Uit de Omstreken LEIDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Dinsdag 10 Mei 193) VISSCHERIJ-BERICHTEN BURGERLIJKE STAND VAN LEIDEN FINANCIEN AGENDA VISCHTRIJZEN. IJMUIDEN. 10 Mei. Tarbot 62—44 ct.. Tong 97—66 ct.. Heilbot 84 —62 et. per kg.; Griet 23—18; Groote schol 23; Middel schol 25—21; Zetschol 27.50—23; Klein- schol 21—9.50; Schar 7—1.40; Tongschar 20— 15; Poontjes 7—0.70; Groote schelvisch 14; Mid del schelvisch 13; Kleinmiddel schelvisch 14— 11.50; Kleine schelvisch 12,507.50: Groote gul 10.508.50; Kleine gul 12.50—4.80; Makreel 6— 260; Versche haring 3.10 per 50 kg. Middel hake 33 per 125 kg. Kleinmiddel hake 8; Kleine hake 8.406.40 per 50 kg.; Kabeljauw 4221 per 125 kg.; Vleet 3.10—0.60; Leng 1.45—0.75: Koolvisch 0.550.13 per stuk; Rog 17 per koop. Aan den afslag 4 trawlers: IJM. 384 met f.3000; IJM. 1 met f.3130; IJM. 44 met f.4300: KW 103 met f. 10.80 en 3 loggers: KW. 60 met f. 380; KW. 31 met f. 530; KW. 69 met f 190 VERWACHTE SCHEPEN. Thuisstoornende voor de Woensdagmarkt „Gerberdina Johanna" IJm. 38. vangst 550 m. makreel. 175 m. gul en bl. koolvisch. 200 m. bVaadschelvisch en wijting. 125 m. koolvisch, 50 m. rog. Totaal 1100 manden. Het conflict in het haring- visscherijbedrijf. Werknemers handhaven hun standpunt. Voor zoover heden vergaderingen te 'sGra- venhage en Scheveningen zijn gehouden van de werknemersorganisaties, betrokken bij het con flict in het haringvisscherijbedrijf. is besloten, d e bekende motie van de gezamenlijke hoofd besturen onverzwakt te handhaven. Te Katwijk is de vergadering van werknemers tot van avond uitgesteld. Nader vernemen wy nog. dat de rijksbemid delaar den reeders heeft verzocht, het monste ren tot a.s. Zaterdag op te schorten. Verder heeft hij de partijen bijeengeroepen voor een conferentie, te houden morgenochtend, om half elf op het departement van Sociale Zaken te Den Haag. Het staat dus thans wel vast dat morgen geen schepen naar zee zullen vertrekken. VOLLENHOYEN'S BIERBROUWERIJ N.V. In de gisteren gehouden gewone algemeene vergadering van aandeelhouders dezer vennoot schap werden de balans en de verlies- en winst rekening goedgekeurd. Zoowel op de gewone als op de preferente aandeelen zal ook dit jaar geen dividend worden uitgekeerd. Tot commissaris werd herkozen de heer jhr. G. C. op ten Noort. WEERBERICHT. Barometerstand. Gistermiddag 2 uur: 766. Hedenmiddag 2 uur: 769. BtNNENLAND&CH WEERBERICHT. Medegedeeld door het Eon. Ned. MeteöroL Instituut te De Bilt. Hoogste barometerstand 765.5 te Scilly. Laagste barometerstand 746.5 te Andanes. Verwachting tot morgenavond 7 uur: Zwakke tot matige veranderlijke wind. Ge deeltelijk bewolkt. Weinig of geen regen. Weinig verandering ln temperatuur. BUITENLANDSCH WEEKOVERZICHT. Medegedeeld door het Kon. Ned. MeteoroL Instituut te De Bilt. De depressie over Scandinavië trok Noord waarts en werd gevolgd door een vrij sterke stijging van den luchtdruk, zoodat de hooge- drukgebieden over de Azoren en over Groen land weer door een rug van hoogen druk ver bonden zijn. Op IJsland en Ierland wordt de hoogedruk echter aangetast door de naderbij komende Oceaan-depressie. In Scandinavië waaien nog krachtige winden met zwaar bewolkte tot be trokken lucht en plaatselijk regen of sneeuw. Ook in Noord-Duitschland valt eenige