De interacademiale hockeywedstrijden - Zware brand te Hoofddorp 79jie Jaargang LEIDSCH DAGBLAD Tweede Blad Een goede zakenvrouw FEUILLETON VIN 7-12 MEI wordt in het Koloniaal Instituut le Am sterdam een tentoonstelling gehouden van 450 modellen van het in aanbouw zijnde vlaggeschip van de Mij. Nederland" het M.S. Oranje". Enkele modellen. DE INTERACADEMIALE hockeywedstrijden voor meisjes studenten alhier. Supportsters met hoofddeksels in de clubkleuren, doen haar best. HET HUWELIJK VAN MISS PENELOPE MAFFEY een vriendin van Prinses Juliana, met mr. W. T. Aitken te Londen. Bruid en bruidegom na de huwelijksplechtigheid VERBANDMIDDELEN VOOR'CHINA. Met het s.s. Meerkerk" werden gisteren te Rot terdam 36 kisten naar Hongkong verscheept, geschonken door het Comité tot steunverleening aan de burgerbevolking van China. Vele Chineezen, die hun dankbaarheid duidelijk toonden, waren hierbij aanwezig. BOSCIIAANLEG BIJ HOOFDDORP door de Ned. Heide Maatschappij. Niet minder dan 10.000 Boompjes werden er in werkverschaffing geplant. DE NIEUWBENOEMDE ENGEL- SCnE GEZANT in den Haag, Sir George Ne vile Maltby Bland. EEN FELLE BRAND die vermoedelijk door kortsluiting is ontstaan, heeft gistel-middag een groote opslagplaats met nieuwe landbouwmachines van de fa. G. W. van Driel en van Dorsten te Hoofddorp totaal in de asch gelegd. De smeulende puinhoopen. door HERMAN ANTONSEN. 10) Er is jets voorgevallen", zei hij. „Maar 'K ™°P het nog In orde te krijgen en mor gen hier terug te zijn". Carol keek hem doordringend aan. tcl'ijk Za' me' meerlJden"- zet ze har- ,.Ik zou geen prettig gezelschap zijn", weerde hij haar af. „Ik zit erover te prak- Mzeeren, hoe graag lk een zekeren Ran- gevènt'611 opst°PPei' tegen zijn neus zou VI. Een mensch kan prettig wakker wor- °en onder vogelgekweel, zonneschijn <wn ee" trtsch koeltje, dat de gordijnen voet wapperen. Maar het kan ook gebeu- ~n met een vaag voorgevoel, dat er iets "aangenaams op til is; en zoo ontwaak- yii„.atban Blair den tweeden morgen na ^rugkomst in de stad. En opeens wal hem te binnen, wat er aan de hand hi.„ vandaa6 zou hij een conferentie hcb- n met Valentine Ransome. Mijnheer iiarihCey van de Seabord Trust Company S„ m daarover gistermiddag opgebeld. J was niet In staat geweest naar Port o'Call terug te keeren. Hij had de zaak niet ln orde kunnen krijgen. Valentine Ran some had zich geen enkel aandeel laten ontgaan. Valentine Ransome had meerder heid van stemmen. En al 's konlngs paar den met al 's konlngs ruiters konden daar niets aan veranderen. De gewezen president van de Blalr Lijn liet zijn ontbijt vrijwel onaangeroerd en rookte drie sigaretten, terwijl hij van zijn kamers naar zijn kantoor ging. Hij was nog nimmer zoo vroeg op kantoor verschenen. Overal hing een eigenaardige sfeer. De klerken in de verkoopafdeeling voor pas sagebiljetten stonden ln groepjes met el kaar te mompelen. De portier groette on zeker. De llftjongen liet de lift een halvcn voet beneden den vloer der gang stoppen en zei zelfs niet: „Past u op met uitstap pen!" Corry bemerkte het niet eens. Meggs Aas bezig zijn kleine stapeltje post op den lessenaar te ordenen, toen hij binnenkwam „Mijnheer Ransome is binnenkort te verwachten, mijnheer", zei hij. „Stuur hem maar dadelijk hier binnen", beval Corry. Als hij een lijfwacht bij zich mocht hebben, laat dien ook maar binnen. Als hij is, zooals ik hem me voorstel, dan kon hij dien wel eens noodig hebben". „Ja, mijnheer," zei Meggs. „Mooi weer vandaag, mijnheer." „Dat is een kwestie van waardeering, Meggs," zei Jonathan. Meggs ging aan zijn lessenaar bij de deur zitten. Hij zat er nog niet lang, toen hij de liftdeur hoorde openschuiven. Meggs haal de diep adem en zuchtte verlicht. Er kwam alleen een meisje uit de lift. „Godenmorgen," zei ze, vriendelijk tegen hem glimlachend." Is mijnheer Blair bin nenmijnheer Jonathan Corlnthius Blair?" ..Zou ik." vroeg Meggs zakelijk, .mis schien mogen weten, voor welke zaak u mijnheer Blair wenscht te