HEEMAF LEIDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Donderdag 28 April 1938 STOFZUIGERS j» QA DE ME - Kort Rapenburg 10 - Telefoon 25 THIJS IJS E\ DE WOUDREUS IIN/T IN IETTEREN terwijl de heer A- Balkenende met 60 stem men werd herkanen voor den Eaad van Toe dekt terwijl in de vacature-N. Marbus na herstemming werd gekozen de heer A. Marbus. Door den voorzitter werd een kort resume reeeven van de jaarvergadering der Cen trale Bank, gehouden te Utrecht. Voor de rondvraag bestond geen belang stelling. waarna de voorz. een woord van dank bracht aan den Raad van Toezicht en de medebestuurders voor de prettige sa menwerking. terwijl onder applaus den kas sier S. Hiep lof werd gebraoht voor zijn be heer. De versieringen ververscht. Naar wij vernemen is ln verband met de groote belangstelling, het fraaie bloemen- mozaïek op het Lindenplein geheel ver verscht, alsook de versiering van het Raad- buis. Zij, die een en ander nog niet zagen, kunnen er dus nog van gaan genieten! NOORDWIJKERHOUT. Het jaarverslag der Coöp. Boeren leenbank. De kassier der Coöp. Boerenleenbank, de heer J. J. van Noort heeft het verslag der Bank opgemaakt over 1937. Hieraan ontleenen wij: Het saldo der spaargelden bedroeg op 1 Jan. 1937 f496.955.48. In 1937 werd ingelegd f. 353.271.33. Het totale bedrag der spaargelden is f. 850.226.81. In 1937 werd terugbetaald f. 367.888.39. Saldo 31 Dec. 1937 f. 482.338.42. Uitstaande voorschotten op 1 Jan. 1937 f. 181.984.52, Nieuwe voorschotten in 1937 f. 6100. Totaal f. 188.084.52. Afgel. ln '37 f. 13.578.84. Uitstaande voor schotten op 31 Dec. 1937 f. 174.505.68. De Boerenleenbank had op 1 Jan. 1937 van den Centralen Raad te vorderen f. 165.814.92. Gedeponeerd bij de Centrale Bank in 1937 f. 292.908.26. Totaal f. 458.723.18. Ontvangen van de Centrale Bank in 1937 f 354 263 99 Tc vorderen op 31 Dec. 1937 f. 104.459.19. Op 1 Jan 1937 had de Boerenleenbank van leden in rekening-courant te vorderen f. 215 992.97. Er was verschuldigd wegens gedeponeerde gelden f. 61.209.24. Totaal f. 154.783.73 Uitbetalingen in rekening-courant gedu rende 1937 f. 260.426.60. Totaal f. 415.210.33. Gestort in rekening-courant, gedurende 1937 f. 211.928.81. Saldo op 31 Dec. 1937 f. 203.281.52. Actief Saldo der voorschotten f. 174.505.68. Saldo der gelden verstrekt in loopende rekening f. 212.797.47. Saldo te vorderen van de Centrale Bank f 104 459.19 Aandeelen van de Centrale Bank 170. Nog te vorderen rente van voorschotten f.1649.31. Kasgeld f. 21.065.79. Aandeel Coöp. grondkapitaai d.d. f. 100. Vaste goederen f. 18.000. Totaal actief f. 532 748.44 Passief: Saldo der spaargelden f. 482.338.42. Schuld san rekening-houders f. 8931.40. Reserve f. 37.986.77. Reserve dubieuze debiteuren f. 2584.55. Winst over 1937 f. 2907.30. Totaal passier f. 532.748.44. Het aantal leden bedroeg op 31 Dec. 1937 322 De rente van spaargelden 1ste halfjaar 1937 3'/i pet.; 2e halfjaar 1937 3 pet. De rente van voorschotten zoowel van Itwone als van voorschotten in loopende Mening bedroeg 4'/i pet. 269 zijn niet alleen stofzuiger, maar ook lapijtrainigei JL w w HENGELO (Ingez. Med.) RIJNSBURG. Vereeniging Veiling Tuinbouwproducten. Deze vereeniging kwam in Jaarvergade ring bijeen. De voorzitter, de heer W. v. d. Eykel wees in zijn welkomstwoord tot de talrijke aanwezigen op de steeds aanhou dende en moeilijke economische verhoudin gen. De secr. de