Uit deR ijnstreek IEIDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Vrijdag 6 Mei 1938 Burgerlijke Stand. Geboren: Bemardlna Catharlna Maria d. van J. C. Zandvliet en J. G. Hogervorst; Catharina Elisabeth Adriana Maria d. van A. van Noort en M. M. Vlasveld. Overleden: C. de Groot. 72 jaar. Ondertrouwd: J. v. Klaveren en D. Schaap. Gevonden: Een paar gebreide hand schoenen, een belastingmerk, een zilveren dameshorloge, een rood koralen halsketting een linker kinder-sandaal, een bedsprei, een zwarte kinder alpino muts, een licht blauw kindermutsje, een blauw wollen lin ker handschoen, een paraplu, een klnder- portemonnaie met inhoud, een belasting- merk in etui, een gouuden armbandhorloge, een nikkelen horlogeketting, een grijze damesceintuur. een hond, reu wit met geel, pl.m. 50 c.M. hoog, een haarspeld, een rechter damesschoen, een bruin lederen ceintuur, een dubbeltje, een Lipssleutel, een bruin grijze ceintuur, een rood bruin colbertjasje, een hondenketting, een bril, een mand en een emmer. Inlichtingen lederen dag bij de politie tusschen 8 uur v.m. en 10 uur n.-m.; niet per telefoon. Nabij de Warmonderbrag is een met zand beladen schuit, bestuurd door J. V. te Leiden, door de golfslag van een achterop vaiende motor, bestuurd door J. H. te Stompwijk. volgeloopen en gezonken. De schipper wist zich zwemmende te redden. Daar het gezonken vaartuig gevaar ople verde voor'de scheepvaart, zijn ter voorko ming van ongelukken maatregelen geno men. De politie stelt een onderzoek ln naar de schuldvraag. RIJNSBURG. Aan het Postkantoor alhier hadden over April voor de Rijkspostspaarbank 87 inlagen plaats tot een bedrag van f. 5290.21 en 26 terugbetalingen tot f. 9469.56. Boven dien 709 girostortingen. SASSENHEIM. Jaarvergadering Ncderl. Chr. Vrouwenbond De Ned. Chr, Vrouwenbond hield haar Jaarvergadering, Na een hartelijk wel komstwoord van de presidente, mevr. Wes- lerbeek—Klijn, werden de verschillende jaarverslagen goedgekeurd. Bij de be stuursverkiezing werd mevr. Moolenaar— dc Boer herkozen en ln de plaats van mevr. Steenselv, d. Bent gekozen mevr. J. W. Bakker. Het zangkoortje onder lei ding van mej. Jo Zandbergen zong daarna cenige liederen, waarna mevr. v. d. Sijs Passchier een inleiding hield over ,De- bora". Hierna brachten de verschillende afgevaardigden hun gelukwenschen over, vervolgens leverden nog eenlge dames aardige bijdragen. Mevr, Dreef sloot met dankgebed. Burgerlijke Stand. Geboren: Cornelia, dr. van G. J. Kühn en J. C Vos Petrus, z. van J. M Berg en G. Grim bergen Mathijs, z. van J. M. Berg en van G. Grimbergen Teunis Hubertus. z. van N. van üjk en M. Hoogenes. Ondertrouwd: Geene. Getrouwd:' Geene. Overleden: M. Broekhuizen. 87 j„ weduwe van G. van der Heiden J. G. Bontje, 51 J. echt genoot van A. M. Vreeburg E. Vonk, 72 J. veduwe van H. Herreur. Loop der bevolking. Gevestigd: J. W. de Goelj en gezin, Zuider straat 26 san Alkemade A. M. W. Lauren- tlus. Hoofdstr. 82, van 's-Gravenhage H. J. II. Eldering en gezin, Hoofdstr. 366, van Velsen - J. Zeüerveld. Hoofdstr. 103, van Lelden. Vertrokken: G. Snip en gezin. Lindelaan 10. raar Lisse A. Groenen en gezin, Berkenlaan it. naar Noordwijkerhout P. Th. van der lens en gezin, J. P. Gouverneurlaan 54. naar Voorhout. Donderdag 12 Met zal alhier een tloempjesdag worden gehouden ten bate van het Sanatorium ..Sonnevanck" te Harderwijk. De R.K. Bond van Transportarbeiders vergaderde in het K.S.A.