BUITENLAND OPEL SPAART LEIDSCH DAGBLAD Eerste Blad Woensdag 27 April 1931 De strijd in het Verre Oosten De strijd in Spanje WEGENBELASTING BENZINE ONDERHOUD INLICHTINGEN OOSTER GARAGE, HOOGE RIJNDIJK 90, TELEF. 2610 VEREENIGDE - VA55CHERÏÏEN VITTE -SINGEL-13- LEIDEN. EEN GOED RECEPT VOOR VERKOUDHEID. VERGADERING DER N.S.B. Spreker de heer H. de Bruin. In de geheel gevulde Burchtzaal werd gisteravond een openbare vergadering ge houden van de NSB waar als spreker op trad het lid van de Prov. Staten van Noord- Holland de heer H. de Bruin. Na een wel komstwoord van den kringleider, herinner de de heer de Bruin aan het antwoord van minister Steenberghe op de scherpe critiek over den toestand in het boerenbedrijt van de nheer Maarsingh in de Eerste Kamer. De minister zeide „Uw wenschen zijn als die van een klein kind achter het raam, dat naar de maan wil grijpen". Een Schouderophalen, een belachelijk ma ken: aan dat gebaar zijn de Nat. Socialisten hier gewend! De minister sprak echter een bittere waarheid uit: het Ned volk is als een kind. dat in een kamer opgesloten is en de vrijheid slechts kan zien door een besla gen raam. Hun leven is grauw en eentonig geworden. De Nat. Socialisten willen echter door het raam heenbreken. en weer vrije, levende menschen worden. Zij hebben den moed, dwars tegen iedere andere meening in te gaan. breken bewust met sleur en tra ditie. maken het Ned. volk daarvan los. Niet het Nat. Socialisme, doch de democratie maakt plannen, die niet verwezenlijkt kun nen worden. De democratie verschuilt zich echter achter crisis, het akelige buitenland enz. Vergelijk eens hetgeen de democratie in 1937 beloofde en wat ervan terecht geko men is. Dan ziet ge de werkelijkheid, want ge zijt opzettelijk misleid geworden. Het glas zal verbroken, worden, eerder houdt het Nat. Soc. niet op, want alles zal moeten wij ken voor zijn eerlijkheidszin Het huldigt eerlijkheid en oprechtheid in den onwaar- achtigen schijn van 1938. Uitvoerig ging spr. in op dien schijn der democratie en conclu deerde. dat het Ned. volk thans nog tegen zichzelf verdeeld is. Er was een schijn van opleving tengevolge der devaluatie, een verkiezingsmanoeuvre, nu vallen de fabriekspoorten weer dicht. Handel en bedrijf vallen weer terug tot het diepste punt, de middenstand, de boeren en de arbeiders gaan weer onder zorgen ge bukt. Er is in ons land een schijn van na tionaal kerkelijk en sociaal leven, een schijn van vrijheid. Alles ligt onder den schijnwerper der democratie, maar het volk is teleurgesteld en vermoeid: zóó is de waarheid De democratie als stelsel is be drog „gij zult moeten opstaan uit Uw wan hoop". De Nat. Soc. strijden voor het schijnbaar onbereikbare en volgen een harde leer. Deze kan den weeken, modernen mensch af schrik, want het Nat. Soc. wéét wat het wil en is ook onverzettelijk. De tegenstanders weten dat ook en hun haat vlamt dus op, want het Nat. Soc. kent geen compromis sen. Het wil geen tijdelijke verkiezingsop leving, maar het ontsluiten van alle wel vaartsbronnen. Thans is arbeid ten bate van het kapitalisme, het Nat. Soc. wil ech ter het omgekeerde: het kapitaal in dienst der arbeid sgemeenschap Het geld is er, maar het wordt niet gebruikt. Het Nat. Soc. weet, hoe de werkloosheid- bevochten moet worden: als het aan de macht komt, zal men weer gaan werken. Als arbeidskameraad zal een ieder geeste lijk en materieel ingeschakeld worden, want arbeid is de zin van het leven. En als de mensch weer werkt, zullen er méér men schen tot God teruggebracht worden, dan door de actie „Terug tot God" der R.K. Staatspartij. De arbeider is door het Liberalisme uit gekleed, door het marxisme kreeg hij het materieel iets beter doch niet zijn ziel maar hij is nog steeds „ontrecht". Wij moe ten terug tot de „gemeenschapsgèdachte". Wanneer de stam van de wijnstok niet ge zond is, zijn ook de twijgen