Uit de Rijnstreek 60-jarig Vereenigingsjubileum ie Rijnsburg LEIDSCH DAGBLAD - Vierde Blad Donderdag 28 April 1938 Spoedeischende Raads vergadering van Waddinxveen De Ned. Herv. J. V. „Onze hulp is in den naam des Heeren" AARLANDERVEEN. Jaarvergadering der E.H.B.O. Alhier werd de eerste jaarvergadering der Ned. Ver. E.H.B.O. gehouden in het Vereenigingsgebouw De voorzitter de heer C. van der Gijl opende en begroette in het bijzonder den eere-voorzitter as. G. Th. van Beusekom Spr deelde mede. dat de vereenigiog thans 42 leden telt en wel 35 gediplomeer den. De secretaris bracht het jaarverslag uit cn de penningmeester het financieel ver slag. De inkomsten bedroegen f 129.43. de uitgaven f. 116 79. Saldo in kas f. 12.64. Tot leden der kascemmlssie werden be noemd de heeren C. Ellens en H. R. Bar- delmeijer. Hierna reikte dr. v. d. Wind de eenheids diploma's der Ned. Ver. E H B O aan de geslaagde cursisten met een hartelijk woord van gelukwensch uit. De examinator dr. Montagne uit Gouda merkte op dat er met groote toewijding was geleerd, waarna ook hij aan alle 35 cursisten het diploma kon overhandigen. De eere-voorzitter dankte namens de cursisten den cursusleider dr v. d. Wind voor de zoo belangloos gegeven lessen en bood hem als blijk van waardeering een automatische auto-kriek aan. Besloten werd in het begin van October een propaganda-avond te organiseeren. De bestuursleden C. v d. Bijl en J. de Graaf werden resp. met 26 en 24 st. her kozen. Na rondvraag volgde sluiting. middenstandsvereen. benoemde commissie. Ook hier bleken de leden weinig voor een herhaling van de reclame-campagne van het vorig jaar te gevoelen. Uitvoering van Sparta". In de Kerkzaal der Martha-Stlchting werd door de Gynrnastiek-ver ..Sparta der Martha-Stichtlng. haar Jaarlijksche uitvoering gegeven, met medewerking van het Fanfarecorps Euphonia", eveneens van de Stichting Nadat gezamenlijk ge zongen was begeleiding van het muziek corps. sprak de voorzitter de heer Visser, onderdirecteur van het Jongenshuis een kort welkomstwoord tot diverse afgevaar digden van zustervertenlgineen. Hierna presenteerde .Sparta" zich. waaruit bleek dat men ook in de Stichting vele sport minnaars heeft Na de opmarsch. traden eerst op de groote Werkmeisjes met een Huopel- en Springoefening waaruit bleek, dat. zij met veel enthousiasme sfudeeren De kleine Werkjongens en de Middenaf- deeling jongens hielden daarna een vrije Voortaan géén gemengd publiek bij zwemwedstrijden. De raad kwam gisteravond onder voor zitterschap van burgemeester P. A, Troost in openbare spoedeischende vergadering bijeen De balans en verlies -en winstrekening van de landarbeidersver. „Eigen Haard" werden goedgekeurd In de capitulantenverordening werd op genomen dat ook de functie van leerling- fitter door een capitulant moet worden vervuld Besloten werd tot onderhandsche aanbe steding voor den bouw van een nieuwen oven in de gasfabriek. Tot gemachtigde van den raad bij de be handeling voor Ged. Staten van de „school kwestie" werd aangeweien de burge meester. Z. h. st. werd aangenomen het voorstel tot verbreeding van den Kerkweg. De aan- wonende belanghebbenden hebben de sloo- ALPHEN. Jaarvergadering C. V. K. In gebouw „Concordia" werd de jaar lijksche ledenvergadering gehouden van de afd. Alphen der Ch. Vac.kolonies. De voorzitter, de heer L. de Graaf zette het mooie doel der vereeniging uiteen. Het jaarverslag van den secretaris, ds. Bosch