heer Jac. Kromhout, las de notulen, welke onveranderd werden goed gekeurd. Daarna bracht hij het jaarverslag uit, waaruit bleek, dat in 1937 de omzetten grooter zijn geweest en veel meer producten zijn aangevoerd. Vervolgens gaf hij een overzicht van de financiën aan de hand van de Winst, en Verliesrekening en de Balans. Post voor post werd uitvoerig toe gelicht. Het accountantsrapport luidt on verdeeld gunstig. De rekening, welke sluit met een batig saldo van f. 5.181 70 werd met alg. st. goedgekeurd. Enkele ingekomen stukken werden behandeld, na toelichting door het Bestuur. De aftr. bestuursleden D. v. Egmond Nz. en N. Zandbergen Wz. wer den bij accl. herkozen. De door den Secretaris nieuw ontworpen statuten en het reglement, worden na ge ringe wijzigingen vastgesteld. Dan kwam in behandeling de stichting van een eigen gebouw met electrlsche at- mijnklok. De voorzitter en de secretaris ge ven een uitvoerige toelichting, waarna de vergadering unaniem het Bestuursvoorstel aannam. Na verkregen vergunning van Rijnland zal tot den bouw worden overge gaan. De vereeniging zal een bedrag van pl.m. f. 700 moeten opnemen, waarvoor alle leden persoonlijk borg zullen blijven. Ook dit voorstel ontvangt de onverdeelde goed keuring der vergadering. Bij de rondvraag kwam o.a. ter sprake het inrichten van een cantine, de wijze van beta len ter veiling, de inning der contHbutie, het vellen ln series enz. Na beantwoording door den voorzitter, sloot deze laatste de opgewekte vergadering; welke zich ken merkte door groote eensgezindheid. Tot slot volgde een verloting van landbouwgereed schappen. Loop der Bevolking. Vertrokken: Willem Adrlaan Heemskerk naar Den Haag, Plet Heinstraat 75 Gerarda Nelly Scheer naar Oud-BeiJerland, Havendam 16 Jacobus de Moot) naar Valkenburg Z.-H.. Broek- weg 5 Albertus van der Meij en gezin naar Leiden. Doelengracht 7 Jan van der Meij, naar Voorschoten. Valkenburgerweg 3. Gevestigd: Alida Peet. uit Valkenburg. Z.-H. OEGSTGEEST. Schietwedstrijden Vrijwillige Burgerwacht. Gisteravond werden in de oude ge meenteschool onderlinge schietwedstrijden gehouden van de pi. afd. van de Vrljw. Burgerwacht. Geschoten werden door lederen deelnemer twee series van 5 patronen, resp. met buks en geweer. In klasse A werden de prijzen behaald door: 1. H. W. Collee 83 p., 2. P. Molenkamp 81 p.. 3. A. Versteeg 79 p. In klasse B vielen de prijzen ten deel aan 1. S. Mondy 68 p., 2. R. Burgers 67 p., 3. A. v. Breda Jr. 62 p. De voor het geweer en de buks beschik baar gestelde eereprijzen werden beide ge wonnen door A. v. Breda Jr., resp. met 34 en 45 p. De prijsuitreiking vind plaats in de a.s. algem. ledenvergadering. Botsing tusschen fietsen. Op het rijwielpad van den Rijnzichtweg ten Noorden van het viaduct, kwamen he denmorgen de 17-j. A. H. H„ wonende te Noordwljk en de 17-jarige A. B. uit Katwijk, die beiden een der Leldsche scholen bezoe ken, per rijwiel met elkander ln botsing. Hierbij werd het rijwiel van B. zoo goed als geheel vernield en de berijder liep enkele lichte verwondingen op. Aangezien de B. op net verboden gedeelte van den weg reed en daardoor de schuldige is, zal hij de kosten «toeten vergoeden, terwijl de politie voor deze overtreding, waaraan zich helaas nog teer velé wielrijders schuldig maken, pro ces-verbaal heeft opgemaakt. Loop der bevolking. Gevestigd: G. E. M. Gundermann, db.. War- monderweg 80 H. van Klink db.. Wiihelmina- park 2 c. M. D. Vendrik hüishoudst.. Emma- jaan 103 L. van der Kwast kinderj., Warmon- oerweg 12 j. m Briët geb. Tricht. Spaar- sarenstraat 36 J. Lindner arts. Endegeest ril' r. Hrett en gez.. Toorenveltstr. 