ziek. .Het Nat. Soc. brengt den godsdienst niet in gevaar zooals gevreesd wordt. Velen zeiden God onder de democratie vaarwel: wij moeten terug tot het „bele vende" en „doende" Christendom, lnplaats van het ..belijdende'' Christendom. Wij moeten worden „één volk van kame raden"'. Allen dienen zich te stellen in dienst van de gemeenschap en terugvinden „de geborgenheid in eigen volk". Wij moeten achter het glas vandaan, de maan grijpen. Alleen hij leeft, die gelooft in het licht. De Nat. Soc worden uitgelachen, ge hoond Gelukkig, anders zouden zij niets meer beteekenen. GU kunt blijven behoo- ren tot de smaders, de hooners. de moede- ioozen, óf opgaan tot den strijd om het licht. Spr. ziet het leger van het licht aan komen. een menschheid, die kan ademha len, een volk, dat roep om „Méér licht!" Na de pauze werd een serie schriftelijke vragen beantwoord, waarbij spr. o.a. op merkte. dat de N.S.B. Inzake de Oss-affaire géén Kamer-enquête met de doofpot wenscht. doch een gerechtelijk onderzoek, dat alleen klaarheid kan brengen. Met een dankend slotwoord van den kringleider en het staande zingen van het Wilhelmus werd deze bijeenkomst gesloten. Aan den vooravond van den verjaar dag van H. K. H. Prinses Juliana organi seert de Leldsche Chr. Oranjevereeniging a.s. Vrijdag een feestavond in de groote Stadsgehoorzaal, waar als hoofdschotel door de Timdelerclub het historisch spel In 3 bedrijven „Ochtendgloren" van Ivans zal worden opgevoerd. Verder verleenen medewerking het Kin derkoor „Ex Animo" en het Leldsche Salonorkest. Voor het alhier afgenomen examen van apothekers-assistent zijn geslaagd de da mes G. A. de Groot (Rotterdam) en M. A. A. Bons (Den Haag: en de heer A. L. Bar ker (Vlaardingeni. DUITSCHLAND. De positie van aartshertog Otto Joden moeten hun bezit opgeven. Volgens dr. Hueber, den Oostenrijkschen minister van justitie, overwegen de auto riteiten een proces van hoogverraad tegen aartshertog Otto van Habsburg, in diens afwezigheid, te openen. Een definitief be sluit hierover is echter nog niet genomen. In een onderhoud met den correspondent van Ruter bevestigde de minister, dat alle landgoederen van Otto in beslag zijn ge nomen. Het desbetreffende decreet is half Maart afgekondigd, en wel „om politieke redenen" De Öostenrijksche bezittingen der andere leden van het huls Habsburg zijn onaangetast gelaten en zij zijr. ook niet beschuldigd van hoogverraad of van eer. andere politieke overtreding. De moge lijkheid om aan België de uitlevering van aartshertog Otto te vragen wordt ook over wogen. maar de autoriteiten zien wei in. dat een dergelijk verzoek zuiver formeel zou zijn. Indien Otto naar Duitschland zou komen, aldus minister Hueber. zou hij ge arresteerd worden en zou hij terecht staan vooj: het rijksgerechtshof te Leipzig. Generaal-veldmaarschalk Goerlng heeft ais gevolmachtigde voor het vierjarenplan een verordening uitgevaardigd op grond waarvan iedere Jood van Duitsche natio naliteit zijn geheele vermogen in binnen- en buitenland moet opgeven en taxeeren op de tegenwoordige basis, tenzij het ver mogen niet een bedrag van 5000 M. over schrijdt. Joden van vreemde nationaliteit behoeven slechts hun bezit in Duitschland op te geven. Tegelijkertijd wordt bepaald, dat van overeenkomsten inzake verkoop of verpachting van industrleele, land- of boschbouwbedrijven aan de autoriteiten mededeeling moet worden gedaan voor zoover bij deze zaak een Jood als contrac- tcerende partij betrokken is. Evenzoo is voor de opening van een nieuw industrieel bedrijf of de vestiging van een filiaal door Joden toestemming noodig. De verordening dient eenerzijds voor de bepaling van het vermogen der Joden in het Duitsche rijk, doch kan anderzijds worden beschouwd als een voorbereiden den maatregel voor den oeconomischen op bouw van Oostenrijk. De verordening zou voorts beoogen af zonderlijk optreden tegen Joodsche bezit ters te verhinderen, daar alle met Joden verband houdende kwesties binnen het rijk uitsluitend langs wettelijken weg ge regeld moeten worden. 