Regeeringscrisis in België [EIDSCH DAGBLAD - Eerste Blad Zaterdag 14 Mei 1938 De strijd in het Verre Oosten Spaak kabinetsformateur Laatste Berichten Binnenland Buitenland BEURSOVERZICHT HONGARIJE. Het kabinet Daranyi afgetreden. Imredy opvolger. Het kabinet Daranyi is gisteren af getreden en rijksbestuurder Horthy beeft op voorstel van den afgetreden premier tot eersten minister benoemd den president der Nationale Bank Imredy, die tot dusverre minister voor economische zaken was. Imredy heeft den rijksbestuurder de vol. eende ministertijst voorgesteld: premier Imredy; minister van buiten- jandsche zaken von Kanya; onderwijs er. eeredienst graaf Paul Telekl; landbouw Sïtranyavszky. die tot dusverre rijksdag president was: binnenlandsche zaken Ke- resztes-Fischer; defensie generaal Ratz; justitie Mikecz; financiën Remenyi-Schnel. Ier: industrie Bornemlsza; handel Imredy. minister zonder portefeuille Homan. Men verwacht nog tal van nieuwe be noemingen tot staatssecretaris. De staats secretaris van binnenlandsche zaken zou ad interim de leiding der Nationale Bank voeren. Over de oorzaken, die geleid hebben tot het aftreden der regeering Daranyi. is een officieel communiqué uitgegeven, waarin o.a gezegd wordt, dat Daranyi. toen hij rich met de regeeringszaken belastte, zich een reeks taken had gesteld, die thans als uitgevoerd beschouwd kunnen worden. Daartoe behooren de constltutioneele en sociale hervormingen, de voor het hand haven van de staatsorde noodlge politie maatregelen ten aanzien van de pers, de wet op de beveiliging van het maatschap pelijke en economische evenwicht (de zg. Jodenweti en het gr'oote beleggingsprogram. Het Japansche offensief. De Japanners dringen steeds verder op in Sjantoeng. De uit het Zuiden komende Japansche troepen hebben gisteren den Loenghai-spoorweg tusschcn Soetsjau en Kweiteh bereikt op een afstand van 60 K.M. Het tempo is echter langzamer ge worden tengevolge van hevige Chineesche tegenaanvallen. Soetsjau was gisteren het doelwit van een grooten Japanschen lucht aanval Ruim 70 machines bombardeerden de militaire stellingen. Tsjen Tsjau is eveneens gebombardeerd. Er vielen daar 125 dooden en gewonden. Zooals nog in een deel onzer vorige oplaag is vermeld, is het kabinet-Jan- son afgetreden. Daranyi. Imredy Ls 47 Jaar oud en de ontwerper Tm het 5-jaren plan. D? nieuwe regeering beteekent €en dui delijke verschuiving naar rechts. De mi nisters van justitie, nijverheid en land bouw en de minister zonder portefeuille, Homan. behooren tot de ulterst-rechtsche tijde der regeeringspartij. Homan zal belast vorden met de propaganda voor het vijf- ,'irige plan. De ministers van binnenland de zaken, eeredienst en onderwijs en bui- tinlandsche zaken zijn conservatief. De premier en de minister van financiën zijn de eerste plaats economische deskundi- tn. Imredy is echter ook een belijdend :omsch-kathollek. Men meent uit de samenstelling der nieuwe regeering te moeten opmaken, dat de regeering een krachtigen en doelmatigen strijd tegen de nationaal- socialisten wil voeren, hetgeen zou blij ken uit de benoeming van Fischer aan binnenlandsche zaken. Men verwacht, dat de politiek ten aan ton van de Joden geen wijziging zal onder aan. Het is mogelijk, dat Imredy zich niet ral tevreden stellen met de onderdrukking *an de extremistische agitatie door admi nistratieve maatregelen en dat hij hervor mingen zal voorstellen om den toestand fan werkloozen en landbouwarbeiders te feibeteren. Ook in de huitenlandsche po- Jtiek verwacht men geen verandering van teteekenis. Wel gelooft men op het ministerie van nandel, clat Imredy belang zal hechten aan de betrekkingen met de westelijke lan- Te Berlijn is men niet zeer voldaan over w oplossing