was in dankbaren toon gesteld. De veree niging zond in het afgeloopen jaar 22 kin deren naar vacatiekolonies uit. n.l. 12 naar Egmond aan Zee en 10 naar Lunteren. Allen werden in Chr. omgeving geplaatst. Medewerking werd verleend aan de uitzen ding van 2 kinderen in samenwerking met een andere vereeniging. Het jaarverslag van den penningmeester, den heer L. W. Mijs, gaf een eindcijfer van f. 957.53 met een saldo tekort van f. 65.84. Het tekort steeg hierdoor tot f. 332.64. Over 1938 zal voor het eerst een gemeentelijke subsidie worden ontvangen van f. 0.20 per kind. De speldjesverkoop bracht door intensief werken bijna f. 100 meer op dan het vorige jaar. Tot leden der kascommissie werden ber.oemd de heeren A. Noomen en J. H Verschuur Als bestuurslid werd herkozen de heer A. Vermeulen en gekozen de dames mevr. G. G v. Brummen pn mej. L. Mun ting. De sluiting werd verricht door den heer P. H Smits. Jaarvergadering der Christelijke Oranjevereeniging. Voor deze jaarvergadering bestond goede belangstelling. De voorzitter, de heer J. H. Belgraver. opende, waarna de secr. de heer G. van Staalduinen, het 17e jaarverslag uitbracht. Spr. betreurde het. dat samen werking met de W. V. het vorige jaar mis lukte en dankte den heer E. de Goede, die als bestuurslid bedankt had. Het financieel verslag was in mineur gesteld De uitga ven waren veel grooter aan de ontvang sten en het batig saldo liep hierdoor te rug tot f. 170.17 op 1 Jan. 1938. Spr. deed een dringend beroep op aller medewerking het ledental op te voeren, dat daalde van 767 op 1 Jan. 1937 tot 728 op 1 Jan. 1938. De kascommissie, bestaande uit de heeren Baane en Binnenkamp, rapporteerde alles in orde. De nieuwe commissie bestaat uit de heeren Baane en A. S. Booy. De aftr bestuursleden v. d. Brink van Staalduinen en Verweij werden herkozen, terwijl de vergadering in de vacature de Goede, meende met terzijdestelling van de. door het bestuur gestelde candidaten. wederom een beroep op den heer De Goede te moe ten doen, die dan ook de meeste stemmen verwierf. Inzake de feestelijkheden voor September a_s. het 40- j. régeeringsjubi- leum van H. M. de Koningin werd be sloten te trachten samen te werken met dr W.V opdat een volksfeest verkregen zal worden, met méér kans van slagen. Voor aanvulling van de feestelijkheden blijft het bestuur paraat. Daartooe zal niet weinig medewerken een commissie van ad vies. waarvoor zich verschillende leden op gaven. Na rondvraag volgde sluiting door den heer v. d. Brink. De nieuwe brug over de Gouwe. Was het aanvankelijk de bedoeling dat de heftorens voor de nieuwe brug morgen en Zaterdag geplaatst zouden worden, door een vertraging zal de bovenbouw de volgende week arriveeren. Het transport zal in 2 gedeelten geschieden. Na het stel len der heftorens wacht men op de z.g. val der brug. hetgeen nog eenigen tijd zal vorderen, zoodat er nog wel een paar maanden verloopen vóór de brug geheel gereed zal zijn. Middenstandsvergaderingen. In de vergadering van den Kon. Ned. Middenstandsbond onder voorzitterschap van den heer W. B. Kroon, werden mede- deelingen verstrekt over den gehouden spoedcursus voor het Middenstandsdiplo ma. alsook over het werk van de commissie verricht voor de pl. electriciteitstarieven. Met toestemming van het bestuur is de commissie uitgebreid met den heer W. den Hertog. Een dringend beroep op de leden wordt gedaan alle gegevens over 1937 te verstrekken. Na