PRIJSRAADSELS Oplossingen Goede oplossingen CORRESPONDENTIE In de raadsels wordt uitsluitend de nieuwe spelling gebruikt). iaam, leeftijd en adres onder de raadsels. Tijdig insturen, (tot uiterlijk Dinsdag- norgen 9 uur). Allen moeten het eerste raadsel oplossen. Daarbij de groteren nog 2 raadsels en ie kleineren 2 raadsels. Elk kind stuurt dus 3 raadsels in: het erste raadsel voor allen, en daarbij nog ie 2 raadsels van de groteren, of van de [leineren. Leest ook allen het begin der correspon- ïeiitie. PRIJSRAADSEL VOOR ALLEN. Op de kruisjes komt zoowel van boven naar beneden als van links naar rechts dj naam van een bloem te staan. x x X X X i i .x xxxxxxxx X a X X x x X 1 Een medeklinker. 2 Deel van een vis. 3. Tijdelijk iets van een ander gebruiken. 4. Op iets persen. 5 Plaats bij Rotterdam. C. Hel blinkend. 7. Het gevraagde woord. 8 Grote gele voorjaarsbloemen, vooral langs de waterkant. 9 Wat Zwarte Piet jullie laat doen. 10. Geluid van een roofdier. 11. Dient om op te zitten. 12. Een getal. 13. Een medeklinker. PRIJSRAADSEL VOOR GROTEREN (11—16 jaar.) Beide raadsels oplossen, i. Ik ben een spreekwoord, dat uit 7 woor den en 30 letters bestaat. 3, 20, 18 is een vernielend insect. Niets is grilliger dan de 27 4, 30, 2. 8. 15, 19, 7, 12 is een getal. 9, 10, 21, 1, 7, 24, 10 is iemand, die stu deert. De 25, 28, 11, 13 is ons aller einde. 5, 16, 6. 26, 29 bederft meermalen onze vacantiedagen. 28, 14, 23, 4 is een rivier, zowel als een staat in Noord-Amerika. 22, 28, 17 is het tegenovergestelde van glanzend. 14, 2, 8, is een vogel. n. Nu op de vogeljacht: in de volgende 4 zinnen zitten vogels verborgen. 1. Zeg mij, wanneer de trein vertrekt, want ik ga mee uw Tante bezoeken. 2 Toen de kinderen op de deur van het huisje klopten, keek de boze heks ter gend uit het raam en lachte. 3. Er werd 's avonds een groot feest ge vierd, want Oom Kasper werd die dag zestig jaar oud. 4. Toen de mijnwerker uit de schacht verlast werd, was het nacht; maar hij was blij sterren boven zijn hoofd te zien en frisse lucht in te ademen. der raadsels uit het vorige nummer. 1. Rika. 2. Jacob Hamels Kinderkoor; ja, Coba, hamer, el, kin, dal, kers, oor. 3. Aalsmeer; aal, meer, s. 4. Biefstuk, 5. Lek; Elbe; Main; Wolga. 6. De tanden. 7. De letter a. 8. Glazenwasser; vliegenier; vuilnis man: groenteboer; meubelmaker; tandtechnlker. ontvangen van: Jati Bronsgeest. Mientje van Egmond, Rietje Witte. Corrie van Weizen, Bram Smits. Abram Fakkel. Annie van der Vos, Jeanne de Geus, Meiske Mulder, Willy van Rijn, Prijna Slootweg, Hester Slootweg, Coble Wijnbeek, Pieter Coffrie, Trijntje v. Schalk, All Verschoor, Alida Stikkelorum, Koosje Stikkelorum, Jacques Vallentgoed, Ida Maria de Graaf Marianne Immink, Mientje van der Linden, Rietje van der Linden, Janny van Grocningen, Rietje Brandt. Henny van Vliet, Annie Keyzer. Wim Keyzer, Rietje Keyzer, Nanny Keyzer. Corrie de Pree. Gerard de Pree. Willy Schoonwater, Willy Corbijn van Willens- waard, Nico Smit, Lena Moraal, Trudy Blöte, Truus Sluymer, Jacobus