Tctorla water LEIDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Donderdag 14 April 1938 Uit de Omstreken PASCHEN WEERBERICHT. Instantine Overtuig U zelf Instantine Uit de Rijnstreek AGENDA HILLEGOM. Onderwijs-jubileum. Het was gisteren 25 jaar geleden, dat de heer J J Litjens. hoofd der R. K. U L O - scliool alhier, onderwijzer werd. Eerst was hij verbonden aan het lager onderwiis om daarna bi) het ULO. te komen en als op volger van zijn vader hoofd der R.K. Ulo school te worden. Tegen 12 uur kwamen Burgemeester van Nispen, gemeente-secretaris Peek en wet houder Vermeer den jubilaris gelukwen- schen. Pastoor Kosters en de leden van het schoolbestuur maakten eveneens bun op wachting Een mooi cadeau is aangeboden Vorder zijn schriftelijke gelukwenschen ontvangen, benevens bloemstukken en ge schenken van verschillende zijden. De oud leerlingen lieten zich evenmin onbetuigd Ra Paschen zal aan de leerlingen der school een feestdag aangeboden worden. KATWIJK AAN DEN RIJN. Tuinbouw-overzicht. Nog steeds bleef het artikel waschpeen het belangrijkste product. De vraag nam nog toe en de prijzen gingen naar boven. Waschpeen in de gewone sorteering ging voor f 1.30 tot f. 1 90. fijnere soort bracht het zelfs tot f. 2.10 per kist van 20 K.G. en grove waschpeen kon gemakkelijk van 1.1.10 tot f. 1.50 opbrengen. De afloop valt wel mee. Het is trouwens nog maar een twintigtal tuinders dat van den goeden af loop van zaken voor dit artikel profiteert. Ook het weer droeg er toe bij dat de prijs opliep, en de vraag voor export deed ten slotte het resteerende. Witlof ging als steeds slecht: van f 3.25 tot f.6 50 werd betaald per 100 K.G Al is de kwaliteit niet prima, aan zoo'n opbrengst heeft de tuin der zoo goed als niets. Prei is iets duurder dan gewoonlijk. De hooge uienprijzen heb ben hierop invloed. Betaald werd van f. 4 tot f. 5 per 100 K.G. Spinazie bracht van f. 3— tot f 5 per 100 K.G. op. De prijs van dit product is geheel afhankelijk van Drinkt op REIS en THUIS ECHT NATUURLIJK BRONWATER 9556 dngez Meó.» Barometerstand. Gistermiddag 2 uur: 773. Hedenmiddag 2 uur: 769. BINNENLANDSCH WEERBERICHT. Medegedeeld door het Kon. Ned. Meteorol. Instituut te De Bilt. Hoogste stand 773.1 te Blacksod. Laagste stand 741,3 te Vardö. Verwachting tot morgenavond 7 uur: Matige tot zwakke meest Noordelijke wind. Gedeelte lijk bewolkt. Waarschijnlijk droog weer. Iets kouder des nachts. Overdag iets zachter. BUITENLANDSCH WEEKOVERZICHT. Medegedeeld door het Kon. Ned. Meteorol. Instituut te De Bilt. Het gebied van hooge luchtdruk nam verder ln beteekenis af. de kern ligt nog benoord westen Ierland op den Oceaan. De depressie in het Oosten trok Zuid-Oostwaarts af. over Noord-Scandinavie ligt een nieuwe depressie. Op de Britsche eilanden en in Frankrijk bleef de wind vrij zwak met meest bewolkten lucht doch plaatselijk ochtendmist. In Noord-Scan- dinavië staat weer een krachtige tot storm achtige Westelijke wind met zware bewolking cn regen onder invloed van de depressie in het Noord-Westen. Overigens is in het geheele waarnemingsgebied de bewolking nog vrij zwaar met een matigen Noord-Westelijken wind. Vestmanoer op IJsland meldde 8 en Weenen 10 mM. regen over den afgeloopen nacht, overigens werd alleen lichte neerslag gemeld. De vorst is thans uit het geheele waarnemingsgebied verdwenen, de temperatuur is plaatselijk ln Engeland en