bespreking en stemming bleek, dat het meerendeel der leden niet voelt voor eenzelfde reclame-plan als het vorige jaar. Besloten werd in November a s. het 15-j. bestaan der vereeniging te her denken. oefening Het Hoogrekturnen en de Brug- len gratis aan de gemeente afgestaan, oefening van de groote Werkjongens trok- 11 Mfljr ~to| M| ken zooals steeds het geval is. de meeste belangstelling. De Schoolmeisje- voerden een leuke dansoefening uit. die met een flink applaus werd beloond. Nadat het. muziekcorps enkele nummers had ge speeld volgde Klassikaal Brugturnen, door de kleine Werkjongens en de Middenaf- deelin? jongens, de knotsoefenin- van d= kleine Werkmeisjes; het Tremplii Paard- seringen getuigde van goede studie, waar bij een woord van hulde toekomt aan den leider den heer van Lijden.' Een Boeren dans. uitgevoerd door de kleine Werk meisjes. besloot het gevarieerde program- ma. De speldjesdas ten bate van een va- cantiereis voor do Ouden van Dagen heeft opgebracht f. 179 63'/.. Aan de aannemers de Gebrs. v. Wijk en C. M. Deernberg. laagste inschrijvers, werden door de genie opgedragen verschil lende aannemerswerkzaamheden aan de f 27^00erSC^an5 Nieuwerbrug voor Gistermiddag had op den hoek Ju- lianastr.-Bruggestr een aanrijding plaats tusschen een personenauto van de fa G en Z. en een personenauto van A uit Noord- wijk. Doordat de bestuurder der vracht auto plotseling moest stoppen vielen eeni- ge ijzeren platen van den wagen die door de voorruit van de personenauto terecht kwamen. Behoudens deze materieele scha de. kwamen geen persoonlijke ongelukken voor. Ten soman BODEGRAVEN. Verkoping. overstaan van Notaris Krü- alhier, werden geyeild 3 percee- lcn aan de Kerkstraat, een woonhuis aan de Nieuwstraat en twee huizen aan de Zuid zijde. alle eigendom van wijlen den heer E. van Schaik Perceel 1 werd in bod ge bracht op f.4000.—; perceel 2 op f.410—' perc. 3 op f.420 en perc. 4 op f.760—, al lee door den heer v Dokkum. Perceel f werd in bod gebracht op f. 1610, en per ceel 6 op f.2725.Nadat perceel 1 was afgemijnd op f. 100.werden de perceelen 1—4 gezamenlijk afgemijnd op f. 600 door den heer F Noordhoek. alhier. Perceel 5 werd afgemijnd op f. 175— door den heer J. P Voordouw en perceel 6 op f.2725 eveneens door den heer Voordouw. Alie perceelen werden gegund. Door hun medewerking kan het werk nu tot stand komen. Het gemeentebestuur is daarvoor zeer erkentelijk. Wijziging werd gebracht in de genees kundige armenpractijk. Dokter Pols heeft goedgevonden zijn salaris met f. 200 te ver minderen. waardoor het mogelijk wordt de totale wedden over 3 doktoren te verdeelen. In verband daarmede worden met ingang van 1 Juli as. eveneens tot gemeenteartsen benoemd de heeren E. M. L Hemminga en P. van der Linde. Dan kwam aan de^. orde het punt „gemengd zwemmen". De voorzitter wees er op. dat van ge mengd zwemmen in het zwembad al hier geen sprake is. Zulks is bij de stichting van het bad door den Raad reeds besloten. Het gaat er slechts om, of gemengd publiek bij de wedstrijden mag worden toegelaten. De heer Zoethoutmaar wees er op. dat zijn principe het gemengd publiek niet toe laat. De lieer van der Ilce zeide deze meening te kunneo onderschrijven en zei ook het indertijd door den heer Zoethoutmaar ge- dane voorstel te kunnen ondersteunen. Ook schoolgeld wegens ziekte of vertrek de heer van den Berg sprak in dien geest. Hierna sluiting. De voorzitter wees er op, dat