y Dekker Ford Dekker te koop TË HUUR FLORA DANCING LEIDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Gemeenteraad van Noord wijk VISSCHERIJ BERICHTEN jjmtm maar,.niet Zaterdag 14 hei m<? De huren - Meer agenten - Verkoop van grond Geen subsidie voor het Nat. Schaaktournooi Een parkeerterrein RECHTZAKEN /CHEEP/ en De ideale pijpenzaak €r beskan lager geprijsde meubelt F( GEVRAAGD allemansoog N.v. Reisbureau „Continent-Express" De Raad van Noordwijk vergaderde. - Na opening m. gebed deelde de voorz. mede. dat niet goedgekeurd is het raadsbesluit, waarbij aan B. en W. bevoegdheid is verleend tot den verkoop van gronden ten Noorden van den vuurtoren. Na vaststelling der notulen volgde het punt urinoir te Noordwijk aan Zee, waar over wij reeds schreven. De heer van der Wiel achtte de plaats niet geschikt. Nadat de heeren Liefferink, Alkemade en de Monije nog eenige opmer kingen hebben gemaakt, werd het voorstel goedgekeurd en een crediet van f. 650 be schikbaar gesteld. De raad had Indertijd besloten, de vraag, oi er aanleiding is om aan de bouwvereeni- gingen extra bijdragen te verleenen in de exploitatie-tekorten tengevolge van de in gevoerde huurverlagingen, jaarlijks te be zien. In verband hiermede deelden B. en W. mede, dat door hen in overeenstemming met de besturen der bouwvereenigingen aan den Minister van Binnenl. Zaken is voorgesteld, de verlaagde huren, welke laatstelijk voor het tijdvak 1 April 1937 t/m 31 Maart 1938 rijn goedgekeurd, weder voor een jaar, dus t/m 31 Maart 1939, te handhaven. De door de besturen der bouwvereenigingen inge zonden opgaven van de inkomens der huur ders gaven geen aanleiding om een voor stel tot wijziging van de huren te doen. Van genoemden minister is bericht ontvan gen, dat de verlaagde huren weder voor een jaar gehandhaafd kunnen worden. Volgens de begrooting voor 1938 zou ten laste der gemeente komen f. 1341.60. Dit is een maximum bedrag, dat in vorige jaren nimmer geheel noodlg was. De heer Vogelaar was tegen dit voorstel. Het is onjuist, dat menschen met een in komen van f. 15001900 profiteeren van lage huishuren. Ook de heer Monije vond. dat er een grens moet zijn. Weth. Meijer zeide, dat er indertijd door den Haag bepaald werd, dat er woningen open moesten blijven voor ambtenaren en politieagenten. De heer Vogelaar zeide, dat het toen een andere tijd was. Maar die menschen behoeven niet te profiteeren. Ze zijn gebouwd voor min der goed gesitueerden. De heer v. d. Wiel merkte op, dat de schuld ligt bij B. en W„ waarop de heer Vogelaar herneemt, dat er menschen zijn met een goed Inkomen, die er al meer dan 10 jaar ln wonen. Wijziging verordening gemeente-politie. BIJ de begrooting voor 1938 stelden B. en W. den raad voor, teneinde ln de duinen gedurende het seizoen een verscherpt poli- tle-toezicht te kunnen doen uitoefenen, het aantal tijdelijke agenten met drie uit te breiden. Het tijdelijk politie-personeel zou daardoor bestaan uit 9 personen. B en W. stelden voor dienovereenkomstig te besluiten. De heer v. d. Meer vond het nu geen tijd om met een dergelijk voorstel te komen. Hij wilde het vaste corps niet uitbreiden. De heer van Eeden brak een lans voor tij delijke agenten en begreep niet, dat men er nu van afwijkt. De voorz. gaf een uitvoerige uiteenzetting van de taak der politie. Hij vergeleek Noordwijk met Zandvoort en Katwijk, resp. met 11638, 19379 en 18160 zielen en 3508 3309 en 1176 h.a. oppervlak en 9. 