BINNENLAND LEIDSCH DAGBLAD, Dinsdag 26 April 1938 Derde Blad No. 23951 Gouden Huwelijksfeest 79ste Jaarganq GEMENGD NIEUWS LUCHTVAART Gouden Echtvereeniging te Nieuwveen De nieuwe Rijksweg te Sassenheim. Drukke werkzaamheden en goede vorderingen. Langzaam maar zeker vorderen de werk zaamheden aan den nieuwen Rijksweg, onder en in de omgeving van Sassenheim. Met de brug over de Sassenheimsche sloot die, met de viaducten, een lengte zal be slaan van 15 Mis het thans zoover, dat het Ijzer voor de bewapening van het beton van het wegvak aangebracht is, zoodat spoedig met het betonstorten zal worden begonnen. De aansluiting van den nieuwen Provin cialen weg zal nog wel eenigen tijd op zich laten wachten, al is reeds de eerste paal I voor de brug bij de Oost-Haven geslagen. Van de weggeperste klei uit den Helle gatspolder zijn reeds de dijken gelegd voor de nieuw te graven vaart, doch voor den nieuwen weg moet eerst de veenlaag wor den verwijderd, de aarden baan gestort worden. Als ook hier verzakkingen zullen voor komen, hetgeen, gezien de gesteldheid van den bodem niet uitgesloten is, zullen er wel eenigc maanden voorbijgaan, eer deze aar den baan gereed is. De verharding van den nieuwen Rijks weg vordert goed. Het gedeelte Sassen heimsche sloot-Menneweg is voor het grootste gedeelte reeds bestraat. In elke richting komen twee rijbanen, die door witte strepen van ongeveer 1 me ter gescheiden zijn. Tusschen deze 2 banen komt een haag. zoodat men geen last heeft van het verblindende licht der tegenliggers. Op de aarden baan ls een laag leem aan gebracht ter dikte van 15 c.M. die zeer vast ls gewalst en gestampt. Hierop komt een bed van zand. waarin de klinkers, die een dikte hebben van 2 straatklinkers, worden gelegd waarna de naden jnet cement wor den aangevuld. De auto's zullen dus het zand niet tusschen de steenen kunnen weg zuigen. Het gedeelte Menneweg-Wasbeek wordt I ook bestraat en het gedeelte Wasbeek- I Leldschevaart geasfalteerd. Ook aan dit I gedeelte wordt thans hard gewerkt. Het wachten is evenwel op het viaduct I over den spoorweg, doch ook daar wordt spoed betracht, alsmede op het gedeelte in den Heelegats-polder, waar nu de aarden baan gelegd wordt en nog steeds. zU het in mindere mate. verzakkingen voorkomen. Zoodra het viaduct gereed is, wordt de tram over den nieuwen weg geleid; de baan en de bovenleiding zijn voor zoover mogelijk, reeds gereed. Dan zal met de af werking van den weg bij de Leldschevaart een aanvang kunnen worden gemaakt en de verlegging van den weg langs de vaart plaats vinden Het verkeer zal dan, gelijk bekend, geschieden langs een nieuwen weg I onder het viaduct door, zoodat de gevaar- lljke kruising komt te vervallen. In het gedeelte weg Leidschevaart- I Ringvaart, dat zeker wel het duurste ln J den weg Den Haag- Amsterdam zal zijn. I nin niet minder dan 7 viaducten en 4 bruggen. De viaducten zijn Leldschevaart, Spoorbaan, Klinkenberg. Warmonderdam, ifasbeek, Menneweg en nieuwe Provin- I clale weg. Behalve bij het viaduct Warmonderdam, dat over den weg voert, gaat het verkeer bij de overige viaducten onder den weg. Er komen 4 bruggen, nl. Klinkenberg. Zandsloot. Sassenheimsche sloot en Ring- 'aart Haarlemmermeerpolder. Bij deze laatste komt nog een viaduct 'oor den Ringdijk, terwill bij alle bruggen viaducten zijn voor het z.g. landverkeer, dat ls voor de tuinders en boeren om hun landerijen te bereiken. Het was de bedoeling, om dit laatste gedeelte van den weg Den HaagAmster dam gereed te hebben met het as. Inter nationale Wegencongres, dat in Juli zal worden gehouden, doch of dit gelukken zal, Is een vraag die nog onbeantwoord moet blijven. Mr. I. D. Verbroek t Op 70-jarlgen leeftijd ls te Den Haag overleden