der Hongaarsche regeerings- cr»k De „National Zeitung" ziet daarin resultaat van „een tegenoffensief van Joodsche kapitaal na de aankondiging wr Joden wetten". Volgens de „Germania" het nieuwe kabinet de vrucht "an een ^oalitie „tusschen de conservatieve mag naten en het liberaal-getinte Jodendom", oestemd om de nationaal-socialistische gkty van majoor Szalassy te bestrijden, netblad gelooft niettemin, dat do buiten- anasche politiek bepaald zal worden ,door J?isiprische vriendschap voor Rome en In de verklaring wordt gezegd, dat de kiezers der arbeiderspartij een bondgenoot schap met de communisten slecht zouden beoordeelen en dat een eenheidsfront meer een belemmering dan een hulp zou zijn. Wat de mogelijkheid van vorming eener levensvatbare regeering betreft, moe ten wij bekennen, dat wij slechts een beperkt vertrouwen hebben in hen, die onze bondgenooten zouden zijn, vooral in geval van moeilijkheden of span ning. Dit geldt vooral voor de commu nisten, die ons in den rug zouden kun nen aanvallen of ons door hun over drevenheid verder zouden kunnen medetrekken dan wij willen. Het is ook waar voor de liberale partij, die ons op kritieke oogenblikken in den steek zou kunnen laten, zooals zij dat in 1931 gedaan heeft". die hij de laatste dagen met talrijke lei dende figuren hééft gevoerd en aan de hand van de parlementaire debatten, die deze week in de Kamer gevoerd zijn, heeft de koning de gebeurtenissen van zeer nabij kunnen volgen. De vorst heeft dan ook besloten zijn con sultaties te beperken. Hij bepaalde zich er toe. Huysmans te ontvangen in zijn kwali teit van voorzitter van den Senaat en van Vlaamsch-katholiek. en Max in zijn kwali teit van leider der liberalen. Na deze besprekingen werd de minis ter van buitenl. zaken Spaak ontboden en hem werd de vorming van een ka binet opgedragen. Spaak aanvaardde deze opdracht. DUITSCHLAND. „Ijzer waarborgt de vrijheid der natie". Te Ltnz heeft generaal-veldmaarschalk Goerlng den eersten steen gelegd voor de „Hermann Goeringwerke" en bij deze ge legenheid een rede gehouden, waarin hij o.a. zeide, dat naast de levensmiddelen geen grondstof zoo belangrijk is als Ijzer. Anderen, aldus spr., mogen al goud be zitten. wij zijn gelukkig, dat wij ijzer heb ben. Met het goud handelt men, het ijzer echter waarborgt de vrijheid der natie. Ijzer en kolen zijn de grondstoffen, waar op al het andere wordt gebouwd. Met deze grondstoffen zal ons economisch leven zich in de wereld weten te handhaven. FRANKRIJK. De eerste defensic-lecning. Minister Marchandeau heeft gisteren aan de pers medegedeeld, dat de inschrij ving op de eerste leening, die wordt uit gegeven voor rekening van de autonome defensiekas, Maandag zal worden geopend. Deze leening wordt beperkt tot 5 milliard francs en geen andere tranche van deze leening zal worden uitgegeven. De koers van uitgifte bedraagt 98, de leening zal 5 pCt. rente dragen en in dertig jaar aflos- baarz ijn De uitgelote stukken zullen wor den afgelost tegen een koers van 120. Na Mei 1941 kunnen alie houders inlossing «ischen, eens per drie Jaar, tegen een koers van 100. BRAZILIË. Het onderzoek naar de opstandspoging. Tijdens het verdere onderzoek naar de opstandige beweging van 11 Mei jl. heeft de politie een groote hoeveelheid bommen, geweren, dolken en munitie van buiten- landsch fabrikaat gevonden, welke goede ren als ..monsters'' het land waren inge voerd. Het onderzoek zal aan het licht moeten brengen, in hoeverre buitenland- sche invloeden aan den opstand schuldig zijn. Inmiddels heeft de ministerraad besloten om degenen, die verantwoordelijk gesteld zijn aan de revolutionnaire beweging, door spoedrechtbanken te doen berechten. VEREENIGDE STATEN. VOORLOOPIG GEEN OPHEFFING