16 en 12 vaste agenten. De heer Vogelaar zou er voor zijn, als de voorz. de verzekering kon geven, dat er bin nenkort weer geen uitbreiding komt. Na discussie wordt het voorstel met 123 st. aangenomen, die van de heeren Liefferink, van der Meer en van der Wiel. Voor- en nazorg krankzinnigen. Ingekomen was een verzoek van de com missie van toezicht en advies voor de voor- en nazorg van krankzinnigen in Zuid-Hol land, om toekenning van een subsidie in de kosten van het uitbreiden en/of in het le ven roepen van diensten belast met de voor- en nazorg van krankzinnigen. De kosten bedragen vermoedelijk 1 cent per Jaar en per inwoner. Het wil B. en W. voorkomen, dat van het instituut van voor- en nazorg voor de fi nanciën der gemeente weinig of geen gun- 'tlge resultaten kunnen worden verwacht. Zij stellen dus voor op het verzoek der commissie afwijzend te beschikken. Na dis cussie z. h. s. conform besloten. Bij raadsbesluit dd. 7 Aug. 1931 is de ver koopprijs van de perceelen bouwgrond in den Noordzijderpolder bepaald op f. 5.50 per M2. voor de perceelen gelegen aan de van Panhuijsstraat en f. 5.10 per M2. voor de perceelen, gelegen aan de Dahliastraat. In de jaren 1932 en 1933 onmiddellijk na den aankoop van het complex is een aanzienlijk deel van den voor verkoop be schikbaren grond aan verschillende exploi tanten verkocht. Nadien is nog één perceel, bestemd voor den bouw van 8 woningen aan de van Panhuijsstraat, voor den prijs van f. 5.25 per M2 verkocht. B. en W. hebben den gemeente-architect opgedragen een type bebouwing te ontwer pen, dat met ln-acht-nemlng van de nieuwe bepalingen van het uitbreidingsplan aldaar mogelijk is en meenen te moeten voorstellen den resteerenden grond aan de van Pan huijsstraat te koop aan te bieden voor f. 5 per M2. De heer van der Wiel wilde het raadsbe sluit van 1931 wel Intrekken, maar geen prijs bepalen. Als men later een aanbod krijgt, zou men weer aan den prijs van f. 5 gebonden zijn. Na discussie werd z. h. s. aldus besloten. Subsidie schaaktournooi. Inzake het reeds vermelde voorstel tot het verleenen van een subsidie van f. 250 voor het Internationaal Schaaktournooi on der een bepaalde voorwaarde, hadden vele leden principieele bezwaren tegen het spe len op Zondag. Het voorstel van B. en W. om f. 250 subsidie te geven, als er na 12 uur wordt gespeeld, werd met 8 tegen 7 stem men verworpen, die van den heer de Vreede (die tegen het verleenen van de subsidie was, al van den aanvang), de Witt, van der Wiel. de Monije, van der Niet en Bulk. Volgden eenige begrootingswijzigingen 1937 en 1938. De heer Vogelaar vestigde er de aandacht op, dat de post van f. 1500, toegestaan voor voorbereidende werkzaamheden voor riool waterzuivering al met f. 900 overschreden was. Aan den heer R. Klunder werd ln ver band met het bereiken van den 60-j. leef tijd eervol ontslag verleend als hoofd der O L. School. De voorzitter sprak eenige waardeerende woorden aan het adres van den heer Klunder. Ter uitvoering van het besluit, d.d. 13 April 1937, is bij overeenkomst, dd. 21 April d.a.v„ voor het jaar 1937 van den staat ge pacht een perceel duingrond, ter grootte van 2000 M2„ welk perceel gedeeltelijk door het- aanbrengen van een tegelverharding geschikt is gemaakt voor parkeerterrein Nu nog steeds geen uitvoering kon wor den gegeven aan de plannen