tETDSCH DAGBLAD - Tweede Blsd laferdag 14 Mei 1938 Officieele Crisispublicaties SPORT Reclame voor veilig verkeer. L11 de Omstreken werk hee£t buna f-100 °psebracht' WEERBERICHT. Uit de Rijnstreek AGENDA DENATURATIE VERGOEDING ERWTEN EN VELDBOONEN OOGST 1931. De Nederlandsche Akkerbouwcentrale maakt bekend, dat de denaturatievergoe- ding voor erwten van oogst 1937, welke zijn gedenatureerd ln het tijdvak van 9 tot en met 14 Mei 1938. 1.1.30 per 100 kg. zal be dragen voor groene erwten, door hande laren gedenatureerd en voldoende aan het standaardmonster van kwaliteitsklasse C, en 1.0.80 per 100 kg. voor voedererwten, door telers gedenatureerd. 1241 De steunvergoeding voor veldboonen van den oogst 1937, welke aan de daartoe ge stelde eisohen voldoen en door telers of handelaren zijn gedenatureerd in ge noemd tijdvak zal f. 2,30 per 100 kg. be dragen. DAMMEN. JEUGDWEDSTRIJDEN L.D.V. De uitslagen der wedstrijden zijn als volgt: E. 't Hart—F. H. Klinkenberg uitgesteld; I. PardonJ. Bosman 02; J. HaasbeekR. Smit 20; A. Leeflang—C. v. d. Mü 20; W. Pieëte —F. Franken uitgesteld; H. Vavier—I. Redel 20; Th. Swaak—H. Klein uitgesteld; K. Nie- vaartJ. Barthen 20; F. FrankenK. Fa vier 0 2. In 27 Amerikaansche Staten is men een reclame-campagne in dagbladen begonnen waarmee de veiligheid op den weg wordt bevorderd. Bovendien Is het de bedoeling deze campagne over een nog grooter deel van Ame rika uit te breiden. 1197 De campagne wordt collectief gelan ceerd door een combinatie van auto- mobiel-veraekerings-maatschappijen, die in de advertenties aanbieden aan het eind van het jaar 15 der pre mies van eiken verzekerde te retour - neeren wanneer hem geen enkel on geluk in het afgeloopen jaar is over komen. De leiders der campagne kozen dag bladreclame, in de eerste plaats om dat zij van hun advertenties in dag bladen het meeste resultaat verwach ten en in de tweede plaats omdat de dagbladen zich zoo verdienstelijk maken voor het pnopageeren van veilig verkeer. rp. i De collecte voor het reclasseerings- AALSMEER. Ernstig ongeluk. Gistermiddag had in ae Zijdstraat alhier een ernstig ongeluk plaats. De dienstbode van de familie D. was de straat aan het schrobben toen zij door een openslaand portier van een passeerende auto werd ge troffen. Het meisje, mej. W werd tegen de straat geworden en in bewusteloozen toestand opgenomen. Zij kreeg verschillen de verwondingen aan het hoofd en han den. Nadat dr. W. geneeskundige hulp had verleend, ls mcj. W. naar haar woning te Kudelstaart per ziekenauto gebracht. De collecten en de rondgang, gedu rende de maand April, gehouden ten be hoeve van de instandhouding der 2e pre dikantsplaats bij de Ned. Herv. Kerk te Aalsmeer-Oost, bracht f. 179.831/: op. Aan de Verlengde v. d. Endelaan zul len nog vier woningen voor rekening van den heer S. v. d. Linden gebouwd worden. Het beschikbare bouwterrein zal dan zoo goed als geheel bezet zijn. Barometerstand. Gistermiddag 2 uur; 768. Hedenmiddag 2 uur; 764. BINNENLANDSCH WEERBERICHT. Medegedeeld door het Kon. Ned. Meteorol. Instituut te De Bilt. Hoogste barometerstand 768.1 te Boedapest. Laagste barometerstand 748.2 te Valentia. Verwachting tot morgenavond 7 uur: zwakke tot matige Z.O. tot Z.W. wind. Half tot zwaar bewolkt. Droog, warm weer, behoudens kans op onweer. BUITENLANDSCH WEEKOVERZICHT. Medegedeeld door het Kon. Ned. MeteoroL Instituut te De Bilt. Het gebied van hoogen luchtdruk trok zich verder naar het Oosten terug en nam in