9 M. M. p Haadt Toorenveltstr. 9 lnw. J. G. B. van wtuS^belmmapark 33 Radjiah. baboe, wllheimlnapark 33. W. Jongerius naar Amsterdam, stadhouderskade 96 Isa. naar Palembang N.I. I. Salm naar Slledrecht C. J. C. M n naar Haarl.meer. Plesmanl. 19. Burgerlijke Stand. etpM°yen; Hendrlka. dr. van A. van der MeU Verrt«oV', Alida Maria. dr. van J. C. óvSS' en A- M- H Lelieveld. Jee. Baak, 65 jaren. Mad» deiJmuwd: C. P. Loose, 31 j. wonende te en Dnmmelen en A. L. Nouwens, 25 j. VOORHOUT. HET AFSCHEID VAN BURGEMEESTER BULTEN. Op den morgen te 8 uur in het Parochie huls te houden afscheidsavond van burge meester Bulten zullen alle besturen der plaatselijke vereenlgtngen aanwezig zijn. In verband met de beschikbare plaats ruimte heeft het comité besloten dat per sonen beneden de 18 jaar. zoo dit noodig mocht blijken, geen toegang hebben. Sluitingsavond St. Jozefsgezellen. De St. Jozefsgezellen hebben hun werk zaam gezinssctzoen gesloten met een voor al voor hun ouders onvergetelijken avond. De groote zaal van het Parochiehuis was geheel gevuld, toen de senior der ge zellen J, de Groot, de vaders en moeders, benevens de leden van den raad van be stuur, een hartelijk welkom toeriep. De vice-president, kapelaan G. ten Have, zette het doel van den avond uiteen. Na gebed gaven verschillende gezellen een vertolking van gedichten van Guido Gezelle, Antoon van Duinkerken en Wim Snitker. Vervol gens gaven drie dames uiting aan de ge voelens van dankbaarheid, welke leven in de harten van alle gezellen jegens hun ouders, door eenige verzen te zingen. Het muziek-ensemble van Franz Schweit zer uit Leiden verleende muzikale mede werking. Na de pauze volgde het tooneelstukje „De duvel kocht een lapke grond", opge voerd in de Vlaamsche taal door eeni ge gezellen. Na een dankwoord van den vice-praeses volgde sluiting. VOORSCHOTEN. Verkooping. Te noyerstaan van Notaris W. A. Caron, alhier. ha<l in Café ..Al" te Leidschendam de verkooping plaats van de huizen aan den Achterweg No's. 125 en 127 te Leid schendam. Koopster was: de N.V. Maatschappij tot exploratie van onroerend^ goederen en Renbaan „Duindigt" gevestigd te Wasse naar voor f. 2975.—. Burgerlijke Stand. Geboren: Adrianus Hubertus. z. van J. G. Luijnenburg en C. A. van, Diemen; Johannes Jacobus Ignatius, z. van G. H. van Giezen en J. van Amsterdam; Leonardos Carolus Marie, z. van C. L. M. Bancken en M. A. Soentjes; Elisabeth Maria. d. van A. C. van Winden en H. A. van der Post; Anna Cornells, d. van C. A. Doeswijk en C. J. van der KlclJ. Overleden; SJietje Dijkstra, 66 jaar. echtge- noote van H. van der Meulen; Marie Martha Grafe, 47 jaar, echtgenoote van H. B. Nasveld; Theodora Boonenburg. 55 jaar, echtgenoote van J. W. van der Ham. Gehuwd: J. P. Uljee. 24 jaar en C. J. van der Heijden, 22 jaar. Ondertrouwd: B. van Maanen. 26 jaar en A. van Leeuwen. 23 Jaar; J. W. Pillppo. 20 Jaar en L. Peters. 