-gebouw. Het be stuur achtte zich, na langdurige bespre kingen, door verschillende omstandigheden gedrongen, af te treden. Een nieuw be stuur werd nu gekozen, bestaande uit de heeren W. L. Overmeer, voorz Th, Fran ken. penningm. en G. v. d. Willik secr. Na dat dc Geest. Adviseur een aanmoedigend koord had gesproken werd de vergadering gesloten. De heer A. Zanen alhier is met in gang van 1 Juli benoemd tot technisch ambtenaar bij den Rijkswaterstaat. VALKENBURG. Burgerlijke Stand. Getrouwd: H. Botermans van Katwijk en M. Postmus. De collecten in April hebben in de Ned. Herv. Kerk opgebracht voor de Dia conie f. 52.58'/*voor de kerk f. 116.22'/s; in je bussen f. 15.21'/t en de Mnd. collecte f. 15.08. Voor de inwendige zending werd 1.16.92 gecollecteerd. VOORSCHOTEN. Zilveren jubileum. Gisteren was de heer Th. v. d. Hoek. al hier, 25 jaren werkzaam in het bloembol len bedrijf van de N.V. Gebr. Eggink. Om streeks half 12 verzamelden de firmanten cn het personeel zich om den jubilaris te en vangen, die omstreeks dien tijd met 2ijn familie van zijn woning werd ge naaid. De oudste firmant, de heer C. Eg- pik heeft den jubilaris toegesproken en Ilem als herinnering aan dezen dag, na- jnens de firma, een gouden horloge aange ven. Namens het personeel werd Th. v. d. Hoek gelukgewenscht door den heer Krös- ^nd, die hem een vulpen aanbood, ter- *'ijl hij van het kantoorpersoneel een vul potlood ontving. Het verdere van den dag wacht de jubilaris in huiselijken kring t«oor. WASSENAAR. Ernstige aanrijding. Gisteruvcnd omstreeks kwart over 7 uur Wit wederom een ernstig verkeersonge- ler J)laa,s gehad. Op den Rijksstraatweg «hoogte van den Hoogerbeetsweg kwam v,„ Svoote snelheid de auto aangereden n v- G. alhier. Op hetzelfde moment wil de daar de 40-jB. alhier, met zijn rijwiel den weg oversteken. B. weifelde; de auto bestuurder remde zoo sterk mogelijk en gooide ook het stuur om. doch kon niet voorkomen dat hij B. toch schepte. Deze werd tegen den weg geslingerd, waar hij met hoofdwonden en een libfractuur bleef liggen. Nadat hem geneeskundige hulp was verleend is hij per ziekenauto naar het St. Elisabethgesticht te Leiden overge bracht. WASSENAAR. Loop der Bevolking. Gevestigd: C. Bakker, Korenlaan 3; A. V. Beierwaltus. v. Zuylen v Nijeveltstraat 63; N. Bette, Rijksstraatweg 695; A. Bloemen en vr., St. v. 's-Gravesandeweg 66; H. de Boer en ge zin. Jonkerlaan 82; W. de Boer, Wlttenburger- weg 114; A. J. A. van Breemen en gezin. Zijde- weg 11; H. v. d. Brink, Laan v. Koot 23: M. v. d. Brink, Zjjdeweg 25; E. G. Broekstra en gezin v. Z. v. Nijeveltstraat 163; A. M. de Ceuninck van Capelle. v, Z v. Nijeveltstraat 26; F. A. Chambers en vr.. Narci6laan 10; F. A. Cham bers. Narcislaan 10; J. W. M. van Dlelen, Rid derlaan 1; J. G. W. van Dormolen en gezin. St. v. 's Gravesandeweg 56; A. G. H. van Elswijk Konijnenlaan 16; H. Feige. Waldeck Pyrmont- laan 3; Wed. G. W. Boland geb. Gelinck en gezin, Burchtlaan 16; M. H. Gelinck. Burcht laan 16; C. A Gestman, Gr. Haesebroeksche- weg 44; R. M Goddard, Victorialaan 1; P. J. Rademaker. Victorialaan 1; H. Graf, L. Kerk- dam 72; Ph. Guit. Ridderlaan 1; B. W. J. C. ter Heerdt en vrouw, Zijllaan 37; J. C. Heiden - reich, Wittenburgerweg 68; W. van Dolder geb. van Heusden. Windlustweg 1; A. van Holland en gez., Waalsdorperlaan 12; W. Jongedljk en gezin. v. Z. v. Nijeveltstraat 289; C. Kelderman. St. v. 's Gravesandeweg 47; J. R. Koersclman, Binnenweg 19; Wed. J. E. Vincent geb. Krol. Backershagenlaan 16; J. B. Molijn, Burcht plein 8: M. Mosterd. Groot Hoefijzerlaan 3; E. Mulder, Groot Hoefijzerlaan 18; W. J. Koot geb. Nieuwland. Tulpenweg 28; H. E. M. M. Offer- geit. Waalsdorperlaan 12; M. Opdien. Kerkstr. 26; J. E. Ouwehand, St. v. 