be- teekenis af. Een kern van de Oceaan-depressie bewoog zich Noord-Oostwaarts, terwijl een tweede kern zich naar het Zuid-Oosten ver plaatste. Op de Brltsche eilanden waalt het matig uit het Zuiden tot Zuid-Oosten, de be wolking ls zwaar, met plaatselijk eenigen regen. Ook in West-Frankrijk is de bewolking zwaar, bij matigen Zuid-Oostelijken wind. Langs de Noorsche kust waait het krachtig uit het Zui den; plaatselijk valt regen. Overigens heerscht op het vasteland van West-Europa helder, stil weer. De temperaturen zijn in het geheele waarnemingsgebied gestegen. Zij zijn thans vrijwel overal boven normaal. LUCHTTEMPERATUUR. 9 uur voorm.: 15 gr. C. '61 gr. F.). lt uur 'smidd.: 22 gr. C. (72 gr. F.)'. HOOGWATERTIJDEN XE KATWIJK a. ZEE Voor Zondag. Voorm. te 4 uur 15 m.; nam. te 16 uur 31 m. Voor Maandag. Voorm. te 4 uur 48 m.; nam. te 17 uur 11 m. HAARLEMMERMEER. BRUTALE POGING TOT INBRAAK. Een moedige vrouw. Des nachts is te Zwanenburg nabij Half weg aiuler. op brutale wijze gepoogd in te breken in het huis, bewoond door den heer Z. en zijn vrouw, een bejaard echtpaar, dat juist verblijd was geworden door de thuis komst van een zoon uit Indie, die boven zijn intrek had genomen, terwijl de ouders ln een der benedenvertrekken sliepen, De vrouw werd door gestommel en het ontsteken van een licht, wakker en zag toen in haar onmiddellijke nabijheid, een man. die er vermoedelijk op de een of andere wijze mee bekend was geworden dat de zoon misschien met een spaarduitje was thuisgekomen. Ze had de tegenwoor. digheid van geest onmiddellijk het bed te verlaten, hield zich flink tegenover den indringer en was zoo moedig direct het noodige gerucht te maken, waarop de on- gewenschte bezoeker zich ontdekt en in zijn werk gestoord ziende ijlings de vlucht nam. De politie stelt een onder zoek in. De officieele opening der Kruideniersbeurs. De bij den Ned. Kruideniersbond aange sloten Kruideniersvereeniging „Door Een dracht Sterk" in Haarlemmermeer, heeft weder een kruideniersbeurs georganiseerd, die een groot succes belooft te worden! Gisteravond werd de beurs in tegenwoor digheid van vele genoodigden en belang stellenden officieel geopend. Onder de aanwezigen werden opgemerkt bijna alle leden van het eere-comité. ver der eenige raadsleden, afgevaardigden van het hoofdbestuur en van de middenstands- vereenigingen uit Haarlemmermeer en Om streken, De voorzitter, de heer J. Millenaar, heette allen hartelijk welkom en zette het doel en de beteekenis van deze beurs uiteen. Bij afwezigheid van den burgemeester had daarna de officieele opening plaats door den heer H. Koning, wethouder van. sociale zaken dezer gemeente, die- namens het gemeentebestuur een toepasselijk woord sprak en den wensch uitte dat deze beurs waarmede zeker een algemeen be lang wordt gediend zich in een druk bezoek zal mogen verheugen. Hierna werd nog het woord gevoerd door den heer van der Linde, voorzitter van den bond en den heer Treur namens het publiek. Weth. Koning werd door de Beursoom- mlssie een bloemstuk aangeboden. Na beëindiging van het officieele ge deelte werd een rondgang gemaakt door de groote beurszaal, waar de stands werden bezichtigd en met de vele geëxposeerde artikelen werd kennis gemaakt. Inderdaad bleek dat alles in het werk is gesteld om een mooi geheel te verkrijgen: de keurige stands in groote verscheidenheid zien er aanlokkelijk uit. Niet minder dan 35 stands hebben een plaats in deze beurs. Sirene Luchtbeschermingsdienst. Gistermiddag