VAN EMBARGO VOOR SPANJE. ENGELAND. Regeeringswijziging Geen eenheidsfront. ïnSst€nnidda6 heeft lord Baldwin een be- hïi g5l5racht aan Chamberlain, bij wien ^anderhalf uur bleef. Dit bezoek heeft S g gegeven tot zeer vele veronder- Cha Ken' vooral in verband met een aan arnberlain toegeschreven voornemen, om ^constructie van het kabinet over te ,jal, .t^rlementaire kringen wordt gezegd, lucht verl3and met de felle critiek "op het terïXaart'pro&ram Winterton zou aftreden. °°k de positie van Swinton wankel de J Beacht. Het is echter niet mogelijk, aarde dezer geruchten te controleeren. Pub# u"voered<ie raad der arbeiderspartij keert een verklaring, waarin wordt uit- waarom hij gekant ls tegen de ^ngezet iM","6 van een eenheidsfront, dat ten nfr i™ hebben Chamberlain tot verdwij- gtudwjngen en waarin bij de verkiezin- «n eotomunisten, arbeiderspartij Ui,,, henkelijke arbeiderspartij samen "wn gaan. Het helium-vraagstuk. Het ministerie van huitenlandsche zaken heeft de Senaatscommissie van huitenlandsche zaken medegedeeld, dat het gekant was tegen opheffing van het embargo op wapenzendingen naar Spanje. De commissie heeft daarop met 17 tegen 1 stem besloten de resolutie Nye, welke opheffing van bet embargo beoogt, voorloopig niet in be handeling te nemen. Huil zette uiteen, dat het beter is, later eens de geheele neutrallteitswet opnieuw ter hand te nemen, wanneer de gevolgen daarvan vollediger kunnen worden over zien, dan deze wet stukje voor stukje te herschrijven me! betrekking tot een bij zonderen toestand. Een werkelijke toets voor de raadzaamheid van het aanbrengen van wijzigingen in de bepalingen op dit oogenblik zou de vraag zijn of dereeiitke wijzigingen een bevordering zouden be- teekenen van het streven Amerika er van af te houden direct of Indirect verwikkeld te raken in een gevaarlijken Europeescheti toestand. De commissie heeft op aanbeveling van senator Harrison met alg. st. besloten in de volgende commissie-vergadering senator Nye te hooren en hem de gelegenheid te geven zijn voorstel te verdedigen en te verklaren of hij een nieuw onderzoek van dit voorstel nuttig acht. President Roosevelt heeft gisteren op een persconferentie verklaard, dat de uit zes leden van het kabinet bestaande controle commissie in de eerstvolgende dagen bijeen zal komen, om het helium-vraagstuk op nieuw te bestudeeren. Janson. In een verklaring zegt de afgetreden premier, na te hebben vermeld, hoe drie ministers hun ontslag vroegen, o.a.: De premier heeft den voorzitter van do tradltioneele rechterzijde van den Senaat, Leyniers, gevraagd of hij kon rekenen op de medewerking van de ieden van deze rechterzijde en van hun collega's in de Kamer, voor het geval hij zou worden ge machtigd, aan de leden dezer fractie por tefeuilles aan te bieden. Leyniers ant woordde, dat in een vergadering, die de tradltioneele rechterzijde in den Senaat had gehouden, alle leden eenstemmig hadden verklaard, niet toe te zullen treden tot de regeering. zonder dat deze grondig zou zijn gewijzigd en het politieke pro gramma opnieuw zou zijn aangepast Nadat Marck door den premie; van den toestand op de hoogte was gesteld, ver klaarde deze zich aan te sluiten oij zijn drie katholieke collega's, daar hij ais voor waarde voor zijn deelneming aan de rc- gecring de toetreding van vertegenwoor digers van de rechterzijde had gesteld. Onder deze omstandigheden is Janson, die zich slechts bereid verklaard had tot het aanvaarden van het voorzitterschap eener drie partijen-reeeering. waarin mie richtingen der meerderheid zouden zijl. vertegenwoordigd, na zich ervan te hebben vcigewist. dat de Liberale partij in haar geheel dit standpunt deelde, tot uc_ con clusie gekomen, dat hij de taak, die hij