in het zwembad alhier nog nimmer iets is ge beurd. Anders zou er ook wel ingegre pen zijn. Wordt dit voorstel aangenO' men dan mogen de vaders niet meer naar het zwembad, als hun dochters aan een wedstrijd deelnemen. Spr. wees er op, dat men dc principes niet te ver moet doorvoeren. De heer van Tol wees er op, dat St. Pau- lus heeft gezegd dat men niet te scherp op zijn principes moet gaan staan, anders zal men de wereld moeten verlaten. De heer Uitbeijerse vroeg of er nu ook een badvfouw moet worden benoemd? De voorzitter antwoordde, dat dit wel de consequentie is. De voorzitter zeide voorts, dat hij zelf ook wel eens zijn goedkeuring moet geven aan zaken, die hij uit principe zélf niet kan goedkeuren. Maar al is men het met alles niet eens. dan kan men toch b.v. de S. D. A P. niet verbieden om feest te vieren op 1 Mei? Toen cr klachten kwamen over de om geving van het zwembad is er onmiddel lijk in voorzien door de ijzeren rolluiken voor de fietsenhokken te zetten. Spreker kan de verzekering geven, dat er in het zwembad niets gebeurt, dat niet door den beugel kan. Nadat nog verschillende leden het pro en contra hadden besproken werd tot stemming overgegaan. Het resul taat was, dat met 85 st. werd be sloten geen gemengd publiek in het zwembad toe te laten. Tegen de heeren Vis, Schouten, Oudijk, Bonefaas en Pille. Voorlaan zullen dus alleen heeren als toeschouwers toegelaten worden bij wedstrijden voor heeren en dames bij die voor dames. Dit verbod omvat ook de schoolwed- strijden. Onderwijzers zullen niet in het bad aanwezig mogen zijn, als de meis jes zwemmen. De heer Pille vroeg nog, of de voorstem mers met een voorstel komen om ook het gemengd loopen op den openbaren weg des avonds te verbieden? Tenslotte worden nog goedgekeurd de voorstellen tot wijziging van de gemeente- begrooting voor 1937 en 1938. tot wijziging van de begrooting voor het gasbedrijf 1938 en tot het verleenen van ontheffingen van VOOR VRIJDAG 29 APRIL. Hilversum I, 1875 en 415.5 M. Algemeen Programma, verzorgd door de KRO 8.O0L. 9.15 en 10.00 Gramofoonmuziek 11.30 Bijbel- sche causerie 12.00 Berichten 12.15 Modern Klein-Orkest en solist 1.00 Gramofoonmu- 1.30 Vervolg concert 2.00 Gramofoonmu ziek 2.15 Orgelconcert en Gramofoonmuziek —3.15 Gramofoonmuziek 3.30 De KRO- Melodisten, solist en Gramofoonplaten 5.15 Gramofoonmuziek 5.30 KRO-Orkest 6.05 Land- en tuinbouwcauserie 6.25 Vervolg concert 7.00 Berichten 7.15 Causerie „Het uitoefenen van zelfstandige beroepen of be drijven door vreemdelingen" 7.35 Reportage 8.00 Berichten ANP 8.15 KRO-Melodlsten en solist 8.50 ParUs programma 9.20 KRO-Kamerorkest 10.30 Berichten ANP 10.40 Bert van Din teren en zijn Tzigane-Orkest 11.1012 00 Gramofoonmuziek. Hilversum II, 301.5 M. 8.00 VARA 10.00 VPRO 10.20 VARA 12.00 AVRO 400 VARA 7.30 VPRO 9.00 VARA 10.40 VPRO 11.00—12.00 VARA 8.00 Gramo foonmuziek 10.00 Morgenwijding 10.20 Declamatie 10.40 Gramofoonmuziek 11.10 Vervolg declamatie 11.30 Gramofoonmuziek 12.50 Causerie ..Prinses Juliana, de Jarige jonge Moeder" 1.10 Ensemble Jetty Cantor 1.45 Causerie „In Holland staat een huis" 2.15 AVRO-Dansorkest. de „Hodlars", en so listen 4.00 Gramofoonmuziek 5.00 Voor de kinderen 5.30 Orgelspel 6.05 De Ram blers 6.30 Politiek radiojournaal 6.50 Gra mofoonmuziek 7.00 Causerie „De geestelijke grondslagen der democratie" 7.20 Berichten A.N.P. 7.30 Berichten 7.35 Lezen in den Bijbel 8.00 Nederlandsch Kamerorkest en Toonkunstkoor Rotterdam 8.30 Causerie „Het zien van beeldhouwwerken" 9.00 Fragmenten uit de operette „Warum lügst du, Chérie?" 