mr. J. D. Verbroek, lid van Ged. Staten van Zuid-Holland. Mr. Verbroek is in Dordrecht geboren en bezocht daar het gymnasium. Hij heeft te Leiden gestudeerd en is daar in 1893 ge promoveerd. Zijn loopbaan is hij begonnen als advocaat ln den Haag <18941. Later ls hij secretaris van de Kamer van Koop handel geweest. In 1909 deed hij na zijn verkiezing tot lid van den raad zijn in- <rede in de gemeentepolitiek. Kort daar- I pp. nl. in 1910 werd hij wethouder, wat I hij tot 1917 is gebleven. In 1919 heelt hij I ontslag genomen als raadslid. In 1927 I kwam hij als vertegenwoordiger van de li berale beginselen in de Prov. Staten van I Zuid-Holland, die hem in 1931 tot Gede- P'uteerde verkozen, welke functie hij tot I aan zijn dood is blijven waarnemen. I v k alve de genoemde functies heeft mr. I ,rabr°ek er verschillende andere van open- I naren of particulieren aard vervuld. de luchtbeschermingsoefeningen 'n utrecht en gelderland. Scheepvaartverkeer wordt stilgelegd. he gistermiddag gehouden perscon- dav i »naar aanle'ding van de Donder- ntm,. houden luchtbeschermingsoefe- rip.f, b he provincies Utrecht en Gel- het h werti medegedeeld, dat vanwege zullen artement van waterstaat bevelen I scheenvae?rdeil ReEeven om het geheele kanalp °P de S''°°te rivieren, gen vel, WSnrende de avondoefenin- De brvL tot 23 uur' st°P te zetten, bedien* en s'"izen zullen niet worden Een ,„tn "'et worden verlicht, zelf a"öer geldt, wat overigens van- befeningen alIee" voor het sebied der Nederlandsche Vereeniging van Huisvrouwen. Algemeene vergadering te Rotterdam. De Nederl. Vereen, van Hulsvrouwen is heden in het gebouw „De Doelen" te Rot terdam in algemeene vergadering bijeen gekomen. De presidente van de vereeni ging, mevr, Ch. Neytzell de Wilde—Mac Gillavry, opende deze 25e algemeene ver gadering, met een woord van welkom aan allen, speciaal aan het eerelld der vereeni ging mevr. C. Eerdmansde Holl. Zij her dacht diegenen, die de vereeniging door den dood moest verliezen. Met de viering van het 25-jarig Jubileum, aldus spr., .op 23 October 1937 gaf de belangstelling van vele vooraanstaanden in den lande sterk de overtuiging, dat het werk der vereeni ging op prijs wordt gesteld. Men ga voort met ln saamhoorigheid te werken aan al wal in de vereeniging voor goeds kan wor den tot stand gebracht en door haar naar buiten kan worden uitgedragen, tot wel zijn van de leden zelf en verder van elke Ned. huisvrouw. De bloei der vereeniging met haar vele mogelijkheden van contact •net de leden door maandbladen en bijeen komsten verlokt dikwijls andere organi saties om het terrein der Ned. Vereeniging van Huisvrouwen voor propaganda te mo gen gebruiken. Waar doelstelling der di verse vereenigingen nooit geheel dezelfde kon zijn, is weigeren dikwijls noodig. hoe ongaarne dat ook geschiedt. Nu in den loop van 25 jaren de werk wijze ln de vereeniging zich steeds meer in bepaalde banen gevoegd heeft, kan een algemeene vergadering langzamerhand een cenigszlns ander beeld gaan vertoonen dan vroeger het geval was. Ingrijpende voor stellen tot verandering van den gang van zaken zullen meer sporadisch voorkomen. Meer tijd zal beschikbaar zijn voor een lezing door een bevoegd spreker en voor algemeene gedachtenwisseling. Voor het nationale Weerbaarheidsgeschenk. Verantwoording van de vrijwillige bijdragen. De volgende bUdragen ztfn nog binnengeko men: f.10 Nederlander. Rotterdam; f. 0.50 N.N. Rotterdam; f. 2.58knapen verg. Kampen; f. 0.50 gymnasiast Deventer; f. 0.52 A.W. B. Am sterdam; f. 1 N.N. Utrecht; f. 500 Batavier. Brus sel; f. 2.50 C. S. Rijswijk; f.5 mevr. W. P F. van W K.—W. Lunteren; f.2.50 G. van W. Amersfoort; f.50 O. W. S. J. J. den Haag; f.1 A. J. H. den Haag; f.2.50 I. van N, S.