tot aankoop van deze duinen achtten B. en W. het noo dlg, teneinde in de behoefte aan parkeerter rein te Noordwijk aan Zee gedurende het badseizoen te voorzien, dit terrein opnieuw te pachten. Op de begrooting voor het dienstjaar 1938 is voor dit doel reeds een bedrag van f.50 uitgetrokken. B. en W. stelden voor, te besluiten om van den Staat der Nederlanden te huren voor den prijs van f50 voor het resteerende gedeelte van 1938, het gedeelte geëgaliseerde duinterrein, gelegen aan de Quarles van Uffordstraat, nabij den vuurtoren, groot ongeveer 2000 M2. Conform het voorstel besloten. Verbetering van de woning Schoolstraat 2 b. Een crediet van f330 werd op voorstel van B. en W gevoteerd voor de bovenge noemde woning ten eiude daar 2 vaste waschtafels in aan te brengen, een badka mer en het behang te vernieuwen. De huurder is bereid daar nog 3 jaren te blij ven wonen met inachtneming van de zgn. ambtenaarsclausule. De heer Alkemade wees nog op een adres van de K. v. K. te Lelden om vanwege het Gem.-bestuur bestellingen te doen bU het rljkslnkoopbureau en de Ver. van Ned. ge meenten. Hij hoopte dat de gemeente ook den Middenstand alhier zal gedenken. De voorz. geeft gaarne die toezegging. Hierna sluiting. DE ONTSLAGKWESTIE IN HET ASSER POLITIECORPS Hoofd-inspecteur veroordeeld. Voor de rechtbank te Assen is gisteren het voorlaatste bedrijf behandeld, voort vloeiende uit de bekende ontslagkwestie in het Asser politiecorps. Eenige Jaren geleden werd een Asser agent van politie uit den politiedienst ont slagen. Ongeveer anderhalf jaar geleden werd een hoofdinspecteur van politie te Assen uit den fiienst ontslagen, verdacht van het schrijven van anonieme brieven aan inge zetenen van Assen. Nadat de raad van beroep te Assen der. hoofdinspecteur in het ongelijk had gesteld werd het vonnis later door den centralen raad van beroep te Utrecht bekrachtigd, tijdens deze zitting zou de inspecteur den agent als schrijver van de anonieme brie ven hebben aangewezen Ook te Assen had de hoofdinspecteur dit aan verschillende personen verteld. Verdacht van smaad had hij zich van daag te verantwoorden. Twee Asser politie agenten, verklaarden als getuigen, dat ver dachte tegen hen had gezegd, dat de agent de schrijver was van de anonieme brieven. Verdachte ontkende. De officier van justitie achtte aan de hand van getuigenverklaringen het ten laste gelegde bewezen Hoewe] het feit van ernstigen aard was, wilde hij geen gevan genisstraf opleggen en eischte tegen den inspecteur f. 50 boete subs. 50 dagen hech tenis. Voorts stond in verband met deze zaak terecht een inwoner van Assen, eveneens verdacht van smaad. HU zou een pamflet hebben verspreid, waarin tegen den oud- hoofdinspecteur van politie, beleedigende passages waren aangehaald. Verd. bekende het pamflet te hebben verspreid. Het was niet de bedoeling den getuige te belasteren, doch alleen om zich zelf en de gemeenschap te beschermen tegen de onwaarheden, die de getuige had gelanceerd. Bovendien berustten de ver spreide aantijgingen tegen den oud-in specteur op waarheid. De officier achtte echter smaad bewezen en vroeg f. 15 boete, subs. 15 dagen hechtenis. De verdediger achtte het bewijs echter r.iet geleverd en verzocht deze zaak te schorsen om den verdachte in de gelegen heid te stellen zijn beweringen waar te maken De rechtbank willigde dit verzoek in. Over veertien dagen zal