9.30 Sylvia - Amusements orkest 10.00 Fantasie m.m.v. solisten 10.30 Berichten ANP 10.40 Avondwijding 11.00 Planovoordracht 11.30 Jazzmuziek igr. pl.) 11.55—12.00 Gramofoonmuziek. Droitwich 1500 M. 10.20 BBC-Schotsch Orkest 11.20 Orgelspel 11.50 George Elrick's Band 12.35 Het Mac Naghten-Strijk- kwartet 1.20 Falkman's Apache Orkest en soliste 2.00 Gramofoonmuziek 2.20 Gei- ger's orkest 2.50 Causerie „My friends, the unfriendly" 3.05 Gramofoonmuziek 3.35 Radiotooneel 4.20 Het Rich-Crean-Orkest en solist 5.20 Berichten 5.45 Parlementair overzicht 6.00 Voor voetbalenthousiasten, 6.20 Mantovani's Tipica-Orkest 6.50 Revue programma 7.35 Programma, gewijd aan moderne reclame-methoden 8.20 Berichten 8.40 Causerie „The Budget" 8.50 Causerie „Our New Listeners" 9.05 Het „International" Strijkkwartet en solist 10.20 Italiaansche declamatie 10.40 Jack Harris en zijn Band 10.50—11.20 Dansmuziek gr.pl.) Radio-Paris 1648 M 7.10—8.05. 9.10 en 11.35 Gramofoonmuziek 12.50 Zang 1.05 Gramofoonmuziek 2.05 en 2.20 Zang 3.35 Pianovoordracht 4.20 Het Moyse-Trio en soliste 7.35 Zang 7.50 Radiotooneel 10.20—12.20 Nachtconcert. Keulen 456 M. 5.50 Gramofoonmuziek 6.30 en 7.50 Orkest van de Tentoonstelling te Essen 11.20 Schupo-Orkest 12.35 Saar- palts-Orkest 1.30 Populair concert 2.20 V rooi ijk programma 3.20 Omroeporkest 5.45 Pianoduetten 6.30 Robert Gaden's or kest (gr.opn.) 7.20 Omroeporkest en -koor 9.35 Gramofoonmuziek 9.5011.20 Om- roepkleinorkest. Brussel. 322 en 484 M. 322 M.: 11.23 Gram. muziek 11.50 Omroepkleinorkest 12.50 1.20 Gram. muziek 4.20 Omroepkleinorkest 5.50 Gram. muziek 7.20 Omroeporkest, ge mengd koor en solisten 9.3010.20 Gram. muziek 484 M.: 11.20 Gram. muziek - 12.00 Omroepsalonorkest 12.501.20 Gram. muziek 4.20 Harmonica-concert 450 Zang 5.05 en 6.35 Gram. muziek 7.20 Om roep-Symphonleorkest en solisten 9.301020 Omroepdansorkest. GEM. RADIO-DISTRIBUTIEBEDRIJF EN DE R.O.V. RADIO-CENTRALE. van het weggedeelte tusschen den Munni- kenweg en de Dwarswatering. De boomen zijn voorzoover dit noodig was, reeds ge rooid. Thans staan als werkloos ingeschre ven 49 personen, waarvan 25 steuntrek kend. In April 1937 bedroeg het aantal in geschrevenen 72. Vergeleken met een jaar geleden is de stand dus bijzonder gunstig. Dit komt ook door de levendigheid in het bouwbedrijf. Er zijn hier thans zoo goed als geen werk- looze bouwvakarbeiders. BOSKOOP. VERBREEDING VAN DEN ZUDEWEG. Werkzaamheden voor geruim en tijd. Aan den heer C. G. Kroon, te Rhenen, ls door Ged. Staten dezer provincie opgedra gen het verbeteren en verbreeden van den Zijdeweg, en wel van het centrum dorp tot aan de Parklaan Deze werkzaamheden die binnenkort zul len aanvangen, geven wederom aan tal van werkloozen in dege gemeente werk voor zeer geruimen tijd. Voorts vernemen wij dat in verband met deze werkzaamheden, het rijverkeer ge durende de werkzaamheden omgelegd zal worder. over Boezenlaan, Juliar.astraat Zuidkade en omgekeerd. Door deze maat regel kunnen de werkzaamheden onge stoord voortgang hebben. Het comité ..Kindervoeding" heeft voor den afgeloopen winter zijn werkzaam heden weder stopgezet Het comité kan weder met voldoening op zijn arbeid terug zien, daar de schoolvoeding voor zeer vele kinderen een bron van genot is geweest. Door de politie Is een een persoon