Uit de Rijnstreek lEIDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Dinsdag 26 April 1938 VISSCHER1J-BERICHTEN Gemeenteraad van Leidschendam THIJS IJS M DE WOUDREUS Verzoek der R.K. Harmonie „St. Caecilia" afgewezen - Verschil in steunuitkeeringen —eest als die vrijheid niet innerlijk leefde Jn het Nederlandsche volk. Om van Neder land een Staat te maken zooals deze nü is, om onze tradities en cultuur hoog te hou den daarvoor zijn offers gebracht, is ge leefd en gestreden. Dat legt ons verplich- tingen op. Wij bezitten kostbaarheden, waarover wij niet genoeg kunnen waken. Wie niet zijn vollen steun aan de democratie geeft, kan oorzaak zijn, dat de andere zijde overslaat. Deze crisis is een beschavingscrisis. Het Nederlandsche volk wil zijn een vaste dijk. waarop, al sterven wij er achter, de vloed golf van het innerlijk bederf, wat de tota litaire Staat is, zal breken. Wij zullen aan houden een sterk licfht. waarbij de wereld zal kunnen zien en de levensschepen hun weg vinden. De voorzitter spoorde tenslotte tot aan sluiting aan. Schietwedstrijd van den B. V. L. In het gebouw van den B.V.L. alhier wer den de onderlinge schietwedstrijden ge houden tusschen de afd. Wasenaar van den B VI., de Wassenaarsche Burgerwacht en de Wassenaarsche Politie Schietvereenl- ging. De wedstrijden hadden een geani meerd verloop, waartoe ook bijdroeg de gezellig versierde zaal. Er is druk en bui tengewoon goed geschoten, hetgeen wel blijkt uit het feit, dat van de 35 deel nemers aan de personeele baan de eerste en de laatste slechts 5 punten met elkaar verschillen n.l. 59 en 54 punten. Door den voorzitter van de Wassenaar sche Burgerwacht jhr. W. K von Weiier, werd namens deze als het ultnoodigende korps het woord gevoerd. Hij bracht dank aan de bestuursleden van de beide andere korpsen voor hun betoonde belangstelling. Spr. vond het een verheugend feit, dat de drie korpsen op vriendschappelijke wijze hun krachten met elkaar hier hebben ge- Verder was hij verheugd dat de door de Ver. „Wassenaar Vooruit" uitgeloofde wis selbeker voor de eerste maal door de Bur gerwacht werd gewonnen. Hierop reikte hij den beker uit aan den commandant der Burgerwacht met een toepasselijk woord. Deze bracht dank aan de regellngscommis- sle, n.l. de heeren A. de Joode, P. H. Bro- kaar en R. C. de Borst voor het uitstekend verrichten van hun taak, terwijl hij den Instructeur, den heer Keereweer hartelijk dank bracht voor de geboden hulp. Hierop werden de overige prijzen met een toepas selijk woord uitgereikt. Namens den B.VX. werd door den voor zitter den heer Ruys. hulde gebracht aan den voorzitter en den commandant der Burgerwacht voor het nemen van het Initiatief voor deze wedstrijden en voor het uitnoodigen van den B.V.L. Ook na mens de Politieschietvereeniging werd door Inspecteur Fogteloo in denzelfden geest dank gebracht. De uitslag van den wedstrijd was: Bekerwedstrijd: 1. Wassenaarsche Bur gerwacht; 2. Wassenaarsche Polltlesport- en schletvereeniglng; 3. B.V.L. Vaste baan: H. J. A. Engels 171 p.; P A. Hitzert 177 p.; G. Geldhuls 175; W. Valken burg 175; J. C. van Dongen 174; L. van Ge- mert 174; E. Stuivenwold 174 en J. A. J. Bazelier 174 p Personeele baan: 1. H. J. A. Engelsen 59—59' 2. W. Valkenburg 59—58; 3. P. A. Hitzert 59—57; 4. G. Veldhuis 59—53; 5. W„ Recourt 58—52; 6. J. v. d. Does 58—52; 7. S. van Keulen 5850; 8. J. C. van Dongen 57—57 9. P. J. v. d. Krogt 57—57; 10. J. A. J, Bazelier 5756. Benoemd tot lid der commissie staats examen voor onderwijzer (es) de heeren K. Bijlstra en H. Dam, beiden alhier. ZEVENHOVEN. Bij de aanbesteding tot den bouw eener dubbele woning voor den heer J. de Hoop te Amsterdam; arch. H. Rijneveld te Uithoorn en daar te bouwen, werd inge schreven door den heer C. G. Rijneveld in wijk Amstel voor de som van f. 6825 De gunning werd aangehouden. ZOETERWOUDE. Op den hoek van de Mienlng, nabij de werkplaats van de Erven A. Paardekooper, had gistermiddag een aanrijding plaats. Een met steenen geladen vrachtauto, ko mende uit de richting Lelden, nam de bocht te groot, waardoor de bestuurder een uit de tegenovergestelde richting komende mchtauto, geladen met groenten, op zij aanreed. Persoonlijke ongelukken kwamen niet voor. De materieele schade was echter vrij groot. IJMUIDEN, 26 April. VISCIIPRIJZEN. Tarbot 72—56 p. Kg.; Tong 112—98 ld.; Heil bot 116—72 ld.; Middelschol 31 p. 50 Kg.; Zet- schol 42—36 id.; Kleine schol 31—9; Bot 7.50 ld.; Schar 102.60 id.; Tongschar 2613 id.; Poontjes 7—3.20 ld.; Kleinmiddel schelvisch 11 ld.; Kleine schelvisch 13—5.80 id.; Gr. gul 11.50—7.50 ld.; KI. gul 12.50—7.00 ld.; Wij ting 7.50—4.50 ld.: Makreel 6.60—3.60 ld.; Ver- fche haring 7 ld.; Qroote heek 63 p. 125 Kg Middel heek 49—45 id.; Kleinmiddel heek 11.50 P; 50 Kg.; KI. heek 8—7.50 id.; Kabeljauw 35— i'P- 125 Kg.; Vleet 2—0,70 p. stuk; Leng 1.15— ■50 ld.; Koolvlsch 1—0.20 ld.; Rog 17—9 p. koop Aan den afslag 5 trawlers: IJM 1 met f. 2840; IJM 6 met f. 5000; IJM 384 met f. 2480; IJM 46 met f. 2650; IJM 77 met f. 650. VERWACHTE SCHEPEN. Thulsstoornende voor de Woensdagmarkt «•„k i a' IJM 37. 70 m. braadschelvisch en scnelvUch, 65 m. platvisch, 120 m. makreel, 70 ÏLW?lf «n P°on, 10 m. wijting, 20 m. gul en (SS orif0 totaal 360 m.. 450 st. ijskabeljauw 800 st. stijve kabeljauw. IJM 17. 65 m. schelvisch. 150 m. raadschelvisch, 35 m. gul en bl. koolvisch. 20 oc^PJftyiseh. 40 m. wolf en poon, 60 m. wijting, tnto^',5°°lvlsch. 1060 m. makreel. 70 m. radio. EXS "50 m„ 300 st. ijskabeljauw. 400 st. stijve wijauw, 50 st. leng en 50 st. halve kabeljauw ALPHEN. Een duur kloppartijtje! Bij een vechtpartij tusschen de jeugdige B. en de W. in de Bruggestraat, kwam een der jongens door de ruit terecht van de winkeldeur van het sigarenmagazijn van de fa. v. d. Linde. De jongen werd niet gewond. De betrokken winkelier deed aangifte bij de politie, zoodat het vpor de jongelui wel een duur kloppartijtje zal worden. Op de hoek BruggestraatJullanastr. kwam een tweetal personenauto's met el kaar ln botsing, doordat de bestuurder van den voorste wagen te vlug stopte. Een bijna nieuwe wagen van een garage uit den Haag, werd hierdoor zwaar beschadigd. De be stuurder, die de aanrijding veroorzaakte was niet verzekerd. Door de firma de Vr. L. werd bij de politie aangifte gedaan van diefstal van eenige goederen uit een op de werf ln repa ratie liggend jacht. Door de meisjesvereeniging Lydia I en II werd op gebruikelijke en geanimeerde wijze onder leiding van mevr. Zonneveld Flgee de jaarvergadering gehouden in het Zondagschoolgebouw aan de Aarkade, af gewisseld door zang, bijbelinleiding, reci- teerwedstrijd, terwijl