Het enquête-voorstel Wendelaar De Pers over het enquête- voorstel Wendelaar Woensdag 27 April <938 gevraagd LEIDSCH DAGBLAD - Derde Blad „Over de zaak Oss is het volle licht nog niet opgegaan" De zaak is niet uit De katholieke bladen willen afwachten RECHTZAKEN DAGBLADRECLAME BURGERLIJKE STAND VAN LEIDEN AANGEBODEN BLIJKENS het door den heer Wendelaar bij de Kamer inge diende voorstel tot het houden van een enquête omtrent de opdracht van den Minister van Justitie tot onthouding van opsporingsonderzoek door de brigade Oss der Koninklijke Marechaussee wordt voorgesteld een onderzoek in te stellen naar: 1. De juiste toedracht van de feiten, welke den Minister van Justitie geleid hebben tot zijn telegrafische opdracht aan den procureur-generaal bij het gerechtshof te 's-Hertogenbosch om aan den betrokken divisie-commandant der Kon. Marechaussee namens hem mede te deelen, dat de Brigade Oss zich tot nader order, behoudens uitdrukkelijken last van den procureur-gene raal, te onthouden heeft van ieder opsporingsonderzoek; 2. De vraag, of de Minister bevoegd was deze opdracht te geven en, zoo ja, of er voldoende aanleiding voor den Minister was om met zooveel spoed een zoo ongebruikelijken en ingrij penden maatregel te nemen. In het voorstel is tevens vervat, dat als getuigen of deslcundigen onder meer zullen moeten worden gehoord mr. E. L. M. H. Baron Speyart van Woerden, procureur- generaal bij het Gerechtshof te 's-Herto genbosch; J. van Selm, kolonel, inspecteur van het wapen der Kon. Marechaussee; de bij bovenbedoelde feiten betrokken substituut-officier van justitie bij de ar rondissementsrechtsbank te 's-Hertogen- bosch; de rechter-commlssaris voor strafzaken bij die rechtbank; de tegenwoordige betrokken districts commandant der Kon. Marechaussee, be nevens diens ambtsvoorganger; de wachtmeester der Kon Marechaussee te Gier. Aan de memorie van toelichting tot het voorstel wordt het volgende ontleend: Het verloop dezer zaak in de Kamer is wel zeer bijzonder snel geweest, en nu is vlug werken prijzenswaardig, mits de dege lijkheid er niet onder lijdt. Van de abnor male snelheid in deze zaak. welke de voor steller aanvankelijk mede bevorderd heeft, is echter achteraf als bezwaar gebleken, óat voor de leden der Kamer de tijd ont doken heeft om gelijk na een schrif telijke voorbereiding van het debat het geval is de argumenten van den Minister op hun volle waarde te toetsen. Hoe het zij, de Minister van Justitie toonde zich bereid den interpellant, den heer Drop, te beantwoorden en verschafte zijnerzijds uitvoerige inlichtingen, van wel ker degelijkheid de Kamer zoo onder den indruk kwam, dat zij die voldoende achtte. Daarmee had de zaak uit kunnen zijn en ze zou ongetwijfeld ook uit geweest zijn, wan neer de door den minister gegeven inlich tingen ook voor hen, die beter dan de leden der Kamer op de hoogte van de fei ten waren, afdoende geweest waren. Maar het is gebleken, dat de zaak niet uit is. Dat is in het openbaar gebleken door de reacties van een groot deel der pers op de behandeling der interpellatie. Ook in dit stadium der zaak kan de voorsteller zijn instemming niet geven aan alle ontevre denheidsbetuigingen in de pers over 's mi nisters inlichtingen. Integendeel, ook thans "tl hij uitdrukkelijk verklaren, dat er daarbij uitlatingen zijn, waarmede hij zich geenszins kan vereenigen. Maar daartegenover wijst hij er op dat in verschillende serieuze bladen