regen, overigens is de lucht in vrijwel het geheele waarnemingsgebied gedeeltelik bewolkt en de wind zwak. De temperatuur is in Schotland en plaatselijk in Scandinavië iets gedaald, doch overigens in vrijwel het geheele waarnemings gebied gestegen. Toch is de temperatuur, met uitzondering van Noord-Scandinavië. in vrijwel liét geheele waarnemingsgebied nog onder nor- rréfel. WEERSOMSTANDIGHEDEN. èfeDENOCHTEND'8 U^R. Parijs: N., 7 gr. O., mooi. Uonöën: W.N.W.. 9 gr., mooi. Berlijn: N.N.W., 10 gr. C mooi. Nice: Windstilte, 14 gr. C., zw. bewolkt. lucwtbemperatfur. 9 uur voorm.: 8% gr. C. <47 gr. F.), lfc i!Ür 'Smidd.: iVh gr. C. (53 gr. F.). HOOGWATERTIJDEN TE KATWIJK a. ZEE Voor Woensdag. V.m. te 0 u. 37 min.; njii. te 12 u. 51 min. WATERTEMPERATUUR. Zweminrichting ..Poelmeer", "sMiddags 12 uur: 13 gr. C. LICHT OP VOOR FIETSERS e.a. Dinsdag: 8.09 n.m. tot 3.42 v.m. MAANS- OP- EN ONDERGANG. 10 Mei op: 15 u. 38; onder: 2 u. 20. GEBOREN: Gerard z. van G. H. Splinter en K. Th. W. Rollwage Francina d. van D. J. Fabel en F. Lodder Lena Johanna d. van A. M. v. Rooijen en L. de Graaf Jannetje d. van A. v. d. Mee en J. v. As Cornells Andreas Maria z. van W. F. de Haas en J. M. Paddenburg Richard Johannes z. van W. F. Streefland en M. J. Witsenburg Karei Isaac George z. van A H. v. d. Staaij en W. J. Barendrcgt Catharlna d. van A. Disselvelt en M. Jansen Lena, d. van F. v. Delft en G. v. d. Luijt Peter Hendrik z. van H. Muusze en G. C. B. de Brujjn Adrianus z. van E. Rotteveel en M. Knjjnenburg Theodorus Cornells z. van L. v. d Weijden en J. v. Amsterdam Willem Cornells z. van C. v. d. Niet en S. B. Vuyk Willem z. van C. Koole en C. Alderden. GEHUWD: H. L. Snijders jm. en C. J. F. Stolwijk jd H. L. E. v. d. Reijden jm. en M. M. F. Brugge- mann jd OVERLEDEN W. v. d. Most van Spijk hsvr. van P. L. v. Dorp 74 jaar J. v. Waveren hsvr. van J. Carton 61 jaar A. W. Blom d. 36 Jaar. GEVESTIGD: M v. Weeren—v. Alphen, Schutterstr. 11a J. Arbouw en fam., koperslager, aan boord Haarl.vaart M. D. Bergman, onderwijer. Plantage 2 A. Bomhof en fam., ambtenaar N.S.. Spieghelstr. 49 N. Bon. Turfmarkt 4 A. v. Brakel. loswerkman. Pioenstraat 7a M. v. d. Breggen. waschmeisje. Sophiastraat 34 J. L. Burgers en fam.. schilder. Thorbdckestr. 39 H. Buurman en fam., comm. van politie. Plantsoen 105 Wed. S. Schröder-Coolsm, Cobetstraat 26 S. W. Dilg. verpleegster. Rijnsb.weg 10 Wed. F. J. KolkDitmar. Morschkade 8 a Wed. A. E. Colignon-Dol- phijn, Pr. Steijnstraata 16a M. C. Douw. Breestraat 73a M. H. W. K. Dijkstra arts, Roodborststraat 43 J. Fekkers. banketbak ker. Nieuwe Rijn 43 W. Felder en fam., instr. maker, v. d. Waalsstraat 56 C. de Haan, huishoudster. Pietersk.koorst. 15 A. T. Heger. dienstbode. H. de Grootstr. 8 A. v. d. Heiden, timmerman. Atjehstraat 67 W. A. Heil en fam., instrjnaker. Hooigr. 52 A. G. v. d. Heijden, hulp i.d. huish., Cobetstr. 33 A. Holverda, dienstbode, Sophiastraat 61 b J. G. Jollie, timmerman, Haarl.straat 85 M. L. Kalff en fam., ingenieur, Donkerst. 19 W. HulsmanKanis, Tesselsch.straat 14a J. W. Keereweer, brig, kok N.OJ. leger, Pr. Steynstr. 19a H. Kleibrink en fam.. rekenaar en waarnemer. Fagelstr. 24 J. A. J. Knobel, si garenmaker, Julianastr. 2a J. J Koop en fam. sleper. H. Rijndijk 160 J. C. Korswagen onderwijzeres, Wasstr. 