Twee telegrammen de tent kon scheiden, een kamertje in het klein! Emma de Groot, je brief, keurig geschre ven. vertelt me al, dat je vinger weer ge nezen is. Jij mag ook een versje van mij: Ik wensch je toe van ganscher hart: Ontvang veel vreugd, maar weinig smart. Leny Hartwijk, wat vind ik dat leuk, dit mooie kiekje van jullie beiden te ontvan gen Een blijvende herinnering voor later. Ik dank je heel hartelijk hiervoor. Ik zou zeggen, dat jullie er belden goed op staan. En dan nog een ansicht van je uit Den Haag, ook hiervoor bedank ik je. Wat trof je het bij het Palets. Annie Winkelman, nu hebben we nog beter kennis gemaakt, nu kan ik je ook zien. Ik ben er heel blij mee. Ja, als je van eieren houdt, heb je je hart op kun nen halen met Paschen. Doe Je best maar op de prijsraadsels. Beppie Henzen, Henkie is dus een gezel lig dikzakje! Je vindt het zeker wel leuk, met je beide neefjes te spelen. Jacoba Sleyser, „vergeten" is altijd jam- me.' Let nu goed op bij de prijsraadsels. Catrien en Willem Kroesemeyer. dat spijt mij ook, dat je vijf goede oplossingen mij niet bereikten Je nieuwe raadsel is half goed; die stad van Jullie begint met 's G. En vcor den schoenwinkel moet je wat anders verzinnen; dat zullen de meesten niet weten. Gebr. Uitdenboogaard. ja nu weet ik niet, of deze brief van Jan, van Dnico, of van jullie beiden is. Namen er onder alsjeblieft. We hopen allen, dat het 30 April mooi weer is Truus Sluymer, jullie zullen wel midden tusschen de bollenvelden zitten. Zoo. was je Paaschvacantie gezellig. Doet Je nichtje niet meer mee? Lena Moraal, jij had een heel prettige reden, waardoor je niet in kon sturen! Daar mis ik je graag een keertje vcor. Jacobus Kromhout, het zal je best luk ken met de prijsraadsels. Vertel me maar eens. of je ze moeilijk of makkelijk vindt. Trudy Blote, dit is dan wel heel bijzon der postpapier. Jij was een slimmerd, toen je den weg moest wijzen. Ik denk. dat je het een fijn ritje vond. Met je vriendin netje bad jt zoo twee gezellige dagen. Dit was een fijne lange orlef. Nico Smit, je ber.t weer knap. met zoo veel goedoplossingen. Door koud weer behoeven onze dagen nrg niet bedorven te zijn, dat ben ik met je eens. Willy Echoonwater, hartelijk welkom. Wat schrijf jij al keurig. En wat stuur je aardig postpapier. Een klein beetje hulp mag je nog wel eens vragen in het begin. Henny van Vliet, net is een aardig idee, je vriendinnetje roo geregeld te blijven schrijven. Dit gebeurt zeker in 'iet Hol- landsch' En je zusje'.' Je wensch van de prijsraadsels is vervuld, zooals Je riet Janny van Groenir.gen, dat weet ik niet van Calh.; de laatste weken neb ik r.iets van haar gehoord. Weet jij al iets van- dezen zomer? Corrie de Pree, bedankt voor je aardige anekdote. Rietje Brandt, dat was een abuis ver leden week: nu zal ik dan je beide briefjes beantwoorden. Komen de tandjes al door bij Ellie? En is je hiel weer genezen? Dat zal wel pijn gedaan hebben. Zoo had je alelrlei soorten eieren met Paschen. En het eierdopje blijft; dal zul Je wel niet in Je maag laten verdwenen. Mientje en Rietje van der Linden, na tuurlijk mogen jullie meedoen; beiden hartelijk welkom. Marianne Immink, nu dan heb je zeker nog genoten in je Paaschvacantie. De beer tjes kunnen ook ravotten! Alida Stikkelorum, natuurlijk hoop jij ook, de volgende week tot de gelukkigen te bcliooren. Een loting is altijd spannend. Koosje Stikkelorum, nu mag Je weer eens een stukje alleen hebben. Nu moet je probeeren. flink mee op te lossen aaii de prijsraadsels. Aii Verschoor, dezen keer hebben we niets te babbelen, dus alleen een hartelijk groetje. Trijntje van Schaïk, na de vacantie is de school ook weer fijn; alles op zijn tijd. Cobie Wijnbeek, het is heel wat, die oogst van je verjaardag. Daar kun je een poosje op teren. En je hebt dus voorlooplg papier -genoeg voor raadselbriefjes. Meiske Mulder, met mij gaat het ook best Je kunt dan twee verjaardagen mes vieren deze week. Annie van der Vos. nu heb je tooh wat fijns geleerd in de vacantie en Je was niet eens op school! Bram Smits, dank voor