werd te Hoofddorp een iproef genomen met de sirene van den Luchtbeschermingsdienst der gemeente Haarlemmermeer, waarvan de inrichting werd geplaatst op het terrein van de ge meen te werf aan het einde van de Manege laan. De proef voldeed uitstekend; de signalen waren op een afstand van ruim 3 KM. duidelijk hoorbaar. Jaarvergadering Bond van Boerinnen e-a. De afd. Haarlemmermeer van den Bond van Boerinnen en andere plattelandsvrou wen. hield in de Beurs te Hoofddorp haar1 2e jaarvergadering. Na opening door de presidente mej. v. d. Gaast, werd oa. het financieel verslag uitgebracht, waaruit bleek dat de rekening sloot met een flink batig saldo. Het jaarverslag van de secret taresse meldde, dat de vereen!ging steeds in bloei toeneemt, reeds 85 leden telt en met veel moed haar vruchtbaar werk voort zet. Bii de bestuursverkiezingen werden de dames B. Pruissent van Vuuren en A. Meerburg-den Hertog herkozen. De avond werd verder door voordrachten en zang afgewisseld. Door de Oranjevereeniging „Hoofd dorp" wordt weder een autorit voor ouden van dagen georganiseerd, welke ls bepaald op Dinsdag 14 Juni a.s. KATWIJK AAN ZEE. Een Schoenmakersverecniging. Alhier is opgericht eon schoenmakers- vcreeniging, waartoe 18 leden toetraden. Er werd een voorloopig bestuur gevormd, bestaande uit 5 leden De oprichtingsvergadering stond onder leiding van den heer W. Schmidt, afge- vaadigde van den Ned. Bond van Schoon makers, Patroons en Schoenwinkeliers. Deze zette het doel om georganiseerd te zijn uiteen en behandelde eveneens de hoofd zaken van de Vestigingswet. De heer v. d. Berg. voorzitter van den RK. Bond verstrekte ook eenige inlich tingen. Nadat vele vragen gesteld en beant woord werden, werd besloten, dat de naam van de nieuwe vereeniging zal zijn„De Katwijksche Schoenmaker:-- Patroons- en Schoenwtnkeliersyereeniging". Visscherij-examens. Bii de in de Visscherijschool alhier ge houden examens zijn geslaagd voor het certificaat in kennis der internationale bepalingen ter voorkoming van aanvaring od zee en de toepassing ervan-: Gerard Nijgh Uzn.. Maart Hazenoot Azn., Leen van Duyn, Com. Haasnoot Czn., Arie de Best H'ozn., Leen van Beelen Uzn.. Jac. Zuyderöuyn Azn Corn. Blonk Johzn., Huig Jonker. Allen zijn leerlingen van den heer C. Varkevisser. Riifcsgedelegeerde was ka pitein J. H. Götz. lid van de examencom missie voor stuurlieden te Den Haag. Vergadering E.D.D. Deze- vergadering werd in Pension „Zee zicht" gehouden. Dr. G. C. A. van Dorp sprak een openingswoord. De alg. propa gandist de heer Van der Stam besprak den toestand in de dictatuurlanden. Als deze landen zich niet met ons bemoeien, zouden wij er niets mee te maken hebben, aldus spr. Er zijn echter in ons land Nederlan ders. die gaarna aansluiting bij Dultsch- land willen. Spr. wijdde uit over de N.S.B. cn het Zwartfront. Ook behandelde spr. het Rassenvraagstuk. Met kracht moet, aldus spr. opgekomen worden tegen hen, die de bedoeling hebben om Nederland en Vlaamsch-België bij het groote Duitsche Rijk in te lijven. Na gedachten-wisseling volgde sluiting. WATERTEMPERATUUR. Zweminrichting „Poelmeer", 'sMiddags 12 uur: 17 gr. C. LICHT OP VOOR FIETSERS e.a. Zaterdag: 8.15 nam. tot 4.36 voorm. Zondag: 9.17 nam. tot 4.35 voorm. MAANS- OP- EN ONDERGANG. 14 Mei: op 21 uur 11; onder 5 u. 01. 