Ierland, overigens in Frankryk en Oost-Europa onder normaal. In het overige deel van het waarnemingsgebied is zr meest boven normaal. het weer. Radijs had een goede noteering. Er is nog weinig van Gekocht werd voor f. 3.30 tot f.4.75 per 100 bos. Voor Radijs werd een besten prijs betaald. Voor hoe lang echter? Kroten bleven ongeveer op denzelfden prijs van vorige week. Ook dit product raakt uitverkocht. De noteering was van f.2.tot f. 4.50 per 100 K.G. Geen slechten prijs, vooral voor dezen tijd van het Jaar. ALGEMEENE VERGADERING VAN DE ORANJE-VEREENIGING. Feest op I September. Deze vergadering werd gisteravond in Hotel du Rhin gehouden. De voorzitter de heer Herm Parlevliet, merkte in zijn ope ningswoord op. dat het afgeloopen vereeni- gingsjaar een jaar van vreugde voor ons geweest is, de feestvreugde weeridonk overal, het „Oranje boven" was niet van de lucht, de vlaggen wapperden als nooit te voren, de harten trilden van vreugde, 'oen de radio ons verkondigde, dat een Oranje-Prinses was geboren. Wat is dan spoedig alle leed vergeten. Ons Vorsten huis is voor een groote ramp bewaard ge bleven. God heeft deze ramp niet gewild en gaf ons onzen populairen Prins Bern- hard tot steun van ons Oranjehuis en ons volk. Voor het bestuur was 1937 een jaar van veel arbeid en zorgen, voornamelijk financieele. maar het is altijd weer de SDontaniteit van de Katwijkers. die ons daaruit redt. Het moest echter in een plaats als Katwijk, die zoo sterk Oranje gezind Is, niet noodig zijn, dat de O. V. voortdurend moet bedelen. Onze vereeni- ging telt momenteel 410 leden, dat is min stens 1000 te weinig. De secr., de heer Boekhoven las de notulen en bracht daar na het jaarverslag uit Aan het jaarverslag van den penningmeester, den heer Haas noot. ontleenen wij dat de ontvangsten hadden bedragen f. 2360.54 en de uitgaven f. 2130 55 zoodat er een batig saldo was van f. 229.99 De heer van Hulzen bracht namens de kascommissie rapport uit en prees den heer Haasnoot voor zijn zorg vuldige en overzichtelijke boekhouding. Tot leden van de kascommissie 1938 werden aangewezen de heeren Mlnnee. Tielcman en Burgerhout. Bij de bestuursverkiezing werden de heeren D C. O. Boekhoven, W. .7. v. d Horst en A. Pronk met overgroote meerderheid van stemmen herkozen. Aan de orde kwam nu vaststellen van het programma Koninginnefeest 1938. Het bestuur had het volgende schema ont worpen: 1. Herauten te paard; 2. Concert voor de patiënten in het Zeehospitium: 3. Kindertractie op de scholen. Gedacht wordt alleen limonade: 4. Kinderspelen ln school verband met tractatie en cadeaux. mede werking zal gevraagd worden aan het on derwijzend personeel; 5. Spelen door groo teren en ouderen als tobbetje steken, af stand loopen. hindernis baan loopen, hard rijderij op het losse paard: ringsteken ver sierde fietsen; 6 Bloemencorso: 7 Voet balmatch; 8. Lichtstoet; 9. Vuurwerk. De feestdag zal gehouden worden op Donder dag 1 Sept. a.s. Nadat lang en breed over dit voorstel van het bestuur beraadslaagd was, kon de vergadering daarmee accoord gaan, alleen het bloemencorso werd vervangen door een „vrije optocht", waarbij geen reclamedoel einden mogen voorzitten. Zeer uitvoerig werd besproken, hoe door propaganda het ledental uitgebreid kan worden. Op voor stel van den heer B. de Jong werd er be sloten om insignes voor de leden beschik baar te stellen Wat het 40-jarlg jubileum