VANGE SALTS De Boskoopsche Bloemententoonstelling HEEMAF Boskoop's Bloemenfeest Sphiak mef^Hclie LEIDSCH DAGBLAD Derde Blad 01 Donderdag 14 April 1938 K- BLOEMENTENTOONSTELLING Opening door Jhr. Mr. Dr. H. A. van Karnebeek Verrukkelijke bloemen weelde. STOFZUIGER DE N1E - Kort Rapenburg 10 - Tel. 25 GEMENGD NIEUWS PER AUTOBUSDIENST „TRIO" TE BOSKOOP Een interessante tentoonstelling DE NATUUR GAF ONS DIT NIEUWE BRONZOUT TER BESTRIJDING VAN RHEUMATISCHE PIJNEN BURGERLIJKE STAND VAN LEIDEN LUCHTVAART Telkenjarr onthaalt Boskoop ons op oen unieke demonstratie der veelver- scheidene Bloemenweelde, waarmee deze plaats wereldvermaardheid wist te verwerven! De Boskoopsche kweekers zijn be roemd om hun energie en hun kunde: ook ditmaal lieten zij niet na om daar. van overtuigende bewijzen te geven. Want wie de Tentoonstellingshal, waarin de kleurenpracht wederom het oog verrukt, doorwandelt, wordt ver rast door de enorme hoeveelheid va riëteiten en speeiaal van „noviteiten", die evenzoovele proeven van bekwaam heid zijn, op het zoo moeilijke gebied der bloemen- en plantencultuur. Ondanks de ook voor de kweekers zoo zware tijden, laten zij het hoofd niet hangen: zij gaan met goeden moed voort, het beste ten toon te stellen, waartoe zij bij machte zijn. Dit jaar is de opzet gansch anders dan in 1937, toen den „leek" voor alles onmid dellijk opvielen het fraaie, heuvelachtige boschterrein en de schitterende achter grond, een kasteel met tuin, die zich har monisch bij den bloemenschat aansloten. Volgens het ontwerp van den A. Leb bink te Rotterdam, wordt thans in groote verscheidenheid, waarbij de eenheid toch niet verloren ging, gedemonstreerd, wat met behulp der Boskoopsche producten bereikt kan worden voor de verfraaiing van openbare plantsoenen, stadstuinen, ■perken, muurtuintjes, pergola's enz. Het geheel ls vlak gehouden, het schil derij, dat den achtergrond vormde, is ver vallen, doch deze aanleg doet de bloemen toch wel bij uitstek mooi naar voren ko men. Het is een genot langs de paden en perken te wandelen en telkens blijft men bij een fraai plekje geboeid stilstaan! De liefhebber kan er dan ook zijn hart tan ophalen en hier zijn kennis uitermate verrijken Over het vele, dat te bewonderen valt, zal onze deskundige medewerker u hier nevens nader inlichten. Geen bloemenlief hebber moge zich de gelegenheid laten ontgaan, om deze expositie te bezoeken: van deze weelderige, artistiek-gearran- geerde bloemenpracht te mogen genieten. beteekent op zichzelf reeds een heerlijke afleiding in deze van dreiging zware tij den! Wij hopen, dat deze expositie den kweekers en organisatoren het materieele voordeel mag schenken, dat zij er zich van voorstellen en dat zij zeer van noode heb ben! v - Hedenmorgen vond onder groote be langstelling. o.a. van Zijne Excellentie jhr. mr. dr. H. A. van Karnebeek. commissaris van H. M. de Koningin voor Zuid-Holland, van Zijne Excellentie mr. J. A. N. Patijn, minister van Buitenlandsche Zaken, van diverse gezanten en zaakgelastigden, w.o. die van Duitschland, Argentinië, Finland en Zweden en van vele andere leden van het Eere-comité, de officieele opening plaats in het gebouw „Flora", waarin op nieuw de gezellige en feestelijke drukte heerschte, die den eersten dag van de be roemde Boskoopsche tentoonstellingen steeds kenmerkt. Het welkomstwoord werd gesproken door den voorzitter van het Tentoonstel- lingsbestuur den heer P. C. J. Oosthoek, die de vele autoriteiten, w.o. zich ook bur gemeester mr. G. P Verkerk bevond, har telijk begroette en hun zijn grooten dank betuigde voor de in verschillend opzicht verleende medewerking. Boskoop, aldus spr„ is slechts een dorp met 8000 inwoners, maar hfet neemt toch een heel bijzondere plaats in. in de rij van de Nederlandsche gemeenten: het oog van héél de beschaafde wereld