zeer gereserveerde artikelen hebben gestaan, waaruit men den indruk krijgt, dat der Kamer en. naar men mag aannemen, ook den Minister zeer belangrijke inlichtingen onthouden zijn. Volgens die bladen heeft de Ka mer wel de waarheid vernomen, zij het een soms misschien eenigszlns ge kleurde waarheid, maar heeft zij toch niet de geheele waarheid vernomen. Het is voor de leden der Kamer in dit stadium der zaak vrijwel onmogelijk, te beoordeelen in hoeverre dat al dan niet juist is, Maar de voorsteller acht het nut tig, mede te deelen, dat hij en naar hem bekend ls verschillende andere leden der Kamer ook buiten de pers om van zeer uit- eenloopende zijden berichten hebben ge kregen, volgens welke de Kamer inderdaad niet voldoende van de feiten op de hoogte zou zijn geweest om zich een rechtvaardig ooodeel over het gebeurde te Oss te kun nen vormen. De heer Wendelaar laat dan eenige voorbeelden volgen van punten uit de in lichtingen van den Minister, welke te midden van een groot aantal andere gege vens voor den hoorder ln de Kamer over tuigend en afdoende klonken en welke desniettemin den aandachtigen, rustigen lezer der Handelingen, ln het bezit van een aantal toelichtingen in de pers, doen twij felen of de feiten inderdaad wel voldoende vaststaan. Uit het vorenstaande moge gebleken zijn, dat het de vraag ls of de Kamer haar voorloopig oordeel, dat ze over het geval Oss voldoende ingelicht was, bij nader Inzien niet moet herzien. Maar daar komt nog iets anders bij. De Minister heeft het goed gevonden hangende deze zaak de marechaussee nog eens haar zwijgplicht in te scherpen. Inderdaad behoort de Dolitie bij de vervulling van haar dikwijls zoo kiesche taak te kunnen zwijgen en er ls geen bezwaar tegen, dat de minister haar daaraan af en toe eens doet herinneren. Maar ln dit geval heeft de zaak een onaangenamen bijsmaak. Men heeft hier en daar den indruk gekregen, dat deze herinnering op dit oogenblik minder noo- dlg was ter bescherming van rechtmatige belangen van het publiek dan om de mare chaussee te beletten zich te verdedigen. De heer Wendelaar denkt er niet aan om te beweren, dat de herinnering met dat doel gegeven is, maar het ls er wel het resultaat van. En ook dat geeft een gevoel van onbe vredigdheid: men kan zich den rechts staat nu eenmaal niet denken zonder een zoo ruim mogelijk recht van verdediging voor ieder, die wordt aangevallen. Ook in dit opzicht heeft de interpellatie- Drop niet voldoende licht gegeven. Inderdaad blijkt en men voelt dat in ruime kringen van ons volk over de zaak-Oss het volle licht nog niet op gegaan. Gezien de diepte van de heer- schende ontstemming, ook in volkomen rustige en beheerschte deelen der be volking, zou de voorsteller het ernstig betreuren, wanneer de Kamer deze ontstemming zou laten voortwoekeren, het vertrouwen van ons volk in den rechtstaat is geschokt en dat moet zoo spoedig mogelijk hersteld. Er is hier een roep om recht, waaraan gehoor gegeven dient te worden. Maar daar komt nog meer bij. Het geval Oss wordt door velen te recht of ten onrechte de heer Wendelaar houdt zich daarbuiten beschouwd als een toetssteen voor het parlemen tair-democratisch systeem. Als over tuigd voorstander daarvan acht hij het noodzakelijk, dat de Kamer doet wat in haar vermogen is om de goede wer king daarvan te bevorderen. De doof pot moge het attribuut zijn voor andere systemen, het onze blijve ge kenmerkt door de behandeling van