van de Koningin betreft: er zal een Oran jefilm vertoond worden en de bedoeling is, wanneer er in September een défilé te Amsterdam zal zijn om er aan deel te nemen. LEIDSCHENDAM. Fiets gestolen. C. aan de Mauvelaan, die zijn rijwiel on beheerd voor zijn woning had geparkeerd, kwam bh zijn terugkomst tot de ontdek king dar het verdwenen was. Iets geluk kiger was V. aan den Broekweg, die ook zijn fiets onbeheerd had laten staan; hier had men de dynamo gestolen. Vergadering van ingelanden. Gistermorgen had in hotel de Wljkerbrug een spoedvergadering plaats van stemge rechtigde Ingelanden van den Tedlr.ger- bioekpolder. Ingekomen was een ontslag aanvrage van den heer J. C. A. Coppens met ingang van 1 Juni a.s. als secr.-pen- ïüngmzulks in verband met zijn hoogen leeftijd. Deze functionaris is vanaf 15 Maart 1919 tot groote tevredenheid werk zaam geweest. Het ontslag werd eervol verleend. Het stoomgemaal aan den Broek- weg moet noodzakelijk hersteld worden. De technicker Smits gaf een uitvoerige uit eenzetting Spr had de volgende bereke ning gemaakt: Dieselbemaling, kosten per jaar f.3494.—. Electrische bemaling kosten per jaar f.2279.—. Reparatie f.3300.—. Be sloten werd, daar het gemaal geen dag buiten dienst kan zijn, tot reparatie over te gaan. Maandag a.s. zal alhier de Emma- bloemcollecte worden gehouden. WEERSOMSTANDIGHEDEN. HEDENOCHTEND 8 UUR. Parijs: N.W. wind, 7 gr. C., motregen Londen: N.N.O. wind. 7 gr. C.. betrokken. Berlijn N. wind. 8 gr. C„ half bewolkt. Nice: NN.W. wind. 12 gr. C., licht bewolkt. LUCHTTEMPERATUUR. 9 uur voorin.5 gr. C. (41 gr P.). 12 uur 's middags: 714 gr. C. (45 gr. P.). HOOGWATERTIJDEN TE KATWIJK a. ZEE Voor Vrijdag. Voorm. te 3.02 uur; nam. te 15,14 uur. Voor Zaterdag. Voorm. te 3.25 uur; nam. te 15.47 uur. LICHT OP VOOR FIETSERS. Donderdag van 7.25 u. n.m. tot 4 35 u. v.m. Vrijdag van 7,26 u. n.m. tot 4.33 u. v.m. MAAN'S- OP- EN ONDERGANG. 14 April: op 19,02 uur; onder 4.37 uur. 15 April: op 20.12 uur; onder 5.02 uur. LISSE. COÖP. BOERENLEENBANK. Jaarvergadering. Gisteravond werd in het H.B.G.-gebouw de jaarvergadering gehouden van de Coop. Boerenleenbank De voorzitter, de heer J. W. A Lefeber sprak een welkomstwoord, in het bijzonder tot den burgemeester, baron van Wijn bergen. De voorzitter wijdde een woord van na gedachtenis aan den overleden voorzitter, den heer L Onderwater. Vervolgens gaf spr. een overzicht van de financiën der bank De secretaris las de notulen welke werden vastgesteld. De kassier, de heer J. C Zaneveld bracht het financieel verslag uit. Daarin deelde hij mede dat 1937 een gunstig jaar is geweest. Er was groote vooruitgang te bespeuren in alle opzichten. Het aantal spaarders is met bijna 150 toegenomen De omzet ls aanzienlijk gestegen. In de eers.e 3 maanden van 1938 bedraagt de omzet reed; 1 1/4 millioen meer dan in 1937 zoodat bil een dergelijk verloop aan het einde van 1938 het oude cell van vóór de crisis weer zal zijn bereikt. De reserve 9513 dal Instantine helpt I 1 a 2 tabletten zijn reeds voldoende de pijn te verdrijven. Onthoudt daorom stilt en voorkomt pijnen I Doosjes a 12 tabletten 70 ct., zakjes a 2 tabletten 15 cl. (Ingez. Med.) Is thans gestegen tot ruim f. 200.000. In 1937 werd een winst gemaakt van f. 8482.88 De balans werd goedgekeurd. De heeren B. Berbee en D. Guldemond werden resp. als lid van den Raad van Toe zicht en lid van het bestuur herkozen, ter wijl in de vacature L Onderwater werd gekozen de heer Jac. Th de Vroome Besloten werd de winst geheel bij het reserve-fonds te voegen. E. H. B. O.