ds. J. Stehouwer een korte toespraak tot de dames hield. BODEGRAVEN. Doodelijke val van een trap. Gisteren kwam de ongeveer 50-jarige mej. Bwoonachtig ln Buitenkerk op on gelukkige wijze van de trap in haar wo ning te vallen. Zij had hevige pijn; toege schoten buren achtten het noodig. onmid dellijk de hulp van dr. Kerpel in te roepen. Deze achtte den toestand gevaarlijk en be sloot, na een kort onderzoek en het verlee- nen van de eerste hulp, de ongelukkige te doen overbrengen naar het Ziekenhuis. Spoedig kwam de ziekenauto voorgereden en voorzichtig werd de gekwetste er ln ge bracht. Het bleek echter reeds te laat te zijn, want nauwelijks was zij in de auto ge bracht en nog was het transport niet aan gevangen. of zij overleed reeds aan een in wendige verbloeding. De ontsteltenis in het gezin en in de omgeving laat zich be grijpen. JUBILEUM VAN DE „VIJFJAARLIJKSCHE" Gelukwenschen van vele zijden. Gistermiddag hield het bestuur der „Ver. tot 5-jaariijksche herdenking van de troonsbestijging van H. M. de Koningin", die juist op dien dag 40 jaar bestond, een receptie in hotel van Haaften. Van het bestuur waren met den voorzitter, den heer A. H. v. d. Most, aanwezig de secr., de heer H. J. v. d. Pool, de penningmeester de heer H. Sloot en de heeren H. Jenné, W. Roerhorst en H. Timp. De zaal was met groen en bloemen feestelijk ingericht en reeds vóór den aanvang prijkten er verschillende bloemstukken, o.a. van de Chr. Oranjevereeniging en van de Reederijkerskamer H. K. Poot. Als eerste ter receptie verscheen een de putatie van de Chr. Oranjevereeniging. De voorzitter bood hartelijke gelukwenschen aan voor een blijvenden bloei der vereeni- ging en uitte wenschen voor een prettige samenwerking tusschen beide organisaties en voor het blijven voortbestaan van de goede verhouding tusschen de bestuursle den onderling. Na korten tijd verscheen ook het dagelijksch bestuur der gemeente, t.w. de burgemeester, de heer Loman, gemeen tesecretaris en de heer Baan Batelaan i'weth. v. d. Poll ls bestuurslid). Ook de burgemeester bracht zijn gelukwenschen over en noemde het véél grootere arbeids terrein. dat de vereeniging gekregen heeft door de gelukkige uitbreiding der Ko ninklijke familie. Ook verschillende leden kwamen persoonlijk hun bestuur geluk wenschen, o.m. de oud-voorzitters, de hee ren Schullng en Steijn, die met vriende lijke woorden het tegenwoordige bestuur huldigden. Later op den middag kwam een deputatie van de Ver. „De Princevlag", be slaande uit den voorzitter, den heer van Marreloo, vergezeld van den commandant van het vlaggenvendel. den heer van Boo- vcn, alsmede een jongen en een meisje van het vlaggenvendel, de drie laatsten in cos- tuum, hun gelukwenschen met een bloe menmand aanbieden. De heer v. Marreloo sprak vriendelijke woorden en stelde zijn organisatie steeds beschikbaar, wanneer er een beroep op mocht worden gedaan. Ver volgens kwamen nog hun opwachting ma ken deputaties van „Zanglust". van ,.H. K. Poot", van het Nutsdepartement, enz. Tal rijke schriftelijke gelukwenschen waren ingekomen. Vermoedelijk zou het aantal bezoekers belangrijk grooter geweest zijn, wanneer niet het receptieuur in den mid dag was gesteld. Niettemin was het een goedgeslaagde middag, die deed blijken, welk een belangrijke plaats de „Vijfjaar lij ksche" in onze samenleving inneemt. BOSKOOP. Toenemend reizigersvervoer. Dat het aantal reizigers, die gebruik maken van den spoorlijn GoudaBoskoop —Alphen sterk toeneemt, moge blijken uit het feit, dat op len Paaschdag. 