17 P. N. Kriek, siga renwinkelier. Breestraat 107a E. Kroes, dienstbode. Koningstr. 37a A. Krult, employé BP.M., Fagelstr. 1 E. de Lange, schipperskn. Middelstegr. 75 P. P. v. d. Lelij, vischhande- laar. Hoogewoerd 23 V. C. Lemmens, Nieuw st raat 29 B. Moendoeng. Ind. predikant. Rijnsb.weg 191 E. F. Murau en fam., chemi- graaf. v. 01denb.str. 29 G. Noordhoek. ver pleegster. Rijnsb.weg 10 Wed. D. Bakker— Oosterboseh. Marislaan 33 A. Pollard, tim merman. Kalvermarkt 3 C. de Pree. ver pleegster. Kastanjekade 15 G. R C. van Rhijn, Justus Carelshuis 3 H. M. v. Schaik Staalwijkstr. 7 D. Schut en fam., zilversmid Tesselschadestr. 26a G. M. H. v. Soest, ver pleegster. Morschweg 24a Wed. F. G. Faber- Vellekoop. Plantage 4 E. C. M. Versélewel de Witt Hamer, rijkstelefoniste. Mariënpoelstr. 19 M. Vis. dienstbode. Witte Singel 32 J. G. Voet. Lijsterstraat 6 A. de Vries, bont werker. H. Rijndijk 25a Wed. E. Cornetde Vries. Plantage 4 H. L. Walhain en fam.. monteur. Ger. Brandtstr. 32 G. de Weerd teekenaar. P. de la Courtstraat 70 I. Zand- voort, Terweepark 3 K. Zijlstra, bouwk. opz. teekenaar, Hoogewoerd 18. VERTROKKEN: M. C. Bakhuijzen. Leerdam. Tiendweg 20 G. Barens, Amsterdam, Koninginneweg 3 J. H. Beem. Groningen, Melkweg 26 F. W. v. d. Berg. Den Haag. Nw. Uitleg 8 T. H. v. d. Blezen en fam., Zoeterwoude. Schenkelweg C 76 ZZ S. den Blaauwen, Den Haag. Jac Mossel straat 67 Wed. G. Tegelaar—Blitterswijk, Den Haag, v. d. Heimstraat 5 H. A. Bloe- mink, Amsterdam. Singel 492 F. Blok en fam., Barneveld, Achterveld GL 72 W. Boel- ling. Voorschoten. Leidscheweg 181 W. F. Boezelijn en fam.. Voorburg, v. Alphenstr. 5 J. M. Bontje. Oegstgeest, Oranjelaan 6 C. Boter, Oegstgeest, Endegeesterstr.weg 5 M. A. Bouwmeester. Hillegom, Leidschestr. 195 J. P. W. A. v. Braam Houckgeest, Amsterdam J. Luykenstr. 46b Th. J. de Bruijn en fam.. Oranjestad. Wilhelminastr. 39 C. G. Cannoo Rotterdam. Boezemsingel 236 S. C. H. Coe- bergh. Adam. Weteringschans 136 A. van der KwaakDannijs, Rijnsburg. Vliet NZ 79 J. B. v. Dieren, Leeuwen. Dijk B 23 J. C. A. v. d. Eerden, A dam, Overtoom 95a A* K. A. Gijsberti Hodenptyl. Oegstgeest, Emma- laan 7 M. ten Haken en fam., Zoeterwoude, Rijnegommerstraat 8 H. Plasmeijer-Hak- kaart. Den Haag, Bilitonstraat 3 E. C. van der Heide. Arnhem, v. Heemstralaan 17 H. Th. Helderman. Utrecht, Croeselaan 39 J. C. Hemelrijk en fam.. Den Helder, Niasstraat 25 W. H. Hendriks. Den Haag, Jac. v. d. Doesstr. 106 J. H. de Lussanet de la Sablo- rüèreHeringa. Den Haag. Weissenbruchstr. 330 P. Holswilder. Oegstgeest. H. Morschweg 115 S. de Jong, Zoetermeer, Voorweg 119 H. M. Kingma. Arnhem, Heemstralaan 22 M. Kirchmair, Voralberg G. A. Kolmus, Oegstgeest. Warmonderweg 34 M. C. van der Veer—Kooiman. Takengon A. Kraaijenbrink en fam., Hengelo. Twekelerweg A. A. Kra nenburg. Den Haag. Laan v. Meerdervoort 104 P. Kroon. Assendelft, Dorpsweg 753 J. Langenberg en fam., Oegstgeest. de Kempe- naerstraat 87 W. Lautenbach en fam.. N.O. Indlë J. Leder. A dam. Orteliusstr. 3631 H. A. v. Leeuwen. R'dam, Hooidrift 91a S. W. v. Leeuwen en fam., Veendam. Lellestr. 74 J. M. Lens van Rijn. R'dam. Henegouwerlaan 72 E. M. J. Leugering en fam., Zoeterwoude H Rijndijk F 102 M. J. Durieux—Lit, Kat wijk, Kerkstraat 11c L. Hoefman—Lodder. Goudswaard. Molendijk 175 V. M. Maas. Overschie. Delftweg 31 H. H. Meerburg. Den Haag. H. de Grootstr. 