Kromhout, Jan of Unico Uitdenboogaard (voornamen vergeten), Catharina Kroesemeyer, Willem Kroesemeyer, Jacoba Sleyser, Piet J Boo- gaarts, Beppie Henzen, Leny Hartwijk, An nie Winkelman Emma de Groot, Geertrui ae Groot, Corrie Dek. Ria Smits, Flora de Wit. Rina ter Wee, Adrlaan van Vliet, Ma- rietje van Vliet, Bernard van Vliet, Jan Spijker, Greetje Brussee, Rika de Graaf, Loesje Arnoldus, Lientje Weeda. Toos de Vos, Marietje de Vos, Joke de Vos, Gerrie Zandbergen, Mientje Lepelaar, Jannie Boom, Rietje Boom, Loesje Horstman, Joop Schouten, Annie Schipper, Bennie de Bruin, Marietje Verboom. Annie Schouten, Nel van der Bijl, Kees van Diggele, Jack de Geus, Suze de Geus. Nellie van Andel, Cornells van Andel, Aukje van der Wallc, Rite Mizée, Jannie van Biezen, Toosje van Dalen, Liesje Schild, Leuntje Koekebak- ker, Huibertje van Duin, Dirkje van Duin, Janna Struik, Loekie de la Bije, Ans Nieu- wenhuys, Rlete Scheer, Tootje Scheer, Jan de Graaff, Jannie de Neef, Mientje de Neef, Nellie de Neef. Jetje de Neef, Truida Over- duyn. Mien Verstraaten, Ria Boogaard, Carla Optendrees, Lydla Optendrees, Bep pie Optendrees, Coba Verlind, Anny Be- kooy. Hennie Legeer Fie Verboon, Mien van Rooyen, Emmy Naber, Alida van der Holst, Trieneke van Manen, Annie Klos, Cobi Lindhout. Marietje Hoppenbrouwer, Matthi van Leeuwen, Rie Smittenaar, Jaap Kruit, Hendrika Hueting, Rietje Pielanen, Lydia Botermans, brief zonder naam met 5 goede oplossingen (waarin verteld wordt, dat Vader met Paschen jarig was), Liesje van Driel, Ankie van Driel, Beppie Bouter. PRIJSRAADSELS VOOR KLEINEREN (7—11 jaar) Beide raadsels oplossen. I. Mijn geheel van 14 letters noemt iemand, van wie jullie allen wel gehoord hebben. 5, 10, 12, 12, 6, 4 betekent plagen. 8, 6, 7 is een kieine vrucht. 4, 10, 12 is een grappenmaker. Met 1, 6, 4 schrijven we. 2, 10, 1 is vlug. 11, 3, 4 is een metaal, 11, 13, 9, 4 is een getal. 14 is een medeklinker. H. Met 'een t speelt ieder kind met mij, Met een v kan er niets meer bij, Met een m kan ik nooit iets zien, Raad je het nu al misschien? Met een d spreek je van mij bij pret, Met een w kruip je onder nie in bed, Met een h schuilplaats voor een konijn, Met een n kan ik een jongens- (of meis- jes)naam zijn. Nu raad je het vast en vind je dit fijn. Beste raadselnichtjes en -neefjes, Leest dit allen! Hier zijn de prijsraadsels. Nu allen je beste beentje voor gezet! Er worden weer vier boeken verloot, twee voor de grooteren. twee voor de kleineren. Zorgt er voor, dat jullie allen mee kunt loten! Hebben jullie goed gelezen, wat boven de raadsels staat? Het kruisjesraadsel moet door allen op gelost worden. Daarbij lossen de grooteren de twee raadsels op, die voor hen bestemd zijn en de kleineren de twee voor hun groep. Van elk kind dus drie raadsels. Niet alleen de eindoplossing opschrijven, maar ook de woorden, die Je er voor moest vinden. Voor jullie gemak laat ik weer bij elkaar volgen, waaraan je moet denken: 1. Naam, leeftijd en adres onder de raadsels, 2. Op tijd inzenden. (Tot uiterlijk Dins dagmorgen aan Bureau Leldsch Dag blad, of aan mijn adres. Wasstraat 5). 