30 en op 2en Paaschdag 80% meer personen op die lijn vervoerd zijn dan op diezelfde dagen ln het vorige jaar. Het bouwen van drie winkelhuizen, met bovenwoningen aan den Zijdeweg, t.o. de Boskoopsche veiling, voor rekening van den heer E. O. Greinei alhier, is opgedra gen aan de heeTen Joh. van der Kooy al hier, timmerwerk en N. Smit te Waddinx- veen, metselwerk Benoemd is tot kapelaan te Muiden de heer B. G. H. Keyzer, thans kapelaan alhier. HAZERSWOUDE. EERSTE PLECHTIGE HEILIGE MIS. Van pater E. Lourier. De parochie van de H. H. Engelbewaar ders te Hazerswoude Dorp) heeft het feest van de eerste plechtige H. Mis van pater E. Lourier gevierd. De jonge priester is eerst ingehaald door een stoet van ruiters, wielrijders enz., voorzien van de pauselijke kleuren. Bij de R.-K. kerk werd hij, in gezelschap van pastoor J. Ruiter en zijn ouders, door een stoet van bruidjes opgewacht. Na een plechtig lof waarbij pastoor Ruiter en pa ter Hennings, missionaris uit Oeganda als assistenten optraden, werd de neomist naar de ouderlijke woning geleid, welke, even als de kerk, op smaakvolle wijze was ver sierd. Pater Lourier heeft tevens een plechtige Hoogmis opgedragen, waarbij hij geassis teerd ls door de heeren Loomans, pastoor Den Hoorn, oud-zoon der parochie, pater Hennings en de pastoor der parochie de heer J. Ruiter. Deze Mis werd door de parochianen gezongen, terwijl als feestpre- diker optrad pater Wijnhoven, vriend en mede-confrater van pater Lourier. Na een druk bezochte receptie volgden de plechtige Vespers, waarbij de neomist geasslteerd is door pastoor Loomans en een heer M. v. der Togt. Na afloop hier van had in het gymnastieklokaal een kin- derhulde plaats, waar pater Lourier door een leerling der hoogste klasse werd toe gesproken in den vorm van een feestge- dicht, terwijl hem door alle leerlingen een feestlied werd toegezongen onder leiding van mej. Koot. Hiermede waren deze plechtige feeste lijkheden beëindigd. Burgerlijke Stand. Geboren: Adrians, d van J. van Leeuwen en M. Huizer; Nlcolaas Martinus, z. van A. Bak ker en E. H. Baak. Ondertrouwd: Th. Wansinck. 30 j. en A. J. Mesman, 23 J.; L. B. Luiten, 28 J. en J. Roden burg, 22 j.; J. Verbree. 32 j. en H. Wille. 32 J.; J. P. Nohan, 31 J. en A. J. C. Gerse. 28 J. tW ?e st°omtrawler „Orslno" die onlangs cpt„„i?.e "Marezaten" te IJmulden in Hull is weck l81 binnenkort, vermoedelijk nog dezj de vi„D v. den naam „Walrus" IJM 24 naar vtsscherjj vertrekken. 27. Thijsje kwam dots plotseiing in de kamer van den reus terecht; wat hij daar wilde doen had hij met zichzelf nog niet over legd en dat was Jammer hij had beter een heel slim plain kun nen verzinnen, wanit Je begrijpt wel, dat hij tegen dien reus toch niets kan beginnen Eerst had Slaadroplos nog zóó den schrik te pakken, dat hij zijn vuisten machteloos liet zakken daar moest Thijs nu gebruik van maken, om, voord'at de booze man het kon beletten, het met Dickie en Okkie op een loopen te zetten; maar voordat hij nog één pas verder had genomen, was Slaadroplos alweer van den schrik bekomen. „Ha. ha!" riep hij, „kom