227 (Ingez. Med.) DE ALGEMEENE TOESTAND. De komende besprekingen. Tsjecho-Slowakije en de Sudeten-Duitschers. Voor zijn vertrek naar Engeland heeft de Fransche premier Daladier tegenover een vertegenwoordiger van Reuter een ver klaring afgelegd, waarin hij o.m. zeide: „Ik ben steeds de meening toegedaan ge weest. dat iedere krachtsinspanning ten behoeve van den vrede en de welvaart in Europa gebaseerd moest zijn op een Fransch-Britsche entente. De wenschen en verlangens van onze twee naties loopen parellel. Wij streven dezelfde doeleinden na. Daarom zal lk met bijzonder genoegen en veel vertrouwen weer contact vinden met de leden der Britsche regeering. Ik ben er zeker van. dat onze beide regerringen een weg zullen vinden om den goeden wil der twee vredelievende, vrije veflken in de feiten tot uitdrukking te brengen. Geruchten, dat tusschen Frankrijk en Italië moeilijkheden zouden zijn gerezen, worden niet bevestigd, al verwacht men niet zoo n snel verloop van zaken als tus schen Engeland en Italië. De Fransche minister van buiten- la ndsche zaken, Bonnet, heeft gister middag den Tsjecho-Slowaakschen ge zant, Osoeski, ontvangen. Deze over handigde den Franschen staatsman, met liet oog op de komende Britsch- Fransche besprekingen, een memoran dum betreffende de Duitsche-minder heid in Tsjecho-Slowakije. De Praagsche regeering geeft daarin een uiteenzitting van de maatregelen die reeds vroeger genomen zijn ten gunste van ge noemde minderheden; ten tweede van de maatregelen, die zij nog wil nemen; ten derde nopens die eischen van Henlein. welke onaanvaardbaar blijken, omdat zij de onaantastbaarheid en onafhankelijk heid van Tsjecho-Slowakije in het geding zouden brengen. De regeering is vastbesloten het voorge nomen nationaliteiten-statuut te varwe zenlijken, óók indien het door de Sudeten- partij van de hand gewezen wordt. Ten aanzien van den toestand, gescha pen door de redevoering van Henleln, heb ben verantwoordelijke kringen tegenover den correspondent van Havas te Praag nog verklaard dat zij iedere discussie met den leider der Sudeten Duitscher® weigeren, daar deze bij voorbaat en zonder inhoud of vorm van het nations 11 taire" statuut te kennen, welke de regeering in voorbreiding heeft, dit van de hand heeft gewezen. Deze verklaring beteekent niet, dat de regeering weigert met de partij der Sude ten Duitschers te onderhandelen, doch dat zij weigert te onderhandelen met Henlein. Deze heeft n.l. verklaard, dat hij geen par- lementare democraten meer erkende en zich bulten het constltutioneele plan stelde. Indien de regeering al weigert te onder handelen met Henlein, de minister-presi dent zet zijn besprekingen voort met de drie daartoe door de Sudeten Duitsche partij aangewezen parlementsleden: Kundt, Richter en senator Pfrogner, die den eed hebben afgelegd en gezworen heb ben de grondwet te zullen eerbiedigen. De Duitsche pers wijst met steeds meer aandrang op de noodzakelijkheid, dat Tsje cho-Slowakije niet alleen zijn betrekkingen met de Duitsche minderheid regelt, in den zin van de te Karlsbad afgekondigde eischen, maar dat het ook volkomen zijn buitenlandsche politiek herziet door het „tegennatuurlijke bondgenootschap met Moskou" op te zeggen. De „Nachtausgabe" schrijft: „De Praag sche regeering zal nier ontkomen aan een beslissing in de buitenlandsche politiek, die onafscheidelijk verbonden is met de pro blemen der binnenlandscho politiek. Deze beslissing ligt hierin, dat een binnenland- sche kalmeering in Tsjecho-Slowakije ge volgd zou moeten worden door de opzeg ging van het bondgenootschap met Rus land." De Engelsche begrooting, men zie het 3e Blad. is een tegenvaller, het blijkt, dat de bewapeningswedloop