—D. B. Nij megen; f.25 M. J. V. den Haag; f. 137.17 bij het dagblad ..De Standaard" Ingekomen giften; f.5 J. M. Amsterdam; f. 1 S. P. Utrecht; f.2.50-A. D. Rotterdam; f.5 M. H. Amsterdam; f.5 Asser dames bridgeclub; f. 1.60 mevr. de wed. C. J. S L. den Haag; f.10 N.N. Rotterdam; f0.50 H. H. Doetinchem; f.2.50 H. S. te R.; f. 1 W A. M. de C. Amsterdam; f.10 Vlaer en Kol Utrecht na mens zuster B. R f. 100 Ned H. Mij. den Haag namens N. L S.; f.2.50 Nutssoaarbank den Haag namens D A K.van H. P.; f.300 Am- sterdamsche B Rotterdam namens F. T. G. H. New York; f.200 Turnee en Co den Haag na mens N.N.; f0.52 een dienstplichtige Amers foort; f.5 S. L. L den Haag; f 0.75 twee school jongens Haastrecht: f.2.50 L. Z. Scheveningen; f. 7.50 mej. A R. den Haag; f.1 N.N. Veenen- daal; f.5 O. B. te IJ.; f.10 G. P. L. Montreal; f.2.50 H. H. Amsterdam; f.10 mej. E. A. S. L. den Haag; f. 11 J. C. V. B. Wasenaar; f.5 W. A. C. G. den Haag. Ontvangen werd tot en met deze afrekening f. 111.283.54. Door de vereeniging voor nationale veiligheid werd sinds de vorige opgave f.939 ontvangen. Het totaal der bijdragen sinds het begin der inzameling ontvangen, bedraagt f. 106.309.43. Het gironummer der vereeniging is 287177. den Haag. Stand der werkloosheid. De directeur van den Rijksdienst der werkloosheidsverzekering en arbeidsbemid deling deelt mede, dat in de week van 4 t/m. 9 April 1938 bij gesubsidieerde vereeni gingen met werkloozenkkas waren aange sloten 557.400 personen (waaronder 75.600 landarbeiders). Voor 481.700 verzekerden buiten de land arbeiders was het werkloosheidspercentage 25.1 (in de vorige verslagweek 21 t/m. 26 Maart 1938 was dit percentage 25.9). Voor de 557 400 verzekerden met inbegrip van de landarbeiders was het werkloosheidsper centage 23,8 (ln de vorige verslagweek wes het 24.4). In de eerste verslagweek van April was het werkloosheidspercentage voor alle ver zekerden in de laatste jaren a.v. (tusschen haakjes zijn vermeld de percentages, in dien de landarbeiders buiten beschouwing worden gelaten): 1932 23.3 (23.9), 1933 26.8 (27.6), 1934 24,3 (25.9), 1935 28 (30,51, 1936 29.6 (32), 1937 25.5 (27.61. 1938 23.8 (25.1) Het werkloosheidspercentage nadert der halve het peil van 1932. Bij de organen der openbare arbeidsbe middeling stonden op 9 April 1938 ln totaal 385.493 werkzoekenden ingeschreven, onder wie 364 105 mannen Van de werkzoeken den waren er 366.372 werkloos, onder wie 350 868 mannen Het aantal werkloozen onder de als werk zoekende bij de organen der arbeidsbemid deling ingeschrevenen bedroeg in den win ter 1937/1938 gemiddeld 399.000. In den winter 19311932 was dit gemidd. 231.000 Schijnbaar ls dit sterk in tegenspraak met het feit. dat bovengenoemde werkloosheids percentages op een verbetering tot het peil van 1932 wijzen. Het is blijkbaar niet overbodig er nogmaals op te wijzen, dat het aantal bij de Arbeidsbeurzen ingeschreven werkloozen den invloed ondergaat van het steeds grooter gebruik, dat van deze instel lingen wordt gemaakt, hetgeen wordt gesti muleerd door facoren als verhooging van haar practische beteekenls, vergrooting van haar bekendheid, uitbreiding der ver plichting tot inschrijving voor steuntrek- kenden. Inschrijving van hen. die de scho len hebben verlaten, toeneming van het aantal werkzoekenden als gevolg van be volkingsgroei, enz. Gebruik van het aantal ingeschreven werklooze werkzoekenden als maatstaf voor het verloop van de werkloosheid is derhalve misleidend Alleen de werkloosheidspercen tages hebben als zoodanig waarde. KONINKLIJK BEZOEK AAN VLISSINGEN. Betreffende het bezoek aan Vlisslngen van H. M. de Koningin op Maandag 2 Mei a.s. vernemen wij nader, dat de Koningin <e 15.50 te Vlissingen wordt verwacht