VOOR MOEDER M. DE VRIES Moederdag LEIDSCH DAGBLAD - Derde Blad Vrijdag 6 Mei 1931 VROOM DREESNAM E. R. BEULINK Uit de Omstreken Uit de Rijnstreek BURGERLIJKE STAND VAN LEIDEN VRAGENRUBRIEK ZONDAG 8 MEI Lelden 176 Haarlemmerstraat 178 Mare 40 en 44, Tel. 1133 ^0555 BENTHUIZEN. Loop der Bevolking. Gevestigd: Neeltje van der Hoek, gehuwd van Berkel en Rodenrijs Johanna van Kra- Ungen. gehuwd van Moerkapelle. Vertrokken: Matthijs Pieter Bonneveld en gezin naar Blelswük Jana van Drlel gehuwd 5. Middelhamls. Burgerlijke Stand. Ondertrouwd: Jacob van Leeuwen. 31 en Wlihelmina Maria van der Graaf. 28 J. te Bleis- wijk. HAARLEMMERMEER. De heer D. Eggink Jzn. gaat met pensioen. Naar wij vernemen, heeft de heer D, Eg- gink Jzn,. hoofdcommies ter secretarie en ambtenaar van den burgerlijken stand der gemeente Haarlemmermeer, wonende te Hoofddorp, uit deze betrekkingen we gen s verkregen aanspraak op pensioen eervol ontslag aangevraagd met Ingang van 1 Juli as. De heer Eggink is ruim 45 jaren in vas ten dienst van deze gemeente werkzaam geweest. Gouden eohtvcreeniging. Op 9 Mei a.s. zal het 50 jaren geleden lijn dat het echtpaar Kornelts Elenbaas en Johanna Behrends, wonende aan de Kerk- holiaan nabij Halfweg alhier, in het huwe lijk trad. Het zal den nog krassen oudjes Ide man is 74 en de -vrouw 70 j aar ouddie veler achting en vriendschap hebben ver worven. op dien dag zeker niet aan blijken van belangstelling ontbreken. Inbraken en diefstallen in Haarlemmermeer. Bij den heer L. aan den Lisserdijk in Haarlemmermeer is 's nachts Ingebroken. De dief of dieven zijn er ln geslaagd door forceering van een deur het huls binnen te dringen en uit den aangrenzenden winkel verschillende artikelen te ontvreemden. Ook hebben de ongewenschte bezoekers inbraak gepleegd bij den heer E. aan den Ringdijk bij Hillegom en zich aldaar van een groote partij tulpen van de beste soor ten meester gemaakt. De politie stelde een onderzoek ln en heeft alhier reeds een der vermoedelijke daders, zekere B. aangehouden, die een be kentenis aflegde en in wiens woning een gedeelte van het gestolene werd gevonden. Bij de te Hoofddorp gehouden aanbe steding van het bouwen van een tweetal winkelhuizen aan den Kruisweg aldaar, werd het laagst ingeschreven ln massa door den heer Castien te Llsse voor de som van f. 6545. Gunning aangehouden. HILLEGOM. Tien huizen verkocht. De verkooping ten overstaan van notaris G. Wolzak Hzn. te Haarlem welke Donder dagavond alhier gehouden is, had tot uit slag dat het café aan den Zilkerduinweg nr. 18, in bod staande op f.4300 niet ge mijnd werd. De 10 huizen aan den Zilker duinweg nrs. 32 tot en met 50 zijn ln com binatie gemijnd en gekocht voor f 22.047 door den heer J. W. J. van Blezen alhier. Ouden van Dagen in de trekschuit, Dinsdag a.s. zullen 105 ouden van dagen uit Amsterdam een bezoek aan de bloe menvelden brengen. Zij zullen een rond vaart met de trekschuit van V.V.V. maken, waarbij een kleine verrassing staat te wachten voor deze bezoekers. Feestavond van de Hanze. Door de afdeeling van de Hanze is gis teren haar aarlij ksche feestavond gehou den ln de zaal van hotel Sistermans, welke mooi versierd was. Tot de vele belangstel lenden behoorden o.m. de burgemeester en de geestelijke adviseur. De voorzitter van de feestcommissie de heer Schulte Kuperjans opende de bijeen komst met