De Engelsche begrooting ingediend LEIDSCH DAGBLAD, Woensdag 27 April 1938 Derde Blad No. 23952 gemengd nieuws Een tekort van plm. 30 millioen PARLEMENTAIR OVERZICHT KERK- EN SCHOOLNIEUWS vragenrubriek Door belastingverhooging gedekt. Witter dan wit Eerste Kamer. alléén bij KREYMBORG Tweede Kamer. WAT er vergeten werd..., Handschoenen werden per mand verkocht. Onder zeer veel belangstelling heeft gis teren te Utrecht de verkoop plaats gehad van voorwerpen, die door reizigers in de treinen der Ned. Spoorwegen werden ach tergelaten en niet opgevraagd zijn. Duizenden paraplules, die in bosjes van 10 stuks gelijk verkocht werden, diverse soor ten wandelstokken, heerencostuums, Jassen, mantels, tasschen, reiskoffers, dames- en heerenhoeden. tropenhelmen, geweren, sa bels, foto- en kinotoestellen, ski's, kunstge bitten, gouden en zilveren voorwerpen enz. werden verkocht. Handschoenen werden per mand verkocht. Ook werden nog ver kocht diverse rijwielen en koffers met klee- ding. die in depot waren gegeven en niet werden afgehaald. nachtelijke hotelbrand te wildervank. Het gebouw geheel vernield. In den afgeloopen nacht te omstreeks 2 uur is een felle brand uitgebroken in hotel- tafé „Wildervank", eigenaar en bewoner de heer L. G. Veenhuizen, te Wildervank. Het vuur werd ontdekt door een voorbij ganger, die de familie wekte en ook direct de brandweer alarmeerde Deze was spoe dig ter plaatse en bestreed het vuur met vier stralen. De familie V. kon zich nog tijdig in veiligheid stellen. Er waren in het hotel geen gasten aan wezig. Hog slechts de voorgevel van het hotel staat overeind. De oorzaak van den brand is nog niet bekend. De schade wordt door verzekering gedekt. DE terechtstelling van wilhelm camman's. De 44-jarige Wilhelm Cammans, die gis terochtend wegens landverraad in Duitsch- land is terechtgesteld, gelijk gisteren onder Laatste Berichten werd gemeld), was een Hederlandsch ingezetene uit Venlo afkom- |Ug. Toen hij voor zaken in Duitsohland ver toefde, werd hij gearresteerd. Waarschijn lijk was Cammans van dubbele nationali teit. Vast staat echter, dat hij ook de Duitsche nationaliteit had. Daar hij ver moedelijk ook Nederlander was, heeft de Nederlandsche regeering destijds een ver- roek tot gratie ondersteund. Dit heeft, zooals gebleken is, de terecht- itelling niet kunnen voorkomen. Gisteren heeft sir John Simon in het Britsche Lagerhuis de begrooting inge diend. Toen hij opstond, om zijn rede te beginnen, werd hij luide toegejuicht. De minister deelde mede, dat dc be- grooling bestond uit drie deelen. Het eerste deel is een overzicht van het afgeloopen jaar, dat is gesloten met een overschot van 28.786.000 pond ster ling. Deze som zal in de toekomst an ders worden gebruikt dan tot nu toe het geval is geweest. Het tweede deel is het totaal van de geraamde inkom sten en uitgaven, hetgeen een tekort oplovert. In het derde deel wordt de oplossing gegeven voor het dekken van dit tekort. ONDER een wagen geraakt. Oo den hoek van de Oatharina Beers- manstraat en de eerste Schansstraat te Rotterdam, is gistermiddag een ernstig onsdulc gebeurd, dat den zevenjarigen a. Huisman, een scholier utt de Oranjenassau, straat, het leven heeft gekost. De jongen •tók olotseling de Rtjstraat over. waarbij hij onder een met een paard bespannen vaten raakte, welke onder toezicht van (er. groenteboer gestuurd werd door een icimjarig meisje Het wiel ging den jon- Rï over den borst. Hii liep zware inwen- 41» kneuzingen op. Per auto is hy over- ntracht naar het ziekenhuis aan den Cwlsingel, waar hij hy aankomst reeds bleek te zy.n overleden. Hei ongeluk is aan eigen onvoorzichtig- heid te wyten. DOOR vrachtauto overreden en ernstig gewond. In de v. d. Takstraat te Rotterdam is cisteren de onderladlngmeester van de Hederlandsche