3 A. Th. L. M. Mer- ■tens, Breda. Wilhelminasingel 33 A. F. W, v. .Meurs. A'dam. Ie Helmersstr. 102 J. Visser- 'Mreremet. Aalst. Lio de Bethumelaan 144 H. *J. M. T. Modderman, Ede, Arnhemschestr.weg K. J. Bakker—Nedérhoed, Oegstgeest. Em- malaan 80 J. Noordermeer. A'dam, Wltse- kade 22 Wed. C. F. SchotsNueboer. Vught Helweg 23 G. Nuijen, IJmuiden, Wijk a; Zeeweg 140 H. C. M. v. Oudheusden, Den Haag. v. Hoytemastraat 97 F. Overdijk, Den Helder, Buitenhaven 12 A. H. Overkamp, A'dam. Marnixstraat 386 Wed. H. van der Meij-Owel, Leiderdorp, Ztjldijk 26 A. J. v. d. Reijden, Arnhem, v. Slichtenhorst 22 H. Jongman—v. 't Riet, Den Helder. Wachtstr. 59 W. Rombaut en fam., Zeist. Const. Huygens- laan 47 S. P. W. Roodenburg, Oegstgeest. Geverstraat 45 J. Roorda en fam.. Oegst geest, Nassaulaan 23 C. J. Root, Bandoeng, Tjéhapitweg 33 J. Scheuerman, Schiedam, Lange Nieuwstraat 39 E. Sluiter en fam.. Steenwyk. Meppelerstr.weg 112 A. Spiro, Den Haag. J. v. Riebeekstr. 24 J. S. v. Staden Oegstgeest. L. de Colignylaan 2 j. A. v. d. Star. Warmond. Lage Land D 17 M. Caspers- Teljn. Noordwyk. Zeestr. 27 H. J. Thoolen, Den Haag, Nw. Molstraat 54a F. X. v. Tol. Vlissingeh, a. b. H.M. Nrd Brabant F. Touber Ede. Vossenakker 2 P. Uitendaal. Pangkalan Brandan M. A. v. Ulden en fam., R'dam, Slachthuisstraat 22b C. Va'.kis, Den Haag. J. de Graefflaan 24 W. L. C. Veer, Hoogezand, BENTHUIZEN. Aanrijding. Toen het 6-jarig jneisje B. V.. nabij de Herv. Kerk het trottoir verliet en op de Dorpsstraat kwam. werd het door den heer I. J. O. te Zoetermeer, die juist met zijn motorcarrier passeerde, zonder dat hij ciit bemerkte aangereden. Door toegescho ten hulp werd het meisje naar haar wo ning gebracht, waar de inmiddels ontbo den geneesheer S. overbrenging naar het Acad. Ziekenhuis te Leiden noodig achtte. Daar werd geconstateerd, dat het rechter- onderbeen was gebroken. Vergadering Coöp. Boerenleenbank. De vergadering van de Coöp. Boeren leenbank vond plaats onder leiding van den voorzitter, den heer J. K. v. d. Maas. De kassier, de heer A. v. Os, fungeerde als secretaris; hij las de notulen, die goedgekeurd werden. De aftredende voor zitter de heer J. K. v. d. Maas, werd met bijna alg. st. herkozen, evenals de voor zitter van den raad van toezicht, de heer J. v. d. Eijk. De kassier bracht het volgend verslag uit; Na afschrijving van f. 1385.49 bedraagt de winst f. 366.94. waardoor het reserve fonds stijgt tot f. 36.989.54. De balans sluit op een totaal aan inkomsten en uit- I gaven van f. 437.668.84. Van 1 Mei af zal worden vergoed voor spaargeld tot f. 8000 2 3/4°/», er boven 2W/» of minder. Voor credlet in L.R. 2 3/4 Genomen van voorschotten en schuld in Lit. 3 3/4°» (gewone leden). I Voor vereenigingen 4°/». De voorzitter dankte den heer van Os voor zijn accuraat beheer. Het ledental verminderde tot 150. Hier na volgde sluiting. De collecte ten bate van het Reclas- seerlngswerk heeft hier opgebracht f. 11.38 HAARLEMMERMEER. Het wandelbosch te Hoofddorp. Met de verdere afwerking van het mooie wandelbosch te Hoofddorp worden goede vorderingen gemaakt. Het groote artistieke houten hek, rond de hertenkamp is gereed gekomen en men is thans druk bezig met het maken van de verbindingsbruggen over de