zelfs de moeilijkste zaken in het volle licht der openbaarheid. Verschillende bladen, speciaal Roomsch Katholieke, leveren commentaar op mr. Wendelaar's voorstel aan de Tweede Kamer tot het Instellen van een parlementaire enquête Inzake de zaak-Oss. ..De Maasbode" schrijft o.m.: ,,Wi( kunnen den uitslag ln alle gemoeds. rust afwachten. Vraagt men onze meening. dan zouden we zeggen: wij achten hier de luiste ver houdingen wel «enigermate zoek. De kwestie-Oss ls door allerlei, ook sinis tere. Invloeden, hopeloos opgeblazen en thans wil men hierover de zoo uitermate zeldzaam gehanteerde machinerie van een parlementaire enquête in werking gaan zetten. Maar nog eens: wii staan tegenover het al of niet aanvaarden van dit voorstel ge matigd onverschillig. Acht men zich niet bevredigd, dan zou men nogmaals zijn toevlucht kunnen ne men tot het stellen van vragen en. zoo noodlg. tot het houden van een nieuwe interpellatie Maar acht men dit niet voldoende, mzn ga zijn gang. Als men werkelijk om gezonde motieven nog meer licht in deze zaak ver langt. dan kan daartegen onzerzijds geen bezwaar bestaan. Hoe mee licht en hoe meer bevrediging, hoe liever het ons zal zijn. Maar of daartoe een parlementaire en quête noodig is? Het antwoord berust bij de Tweede Ka mer der Staten-Generaal". Een politieke manoeuvre. .De Tijd" ziet in mr. Wendelaar's voor stel een politieke manoeuvre: .De liberale en neutrale pers. geseoun- deerd door de socialistische en nationaal- socialistische. is er dan toch in geslaagd, j de parlementaire vertegenwoordigers van het liberalisme te overtuigen, dat zij bil de behandeling van de interpellatie-Drop al te gauw een kluif hebben losgelaten, waar nog heel wat politiek vleesch aan zat. Zij hebben de zaak-Oss destijds objectief be keken en zich na de Informaties en de ar gumenten van den minister van justitie voldaan verklaard. Wij zagen het en waren verheugd, misschien oök een tikje verwon derd. Helaas te vroeg! Achteraf heeft men, door de pers berispt, zich bedacht en be sloten, het nog eens over te doen. ..Nieuwe publicaties in de pers" zoo heet het hebben bi) degenen, die zich veertien dagen geleden voldaan verklaarden. ..den indruk gewekt, dat de zaak met de rede van den minister niet uit kan zijn". De heer Wen delaar heeft den vorm van een enquête- verzoek gevonden, om den kluif opnieuw tusschen de tanden te nemen. Het Ossche gerecht zal in het hongerige parlement een tweede maal worden geserveerd. Maar deze opgewarmde schotel ls nu door en door poltiek gekruid. Het politieke oogmerk van deze parlemen taire actie der liberale zijde is bliikbaar gericht op een disqualiflcatie van den mi nister van Justitie en met hem van de Katholieke Staatspartij, dwz. op een po litieke verzwakking van de georganiseerde katholieken Is zij de reactie op de Kabi netsformatie van nu bijna een jaar ge leden?" Het blad geeft als zijn meening te ken nen. dat bescheidener parlementaire mid delen. vragen en Interpellaties op grond van de „nieuwe feiten" onvoldoende geacht worden door de voorstanders van een enquête ,31ijkbaar vreezen sommigen de als ge vaarlijk geschilderde welsprekendheid van den minister, of heeft de pers geen ver trouwen meer in de afgevaardigden, die den eersten keer te kort zijn geschoten. Juist het ongewone van een enquête-ver zoek moet aan de groote affaire, waartoe men Oss wil en zal promoveeren. de zoo gewenschte celebriteit geven; wordt echter