15 Mei: op 22 u. 06; onder 5 u. 39. HILLEGOM. De steunverleening, B. en W. hebben besloten de steunver leening aan kleine tuinders en kleine kwee kers ter hand te nemen en de gemeente zich te laten aansluiten. Ten nadeele van de waterleiding is 160 Kg. lood ontvreemd uit een bergplaats achter nieuwe woningen, die aan de v. d. Endelaan worden gebouwd. De politie stelt een onderzoek in. De politie heeft in samenwerking met de Rijkspolitie en belastingambtenaren ln een woning aan de Stationsweg een onder zoek Ingesteld naar de aanwezigheid van sigarettenpapier. Het resultaat was, dat in een luidspreker 75 ongezegelde boekjes werden gevonden. Gevonden, aanwezig en te bevragen aan het bureau van politie op werkdagen van 7—8 uur n.m.: schooletul, lederen riem, wafeltang, kinderschoen, portemonnaie, zij spat-scherm van auto, autowieldop, bruine portemonnaie, achterklap van vrachtauto. LEIDSCHENDAM. Burgerlijke Stand. Bevallen: M. C. Nederpel, geb. Bon, z.; J. M. Heemskerk, geb. Oomen, z.; A. P. M. H. Boek raad, geb. van der Heiden, d.; M. E. van den Ysel, geb. Groenewegen. d. Grondaankoop voor kerkbouw. De Ned. Herv. Kerk te Voorburg heeft aan de Tollenskade en Potgieterlaan een perceel grond aangeitpcht voor den bouw van een kerk, plaatt biedende voor 500 per sonen. Installatie „De Princevlag". Zaterdag 21 dezer wordt door het H.B. van de Princevlag. de plaatselijke afdeeling officieel in café Vronesteyn geïnstalleerd. Hierbij zullen tegenwoordig zita. de afdee- lingen Den Haag en Leiden De afd. Den Haag marcheert met tamboers en pijpers naar café vronesteyn. terwijl de afd. Lei den door de plaatselijke afdeeling wordt opgewacht aan den Prinses Julianawee om vandaar gemeenschappelijk naar café Vronesteyn te marcheeren. Om 8 uur heeft de installatie plaats, terwijl van 99.30 uur od het terras de tamboers en pijpers zich zulen laten hooren. Tot slot wordt den leden der pl. afdeeling een gezellig samen zijn aangeboden. Van 16 tot en met 21 dezer zal hier de jaarlijksche collecte plaats hebben ten bate van het fonds ter aanmoediging en ondersteuning van den gewapenden dienst in Nederland (fonds voor oud-militairen). Collectant is onze plaatsgenoot M. van Oostende. Gevonden: een tennisracket. Adres bureau van politie. Gedurende April is in de Ned. Herv. Kerk gecollecteerd ten bate van de kerk voogdij f. 141,10 (vjm. f. 170,01) en ten bate va nde diakonie f. 88,10 (v.m. f. 65,60). NOORDWIJK. Gevonden, een damestoschje met mb.. een alplnomuts. een rijiwielbelastlngmerk, een grijze jongensjas, een rozenkrans, een bruin sandaaltje, een grijze pet. Inlichtin gen over bovenstaande voorwerpen worden uitsluitend verstrekt des Woensdags en des Zaterdags van 18 tot 19 uur ten politie- buréele te Noordwijk Binnen. OEGSTGEEST. Ten nadeele van K. v. K. alhier is een heerenrijwiel ontvreemd, dat hij een oogenblik onbeheerd had geplaatst op het terrein van het gesticht „Duinzicht", waar hij eenige werkzaamheden had te verrich ten. De politie stélt een nauwkeurig onder zoek in. WARMOND. BRAND IN HOOIBERG EN SCHUUR. Groote schade. Door tot nu toe onbekende oorzaak brak brand uit in een hooiberg staande naast de boerderij -bewoond door C. v. d. Voort. Het vuur vond-in het opgeslagen hooi gre tig voedsel, zoodat de hooiberg spoedig in lichter laaie stond. De vlammen sloegen over op de aangrenzende schuur die even eens een prooi der vlammen werd, terwijl ook alle daarin aanwezige landbouwwerk tuigen verloren gingen. Dank zij het krach tig optreden der brandweer, die direct ter plaatse was. kon het woonhuis behouden worden, doch de waterschade is zeer groot. Verzekering dekt de