singels, welke toegang zullen geven tot verschil lende gedeelten van het bosch en den weg rond den provincialen frulttuin. Paard en wagen te water. Ben voor een driewielige kar gespannen paard, bestuurd door den heer D. werd gistermiddag op den Hoofdweg nabij de brug schichtig en begon te steigeren. Het dier nam tenslotte een zoodanigen zij sprong. dat het met kar en al in de Hoofdvaart terecht kwam. De bestuurder wist er bijtijds af te springen. Het kostte heel wat moeite om het paard, dat diep ln de modder was wegge zakt. op het droge te krijgen. Aan hulp vaardige handen ontbrak het hierbij ge lukkig niet. De beschadigde wagen werd nadat het paard gered was ook op den kant getrokken. KATWIJK AAN DEN RIJN. Door a. is bij de politie een klacht ingediend over het zg. „beurzen" voor zijn winkelraam. KATWIJK AAN ZEE. Gevonden in April: een bruine kin- derportemonnale met inhoud, een blauw damestaschje met kammetje in etui. een blauwe ceintuur, een paar klompen, een mica-gezichtbeschermer, een kartonnendoos inhoudende 3 beitels en een houten hamer, een zwarte halsketting, een witte hand schoen. een rijwlelbelastingmerk aan een touwtje met veiligheidspeldje, een vulpen zwart met rood, een brief geadresseerd aan mej. A. te W. een armbandje van een polshorloge een mattenklopper een bruine portemonnaie met ritssluiting inhoudende f. 9 en eenig Duitsoh geld en een haken kruisinsigne, een bruine glacé handschoen, een blauwe alpinomuts, een 2 K.G. gewicht, een kanarievogel, een rijwlelbelastingmerk in etui. een paar zwarte motorlaarzen. In lichtingen op het politiebureau. De opbrengst van den hier gehouden speldjesdag ten bate van de redasseering heeft f. 59.21'/! bedragen. Gouden huwelijksfeest. De heer C. Vreeburg en zijn echtgenoote, wonende naast de Rijkstuinbouwschool al hier, vierden onder zeer groote belangstel ling het gouden huwelijksfeest. Ouderavond van de Kruisvaart. In het K.J.C.-gebouw werd een ouder avond gehouden voor de Kruisvaart, waar bij het woord werd gevoerd door kapelaan Egberts welke het doel der vereeniging op heldere wijze uiteen zette. Spr. merkte op. dat dit mooie werk niet die belangstelling heeft waarop het toch zeer zeker recht heeft; hij hoopte, dat de belangstelling grooter zal worden Hij wees ln deze op de verantwoordelijkheid der ouders. Gevonden: bruine alpino, portemon naie met inhoud, sleutel, gekleurde alpino, belastlngmerk, japonceintuur, rood bruin alpino, gummi popje, klnderbril, grijze sportkousen. Inlichtingen op het politiebureau. De collecte voor de Nationale Reclas- seering heeft opgebracht f. 142. NOORDWIJK. Gevonden. Drie sleutels, een gebreide kinderhand schoen, een blauwe ceintuur, een grijze handschoen, een klein zwart hondje. Inlichtingen over bovenstaande voorwer pen worden uitsluitend verstrekt des Woensdags en des Zaterdags van 18 tot 19 uur ten politiebureele Noordwljk-Binnen. Raadsagenda. Op Vrijdag 13 Mei a.s. des middags te twee uur komt de gemeenteraad ln open bare vergadering bijeen. De te behandelen agendapunten zijn: 1. Mededeelingen. 2. Ingekomen stukken. 3. Vaststelling notulen. 4. Crediet voor den bouw van een urinoir c a. aan de Bom- straat. 5. Voorstel tot goedkeuring van huur- verlagingen voor woningwet-woningen. 6. Voorstel tot wijziging van de verordening gemeentepolitie. 