-examcns. Voor het eenheidsdiploma der E. H. B. O. slaagden: me). W. C. Guldemond en de heeren L. Verhaar. E. van 't Voort, M. van Waveren. Th. Kapel. A. van Tol, J. Lange- veld. B. Revet, L. Tanis, N J. Meyland, A. Clemens. J. van Kleunen. Docent aan den cursus was dr. J. M van Dijk, terwijl als examinator optrad dr. van Rooyen direc teur der Ned. Ver. E. H. B. O. het „Oranje- kruis". NOORDWIJK AAN ZEE. HET GROENE KRUIS. Algemeene vergadering. Gisteravond werd door de afd. Noord- wijk van „Het Groene Kruis" de jaarver gadering gehouden onder leiding van den voorzitter dr. J. P. Niekerk ln Hotel .Pas sage". Na een openingswoord werden de notulen gelezen en goedgekeurd. Een om vangrijk dossier Ingekomen en uitgegane -tukken liet de secretaris de revue pas- seeren. Hierna volgde een reeks jaarver slagen: le. het jaarverslag van mevrouw Doorneveld over het werk in de lighal, waar het afgeloopen jaar een 24 kinderen werden verpleegd; 2e. het jaarverslag van Zuster van Dijk als huisbezoekster een overzicht gevende van het vele wat ook op dit gebied werd verricht: 3e. een overzicht van het onderwijs aan de kinderen in de lighal door de onderwijzeres mej. Note- boom; 4e. Het jaarverslag van den pen ningmeester den heer G. A Duyster, waar uit wij vernamen, dat de ontvangsten f. 4259.81 en de uitgaven f 5241.05 hadden bedragen, nadeelig saldo f. 981.24. De con trolecommissie. bestaande uit de heeren Dekker en Zandvoort had de bescheiden accoord bevonden. Tenslotte volgde het jaarverslag van de 2e secretaresse, mej. J. J. Klomp Hieruit vermelden we nog dat liet aantal leden 137/Kedraagt. Vervolgens was aan de orde- de bestuursverkiezing, wegens periodieke aftreding van den voor zitter dr. J. P. Niekerk. Deze stelde zich tot groote teleurstelling der vergadering niet herkiesbaar. Besloten werd om thans nog niet in de vacature te voorzien. Dr. Niekerk zal tot de volgende vergadering zijn functie blijven waarnemen. Bij de rondvraag werd medegedeeld dat op 23 April a.s. in samenwerking met het Wit-Gele Kruis een Emmabloem-collecte zal worden georganiseerd. OEGSTGEEST. De voorjaarscollecte langs de hulzen ten bate van de Diaconie der Ned Herv. Gemeente heeft opgebracht f. 689.23. NOORDWIJKERHOUT. De melkprijs ls verlaagd tot 9 cent per liter. De voorzitter der K.J.M.V., de heer Oostdam, behaalde te Arnhem met lof) het diploma „welsprekendheid". RIJNSBURG. Geref. Gemeente. De Kerkeraad der Geref. Kerken heeft besloten een dertiende ouderling te benoe men. Daartoe is het volgende dubbeltal op gemaakt: A. v. d. Mey Gz. en J. Willms. SASSENHEIM. DE NIEUWE RIJKSWEG. Het werk vordert goed. De werkzaamheden voor het aanleggen van den aarden baan naderen hun vol tooiing, Men is thans bezig in den Helle gatspolder, waar de slappe ondergrond nog wel eenige last veroorzaakt. Intusschen is deze voortgang van het werk voor de arbeiders minder prettig, daar deze week ongeveer de helft van hen ontslagen zal worden. De zandzuiger, die in anderhalf jaar on geveer 1.500.000 kubieke meter zand naar de stortplaats bij „Klinkenberg" gespoten heeft, is uitgewerkt en men ls weer bezig het gevaarte op het droge te halen en over land te transporteeren naar de Haar lemmertrekvaart. Over een