is er op gevestigd! Althans lang voor de autarkie in de mode kwam, hebben de regeerin gen van alle Europeescbe en Ameri- kaansche landen het reeds noodig ge oordeeld hun eigen boomkweekerij-be- drijven te beschermen tegen de meer dere bekwaamheid in het vak, den grooteren ondernemingsgeest van die 8000 Boskoopers. Dit deden ze door tarieven te hef fen die neerkomen op 50 tot 250van de waarde of door algeheele uitslui ting. De Boskoopsche export is door die maatregelen zeer zwaar getroffen maar de energie van de bevolking is daar door niet verkleind, het tegendeel is eer waar. Onafgebroken blijft Boskoop vechten voor zijn voortbestaan en deze tentoon stelling is niet een zoo maar opgekomen idee, maar is een der middelen door Bos koop aangewend om overeinde te blijven. Onze Nederlandsche regeering wéét dat, I cok in allerhoogste kring Ls dit bekend en wij vertrouwen dit jaar wederom een be wijs van belangstelling in den strijd om het bestaan, welken Boskoop te voeren heeft, te mogen ontvangen. Een leder, die deze tentoonstelling be- J zoekt, .moge dan ook met den Indruk naar huls gaan, dat een bedrijf dat zich zoo dapper weert, en zulk een schoonheid weet te scheppen, niet mag ondergaan! Hierop kreeg jhr. mr. dr. H. A. van Kar nebeek het woord. Gaarne zal ik, zeide spr.. aan de uitnoo- diging om deze tentoonstelling te openen gehoor geven. Verleden jaar zou ik ook gaarne deze tentoonstelling hebben ge opend, ware het niet dat. ik toen in het buitenland vertoefde. Het is spr. een genoegen geweest te ver nemen dat de resultaten van de tentoon stelling verleden jaar gunstig zijn ge weest. Wat de thans georganiseerde tentoon stelling betreft, is het verheugend dat de opening zich kan voltrekken in een, al thans voor Boskoop, verbeterende con junctuur. Dit bevestigt hetgeen steeds ge leefd heeft in het diepste der harten van de menschen, die de Boskoopsche bedrij ven schragen. Deze immers zijn nooit ont moedigd geweest. Hier in Boskoop werkt r.iet alleen de werkzaamheid van het le vende geslacht, maar ervaring van eeuwen. Daarom kan er hier, ondanks de onzeker heid van het heden, geloof bestaan in de toekomst van Boskoop. Deze tentoonstelling en dit gebouw zijn een symbool van Boskoop en omgeving, een manifestatie van de plaatselijke taak. Spr. gaf uiting aan de hoop, dat deze tentoonstelling een schrede zal zijn op den weg van den vooruitgang van Boskoop. Aan het einde van zijn rede verklaarde de commissaris der Koningin de tentoon stelling geopend. De aanwezigen zongen hierna staande het Wilhelmus, waarop een rondwande ling gemaakt werd, Algemeen betoonde men zich buitengewoon erkentelijk, voor hetgeen wederom met zooveel zorg en liefde was voorbereid. Later op den morgen werden ook de Baby-rozen dor N.V. „Kersbergen" onder groote belangstelling naar de Nederland sche zwemsters vernoemd, gelijk wij dat gisteren reeds vermeldden. Het gemeentebestuur van Boskoop gaf 's middags ter eere van de vele gasten een lunch in het gebouw „Flora", waar vele autoriteiten aanzaten, en meerdere rede voeringen werden gehouden. cn U gebruikt een Heemaf telefoon! Reis per eleclfische (rein, on U ondervindt hoe betrouwbaar Heemaf moto' ren. zijn. Bezoek de Staatsmijn Hendrik en U ziet den' grootsten mijnventilator ter wereld, met een onverslijt- baren Heemaf S.K.A. motor, die werkt als een ontzag? lijke stofzuiger! Dezelfde motor in het klein zit in een Heemaf stofzuigert Daarmee moet U een demonstratie laten geven! 9495 (Ingez. Med.) TIEN INBRAKEN TE ASSEN OPGEHELDERD. NAAR DE Vertrek Leiden (Station) op werk- en feest dagen 10 minuten ovér elk uur. Op Zon dag 10 minuten over de oneven uren. RETOtUtl' f. 0.80. 