7. Verzoek van Ged. Staten om een bijdrage in de kosten van vóór- en nazorg van krankzinnigen. 8. Voorstel tot wijziging van den verkoopprijs van gronden aan de van Panhuijsstraat. 9. Adres van de commissie tot regeling van het schaaktour- nooi inzake het spelen op Zondag. 10 Wij ziging van de begrootingen 1937 en 1938. Kampwachters. B. en W. hebben tot kampwachters voor het kampeerterrein nabij den grens van de gemeente Katwijk benoemd de heeren A. de Jong en W. Meijrink, beiden alhier; eerst genoemde op de Zaterdagen en Zondagen' te rekenen voor het tijdvak 1 Mei t/m 29 Mei en laatstgenoemde op diezelfde dagen van het tijdvak 30 Mei t/m 1 Sept. a.s. In verband met het ziekteverlof van het hoofd der O L. School alhier, hebben B. en W. tot tijdelijke onderwijzeres aan die school benoemd mej. F. A. Schotema, thans kweekelinge aldaar. De Burgemeester heeft aai» de Harmo niekapel „Crescendo" toestemming ver leend tot het houden van een muzikale rondwandeling door de gemeente op Don derdagavond a.s„ bij gelegenheid van den plechtigen Doop van Prinses Beatrix. Aan het postkantoor alhier en de daaronder ressorteerende hulppostkantoren werd gedurende de maand April 1938 inge legd een bedrag van f. 11.434.83 en terug betaald een bedrag van f. 13.682.78. Aan het postkantoor alhier en de daar onder ressorteerende hulppostkantoren werd gedurende de maand April 1938 ge stort op do- diverse rekeningen van de postcheque-girodienst een bedrag van f. 179.615.29 en terugbetaald een bedrag van f. 58.804.96. HEDEN. Evang. Oem.: Conferentie-bijeenkomsten, lou uur voorm. en 3 en 8 uur nam. Morschweg 59: Stadsevangelisatie te 8 u. nam. Woensdag. Evang. Gem.: Conferentie-bijeenkomsten, 10" uui voorm. en 3 en 8 uur nam. Stadszaal: Filmvoorstelling „Dick Trom" i uur 30 en 3 uur 30 nam. D e n H a a g. Balistraat 28: Séance door mm Nering BögelVlttali, 8 uur 15 nam. Donderdag. Evang. Gem.: Conferentie-bijeenkomsten 10" uur vuorm. en 3 en 8 uur nam. In den Vergulden Turk: Ledenverg. 3 Octo. ber Vereeniging. 81/4 uur nam. Nieuwe Rijn 19: Causerie W. Andrlessen om Debussy, 8.15 uur nam. BIOSCOPEN: Luxor-Thcater. Stationsweg: 8 uur nam- „Die Fledermaus". Woensdag-, Donderdag- en ZaterdagmldCa» 2 uur. Zondag van 2—7 uur doorl. voorstellS en 8 uur nam. Woensdag „De Kleine Lord". Trianon-Theater, Breestraat 31. 8 uur nam Woensdag- en Zaterdagnamiddag 2 UUI1 „De boekanier". Zondag van 2-7 uur doorloopende voorstem». Lldo-Theater. Steenstraat 39: 8.18 uur nam/ „De mijnen van koning Salomo". Woensdag- en Zaterdagnam 2.30 uur Zon dag doorl. voorstelling 2—7 uur en 8.15 uur Casino-Thenter, Hoogewoerd 49; 8 uur nam.' „Sutter's goud". Zondag van 4 tot 7 en van 8 tot 11 uur Woensdag- en Zaterdagnam. te 2.30 uur. Rex-theater. Haarl.straat: lederen werkdaa 2 uur nam. en 8 uur nam.; „De jungle-prinse? Zondag doorl. voorstelling 2-7 en 8 uur nam.' DIVERSEN: 's Dinsdags, Mare 13: Medisch Opvocdkundte Bureau. 9'/j11 uur voorm. 's Woensdags; Inst. v. Praeventleve Geneet- kunde. Consultatiebur. v. Alcoholisten. 8 u. nam. 'sDonderdags: Inst. voor Praeventleve Ge- neeskunde (1ste Btnnenvestgr. 22). Inenttaa tegen diphterie. 3'/i uur 's middags precies. 's Vrijdags: Inst. v. Praeventleve Genea. kunde. Consultatiebureau v. Beroepskeuze. 