schade. Waarschuwing tegen oplichters. De laatste dagen wordt deze gemeente onveilig gemaakt door een paar Belgen, die kousen, overhemden enz. aanbieden tegen een prijs, waarvoor niet eens de grondstof fen kunnen worden aangeschaft. Als steeds weten zij een zeer Interessant verhaal op te dlsschen, waarom zij deze artikelen tegen deze prijzen kunnen verkoopen. Maar men begrijpe goed, het zijn z.g. mon sters. waaruit men een keus kan doen. Het bestelde zal dan binnen een paar dagen bezorgd worden. Zoo pratende toonen zij ook enkele couponnen stof. Deze moeten direct genomen maar ook betaald worden. Gevolg? Men koopt de coupons veel te duur en de kousen, overhemden enz. komen nooit ZOETERWOUDE. Gisteravond had in het Patronaat het z.g. „schaapjesfeest" plaats. Na opening door den kapelaan voerde de Kruisvaart eenige leekenspelen op o.a. van Wim Snit- ker, welke algemeen veel waardeering oogstten. Vervolgens werd een film ver toond over „Callfornië". Het eerste treffen tusschen de kolonisten en de oude India nenstammen werd hierin op prachtige wijze weergegeven, terwiil voorts de verdere moeilijkheden der kolonisten in beeld wer den gebracht. Mien bleef hierna nog geruimen tijd in gezellig samenzijn bijeen. ZEVENHOVEN. Bijeenkomst R.K. Volksbond. In de gehouden jaarvergadering van den R.K. Volksbond bleek dat in kas was f. 391.14, de uitgaven bedroegen f. 266.97, kasgeld alzoo f. 124,17. Herkozen werden tot bestuursleden de heeren J. de Groot HP.z en M. J. de Groot resp. als voorzitter en penningmeester. Tot afgevaardigde naar het gouden feest en den centralen raad van den R.K. Volks bond werd gekozen de heer J. van Veen. ALPHEN. Merkwaardige eierendiefstal. Bij den landbouwer V. aan het Goud- sche Rijpad werden sinds eenigen tijd kip peneieren ontvreemd soms in vrij groote getalen. Men kon er maar niet achter komen wie de dader was en riep de hulp van de politie ln. Op een nacht stelde een agent zich ver dekt op en wel in den hooiberg der boer derij om een oogje in het zeil te houden. Groot was zijn verbazing toen het bleek dat twee kraaien de snoode daders waren, die de eieren aan hun snavel pikten en er snel mee wegvlogen! Bij het te Gouda gehouden concours behaalde de Alphensche Rijvereeniging „De Alphensche ruiters" een 2en prijs en 2 eervolle vermeldingen. Een mooi succes! Door baldadige jongelui is een aan gemeentewerken toebehoorende vlet, gela den met steenen en gemeerd in de Aar nabij het Bloemhofkwartier tot zinken ge bracht. De-vlet was zóó vol geladen met steenen van een andere schuit, dat deze vol liep en zonk. De daders zijn bij de poli tie bekend. Door wijlen den heer D. de Graaf werd bij testamentaire beschikking aan de Dia conie der N. H. Kerk te Alphen f. 200 gele gateerd. BODEGRAVEN. Burgerlijke Stand. Geboren: Jacobus, zn. van F. Boer en M. Bergshoeff Lijntje, d. van S. Bakker cn L. de Bruin. Overleden: Adrianus Cornells Leliveld, 70 J. Loop der Bevolking. Gevestigd: G. Verhoek, Emmakade 3 A. G. van Velsen, Emmakade 73. Vertrokken: M. Scheer en gezin. n. Goude rak A. 40 L. Scheer, n. Gouderak A.41 E. H. Bekker, n. WaddenooiJen D. 129 M. J. Vis n. Zegveld-Meije 219 T. H. van Beek. n. Jutphaas, Burg. Hooft Graaflandstr. 135 G. J. Spijker, n. Amsterdam, van Hilligaerdtstr. 