je ingezonden raadsels. Twee er van kan ik gebruiken, het derde heeft er al in gestaan. Jeanne de Geus, deze brief was een *«r- De hertog van Norfolk, die in het eind van de vorige eeuw generaal-postmeester van Engeland was, stond bekend om zijn rustig, bescheiden karakter. Hij deed zijn uiterste best om de postbeambten op te voeden tot beleefdheid en vriendelijkheid tegenover het publiek en reisde vaak het heele land af om eens te kijken, of zijn lessen vrucht droegen. Op een van die Inspectiereizen kwam hij ook eens in een klein provinciestadje van- waar hij meermalen klachten had gekre gen over het lompe, onhebbelijke optre den van een der vrouwelijke beambten. Heel bescheiden, zooals zijn gewoonte was kwam hij het postkantoor binnen en schreef een telegram aan een vriend. Dan wachtte hij heel lang en geduldig voor het loket, tot het de juffrouw behaagde, hem te helpen. Met een vorschenden blik nam ze 't for mulier van hem in ontvangst, keek het telegram door, smeet het voor hem meer en blafte: „Naam eronder zetten!" Heel beleefd maakte hierop de gene raal-postmeester de juffrouw erop attent, dat hij het telegram reeds onderteekend had. Hij wees op het onderschrift „Nor folk" en zei: „Zoo heet ik, moet u weten". Nu werd de juffrouw echt boo6. „Nor folk?" riep ze, „dat is immers een graaf schap in Engeland! Maar zoo heet u toch niet? Wie heet er nu Norfolk!" De hertog nam geduldig het telegram weer mee en vulde een nieuw formulier in ,,Aan de hoofddirectie Londen. Vrouwelijke beambte van dit postkantoor zeer grof en onbeleefd. Dien stevige berisping toe. Bij volgende klacht ontslag Generaal-post meester Norfolk." Nadat de onhebbelijke juffrouw van haar vreeselijke schrik hersteld was. be taalde de hertog de twee telegrammen en verliet het postkantoor even kalm en vriendelijk, als hij gekomen was. rassing door je zelf geschreven. Het was heel duidelijk, dat kun je vaker doem! Lucie en Beppie Paats. Beppie heeft mooi postpapier En wie heeft het meisje zoo netjes gekleurd? Het was dus een heerlijke dag bij je zuster, Lucie. Jammer, dat jullie één raadsel te weinig hebben, de andere twee zijn goed. Jan Bronsgeest, zoo, nu ben jij aan de beurt om gefeliciteerd te worden Ik doe het hierbij en wensch je een heel prettigen Aag Woensdag. Dezen keer voor het laatst bij de kleineren! Abram Fakkel, ik heb ook wel wat van de bollenvelden gezien. Jouw raadsel heeft heel wat hoofdbrekens gekost aan de raadsel jeugd. Corrie van Weizien, je krijgt weer een pluimpje, voorad voor de laatste oplossing. Ben je weer prettig aan het leeren op school? Azmle Schouten, goed Je best gedaan, zoodat Je bij de goede oplossers hoort. En verder afwachten, wie het lot aanwijst. Spannend he? Nel van der Bijl, ik begrijp, hoe Mij jullie zijn met de foto. Kees van Dtggele, gaat het goed op school? De konijnen hebben het dus goed bi) je. Ketje Borgmeyer, ik lees wel, dat je hier in Leiden een gezellig weekje hebt gehad. Ik vond het aardig, de groeten van je tante te ontvangen. Ik kon je niet bij de goede oplossers plaatsen. Zorg. dat je er met de prijsraadsels wel bij bent Aukje van der Walle, ik wil gelooven, dat Je omviel van den slaap na de gymnastiek- uitvoering. Het denkbeeldige reisje naar den dierentuin was heel grappig. In Noord- wijk was het een waar bloemenfeest. Rite Mlzee, wat een prachtige voor namen heb jij. En wat een snoeperig briefje krijg ik weer van Je. Het lijkt wel gedrukt, zoo keurig is het geschreven. Jannie van Biezen, nu hoop ik dan. dat je dezen keer gunstige tijding hebt. Weer mijn beste wenschen en hartelijke groeten. Toosje van Dalen, hartelijk welkom. Toosje Ik denk, dat je het wel prettig vindt, je naam twee keer in de krant te vinden. Je mag er altijd een briefje bij sohrijven, als je zin hebt. Leuntje Koekebakker, ik was blij, weer wat van je te hooren. Ik miste jullie reeds. Wat Corrie en Joh. betreft, ik vind het nooit aardig, als trouwe nichtjes zoo weg blijven, zonder afscheidsbriefje. Wat een schrik met je broertje! Gelukkig, dat hij weer beterende is. Je stuurt me mooi