Interacademiale dames-zeilwedstrijden - De nationale film „40 Jaren 79sie Jaargang LEIDSCH DAGBLAD Tweede Blad Een goede zakenvrouw FEUILLETON ff HU. MS. „HERTOG HENDRIK" - die langen tijd in de Middellandsche Zee Xederl. schepen heeft geconvoyëerd, te Nieuwedicp teruggekeerd, waar het schip wordt opgelegd. Vice-adrn. Kruys verlaat per admiraalssloep het schip. DE INTERACADEMIALE WEDSTRIJDEN VOOR DAMES .werden gisteren voortgezet niet zeilwedstrijden op de Kaag bij Warmond. De jollen in actie. DE GIUEKSCH-TIRKSCIIE OVEREENKOMST. V.l.n.r. generaal Metaxas, Grieks che premier, dr. Aras, Turkse hi min. van buitenlandsche zaken en Lelal Bay ar, Turksch premier. De ministers inspccteeren de eerewacht te Athene. OP HET RONDO PLEIN TE ROTTERDAM heeft de heer Knape, directeur der Itotterd; Droogdok Mij. e*n nieuwe naar Prinses Beatrix genoemde muziektent in gebruik gesteld. DB OPNAMEN VOOR DE NATIONALE FILM „VEERTIG JAREN" in „Film- stad". Een belangrijk medewerker is ook de man, die de ,-,make lip" verzorgt. Ank V- d. Moer ondergaat een metamorphose. My ra Ward (rechts) en Martha Posno kijken belangstellend toe. NIEUW RECORD 200 M. RUGSLAG, van Han Scheffer, (links), gisteren te Amsterdam gevestigd. Met een vergroot glas wordt de chronometer gecontroleerd HET EINDE VAN HET BLOEMENFEEST BEGINT TE NADEREN. Op vele velden heeft men een aanvang gemaakt met het z.g.n. koppen der tul pen en hyacinten. Het storten van volle manden afval op een schuit te Vogelenzang. door HERMAN ANTONSEN. 11) ..Precies zoo," antwoordde Valentine. ..Ik zou graag een gedeelte van die aan- ueelen terugkoopen," zei Jonathan. ..Voor u kan het niet half zooveel betee nen als voor mij. Wilt u verkoopen?" ..Het spijt me," zei het meisje kortaf. ..u wilt niet?" Hij keek haar aan, liep nan om zijn lessenaar heen en ging weer «tten. „Maar hoe sta lk er dan precies 00n miss Ransome?" vroeg hij beleefd. ..Och, dat komt wei goed." weerde ze t M s'es a'- "Ik had eigenlijk veronder- j dat u gewoon als altijd met alles zoudt doorgaan. Polo en visschen en der gelijke bezigheden," eindigde ze met een 'aag handgebaar. Corry kon geen woord uitbrengen. Het »'as,hem beslist onmogelijk. Het was al erg genoeg, dat een meisje hem van zijn direc- jenjsplaats verdrong, alleen omdat ze zin naa een reederij te besturen en dat als een Pretje beschouwde; maar nu ze hem ge woonweg zei, dat hij wel kon gaan visschen on zoo meernou, dat had veel weg van n opstopper tusschen je oogen. ijicort u eens," zei hij eindelijk. .Laten W ronduit praten. JJ denkt er immers J! {"et ernstig over, om deze lijn te gaan exploiteeren?" -Zeker wel," antwoordde het meisje. 'Vlaar?m niet? Ik kan het niet slechter °en dan u; dat Is zeker." „Hoor eens," herhaalde Jonathan, zijn beheerschlng verliezend. „Ik heb mijn best gedaan, beleefd te blijven Ik weet niet, hoe u eigenlijk hier gekomen bent en de finan- ciëele omstandigheden van mijn reederij onderzocht hebt, maar u hebt een gemee- nen voorsprong op rne genomen en ais ik niet een aeel van die aandeelen van u te rug krijg, dan zult u tot de ontdekking komen, dat. u de spaarduitjes van uw groot vader, zóó gauw kwijt bent. dat u naar Texas terug zult moeten wandelen! Wat hebt u voor verstand van het beheer van een reederij?" „Niets," antwoordde Valentine. „Maar u weet er net zoo min iets van af en wat doet het er dan toe, wie van ons belden er de aardigheid van heeft?" „Aardigheid?" brulde Jonathan. „Aar digheid? Mijn familie heeft deze scheep vaartlijn gesticht! En u kunt er niet mee rondtoddelen alleen omdat uw over grootvader zijn oude landgoed of iets der gelijks voor goed geld verkocht heeft." De oogen van Valentine begonnen te schitteren. „Een en vijftig procent van het aandee- len-bezit beteekent, dat ik de schepen op bot kan laten gaan visschen ergens in de buurt van New-Foundland, als ik daar zin in heb!" zei ze brutaalweg. Hij barstte bijna weer los. Dat was wat moois! Prachtig! Een malle meld uit Texas aan het prutsen met de conservatieve, ouderwetsc'ne Blair Lijn! „Verdraaid!" viel hij uit. „Ik wed. dat u nog nooit op een schip hebt gezeten!" „Dat zou het juist des te Interessanter maken, zou ik zoo zeggen!" „Voor het laatst, miss Ransome," zei hij met nadruk. „Wilt u ophouden met die krankzinnige plannen? Wilt u alstublieft naar Texas terugkeeren en daar „broncos" gaan temmen, en de lui, die verstand van