9592 (Xngez. Med Twee 17-jarige jongelui waren de daders. In den laatsten tijd ls te Assen een tweetal inbraken gepleegd, die veel over eenkomst met elkaar vertoonden, n.l. bij de filialen van Anton Visser op de Brink en de Gnuio op de Markt. De gemeente-polltie is er thans in ge slaagd een tweetal 17-Jarige jongelui te arresteeren. Het zijn A. B.. die de hoofd dader bleek te zijn en J. W. belden te Assen woonachtig. Beiden hebben een vol ledige bekentenis afgelegd. Naar thans blijkt, zijn verschillende an dere inbraken op dezelfde wijze gepleegd Zoo werd vijfmaal ingebroken aan het adres van den winkelier Joling aan den Ged. Singel, tweemaal bil een winkelier in de Kruisstraat en nog eenmaal bij een anderen winkelier ln die straat. Van deze diefstallen was aanvankelijk geen aangifte gedaan In totaal zijn tien inbraken tot ophel dering gebracht. Bij een gehouden huiszoeking heeft de politie boven ln de hanebalken van de woning van A. B. een bedrag van f. 122 teruggevonden van de f. 160. die bij de Grtmo waren gestolen. VOOR EEN AUTO GEVALLEN. Op den oprit aan de van der Takstraat te Rotterdam ls gisteravond een ernstig ongeluk gebeurd, dat den 14-jarigen D. Stolk. matroos op het opleidingschip, wo nende aan de Aegidhisstraat. het leven heeft gekost. De jongen wilde met zijn fiets tussohep een au'o en een 1 anderen wielrijder doorglippen, toen hij de macht over zijn stuur verloor en viel. Hij kwam (Van onzen deskundigen medewerker). Het was van het bestuur der Boskoop sche Tentoonstellingsvereeniglng een zeer ooede gedachte, om ditmaal eens een prijsvraag uit te schrijven voor het beste ontwerp van een groote tuinbouwtentoon stelling, waarin alle kleinere details tot één groot samenhangend geheel vereenigd móesten worden. Het bestuur heeft ge meend om aan het ingekomen ontwerp van den heer A. Lebbink, Tuinarchitect te Rot terdam, onder het motto „Maja" de voor keur te moeten geven en al dadelijk kun nen wij constateeren, dat hierdoor een goede keuze was gedaan. De aanleg van deze tentoonstelling vormt een groot contrast met de beide voor gaande: hield men zich toen in streng bosch- en landschapstijl, thans is de ont werper van het denkbeeld uitgegaan om het groote publiek te laten zien hoe de Boskoopsche cultures moeten worden ver werkt in Gemeentelijke Plantsoenen, Villa- tuinen, stads voor- en achtertuinen, zoowel als ln muurtuinen. Hij is hierin geslaagd op een wijze, die de eenheid van het groote geheel niet schaadt. Wel is waar is de aanleg zeer verschillend van voorheen, maar ons Inziens is zij veel doelmatiger en krijgt men al dadelijk een zeer goed overzicht van datgene, wat de ontwerper zich had voorgesteld. 0 0 Wij zullen gezamenlijk een wandeling door het tentoonstellinggebouw maken en vinden dan op het front van de hoofdas van het gebouw ten mooie groep „Azalea japoniea", w.o. een zeer groot exemplaar van de bekende A Amo&r Een en ander is keurig afgewerkt met de fijnbladerlge Japansche Acers. Met een Taxishaag als achterbeplanting ziet men een paar buitengewoon mooie in zendingen van de Winterharde Camellia's in diverse kleuren, planten die in den tegenwoordigen tijd in geen enkelen stads tuin mogen ontbreken Links worden deze inzendingen geflan keerd door een combinatie van Azalea mol lis in tientallen fraaie kleuren, en rechts door de bekende, seh tterende Rhododen dron Pink Pearl, met een overgang van Azalea japoniea. Het hierachter liggend gazon is naar be- hooren beplant, zooals men dit in villa- tuinen aantreft met hoekbeplantingen. be slaande uit het meest uitgebreide sortiment blcemheesters. waaronder prachtige, wit b'.ceiende Rhrdo-tendrons co stam en de '-.