post papier. Prettig, dat Je nu weer ander röadeelgeeebohap hebt. Hulbertje en Dirkje van. Duin, jullie be den hartelijk welkom iif onze familie Ck al zulk mooi postpapier. Aardig, dat Dirk me toch zelf een groetje zendt. Is Doiu nog heel klein? Jullie vallen met Je nei in de boter, juist prijsraadsels. En vlak n elkaar jarig? Wat toevallig. Jan de Graaff. ik ben natuurlijk blij, d» de Paaschhaas mij ook nog bezoekt 1 Jouw brief. En dan nog een andere aardig teekeningje brief brengt altijd ver rassingen. Viertal de Neef de prijsraadsels zijn nool zoo heel moeilijk. Ieder kan ze vinden voor zijn groep Maar je moet wel ee beetje denken Truida Overduyn. heel lief van Je, da je mij ook een beetje rust gunde. Ik bei blij, dat je je verheugt op de prijsraadsela Marietje Verboom Je teekenlngetje I weeronberispelijk. Wat aardig, dat j Carla opgezocht hebt! Mien Verstraaten. Bedankt voor je aar dige raadsel. Ria Boogaard. Hartelijk welkom. Ik vim het prettig, je naam er bij te kunnei schrijven. Zoo zijn we beiden blij. Alles i keurig in orde zoo. Drietal Optendrees. Dit is snoezig post papier. Lydla. Prettig, dat je me op dl hoogte houdt. Was het een blijde thuis komst Donderdag? Verdere beterschai voor Oarla, en groeten voor JulUe drietjes Coba Vertind Dit was heel belangrijl nieuws. Ik ben heel blij voor jullie allen, Anny Bekooy. Het was wel heel jammer, dat we de heele Paaschvacantie zulk slechl weer hielden. Ja, nu Je best gedaan op d( prijsraadsels Hennle Legeer. JulUe hebben een mooier fietstocht gemaakt met z'n vieren. Ik kei het wel, waar Jullie geweest zijn. Wat eet verrassing vind ik daar ln den brief var Jullie drieën! Hartelijk dank. Fie Verboon. Het was een flinke tocht van jullie Donderdag. Ja, je ruikt ver schillende luchtjes buiten! Ook bedankt (Zie boven). Mien van Rooyen. Jij ook hartelijk be dankt. Waren Jullie niet doodmoe van zoo'n grooten tocht? Jullie hebben wel van alles genoten. Emmy Naber Wat een leuke naampjes heb Jij aan je konijntjes gegeven. Je hebt heel wat te verzorgen eiken dag. Alida van der Holst. Een gezellige lange brief! Er is over je tocht naar Noord wijk ook zooveel te vertellen. Het was daar oen schitterend uitzicht over de bollenvelden, Er is heel wat met bloemen getooverd in dien optocht. Maak Je niet ongerust, ik vind een brief nooit te lang. Annie Klos Is het prettig in de Vier Ja klas? Je schrijft heel wat duidelijker dan een poosje terug. Cobl Lindhout. Wat leuk nieuws schrijf Je. Je hebt een eenig weekje achter den rug. Hadden Jullie aan cBe figuren mee gewerkt? Mogen Jullie jezelf ook zien op de film? Rie Smittenaar. Dank voor je aardig raadsel. Voor jou dan weer prettig, dat je weer naar school kon gaan Jaap Kruit. Feest in huls, en vacantie, dubbel op! Hendrika Hueting. Dat is een grappig rekensommetje, dat Je stuurt, maar heel moeilijk te vinden. Ik denk, dat dit de „puzzel "-krachten van onze raadseljeugd te boven zal gaan. Rietje Pieianen JU was niet de eenige, die weer naar school verlangde. Het weer heeft ook niets meegewerkt. Lydla Botermans Ik ben benieuwd, of het met deze jonge konijntjes goed is ge gaan Het blijft een kans met loten. Dank voor je anekdote; de eerste is niet geschikt. Liesje van Driel Ja, nu kwam de tijd van leeren weer. Daar moest je weer even aan wennen na die fijne vacantieweek Ankie van Drlel. Als je raadsel goed was, komt het aan de beurt, al duurt het een beetje lang. Met dien boom ln het westen ben ik het nog niet erg eens. Beppie Bouter. Mag jij zoo veel fietsen' Dat is een kolfje naar je hand. Toos heeft je verwend, nu jU geen tijd had. Groet haar hartelijk, en verder de bekende groeten. Rietje Witte. Nog hartelijk gelukge- wenscht. Ik hoop, dat je een prettigen dag hebt gehad. Hiermee eindig ik. Hebben Jullie goed het begin der correspondentie geleeen? Zooals in een winkel, vraag ik tot slot: „Niets vergeten?" Flink je beet gedaan en werkt met plezier aan de raadsels! Tot de volgende week. Allen hartelijk gegroet door J utile Raad seltante, Meer. M. J. BOTERBNBROOD.

Leidsch Dagblad | 1938 | | pagina 22