Spoorwegen. g. Wolters. wo_ nende aan den Groenen Hilledijk, toen hij °i) zün fiets in de richting Stieltjesplein een carrier wilde passeeren. gevallen, door- lot zijn stuur vasthaakte in dat van een naast hem fietsenden wielryder. De man T|el en kwam juist voor de wielen van een fare vrachtauto terecht, welke werd be stuurd door den 27-jarigen S P. W uit de wonjestraat. In zeer ernstigen toestand w naar het ziekenhuis aan den Cool- "ngel gebracht. vinger afgerukt. T?en gistermorgen de arbeider Overeem n oe werkplaats van de scheepsbeschieters 1 dc Rijkswerf te Den Helder bezig was ™t een electrisch gedreven boor, had hy ongeluk, dat de draaiende boor den iaan <ie ringvinger van zyn lin- du 8reep, met het noodlottige gevolg, den rinB ook de ringvinger van !'Jn hand werd losgerukt, bnnrf de t'ecbandkamer van de werf ver lag ;'"r'^2Un. is hy naar het marinehospi- gestoorde bruiloft te sevenum. t,™'f-erochtend k bran<f uitgebroken in de -«?, Lan den baklser C van E te Se tezin brand werd ontdekt toen het tens -Van ,den bakker, waarvan dien och- den m" "Rubier in het huwelijk zou tre Sir John Simon. In het afgeloopen jaar bedroegen de in komsten 872.580.000 pond sterling, onge veer negen en een half millioen meer dan de raming. 48 millioen meer dan het jaar daarvoor en vyfmaal zooveel als 25 jaar geieden. De inkomsten uit de douane namen toe met twee en een half millioen, voorname lijk uit de rechten op bier en tabak. De opbrengst uit de rechten op alcoholische dranken bedroeg een half millioen minder den het jaar tevoren en de opbrengst uit de rechten op suiker waren eveneens te leurstellend. De inkomsten uit het binnenland waren ongeveer drie en driekwart millioen hoo- ger dan de raming. De inkomstenbelasting bracht tien millioen meer op, doch dit werd deels tenietgedaan doordat de in komsten uit de zegelrechten vüf millioen beneden de raming bleven en de surtaxe een millioen, terwyl de bydragen voor de nationale defensie een half millioen be neden de raming bleven. Het surplus van de inkomstenbeslastlng is te danken aan het onverwacht binnenkomen van belang rijke posten vóór het einde van het flnan- cicele jaar. De vermindering van de in komsten uit de zegelrechten is te wyten aan het inkrimpen van den handel op de effectenbeurs. De algemeene indruk van het afgeloo pen jaar is, dat de eerste helft beter was dan de tweede, hoewel ook de tweede helft goed is geweest. Sprekende over de uitgaven, zeide Sir John Simon, dat de vastgestelde schulden last van 224 millioen voldoende is geble ken, om niet alleen de rente te voldoen en de kosten te bestryden van de natio- nale schuld, doch bovendien om zeven en hij komt op vyf shilling, sixpence per I driekwart millioen te storten in het Amor tisatie-fonds. De verdere lasten ten bedrage van plm. 1 2.777 000 pond sterling werden uit de in komsten gedekt. De totale uitgaven, welke door dp in komsten werden gedekt, bedroegen plm. 843.794.000 pond sterling, dus 28.786.000 minder dan de inkomsten. Dit ovefschot is te danken aan drie re denen. n.l. de inkomsten waren hooger dan verwacht werd. de uitgaven in ver band met de werkloosheid zijn aanmerke- ïyk beneden de raming gebleven en ook de supplementaire uitgaven waren minder dan verwacht werd Voor het komende Jaar verklaarde de minister het voorzichtig te achten den schuldenlast te ramen op 230 millioen en hy verwacht, dat dit wederom een over schot zal beteekenen voor het amortisatie fonds. De uitgaven voor de landsverdediging raamt de minister voor het komende Jaar op 343.250.000 pond sterling, hierby Inbe grepen, de 90 millioen, welke alreeds zyn geleend. Bij de civiele ramingen is opge nomen een bedrag voor luchtbescherming, dat 3'u millioen hooger is. Voorts deelde Simon mede, dat men voor de plannen tot voedsel-defensie de betrok