4-6 uur nam. De apotheek Hooigracht 48 ls dag en nacht geopend voor leden v. h. ziekenfonds „TotHulp der Menschheld", echter van nam. 8 uur tot voorm. 8 uur alleen voor spoedrecepten. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apo- theken wordt van Zaterdag 7 t/m. Vrijdag 11 Mei a.s. waargenomen door apotheek Blanken. Hoogewoerd 171. tel. 502; ap. Reljst, Steenstr! 35, tel. 136 en ap. J. Doedens, Wilhelmlnaparki Oegstgeest. tel. 274. LEIDSCHENDAM. Een mooie gift. De Ned. Herv. Gem. alhier ontving van een onbekenden.' gever een gift van f. 1000, te verdeelen tusschen Kerk en Diaconie. De gemeentepolitie heeft proces verbaal opgemaakt tegen een zestal jon gens die met steenen hadden gegooid naar kanovaarders, waardoor een dezer een hoofdwonde kreeg. Dee nachts is ten nadeeie van den Rijkstelefoondienst aan de Mauvelaan 40 meter kabel ontvreemd, welke later ln een droge sloot is teruggevonden. De speldjesdag ten bate van de necias- seering heeft slechte f. 87.89 opgëbfrïwtft. LISSE. Bloemen gestolen. Ten nadeeie van den bloemboilenkwee- ker H. v. D. alhier werd op diens tuin aan de Spekkelaan een groot aantal Bloe men met bol en al opgetrokken en meege nomen. Men schat het aantal tusschen de 2 en 3000. Aangifte werd gedaan bij de politie welke een onderzoek instelde. Fabriekskade 5 W. P. Verwaal en fam., den Haag, Minckelersstraat 28 J. Wander en famLeeuwarden. Sweellnckstraat 5 Wed. K. Kwestroo—Wassenaar, Oegstgeest. Terwee- weg 56 J. M. v. Wouw, Noordwijk, Douzastr. 15 L. A. M. Wijtenburg. Londen M. J. Zaalberg, Wassenaar, Prinsenweg 73 J. A. Zandee, Oegstgeest. Wilhelminapark 31 J, G. Zondervan. Utrecht, Kromhoutkazerne F. J. I. Zwleberg en fam., Den Haag, Franken- slag 351. OEGSTGEEST. Geslaagde Verduisteringsproef. „Luchtbeschermingsdienst." Gisteravond ls tusschen 9 en 10 uur door den Luchtbeschermingsdienst alhier een door den minister goedgekeurde verduis teringsoefening gehouden, die zeer ge slaagd ls. Het verduisterde gedeelte van de gemeente omvatte het gansche Oranje- park, begrensd door den Terweeweg. Van te voren waren de bewoners van dit gedeelte der gemeente van deze oefe ning verwittigd en op de hoogte gesteld van hetgeen zij te doen hadden, t.w. het sluiten van de gordijnen enz. opdat géén lichtstraal naar bulten kan dringen. Tegen 9 uur gingen de lantaarns uit en werden eenige controleronden gehouden onder lei ding van burgemeester van Gerrevink en met medewerking van de heeren Gooszen, Kattenbusch en Palm, commandant van de Burgerwacht. Het geheele politiecorps, onder leiding van den chef-veldwachter, den heer Krijger en 11 leden van de Bur gerwacht onder aanvoering van den heer Van Breda, zorgden voor een goede afzet ting van het verduisterde gedeelte. Tijdens den eersten rondgang moest nog bij ver schillende huizen aangebeld worden om dc bewoners ervan ln kennis te stellen, dat nog licht naar buiten scheen vooral aan de achterzijde der woningen doch later op den avond was alles voortreffelijk in het duister gehuld. Jammer, dat de maan niet meehielp en een helder schijn sel op de ianen bleef werpen. Het ligt in de bedoeling om ln den as. winter nog meer van dergelijke oefeningen te houden, waartoe dan ook andere ge deelten van de gemeente uitgekozen zul len worden, opdat de bewoners, bij moge lijk gevaar, onmiddellijk weten, wat hun doen