en urn 17.38 deze stad weder zal verlaten. Om 10 minuten over vier zal de Koninklijke -loet bij de De Ruyter-school op den bou levard aankomen. Hier zal de Commissa ris der Koningin in de provincie Zeeland, j'nr. J. N. Quarles van Ufford een wel komstwoord spreken. Vervolgens is het woord aan den heer J. Spaanderman. voor. zitter van het werk-comité voor het jubi leum der school en daarna aan den burge meester. den heer C. A. van Woelderen. Hierna zal de Landsvrouwe de hevden- kingsplaquette van wijlen Z. K. H. Prins Hendrik onthullen, welke plaqette in den gevel der school is aangebracht. De voorzitter der Vereen. Zeevaartschool mr. J. Smits Azn., zal de plaquette namens de vereeniging aanvaarden. Nadat enkele kransen zijn gelegd zal de Koningin de school bezichtigen en om kwart over vijf naar het station terugkeeren, waar de Vlls- singsche schoolkinderen Haar een zang- hulde zullen brengen. Heden is voor het echtpaar J. v. d. Rey- •1en en G. v. d Reydenvan der Kraats het gouden bruidsfeest Ingegaan. De brui degom die 24 Augustus 1858 werd geboren, was sinds zijn twaalfde jaar werkzaam op de Kon. Ned. Grofsmederij. Na een dienst tijd van drie-en-vijftig jaar werd hij op zijn 65ste jaar gepensionneerd. Zijn echt- genoote, die 7 Mei 1856 te Boskoop werd geboren, kan ook terugzien op een langen staat van dienst. Met de familie Rijk als dienstbode mee naar Leiden gekomen, was zij na haar huwelijk ruim vijf-en-twintig jaar als gedienstige werkzaam bij de fa milie Steffelaar. Ook diende zij nog bij de families Reineveld en Hemmes, bij de laat ste zelfs tot op zeven-en-zeventig-jarigen leeftijd. En thans, nu zij de tachtig reeds gepasseerd is. doet zijn nog geheel alleen haar eigen huishouden. Bij een bezoek, dat wij het gouden echtpaar in zijn woning aan de 2e Haverstraat 42 brachten, was de bruid druk bezig met haar schoonmaak, welke zij nog geheel zelfstandig verricht had! Wij wenschen het echtpaar, dat zich in een uitstekende gezondheid mag verheu gen, van deze plaats van harte geluk met dit gouden feest. Zij de bruidstijd een aan gename herinnering aan een gelukkig hu welijksleven, dat. ook ongetwijfeld zijn moeilijke zijde heeft gekend. viel. Het vuur ontstond in de huiskamer en deelde zich in korten tijd aan het overige gedeelte van de woning mede De bewoners moesten ijlings in nachtgewaad een goed heenkomen zoeken. brand te breda. baarnsche bloemenhulde voor prinses juliana. h. K. h Prinses Juliana zal ter gelegen heid van haar verjaardag een bloemenhul de van de Baarnsche bevolking in ont vangst nemen, welke onder leiding van de beide oranjevereenigingen zal worden ge organiseerd Deze bloemenhulde zal Za terdag 30 April des morgens te 11.30 uur plaats hebben. een baggermachine voor rusland. Naar wij vernemen, heeft de Russische regeering dezer dagen de werf Conrad" te Haarlem den bouw opgedragen van een zeebaggennachine met een capaciteit van 250 300 M3. per uur. Dit is de tweede baggermachine, welke Rusland sinds October 1937 in ons land besteld heeft. jac. de haan t Te Rotterdam is na een langdurige ziekte 69 jaar oud. nog plotseling overleden de heer Jac. de Haan. oud-directeur van de NV. Goederenhandel en Koffiebranderij voorh. Jac. de Haan. In 1907 behoorde hij tot de opriohters van de Nederlandsche Vereeniging voor den handel in gedroogde Zuidvruchten, Specerijen en aanverwante artikelen. De verassching zal morgen geschieden op Westerveld, na aankomst van trein 15 u 14 min. verspreide berichten. De Rott. Lloyd Rapide, aansluitende op het motorschip „Indrapoera". wordt morgen te 18 uur in Den Haag verwacht. commandant bol'we vlas breekt zijn reis af. De Nederlandsche commandant van liet Leger des Heils, de heer Bouwe Vlas. die een