het verzoek door het parlement afgewezen, dan zal men van den „doofpot" kunnen spreken. Wij onzerzijds laten de beslissing over deze enquête-aanvrage gaarne aan het par lement over. Als deze hijschkraan waarlijk voor ons parlement het eenige middel zou blijken te zijn. om zich heen te zetten over de opgeblazen Ossche affaire, waarin men nu al wekenlang de landsbelangen aftelt op de knoopen van een wachtmeesters- uniform. dan hopen wii tevens dat er licht zal komen ln den achtergrond van de anti-katholieke agitatie, die met een rustelooze perscampagne het gareel heeft geconstrueerd, waarin de voorzitter desr Liberale Staatspartij zich heeft laten spannen" Bewijs van wantrouwen. J>e volkskrant" ziet in het enquête- voorstel een bewijs van wantrouwen ln den minister van Justitie: „Deze man van voorbeeldige probiteit en integriteit heeft de uitkomst van geen en kel onderzoek te duchten, maar het Instel len van zulk een onderzoek ware een bewijs van wantrouwen, dat wij tegenover geen enkelen minister, van welke richting ook, gemotiveerd zouden achten. Heeft men twijfel, zijn na de interpel latievergadering .nieuwe feiten" voor den dag gekomen, is er behoefte aan meer licht. ls er dan geen andere weg om tot klaarheid te geraken? Verluidde niet reeds, dat een der NS B - leden van de Eerste Kamer voornemens was den minister van Justitie vragen te stellen? Of beschouwt de heer Wendelaar de zaak-Oss als uitsluitend tot de competen tie van de Tweede Kamer te behooren en wenscht hij geen inmenging van de andere Kamer? Naar onze meening zou de Tweede Kamer zlcih op een verkeerden weg begeven indien zii de aanvraag van haar medelid tot het Instellen van een enquête inwilligde De zaak-Oss ls een opzettehjk vertroe belde aangelegenheid geworden die men tegen den minister van Justitie en in ruimeren zin tegen een der politieke partijen als machine de guen-e wenscht te bezigen Het zal ons benieuwen, niet of de Kamer het voorstel-Wendelaar zal aannemen, maar welke partijen, moeten we zeggen leden, zich daarvoor zullen verklaren En dan zal men een, vreezen we, zonder ling gezelschap zien. Het kabinet en den minister van Justitie staan buiten deze aangelegenheid: het is een zaak van de Kamer: maar het kan het volk niet onverschillie zijn wie aan het voortzetten van het relletje ln dezen vorm willen deelnemen. En men moet er eens op letten, welke organen daarbij zich het luidruchtigst zul len doen gelden en daardoor hun stempel zullen drukken op deze vertooning". Instemming. Het „Handelsblad" (11b.) juicht uiter aard het voorstel van mr. Wendelaar toe: „Het Ossche geval is, hoewel het eerst sinds korten tijd de publieke aandacht in beslag neemt, reeds thans zoo ingewikkeld geworden, dat daaTom al het initiatief van mr. Wendelaar tot het houden van een parlementaire enquête moet worden toege juicht. Door het indienen van het verzoek alleen is bereikt, dat de Kamer zich nu na grondige en behoorlijke schriftelijke voor bereiding over de wenschelijkheid van een enquête zal kunnen beraden. Het oordeel der Kamerleden zal dus niet docr een be paalde sfeer van het debat welke tijdens de laatste interpellatie stellig in het voor deel van den minister was worden be ïnvloed Het feit, dat het verzoek tot het houden der enquête van liberale zijde ls Ingediend, is een waarborg te meer. dat elk vooroor deel of vooringenomen opinie aan den thans genomen stap te eenenmale vreemd is. Tijdens de bekende