aeze zaak op nieuw in behandeling worden genomen. HAARLEMSCHE POLITIERECHTER. Verduistering. Terecht stond een gewezen chauffeur der firma L. J. P., vleesch- en varkensslager te Lisse. Verdachte had zich tijdens het vervoeren van een drietal hammen naar het filiaal te Sassenheim. een dier ham men toegeëigend. Als getuige werd gehoord 6e vroegere patroon van verdachte, die toe gaf dat hij aan verdachte te veel vertrou wen schonk. Overigens was hij zeer te vreden over verdachte. Een over verdachte uitgebracht reclasseeringrapport was gun stig. De officier van justitie eischte een maand gevangenisstraf voorwaardelijk met een proeftijd van drie jaar en onder toe zicht van het Genootschap tot Zedelijke Verbetering van Gevangenen. Overeen komstig den eisch veroordeelde de politie rechter den verdachte. Inkomsten niet opgegeven. Vervolgens stond terecht een 2S-jarige los-atbeider uit Lisse. die als werkloos ge zinshoofd steun had getrokken niettegen staande hij in het tijdvak van 1723 Oct. en van 2530 Oct. 1937 verschillende gelds bedragen voor het verrichten van arbeid heeft ontvangen. De verdachte, die een zeer ongepaste houding aannam op de zit ting werd hier terdege op gewezen. Ook zijn houding bij zijn verhoor bij de politie was alles behalve fraai. Verdachte vroeg een voorwaardelijke straf .De officier van Justitie eischte een gevangenisstraf van een week. Overeenkomstig den eisch werd verdachte veroordeeld. Smaad. Terzake van smaad nam in de verdach- tenbank een gehuwde vrouw uit Aalsmeer plaats D. C. M. Zij had zich smalend uit gelaten over den gemeente-veldwachter J. van D. te Aalsmeer. De officier van Justitie eischte een geldboete van f. 15.subs. 9 VISCHPRIJZEN. IJMUIDEN, 14 Mei. Tarbot 7158 ct. per KG.; Tong 6465 ct. per KG.; Griet f.27—12.50 per 50 KG.; Zet- schol f.22—19 idem; Kleinschol f. 18.50—3 id.; Bot f. 6.501.30 idem; Schar f. 4.50—2.50 idem; Wijting f. 2.40—1.15 idem; Kabeljauw f.20—16 per 125 KG. Aan den afslag: 1 trawler: IJM. 72 met f. 1050 en 10 loggers met versche visch: R.O. f. 640; KW. 153 f. 640; KW. 45 f. 650; KW. 52 f.450; KW. 95 f. 520; KW. 173 f.490; KW. 130 f.560; KW. 127 f.590; KW. 70 f.5.10; KW. 23 f.480 VERWACHTE SCHEPEN. Thuisstoomende voor dc Maandagmarkt. „Dirkje" R.O. 53. vangst 25 m. schelvisch. 145 m. braadschelvisch, 100 m. kl. braadschelvisch 75 m. wijting en witjes; 210 m. makreel,. 75 m. gul. kabeljauw en koolvisch. 10 m. varia. Totaal 640 manden en 750 st. stijve kabeljauw. „Amsterdam" IJM. 58. vangst: 30 m. plat- visch, 30 m. schelvisch; 140 m. radio cn braad schelvisch, 60 m. wijting, 40 m. gul. 50 m. kool visch, 10 m. wolf. 600 m. makreel. Totaal 960 m. en 100 stuks ijskabeljauw en 550 st. stijve kabeljauw. „Hercules", IJm. 196. vangst: 25 m. schel visch en hake. 60 m. braadschelvisch. 60 m. koolvisch en wijting. 60 m. gul en platvisch. 85 m. makreel. 25 m. radio. 30 m. varia. Totaal 345 manden en 110 st. stijve kabeljauw. „Catharlna Duyvis". IJm. 60, vangst 40 m. platvisch en kabeljauw, 25 m. schelvisch, 100 m. braadschelvisch. 35 m. makreel, 40 m. wolf, 10 m. wijting. Totaal 300 manden. 6 stuks stijve kabeljauw. Clasina Luther" IJm. 59. vangst; 85 m. braad schelvisch. 80 m. gul. 35 m. wijting. 440 m. ma kreel. 