ken takken van handel geraadpleegd heeft en dat de regeering in het begin van dit Jaar besloten had, te juister tyd voldoende voorraden tarwe, walvLschtraan en suiker in te slaan, teneinde de zekerheid te heb ben, dat de voorrader, des lands gehand haafd zullen worden op een peil, dat noo- dig is voor de behoeften der burgerbevol king in de eerste maan'en en tydens een noodtoestand. Deze aankoopen zijn thans verricht Absolute geheimhouding was van wezeniyk belang, ter voorkoming van prljs- styglng Daarom heeft de regeering dan ook de zeer ongebruikelyke manier toegepast op te treden zonder zich eerst te wenden tot de daartoe bestaande lutb- riteit in het vertrouwen, daa het huis de redenen zou begrijpen en dc- regeering in staat zou stellen de rooc-ige wetgevende maatregelen tot stand te brengen. (Toe juichingen). De totale uitgaven raamde Simon voor dit jaar zonder de 90 millioen ge leend geld, die reeds toegewezen zijn voor de defensie op 944.398.000 pond, d.w.z. 81.500.000 pond meer dan op de begrooting van het vorige jaar. Voortgaande gaf Simon te kennen, dat zekere wijzigingen aangebracht worden, welker voornaamste doel Is, de belastingen haar volledige vruchten te doen afwer pen. In het byzonQfr maakte hij hier mel ding van de stappen, die men wil gaan doen. om een einde te maken aan belas tingontduiking. Wanneer de thans ontwor pen maatregelen niet voldoende blyken, zullen andere toegevoegd worden. Er worden zekere wijzigingen aange bracht in de inkomstenbelasting en in de heffing van belastingen op films. Op de basis van de tegenwoordige be lastingen wordt voor het loopende fis cale jaar, dat op 31 Maart as. ein digt, dc opbrengst geraamd op een totaal van 914.400.000 pond sterling, met Inbegrip van 336 millioen van douane rechten cn accijnzen, 319 millioen van de inkomstenbelasting, 62 millioen van de z.g. supertax. 38 millioen van successierechten, 24 millioen zegelrechten, 20 millioen uit de bydragen voor de nationale defensie en 36 millioen uit de belasting op motorry- tulgen. Er blijft een tekort van 29.998.000 pond aangezien de uitgaven geraamd waren op 944.398.000 pond. Nieuwe belastingverhoogingen. Simon kondigde aan, dat de standaard voor de inkomstenbelasting verhoogd zal worden met een sixpence per pond, zoodat pond. De opbrengst hiervan wordt voor dit jaar geraamd op 221/4 millioen. De rechten op petroleum zullen terstond verhoogd worden van acht pence op ne gen pence per galon, terwijl een gelyke verhooging wordt ingevoerd voor zware oliën, die gebruikt worden voor vervoer over den weg. Deze verhoogingen zullen dit jaar 5 millioen opbrengen Het recht op thee uit het Britsche ryk en uit het buitenland zal worden verhoogd met twee pence per pond, hetgeen 2 3/4 millioen zal opbrengen Verder zal een recht van negen pence per gallon geheven worden van stookalco- hol, te beginnen op 2 Mei, hetgeen 350.000 pond zal opbrengen, waardoor een alge meen totaal wordt behaald van 30.350.000 pond. Er is dus een geraamd overschot op de begrooting van 350.000 pond. In den loop van zyn begrootingsrede heeft Sir John Simon o.a. nog gezegd, dat verwacht kon worden, dat bclangryke aan vullende begrootingen voor de defensie dit jaar bestreden zullen worden uit lee ningen. wy mogen, aldus Simon, verwach ten, dat een belangryke, misschien zelfs aanzienlijke verlaging van den jaariyk- schen last zal ontstaan vóór het einde van de vyfjaarsperiode, doch de toekomstige uitgaven voor instandhouding en vervan ging der defensieeenheden moeten be langrijk hooger blyven dan in het ver leden. Niets zou zoozeer bijdragen tot een uit- elndelyke vermindering van den last als een groei van den internationalen goeden wil en een algemeene vermindering der bewapeningen, die daarop volgen zou Dit is het doel van de politiek, die wij na