aanvaard had. niet kon voortzetten. De koning aanvaardde de ontslag-aan vrage en is terstond besprekingen begonnen. In bevoegde kringen is men van oordeel, dat er in verband met den politleken en economischer, toestand alle aanleiding be staat om de ministerertsis binnen den kortst mogeltjken tijd op te lossen. In verband met de politieke consultaties, De Duce in Genua. Rede over Italië's politiek. Het Italiaansche slagschip Oavour is hedenmorgen met Mussolini aan boord om halftien de haven van Genius birmengeloo- pen. Het slagschip werd gevolgd door de eenheden van het eerste en tweede eskader oorlogsschepen der Italiaansche vloot. Toen Mussolini aan land stapte, werd hij met luid en langdurig gejuich ontvangen. Op het overwinningsplein en in de om geving stonden al vroeg ruim 300.000 perso nen te wachten om te luisteren naar de rede, die Mussolini zou uitspreken van een 1 podium, dat nabij een triomfboog ter eere van de gevallenen in den grooten oorlog is opgericht in den vorm van den voorsteven van een schip. Om 11 uur arriveerde de Duce, luide toe gejuicht Hij begon zijn redè met uitdruk king te geven aan zijn vreugde Genua weer te zien en deelde vervolgens" mede eenige kwesties van internationalen aard te zullen bespreken. Op 11 Maart, aldus vervolgde hij, stond Italië wederom voor een tweesprong, die een beslissing noodzakelijk maakte, welke oorlog of vrede, d w. z. het lot van Europa be- heerschte. Wij zijn de sancties nog niet vergelen. Alles, wat wordt saamgevat in het woord Stresa is dood en begraven. Voor zoo ver Italië betreft, zal het nooit weer tot leven geroepen worden. Zonder de tronwe vriendschap van Duitschland. zouden wij nooit ill staat geweest zijn te doen, wat wij gedaan hebben. De laatste rede van Chamber lain vormde een erkenning van de macht van Italië. Wij zijn voornemens nauwgezet de Britsch-ltaliaansche overeenkomst te eerbiedigen. In ge val van een ideologischen oorlog zul len. men behoort dit te weten, de autoritaire staten één blok vormen en te zamen opmarcheeren. Spaak. Spaak heeft de volgende verklaring afge legd: „De koning heeft mij de eer bewezen te belasten met de vorming van de nieuwe regeering. Ik heb die opdracht aanvaard. Ik heb gemeend niet met de tradltioneele formule te moeten antwoorden: „ik zal mijn vrienden raadplegen". De huidige toestand eischt, dat men zui nig is met langdurige besprekingen. Ik ben bereid zware verantwoordelijkheden op mij te nemen. Ieder moet in dit opzicht het zelfde doen. Ik kan mij niet in verbinding stellen met de fracties. Ik zal trachten een regeering te vormen, die alle richtingen van de vroegere meerderheid omvat, maar die toch uit minder ministers zal bestaan dan de vorige kabinetten. Ik heb een program, ik zal het voor leggen aan de persoonlijkheden, wier me dewerking in onontbeerlijk acht. Ik zal gee nerlei houding van exclusiviteit aanvaar den, van welken kant ook. Ik moet heel vlug handelen, want, wanneer ik slaag, moet de nieuwe regeering zich Dinsdag voorstellen aan de Kamers". Het regeeringsjubileum van H.M. de Koningin. Nadere bijzonderheden over de viering in de Hoofdstad. In aansluiting aan het reeds gepubliceer de over de voorgenomen feestelijkheden te Amsterdam bij de herdenking van de 40- Jarige regeering van H. M. de Koningin in September a.s. heeft de heer Vattier Kraane namens de huldigingscommissie 1938 in een persconferentie nog het volgende mede gedeeld over het programma der volks feesten. Aan de Kon. Ned. Zeil- en Roeivereem- ging heeft de huldiglngscömmissie ver zocht het initiatief te nemen tijdens de op 8 September vastgestelde tewaterlating door H. M. de Koningin van het nieuwe motorschip der Stoomvaart Maatschappij Nederland een revue od het IJ te