15 m. varia. Totaal 650 manden en 120 st. stijve kabeljauw. DE AFGELOOPEN WEEK TE IJMUIDEN. (Van onzen correspondent). Het waren slechts 25 trawlers en 46 loggers die deze week hun visch naar IJmuiden brach ten, maar men moet hieruit niet concludeeren, dat er Slechts weinig visch aan den afslag is geweest. Want er kwamen booten met enorme vangsten binnen, vooral Maandag, toen zeven van de elf booten, welke dien dag binnen wa ren 8600 manden visch aanvoerden. Maar ook later in de week kwamen nog booten met groote vangsten aan den afslag: in totaal had den 15 trawlers een vangst van 500 tot 1500 manden. Het was in hoofdzaak weer makreel, die werd aangevoerd, maar ondanks dat de markt haast overstroomd werd. bleef de prijs tamelijk goeff. Hadden Maandag dc besommingen door de hooge prijzen eenigszlns te lijden. Woensdag profiteerden de „Gerberdina Johanna" en de „Norma Maria" er van, dat ze het rijk met z'n tweeën hadden. Met resp. f. 4900 en f. 5400 maakten ze de beste reizen van de week. Vrijdag waren er nog vier booten binnen en verder nog vijf loggers. De trawlers maakten dien dag slechte besommingen maar de loggers hadden er voor gezorgd, dat ze flink wat tong gevangen hadden. De loggers, die Donderdag en Vrijdag bin nenkwamen hadden prachtige vangsten en ze maakten besommingen, die voor den tijd van het jaar buitengewoon gunstig waren. n.l. van f. 520 tot f. 1530, gemiddeld zelfs f. 865. Zoo worstelen we in IJmuiden het stille sei zoen door. Het gaat met ups en downs, niet slechter, maar toch ook niet veel beter dan andere jaren. Het is jammer, dat de handel met Frankrijk opnieuw een tegenslag met den fran- kenkoers heeft gehad en dat door de nieuwe devaluatie weer wat moeilijker is geworden, met genoemd land zaken te doen. En vindt nu maar eens nieuwe afzetgebie den! Overal zitten de grenzen potdicht en zoo lang dit het geval is, komt het in IJmuiden niet in orde. geveer f.400. Dinsdag, Woensdag en Donderda# oestond er een zeer goede vraag, tengevolge waarvan de vischprijzen oploopend waren. De loggers, die op die dagen aan de markt waren, profiteerden hier dan ook van; de be sommingen varieerden van f. 500 tot f. 1000. Vrijdag trad echter een 6terke daling in en daar er tegen Zaterdag nogal wat loggers ver wacht worden, met de reis uit, zullen de prijzen deze week wel niet meer verbeteren. Naar wij vernemen loopen de stookolieprijzen wat terug Dit is een zeer verblijdend bericht voor de treil visscherij, daar olie de grootste post op de exploitatierekening uitmaakt. DE HARING VISSCHERIJ. Tegen de algemeene verwachtingen zyn de haringloggers. welke voor de eerste beurt ln aanmerking kwamen, Woensdag niet uitgeva ren. Een officieele staking is niet uitgebroken; wy kunnen tot nu toe slechts van een loon- conflict spreken. Dit geldt dan echter in de eerste plaats voor Scheveningen en Vlaardin- gen; in Katwijk bestaat echter geen conflict. Door het collectieve arbeidscontract, dat de gezamenlijke haringreeders met de werknemers bonden hebben afgesloten worden de Katwijk- sche reeders zoowel als de visschers genood zaakt zich met de andere plaatsen te be moeien. Had Katwijk op zichzelf gestaan dan zou reeds lang een overeenkomst tot stand gekomen zijn. De wensch van de Katwijksche visschers is twee nachten thuis bij binnenkomst en niet meer 's nachts en op Zaterdagavond uitvaren. Hieraan is door de reeders tegemoet gekomen, zoodat voor Katwijk geen kwestie meer be staat. De Christelijke Bond heeft de afgeloopen week nog een tusschenvoorstel gedaan, dat door de reeders geaccepteerd is. De algemeene ver wachting is. dat het hoofdbestuur van dezen Bond het niet tot een staking zal laten komen: het schijnt echter, dat het moeilijk is met de leden in Scheveningen tot overeenstemming te komen. De oude haring is zoo goed als weg. Voor enkele kleine partijtjes, die nog verhandeld werden, zijn zeer hooge prijzen betaald. Eng. wal Stcurharing, die een goede maand geleden nog voor f. 6.50 verhandeld werd, brengt thans meer dan f. 10 op en Volle haring tusschen f. 11.