's Gravesandeweg 109; J. H W. Pasman en vrouw. Rijksstraatweg 695; F. J. Peters en vrouw. Middelweg 18; C. A. Pex. Kerkehout 10: A. Phhiei Konijnenlaan 40; M Reiter, Pnnsenweg 101; M. P. Rijks, v. Z. v. Nijeveltstraat 65; T. Schimmel. Santhorst laan 71; W. Schuil en vr., Gr. Hoefijzerlaan 79; A. M. Steingass. Bloemcamplaan 28; P. Steinz en gezin. Gr. Hoefijzerlaan 23; M. J. Reuser geb. Tromp. P. Oud-Wassenaar 1; Wed. A. Hakkeling geb. Tijsterman, Langstraat 73a; P. J. v. d. Werf. Konijnenlaan 8; J. WesterhuJJs. Joh. de Wittstraat 8; E. S. J. de Gras. Joh. de Wittstraat 8; J. M de Wilde. Waldeck Pyr- montlaan 3; F. M. Westerouwen van Meeteren en gezin. Waldeck Pyrmontlaan 3; D. Wolf en gezin. Groot Haesebroekscheweg 44. Vertrokken; W. P. W. Ross en gezin naar Zeist. Verl. Slotlaan; G. v. Post n. Zeist. Verl. Slotlaan; A. Rust naar Den Haag, v. Lennep- weg 62; J. v. Kleef naar Den Haag. Joh. v, Oldenb.laan 89; H. Duinkerken naar Hooge- veen. Krakeel D 17; M. C. KapteUn naar Vlaar- dingen, Binnensingel 61; A. Zoglauer naar Aussergeflld. Tsj. Slow.; J M. Parlevliet naar Den Haag. Laakkade 80, H.T.O.; J. Post naar Leiden, Botermarkt 17; J. L in 't Veld naar Goudswaard, Molendijk 130; N. H. Dullaert en vrouw naar België, Brussel: B. ten Bruggen- cate naar Brussel. Wetstraat 155; W. D. Textor en gezin naar den Haag, Thorbeckelaan 64; J. Morkotter naar Warrinhoff, Did; G. T. Hent- schel naar Berlijn; W. Timofejew naar R'dam, Heemraadssingel 109; J. A. Crans naar Den Haag. Aert v. d. Goesstraat 39; J. Bakker naar Den Haag, Benoordenhoutscheweg 142; F. J. Friederix naar Den Haag, Cappellenweg 21: W. v. d. Broek naar Haarlem. Windb.weg 3a; E. M. Bleumer naar Gendringen. Nettereew. 19; E. M. Fedra naar Weenen; A. M. Hellersber- ger naar Linz; F. Lewner naar Bochum. Did; C. C. v. d. Pouw Kraan naar Leidschendam, Damlaan 70; J. F. Meyer en gezin naar Voor schoten. Haagweg 18. H. E. A. Pechan naar Voorschoten, Haagweg 18; A. F. Fransen naar R'dam. Oostmaaslaan 191; M. S. Meiman geb. Schouten naai- Maastricht. Koning Clovisstr. 51 Wed. A. H. Willems geb. de Bouter naar R'dam Kr. Zandweg 87; J. C. Hemerik geb. v. d. Wey- den naar den Haag, Vrees wijkstraat 409; D. M. Simons naar Leiden, v. cl Tasstraat 4; S. C. Bunnik en gezin naar Voorschoten. Rijndijk 126; H L. Walhain en gezin naar Leiden. Brandstraat 32; H. J. Claasen en vrouw naar Den Haag. Oostduinlaan 37; E. P. A. MtJnlieff naar Den Haag. A. v. Saxenstraat 28; F. M. Huneman naar Den Haag. Riouwstraat 189; J. A. v. Benten naar Alkemade. Oude Wetering A 20; E. Hessel-Eckhart naar Den Haag, Corn, v. d. Lijnstraat 83; Wed. J. de Voogt. geb. Rhemrev naar Den Haag. Pr. Mauritslaan 1 B; Th. A. Oostdam naar Voorschoten. Voorstraat 11; A. Pratnecker naar Oostenrijk; I. C. v. Hoeve en vrouw naar Den Haag. Sfjzenlaan 41; H. v. Oosten naar Den Haag. Rembrandtstraat 261; C. Bos en gezin naar Valkenburg Z.H.. Zonneveldslaan 4: Wed. M. W. Burgdorffer geb. Rommel naar Den Haag. J. v. Oldenbarneveldt- laan 64; D. Lagendijk n. Rotterdam. Scheeps timmermanlaan 11 B: A. v. d. Lugt naar A'dam v. Breestraat 165 bis; H. J Smits naar Gendringen, Ulft, Hoogeweg 502; M. K. Ver haar naar Wormer. Zaandammerpad 33; A. M. L. de Vries naar Den Haag, Theresiastraat 9; A. M. P. E. Waterreus naar Delft. Oude Lan- gendijk 28; C. A. Soer naar Emmen. Buitenweg 15; M. Bootsma naar Den Haag, Crlspijnstr. 