organi- seeren van vaartuigen. Voor zoover mogelijk zouden deze vaartuigen na afloop van de revue een rondvaart door de grachten kun nen maken. Aan den Kon. Ned. Voetbalbond is ge vraagd het initiatief te nemen tot het hou den van een voetbalwedstrijd. De K.N.V.B. heeft zich hiertoe in principe bereid ver- klaard De wedstrijd zal op Donderdagavond 8 September worden gespeeld. Oo Vrijdag 9 September zal getracht worden een avondfeest op den Amstel en rondvaart door de grachten met versierde en verlichte vaartuigen te organiseeren. waartoe de medewerking zal worden inge roepen van de roeibonden en watersport- vereenigingen. Voorts heeft de huldigingscommissie zich tot verschillende instanties gewend, o.a. tot de K L M. met verzoek het initiatief te ne men tot het organiseeren van een lucht vaartfeest, in samenwerking met Soester- berg. sport- en zweefvliegerij enz. Voorts tot de Nederl. Padvlndersvereen tot het geven van openbare demonstratieve voor stellingen van het oadvindersleven. Tot de K N AC. voor het organiseeren van een bloemencorso met luxe auto's en tot de be drijfsautohouders voor het houden van een revue van versierde en verlichte bedrijfs auto's. Verder ziin besDreklngen gaande om door '•>et Anvterdamsche instituut voor volks dansen een groot volksdansfeest te organi seeren. Het prinselijk gezin naar Soestdijk terug. Prinses Julian?. Prins Eernhard en Prin ses Beatrix zijn in den loop van den och tend van het paleis Noordeinde in Den Haag per auto naar 8oestdijk vertrokken. JI1R. MR. M. A. DE SAVORNIN LOBMAN OVERLEDEN. Op 72-Jarlgen leeftijd is vanochtend te Zwollerkerspel overleden jhr. rar. M A. Je Savornin Lohman, oud-president van Je arrondissementsrechtbank te Zwolle Na een loopbaan van 35 jaar bij de rech terlijke macht, trad hij op zeventigjarige!! leeftijd, op 27 Nov. 1935. af. Hij was ridder in de orde van den Ned Leeuw. De begrafenis is vastgesteld op tvoens- dag a-s om half twee op Oud Eik en Dui nen te 's-Oravenhage. Chili uit den Volkenbond Van officieele Chileensche zijde worct erkend, dat de Chileensche vertegenwoor diger, Edwards, vanmorgen van zijn regee- iing instructies heeft ontvangen, waarin de resultaten van de Chileensche voorstel len als volstrekt onvoldoende worden be schouwd. Ingeval de Chileensche delegatie niet meer zou kunnen verkrijgen van den Volkenbondsraad zou Chili zich ver plicht zien onmiddellijk na de zitting van den Raad zijn lidmaatschap van den Volkenbond op te zeggen. VON CRAMM VOOR HET GERECHT. De beroemde Dultsche tenniskampioen von Cramm is hedenmorgen voor de recht bank te Berlijn verschenen Hij wordt be schuldigd van een zeden-delict. Hij was in het zwart gekleed, zeer bleek, maar antwoordde volkomen beheerscht op de hem gestelde vragen betreffende zijn identiteit. Nadat deze formaliteit vervuld was vroeg de advocaat-generaal behandeling der zaak met gesloten deuren en onmiddellijke uit sluiting van de journalisten. Hij is veroordeeld tot 1 jaar gcv.straf met aftrek van 2 maanden voorarrest. HENLEIN TE LONDEN. Henleln heeft een bezoek gebracht aan den Tsjecho-Slowaakschen gezant. Masa- ryk. Na het ontbijt poseerde hi1 voor een jouriiaalfilm. AMSTERDAM. 