-cc'.e geel tebsierd* variëteit Canary. De hiertussohen gevoegde Coniferen geven aan he: geheel een zeer goed effect Naast het gazon bevinden wij ons voor j een muurtuin, waarin vele voor dit doel be stemde planten vertegenwoordigd zijn. Wij noemen slechts als de meest bekende de Saxlfraga's, Primula's, Aubrietia's. Arabis en als achterbeplanting de verschillende Bremsoorten met een uitgelezen collectie Japansche dwergconifeertjes. De aanleg der stadstuinen is wel niet groot, maar keurig in orde. Een in rechte lijnen aangelegde tuin toont ons als hoofd motief, een middenvak met helder Oranje kleurige Rosa polyantha met ter weers zijden een border, waarin wij als bizonder gelukkig de combinatie der verschillende gewassen zien aangewend. Viburnum plica- tum en V. Carlesi, zoowel als de bijna zwart bloeiende Magnolia Soulangiana nigra zijn j hier de toonaangevende gewassen, terwijl de achtergrond is opgetrokken door de sier lijke, dubbelbloemige siefkers. Een hiertegenover liggende volkstuin ls in gebogen lijn gehouden en voldoet even goed. Een Solitairplant van Araucaria Araucana op den hoek van het gazon, be- heerscht de geheele beplanting, waaronder in het wild groeiende Orchideeën, zooals het Venusmuiltje. In dit tuintje treft ons mede de mooie combinatie van bladhees ters, zooals Berberis Thunbergil Atropur- purea Jap. Acers en de bontbladerige A. Negundo. Een prettig zitje met een mooi kijkje op rijk bloeiende, donkerroode baby rozen en Jao. Azalea's, maakt met een ach. tergrond van bloeiende Kerstappeltjes, Spiraea's, Syringen en dergelijke, van dit tuintje een ware lusthof. Het Rosarium ls zeer ruim gehouden; een mooi drieledig gazon met een Juiste beplanting, niet te overdadig, waardoor ieder struikje volkomen tot zijn recht komt, terwijl het geheel daartegenover toch weer bijzonder goed uitkomt. Een zeer groot rond middenvak, geheel beplant met de nieuwe, schitterend donker oranje- roode polyantha roos WiUy den Ouden, zoowel stam als struikvorm beheerscht de beide ter weerszijde in de lengte-as liggen de rozen'oorders, waartusschen we op een groot gazon een paar artistieke bloemva zen aantreffen met de mooie diep oranje Paul Crampel, terwijl de borders beplant zijn met de zalmkleurige Perfection. Een pergola, kwistig beplant met witte, rose én oranje polyantharozen sluit dit ge deelte geheel af. Reusachtig ls de borderaanleg over de geheele rechterzijde van het gebouw. Hier hebben diverse inzenders een geheel we ten te vormen, dat inslaat; ongemerkt vloeit de eene inzending in de andere over. De gebogen lijn is hier vas'gehouden, het geen tegenover de rechte lijnen van het middengedeelte bijzonder goed uitkomt. Plotseling staan wij voor een inzending diverse Azalea's, om met een geleidelijken overgang van Goudenregen en bonte Esch- üoorn te worden gebracht naar een kern collectie Rhododendrons en een buitenge woon mooie vaas met Syringa Vulgaris Sensation. Het is werkelijk een sensatie zulke zware trossen met buitengewoon groote nagels te zien! Een tusschenpad brengt ons langs een border, waarin de sneeuwbal hoogtij viert in combinatie met buitengewoon mooi materiaal van Rhodo dendron Pink Pearl en bontbladerige Fun- kia's als onderbeplanting. De stadstuinen vindt men als het ware omzoomd door diverse perkbeplantingen, waarbij het gebruikte materiaal gelukkig gekozen is en waaruit de liefhebbers, die in den tegenwoordigen tijd zelf tuinieren, veel kunnen leeren en een keuze maken. Ook treft men hier een perkje met bloeiende Dwergdahiia's aan in roode, witte en gele kleuren, vrij goed gekweekte plan ten. Al kunnen wij nu juist niet sympathi- seeren met nu reeds bloelende Dahlia's (een herfstartikel itóch vinden wij het een prestatie, deze nu reeds het publiek te laten zien. Een paar zeer mooie Acers op stam. brengen ons verder naar het ver lengde van den border waar het de dub bele roode Meidoorn is die hier den hoofd toon voert, geflankeerd door zware Rhodo dendrons. mooie gekroesdbladerige Ligus ter, goudblonde Coniferen, bloeiende Lau rierkersen en vele andere plantengeslach ten, die alle er toe medewerken ook hier één der