Opening Beatrix-tunnel - Brand te Alkmaar en te Heerlen 79ifo Jaargang LEIDSCH DAGBLAD Tweede Biad Een goede zakenvrouw FEUILLETON EEN VISCH een groteske wa- terfontein op de Reichsgartenschau welke heden te Essen geopend is. MISS MAFFEY een Engelsche vriendin van H.K.H. Prinses Ju liana bracht een bezoek op het Pa leis Soestdijk. Miss Maffey vertrok van Schiphol per K.L.M.-machine weer naar Londen. BRAND in het autobuspark van den Gemeente lijken autobusdienst te Heerlen. Alle daar aanwezige bussen werden een prooi der vlammen EEN ZWARE BRAND WOEDDE TE ALKMAAR IN DE OUDE STAD, waardoor het café-restaurant ,,Het wapen van Heemskerk" geheel in de asch werd gelegd. Een blik op de ruïne. DE PRINSES BEATRIX-TUNNEL TE HILVERSUM werd door burgemeester J. M. J. H. Lambooy officieel geopend. De burgemeester in gesprek met den directeur van Publieke Werken te Hilversum ir. J. F. Groot©, tijdens de wandeling met de genoodigden door de tunnel. MORGEN VINDT TE TIRANA het huwelijk plaats van Koning Zogoe van Albanië. Het Albaneesche vrouwenbataljon, dat ook aan de feestelijkheden ter gelegenheid van het huwelijk zal deelnemen. AAN DEN DOOD ONTSNAPT. Op den onbewaakten overweg te Tweelo kon een truck met trailer, doordat de bestuurder het stuur omgooide, nog net een locomotor ontwijken. De sneltrein van Leeuwarden naar Meppel kon nog worden opgehouden. DE VERKOOPSTER IN DE KRANTENKIOSK OP DE MUNT TE AM STERDAM bemerkte een belangrijke stijging in haar bedrijf, welke werd veroorzaakt door gemeentewfetklieden die het geheele gebouwtje opvijzelden in verband met de verhooging van de straat tor plaatse. door HERMAN ANTONSEN. .Dat niet precies", antwoordde TJalen- «ne. „Maar vader probeert tot gouverneur sesozen te worden en nu ben ik voor den mi?1 middaB het land uitgestuurd". Mijnheer Chauncey begreep er niet veel ml' ke zat 'n een diepen leeren fauteuil haar slanke beenen gekruist, een zll- ,e,rvos om haar schouders en zag er echt au als iemand, wiens aanwezigheid gezel- g.j^Hdoet. Hij zei dat dan ook zeer hof- I 'H tent er nog een van de oude school", ru? Valentine. „Maar ik mag uw tijd ti.» Tteteuten. Vertelt u me eens. mijn- Yrirt. ^hauncey, hoe lk iemand in New- nt het gauwste vinden kan." .J~aar staan verscheidene wegen voor _i*.n antwoordde hij. „Misschien kan ik u we' helpen. Zoudt u mij zijn naam w"ien noemen?" Jonathan Blair. Zijn tweede ?;aaam is zooiets van Corinthius". teer Chauncey zette de vingertop- I's" tegen elkander en dacht na. Blair", herhaalde hij. „De ik kL. mt me we' bekend voor. al kan M i nlet zoo dadelijk thuisbrengen, hem v u e€n daS geduld hebt, dan zal ik u, '°°r u opzoeken. Verlangt u met hem aanraking gebracht te worden?" „Lieve hemel. neen. dat niet!" riep Va lentine uit. „Hij kent me niet eens". Daar kon hij heelemaal niet meer bij. Ze was pas twee uur in de stad en ze wilde het verblijf te weten komen van een man, die haar totaal niet kende. Hij noodigde haar uit, den volgenden morgen om elf uur terug te komen Do speurders van mijnheer Chauncey aeden hun werk grondig. Toen Valentine oen volgenden dag terugkwam, legde hij haar een vel papier voor met volledige In lichtingen over Jonathan Blair. „Hij is negen en twintig, heeft zijn graad gehaald in St. Paul en Princeton, werd op zijn zes en twintigste president van de Blair Lines „Nog al flink", vond Valentine goed keurend knikkend. „Zijn vader is toen gestorven en liet hem dat na", legde mijnheer Chauncey haar uit ..De Blair Lines is al een heel oude maatschappij." „Oh..." „Hij neemt niet actief aan de zaak deel, wat misschien, of misschien ook niet, ver klaring geeft van het feit, dat die maat schappij op springen staat...." „Bankroet?" vroeg Valentine. „Er zijn heel wat jonge lui, die van hun vader een directeurspositie erven", weidde mijnheer Chauncey verder uit, „en die dientengevolge in hun heele leven geen hand meer uitsteken". „En die mijnheer Jonathan Blair is er een van dat slag?" vroeg zij met gefronste wenkbrauwen. „Het heeft er veel van weg", antwoordde Chauncey, het papier nogmaals inkijkend. „Hij heeft de derde plaats weten te halen in de Metropolitan Skat Club en dat schijnt het voornaamste te zijn, wat hij tot op he den gepresteerd heeft. Hij