oppervlakte van ruim 7 bun der heeft deze zuiger het zand op een ge middelde diepte van 20 meter weggehaald, zoodat er een groote waterplas is ont staan. Er worden pogingen aangewend om dit „meer" of zoo men wil deze „kuil" weer aan te vullen. Er zijn reeds onderhande lingen gaande met gemeentebesturen over het storten van .stadsvuil". Tot dusver is nog geen resultaat bereikt. Wat de andere werkzaamheden betreft, ook hiermede wordt spoed betracht. Met de asfalteering en de bestrating is reeds aangevangen. VOORSCHOTEN. Afscheid mej. Vennink. Alvorens de Paaschvacantle aanving stonden gistermiddag de leerlingen van de O. L. school ln de vestibule opgesteld om afscheid te nemen van de onderwijzeres, mej. Vennink, die ln de Paaschvacantle naar Indië vertrekt. Het hoofd der school, de heer J. H. Ro- mijn, sprak een afscheidswoord, namens het personeel en de kinderen, tot de schel dende onderwijzeres, waarna één der leer lingen. namens allen, een aardig aanden ken overhandigde. Me). Vennink dankte het hoofd der school, het personeel en de kinderen voor deze verrassing, waarna de leerlingen een versnapering ontvingen. Ned. R.K. Volksbond. De pi. afd. van den Ned R.K. Volksbond hield een vergadering onder leiding van den heer N. Lamboo, voorzitter. Bij de opening deelde de voorz. mede dat weder om enkele leden waren toegetreden. Vervolgens deelde de voorzitter mede da', volgens een courantenbericht de Minister had toegestaan, dat de steunregeling, hier ter plaatse, óók na 2 April in de zesde klasse gehandhaafd bleef. Hierna deelde spr. mede dat op 22 Mei a.s. de Jaarlijksche encycliekmeeting zal worden gehouden te Voorhout. Op Zondag 15 Mei as. heeft te Haarlem de herdenking plaats van het 50-jarig be staan van den Volksbond. De agenda van den Centralen raad werd behandeld en besloten een drietal voorstel len te steunen. Het bestuur zal een afge vaardigde benoemen Vervolgens hield kapelaan Perquin een causerie over de gebeurtenissen in Oosten rijk. Na eerst een overzicht te hebben ge geven over de geschiedenis van dit land, behandelde spr. de redenen, welke Oosten rijk tot den „Anschlusz" gedreven hebben en gaf een overzicht van de houding der Bisschoppen in deze kwestie, waarbij werd aangetoond dat de drijfveer ln deze zaak niets anders ls geweest dan om in den nieuwen toestand een zoo goed mogelijke positie te bereiken voor de belangen der kerk. Er ls geen sprake van dat, zooals van sommige kanten wordt geïnsinueerd de kerkelijke overheid in Oostenrijk in eens bekeerd zou zijn tot de beginselen van het nat. socialisme. De werkloosheid. BIJ het agentschap van de arbeidsbemid deling staan 108 werkzoekenden inge schreven. WASSENAAR. Eenheid door Democratie. Onder voorzitterschap van den heer Beukers heeft de afd Wassenaar van de Ned. Beweging Eenheid door Democratie -en druk bezochte vergadering gehouden. Aangezien de voorz. wegens gezondheids redenen niet langer meer het voorzitter schap kan bekleeden, werd mr. Caarlère, thans vlce-voorz. in zijn plaats benoemd. Namens de leden spraken mr. Carrière cn de heer Bothenius Brouwer woorden van groote waardeering voor het werk door den heer Beukers in het belang der afdeeling verricht. De rekening en verantwoording door den penningmeester over 1937 werd na onderzoek eener commissie vastgesteld. Van de algemeene vergadering der bewe ging werd door mr. Carrière verslag uitge