jij eens op visite hier? Nu, dat doet mij veel plezier dat vind ik heel erg mooi en jij komt óók als kraai te zitten in een kooi!" Hij pakte Thijs bij zijn 'kraag en tilde hem lachend van den grond; maar Thijsje, die dat heelemaal niet prettig vond, gaf den reu6 een f linken klap en tegelijk een harden trap. Bij de administratie der arbeids bemiddeling staan 85 personen als werkloos ingeschreven, waarvan 55 als steuntrek- kenden. DE KAAG. Aan de Fa. J. Hulsbos Pz. alhier is liet. bouwen opgedragen van een houten loods op een ondervoet van beton. Deze loods is bestemd voor den heer P. A. Stok man, landbouwer alhier. LEIDERDORP. Jaarverslag Ver. „Een goed Verbond". Genoemde Vereen, stelt zich ten doel ver sterkende middelen te verstrekken aan on vermogende patiënten. Blijkens het ver slag van den penningmeester bedroegen de Inkomsten over 1937 f 262.35 terwijl de uit gaven waren f. 359.48. Er was dus een te kort van f. 97.13. dat uit de reserve kon wor den bijgepast. De versterkende middelen welke werden versterkt, bestonden uit vleesch, melk, eie ren en wijn. Door de politie werd proces-verbaal opgemaakt tegen C. v. d. L. uit Leiden, die per rijwiel de Leiderdorpsche brug wilde passeeren en den brugwachter mishandelde toen deze om het verschuldigde tolgeld vroeg. NIEUWVEEN. BOERENLEENBANK ..TER AAR". Jaarvergadering. De Boerenleenbank „Ter Aar", gevestigd te Nleuwveen, hield haar 46ste jaarverga dering onder leiding van den heer A. P. v. a. Weijden. In zijn openingswoord memo reerde de voorz. de economische opleving voor de boeren, voor de tuinders was de opleving echter van weinig beteekenis. In 1937 heeft de bank een matige winst ge maakt. Spr. bracht dank aan het bestuur en mevr. Schoorl voor haar ijverig werken in het belang der vereeniging. Hierna richtte spr. een woord van welkom tot het nieuwe lid van den Raad van Toezicht, den heer A. v Dam uit Nieuwkoop. De heer I. M. Schoorl werd tot secretaris benoemd De notulen werden vastgesteld. Aan het financieele verslag van den heer Schoorl ontleenen wij het volgende: De rekening 1937 sluit op een totaal van f. 2.543.760.66. Saldo winst f. 3.052.02. De balans 1937 sluit met aan bezittingen en schulden op een totaal van f. 1.235.314.04. De secretaris memoreerde de oprichting van de Boerenleenbanken op initiatief van Raiffeisen en wees op het uitstekende werk door deze banken verricht. De hee ren A. P. v. d. Weyden en J. W. Kelder, 166 OP ELKE BUS EEN BON VOOR GESCHENKEN V64*0311« (Ingez. Med.) resp. lid van den Raad van Toezicht en het bestuur werden herkozen. In de commissie voor het nazien van Rekening en Balans 1938 werden benoemd dc heeren N. Hoogendoorn en J. Bakker en als reserve de heer J. H. v. Leeuwen. De raadsvacature. Pet wil met de vervulling van een Raads- zetel nog niet vlotten, na het vertrek van den heer Plomp. Na den heer Abr. v. Zoest, heeft nu ook diens opvolger, de heer Joh. C. Bulk bedankt. WOUBRUGGE. Raads agenda. De Raad komt morgen des voorm. te half tien in openbare vergadering bijeen ter be handeling van de volgende agenda: 1. Ope. nlng; 2. Notulen; 3. Voorstel tot aankoop van grond H. de Kleer; 4. Comptabele be sluiten; 5. Verzoeken ex artikel 13 der L. O.