is lid van de Raquet University, New-York Jachtclub en van de Scarbrook Polo clubs. Kort geleden heeft hij een jonge dame, Carol Wallace genaamd, die in een film zou optreden, gesteund". Valentine gaapte hem aan. „Een tocneelspeelster?" „De film werd een volkomen mislukking" In de oogen der practische kleindochter van den ouden kolonel Ransome, scheen Jonathan Blair nu juist niet succesrijk te wezen. Mijnheer Chauncey voltooide de voorlezing van zijn informaties met de opsomming van zijn woningen: een hee- rtnhuis in de Zeven en Vijftigste Straat, een tweede in Sharon in Connecticut; en een appartement in de Scarbrook Polo Club Hij hield op en legde het papier weer neer. „Mocht u nog verder informaties wen- schen, dan zal ik daarvoor zoo goed mo gelijk zorgen", zei hij vriendelijk. „O, neen", antwoordde ze terstond. „U moet niet gaan denken, dat ik een soort detective ben geworden. Hij is slechts iemandnu ja, ik meende, dat het wel aardig was. iets meeT over hem te weten Neen. zoo is het heusch wel genoeg en u wordt wel bedankt". Mijnheer Chauncey knikte even en leun de achterover in zijn grooten gebeeld- nouwden zetel. „Ik weet niet, wat uw plannen zijn, miss Ransome, maar ik meen te weten, dat mijnheer Jonathan Blair het weekeinde meestal doorbrengt in de Scarbrook Club op Long Island. Dat is dicht bij mijn huls". Hij wachtte even. „Mijn vrouw en ik zou den het een groot genoegen vinden, als u het weekeind bij ons zoudt willen door brengen en als u zin hebt om naar de Scarbrook Club te gaan, dan zal ik u er met alle plezier heenrijden". Dat scheen wel een goed idee. Zoo reed ze dus den volgenden dag met haar gast heer mee naar Long Island en stopte on derweg bij de Scarbrook Club. Scarbrook was een eerste klas polo-club. Rondom het witte clubhuis met zijn pila ren, portieken en groot, steil roodpan- nen dak, lagen de velden en de breede la nen, waar gespeeld werd. In de groote. met eiken beschoten zaal bevonden zich gla zen vitrines met zilveren bekers en me dailles en Ingelijste prenten van roodge- rokte jagers, die a chter honden aanreden. Mijnheer Chauncey vergezelde Valentine naar een geplaveid terras, waar een massa bezoekers om tafeltjes heen thee of cock tails zaten te drinken. Ze namen plaats en Valentine keek met belangstelling rond. Dit was dus het terrein waar Jonathan Blair zich vermaakte! Ze was er benieuwd naar, of hij haar zou herkennen. Er was natuurlijk heel veel kans van niet. Een prachtige gele Deensche Dog, dte onder een leegstaand tafeltje lag, hief plotseling zijn kop op en begon te kwispe len. Hij kwam overeind en gooide het ta feltje daarbij zoowat omver. Jonathan Blair was naderbij gekomen. Hij kwam blijkbaar Juist van het speel terrein, want hij droeg glimmende polo laarzen onder zijn lange stofjas. Om zijn hals droeg hij een wit zijden sjaal en voor een jongen man, die bankroet was, zag hij er heusch aardig genoeg uit. Hij had een meisje bij zich, een knap meisje met asch- biond haar. Ze bleven staan bij het ta feltje, dat door den Deenschen dog om vergegooid dreigde te worden. Jonathan streelde de ooren van het dier en klopte het op zijn breede flanken. „Ook een manier om een tafeltje bezet te houden, Carol", hoorde Valentine hem tegen het meisje zeggen. Hij ging zitten en de groote hond legde zich tevreden aan zijn voeten neer. Va lentine steunde haar kin in haar handen. Jonathan Blair van St. Paul en Prince toneen gezonde jonge kerel naast een ontegenzeggelijk mooi meisje gezeten, met een pracht hond aan zijn voeten. Vreemd! Hij was geboren voor weelde en bezat niets meer. Terwijl zijzelf geboren was voor een ranch en zadelleer en overvloed van geld had. Ze keek aandachtig naar het meisje naast hem. Carol? Misschien Carol Wal lace? Hield hij soms van haar? Och ja, waarom niet? Ze zag het meisje opstaan en naar het clubhuis loopen. Onder den aandrang van het oogenblik mompelde ze een excuus en volgde haar. Met opzet liep ze vlak langs Jonathan heen, maar hij vertrok geen spier van zijn gezicht. Hij verwachtte im mers niet, dat koeiendrijfstertje te zien, dat voor een handje dollars kort geleden in die „rodeo" meegedaan had? (Nadruk verboden). (Wordt vervolgd)

Leidsch Dagblad | 1938 | | pagina 5