bracht. Tot afgevaardigden naar de eerst volgende algemeene vergadering werden aangewezen de heer Carrière en Beekman. Tenslotte werd het woord gevoerd door den heer P. van Stan, die om. wees op de groote gevaren die de democratie be dreigen. Door de echtgenoote van D. alhier werd aangifte gedaan dat zij zou zijn mis handeld door Ter C. te Den Haag. In deze gemeente heeft een onbe kend persoon, voorgevende te komen na mens de wasscherlj De Regenboog kans gezien van mej. K. een regenjas en van mej. T. een colbertcostuum in handen te krijgen. ZEVENHOVEN. De collecte voor de zending in de Geref Kerk bracht op f. 25. De karnemelkprijs is verlaagd tot 5 cent per liter en de zoetemelk tot 9 cent per liter. ALPHEN. Examens Landbouw-Huishoudschool. Gisteren had de uitreiking plaats der diploma's van de Landbouw Huishoud school en bestond gelegenheid voor de ouders het werk der leerlingen te bezich tigen. Het einddiploma kon worden uitge reikt aan de dames: J. Timmer, T. Oostor- cm. J. Op 't Land, M. de Vink. B. de Knijff, M. Reinveld, B. van Vliet, D. Geers, M. den Ouden, H. Zoetmeijer, J. den Hertog. M. van Schle, M. de Jong. M. den Hertog, C. van Leeuwen, M. van Leeuwen. A. Los, A. Iloek, C. Snel en M, v. Keeken, BODEGRAVEN. Kind verdronken. Op onverklaarbare wijze is gistermiddag het vierjarig dochtertje van den heer J. G te Barwoutswaarder te water geraakt en verdronken. Wel waren spoedig een tweetal doktoren aanwezig, doch zij kon den slechts den dood constateeren. Suriname-füm. Gisteravond werd in „Rehoboth" onder groote belangstelling de Surinamefilm ge draald, uitgaande van het Zeister Zen dingsgenootschap. Beter dan het gespro- HEDEN. Evang. Gem.: Spr. ds. du Fossé. 8 uur nam. Pieterskerk: Wijdingsavond. Chr. Zangver. „Ex Animo" 8 1/4 uur nam. Oegstgeest (Irene): Ned. Chr. Vrouwen bond, 8 uur nam. Oegstgeest (Leidsche straatweg 4): Alg. verg. afd. Leiden Centr. Genootschap voor kin- derherstelllngs- en vacantiekolonies. SM u. nam, Vrijdag. Jeruël: Spr. ds. Momsma van R'dam. 8 uur. nam. Leger des Heils: Samenkomsten te 10 uur voorm. en 3.30 en 8 uur nam. DIVERSEN: 's Dinsdags, Mare 13: Medisch Opvoedkundig Bureau. 9Vt11 uur voorm. 's Woensdags: Inst. v. Praeventleve Genees kunde. Consultatlebur. v Alcoholisten. 8 u. nam. 's Donderdags: Inst. voor Praeventleve Ge neeskunde (1ste Binnenvestgr. 22). Inenting tegen diphterie. 3'/t uur 's middags precies. 's Vrijaags: Inst. v. Praeventleve Genees kunde. Consultatiebureau v. Beroepskeuze. 4—5 uur nam. DAGELIJKS. Lakenhal: Leidsche Kunstver. Tentoonstel ling grafiek en plastiek. (Tot 18 April). Van 104, Zondags 14. BIOSCOPEN: Luxor-Theater, Stationsweg: 8 uur nam.: „Verbannen". Woensdag-, Donderdag- en Zaterdagmiddag 2 uur. Zondag van 2—7 uur doorl. voorstelling en 8 uur nam. Trianon-Theater, Breestraat 31. 8 uur nam. Woensdag- en Zaterdagnamiddag 2 uur „Spionnage in de Maginot-linie". Zondag van 2-7 uur doorloopende voorstelling. Lido-Theater. Steenstraat 39: 8.15 uur nam.: „De Goede Aarde". Woensdag- en Zaterdagnam. 2.30 uur. Zon dag doorl. voorstelling 2—7 uur en 8.15 uur. Casino-Theater, Hooge woerd 49: 8 uur nam* Broad way-Bill". Zondag van 4 tot 7 en van 8 tot 11 uur. Woensdag en Zaterdagnam. te 21/2 uur. Rex-theater, Haorl-straat: lederen werkdag 2'/i uur nam. en 8 uur nam.: „De trek naar het Westen". Zondag doorL voorstelling 2-7 en 8 uur nam. De apotheek Hooigracht 48 ls dag en nacht geopend voor leden v. h. ziekenfonds „Tot Hulp der Menschheid", echter van nam. 8 uur tot voorm. 