29; T. Rozema n. Den Haag, Hooigracht 1-bis. Burgerlijke Stand. Geboren: Maagje, d. van C. Stigter en C. v. Wijk; Leendert Huibert z. van H. Hoogendoorn j?h L. v. Staalduinen; Hendricus Antonlus Ge- ^raus. z. van H. A. W. Overdevest en E. A. J. «NierSman; Lucie Josepha Maria d. van I. C. M. Schaepman en L. Beijerlnck; Gerardus Johan nes. z. van J. G. de Kievit en B. A. Grundeken; Emilio Cesare Pietro z. van B. E. San Giorgi en C. C. J. M. Huibnrs. Overleden: Christin Wilhelmina Wijk. 20 J.. ongeh.; Aaltjen Brcekhuijzen 90 jaar. weduwe van G. J. Kreber; Richard Parqui, 77 jaar. echtgenoot van M. Tassemeijer; Elisabeth Vis ser. 27 jaar, echtgenoote van B. Steenbergen. Ondertrouwd: J. A. Vogels en W. M. Dersjant. Getrouwd: P. M. J. Hessel en E. Eckhart; J. P. Hemerik en J. C. v. d. Weijde: A. J. Meiman en M. S. Schouten. Gevonden: regenjas: diverse hand schoenen: alpino; vulpenhouder; 2 sleu tels; 2 ceinturen; mutsje; 3 honden; da mesarmbandhorloge; handwerkje; broche: agenda; sigarettenkoker; bagagerek van auto; vulpenhouder; portemonnaie met inh.; zak'je met geld; schop; 2 overjassen; rijwielbelastingmerk; zak aardappelen. Te bevragen aan het politiebureau aan óe van Zuylen van Nijeveltstraat. ZEVENHOVEN. De loonen der landarbeiders. In een bijeenkomst der pi. aid. van den R.K. Landarbeidersbond en Werkgeversor ganisatie heeft men geen overeenstemming kunnen verkrijgen over de loonen der landarbeiders. Door den minister zal nu een arbiter aangewezen moeten worden bij wiens uitspraak zich de werkgevers hebben neer te leggen op strafte van uit sluiting van overheidssteun. Gevraagd was een verhooging van 2'/, cent per uur. De rec'.asseeringsdag zal alhier Maan dag 9 Mei a.s. gehouden worden. De Min. van Soc. Zaken heeft de loon- norm bij de werkverschaffing wederom vastgesteld op f0.26 per uur met een ver goeding voor regenverlet van f. 0.21. ALPHEN. Bijeenkomst Chr. Middenstandsvereeniging. In het vereenigingsgebouw naast de Ned. Herv. Kerk werd een ledenvergadering ge houden van de Chr. Middenstandsvereeni- ging afd. Alphen aan den Rijn en Omstre ken, geopend door den voorzitter den heer C. A. Bos en met het lezen van Joh. 1, waarna hij voorging in gebed. Besproken werd het eenrichtingsverkeer en het parkeerverbod in de Bruggestraat, dat voor de winkeliers schade oplevert. Voorts zal door de contact-commissie uit de pl. middenstandsvereenlgingen mede werking worden gevraagd om naast het loket, waar de ouderdomsrente wordt uit betaald en waarvoor men langen tijd moet wachten, nog een loket te openen of op andere wijze te voorzien in een vlug gere afdoening. Tenslotte werd medegedeeld dat de cur sus welke gehouden wordt voor het Mid denstandsdiploma naar wensch verloopt, waarna overgegaan werd tot bespreking der reclame-campagne. Daai* een groote concurrentie van het grootbedrijf te verwachten is en de Ko ninklijke en „De Hanze'' daaraan niets doen. zal het zeer moeilijk zijn een actie in te zetten. De heer W. v. Gaaien stelde voor er alsnog bij de contact-commissie op aan te dringen een gezamenlijke actie in te stellen. Na bespreking van dit voorstel werd be sloten dit nog even af te wachten, daar men reeds in onderhandeling is over een dergelijke actie. In de contact-commissie zal de nadruk worden gelegd op de wen- schelijkheid, van toch iets te doen. De heer C. Doeleman sprak over „Middenstand en ordening". Na rondvraag sloot de spreker met dank gebed. Burgerlijke Stand. Geboren: Arentje Nella, D. van Kors Haak en Aaltje Samplmon Gustaaf Adolf, Z. van Jacobus Baltus Samson en Frederlka Made leine Dleterlch Jannlgje. D. van Leendert Kwakernaak en Klazina van den Akker Ma- rinus Hendrikus, Z. van Anthony van den Hoek en Cornelia van Klaveren Helena Petronella Maria, D. van Cornells Nagtegaal en Jannetje Vallentgoed Johannes Adrianus, Z. van