mooiste combinaties te vormer,. Het achtergedeelte van de hoofdas is als een stadspark aangelegd met flinke ruime tusschenpaden in gebogen lijnen, waardoor men geneigd wordt van het eene vak naar het andere te worden gevoerd. Wat zijn in deze afdeeling de Viburnum Davldii met inktblauwe bessen overladen bijzonder mooi en wat spreekt hier de bul- tengewone combinatie van Rhododedron, tengewone combinatie van Rhododendron, Azalea mollis, Clematis, Enkianthus, Mag- dwergconifeertjes toch duidelijk tot ons! Hoe opvallend mooi is toch de natuur! Dan moeten wij met eerbied denken aan de organisatoren dezer tentoonstelling en de moeite die de verschillende kweekers gehad hebben en nog hebben om al deze nieuwe en nieuwere hybriden te verkrij gen. Als men dat gedeelte rustig door wandelt, ziet men op den achtergrond een heuvel, volop beplant met bremsoorten, van zuiver wit tot helder geel, met vele daartusschen liggende nuancen en met een ondergrond van lage Berberissen, die aan het geheel een bijzonder cachet geven. m 0 Een groote touffe van Blauwe en Gou den Regen, die hun bloemen als een gor dijn van water neerstorten, beheerscht hier een pracht arrangement, dat den geheelen achterwand in beslag neemt. Hierbij vindt men treurvormen van de Japansche Pru nus Hisakura, grootere exemplaren van Jap. Azalea's, Kersen, Meidoorn, botani sche rozen, Camellia's, Clematissen en vele andere. Rechte in den parkaanleg moet Ieders aandacht getrokken worden door een bij zondere groep heesters, die uit een buiten gewoon groot sortiment goed gangbare soorten bestaat. De liefhebber-tuinier kan hier te kust en te keur zijn aanteekenin- gen maken. Zoo kan men er nu reeds de bloeiende, boomachtige pioenroos aan schouwen, te midden tusschen nog volop bes dragende heesters zooals Aucuba japo niea, Virburnum Davldii, Sklmmia japo niea, Ilex serrata, terwijl de laagbljjvende Berberis stenophylla cocclnea, Daboecia cantabrica, Andromeda glaucophylla en Berberis Darwlnil zoo uitnemend geschikt zijn voor rotsbeplanting met een achter grond van hooger groeiende bloemhees- ters. Diverse varens, zooals de bekervaren, vormen hier een mooien ondergrond. Links wandelt men weer tusschen een schat van bloemen. De Rhododendrons die men hier aantreft zijn buitengewoon forsch ontwikkeld. Ook hier. zooals elders, verscheidene voor de toekomst veel belo vende. nog naamloóze nieuwigheden waar van de doorsnede der bloemen meer dan 15 c.M. bedraagt. Iets bijzonders merkt men op bij de Rhodod. Peter Koster, waar van de bloemen gefimbrieerd zijn. In deze omgeving wordt men getroffen door zware Magnolia's, mooie Azalea rusti- ca, waarvan de variëteit Freya zalmkleu rig, Buron crème, Mécène wit en Phébe geel ls. Ter linkerzijde van het rosarium treft men weer tal van nieuwigheden onder de Azalea jap. aan, echter alle zonder naam. waarvan de toekomst nog zal moeten lee ren, of zij verbeteringen van de zoo vele, reeds bestaande variëteiten zullen zijn. Een kcurcollectie zuiver witte Horten sia's siuit" dat gedeelte bij het rosarium op deftige, waardevolle wijze af, waar een tegenoverstaande inzending donker roode, met vele bloempluimen dragende groep Astilbe Etera en winterharde Rho- do's het hare toe bijdraagt. Vanuit de restauratie heeft men een glo baal overzicht gehouden over de geheele tentoonstelling. Van hieruit ls de aanblik overweldigend, doordat men ln het daar- voorliggend groote gazon alleen een mid denbeplanting heeft aangebracht van zeer lage Hortensia's in diverse kleuren. De hoeken worden geflankeerd door mooie ar tistieke bloemvazen met afgesneden rozen. Ter weerszijden van dit gazon zullen de bezoekers in de gelegenheid worden ge steld kennis te maken met verschillende Tulnbouwartikelen, zooals bemesting, tuin- ornamenten. bestrijdingsmiddelen enz. enz. Zeer interessant