3. Netjes en duidelijk schrijven. 4. Elk kind zelf oplossingen inzenden. Dit laatste geldt dus vooral voor broertjes en zusjes, die nu elk zélf de oplossingen moeten schrijven, leder op eigen papiertje. In één en veloppe mag wél. Als je klaar bent, Jdjk dan nog even goed na, of je aan al het bovenstaande hebt gedacht. Helaas is het nog geen enkele maal overbodig gebleken, dat Ik alles zoo vaak herhaal bij de prijsraadsels! Denkt er aan: Wie iets vergeet, kan niet mee- loten! Ik vond het prettig, Juist dezen keer zoo veel lange brieven te ontvangen. Dan kunnen jullie nu volstaan met een kort of heelemaal geen briefje bij de raadsels. Want: richt nu allereerst je aandacht op de prijsraadsels! Bennie de Bruin. Jullie maakten een moolen bioementocht met Paschen. En je hebt toch genoten, ondanks de kleine stoornis, die wel even heel vervelend was voor Je. Annie Schipper, je trof het, dat de uit voering juist in de vacantie was. Je kon uitslapen er na Was je toeschouwster of medewerkster, of allebei? Loesje Horstman, wat een schrik, toen de poes viel. Het is nog goed algeloopen. Geen kwade gevolgen verder? Het was een groot verhaal om op te schrijven. Jannie en Rietje Boom. natuurlijk is Rietje ook hartelijk welkom. Jullie heb ben dan een gezellig raadselclubje met el kaar. Mientje Lepelaar, en jij ook hartelijk welkom. En bij een nichtje hoort een tante, dus nu weet je het wel. Gerrie Zandbergen, het heele clubje bij elkaar, zie ik. Stakkerd, ik hoop, dat je nu van je kiespijn af bent. We weten het allen: dat is geen pretje! Snoezig post papier. Drietal de Vos, de pretjes, die jullie ver leden week nog in het vooruitzicht had den hebben dus niet teleurgesteld, integen deel. En nu is het weer prettige herinne ring geworden! En Joke, hoe was je ver jaardag? Lientje Weeda, jouw brief was in orde verleden week. Die brief zonder naam stond apart genoemd; ik wist juist niet, van wie hij was. Maar vandaag heeft die „naamlooze" zich aangemeld. Het had dus niets met jouw brief te maken. Greetje Brussee, nu niet weer ie naam vergeten en extra goed op alles letten met de prijsraadsels. Bernard van Vliet, dat ia wat aardig, je eigen werk tentoongesteld te zien En jullie hadden nu volop den tijd, om alles rustig te bekijken. Rina ter Wee, ik denk, dat je dien dag van 22 April nog wel eens over zoudt wil len doen. En wat heb Je veel gekregen! Je portemonnale was meteen goed e ik! Mientje van Egmond, ik hoop dat je mooi gezongen en veel plezier hebt gehad Vrijdagavond Helaas kon ik niet van de partij zijn Ik zal het in de krant lezen en jij vertelt me er ook wat van? Flora de Wit, de wind heeft niet erg meegewerkt voor je. Toch hoop ik, dat je zijn koude kuren niet hebt hoeven afwach ten en weer naar school bent. Ria Smits, bedankt voor je beide raadsels. Geertui de Groot, neen, April heeft ons verre van verwend; dat is nogal tegen gevallen. Ik begrijp, dat Emma niet van X X X X X

Leidsch Dagblad | 1938 | | pagina 21