staat. De activiteit te dezer zake wel zeer te prijzen! JAARVERG. „OUDERVEREENIGING Bs. Verkuil over „De Godsdienstige opvoeding". Gisteravond hield de Oudervereeniging, waarvan het toezicht en de organisatie van de Ger. Knapen- en Meisjesvereenigingen uitgaan, haar jaarvergadering in de bo venzaal der Ger. Kerk alhier, voorzitter der Oudervereeniging. Deze heette den spreker, ds. Verkuil en diens echtgenoote hartelijk welkom. Mej. Smit deelde mede, dat de meisjes- vereeniging 25 leden telt en gesplitst is in twee afdeelingen. De vergaderingen wor den trouw bezocht cn er wordt ijverig ge werkt. Voor de Knapenvereeniglng sprak de heer Anholts. Het ledental bedraagt 1-2. brengt hulp in gezinnen, waar door geboorte, onvolwaardig heid of ziekte van kinderen bij zondere nooden zijn ontstaan. Zendt Uw bijdrage op Postgiro 75000 Den Haag. Ook hier is het bezoek en de werklust der jongens bevredigend. Ds. Verkuil sprak dan over: „De gods dienstige opvoeding van jongens en meis jes. Hij herinnerde aan de bekende mo derne beschouwing, dat wij de kinderen verre moeten houden van alle godsdien stige opvoeding, tot zij een bepaalden leeftijd hebben bereikt en dan zelf kun nen kiezen. We verwerpen, aldus spr., deze beschouwing, als ln strijd met Gods Wooid dat ons duidelijk aanwijst de taak, die de ouders te vervullen hebben tegenover hun kinderen. Spr, schetste de „Sturm- und Drangperiode", die de jongens en meisjes doormaken in de puberteitsjaren. Deze geestestoestand heeft ook zijn terugsla? op het geloofsleven. Ze zijn in deze periode critisoh aangelegd tegenover hun huiselijk milieu, waarbij verzet komt tegen het ge- looven op gezag. Dan komt daarbij de twijfel als een typisch jeugdverschijnsel. En dat is een ernstig verschijnsel, „een slapende lawine", die bij de minste aan raking in een verwoestend element kan overgaan. Twijfel ontstaat aan het be staan van God. Zij worstelen met het we reldbestuur Gods en de „waaroms". verme nigvuldigen zioh. Voorts ontstaan conflic ten op natuurwetenschappelijk en histo risch gebied. Anderzijds is ook deze tijd bijzonder geëigend voor de bekeering. zi) verlangen naar iemand die hen helpt 1" hun moeilijkheden, die hun een gids is op hun moeilijk levenspad. Daarom hangt zoo ontzaglijk veel af van de geschiktheid en de houding van ouders en opvoeders. Het A. B C. van de houding der ouderen te- genover onze jongens en meisjes is „be- grijpen" en „liefde". Alle Farizeïsme aan onze zijde moet verre zijn. Ons parool te genover alle moeilijkheden waarmede onze kinderen te worstelen hebben, moet ziJn. „Bij de menschen onmogelijk, maar mo gelijk bij God". Laat hun zien de kraent van Christus in het leven. Ook de t»i)teJ moet als een ziekteverschijnsel worden be streden. Vooral het twijfelen aan het be staan van God moeten de kinderen leeren zien als een corruptie, als een zonde te genover God. die zich zoo ondubbelzlnn'e aan ons openbaart. Wij moeten hen leeren dat het wereldbestuur in Gods handen volkomen veilig is. Laten wi) alles doen om het geloo' 't den Heere Jezus te versterken. Laten zorgen voor een godsdienstige s'eer ons gezin. Op dit mooie referaat volgde een m' ressante bespreking, waarna deze gea» meerde vergadering door ds. Verkuil m dankgebed werd gesloten. 2—Z

Leidsch Dagblad | 1938 | | pagina 6