streven en van welker voltooiing het Britsch-Itallaansche accoord een treffen- den factor vormt. Tot dit doel echter vol lediger bereikt is, zijn wy gehouden, het hegbewapenlngsplan voort te zetten". Verzet der oppositie. Na de rede van sir John Simon nam de leider der labouroppositie, Attlee, het woord. Hy deed een levendlgen aanval op het door den minister uiteengezette plan. het naar zijn meening onevenwichtig is en bovendien een „klassekarakter" draagt. Zoo zal de belasting op de thee hoofdza- kelyk den minderen man treffen. Wat de voortdurende en geweldige verhooging der militaire uitgaven betreft, ziet Atlee de reden daarvan in de sedert zes en een half jaar door de nationale regeering gevoerde bultenlandsche politiek Sir Archibald Sinclair oefende vervol gens namens de liberale oppositie critiek uit op de begrooting. Ook hij protesteerde, iegen de verhooging van de belasting op thee. terwijl hij zyn twyfel uitsprak over de doeltreffendheid van het toezicht op de militaire uitgaven. Daarentegen wenschte spr. de regeering geluk met de maatrege len betreffende het opslaan van voedings middelen voor het geval van nood en met dc maatregelen, die gericht zyn tegen be lastingontduiking. Het Lagerhuis hechtte daarop zyn goedkeuring aan de begrootingsbeslui- ten, waarbij de rechten op thee en olie, evenals de inkomstenbelasting, ver hoogd worden. Ook de andere begroo- tingsbesluiten werden goedgekeurd. Oppositie laakt bewapeningsprogram. Tenslotte heeft de oppositie de regeering aangevallen in verband met het luchtbe- wapenlngsprogram. Omtrent het doel van de luchtvaartcom missie, die naar de Vereenlgde Staten ge zonden ts. verklaarde Lord Wlnterton na mens de regeering op een desbetreffende vraag, dat de missie slechts tot taak had. de mogeiykheid onder de oogen te zien van den aankoop en den bouw van Ame- nkaansche en Canadeesche vliegtuigen voor rekening van de Royal Air Force, doch dat daarnaast de productie der Brit sche fabrieken versneld zou worden over eenkomstig de nieuwe behoeften van het lucht-bewapeningsprogramma. De oppositie verklaarde zich met dit antwoord weinig ingenomen en Attlee, de leider der labour-oppositie, deelde mede, voornemens te zyn, de regeering binnen kort over deze kwestie te interpelleeren. worden Uw tanden wanneer U poetst mei wat goeds, namelijk met Isj/,i>/ ,i Tube 60 en 40 ct. Doos 20 ct.l V wlxULi 207 (Ingez. Med.) wetsontwerp inzakb naturalisatie. (Van onzen parlementairen medewerker). De behandeling van een aantal natura lisatie-ontwerpen lokte debat uit. De heer Van Vessem, afgevaardigde der NS.B., verzette zich tegen de toelating van Joden tot onze staatsgemeenschap. Hij vond bij de heeren Briët en De Zeeuw een bestrijding, evenals bij minister Goseling. Wat de werkgelegenheid betreft wees deze er overigens op, dat alle naturalisatie- aanvragen ook worden behandeld door het Departement van Sociale Zaken, en dat alleen diegenen worde ntoegelaten, die een voldoende economische positie hebben. Er is dus geen sprake van, dat de genaturali seerde personen een bedreiging vormen voor de werkgelegenheid. De Regeering zal echter uiterst waakzaam zijn met het toe laten van vreemdelingen tot het Nederlan derschap. maar zij is van oordeel, dat ons land zooveel mogelijk de goede traditie in het asyl moet handhaven: niettemin worden er, percentsgewyze, vele aanvragen afgewezen, omdat het gevallen betreft, waarin het Nederlanderschap niet kan worden toegestaan. Spreker sloot zich aan by de opvatting van den heer Briët, dat naar het Koninklijk woord - Nederland zich zelf moet zyn en blijven, en den ouden geest van ons volk moet handhaven. Maar dit gebeurt wel degelijk, ook al laten wij vreemdelingen toe tot ons staatsverband, hetgeen nooit dan na zeer zorgvuldig on derzoek gebeurt De Kamer heeft de verschillende natura lisatie-ontwerpen goedgekeurd. Alleen de nationaal-soclalisten stemden tegen. Daarna werd ook nog het ontwerp tot wijziging van de wet op de evenredige vrachtverdeeling aangenomen. Heden de Rijksbegrooting. voor het dienstjaar.... 