9 E. Cuperus, n. Alphen a. d. Rijn, van DiJk- straat 9. Een kind van den landbouwer de G. werd in Buitenkerk aangere den door een auto. Men waarschuwde on middellijk een dokter en het Roode Kruis. De heer v. Waveren verleende de eerste hulp, doch constateerde alleen ontvellin gen en een kleine hoofdwond, die door hem werden verbonden. De kleine was er wondergoed afgekomen. Tot tijdelijk leerares aan de Chr. Nij verheidsschool voor meisjes is met ingang van 16 dezer benoemd mej. J. C. Kolman te Delft. De voor het reclasseeringswerk gehou den collecte heeft opgebracht f. 80.91. In de plaats van mej. T. de Bie werd tot secretaresse van den R.K. Vrouwen bond benoemd mevr. Hoogeveen-Humme. Plannen werden gemaakt tot het organi- seeren van een reisje naar de K.R.O. Studio te Hilversum. LEIDERDORP. Toezegging van beroep. Onze plaatsgenoot de heer W. Chr. Smits die de vorige week door het Prov. Kerk bestuur van Drenthe is toegelaten tot de evangeliebediening in de Ned. Herv. Kerk heeft een toezegging van beroep ontvangen van de gemeente Blankenham. NIEUWKOOP. Stopzetting der werkverschaffng. In verband met den groei van het riet is de centrale werkverschaffing tot ver betering van het rietland, uitgegaan van den polder Nieuwkoop en Noorden, deze week stopgezet. Men hoopt haar na het zomerseizoen wederom opnieuw aan te vatten. Gedurende deze 2>/, maand is ruim 10 H A. rietland behandeld. Aan loon (zonder toeslagen van laarzen, beugels e.d.) is uit betaald f. 4634. Van de ongeveer 25 eigenaren, die riet land ter verbetering hadden aangegeven, hebben er nu zeven een beurt gehad Voorzoover valt na te gaan zijn tewerk- gestelden zoowel als eigenaars over den gang van zaken zeer tevreden. HEDEN. Den Burcht: Maranatha-bijeenkomsten o 1 Joh. de Heer, 3 en 714 uur nam. Zomerlust: Cabaretavond „De Snarenza&nr.' 8 uur nam. Zondag. Evang. Gemeenschap, Middelstrgracht 3 sn. de heer J. Knecht, Voorm. 10 uur. Jcruel, 1ste Groenestceg 16: Evangeliemei Voorm. 10 uur. StadsevangelisatieSamenkomst. Nam 5 uur Stadszaal (Foyer): Nationaal Kapconconrl 26 en 8 uur nam. Schouwburg: R.K. Stud.-Ver. Sanctus Auemti nus, Frltz Hirsch Operette „Die lustige Wit».»" 714 uur nam. Oegstgeest: Gemeente Gods. Blta komt. Spreker br. Perkins. Nam. 8 uur. Maandag. Stadszaal (Foyer): Nationaal Kanconmn,. 2—6 en 8 uur nam. ewucouri BIOSCOPEN: Luxor-Theater, Stationsweg: 8 uur nsm. „Artlstenbloed". Woensdag-, Donderdag- en Zaterdagmldd», 2 uur. Zondag van 2—7 uur doori. voorstelitoi en 8 uur nam. Trianon-Theater, Breestraat 31. 8 uur nam. Woensdag- en Zaterdagnamiddag 2 mir „De groote Gamblnl". Zondag van 2-7 uur doorloopende voorstelling Udo-Theater, Steenstraat 39: 8.15 uur nam' „Wereldstad". Woensdag- en Zaterdagnam. 230 uur. Zon- dag doorlvoorstelling 2—7 uur en 8.15 uu, Casino-Theater Hougpu'nerd 49: 8 uur nam' „De vlucht naar het geluk". Zondag van 4 tot 1 en van 8 tot 11 uur Woensdag- en Zaterdagnam. te 2.30 uur. Rex-theater. Haarl.straat: lederen werkdaj 2 uur nam. cn 8 uur nam.: „Drie hanffi meisjes". Zondag doorl. voorstelling 2-7 en 8 uur nam. DIVERSEN: 's Dinsdags, Mare 13: Medisch Opvoedtandlf Bureau. 11 uur voorm. 's Woensdags: Inst. v. Praeventleve Genees kunde. Consultatlebur. v. Alcoholisten. 8 u. nam, 's Donderdags: Inst. voor Praeventleve Ge neeskunde (lste Binnenvestgr. 22). InenUnr tegen dlphterie. 3>/, uur 's middags precies. 'sVrijdags: Inst. v. Praeventleve Geneei- kunde. Consultatiebureau v. Beroepskeuze, 4-8 uur nam. De apotheek Hooigracht 48 ls dag en nacht geopend voor leden v. h. ziekenfonds „TotHulp der Menschheld", echter van nam. 8 uur tot voorm. 