een toespraak. Het tooneelgezelschap Het kompas uit Amsterdam onder leiding van mevrouw Liona Reiman verleende medewerking door vertolking van kleine stukken, die goed insloegen. Tot afgevaardigden naar den Centralen Raad zijn benoemd de heeren C. Veelenturf en J. C. Uitendaal. De voorzitter de heer G. B Kroon voer de ook het woord, evenals de geestelijke adviseur, ter aanbeveling van Santos, waarvoor f. 2? Is gecollecteerd. De voorzit ter van de feestcommissie heeft ten slotte alle medewerkenden bedankt voor het sla gen vgn den avond. Mevrouw Reiman en mevrouw Kroon-Sisterman, echtgenoate van den voorzitter, kregen bloemen. VOORHOUT. Verdwijnend natuurschoon. Nadat onze gemeente, welke toch niet rijk was aan watermolens, daarvan drie stuks zag verdwijnen Ide laatste wordt thans gesloopt), merkten wij één dezer dagen op, dat óók nog een ander stuk oud-natuur-, schoon bijna aan het oog zal zijn ontrok ken. Sinds langen tijd bezat onze gemeente nog zijn stukje duin aan den Loosteiweg op de gronden van de Fa. de Ruyter. Door de afgravingen echter, welke elk jaar ge schiedden, ls het nu helaas zoover geko men, dat dit laatste stuk duin over enkele dagen wel geheel verdwenen zal zijn. Een ieder, die oog had voor het oude natuur schoon, zal dit wel sterk betreuren. VOORSCHOTEN. Verkooping. Ten overstaan van Notaris W. A. Caron had in hotel Deurloo de openbare verga dering plaats van de bouwmanswoning, ge legen nabij de St. Nlcolaasbrug, genaamd „Corneliahoeve" met stallen en verschil lende perceelen welland, totaal groot 16 H.A., 80 A„ 85 c.A. Kooper van de percee len 1, 3, 4, 5 en 6, boerderij met welland groot 12 H A. 71 A. en 95 c.A was de heer J. Kool uit Overschle. voor f. 29.820. Per ceel 2, groot 1 H A. 68 A weiland, werd gekocht door den heer M. Laurentlus, al hier, voor f3700.Perceel 7, groot 2 H A. 40 A. 90 c.A., welland, werd gekocht door den heer O. J. Yperlaan, alhier, voor f. 5100 BODEGRAVEN. Burgerlijke Stand. Geboren: Jan Dirk z. van K. van Rijn en F. Oskam; Hubertlna. d. van J. Verlaat en G. Welp; Huibert z. van G. Versloot en P. Vink; Catharina d. van C Baas en F. F. C. Tronchet. Getrouwd: N. J. Stolwijk, 31 jaar en W. C. Verwoerd 27 Jaar; J. Hogenelst 26 jaar en C. Groep 22 jaar. Loop der Bevolking. Vertrokken: W. ten Brummeler naar 's-Gra- venhage. Kaapscheplein 24; E. de Graaf naar Leiderdorp. Achthoven 23; A. A. Smits naar Gouda. Crabethstraat 8. Gevestigd: Th. H. Zwanenburg. Noordzüde 25; E. J. van Schothorst en echtgenoote, To renlaan 2; J. van der Neut en gezin, Meye 83; B. Pastoor en gezin Oranjestraat 95; D. Hout man, Nleuwstraat 43. KOUDEKERK AAN DEN RIJN. Dinsdag 10 Mei a.s. zal hier de collecte voor de Nationale Reclasseering gehouden worden. ZWAMMERDAM. Het Damescomité alhier, dat onder leiding van zijn presidente mevr. E. G. HoogenboomVan Houte, verleden week ln het Nutsgebouw een tweedaagschen ba zaar organiseerde, ten bate van de kas der pl. Vrouwenvereniging voor Welda digheid, kan met voldoening op het resul taat van haar arbeid neerzien. Dank zij de algemeen ondervonden me dewerking en belangstelling kan hoewel het Juiste eindbedrag nog niet bekend ls toch zeker op een bate van ruim f. 300 worden gerekend. Een alhier langs de hulzen gehouden buscollecte, ten bate van de Ver. S.I.M.A. V.I. (steun voor medische aangelegenhe den voor inheemschen) te