1938 Wilt ge goed voor den dag komen met Uw nieuw cosluum? Neemt dan het besle: Neemt bij Kreymborg 'n Waar- borg-Costuum. 2il0 (Ingez. Med.) VIJFTIG H.A. HEIDE VERBRAND. Te Fluitenberg (gem. Ruinen) is gister middag om één uur een heidebrand ont staan. doordat de landbouwer J E. een hoekje heide wilde laten afbranden en daarbij onvoorzichtig tewerk ging. Onder leiding van den burgemeester en Rijks- en Gemeentepolitie van Ruinen heb ben 30 omwonenden het vuur bestreden. Nadat 50 H.A heide waren verbrand, kon het vuur worden gestuit. De afgebrande oppervlakte is een gedeelte reeds bedwongen. De achterbouw, ™en e?twaren voor de bruiloftsviering (6 7": °PSeslagen is totaal uitgebrand. Ook 8esnl,°Ü Sing verloren. De woning bleef „■ward. De schade wordt door verzeke- "nJ ?edekt. Wlift enlte'e uren vertraging is het hu- "tit ingezegend. (N.R.Ct.) Tegen den landbouwer is proces-verbaal opgemaakt. met do overige familieleden op het van den verleden jaar door den Staat aan- r 'j1' stond zich voor de inzegening van gekochten heidegrond, welke bestemd was buwelyk naar de parochiekerk te be- voor staatsbosch ij. Onmiddellijk werd de gemeentelyke 6 k. j' gealarmeerd; ook de hulp van T»n 5 eer Venlo werd ingeroepen, het aeze laatste met haar motorspuit op 4e van den brand verscheen had barer. e brandweer onder leiding van «hen-6 r W' Everts bet vuur intus- "iarln weer schip gelicht BIJ scapa flow Het vroegere Duitsche slagschip „Gross- kurfuerst" 125.000 ton), dat na den wereld oorlog naby Scapa Flow door de bemanning tot zinken was gebracht, is gisteren gelicht. BUITENLANDSCH GEMENGD. duitschland niet naar new-york De Duitsche ambassadeur te Washington, Hans Dieckhoff, heeft doen weten, dat Duitschland om financieele redenen niet zal deelnemen aan de internationale ten toonstelling te New-York in 1939. belgisch politie man gedood. Eenigen tyd geleden had de vrouw van een metselaar de echtelyke woning te Avelghem by Kortryk verlaten om bij een broer te gaan wonen. Toen gisteren de vrouw met haar broer op straat kwam, loste de verlaten echtgenoot een geweer schot op de vrouw, zonder haar te treffen. Haar broer wilde ingrijpen, doch werd in den rechterarm getroffen. De metselaar trok zich vervolgens in zyn woning terug. Korten tyd later vervoegden zich twee gen darmen by de woning om den metselaar te arresteeren, doch deze vuurde op hen en trof den 48-jarigen wachtmeester Desloo, vader van vier kinderen, die op slag gedood werd. De moordenaar nam de vlucht en verborg zich achter een huisje. De gendar merie uit Kortrijk werd te hulp geroepen en toen de moordenaar deze politiemacht op zich af zag komen, gaf hij zich over. Hij werd overgebracht naar de gevangenis van Kortryk. PREDIKBEURTEN. LEIDEN. Geref. Gemeente (Nieuwe Rijn 76): Donder- dagnam. 8 uur: ds. H. Ligtenberg van Lisse. NED. HERV. KERK. Beroepen te Ezinge (toez. A. F. Scholte te Donkerbroek. Aangenomen naar Emmen (als ziekenhuis- predikant) R. Bijl te Emmer-Compascuum; naar Haaten G. den Duyn te Vinkeveen. GEREF. KERKEN. Beroepen te Naaldwijk G. Meijnen te Visvliet. REGELING VAN WERKZAAMHEDEN. Het was gisteren een korte byeenkomst van ons Lagerhuis; er vielen alleen eenige werkzaamheden te regelen. Daarbij besloot geiyk gemeld de Kamer het voorstel-Wendelaar tot het instellen van een onderzoek betreffende de zaak-Oss te verzenden naar de afdeelingen. Dit is in zekeren zin een automatisch be sluit, door de wet vereischt. Een datum voor dat afdeelings-onderzoek is echter nog niet vastgesteld. Oss kwam nog In anderen