Jo hannes Wilhelmus de Jong en Theodora Koops. Overleden: Rijk Gerritse de Vos 90 j.. we duwnaar van Wiggerina Verkerk Koba Verboom 80 j., weduwe van Dirk v. Leeuwen Femmle Koers 5 maanden Relnler de Jager 79 J., echtgenoot van Jannetje Middel koop. Gehuwd: Jan Sander Fükweert 30 j., te Lei- mulden en Magrietha Christina Gentenaar 25 j. Loop der bevolking. Gevestigd: Willem J. C. van Steenes en ge zin, v. Dijkstraat 9 Wed. K. v. Keeken—Van Buul, St. Jorisstraat 12 Jan van Veen, Hooft- straat 140 Geertruida Veldhoen, Prins Hen drikstraat 84 Teuna Geleljns, Jongk. Co- nlnckstr. 22 Nicolaas v. Oosterom. Hof- zichtstraat 12 Klaasje den Blanken. Hoorn 62 Jan van Wijk. Wilhelmlnastr. 10 Jan H. H. Wiertsema, Gouwsluischeweg 12 Jan Daalder, Zeilmakerstraat 15 Maria A. G. Krommenhoek, Grijpestelnstr. 7 Dirk A. H. Veenendaal, Bloemhofstraat 41. Vertrokken: Naar Kockengen, Wilhelmina J. Outshoven 's-Gravenhage, Schimmelweg 44. Leonardus N. P. Enthoven Wassenaar, Ko renlaan 3. Cornelis Bakker Waarder, Dorp 169, Elisabeth C. Verburg Hazerswoude C 5 k. TJitske S. de Groot Woubrugge, B. 378, Margje Kammeraad Oudewetering 138a. Roelof Timmerman en gezin Uithoorn. Rooie Palen 22. Auke de Vries en gezin Bodegra ven. Noordzijde 25. Theodorus H. Zwanenburg Overschie, P de Hoochplein. Jan Berga en echtgenoote Ter Aar, D 194 d Pieter Schijf en gezin; Edam, Oosterweg, Folkert Piersma en gezin Krimpen a. d. IJssel. Kortlandstr. 58. Anthonie M. de Bruin en gezin Reeu- wljk, Henegouwerweg 2, Jacob H. Futselaar Amersfoort. Arnhemscheweg 67, Evert W. K. Schipper Zoeterwoude, Weipoort. Johannes P. van der Zon. Bij de te Den Haag gehouden examens machlneschrijven, slaagden voor het prac- tijkdlploma de heeren N. Boot, N. M. War- naar, snelheidsdiploma, de heer W. H. Baelde, opgeleleid door den heer J. Klok alhier. ALKEMADE. Loop der Bevolking. Gevestigd; H. J. Koek van Wassenaar C. E. van Klink van Leiden M. W. A. Straver van Zoeterwoude P. F. J. van Nieuwenhoven van Den Haag A. A. L. Bijen, van Leid schendam W. van Scheppingen en gezin van Woubrugge A. E. G de Jong van Eind hoven A. Lems en gezin, van Woubrugge P. van Kampen van Warmond F. J. C. M. Groenendaal van Maastricht J. Remmers waal van Haarlemmermeer E. Bouwmeester van Leiden J. P. Casteleln van Warmond. Vertrokken: E. J. van der Hoon naar Leid schendam J. Engel naar Lisse H. Hoo- genboom naar Duitschland M. L. Bijen naar Wassenaar C. A. Verhaar naar Wassenaar N. Groenendijk en gezin naar Zoeterwoude A. Vaneman naar Leiden W. Vermeulen naar Haastrecht G. Th. C. Wortman, naar Wassenaar H. C. van Veen naar Amsterdam A. H. van Stekelenburg naar Boxtel M. G. Schoonderwoerd naar Hazerswoude E. M. Bakker naar Maastricht G. Haanstra naar Valkenburg C. de Boer naar Amsterdam A. J. Rotteveel naar Bloemendaal N. Oos terbroek en gezin naar Olst J. C. Heems kerk naar Woubrugge J. W. de Goey en gezin naar Sassenheim M. C. Sinnige en ge zin naar Den Haag C. Mik naar Barneveld M. Möhlen en gezin naar Leimuiden. Burgerlijke Stand. Geboren: Hendricus Theodorus Anthonius, Z. van Tli. P. l'Ami en E. A. B. van Vianen Julius Antonlus Maria, Z. van L. J. van den Broek en A. l'Ami Johannes QuSrinus Hen drikus. Z. van A. J. Koot en G. M. de Jong Jacobus Antonlus Josefus. Z. van J. H van der Poel en C. M. van der Geest. Overleden: Anthonius Wolvers wedr. 88 j. Alida Maria Petronella de Jong 1 j. Ondertrouwd: Wilhelmus Franciscus van der Geest jm. 30 j. en Theodora Maria Wesselman 28 j. Theodorus Cornelis Willebrordus Bak ker jm. 28 J. en Bernardina Maria Warmerdam 26 jaar. Gehuwd: Wilhelmus Hendrikus Waasdorp