13 Mei. Op de Amsterdamsche effectenbeurs werd de week op zeer kalme wijze besloten. De on- nemingslust was tot een minimum Ingekrom pen en de handel was dan ook stil. De berichten uit Amerika werkten weinig inspireerend en ook aan den anderen kant wa ren er weinig factoren van een opwekkende strekking. Hier en daar was eenig materiaal aan de markt en wegens afwezigheid van koop lust liepen de koersen achteruit. Groote verliezen werden overigens niet geleden. Op de Petroleumafdeeling werden Koninklijke en kele punten lager Ingezet, waarna nog een kleine verdere reactie kon worden waargeno men. doch daarna stagneerde de handel bijna volkomen en de koers bleef aldus statlonnair. In Industrieelen ging weinig om. De op de vergadering van de Unilever afgelegde verkla ringen oefenden op den koers der aandeelen geen invloed uit. Aku's waren nauwelijks prijs houdend. Philips kregen een verlies van een paar procent te boeken, hetgeen voornamelijk het gevolg was van gebrek aan affaire. De Scheepvaartmarkt trok nauwelijks eenige at tentie. De koersen waren niet of niet noemens waardig veranderd. De mededeelingen vervat in het verslag van de Java-China-Japanlijn waren blijkbaar alleen voor kennisgeving aangenomen. De Suikerafdeeling was stü. H.V.A.'s zagen enkele procenten verloren gaan. Van handel in Tabakken was niets te bemerken, hetgeen niet kon beletten, dat de Sumatra-aandeelen over de geheele linie lager werden genoteerd en Senembah's tenslotte een tamelijk groot ver lies te bceken kregen. Voor Rubberfondsen be stond ook niet veel animo. Amsterdam Rub bers waren nauwelijks prijshoudend. Diverse minder courante soorten kwamen op een eenigszins verlaagd peil. De affaire in Ameri- kaansche fondsen was van geringen omvang. Meerendeels werd op een lichtelijk verlaagd niveau gehandeld. De bekende toonaangevende aandeelen bewogen zich over het algemeen op ongeveer de Amerikaansche pariteiten. De beleggingsmarkt was stil. De Ned. Staatspapie ren waren aan den gedrukten kant. De obliga- tiën uit de jongere emissies werden fractioneel lager genoteerd. Spoorweg-drieën betaalden be neden den parikoers. Ook de Oude Schuld had een lusteloos verloop. Fransche fondsen waren zoo goed als onveranderd. WISSELKOERSEN. Londen 8.98 1/8; Berlijn 72.57l/2; Parijs 5 05 3/4; Brussel 30.39; Zwitserland 41.23; Kopen-hagen 40.12l/i; Stockholm 46.32'/2; Oslo 45 15; New-York 1.80 5/8: Praag 6.29; Italië 7.75. Prolongatie !/i pCt.; Part. disc. 1/8; dag geld 1/4. MAREI LEIDEN. 13 Mei. Groentenveiling enz. Prei f. 7.5010.90; Rabarber f.7.Kroten, gekookt f. 10; Aardappelen f. 14—19; Andijvie f. 10—17; Sla f.511; Aardbeien f.115152; Staraboonen f.80; Doperwten f.64—70: Peulen f.4868; Postelein f.1320; Spinazie f.38; Tomaten f. 3854. alles per 100 KG. Komkommers f. 4.70 —9.90: Bloemkool f.2—20.10; Salade f. 1—4.90; Perziken f6Knolselderie f7.70. alles per 100 stuks. Pieterselie f. 0.401; Radijs f. 0.50—2.20; Selderie f. 0.30—1.10; Uien f.2.60; Peen f.7.20— 19.70; Rabarber f. 2.30—9.90; Raapstelen f0.40 —1.40. alles per 100 bos. LEIDEN. 14 Mei. Botermarkt. - Aangevoerd 2545 KG. Fabrieksboter prima f. 1.44 per KG.; boerenboter. prima f. 1.271.35 per KG. Han del matig. LEIDEN. 9 Mei. Turfmarkt. Deze week aan gevoerd 130.000 stuks lange turf. Prijs f7—9 p. 1000 stuks. HOOFDDORP. 12 Mei. Per 100 K.G. Rogge f, 7.307.40; Chevalier Gerst f. 7.25—7.75; Wintergerst f. 7.25—7.75; Haver f. 5.90—6.25; Duiveboonen f. 9.5010.25; Paardeboonen f. 8 —9; Bruine boonen f. 1012; Groene erwten f. 8.50—10; Vale erwten f. 89; Gele Mosterd f. 1415; Kanariezaad f. 8.258.75; Kar wij zaad f. 21.2522.25; Blauwmaanzaad f. 3234. LEIDERDORP. 13 Mei 1938 - Kippeneieren f.3.303.50 per 100 stuks; eendeneieren f. 2.40 —3.50 idem; kaas f0.170.30 p. pond; boter f. 0.620.72 idem; kippen f. 0.601.— p. stuk: jonge hanen f. 0.06— idem konijnen f. 0.24 1.25 idem, RIJNSBURG. 13 Mei. Bloemenveiling Bar- tlgon 1318; Yellow 12—18; Copland 10—13; Elisabeth 1217, Clara Butt 8—14; Kunen 7 12; Deene 10—12; Californië 1013: Tosca 8 12; Castor 1013: Trollium 3040; Anemonen 0.40—1.10; Witte Lelies 3—4.20; Convellaria 0.80 —1.20: Margrieten 4070; Lathyrus 4080; Immulatum 3.20—6.40; Anjers 2540: Blauwe Iris 13—18; id. Wit 16—20; id. Geel 11—16. 3—1

Leidsch Dagblad | 1938 | | pagina 3