vorm aan de orde. De heer Rost van Tonningen vroeg namelyk een Interpellatie aan. teneinde aan den Minister van Justitie nadere vra gen te stellen. Over dit verzoek wordt in de volgende vergadering beslist. Het is niet onwaarschijnlijk, dat de Voor zitter aan de Kamer adviseert deze inter pellatie op dit oogenblik niet toe tc staan. Er is Immers een enquête-voorstel aanhan gig. en het zou wat al te veel van het goede zijn, een tweede Interpellatie te houden alvorens de beslissing over het houden van een enquête is gevallen. Mocht de Kamer dit voorstel verwerpen, dan zou er aanleiding voor een nieuwe interpellatie kunnen bestaan. Want men bedenke, dat by de behandeling van het enquête-voorstel de Regeering zoo goed als zeker niet aan het woord komt. Dit is alleen een zaak van de Kamer: de Regeering pleegt zich daarmee niet te be moeien, zij wordt er alleen in gemengd, kan er althans worden in gemegnd, by de en quête zélve. Komt het echter niet tot een enquête, dan blyft de noodzaak van nieuwe inlichtingen door de Regeering even sterk en d a n zou een nieuwe interpellatie zin hebben. Natuurlijk kan de Regeering ook geheel eigener beweging een Nota over de zaak aan de Kamer zenden, maar het is zeer de vraag of daarvan in dit stadium gebruik zal worden gemaakt. Het is daarom in alle opzichten ge- wenscht. dat er met de behandeling van het enquête-voorstel spoed wordt betracht. In antwoord op een desbetreffende vraag van den heer AÏbarda heeft de voorzitter medegedeeld, dat het zoo eenigszins mo gelijk zyn voornemen is. de interpellatie Van Gelderen inzake de werkloosheid aan de orde te stellen gelijktydig met de be handeling van het wetsontwerp tot ver hooging van het crediet voor werkverrui ming. Vermoedelyk in den loop van Mei. O Minister Goseling betoogde, dat er geen asyl-recht bestaat, maar alleen asyl. Formeel moge dit waar zijn. maar is het daarnaast niet juist, dat een zoo lange en zoo mooie traditie als op dit gebied in ons land bestaat, toch in ideeëlen zin een zeker recht schept, zjj het dan ook alléén wanneer aan alle voorwaarden wordt voldaan? de financiën der zending. De toestand van de financiën der Sa menwerkende Zendingscorporaties is weer zéér zorgelijk. In het eerste kwartaal wa ren de inkomsten nog ongeveer gelijk aan die van het vorige jaar. toen zij ook reeds veel te laag waren. Maar in de maand April zijn de geldmiddelen nog sterk ach teruitgegaan. Bracht April 1937 nog f 44.000 op, nu, nu het einde der maand reeds nabij is, kwam men nog niet verder dan f. 26.000. Terwijl er ruim f. 75.000 noodig is per maand en het eerste kwartaal slechts in totaal f. 89.000 inbracht. Het is nu zóó, dat er voor het einde van de maand nog f. 50.000 noodig is, om aan de meest dringende verplichtingen hier te lande te voldoen en den voortgang van het werk in Indië in de maand Mei moge lijk te maken. P. J. K. te L. 1. Zij zyn niet wettelijk verplicht haar te onderhouden. 2. De kinderen hebben recht op het hun toe komende deel van de door den vader nagelaten goederen. Vastgesteld zal moeten worden, welke goederen aan den man en welke aan de vrouw behoorden. 3. De vrouw kan zonder bijstand van haar man in de akte of zonder zyn schrifteiyke toe stemming. niets geven, vervreemden, verpanden, verkrygen, hetzy voor niet, hetzy onder be- zwarenden titel. G. K. te L. 1. Volgens art. 7. lid 2 der wet van 5 Juni 1875, S. 110 mogen honden of kat ten. die zonder opzicht rondloopende zich op een vreemd erf bevinden door af vanwege den bewoner of gebruiker worden gedood. 2. De gemaakte koster kunt u niet meer ge- deelteluk terugvorderen. Wel komen reparaties voor gezamenlijke rekening. By weigering van de andere partij om by te dragen, zou desnoods in rechten betaling gevorderd kunnen worden.

Leidsch Dagblad | 1938 | | pagina 9