jm. 32 j. en Cornelia Maria Weening jd. 35 j. Gerardus Johannes Huigsloot jm. 31 j. en Cor nelia Elisabeth van Klink jd. 25 j. Joannes Spring in 't Veld 33 j. j.m. en Grietje Klomp 24 j'. jd. Hendrik Nicolaas Pennings jm. 23 i. en Anna Johanna van der Hulst jd. 24 .i. -- Everardus Marcellis de Koning jm. 28 j. en Jo hanna Cornelia Bakker Jd. 26 j. Johannes Bremmer jm. 37 j. en Helena Johanna Cozijn jd. 28 j. Simon Reinier Maria van dei- Geest jm. 29 j. en Catharina Margaretha van der Voort jd. 24 j. liet zilveren jubileum der Fanfare ,,Door Gunst Verkregen". In het café van den heer B Vaneman vonden de feestelijkheden plaats, georga niseerd naar aanleiding van het zilveren jubileum oer fanfare „Door Gunst Verkre gen" te Nieuwe Wetering. De Roelofarendsveensche Harmonie arri veerde 's avonds aan de grens van het dorp en vergezelde de jubileerende fanfare met verschillende marsch-nummers naar het feestlokaal aan de Ringvaart. Daar hadden zich reeds het huldigings comité en verdere genoodigden verzameld. Dr. v. d. Bijl heette allen hartelijk wel kom en sprak enkele bijzondere woorden aangaande het Nieuwe Weteringsche corps. Vervolgens werden verschillende ingeko men gelukwenschen voorgelezen, o.a. van burgemeester mr. J. W. Peek: „Het is mij een voorrecht u bij deze mijn gelukwen schen bij gelegenheid van uw 25-jarig Ju bileum te mogen aanbieden, hierbij dank baar gedenkend de veie verdiensten en de groote beteekenis, die uw vereenlglng zich in den loop der jaren voor de Ingezetenen dezer gemeente heeft verworven. Moge zij in de komende jaren haar tradities ge trouw blijven en haar schoone taak met dezelfde onbaatzuchtige toewijding blijven vervuilen". Behalve bovenstaand schrijven waren gelukwenschen ingekomen van ds. Hein, van den R.-K. Landarbeidersbond „St. Deus Dedit". van den heer v. d. Kaay, van den heer Oóstenbroek, van J. J. van der Meer te Noordwijk en L, van der Meer te Lisse. Vervolgens werden de heeren B. en H. Bouwmeester, vader en zoon, die beiden al deze 25 jaren ijverige leden zijn geweest op bijzondere wijze geëerd; zij mochten een fraaie herinneringsmedaille in ont vangst nemen. Verschillende sprekers voerden hierna nog het woord. o.a. directeur de Haan, de directeur van „Liefde voor Harmonie" uit Foeiofarendsveende heer Los namens het Groene Kruis, een vertegenwoordiger van „Excelsior" uit Noordwijk. de heer Van Akkeren namens „Ijsvermaak is ons Ge notgen", en notaris Lohman namens de Oude Weteringsche Oranjever. „Prins Bomhard". Verschillende sprekers deden hiir. felicitaties vergezeld gaan van keu rige cadeaux, zooals: lauwerkrans, me daille, muziekstukken. Louis Contran luisterde den avond ver der op met humoristische voordrachten en liederen, welke goede stemming verwekten. Omstreeks half één uur dankte dr. v. d. Bijl allen voor de goede medewerking tot slagen, waarna de heer M. Spring in 't Veld als voorzitter van N. W.-fanfare aan allen dank bracht voor hun sympathie en hulde. BODEGRAVEN. Een ingewikkelde fietsenhislorie. Doordat een Zwammerdamsche rijwiel handelaar ongerust werd over het uitblij ven van een klant, die een rijwiel van hem had meegenomen, ter vervanging van een ander, dat moest opgeknapt worden, kwam een eigenaardige geschiedenis aan het licht. Bij den rijwielhandelaar E. had zich n.l. een man. vervoegd, die vertelde V. uit Zwammerdam te zijn en een oud rijwiel wilde doen opknappen. De opdracht werd gegeven en V. kreeg tijdelijk een fiets van c'en handelaar in bruikleen. Naar later bleek, is deze met die fiets gegaan naar den handelaar U. in Zwammerdam, aan wien hij vroeg