belastingverhoo- ging tot '30 millioen pst. noodig maakt! En als het daarbij nog maar blijft.... ENGELAND. REDE VAN EDEN. Ook Ulster profiteert mee. Oud-minister Eden heeft een redevoering uitgesproken, waarin hij o.m. zeide: ik ben een overtuigd aanhanger van de democra tie. Toch zou het dwaas, misschien wel noodlottig zijn voor het blijven bestaan zelve van de democratie, niet te willen zien, welke verbazingwekkende dingen tot stand gebracht zijn onder andere regee- rlngsvormen. Het is waar, dat een ontzag lijke krachtsinspanning uitgevoerd is in de paar laatste jaren door de autocratische staten ter bereiking van hun doeleinden. Wanneer wij onze idealen, onze levensop vatting zoowel in nationaal als internatio naal opzicht, willen hooghouden, wanneer wij ze willen zien zegevieren, dan moet een soortgelijke krachtsinspanning door ons worden uitgevoerd en moet een gelijke geest gewekt worden. Wat de vrijheid betreft, zeide Eden: voor ons is vrijheid de voorwaarde voor het nationale leven, voor de wereld is zij de voorwaarde voor waarachtig Internatio naal begrip. Er kan geen duurzame vrede zijn zonder vrijheid. Lord Craigavon, de premier van Ulster, heeft te Belfast een uiteenzetting van het verdrag tusschen Engeland en Ierland ge geven, waarbij hij in het licht heeft ge steld, dat verscheidene bepalingen ook voor Noord-Ierland voordeellg waren. De vastgestelde verminderde prijs voor steen kool zou b.v. voor geheel Ierland gelden. Spr. had verder onderhandelingen geopend voor de vestiging van een munltiebedrljf in Ulster en voor invoering van de geheele sociale diensten die in Engeland golden. 240 (Ingez. Med.) Van het front. Volgens Chineesche berichten van het front In Zuid-Sjantoeng hebben de Chinee sche troepen een aanval op Tan Tsjen in gezet. In de straten der stad zou reeds ge vochten worden. Naar voorts van Chineesche militaire zijde verklaard wordt, wordt in de provin cies Sjansl en Hopei, waar de Japansche garnizoenen tamelijk verzwakt zijn, doordat troepen naar het front in Sjantoeng zijn gezonden, een verscherpte guerilla-actie gevoerd. Chineesche troepen zouden reeds tot twintig kilometer ten Westen van Pei- ping zijn doorgedrongen Hierdoor wordt Japan voor de noodzakelijkheid geplaatst, nieuwe troepen naar China te zenden. Weer grensincidenten. Van Japansche zijde verluidt, dat aan de grens van Mandsjoekwo wederom eenige botsingen met sovjet-militairen plaats heb ben gehad, waarbij vele Russen zouden zijn gevallen. Nieuw Engelsch-Japansch incident. Het Britsche stoomschip „Tungwo". dat 1337 ton meet, werd gisteravond aan den mond van de Jangtse aangehou den door Japansche militairen, die zich met de bajonet op het geweer aan boord begaven en den Chineeschen leden der bemanning wonden toe brachten. Vervolgens begeleidden de Japanners het stoomschip naar de Japansche basis op Tsungming-eiland, waar het nauwkeurig zou worden door zocht. De Japanners beweren, dat van boord van de „Tungwo" geschoten zou zijn. Daar om zullen zij het schip voor onbepaalden tijd vasthouden De Britsche kanonneerboot „Cricket' ls naar Tsungming vertrokken. De Japansche maritieme autoriteiten zouden reeds een direct onderzoek heb ben toegezegd. Chineesche piloten in het buiten land bieden hun diensten aan. De Chineesche luchtmacht zal binnen kort versterkt worden met ruim 50 ervaren Chineesche vllegtuigbestuurders uit het buitenland. Enthousiast geworden door den heldhaftigen tegenstand van hun land- genooten tegen de Japanners, geven deze piloten hun vaak winstgevende posten op, om naar China terug te keeren en hun diensten aan de regeering aan te bieden. Onder hen bevindt zich een 28-jarige vrouw, die in de Vereenigde Staten haar vlitgtuigopleiding ontving. De meesten de zer piloten komen trouwens uit Amerika. In San Francisco hebben Chlneezen een bedrag van 400.000 dollar bijeengebracht voor