— en f. 12.—. De koelhuisvoorraden zijn eveneens sterk verminderd. Goede kwaliteiten zijn thans nog zeer moeilijk te bekomen. ENORM ANKER OPGEVISCHT. De botter UK. 86 heeft op 7 mijl van IJmui den een anker opgevischt van buitengewoon groote afmetingen. De „dwarsstok'een eiken balk, meet 4 M. en weegt zeker 500 KG De lengte van het anker is 4.60 M. Terwijl het houtwerk nog geheel gaaf was. was het ijzer, waarop zich tal van zee-anemonen gezet had den. diep Ingeroest. Het anker, dat zeker meer dan 200 jaar oud is, is ter beschikking gesteld van de strand vonderij te IJmuiden. DE TREIL VISSCHERIJ. (Van onzen Visscherij-medewerker). De vischprijzen hadden de afgeloopen week een bevredigend verloop. Maandag waren er een flink aantal loggers aan de markt, waar van verschillende weekreizen maakten van on- dagen hechtenis. Verdachte deelde direct mede, dat zij hooger beroep zou aan tee ke nen. De Politierechter zeide, dat zij eerst moest wachten daar er nog geen vonnis was gewezen. De politierechter veroordeel de verdachte tot een geldboete van f. 12.— subs. 9 dagen hechtenis. Verdachte teekende direct hooger beroep aan. Kon. HolL Lloyd WATERLAND, uitreis, II Mei van Las Palm as. Halcyon Lijn STAD AMSTERDAM, 13 Mei n.m. 8 uur van Pepel te Vlaardingen verw. STAD ZWOLLE. Vlaardingen naar Bilbao, 12 Mei uit den N. Waterweg STAD VLAAR DINGEN. naar Wabana, pass. 12 Mei Prawle- point. Rott. Lloyd TAPANOELI. uitreis, pass. 12 Mei Ouessant KERTOSONO, uitreis, pass. 12 Mei Perim BALOERAN, thuisreis. 13 Mei van Port Said; wordt 17 Mei vm. 7 uur te Marseille verw. BUITENZORG. 13 Mei n.m. 8 uur van Hamburg te Hoek van Hol land verw. KEDOE, uitreis, pass. 12 Mei Sagres KOTA INTEN, uitreis, pass. 12 Mei Ouessant PALEMBANG, thuisreis, pass. 12 Mei Finisterre SLANT AR, uitreis, 12 Mei te Genua, Holland-Afrika Ltfn HEEMSKERK. 13 Mei van R'dam naar Hamburg JAGERSFON TEIN, thuisreis. 12 Mei te Mombassa. Holland-O. Azië Ljjn MEERKERK, uitreis, 13 Mei van. Suez ZUIDERKERK. thuisreis. 12 Mei van Aden. Kon. Paketv. Mij. LEMATANG. 12 Mei van Singapore naar Rangoon BONTEKOE, 11 Mei van Hongkong naar Shanghae NIEUW ZEELAND. 12 Mei van Singapore te Adelaide. Java-China-Japan Lijn TJIBADAK, 12 Mei van Batavia te Shanghae. Silver-Java-Pacific Lijn MANOERAN, 12 Mei van Durban naar Lorenzo Marques KOTA BAROE, 10 Mei van BeaumoiTT naar New Orleans. Java-New York Lijn BRASTAGI, 11 Mei van Philadelphia naar New York. Mij, Nederland TAJANDOEN, ultr., pass. 11 Mei Gibraltar JAN Pz. COEN. uitreis. 12 Mei te Southampton ENGGANO. thuis reis. 12 Mei van Liverpool TAJBINTA, uit reis. 12 Mei van Suez JOHAN DE WITT, uitreis, pass. 12 Mei Dungeness. Rotterdam-Z. Amerika Lijn ALPHACCA, thuisreis. 12 Mei te Santos. Kon. Ned. Stoomb. Mij. COTTICA. 13 Mei van A'dam naar W. Indië CRYNSSEN, 13 Mei van A'dam naar W. Indië AURORA. 12 Mei n.m. 6 uur van R'dam te Lissabon BOSKOOP. 