Amsterdam, heeft f. 32.93 opgebracht. Als landbouwkundig adviseur voor dB ten uitvoerlegging van artikel 23 van het Vogelwetbesluit 1937, ls voor deze ge» meente aangewezen de heer W. van Oos- terom, te Alphen a. d. Rijn. Burgerlijke Stand, Geboren: Dirk, z. van Jan van Zwleten en Teuntje Blom Laurentlus, i. van Johannes de Kok en Marijke Brlttlng (geboren te Vlnke- veen en Waverveen). Ondertrouwd: Arie van der Wolf, 31 j. en Annlgje Schouten, 32 J. te Boskoop. GEBOREN: Sonja Marie, dr. van J. W. F. Verver en A. Noordendorp Aloysius Johannes Maria, zru van A. J. M. Wkteman en J. G. M. Zonderop. ONDERTROUWD: J. Th. Vermeulen, Jm. 27 j. en T. T. Meyers, Jd.. 25 j. GEHUWD: A. Lopes Cardozo jm. en M. T. Neufceboom jd. OVERLEDEN: A. Midderham, zn., 14 J. H. Neuteboom, m., 73 J. B. G. v. Ingén Schenau, wedn., 82 J. M. G. P. te L. Wij zyn gaarne bereid U inlichtingen te verstrekken over afstanden en plaatsen, die U langs een door U aangegeven route zult passeeren. doch wij kunnen geen vacantlefietstocht in het buitenland voor U ont werpen; dat is het werk der reisbureaux. C. v. K., te L. Leiden. Utrecht, Amersfoort, Voorthulzen, Apeldoorn. 117 K.M.; pijn. 8% u. 735 Waar gaan deze twee naar toe? Naar moedert Met een verrassing, waar ze zeli voor hebben gezorgd. En die is héél gemakkelijk te vinden. Want behalve al de Moederdag-aanbiedingen die er te vinden zijn in de afdeelingen: dames mode. handwerken, parfumeriën. lederwaren, schrijfwaren, byouteriën. en huishoudelijke artikelen, is er nog een Extra-verkoop Moederdag-verrassingen Parterre waar alle voor dit doel geschikte artikelen zijn verzameld. En wie daar niet slaagt, vindt in ieder geval iets in de Lunchroom. over de Hoogl. Kerksteeg. 747 Deze week koopt U bij ons: Prlms Mansoveralls ln blauw, bruin en wit vanaf 1.69 Werkbroeken, Manch. en gestreept vanaf 1.69 Fantasie-broeken, mooie dessins, vanaf 1.Z5 Sporthemden, tweed en flanel, vanaf 0.69 Overhemden met lossen en vasten boord vanaf 0.98 >Ook voor HEEREN* on JONGENSCOSTUUN4S kunt U bij ons voordeelig slagen. 't Geschenk waar men 'n Moeder het meest mee vereert, Is waar het gezin van mee profiteert. 724 Groote sorteering Taarten van 40 ets. af. Doozen Bonbons in groote sorteering. „Ik maak ze alleen maar absoluut schoon, schoner dan je ze met ge wone zeep kunt krijgen." „Wat bedoel je daarmee? Ik kook de was en boen er flink op." f*F „Maar op die manier krijg je het vuil er niet uit, dat diep in het goed is gedrongen. Ik gebruik altijd Ra dion, omdat het Radion-sop zuurstof bevat. Daardoor reinigt het veel beter dan ge wone zeep en water. Met Radion krijg je het vuil er uit, dat bij de gewone manier van wassen in het weefsel blijft. De Radion-was is altijd schoner en daardoor witter. En denk eens, hoe goedkoop Radion nu Is en dan nog een geschenkenboni" Zodra het goed in hel werkzame Radion-sop komt, begint de Radion door de reinigende zuurstof werking al het vuil uit het goed (e verwijderen; ook het diep ingedrongen vuil, dat U er met ge wone wasmiddelen niet uit krijgt. Dat komt, doordat Radion een actief, zuurstolhoudend sop geeft, dat alle weefsels veel schoner en daardoor veel witter maakt Radion is thans binnen ieders bereik en daardoor ook de ideale Radion.wasmethode. Bovendien bevindt zich op elk pak nog een bon voor geschenken. m

Leidsch Dagblad | 1938 | | pagina 11