tournée door Indië maakt en voor nemens was op 11 Mei terug te keeren, deelde mede, dat hij wegens dringende Le- geraangelegenheden genoodzaakt was zijn reis af te breken en zich 27 April op de „Baloeran" zal Inschepen. Wielrijders aarzelden bij oversteken. Auto reed op hen in. Gistermiddag omstreeks twee uur is aan de Verlengde Schrans te Huizum een ern stig ongeluk gebeurd, waarbij vier personen werden gewond, w.o. ds. Dethmers uit Sneek. Drie jongens kwamen op de fiets uit de richting Leeuwarden, terwijl een auto uit de richting Heerenveen kwam. De jongens staken den weg over om een zijweg in te slaan, doch halverwege weifelden zij en wilden terugkeeren. De autobestuurder reed met een snelheid van plm. 50 K.M. Hij trachtte door uitwijken en krachtig rem men een aanrijding te voorkomen, doch dit mocht hem niet gelukken. Hli reed op de jongens in. waarna de wagen tegen een boom reed. De drie jongens: Damstra, Kramer en D. Visser uit Huizum werden gewond. De bestuurder van den wagen kreeg geen letsel, doch een der inzittenden, ds. Deth mers. gereformeerd predikant te Sneek, werd ernstig gewond. Nadat den gewonden geneeskundige hulp was verleend, ziin zij per ziekenauto naar Leeuwarden overgebracht. Ds. Dethmers en Kramer zijn in het Diaconessenhuis opge nomen. Damstra is naar het Bonifacius- hospitaal vervoerd', waar hij van de H. Sacramenten der Stervenden is voorzien. De drie gewonde jongens zijn negen en tien jaar oud. Behalve de besturder en ds. Dethmers zat er nog een derde persoon in de auto. Deze bekwam evenwel geen verwondingen. Twee verdiepingen boven café uitgebrand. Gisteravond te negen uur brak brand uit op de bovenverdieping van het café-restau rant „De Druif" aan de Havermarkt te Breda, bewoond door de wed. Nelemans. In zeer korten tijd stonden de beide bovenverdiepingen in lichterlaaie en toen de brandweer arriveerde, stond zij ln dit dichtbewoonde en zeer oude stadsgedeelte voor een zware taak. Met groote energie en met veel materiaal trad de brandweer op. zoodat binnen een uur het gevaar voor uitbreiding was ge weken en het vuur was bedwongen. De beide bovenverdiepingen van het ge bouw zijn geheel uitgebrand. De omwonen den kregen zeer veel waterschade. De oor zaak van den brand is onbekend. De schade wordt door verzekering gedekt. tot bevordering zielental. De stadsspaarbank te Keulen heeft me degedeeld. bereid te zijn aan alle ouders, die voor een pasgeboren kind een som willen storten van één mark, dit deposito te ver- hoogen tot drie mark. Het gestorte geld mag pas worden opgevraagd, als het kind naar school gaat. gemeentelijke autobussen te heerlen ernstig beschadigd. In den nacht van Zondag op Maandag omstreeks drie uur is brand uitgebroken in een leege autobus, welke was onderge bracht in de garage van het gemeentelijke autobusbedrijf te Heerlen. Een voorbijgan ger bemerkte het vuur en waarschuwde een monteur van het bedrijf, die de politie- brandweer alarmeerde, die met groot ma teriaal uitrukte. Het blusschingswerk is zeer snel uitgevoerd. Om vier uur waren de vlammen gedoofd, zonder dat aan de garage, een houten gebouw, waarin vroeger het gemeentelijke slachthuis was onder gebracht. groote schade was aangericht, In dien korten tijd was echter het geheele uit 7 autobussen bestaande wagenpark, zeer ernstig beschadigd. Teneinde gister morgen den autobusdienst te kunnen uit voeren, stelde de directie van het bedrijf zich in verbinding met de directie van de Limburgsche Tramwegmaatschappij te Roermond, en vanochtend zes uur stonden zes bussen van de L.T.M.. twee uit Vaals, twee uit Sittard en twee uit Roermond, gereed om den dienst over te nemen. De oorzaak van den brand is niet bekend. Verzekering dekt de schade. villa te