den aankoop van vliegtuigen. Nieuwe oriënteering der Japansche politiek. Verscheidene bladen in Japan stellen den eisch, dat een nieuwe oriënteering voor de geheele staatspolitiek wordt vastgesteld, welke vastberaden het einde van het con flict met China zal nastreven. Om tljdroo- vende besprekingen te vermijden, moeten alle andere vraagstukken voorlooplg op den achtergond geplaatst worden. De „Hotsji Sjlmboen" zegt vernomen te hebben, dat de regeering de noodzakelijkheid Inziet van een prlncipleele wijziging ln de tradloneele buitenlandsche politiek, welke op het oogenbllk allen landen min of meer tege moet komt. De passieve en toegevende bui tenlandsche politiek der laatste jaren zou niet meer passen, wegens de volkomen ge wijzigde verhoudingen ln de wereld. Be halve op China en Mandsjoekwo zou het zwaartepunt gelegd moeten worden op Duitschland, Italië, Engeland, Amerika en sovjet-Rusland, waar de gezantschappen dienen te blijven bestaan. Echter zouden de gezantschappen in Frankrijk. België, Turkije. Polen en Brazilië afgeschaft moeten worden. Voorts zou, in verband met het op te richten Chineesche bureau, dat onder leiding van den minis ter-president naast het departement van buitenlandsche zaken zal bestaan, een prlncipleele wijziging dienen te komen in den diplomatieken dienst. Vooral ln het leger zou men groote waarde aan dit Chi neesche bureau hechten, waarin alle krachten der buitenlandsche politiek zou den worden samengetrokken. ALBANIË. Koning Zogoe in het huwelijk getreden. Hedenochtend ls ln het koninklijk pa leis te Tirana het burgerlijk huwelijk vol trokken tusschen koning Zogoe en gravin Apponyl. De bruid droeg een Parljsch tol let van wit satijn, waarop paarlen en zilver waren geborduurd. Op het hoofd droeg zij een kroon van oranjebloesems. Koning Zogoe was gekleed ln groot tenue. De plechtigheid werd voltrokken door den voorzitter van het Albaansche parle ment, bijgestaan door den voorzitter van den Hoogen Raad. Als getuigen van den koning traden op de Itallaansche minister van buitenlandsche zaken, graaf Clanc en een zwager van den koning en als getui gen van de bruid fungeerden haar oom, graaf Anton Apponyl en de Hongaarsche gezant te Rome. Gisteravond waren er groote volksfees ten, nadat 's middags het garnizoen had gedefileerd met het vrouwen-bataljon on der commando van de zusters van den ko ning aan het hoofd. RUSLAND. Reeds 3900 preventieve arrestaties? De Poolsche bladen deelen mede, dat te Moskou talrijke arrestaties verricht zijn ln verband met de plechtigheden ter gelegen heid van den eersten Mei. Tot dusver zou den ongeveer 3.900 preventieve arrestaties zijn gedaan. Zooals men weet, is in sovjet- Rusland sinds eenigen tijd een geheimzin nige zender in actie, welks omroeper voort durend aanspoort tot moord op Stalin en Worosjllof, tijdens de a s. 1 Mei-parade. ITALIË. Balbo naar Abessynië. Maarschalk Balbo is per vliegtuig te As mara aangekomen, teneinde een eeredegen le overhandigen aan generaal Nasi, den gouverneur der provincie. Deze reis van Balbo heeft opnieuw het gerucht doen op duiken volgens hetwelk Balbo in de plaats zou treden van den onderkoning, den her tog van Aosta, die thans na een operatie herstellende is. VEREENIGDE STATEN. NAAR EEN DERDE PARTIJ? 217 (Ing«z. Med.) MEXICO. Het antwoord op de tweede Britsche nota In zijn antwoord op de tweede Britsche nota betoogt president Cardenas, dal de onteigening van de Agulla Oil Company niet in strijd is met de rechtvaardigheid en dat er bovendien geen reden is voor di plomatieke tusschenkomst, daar de zaak nog niet in laatste instantie behandeld ls. Het Mexicaansche hof heeft nog geen eind uitspraak gedaan. Naar aanleiding van de hoop op een herziening van de houding der Mexicaansche regeering, in de Britsche nota geuit, zegt Cardenas: „Ook mijn re geering wenscht, dat de zaak geregeld zal worden