 5400 5425 5462 5468 5469 5487 5511 5552 5555 5601 5644 5649 5687 5706 5729 5824 5955 5994 6044 6167 6169 6171 6197 6199 6269 6270 6273 6281 6319 6395 6484 6696 6707 6709 6718 6775 6848 6858 6871 6900 7004 7045 7073 7082 7154 7177 7207 7214 7217 7337 7349 7404 7405 7455 7470 7691 7704 7709 7749 7863 7943 7967 7984 7993 8019 8032 8040 8085 8144 8149 8176 8220 8233 8306 8343 8366 8393 8397 8451 8458 8529 8605 8609 8632 8742 8752 8846 8948 8976 9022 9135 9153 9162 9171 9190 9319 9367 9390 9467 9654 9690 9703 9750 9878 9905 9934 9943 9970 9988 9998 10012 10022 10123 10151 10228 10235 10282 10304 10325 10363 10397 10479 10565 10625 10634 10650 10654 10660 10705 10738 10741 10802 10822 10835 10911 11073 11120 11145 11220 11267 11324 11356 11409 11457 11462 11483 11557 11691 11787 11790 11828 11868 11890 11894 11959 11989 12046 12258 12305 12315 12337 12342 1235G 12408 12444 12476 12501 12506 12545 12561 12568 12579 12644 12672 12678 12718 12756 12801 12820 12821 13033 13137 13146 13287 13350 13382 13463 13537 13544 13725 13731 13733 13780 13884 13979 14034 14058 14065 14138 14192 14220 14259 14280 14320 14355 14373 14402 14405 14417 14471 14520 14533 14667 14668 14672 14692 14693 14749 14752 14769 14788 14820 14827 14876 14936 14947 14970 15011 15082 15169 15243 15297 15320 15463 15481 15498 15625 15715 15738 15746 15750 15755 15763 15808 15838 15871 15985 15987 16190 16224 16293 16310 16337 16379 16446 16439 16510 16585 16595 16598 16659 16665 16666 16791 16850 16921 16934 17007 17031 17069 17082 17119 17149 17182 17241 17247 17386 17390 17413 17446 17510 17539 17552 17579 17613 17646 17647 17673 17675 17737 17773 17843 17848 17850 17931 17977 17979 18010 18033 18039 18051 18073 18106 18108 18133 18164 18165 18180 18223 18273 18275 18353 18464 18501 18609 18621 18688 18770 18811 18823 18830 18873 19032 19092 19095 19105 19265 19284 19287 19310 19375 19456 19500 19504 19615 19644 19673 19714 19762 19796 1979? 19807 19818 19833 19845 19850 19853 19885 19887 19889 20037 20079 20101 20169 20180 20191 20248 20255 20261 20291 20294 20302 20316 20322 20338 20414 20470 20521 20556 20561 20564 20665 20681 20706 20728 20781 20782 20799 20862 20964 21093 21149 21242 21254 21272 21276 21333 21380 21389 21456 21539 21544 21553 21574 21582 21587 21684 21712 21743 21760 21768 21776 2179S 21799 21881 21995 Radio-Paris, 1648 M. 8.10. 8.55—9.05. 10.10 en 11.20 Gr.muz. 12.40 Cantrelle-orkest 'Om 1.50 Zang) 3.05 Pianovoordracht 3.20 Zang 4.20 Concert 5.30 R. EUis' orkest 8.35 Loewenguth-kwartet 9.50 Radiotooneel. Keulen. 456 M. 6.50 Grmuz. 7.30 Mili tair concert 8.50 Omroeporkest 12.20 Om roeporkest en solist 2.30 Populair concert 3.50 Gr.muz. 4.20 Omroep-Amusementsorkest 5.50 Omroepsextet 7.35 Grmuz. 8.50 Ge varieerd concert 12.203.20 Nachtconcert. Brussel. 322 en 484 M. 322 M.: 12.20 Gr. muz. 12.50 en 1.30 Omroeporkest en Grmuz. 1.502.20 Gr.muz. 5.20 Omroepsalonorkest en Grammuz. 6.50 en 720 Grmuz. 8.20 Omroeporkest en soliste 9.05 Radiotooneel 9.35 Omroeporkest en het dubbelmannenkwar- tet- „Animato" 10.3011.20 Grmuz. 484 M.: 12.20 Gr.muz. 12.50 en 1.30 Omroepsalon orkest 1.50—220 Grmuz. 520 en 6.35 Pro Arte-kwartet 6.50 Zang 7.05 Vioolvoor dracht 820 Omroepsymphonie-orkest en so listen 10.301120 Gr.muz. Deutschlandscnder, 1571 M. 720 Jaro Mi- chalek's orkest en solisten (gr.opn.) 820 Otto Dobrindt's orkest (gr.opn.) 9.20 Politiek dag bladoverzicht 9.35 Gevarieerd concert 10.20 Berichten 10.50 Trio-concert 11.05 Berichten 11.20 Vervolg van 9.35 1220— 2.20 Populair concert (1.151.26 Tijdsein). GEM. RADIO-DISTRIBUTIEBEDRIJF EN DE R.O.V. RADIO-CENTRALE. Dinsdag 17 Mei. lste Programma: lederen dag van 824 uur: Avro, Vara enz. 2de Programma: lederen dag van 8—24 uur: Kro, Ncrv enz. 3de Programma: 8.00 Keulen 10.20 Parijs Radio 10.50 Keulen 11.20 Parijs Radio 12.05 Radio PTT. Nord 12.20 Parijs Radio 13.20 Brussel VI. 14.20 Keulen 1520 R. Danmark of div. 16.20 Keulen 17.20 Brus sel VI. 19.05 Brussel Fr. 19.20 Brussel VI. 19.50 Keulen 20.20 Radio PTT. Nord of div. 20.50 London Reg. 22 00 Keulen. 4de Programma: 8.00 Brussel VI. 9.20 di versen 10.35 London Reg. 13.05 Droitwich 14.20 London Reg. 16.20 Droitwich 19.50 London Reg. 20.20 Droitwich 23.05 London Reg. 23.20 Droitwich. Wyzigingen voorbehouden. 3—2

Leidsch Dagblad | 1938 | | pagina 7