blaricum uitgebrand. De bewoners moesten in nachtgewaad vluchten. In den nacht van Zondag op Maandag ongeveer twee uur is brand uitgebroken in een groote villa, bewoond door den heer Gouverne, staande aan den Heideweg te Blaricum. Men alarmeerde terstond de brandweer van Laren en Bla'icum welke spoedij op het terrein van den brand aan kwamen en met 5 slangen op de waterlei ding en de motorspuit het vuur aantastten. Ondanks alle krachtsinspanning slaagde mer er niet in de villa te behouden, zoo dat deze geheel aan de vlammen ten prooi wielrijder ernstig gewond. Gistermiddag wilde de 17-jarige kappers bediende Morsink op de Grootestraat nabij de Oude Markt te Nij verdal per rijwiel een tweetal fietsers passeeren. juist op het moment dat een zware veeauto van de tegenovergestelde richting kwam aanrijden De jongen begon te slingeren en viel tegen den naast hem rijdenden persoon op, waarna hij met het hoofd op de straat- steenen terecht kwam en de vrachtauto langs hem schuurde. Miet ernstige hoofd wonden en inwendige kneuzingen werd het slachtoffer bij een winkelier binnengedra gen. waar een geestelijke hem de H. Sa cramenten toediende In hopeloozen toe stand werd M vervolgens naar het R.K ziekenhuis te Almelo vervoerd. Den chauffeur van de auto treft geen schuld. noodlanding op ZEE. Een passagiersvliegtuig der Pan-Ameri can Airways heeft gisteren tusschen San tiago de Cuba en Kingston ter hoogte van Bowden een noodlanding op zee moeten verrichten. Alle passagiers en de beman ning werden door het s.s. „Cavina" veilig aan boord genomen en te Bowden aan land gebracht. Het vliegtuig verdween in de golven. de postvluchten. Vanochtend om 6 uur is de „Wielewaal", gezagvoerder Steinbeck, met drie passa giers van Schiphol naar Indië vertrokken. Voor de tusschentrajecten hebben negen passagiers plaats besproken. Het toestel heeft 261 K.G. vracht. 329 K.G. briefpost en 18 K.G. pakketpost meegenomen. De Emoe" is hedenochtend van het vliegveld Tjililitan vertrokken met mede neming van 280 kilogram post, 9 kilogram pakketpost en 20 kilogram goederen. Eén passagier maakt de reis BataviaAmster dam mede: twaalf passagiers zijn voor tus schentrajecten ingeschreven. Van het echtpaar Kok. BtflTENLANDSCH GEMEMQP. kabel gebroken. Ten gevolge van het breken van een luchtkabel zijn te Lissabon twee arbeiders gedood en tien gewond. ongeregeldheden in br.-1ndie. 32 dooden en 48 ernstig gewonden. De politie heeft geschoten op een me nigte van 10.000 personen, die een con- gresbijeenkomst in het dorp Vidurawa- tam (district Kolav Britsch-Indië) bij woonden. Er werden, naar gemeld wordt, 32 personen gedood en 48 ernstig gewond. De menigte verklaarde te zijn samen gekomen om het verbod van de autoritei ten van den staat Mysore, de congres-vlag te hijschen. te trotseeren. Zij weigerde uiteen te gaan. Op 28 April a.s. hopen de echtelieden, Jannes Kok en Geesje KokKok, hun gou den huwelijksfeest te vieren. De bruid en bruidegom zijn beiden in Drente geboren, en zijn van uit 2e Eksloermond naar Nieuwveen gekomen, waar zij thans 12 jaar wonen. De bruid en bruidegom zijn resp. 78 en 76 jaar oud. Hun gezondheidstoestand laat helaas te wenschen over. Toen wij een bezoek brachten troffen wij de bruid aan in een ligstoel, terwijl de bruidegom tengevolge van ziekte zeer slecht kan zien Hij vertelde ons, een leven van hard werken achter zich te hebben, vooral in Drente. Ook in de eerste jaren in Nieu w veen nog, heeft bij veel gewerkt. Hun huwelijk werd "ez:~ nd met 6 kinderen, waalvan nog 3 in leven zijn; voorts ver heugen zij zich in het bezit van 7 kleinkin deren. Moge nog vele jaren voor dit echtpaar, dat wij van harte gelukwenschen, zijn •weggelegd.

Leidsch Dagblad | 1938 | | pagina 9