in de fiets van E. een torpedo-naaf te zetten. U. accepteerde en gaf op zijn beurt aan den man een ander rijwiel in bruikleen. Op die fiets reed deze weer even verder naar L., waar een fietsenhandelaar, wien hij vroeg die flets op te knappen en van wien hij weer een ander rijwiel „leende". Tot zoover is de geschiédenis te volgen. Waar de fiets van L .nu weer gelaten is, kon men tot dusver niet uitvinden, maar voorlooplg zitten 3 rijwielhandelaren met gerepareerde fietsen en deze hebben stuk voor stuk een beter rijwiel afgegeven, dat niet terugkomt. De kerkeraad der XJeref. Kerk benoem de tot leden der commissie voor de Evan gelisatie de dames en heeren: mevr, Stam- Visser, mevr. Hoofdakker-Boerefijn. G. H. de Bruijn, G. G. Slappendel, J. C. Veerman en W. v. d. Lagemaat. Ds. Dam is voorzitter dezer commissie. De Christen-Vrouwenbond heeft in eigen kring het 6e jaarfeest gevierd. Üit de jaarverslagen bleek, dat de afdeeling 100 leden telt en dat gemiddeld 60 leden trouw alle vergaderingen bijwonen. De zieken- commLssie bracht veel bezoeken en de lin nenkast verleende aan 17 behoeftige ge zinnen hulp. De aftredende presidente mevr, Karssen- van Muiswinkel werd met alg. st. herkozen, terwijl de avond verder goed gevuld werd met zang. voordrachten en besprekingen over een reisplan. BOSKOOP. De belangstelling voor de Juffr. Snip en Snap-revue van de A.V.R.O. was hier dermate overweldigend, dat de groote zaal ir. „Flora" in enkele uren totaal uitver kocht was. Naar schatting waren 900 personen aan wezig. die volop hebben genoten en ge lachen. Een geanimeerd bal was voor velen na afloop der voorstelling, nog een extra ver rassing. HAZERSWOUDE. De collecte van de Emmabloem welke langs de hulzen gehouden is, heeft opge bracht f. 151.96. Dat is ongeveer f.40 min der dan verleden jaar. KOUDEKERK AAN DEN RIJN. De verleden week in bod gebrachte drie arbeiderswoningen, staande fn de Hoogewaard en in eigendom behoorende aan de N.V. Mij. tot Exploitatie van steen- en andere fabrieken voorh M. J. E. van Beers zijn toegewezen aan D. J. der Her tog te Alphen a. d. Rijn voor f. 1550 Burgerlijke Stand. GehuwdGerardus Johannes Anthonius van Winden, 31 j. en Sophia Cornelia Koot. 33 J. LEIDERDORP. Muur ingedrukt. De bestuurder *Van een vrachtauto die, hier in de Dr. van Rhijnstraat wilde kee- reu kwam daarbij achteruitrijdende met zoo'n kracht tegen een pakhuis, dat de muur daarvan werd ingedrukt. De veroorzaakte schade zal door den autobestuurder worden vergoed. NIEUWVEEN. Loop der Bevolking. Vertrokken: W. v. Heusden naar Wassenaar A Kraan naar Oegstgeest Th. F A. Schoorl naar Bergen A. Enslng en gezin naar Amsterdam. Gevestigd: J. Franken van Hazerswoude J. A. v. Vliet van Ter Aar J. v. d. Toend van Schiedam K. Visser van Krimpen a/d. IJsel Burgerlijke Stand. OndertrouwdJohannes Baas en G. C. H. Hartveld. Geboren: Francina Catharina Johanna, d. van J. J. Warrels en C. Schalkwijk. Binnenbrand. Alhier brak 's avonds een binnenbrand uit bli den heer P. Wijfje. De vlammen vonden gretig voedsel in de gordijnen, die in een ommezien tot den zolder in brand stonden. De huisvrouw wist den brand door middel van een aantal emmers water te bestrijden, waardoor de vlammen tot de gordijnen en het behangel beperkt bleven. De oorzaak ligt vermoedelijk in het feit, dat de gordijnen door den wind dicht bo ven het petroleumstel kwamen. Dank zij het kordate optreden van de huisvrouw is erger voorkomen! De B.V.L. schietoefeningen zijn weer1 begonnen, onder leiding van den reserve kapitein Verleun, uit Alphen a. d. Rijn. Voor de eerste oefening op