Ls hier het product Belvi- tan, een vloeistof om stekken van moeilijk wortelende gewassen bij dit werk behulp zaam te zijn Tal van. interessante foto's worden hierbij gedemonstreerd. vlak voor een bestelauto, bestuurd door J. O., wonende aan de Vlaggemanstraat, te recht. De bestuurder kon een aanrijding niet meer voorkomen. Het rechterwiel ging den knaap over de beenen en het rechter- achterwiel over de borst. Hij liep daarbij Zulke zware inwendige kneuzingen op. dat hli vrijwel op slag .gedood was. MELKBOER VERBALISEER». Hij was niet aangesloten bij een organisatie, welke de consumptie- melkregeling uitvoert. Gisterochtend hebben controleurs van den centralen crisis-controledienst, in samen werking met de Koninklijke maréchausséé op den Haarlemmerweg te Amsterdam een melkboer verballseerd, omdat hij niet was aangesloten bij de door den minister van economische zaken aangewezen organisa ties, welke thans de sedert 3 April jJ. gel dende consumptie-regeling uitvoeren. De consumptiemelk, welke hij vervoerde, is ter plaatse in beslag genomen. BUITENLANDSCH GEMENGD. ZEVEN HUIZEN INGESTORT. Ten gevolge van de aanhoudende regens der laatste dagen zijn zeven hulzen aan den Gouden Hoorn te Stamboel ingestort, Verscheiden personen zijn onder het puin bedolven, Eenige kinderen werden levenloos uit de puinhoopen gehaald. Vange Salts, het nieuwe, sinds kort ont dekte bronzout uit het dorpje Vange in Engeland, is één der krachtigste middelen ter bestrijding van rheuimatische pijnen, jicht en ischias gebleken. Alles wat ge hebt te dóen ls iederen morgen Uw Vange Salts te nemen in een glas water. De werking is eenvoudig en goed, reeds na enkele dagen zult ge vermindering Uwer pijnen consta teeren. De kosten dezer prachtkuur kunnen voor U nimmer een beletsel zijn: f. 0.85 per groot blik, voldoende voor langen tijd. 9529 (Ing-ez. Med.) GEBOREN: Theodorus, zn. van H. J. v. Houten en G. v. Alphen Hendrik, zn. van L. de Vogel en A. Nievaart Anton, zn. van L. de Vogel en A. Nlevaart Jacob, z. van J. Vermeer en H. Westmaas Gerardus. z. van P. v. d. Loo en H. M. Klaverveld Jan Hendrik, z. van J. H. Rui tenbeek en A. S. Stikkelorum Marijke, d van M. L. v. d. Hoek en M. J. Baart Janna Zit- sche, dr. van A. J. Mandersloot en Z. v. d. Wal Johannes Willem, z. van W. F. Langezaal en P. E. Lezwin Cornelia, dr. van P. B. Hei koop en A. v. Veen Isaac, z. van J. dc Fei en E. Lantrok Jan, z. van J. Priem en M. H. v. Gorkum. GEHUWD: H. P. Aniba, jm. en J. M. Tisseur, jd. P. Bi wedn. en J. Dunnebier. wede. F. G. Doesburg Lanooy, jm. en M. Overdijk. jd. C. v. d. Meel jm. en A. M. Neuteboom. jd. OVERLEDEN: A. J. C. Verklei, z. 5 dg. Al met al is hier weder sprake van een zeer belangrijke tentoonstelling, die een bezoek ten volle waard Ls. voornamelijk ook voor hen die zélf tuinieren en bezit ters van kleine stadstuinen. Zij vooral kunnen hier zien op welke wijze iedere plant het beste zal voldoen in combinatie met andere, ten opzichte van de kleuren. De Boschkoopsche kweekers stellen alleen die planten ten toon, die in eiken tuin DE POSTVLUCHTEN. Hedenmorgen om 6 uur vertrok van Schiphol het Indië-vliegtulg „Emoe" met gezagvoerder Abspoel. Aan boord van het vliegtuig bevinden zich 175.890 kg. vracht, 372.502 kg. briefpost. 12.550 kg. pakketpost Geboekt hebben zes passagiers. De ..Ibis" is hedenochtend van het vliegveld Tjililitan vertrokken met medeneming van 271 kilogram post. 5 kilogram pakketpost en 141 kilogram goederen. Eén pasagler maakt de reis Batavia—Amster dam mede. Voor tusschentrajecten zijn achttien passa giers ingeschreven. Wegens plaatsgebrek moest één persoon geweigerd worden. goed tot hun recht komen en laten v;e?. alies wat in ons klimaat niet kan gedijen en daarom voor aanplanting in tuinen geen waarde heeft. 2—3

Leidsch Dagblad | 1938 | | pagina 10