spreken?" „Neen," zei het meisje. „Ik denk van niet." „Het spijt me, maar mijnheer Blair is druk bezig," zei Meggs. „Als u misschien uw kaartje wilt achterlaten, dan is het mogelijk „Mijn naam," zei het meisje, hem kort weg in de rede vallend, „is Valentine Ran some. En ik zou mijnheer Blair heel graag spreken," verzekerde ze hem ernstig. „Zoudt u daarvoor kunnen zorgen?" Meggs struikelde bijna over zijn eigen beenen. Hij zag eruit, alsof hij weggebla zen kon worden door het minste zuchtje. Maar het gelukte hem toch de deur van Jonathan's kantoor open te doen en een enkel woordje ter waarschuwing te fluis teren. „Mis.... miss Valentine Ransome, mijn heer!" zei hij flauwtjes. Valentine liep het kantoor binnen met haar lange, vlugge passen en een lange jonge man keerde zich bij het raam om. „Goedenmorgen, mijnheer Blair" zei ze. Er gebeurde iets geweldigs in de hersenen van Jonathan. Hij staarde haar verbluft aan. maakte een vage handbeweging door de lucht en zei verbaasd: „Valentine Ransome?.Maarmaar u bent.een meisje!" „Dat weet ik," beaamde Valentine „Bent u die Valentine Ransome," ver volgde hij met krachtiger stem," die de aandeelen....?" „Van deze maatschappij opgekocht heeft? Ja. Dwaas, vindt u niet?" Ze keek om zich heen naar de eiken lam- brizeering, den schouw en het portret van Abias Blair. „Aardige oude heer", mompelde ze. Jonathan wist niet wat te zeggen. Er deugde iets niet. En ze had iets bekends over zich, iets dat uit de diepste lagen van zijn geheugen omhoog worstelde Mis schien was het haar stem. „Heb ik u ooit eerder ontmoet?" vroeg hij. „Bent u ooit in Texas geweest?" vroeg Valentine op haar beurt. Zijn gedachten werkten vliegensvlug. Dat rossige haar. die felle oogen. „Groote goedheid!" riep hij uit. „Maar dat kan toch niet?" „Mijn grootvader heeft me een beetje geld nagelaten," verklaarde ze en haar lip pen krulden heel eventjes. „Het koeiendrijfstertje!" mompelde hij. „Goeie genade!" Het koeiendrijfstertje! Het meisje, dat van een „bronco" getuimeld was. Wat was het toch raar in de wereld, dat zoo iets kon gebeuren en dat hij door zoo iemand ver slagen kor. worden! „Wilt u niet gaan zitten?" vroeg hij. „Ik begrijp nog niet goed. Ze ging zitten, trok een witten hand schoen uit en keek hem vergenoegd aan. „Het is doodeenvoudig." zei ze „Met deze Lijn is wel wat te bereiken en ik hoop van die proefneming heel wat plezier te heb ben. Op het oogenblik is het een ontzag lijke rommel, maar dat doet er niet toe." „Miss Ransome," zei Jonathan Blair, „als u met alle geweld iets wilde koopen waar om heb u dan niet de Cincinnati Red aan deelen opgekocht?" Hij stak zijn handen in den zak en liep met gebogen hoofd en als in gedachten achter zijn lessenaar vandaan. Valentine zei niets. „Ik begrijp er nog niets van." vervolgde hij. „Wist u, dat deze reederij van mij was?" „Ja," zei Valentine. Hij hief het hoofd op en keek haar scherp aan. „En u hebt u dus met kalm overleg van de leiding meester gemaakt?" „In het begin.Ze hield op en begon nog eens. „De aandeelen waren gemakke lijk in handen te krijgen, ze vielen me om zoo te zeggen, in den schoot: en te vo ren." Weer hield ze op. Jonathan keek haar ijzig koel aan. „Ja, gaat u door?" noodgde hij haar uit. Valentine haalde haar schouders op. „Ik heb altijd graag een reederij willen besturen." zei ze ten slotte. „Als ik deze niet gekocht had, dan zou iemand me wel den veerbootdienst van Staten Island ver kocht hebben." Ze glimlachte. Maar Corry Blair keek niet zoo vroolijk. „Ik weet niet, wat ik u ooit misdaan heb," zei hij bitter. „Ja zelfs, ik dacht dat we nog al goede vrienden waren, ik bedoel dan voor lui. die elkaar pas heb leeren kennen. Ik kan me niet voorstellen, waarom u voordeel hebt willen trekken uit onzen ongunstigen toestand. Wat hebt u echter gedaan? U bent hier in de stad gekomen en hebt deze reederij opgekocht, enkel en al leen omdat ze van mij was?" (Nadruk verboden) (Wordt vervolgd)

Leidsch Dagblad | 1938 | | pagina 5