Zij heeft daarom de maatschappij verzocht vertegenwoordigers te zenden, om te onderhandelen over de grootte en de voorwaarden der schadeloosstelling. Zoo lang deze vertegenwoordigers niet aange wezen zijn, kan niets gedaan worden Steun voor Roosevelt. De progressistlsche senator Robert La Folette heeft de pers een verklaring ver strekt. waarin hij zegt. dat de vorming van een derde nationale partij onvermijdelijk is en dat het oogenbllk thans ls gekomen een dergelijke party te stichten. De kwestie staat trouwens op de agenda van het liberale congres, dat te Madison byeengeroeipen is door den gouverneur van Wisconsin, Philippe La Folette, den broeder van den senator De groep-La Folette is, na eerst Roosevelt te hebben gesteund, tegen stander van de New Deal. Op haar April j.L bracht de groep haar stem uit tegen het wetsontwerp op de be- stuurshervorming. In politieke kringen verwacht men. dat de gebroeders La Folette zullen trachten een coalitie-party te vor men. die zou omvatten de progressisten, liberalen en democraten, welke vijandig staan tegenover de New Deal. De vorming dezer party zou geschieden met het oog op de presidentsverkiezingen van 1940, waarby een der beide La Folettes candidaat zou zün. President Roosevelt heeft tegenover de Journalisten verklaard, dat hy een door een zestiental vooraanstaande personen uit handel en bedrijf onderteekend schrij ven heeft ontvangen, waarin zij hem ver- In een paar minuten zelf gemaakt. Dit U een beproefd huismiddeltje, dst snel verlichting zal brengen, terwijl ns konten tijd Uw verkoudheid of hoest geheel verdwijnt. Koopt MJ Uw apotheker of dro gist 30 gram Vervus (dubbel geconcen treerd). Vermengt het thuis met een kwart liter heet water en een eetlepel suiker, Roert het goed door, tot het geheel ls op gelost. Neemt vier maal daags een eetlepel. Het is buitengewoon geschikt voor kinderen; ook bij volwassenen ls de wenking afdoend, Knipt dit recept uit, om U er aan te herin neren een 30 grams fleschje Vervus te halen. 229 (Inree. Med.) Frontnieuwa Met hulp van een eskader der rechtsche vloot hebben de troepen van generaal Aranda zich meester gemaakt van la Tor- reta Eb Punta Peada aan de Mlddelland- sche Zeekust. De rechtsche opmarsch ten Noordoosten van Teruel is thans vertraagd door het slechte weer. waardoor de vlieg tuigen niet konden opstijgen. Uit Castellon wordt gemeld, dat de stad gisteren door twintig vliegtuigen ls gebom bardeerd. Er vielen vijf dooden en ver scheidene gewonden vüftlg hulzen werden vernield. Eveneens werden gebombardeerd de dorpen Almanzora en Villa Real. Hier vielen zes dooden en eenige gewonden. Groote contingenten Mooren zijn tijdens het vorige weekend uit Oeuta in Algeciras aangekomen. Zy worden onmiddellijk ge oefend om naar het Madrlleensche front te worden gezonden. zekeren hun medewerking te zullen ver leenen bij de ten uitvoer legging van het plan tot economisch herstel. Tot de onderteekenaars van den brief behooren Aldrich, de president van de Chase National Bank en Owen Young, directeur van een groote electrlciteits- maatschapplj De president heeft zich zeer voldaan Cé- toond over deze belofte tot medewerk'ng Vandaag zal hij een onderhoud hebben met Ford. EGYPTE. Nieuwe regeering samengesteld. Mahmoed pasja, die gisteren toch was afgetreden wegens verschil van meening met het koninkiyk paleis over de samen stelling van zyn regeering. heeft thans een nieuwe mlnlsterlljst ter goedkeuring voor gelegd aan koning Faroek. De nieuwe regeering van Mahmoed pasja bestaat uit 13 leden. Het vorige ministerie bestond uit 16 personen. Deze wijziging, welke niet van Invloed 1» op de voornaamste ministeries, versterkt de positie der constltutioneele liberalen wegens de opheffing van twee ministeries van staan die resp. bezet waren door een nationalist en een onafhankelijke. Z—l

Leidsch Dagblad | 1938 | | pagina 2