20 jaar wonende te Hamborn; A. Knura, 23 Jaar en H. G. Lamboo, 24 jaar. Loop der bevolking. Gevestigd: Mej. M. Smit, Schoolstraat 3; Mej. W. Hopman. Veurscheweg 3; C. de Jonge, Leidscheweg 94; A. Koenen en gezin. Leidsche- v/eg 347; Mej. C. C. Hensen, Veurscheweg 3; W. G. Hommerson en gezin. Papelaan 154; Mej. S. C. M. H. van Embden, Leidscheweg 245; J. de Vries en gezin. Burg. Vernèdepark 70; J. Terborg en gez.. Burg. Vernèdepark 65. Vertrokken: Mej. B. M. van Werkhoven, naar Lisse. Heerenweg 423; Mej. A. J. Vennink, naar Batavia N.I.; R H. Meijer naar Delft. v. Leeu wenhoeksingel 17; Mej. H. Noort naar Den Haag. v. Ostadestraat 250; Mej. C. P. Togni n. Wassenaar. Duindigt 4; Wed. M. M. van San tenvan Ingen. naar A dam. Waalstr. 165: J. Lindner naar Oeestgeest, Endegeest; A. van der Ham en gezin naar Rotterdam. Fuchsia straat 17b; C. J. Hogewonlng n. Brunssum (L.). Jaarfeest der Voetbalver. „Rouwkoop". De Voetbalvereeniging „Rouwkoop" hield in de „Groote Vink" haar jaarfeest. De voorzitter, de heer Eigeman. opende de feestvergaderlng en heette allen wel kom. ook de afgevaardigden van Leidsche Voetbalverenigingen. Verder schetste spr. het succes dat Rouwkoop I behaald heeft om.het eerste jaar in de K.N.V.B. te spe len en kampioen te worden van klasse 4a. De promotiewedstrijden zijn nog niet erg gelukkig geweest, maar er is nog een kleine kans. Verder hoopte de voorzitter dat de aanwezigen zich op het jaarfeest zouden amuseeren, waarvoor de heer Al- bert Gerritsen wel zou zorgen. Na een vroo- lijk praatje en lied was weldra de stem ming er in gebracht en had de heer A. Gerritsen niet veel moeite deze er ln te houden. Met een geanimeerd dansje onder leiding van de „Dutch Players" werd deze welgeslaagde feestvergadering besloten. WASSENAAR. Loop der bevolking. Gevestigd: H. J. van Beek. Rijksstraatweg 225; J. J. de Boer. Hyacinthstraat 17; C. M. Dobbe. Langstraat 29; G. van Dongen en gez., Pr. v. Wiedlaan 4; M. Endrlkaat. Wittenbur- gerweg 10; Wed. J. M. P. de Leeuw. geb. Essen- berg, Raadhuislaan 4; K. M. Fiedler. Wasse- naarsche Slag 12; E. W. Fortuyn, Deijlerweg 95; E. C. v. d. Giessen, v. Z. v. Nfjeveltstr. 118; N. Godijn en vrouw, Óostdorperweg 130; J. M. v. d. Graaff. Barakkenkamp Waalsdorp; E. Grondel. Prinses Marielaan 22; M. C. A. Grun- deken. v. Z. v. Nfjeveltstraat 348; J. Hoogen- doorn en gez.. Gravesfcraat 16; A. Jarings en gez.. Buurtweg 65; C. Jetses en gez.. Kieviets laan 17; H. F. Kernkamp en vrouw. Waro- park 81/4; M. v. Kesteren. Kerkstraat 11; H. F. J. Kloppenborg, Duinlustweg 13: R. J. Kui- lart en gez.. Crocusstraat 25; G. M. M. Lau, Raaphorstlaan 17b; F. Mertinat, Konijnen- laan 38; C. E. Mosman en vrouw. Iepenlaan 6: C. Offers. Molenstraat 2; T. G. T. Pigeaud. Schouwlaan 13; A. Priebee. Pr. Frederiklaan 4; J. Pot en vrouw. Corn, de Wittstraat 22; A. J. Roersma. Groot Hoefijzerlaan 23; W. Q. N. v. Rijn en vrouw, Araweg 4; Wed. J. A. Serbrock, geb. Saris. Lange Kerkdam 52; J. de Snoo. Rijksstraatweg 793; M. Sijtsma. Stoeplaan 17; C. P. Togni. Duindigt 4; H. E. A. v. d. Velde. Crocusstraat 31; M. A. Waszink. Santhorst laan 17; J. J. Wesselkis, Gravestraat 2a; G. T C. Wortman, v. Heekerenstraat 9; A H. Zwart. Rijksstraatweg 290. Vertrokken: A. J. van 't Riet n. Almelo, I Ootm. str. DiaconessenhuisA. M. Hellersber- gen n. Linz (Oostenrijk); A. Muller, n. Schoon hoven. O. Singel 84; D. Kempen, geb. Boelen. n. Duitschland; E. Schneider, n. Rheinbrohl (Dj; K. Mathey. n. idem; J. L. v. d. Wall. n. Den Haag. v. Hoogendorpstraat 48; H. O. Snelleman. n. idem; R. Klelnhuis. n. Vlagi- wedde, Ter Apel H. 380: W. J. C. Eikendal, n Gries (Tirol); E. C. Starre, geb. Gerth, n. Zoeterwoude. H. Rijndijk