8 uur alleen voor spoedrecepten. De avond-, nacht- en Zondagdienst der apotheken wordt van Zaterdag 9 t/m. Vrijdag 15 April a.s. waargenomen door de apotheken: J. P. M. ten Dijk. Haven 18, lel. 85, A. J. Donk, Doezastraat 31, tel. 1313 en J. Doedens, Wil- helminapark 8, Oegstgeest, tel. 274. ken woord toonde deze film de groote waarde van het werk, dat van ouds door de Hernhutters, later door de Zeister Broe dergemeente en tegenwoordig met mede werking van de geheele Protestantsche be volking uit Nederland geschiedt door het Zeister Zendingscomité. De heer J. Vernooij, onderwijzer aan de R.K. School, alhier, is benoemd tot hoofd der R.K. School in de Parochie de Meije alhier. BOSKOOP. Zondagsdienst doktoren. De Zondagsdienst der doktoren wordt Eersten Paaschdag waargenomen door dr. A. S. Kater tel. 38 en Tweeden Paaschdag door dr. P. du Buy, tel. 41) Aangehouden. Door de Rijkspolitie ls een inwoner onzer gemeente aangehouden, verdacht zich te hebben schuldig gemaakt aan verduistering van planten ten nadeele van zijn patroon. Na verhoor, waarbij hij bekende, ls hij weer op vrije voeten gelaten. LEIDERDORP. Jaarverg. „Door Eendracht Sterk". De eier- en plulmveevereenlglng „Door Eendracht Sterk" hield in „Het Wapen van Leiden" de jaarvergadering. De voorz., de heer P. v. d. Kwaak, opende. De secretaris, de heer A. P. Heijkoop, las de notulen en het jaarverslag. De penningmeester, de heer J. de Graaf Azn., bracht het finan cieel verslag uit. Uit deze verslagen bleek dat ln 1937 werden geveild 110.000 eieren, 7783 pond kaas, 1254 pond boter, 956 kip pen, 1012 hanen, 561 eenden, 116 duiven en 2965 konijnen Bovendien werden nog geveild diverse andere goederen, hoofdzake lijk losse bloemen en potplanten. De to tale opbrengst van het geveilde was f. 10.474 96 Voor de vereenlglng bracht het jaar een klein batig saldo. De bestuursverkiezing had tot resultaat, dat de aftr. heeren A. P. Heijkoop, J. de Graaf Azn. en J Goedhart werden her kozen. Hierna volgde nog een geanimeerde be spreking waar o.a. uit bleek dat er gere geld op de veiling meer vraag dan aanvoer was. Getracht zal worden den aanvoer te doen stijgen. Fonds Jeugdgebouw Ned. Herv. Gem. Voor het fonds tot stichting van een jeugdgebouw voor de Ned. Herv. Gem. al hier was 1937 een gunstig Jaar. Naast de gewone opbrengsten kwam aan het fonds ten goede de halve opbrengst van een ge houden bazaar, zijnde f. 430.40. zoodat in totaal over 't afgeloopen jaar netto voor dit doel werd ontvangen f. 809.88 Thans is voor het jeugdgebouw ln kas een bedrag van f.2898.93. ZOETERMEER. Auto te water. Op den hoek Krulsweg-Bleiswijkscheweg had een ongeluk plaats dat goed is afge loopen. Op den Bleiswijkschenweg reden 2 vrachtauto's achter elkaar van de zout ziederij te Oegstgeest, toen de voorste auto in plaats van de richting Gouda, de rich ting Blelswijk insloeg. Op het laatste mo ment zag de de chauffeur dat hij lin*jj om moest in plaats van rechts en haalT; plotseling zijn stuur om. De achter hem aankomende auto was hiervan de dupe. want hij reed daardoor tegen een pam van het electrisch net en vervolgens ln <j* vaart. De chauffeur kon zich gelukkig redden. De auto werd later met een takel wagen op het droge gebracht. 22

Leidsch Dagblad | 1938 | | pagina 6