schepen hebben, deze reederij laten be sturen?" „Als u daarmee uzelf bedoelt," zei ze. „dan zie ik niet in, dat het eenig verschil maakt." Hij wist geen woorden meer te vinden. Dat meisje sloeg raak. Hij kon zich niet herinneren, dat hij nog óóit aan iemand zoo'n hekel had gehad. Zij stoijd op. „Wel, ik veronderstel, dat hiermee alles afgedaan is?" zei ze. „Zoudt u het zoo kun nen schikken, dat u overmorgen dit kan toor veriaten hebt? Ik wilde liefst zoo spoe dig mogelijk beginnen." „Daar zult u spijt van hebben," zei Jo nathan met een gevaarlijke dreiging in zijn stem. „En ik zal deze lijn weer in handen krijgen, wat hel me ook kosten moge!" Ze bleef met haar hand op den deur knop staan, keek hem een oogenblik glim lachend aan en gaf hem een knikje. „Probeert u het, mijnheer Blair," zei ze op beleefden toon. „Tot ziens." De jonge meneer Blair begon met een borrel voor het diner, dat. Leila Stuytevant ter eere van haar verloofde Mike Guerdon gaf die juist uit de West was terug gekeerd en eindigde met het dirlgeeren van het orkest in de Nightcap Club. In den daartusschen verloopen tijd kon hij zich vaag herinneren in taxi's heen en weer ge iend te hebben, door een meisje te hebben hooren vragen, of hij zoo goed wou zijn, niet door het vel van een grooten trom heen te trappen, en gespeeld te hebben met een buks in een schiettent op de Sixth Avenue. Hij had den neus van een paard der bereden politie gestreeld, iemand in Har wich in Massachusetts opgebeld en een rede over klipperschepen gehouden op een vergadering in Union Square. Hij had ook de lift van het Elan Hotel tusschen de ver schillende verdiepingen als dol op en neer laten suizen, tot men den stroom uitscha kelde en hem te pakken kreeg, toen hij de negende verdieping passeerde. Carol Wal lace was ook in de Nightcap Club. Ze was er met den regisseur Mortimer Lockwood. En ze zette groote oogen op. toen ze den jongen man in avondkostuum den dirigeer- staf over het orkest zag zwaaien. In de Nightcap Club werden dergelijke buiten sporigheden als regel niet toegestaan. „Hij drong er zoo op aan," zei Theodore, de oberkellner tegen haar met een schou derophalen „Mijnheer Blair is een goede bekende van ons en daarom lieten we het hem maar eens probeeren. Ik hoop alleen, dat hij het niet in zijn hoofd krijgt een der instrumenten te gaan bespelen, vooral niet de pauken." Jonathan liet zijn orkestleiderschap al even spoedig varen als het in zijn hoofd was opgekomen err liep de zaal door Carol greep hem bij zijn arm en haalde hem over, aan haar tafeltje te komen zitten „Zoo Carol! Zoo Lockwood!" zei hij met schitterende oogen. Lockwood glimlachte en knikte hem eens toe. „Wat te drinken hebben?" vroeg hij. „Neen, dank je", antwoordde Jonathan. „Ik heb nu genoeg van die dwaasheden. Ik voel me vrij moe. Toch gek je wilt je dronken drinken, om niets meer af te weten van de ellende om je heen, en dan word je wakker met een kater en in pre cies dezelfde rotte omgeving. Zoo is het mij vergaan. Maar ik ben nog pas begon nen ertegen te vechten Reken maar. Ik 'oen begonnen een klein kind naar Texas terug te jagen". Hij knikte heftig. „Een meisje?" informeerde Carol. „Ja", bevestigde Jonathan. „Een meisje. En ik ben eenmaal heelemaal weg van haar geweest. Ik dacht, dat ze een juweel was. Ik heb dat zelfs tegen haar gezegd. En toen hielp ze mij den put in louter en alleen voor het plezier zich zelf één dag Koningin te voelen! Ik heb me vreeselijk in haar vergist. Wat een teleurstelling! Maar vooruitze heeft er zelf om ge vraagd! Ze is zelf begonnen!" „Groote idioot, dat je bent", riep Carol uit. „Weet je wel. dat ik er niet het min ste benul van heb. waar je nu over zit te zwammen?" „Ik heb vandaag de Blair Lijn verloren." „Hè „Maar ik krijg 'm wel terug Enteraars van de schuit afhouden! Sabels trekken en musketten laden enzoovoorts!" „Dat is een geweldige pech," zei Lock wood. „Het spijt me voor je". „Ik wist niet, dat de zaak er zóó slecht voor stond" zei Carol, hem scherp opne mend „Is het niet erg onverwachts geko men? Arme jongen... je bent toch niet heelemaal aan den grond?" „Vast als een muur", zei Jonathan. „Drommels, het komt me toch zoo onge- 'oofelijk voor!" ..Maar hoe ben je van plan er weer bo venop te komen?" vroeg ze. „Ik heb het allemaal al bedacht. Dood eenvoudig." (Nadruk verboden) (Wordt vervolgd)

Leidsch Dagblad | 1938 | | pagina 5