11 Mei van Arica naar Mollendo FAUNA, 12 Mei van Napels n. Tunis GANYMEDES. 12 Mei n.m. 8 uur van A'dam te Hamburg IRENE. 12 Mei van Kopen hagen naar A'dam PERSEUS. 12 Mei van Gothenburg naar Aarhuus PLUTO, A'dam naar Kopenhagen, pass. 13 Mei Holtenau Holland-Amerika Lijn BEEMSTERDIJK, 11 Mei van R'dam te New Orleans. Diverse Stoomvaartberichten BATAVIER II, 13 Mei van R'dam te Gravesend HOOG LAND. 12 Mei van Leith te Antwerpen HILVERSUM. Rosario naar St. Vincent, pass. 12 Mei Fernando Noronha Punten van overeenkomst, b.v. Ford geeft 'n haast verbluffende Service. Ford geeft U absolute garantie. D'r zijn ook verschilpunten Ford zorgt niet voor 't schoonhouden. Ford geeft U nooit gratis benzine. Conclusie Dekker ook I Dekker ook I Dekker wel 1 Dekker altijd 1 ma 1337 Ford zorgt ntet zoo goed voor zijn cliënten als Tel. 425 Steenstraat 57 Steeds gratis benzine voor Uw aansteker Schoonhouden van pijpen geheel kosteloos j van deze deqelüke kwaliteit7 voor geldbelegging of eigen bewoning de in aanbouw zijnde "0NINGEN aan de Acacialaan te Leiderdorp, bev. vestibule, W.C., keuken (alles betegeld), zes kamers, event, bad der, zolder, vaste waschtafels enz., groot balkon en groote voor- en achtertuin en achteruitgang, mooiste gedeelte van j^iderdorp, vlak bij stad. Aan de Lindelaan nog één WONING huur. Inlichtingen A1E. MOL, Bouwbedrijf en Woningbur. *iderdorp, Hoogmadescheweg 14, Tel. 3176. 9733 Sinds menschenheugen,* Roos van der Kolk 1 goedkoop 1... degelijk Dit solide 2 ingebouwd» vW«. kost comPlee I U betalen in Son5^aanden_ WASSENAAR bij Haagsche Schouw. - Te koop een juweel van een VILLAATJE m. garage (Ital. landhutsstijl) centr. verw. Groote terrassen, boomgaard, 2000 M2. tuin. Prijs f. 18500.—. Br. no. A 18391 Bur. Haagsche Courant, Den Haag. 1261 OPENING VAN PAVILJOEN Zweminrichting ,J)E BRASEM" te Oude-Wetering, op Zondag 15 Mei '38. 's Mlddagts muziek, 's avonds Balavond. The Mari- nucci'i (Haarlem), 5 man. Plano, Sax, Trompet, Drum mer, Accordeon Kaarten tot 8 uur beschikt), a. h. Paviljoen. LEERT ZWEMMEN Lesgeld steobts f. 1.per seizoen. Gediplomeerd pereoneel. Dér. A. C. P. ZMGERS. 1189 voor direct, eenige NAAISTERS en LEERLINGEN voor onze Dekenateliers. 1248 AanmeldenKaiserstraat 83. Een vrijstaande ruime MID DENSTANDSWONING. waar aan verbonden een sigaren- fabriekje volgens voorschrif- ten Tabakswet. Huur totaal f. 7.per week. Brieven Bur. v. d. Blad onder no. 1190. is gericht op de étalages /cm alle nering-doenden ons oog is gericht op alle nering-doenden speciaal voor de étalages alle materialen voor Uw étalages 1287 van levert de ETALAGE-INDUSTRIE - LEIDEN Tel. 3196 Nieuwsteeg 16 h. Zonneveldstr. KERKSTRAAT - NOORDWIJK. tateren Zondag van 361/* uur: Thé Dansant - Entrée 20 ct. lederen Zondag v. 71/*ll1/» u.: Soirée Dansante - Entrée 30 ct. EERSTE KLAS DANSMUZIEK, o.a. THE MIDNIGHT RASCALS Microfoonuitzending. FLORA, de BETERE inrichting 1185 Voor LEIDEN en Omgeving: LANGE MARE 90 - TEL. 166 SPECIAAL AANBEVOLEN REIZEN 2 dagen Ardennen (lstenen 2den Pinksterdag) f.16. 9 dagen Zwarte Woud, 21 Mei f. 75. 5 dagen Parijs, Fontainebleau, 4 Juni f. 52.50 6 dagen Luxemburgsch Zwitserland, 13 Juni f. 45.— 6 dagen Vogezen, 20 Junif. 51.50 Vraagt ons PROGRAMMABOEK 1938 en inlichtingen voor onze CHALET-REIZEN naar Zwitserland. 16 dagen voor f. 67.50 (alles inbegrepen). 1272 3—2

Leidsch Dagblad | 1938 | | pagina 7