interpellatie-Drop heeft mr. Wendelaar zich immers waarlijk niet op een „vijandig" standpunt tegenover den minister gesteld. Integendeel! Dat hij thans niettemin het verzoek betreffende de enquête heeft ingediend, bewijst slechts dat nieuwe mededeelingen en feiten de zaak ook voor hem in een ander licht heb ben gesteld. Klaarheid over verschillende vragen en onduidelijkheden schijnt, nu de publieke opinie geenszins tot rust is geko men. dan ook meer dan ooit gewenscht. En via een enquête zou het mogelijk zijn, om door middel van een nuchter en objec tief onderzoek in deze geheele zaak die ge wenschte opheldering te verschaffen". Het verdient ten zeerste aanbeveling, dat. als tot het houden van een enquête besloten wordt, de betreffende parlemen taire commissie zoo ruim mogelijk worde samengesteld. Volgens onze meening is er zelfs geen enkel bezwaar tegen, dat in een dergelijke commissie alle fracties vertegen, woordigd zoudien zijn. Zoo ooit. dan ls voor een onpartijdig objectief onderzoek een breede basis gewenscht". Ir. Mussert van rechts vervolging ontslagen. Inzake het „Blauwe Zand"-incident. De straf tegen Melchers verzwaard. Het gerechtshof te Amsterdam heelt van morgen arrest gewezen in de zaken aan gaande het incident op het Blauwe Zand Men zal zich herinneren, dat de recht bank den leider der N.S.B., lr. Mussert, die terecht stond wegens mishandeling, van alle rechtsvervolging ontsloeg. De tweede hoofdfiguur in deze zaak, P. Melchers, werd toen wegens mishandeling veroordeeld tot f. 15 boete, terwijl de derde verdachte Bun- ning wegens openlijke geweldpleging een gevangenisstraf kreeg van drie maanden en drie weken met aftrek van denzelfden tijd ln voorloopige hechtenis doorgebracht. Bij de behandeling voor het gerechtshof eischte de procureur-generaal bevestiging dezer uitspraken. Het hof bevestigde hedenmorgen het von nis ten aanzien van ir. Mussert, die dus ontslagen werd van alle rechtsvervolging. Ten aanzien van den verdachte Melchers achtte het Hof een zwaardere straf beter in overeenstemming met den ernst van het gepleegde feit. Het veroordeelde Melchers tot een gevangenisstraf voor den tijd van tien dagen. Het vonnis tegen Bunning werd bevestigd. IJMUIDEN. 27 April. VISCHPRUZEN. Tarbot 90—46 p. Kg.; Tong 1.10—0,68 ld.: Heilbot 1,04—0,72 id.; Griet 80—13 p. 50 Kg.; Middelschol 26—14 id.; Zetschol 28—13.50 id.; Klelnschol 21—5 id.: Bot 11 id.; Schar 10— 2.50 id.: Tongschar 23—11 ld.; Poontjes 7—3 id.; Groote schelvisch 13 id.; Middel schelvisch 1513.50 id.; Kleinmiddel schelvisch 149 ld.: KI. schelvisch 125.30 id.; Groote gul 97 id.; Wijting 7—3.50 id.; Makreel f. 6.10—1.45 id.: Versche haring 1. 7—4.10 idem: Kleinmiddel heek f. 11—10.50 idem; Kleine heek f. 9—7.50 idem: Kabeljauw f. 29—9 per 125 K.G.; Vleet f. 2.501.60 per stuk: Koolvlsch f. 0.750.15 idem; Rog f. 159.50 per koop; Groote schol f. 36—14 per 50 KG. Aan den afslag 8 trawlers: IJM. 87 met f. 1310: IJM. 96 met f. 1500: IJM. 71 met f. 2400 IJM. 98 met f. 2040: IJM. 15 met f. 2320; IJM. 17 met f. 6570: IJM. 37 met f. 3000; IJM. 82 met f. 2300 en 8 loggers met versche visch: KW 18 met f. 230; KW. 42 met f. 560: KW. 22 f. 440; KW. 104 met i. 470; KW. 134 met f. 430; KW. I 41 met f. 480: KW. 44 met f. 440; K.W. 161 met f. 620. De „Patria"-zaak. Dr. L. vrijgesproken; H. tot vier maanden gevangenisstraf veroordeeld Het Haagsche gerechtshof heeft heden uitspraak gedaan in de zaak tegen