F 64 C: E. Waverijn geb. Holle^lle, n. Sprank Capelle C 151a: T. S. ten Bridgen Cate. geb. Menko Hartogensis. n. Den Haag. v. Alkemadelaan 350; A. J. Roo- I seboom. geb. Hekkema en kinderen, n. New- York; J. Mund. n. idem; F. A. A. Sutorius. n Utrecht. Stolberglaan 11; A. Pütsch. n. Rheden. Ellecan. Laan v. Avegoor 12; J. C. Remigius, n. Haarlem. Verspronckweg 87rood; A. v. d Scheer en gez., n. Zeist, Oranje Nassaulaan 57 B A. J. Roldaan, n. Den Haag. v. Rhenen- straat 16; M. Roldaan. geb. Hoskorn. n. Maarn. v. Beuningenlaan B 16 D; M. M. Salroz, n. Londen; M. A. v. d. Does, n. Amsterdam. O.. Fahrenheitstraat 62 huis; L. M. Conijn. n. Oss (N. Br.), St. Nlcolaas-College; C. M Conijn. n. Arnhem. Velperweg 142; M E. v. Schelle, geb jkvr. van Bevervoorde van Oldemeule. li. Brus sel. Res. Palace, Quartier Berlaimont 41B; K. G. Schon-Nielse. geb. Wistoft n. Zweden; C. H. Koolman, n. Den Haag, Regentesselaan 23; J. P. Klaare, geb. Koolhoven, n. België; R. R. A. Dijkstra, n. Hamburg. Schlankwege 37; M. R. Bauer, n. Den Haag. 2e Sweelinckstraat 172; G. B. Heringa en gez., n. Den Haag. Bad huisstraat 61 J. Burgerlijke Stand. Geboren: Elisabeth Gertrude Maria, d. van P. N. de Bruljn en J. F. Rotteveel; Maria Jo hanna Theresia, d. van C. J. G. Hal en P. S. E. van Onzen; Bart Allard, z. van A. J. Rosman en T. N. Dekker; Petrus Johannes Cornells, z. van C. P. L. Hoogkamer en J. G. M. Devilee; Frederik. z. van F. Geskus en C. R. Stoelman. Overleden: Louis August Schoppennauer. 69 jaar. echtg. van C. M. C. v. d. Zon; Anthonetta Suzanna Frederika Nagel. 79 jaar. wed. van H. D. Mac Gillavry: Johannes Leonardus Schuurmans. 15 maanden; Carolina Beijerinck, 72 jaar. ongeh.; Arend Veerman. 4 maanden. Ondertrouwd: W. v. d. Heijden en A. Gils; R. Drucker en A. M. Steingasz. Getrouwd: C. J. van Schelle en jkvr. M. E v. Bevervoorden van Oldemeule; M. K. L. Keu len en C. B. M. Kerckhoff; J. Waverijn en E. T. Hollestelle; G. Starre en E. C. Gerth; H. J. Nijhoff en J. v. d. Zanden; A. Tangelder en K. Lund. terwijl wij sterven tusschen deze schatten. Spr. zette het huidige systeem uiteen, waar onder we steeds meer tot armoede vervallen, ondanks versobering. De leiding moet uit handen van den particulieren ondernemer, die noodzakelijk winst moet maken. Het moet zoo zijn, dat allen produceeren voor allen en ieder zich zijn deel ziet toebedeeld. Dan zal er welvaart zijn voor allen. Viering verjaardag H.K.H. Prinses Juliana. A.s. Zaterdag zal ter gelegenheid van den verjaardag van H.K.H. Prinses Juliana door de Muziekver. „Excelsior"' des avonds 8 uur ln de tent op het Burchtplein een concert worden gegeven. Op denzelfden avond zal door de Mond- accordeon vereeniging D.V.S. te 7 uur een marschloop worden georganiseerd. De Raad zal op Woensdag 4 Mei a.s. ter openbare vergadering bijeenkomen. Mej. H. alhier deed aangifte van dief stal van een portemonnaie met Inhoud uit haar tasch, liggende in de keuken van haar woning aan de Raadhuislaan. Gevonden: rijwielbelastingmerk, 3 hon den. beursje. 4 sleutels, step, portemonnaie met inh.. damesrijwiel, pakje met schilders gereedschap, alpino, diverse handschoenen, pakje, jöngensrijwiel, parkiet, beugel van melkweger. VEREENIGING VAN OUD-LEERLINGEN. 