aangehouden, als verdacht zich te hebben schuldig gemaakt aan diefstal van een zoo goed als nieuw heerenrijwiel van een ter rein nabij de tentoonstelling. De man was zoo vriendelijk geweest zijn oude rijwiel te laten staan, waardoor de politie op het spoor van den dader kwam. Aan de heeren Joh. van der Kooy, timmerwerk en J. van der Wilden, metse laar. beiden alhier, is opgedragen het ver bouwen van het perceel Julianastraat no. 52 tot winkel en broodbakkerij, voor reke ning van den heer Bouwman alhier. In aansluiting op ons bericht betref- lende de Oranjefeesten, ter gelegenheid van he t 40-jarig Regeerlngsjubileum van H. M. de Koningin, zij nog vermeld, dat het mede In de bedoeling ligt een gondelvaart te organiseeren. LEIMUIDEN. Ernstige aanrijding. Rijdende met zijn meisje per rijwiel op de Woudsche dijk om de bloemententoon stelling te Boskoop te gaan bezichtigen, werd S zoo ernstig door een auto aangere den. dat hij een gapende hoofdwond be kwam cn zijn schouderblad brak. Bewuste loos werd hij in een woning binnengedra gen. Dr Stapensea verleende geneeskun dige hulp. Het ongeval heeft zich voorge daan. doordat de bestuurder van de auto een voor hem rijdenden wielrijder wilde passeeren en niet gerekend had op de te genliggers S. en zijn meisje. De toestand van S. is thans goed. De politie stelde een onderzoek In naax de schuldvraag. Burgerlijke Stand. Ondertrouwd: C. Brussen. 29 jaar en J. C. van Vugt. 20 jaar. won. te Haarlemmermeer: J. S. Flikweert. 30 jaar en M. Chr Gentenaar, 25 jaar. won. te Alphen a. d. Rtjn. Geboren: Christina Johanna, d. van Th. de Koning en W. Pleterse; Wilhelmlna Maria. d. van G. A. Beuk en J. C. M. Bakker. M. C. Hoogendijk, 27 j. P. van Koert, 25 J. en C A. Kouwenhoven. 26 J. Gehuwd: L. H. Sassen, 24 en A. den Haan, 22 j. Loop der Bevolking- Gevestigd: Margaretha Euplemia Baijer van Monster Lucia Johanna van den Boogaard van Noordwijk Apolonia van Ruitenburg van Alphen aan den Rijn. Vertrokken: Gerrit Jacobus van der Haven naar Nieuwveen Johanna Rietveld n. Leid- schendam Henrietta J. W. Schutte n. Oost en West Souburg. Steeds meer E. H. B. O.'ers. Voor het examen, vereischt voor het ver krijgen van een diploma E.,H- B. O. (1-ja- rigen cursus) slaagden de dames A. Jan sen. H. C Jansen. A. KToft, J. Rietveld. R. Roest, G. Vuyk—Meijerink. en de heeren T. C. Hegeman. A. J. Hoogervorst J. P. Hoo- gervorst. H. P. Hoogervorst, A. M. de Jong, P. den Pater. G Rietveld en J. Schuurlof. Van de heeren B. Walraven en J. A. Wal raven. wonende te Nieuwveen, werd het diploma verlengd. De cursus stond ook ditmaal onder leiding van dr. Quartel, ter wijl dr. van der Wind van Aarlanderveen de examens afnam. Het aantal personen dat een E H. B O. cursus heeft gevolgd is hierdoor in onze gemeente tot ver over de honderd gestegen. Herhaaldelijk hebben bij voorkomende ongevallen E. H. B. O. da mes en heeren blijken gegeven het geleer de zonder schroom in de practijk te kun nen toepassen. Het nut dezer cursussen zal dan ook thans wel aan ieder duidelijk zijn. Voor Vrijdag 29 April, lste Programma: lederen dag van 8—24 uur: Avro, Vara, enz. 2de Programma: lederen dag van 824 uur: Kro, Ncrv, enz. 8.00 Keulen 9.20 Parijs R. 11.05 Radio P.T.T. Nord 11.20 Keulen 12.20 Brussel VI. 13.20 Keulen 14.20 R. Danmark 1520 Keulen 16.20 Parfjs R. 17.20 Brussel Fr. - 18.20 Keulen 19.20 Brussel Fr. 20.20 Berlijn of div. 21.20 Brussel VI. 22.20 Parijs R. 4e Programma: 