de twee wegens valschheid ln geschrifte en bedrie- gelijke bankbreuk vervolgde directeuren J. H. en dr. R. L. van de in October 1935 ge failleerde N.V. Verzekeringsmaatschappij „Patrla" te Rotterdam. De directeuren hebben nJ. toegelaten, dat de volstorting van de „Patria"-aandeelen niet, zooals de Nederlandsche wet eischt, in Nederlandsch betaalmiddel plaats vond, doch met waardelooze aandeelen Anglo Ma rine Insurance Cy. Ltd. De directeur H heeft ter terechtzitting verklaard, dat hij meende een voordeelige transactie voor de „Patria" te doen, doch later bleken beide directeuren het slacht offer geweest te zijn van sluwe buitenlan ders en wel ln het bijzonder van den En- gelschman dr. Arthur Tester. In aanmerking genomen, dat de 60-jarige directeur H. meer dan 30 jaar in het ver zekeringsvak zat en dr. L. een juridische opleiding heeft gehad, is ter terechtzitting wel vast komen te staan, dat beiden wat te goed geloovig zijn geweest en wel zeer licht zinnig en onverantwoordelijk hebben ge handeld. De Rotterdamsche rechtbank heeft J. H. tot acht maanden, dr. R. L. tot een maand gevangenisstraf veroordeeld De procureur-generaal bij het Haagsche gerechtshof vorderde tegen J. H. strafver- laging tot zes maanden en vroeg vrijspraak voor dr. L„ omdat deze zich niet bewust zou zijn geweest, welke transactie hij heeft verricht en blindelings de opdrachten van dr. Tester zou hebben uitgevoerd. Het Hof heeft heden dr. L. vrijgesproken en J. H. veroordeeld tot een gevangenis straf van vier maanden. In het arrest tegen L. overwoog het Hof. o.m.. dat L. zich niet bewust is geweest van de kwade bedoelingen van de hem omrin gende groepen, die hem als werkloos werk tuig hebben gebruikt. Verdachte H. werd schuldig verklaard aan valschheid in geschrifte (het afstempelen en onderteekenen van niet-volgestorte aan deelen). Het Hof overweegt hierbij, aan den eenen kant o.m dat het hoogst afkeurenswaardig is. bij zijn zucht naar eer en geld de be langen van de „Patria" ln de waagschaal te stellen, en neemt aan den anderen kant den hoogen leeftijd, het blanco strafregister en het feit, dat verdachte sterk onaer den invloed van buitenlandsche personen stond, in aanmerking. burgemeester van ooltgensplaat en den bommel veroordeeld. De Rotterdamsche rechtbank deed gis termiddag uitspraak tegen den 57-jarigen burgemeester van Ooltgensplaat en Den Bommel. W. J. D., die als directeur van het bijkantoor der N.V. Eilandenbank zijn kassier, den 36-jarigen W. V.. had aange spoord een aantal valsche boekingen te doen in de boeken der bank. De rechtbank achtte het tenlaste gelegde bewezen en veroordeelde hem tot twee maanden gevangenisstraf. De kassier werd veroordeeld tot twee maanden voorwaardelijk met een proeftijd van drie jaar. ■L's ruggegraat van elk goed reclame-plan GEBOREN: Harry Jacob, z. van H. Bakker en H. Colpa; Johanna, d. van N. Holswllder en J. A. Spie renburg. OVERLEDEN W. v. Duyn. man. 49 Jaar; A. J. Jorg, man, 64 jaar. franse les «•"Med Franse les. Het iieist van Franse dame, Zeer blliyke prys. fQ de avonduren. Brieven Bur. v. d. Blad °oder No. 4667 k. Hut- cn ruimkoffers B~JLuVcrnr,rne gevraagd. In DriiJLconclltl0- Blieven m. Bur v. d. Blad No. 4538 k. melkgeit Sr^^een beste melk en ian5le<H?g Engelsche 10, Voorhout. te 150 gulden leen gevraagd, door heer met vaste positie pensioen tegen maandelljk- sche aflossing van f. 10. En billijke rente. Brieven Bur. v. d. Blad onder No. 4445 k. heerenkleeding naar maat, geleverd door Amsterdemsche firma, pri me coupe en afwerking Betaling desgewenecht v.af f.5.per maand. Vraagt Inzage stalencollcctie. Brieven aan R. BENNEMA Buys Ballotstr. 