29. Als de oude dwerg er niet was geweest had het er voor Thijsje, Dickie en Okkie niet best uit gezien; dan waren zij ln kraaien veranderd misschien. Maar wat de dwerg, daar in het duister, hem vertelde met gefluister, gaf Thijsje weer nieuwen moed en kracht en hij stond weer op, geheel onverwacht. „Zoo!" riep de reus. „Ik dacht dat je daar zoo prettig zat! Heb jij misschien nog niet genoeg gehad?" Hij had natuurlijk niet gehoord wat er was afgesproken achter zijn rug; hij wilde Thijs weer pakken, maar die was nu als water zoo vlug; hij ontdook Slaadroplos' vuisten, bukte zich laagen kietelde den grooten reus op zijn maag! „Houd op!" riep de reus er kwamen rimpels om zijn neus en toen schoot hij in zóó'n bulderenden lach, dat hij het er benauwd van kreeg en dat zijn gezicht er blauw van zag! Maandvergadering. Onder voorzitterschap van den heer H. Schipper hield deze vereen, in het Wapen van Lelden haar maandelijksche bijeen komst Na een kort openingswoord waarbij de voorz. mededeelde dat door verhindering wegens ziekte de lezing door den heer van Zetten niet kon doorgaan, waarvoor ln de plaats het bestuur had gemeend te moeten stellen het vervaardigen van bloemstukjes uit darwintulpen. werden door den secre taris de notulen gelezen. Een groote serie ingekomen stukken werd voor kennisgev. aangenomen. Mededeeling werd gedaan van de toetreding van 5 nieu we leden. Tot leden der jury om het ter vergadering te vervaardigen bloemwerk te keuren werden aangewezen de heeren H. A. N. Jansse. F. A. van Linschooten en G. Verlind. Na de pauze bracht de heer Jansse ver- slag uit van de keuring. Toegekend werden voor groep A (oud-cursisten bloemschik ken! Ie prijs H. Schipper. 2de P. Kelderman en 3e C. ter Burg. Voor groep B: le pr. J. J. Ket, 2e A. Donker, 3e K. Bentschap Knook. 4e B. Brandt, 5e N. J. Noordover. 6e J. Hermsen. Aan alle prijswinnaars werd een boek of een Jaargang van een tijd schrift uitgereikt. Vervolgens werd bespro ken of en zoo ja, welke zaadplanten ge schikt zijn voor den rotstuln. Tot leden van cursuscommissie werd gekozefi in de plaats van den heer J. J. Wensveen (niet herkiesbaar! de heer J. Hermsen en herkozen de heer H. Schipper. Door den heer Verlind werden eenige tak jes van de vaste plant Orobus Vernis ter tafel gebracht. Vereeniging Concours Hippique. De Vereeniging „Concours Hippique" hield haar jaarvergadering in café „De Nieuwe Deyl". De voorzitter de heer J. J. M. Wieg man, opende waarna de notulen werden gelezen. De waarn.-secretaris las het jaar verslag, dat werd vastgesteld. De penningmeester bracht het finan cieel verslag uit. De rekening wees aan in komsten aan f. 3152.16 en aan uitgaven f. 3121.83; batig slot f. 30.33. De balans sluit op een totaal van f. 1748.09. Ook dit verslag werd goedgekeurd. Met alg. st. werden ais bestuursleden her kozen de heeren D. van Weel Dzn, en Ph. J. Graaf van Zuylen van Nijevelt. Medegedeeld werd, dat het concours- hlppique dit jaar zal worden gehouden op 2 en 3 Juli. Besproken werd de samenstelling van het programma. Gebleken is, dat het program behoudens enkele wijzigingen moet worden samengesteld als het vorig jaar. Verder werd van gedachten gewisseld over een eventueel attractienummer. Openbare propaganda -vergadering Bellamy. Door de pi. afd. van de Intern. Vereen. Bellamy werd een openbare propaganda- vergadering gehouden in het Centraal Theater. De voorz., de heer v. d. Schilden sprak een inleidend woord. Bij lichtbeelden sprak de heer H. Nolles. Hij liet in het eerste deel de thans heer- schende