-wet; 6. Voorstel Inzake subsidie Chr. H. B. S. te Alphen aan den Rijn; 7. Voorstel beschikbaarstelling B-steun over 1938; 8. Reclames hondenbelasting; 9. Voorstel in zake verordening op het vloeken; 10. Rond vraag. ZOETERMEER. Auto-ongeval. Toen een Haagsche familie op den Nieu wen Rijksweg per auto reed. sprong plot seling een achterband waardoor de auto van den weg geraakte en over den kop sloeg. Van de 4 inzittenden liep een dame een sleuteibeenfractuur op en een heer in wendige kneuzingen. Laatstgenoemde moest naar het ziekenhuis in den Haag worden overgebracht. De auto werd be schadigd. De politie stelde een onderzoek in Wegens opheffing van het station al hier is met ingang van 15 Mei a.s. als zoo danig overgeplaatst de heer E. v. d. Lee, assistent aan het station alhier naar het station Rotterdam Maas j Gisteravond vergaderde de raad. Voorstel tot wijziging van het raadsbe sluit van v.m. Veur dd. 1 Juni 1937, inzake aankoop van grond bij de halte Rozenrust van de N.Z.H.T.M. De heer Vink vroeg of de koopsom f. 450 blijft, nu de N.Z.H.TM. van de 1090 m2. nu weer 170 m2. terugverlangt. De voorzitter merkte op, dat deze rege ling ls getroffen ln het algemeen belang, daar de NZ.H T.M. ook is tegemoet geko men aan de bezwaren van de inwoners bij de invoering van de nieuwe dienstregeling. Binnenkort wordt zelfs een kwartierdlenst Ingevoerd. Z. h. st. werd het voorstel hier na goedgekeurd Voorstel tot het aangaan van een kas- geldleening groot f. 50.000 a l'/i pet. voor den tijd van drie maanden De heer Vink begreep niet de mededee- ling dat het trage vloeien van de middelen ln verband staat met de schuldrekening van de R.K. bouwvereenigingen. Niettegen staande de huren regelmatig geïnd wor den is de datum van aflossing overschre den. In andere gemeenten stortten de bouwvereenigingen de geïnde huren bij de gemeente; spr vraagt hoe dat hier ge beurt en hoe deze gelden belegd worden. De voorzitter antwoordde dat de con trole regelmatig geschiedt door het Veri ficatiebureau van de Ver. van Ned Ge meenten; de gelden worden belegd bij de Coop. Boerenleenbank, alhier. Door de uit breiding welke een der complexen heeft ondergaan, is de betaling wat gestagneerd. Het voorstel werd hierna z. h. st. goedge keurd. Voorstel tot afwijzing van het verzoek van de EK, Harmonie St. Cecilea om voor haar repetities te mogen gebruik maken van een lokaal der v.m. openbare school. De heer Vink merkte op. dat aan het Roode Kruis kort geleden het lokaal wel ls vefhuurd; de zangver. .Morgenrood" heeft het al 16 jaar. Bovendien ls het ln gebruik bij de Burgerwacht (bedoeld ls de B.VX.) en nu deze vereeniging komt, beroepen B. en W. zich op het gevaar van brand en wenschen aan het verhuren geen verdere uitbreiding te geven; dit maakt een vreem den indruk. Elk onvoorzichtig gebruik van vuur geeft brandgevaar; doch ls dit bij een muzlekvereeniglng grooter dan bij de an dere vereenigingen? Er gaan echter ge ruchten, welke spr. daar hij geen contact met deze vereeniging heeft gehad niet kan controleeren. B. en W. zeggen vandaag: wii verhuren wel. doch morgen weer niet. Als er zoo'n groot gevaar bestaat waarom dan niet alle verhuurovereenkomsten afgewik keld? Den voorzitter speet het, dat thans ge weigerd moet worden. Aan het Roode Kruis is het toegestaan omdat deze zich op het zelfde terrein beweegt als de B.V.L. Bij ver huren is de gemeentebode ook in touw. Spr ls