62, Lelden. markies groen-beige gestreept bara- linnen. lengte 5 M uitval 1.25 M. Slechts enkele maanden gebruikt. Uiter ste prijs f30. Te bevragen Haarlemmerstraat 82. ford touring '31 Ziet er keurig uit ln lak en bekleeding en prima motor voor f. 126. Ook genegen te rullen voor gesloten auto mobiel. Te bevr.: Leidsche- weg 297, Voorschoten. strandtent Te koop een strandtent, zoo goed als nieuw. Tegen billijken prijs. Oude RUn 54 A. acad. ziekenhuis Bezoekers kunnen hun rijwielen veilig en verze kerd tegen alles stallen ln de Bonds-rywlelbewaar- plaats ..CITO" Stationsweg 39. Lelden voor 5 cent. Beschut tegen zon en re gen. L. v. d. MEEL. Openbaar Slachthuis 25 ct. p. p. Zaterdag voor middag 11.80 verkoop van een buitengewoon groote party gesteriliseerd rund- vieesch, rundvet, reuzel en bouillon. FRANKE. kleine katjes Goed tehuis "oaocht voor een lieve moeder-poes. De Laat de Kanterstr. 22 watersport 2de hands aangeb 16 M2. scherp kajultkleljacht 6.60 X 1.70 X 1.00 f.600. 14 M2. gedekte teakhouten Jol 5.00 X 1.70 f.400. Eiken roelsloep 4.50 x 1.30 f.70. Dag. te bez. ook 's Zon dags. GEBR. VRISEROOP. Gouwsluls, Alphen a. d. R autosloperij Valkenb v/cg. Ilaagachc Schouw, by Lelden. Tcief 2302. ln- en verkoop van auto's. Onderdelen v«u. honderdon wagens in voor raad. Zware en l.chte ou derstcllen voor paarden- tractle. Banden, alle maten ln voorraad. kinderwagen Te koop. wegens plaatsge brek, een mooie kinderwa gen met dikke banden. Te zien: Utr. Jaagpad 83 a. Prys f.5.—. Nieuw Motorrijwiel ter overname met Sachs motor. bela9tingvry voor den prijs van f. 150. Tevens een zoo goed als nieuwe Simplex Villlers voor f. 125. Mrierburgerstrnat 9 (Hooee Rijndijk) VÏ.H. MOTOrr.UDSRS Lederen nv/.o:~.:sehr-» jrulne motoric.arzen, zwrr- te beenkappen, bruine de- mes lederen mantel cn een naaimachine (Köhler). P. de la Courtetraat 97. ZEILBOOT Te koop Tjottertje ln pri ma staat met nieuwe zei len. a&nhangmotor en dek zeil; geheel compleet. Iets moois; prys 400 gulden Na 8 uur n.m. De 81tterlaan 58 a. PIJPORGEL ENZ. Te koop, goed onderhou den mahonie pijporgel, ook voor antieke kast te ge bruiken. Canapé, enz. Te ,zlcn: Hoofdstraat 42 Lei derdorp Zondag niet. meubilair Ter overname aangeboden, wegens vertrek naar elders, buffet, tafels, traplooper en roeden, ledikant met matros, 1-pcrsoons. Te be ur.: Wa»9trftat 29, tusschen 7 en 9 uur. bad en geiser Te koop. nog ln zeer got den staat zynde bad en geleer. Spotprijs. Te bevr.: Breestraat 3 B. plantaardappelen aangeboden. Eigenheimers, van de kiel, dooi. G LUBBE en Zn., Oeg3t- geest STALEN TOONBANK 150 x 50 x 75. geheel zwart c.iiüom, ziet ei schitterend uit, m rakken cn lngcb. vitrine Te be\r. TOM WESTEN Maarsmans - steeg 25. Direct uit de Fabriek Nieuwe Ster 3 ct. Wy le veren u een prima Sums tra Knak sigaar voer d*.n uiterst laag gebanderol- leerden prijs van 3 ct. Zie etalage! Probeer zei Afne mers fabrleksprys. Sigarenfabriek Fa. BOO GAARD. Noordeiude 21. Rijwiel Orgel Kleed Engelsch Damcsiijw. f.27; heerenrijwiel Nelson, lamp enz.; brandkasten f S& - f. 95.—: Dultschr plano r. 15; karpetten, orgel f. 48; bed met hanggclser f. 55: slaap- en eetk. ameublem. enz Heerengracht 25. 3—3

Leidsch Dagblad | 1938 | | pagina 11