Donderdag avond was de deelneming bevredigend, n.l. 25. Over eenige weken wordt begonnen met beker, en diploma-schieten. De heer P. v. Ankeren heeft zijn be noeming als gemeenteraadslid aangeno men. zoodat de Raad thans weer voltal lig is. Ook in onze gemeente zal morgen een collecte gehouden worden ten bate van het reclasseeringswerk, voor alle gezindten. TER AAR. Burgerlijke Stand. Geboren: Adriana Johanna Suzanna, d. van Joh. Lankhaar en C. H. den Hertog Dirk Cornelis. z. van D. van Vliet en J. M. Voort huizen Gerrit, z. van G. Boekensteijn en L. Westmaas Cornelia Elisabeth, d. van J. C. de Bruijn en J. Ambagtsheer Laurentius Petrus, z. van H. Sassen en A. J. van Dam. Overleden: P. Springintveld, 70 j. Loop der bevolking. Gevestigd: A. Vermei) van Nieuwkoop J. J. Bosland van Voorhout H. C. de Jong van Voorhout P. van Steijn van Zevenhoven P. Schijf van Alphen aan den Rijn M. Lijs van Haarlemmermeer W. Hofstede van Drie bergen. Vertrokken: E. Klop naar Amsterdam J. A. van Vliet naar Nieuwveen P. Jansen naar Weesperkarspel C. E. Angenent naar Oegst geest Joh. Fransen naar Nieuwveen J. J. van der Zwet naar Lisse. 50-jarige echtvereeniging. 15 Mei as. is het 50 jaar geleden dat het echtpaar P. AkerboomA. van Kints in den echt werd verbonden. Tevens is het dan 50 iaar geleden dat het door den gouden brui degom geleide kruideniersbedrijf werd op gericht Beide echtelieden mogen zich nog in een betrekkelijk goede gezondheid ver heugen. Het zal ongetwijfeld het gouden bruids paar niet aan belangstelling ontbreken, niet het minst van dg zijde van het tal rijke nakroost. Gaarne voegen wij onze beste wenschen bii de vele andere die het echtpaar Akerboom zullen bereiken. WADDINXVEEN. Burgerlijke Stand. Geboren: Adriana d. van P. van Leeuwen en T. de Hoog; Helena Elisabeth Margaretha d. van M. Heemskerk en H. G. Vermeulen- Maartje d. van J. P. Voshol en J. Nab. Overleden: Leendert Teijs Sol, echtgenoot van A. van Dijk, 57 jaar. Het comité kindervoeding, heeft, voor wat betreft het seizoen 1937/38, zijn werk zaamheden gestaakt. In dit seizoen konden rond 25000 porties uitgedeeld worden. Het aantal verpleegden voor rekening van de Vereen. Ziekenhuisverpleging is in dit dienstjaar, waarvan de helft verstre ken is op 30 April, gestegen tot 90. Morgen zal hier de collecte ten bate der Nationale Reclasseering worden ge houden. WOUBRUGGE. Burgerlijke Stand. Geboren: Cornelia Maria Theresia. d van H. H. Baak en C. M. Bax Magdalena. d. van G. de Bruiin en M. Kinkel Arie Cornelis, z. van D. Hoogendoorn en P. de Vries De Emmabloem-collecte heeft in Wou brugge en Hoogmade tezamen f. 29.23 op gebracht. ZOETERMEER. Loop der Bevolking. Gevestigd: A. P. Hermus. v. Bleiswijk; A. van Noordt van Zevenhuizen; R. vaD Dijk van Rotterdam. Vertrokken: W. Kuif en gezin naar Delft; H. W. Brummelkanip en gezin naar Voorburg. VertrokKen: A. Bol naar 's-Gravenhage A. Hoogendoorn naar Kamerik A. Hendrik naar De Wijk. Burgerlijke Stand. Geboren: Hendrik, z. van G. van Staaldui nen en W. H. Tuinzaad Maria Wilhelmina Cornelia, d. van A. J. J. v. Well en M. C. F. H. de Mol Leonarda Hendrika. d. van J. L. v. Dorp en E. Hoogduin. Overleden: K. J. Dorst 54 j. vrouw van W. Weening. In den afgeloopen nacht hebben on bekenden gepoogd, door het forceeren van een deur, de woning binnen te dringen van den boterhandelaar H. alhier Doordat eenige kinderen begonnen te huilen en de bewoners daardoor gewekt, het licht ont staken. namen de daders de vlucht. De politie werd van een en ander in ken nis gesteld en stelde een inderzoek in. 3—2

Leidsch Dagblad | 1938 | | pagina 7