ellende aanschouwen. Hulsgezin nen, die voor een kleine huurschuld uit huis waren gezet en nu leefden in krotten: Hij gaf beelden van de vernietiging van voedsel, van de misdaad enz. Als tegenstelling liet hij de mogelijkheden van de tegenwoordige voortbrenging zien welke meer dan voldoen de is voor allen. Tweede spreker was mr. Manussen uit De Bilt. Hij wees erop, dat de aarde voldoende geeft voor allen en steeds meer geven wil, ZEVENHOVEN. Behouden sgoedkeuring door Ingelan den van den polder Nieuwkoop, zal de Limeerweg van een keerdek worden voor zien. ZOETERWOUDE. Vergadering Room- of Meerburgerpolder. In Café Het Witte Huis vergaderde het be stuur met de ingelanden van den Room- of Meerburgerpolder onder voorzitterschap van den heer J. P. v. d. Stoel. Uit de reke ning 1937 bleek dat was ontvangen f. 928.27 en uitgegeven f. 831.63, batig slot f. 96.64. De begrooting werd in ontvangst en uit gaven vastgesteld op f. 1096.76. Het bunder- geld werd gesteld op f. 10 per H.A. Het be stuur werd gemachtigd tot aanbesteding van eenige onderhandsche werken. Een commissie voor het nazien der reke ning, bestaande uit twee ingelanden, werd benoemd. Het bestuur werd gemachtigd tot het doen van af- en overschrijvingen op de begroo- tingsposten. ZOETERWOUDE. Burgerlijke Stand. Geboren: Petrus Theodorus, z. van P. Th. den Eisen en M. C. Zonderop Jacobus Bar tholomew Martinus. z. van F. P. van Rtfn en M.G. Reijn Petronella Beatrix, d. van J. Dorrepaal en G. Pop; Petronella Clara Ma thilda. d. van P. W. van Burik en K. van Veen; Leonardus Wilhelmus Gerardus. z. van P. G. M. van der Zon en P. van der Hoeven; Willem, z. van W. de Jong en J. W. van der Voorden; Elisabeth Maria. d. van A. M. van Leeuwen en A. W. van Paridon: Nicolaas Simon, z. van Chr. J. van der Werff en M. Loomans. Ondertrouwd: A. W. van der Hoeven en A, Th. van der Krogt; J. L. Groenewegen en C. G. van der Krogt; J. P. Nahon en A. J. C. Gerse. Overleden: C. H. van Kempen. 3 jaar; C. Berg. 85 jaar; G. Zandvliet. 75 jaar. brengt hulp in gezinnen, waar door geboorte, onvolwaardig heid of ziekte van kinderen bij zondere nooden zijn ontstaan. Zendt Uw bijdrage op Postgiro 75000 Den Haag. NIEUWE UITGAVEN. Verschenen bij: N.V. De Arbeiderspers, Amsterdam: „De handen ineen", door Upton Sinclair, vert, door Johan Winkler. Uitgevers-Mij. „Het Spectrum", Utrecht: „Wat is cultuur", door prof. dr. Edgar de Bruyne, Hoogleeraar te Gent. W. P. van Stockum en Zoon, 's-Gravenhage ..Drie bekroonde Opstellen over Huwelijks wetgeving", door mr. Chr. A. de RuyterDe Zeeuw. mr. J. Zeelenberg en mr. C, J. H. Ver boom. „Positief Christendom en Huwelijkswetge ving". Brochure No. 1. samengesteld door het Comité Scheiding van Tafel en Bed. W. J. Thieme en Cie.. Zutphen: ..Mythologisch Handboekje", door dr. M. Th. Hillen. ..Een heel jaar in de Natuur", door J. J. Hoff; geïll. met vele fraaie foto's. H. P. Leopold Uitg.-Mij.. Den Haag: „Vrouwepolder"^ roman door B. Stroman. „Een Express stopte....", door Willy Corsari. Een nieuw avontuur van Inspecteur Lund in de serie mysterie-romans van deze bekende schrijf ster. Voor oudere meisjes: Van de Gebr. Kluitman. Alkmaar, ontvingen wü ..Babs bootje krijgt een stuurman door A. M. NacheniusRoegholt. ill. van Hans Borrebach. ..Het Sein staat veilig", door Margot Wam» sinck. eveneens geïll. door Hans Borrebach. 3—2

Leidsch Dagblad | 1938 | | pagina 7