verantwoordelijk vor het gebouw; bij brand zou het leed niet zijn te overzien. Daarnaast bestaat bij B.V.L. en Roode Kruis tucht, wat niet het geval is bij „Ce cilea". daar heeft men ook geen verant woordelijke personen. De heer Vink was niet bevredigd door dit antwoord. Waarom is niet overgelegd een deskundig rapport over brandgevaar. Thans moet men afgaan op een antwoord van B. en W. Het argument van meer werk voor de gemeentebode, is voorheen nooit gebruikt. Spr. heeft gelezen, dat deze ver eeniging een conflict heeft met de Rü geestelijkheid, buiten het officieele RK verband ls gegaan omdat zij haar leden welke lid waren van de KX>.P. niet wilde royeeren en nu ook niet meer in het R K Vereenigingsgebouw wordt toegelaten. Spr. wenscht van B. en W. de pertinente ver klaring, dat dit conflict geen oorzaak is van het afwijzen van B. en W. De heer de Lange: de harmonie heeft geen kwestie met de geestelijkheid, doch met den R.K. Volksbond inzake de K.D.P. Onjuist ls, om altijd de geestelijkheid de schuld te geven. Het afwijzend voorstel werd tenslotte z h. st. aangenomen. Eenige vragen zijn gesteld door den heer Vink inzake werkzaamheden op Zondag verricht in het Park Leeuwenberg zicht baar vanaf den openbaren weg. over een sloot in bedoeld park, over het zich bevin den van ontsierende obstakels op de bij dit park gelegen volkstuintjes, waarop B. en W. inmiddels hebben geantwoord dat tegen eenige personen proces-verbaal is opge maakt wegens overtreding der Zondagswet, dat een voorstel tot reconstructie van de Virulylaan in bewerking is en dat een aan tal loodsjes op de volkstuintjes, waarvoor geen vergunning was gegeven zijn opge ruimd. Verder vroeg spr. inlichtingen inzake het verschil in steun tusschen Stompwijk en Veur. Zelfs ten gemeentehuize heeft men bevestigd dat er verschil bestaat. Verder wees spr. er op, dat voor werkverschaffing in Veur 34 cent en in Stompwijk 23 cent wordt betaald. Met het antwoord van B. en W. dat zegt dat men doende is om het over de geheele gemeente te brengen op 34 cent kon spr. acoord gaan. doch hij wil B en W. aansporen tot doorzetten. In verband met het ongeluk bij de Kerkbrug waar een slachtoffer drie kwartier op straat heeft ge legen, waarop B. en W. antwoordden dat de politie niet tijdig is gewaarschuwd, wil de spr. in overweging geven met een te Voorburg gevestigde ziekentransportinrich ting een overeenkomst aan te gaan. Een auto uit Scheveningen te laten komen be- teekent slechts tijdverlies; in dergelijke ge vallen is elke minuut van belang. Verder werd door B en W. voorgesteld een bepaling van het door den nieuwen raad te behandelen werkliedenreglement, nu reeds van toepassing te verklaren voor het weduwenpensioen van den overleden meteropnemer-incasseerder van de gem. lichtbedrijven, waarmede accoord werd ge gaan. Verder werd voorgesteld een minnelijke schikking aan te gaan met den heer Zuid- wijk, inzake een hem overkomen ongeval, veroorzaakt door de nalatigheid van ge meente personeel. Dit voorstel werd z. h. st. aangenomen, evenals het voorste] tot overname van 597 m2. grond aan het Prinses Julianaplein van de Bouw- en Grond-Mij. Damsigt onder voorwaarde dat de gemeeente de be strating en rioleering voor haar rekening neemt. Kosten f. 490. Hierna sluiting. 3—2

Leidsch Dagblad | 1938 | | pagina 7