8.00 Brussel VI. 8.20 Diver sen 9.35 London Reg. 13.35 Droitwich 14.50 London Reg. 1620 Droitwich 17.45 London Reg. 18.20 Droitwich 19.00 Gr.muz. G.R.D. 20.00 London Reg. 22.40 Droitwich 23.20 R. Danmark. Wijzigingen voorbehouden. LEIDERDORP. De nieuwe brug over de Dwarswatering. Deze brug Is thans geheel gereed: alleen aan de opritten wordt nog gewerkt. Voor het ook hier zeer toegenomen ver keer is de nieuwe brug een aanmerkelijke verbetering Het wegdek is 6 M. breed en aan weerszijden zijn flinke, ruime trot toirs. Onder voorzitterschap van den heer C. Y. Ponsioen vergaderde „De Hanze". In deze vergadering werd een commissie benoemd bestaande uit de heeren L. C. Kempers, A. Breukel en C. Y. Ponsioen. die een onder zoek zal instellen en rapport zal uitbrengen omtrent de clec'.r tarieven: een en ander in combinatie met de door de beide pl. Thans komt aan de beurt de verbreeding j van der Meer. 26 J. J. C. Versluis, 27 J. en Verbrecding weg naar Hoogmade. Van provinciewege wordt nog geregeld gewerkt aan de verbetering van de wegen. NIEUWVEEN. Loop der bevolking. Gevestigd: M. A. Kuypers van Alphen a/d. RtJn M. J. J. Nieuwland van Dlrksland L. v. Etjk en gezin van Uithoorn. Vertrokken: W. Plomp en gezin naar Schagen j. Plas naar Purmcrend G. N. Lentlng naar Uithoorn W. J. Soede naar Den Haag A. A. de Jong naar Wierlngermeer. Burgerlijke Stand. Overleden: M. M Wittebol geb. v. d. Lee 46 J. Gehuwd: F. v. Dolder en W. v. Heusden. Uitbreiding van het St. Ursula-gesticht. Het St. Ursula-gesticht ls weer belang rijk uitgebreid. Naar wij vernemen zal mgr. J. P. Huibers, bisschop van Haarlem 10 Mei, na de toediening van het H. Vorm sel in de Parochiekerk, tevens de plechtige inzegening verrichten van het nieuwe pa viljoen van het St. Ursula-gesticht voor achterlijke kinderen, dat zooals bekend, gebouwd is door de aannemers C. M. Dee- renberg en Gebr. P. en J. v. Wijk te Alphen a. d Rijn Het geheele werk zal einde Mei worden opgeleverd. Onze plaatsgenoot, de heer Nic. v. Dijk, is geslaagd voor het examen Bouw kundig Uitvoerder bij de I.T.M.O., te Hil versum. Nu ook de heer Joh. C. Bulk bedankt heelt voor den Raadszetel, ls thans aan gewezen. de heer P. v. Ankeren. Waar schijnlijk zal deze de zetel aannemen. TER AAR. Burgerlijke Stand. Geboren: Cornells Joannes Hubertus Gerardus. z. v, Q. C. van Wieringen en M. Oomen Christiaan, z. v. N. Warner en N. Deth; Catha- rina Wilhelmina; d. van C. van der Haven en M. Kalshoven. Overleden: Adriana Hendrika Kempen. 44 j. echtgenoote van L. de Jong; Reglna Blomme- stein, 70 jaar, echtgenoote van G. Vork. Ondertrouwd: A. Th. Hijdra, 23 J. en P. J. 0 Foto Van Vliet. In verband met het GO-jarig bestaan der Ned. Herv. J.V. „Onze hulp is in den naam des Heeren", te Rijnsburg, dat officieel op 5 Mei a.s. plaats vindt, was in de groote kerk in die gemeente een wijdingsavond be legd. Ds. H. P. Fortgens van Voorschoten, bracht zijn gelukwenschen over en sprak naar aanleiding van Amos 7 8. Vervolgens voerde het woord de heer Cor- deau, Algem. Secr. van het Ned. Jong. Ver bond over het onderwerp „Om te f.<"den" ken". Hij wees hierbij op het zegenrijke werk der Jongelingsvereeniging. Als bijzo"' derheid kan worden vermeld, dat de eenjg nog in leven zijnde oprichter der Vereeni ging, de ruim 80-jarige heer P. Brussee dezen dienst bijwoonde. Hierboven de leden dezer vereeniging m samenzijn vereend. 2—4

Leidsch Dagblad | 1938 | | pagina 14