8 uur alleen voor spoedrecepten De avond-, nacht- en Zondagdienst der apotheken wordt van: Zaterdag 14 t.m. Vrijdag 20 Mei a.s. waargenomen door de Apotheken; J. E. M. ten Dijk. Haven 18. tel. 85; A. J. Donk Doezastraat 31, tel. 1313 en J. Doedens. Wilhel- mlnapark 8, Oegstgeest, tel. 274. De geneeskundige Zondagsdienst te Lelden wordt van Zaterdagavond 8 uur tot Maandag morgen 8 uur waargenomen door de doctoren v. Alphen, Film, Hovens Gréve, Kors en Simons Te Oegstgeest wordt deze dienst dan waar genomen door dr. Hugenholtz. Tel. 390. Poldervergadering. In hotel „Het Vliegende Paard" werd de I jaarvergadering gehouden van den polder Nieuwkoop en Noorden. Van de 165 stemgerechtigde ingelanden,! welke de polder telt, waren er aanwezig! of vertegenwoordigd 74, te zamen kunnende 1 uitbrengen 317 stemmen. De dijkgraaf, de heer Ant. Kromwijk, opende, waarna ge lezen werd het rapport van de commissi voor het nazien van de rekening, geteekend I door de heeren C. Nell. P. Stam en W, I Bourguignon, waaruit bleek, dat alles In I orde bevonden is. I De rekening over 1937 werd vastgesteld aan inkomsten op f. 60.137,24, aan uitga ven op f. 33.503,38, batig saldo f. 26.63336 In dit saldo is ojpgenomen een gedeelte ran I de leeningssom ad f. 24.015,48. zoodat he: feitelijk batig saldo bedraagt f. 2618.38. Aan slulsrechten is ontvangen f. 1754,40. wegens motorvaarrecht f. 381 en wegens omslag f. 8543, 13. De polderlasten zijn vol ledig ontvangen. Behandeld en vastgesteld werd de X- grooting '38 met een totaal aan Inkomsten en uitgaven van f. 58.500,93. De omslag blijft gehandhaafd op f. 4 per H.A. Wege» kosten van werkverschaffing ls geraamd f. 20.000, terwijl het aandeel der door- braakkosten ls geraamd op f. 61138 o' f. 0.57 per H.A. voor het bezit, dat kadas- raal als land bekend staat. Tot leden van de commissie voor het na- zien der rekening 1938 werden benoemd de heeren G. Sanders, P .de Graaf en C. v. d. Bosch en tot hun plaatsvervangers de hee ren C. Kwakkenbos, J. van der Knijff e" W. J. Groenendijk. Verschillende vragen werden gesteld over de in aanbouw zijnde sluis met brug en woning te Slikkendam. welke alle door den opzichter, den heer Fr. Pieterse, naar ge noegen beantwoord werden. Verwacn wordt, dat de oplevering over drie maan den geschieden kan. De heer G. Sanders zou het sluisrecW v.illen heffen naar de tonnenmaat van n schepen, welke geschut worden. De heer E. van Zoest klaagde over scruP' pers, die schade veroorzaken. VoorlerX geschiedden van een circulaire, welke de schippers nog weder ls toegezonden. Hierna sluiting. TER AAR. Het vischrecht op de Langeraarsche Plas"1 I Voor het vischrecht op de Langeraarsci' I Plassen, dat weer voor een termeni v» tien jaar is verhuurd, bestond dltmaw veel animo. Inschrijvingen, varieer™ van f. 80 tot f. 562 waren ingekomen J. Slootweg, H. Kraan. C. v. d. Zwaan, van Roon en Gefor. Kraan. De pacM hierop gegund aan Gebr. Kraan, de n<™> ste inschrijvers. Voor de hengelaars mu de situatie ongewijzigd. WADDINXVEEN. In de jaarlijksche alg. vergadering!® Ingelanden van de polders Achteroi en i Putte zijn de heeren Jac. van Tol Oudijk herkozen tot Heemraad. Door het bestuur van den ZulderP®_ polder wordt aan de .vergadering va gelanden voorgesteld, de polderlasten 1938 vast te stellen op f. 8.— per n- - op opbrengst hiervan wordt geraam f. 33.384.25. De N.V. Carosseriefabriek .W^hen waar tegenwoordig ruim 200 ntei werkzaam zijn, heeft na 9n m v arbeldS' met haar personeel een collecttei <u contract afgesloten. 2-2

Leidsch Dagblad | 1938 | | pagina 6