Uit de Omstreken LEIDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Woensdag 13 April 1938 AGENDA LOSSE NUMMERS VAN ONS BLAD BURGERLIJKE STAND VAN LEIDEN HAARLEMMERMEER. Auto-botsing. Gisteren kwamen op den hoek van den Hoofdweg en den Spaarnwouderweg alhier vermoedelijk wegens het niet verleenen van voorrang twee vrachtauto's met elkaar in botsing (de bestelauto van den heer T. uit deze gemeente en een zand- auto uit Haarlem). Beide bestuurders kwa men er wonderlijk goed af doch de auto's werden door den schok gedeeltelijk ver nield. Aanrijding. Gisteren raakte op den Sloterweg een wielrijder, de heer K. uit Amsterdam, door de plotselinge signalen van een passeeren- de auto de macht over het stuur kwijt, met het gevolg, dat hU kwam te vallen en een arm brak. Na voorloopig door een dokter verbonden te zijn, werd hij per auto naar een ziekenhuis gebracht. HILLEGOM. Het uitbreidingsplan gewijzigd. WEERBERICHT. Barometerstand. Gistermiddag 2 uur: 778. Hedenmiddag 2 uur: 773. BINNENLANDSCH WEERBERICHT. Medegedeeld door het Kon. Ned. MeteoroL Instituut te De Bilt. Hoogste barometerstand 778.3 Blacksod. Laagste barometerstand 748.6 Vardoe. Verwachting tot morgenavond 7 uur: Meest matige Noordwestelijke tot Noorde lijke wind. zwaar bewolkt tot betrokken. Wei nig of geen regen, weinig verandering ln tem peratuur. BCITENLANDSCH WEEROVERZICHT. Medegedeeld door het Kon. Ned. MeteoroL Instituut te De Bilt. Het gebied van hoogen luchtdruk over de Britsche eilanden nam verder ln beteekenis af. De kern ligt thans ten Noord-Westen van Ierland op den Oceaan. De depressie, welk» gisteren over Noord-Scandinavle lag. breidde haar invloed ver naar het Zuiden tot ln Po len uit. Hoog in het Noorden passeert een nieuwe depressie. Op de Britsche eilanden en ln Frankrijk blijft de wind zwak en de be wolking licht. AUeen komt plaatselijke ochtend nevel voor. Geheel Scandinavië, Oost-Dultsch- land en Oost-Europa ondervinden den invloed van de depressie ln het Oosten. Er waaien matige tot krachtige Noord-Westelijke winden met betrokken lucht. De neerslag blijft echter van weinig beteekenis. Op de Britsche Eilanden en ln Frankrijk blijft de temperatuur nog onder normaal, overigens ls zij meest boven normaal. Op IJsland bedraagt deze positieve afwijking plaatselijk ruim elf graden. De vorst ls vrijwel geheel uit het waarne mingsgebied verdwenen. WEERSOMSTANDIGHEDEN. HEDENOCHTEND 8 UUR. Parijs: N.. 5 gr. C.. goed weer. Londen: Windstil. 2 gr. C.. onbewolkt Berlijn n.w., krachtig. 7 gr. C.. betrokken. Nice: Windstil, 11 gr. C.. fraai weer. LUCHTTEMPER A TUUR. 9 uur voorm.: 7 gr. C. (45 gr. F.). 12 uur 'smidd.: 9 gr. C. <48 gr. F.). HOOGWATERTIJDEN TE KATWIJK a. ZEE Voor Donderdag. Voorm. te 2 uur 28 min.; nam. te 14 uur 40 m. LICH1 OP VOOR FIETSERS. Woensdag: 7.23 n.m. tot 4.37 v.m. Het politiecorps uitgebreid. De gemeenteraad vergaderde. De heeren t. d Aar, Goemans en Pijnacker waren af wezig. De voorzitter bracht eerst het voorstel tot uitbreiding van het politiecorps met een agent, dat door B en W. schriftelijk was toegelicht, en waarover wij reeds een en ander hebben medegedeeld in behandeling. De heer van Lierop sprak over prinei- pleele bezwaren ten opzichte van den werktijd der politie, hij betreurde dat er 54 uur per week dienst gedaan moet wor den De heer Meskers was er aanvankelijk tegen, doch verklaarde zich nu voor om dat het bloembollenvak veel werk aan de politie bezorgt door oneerlijke hande laren. De heeren van Dam en Loerakker ver klaarden zich voor het voorstel. De heer Spilker liet een ander geluid hooren, hij herinnerde aan de voorstellen onder oud-burgemeester Pont in dezelfde richting, welke voorstellen toen afgestemd werden. De heer Fijma zeide verwonderd te zijn over de eerste sprekers, die nu voor en vroeger tegen uitbreiding der politie wa ren, terwijl de voorstellen toen precies eender voorgedragen werden als nu. Als er uitbreiding komt, zijn er 2 of 3 agenten meer noodig. De voorzitter verdedigde het voorstel en beantwoordde de sprekers, waarna met 9 MAANS- OP- EN ONDERGANG. 13 April: op 17 uur 50; onder 4 uur 16. tegen 3 stemmen besloten ls tot uitbreiding met een agent. Tegenstemmers waren de heeren Paase, Spilker en Fijma. Vervolgens kwam de algeheele herziening van het uitbreidingsplan aan de orde. De voorzitter herinnerde aan het besluit om niet met nieuwe bezwaren te komen. De heer van Dam lichtte zijn bekende schrtftel'jke bezwaren toe en bestreed in hoofdzaak het advies van B. en W. daarop. Het betreft de terreinen achter de Jhr. Mockkade, welke voor bebouwing met ar beiderswoningen te duur zouden zijn door paalfundeerlncen en door bemaling. Waarom is de weg van de Mariastraat ln de richting van Haarlem komen te verval len? Spr. zag daar een natuurlijken groei der gemeente, namelijk in de richting van Haarlem. Bij de Weerlaan en de boerderij van Zljverden wilde spr. bouwen. De voorzitter antwoordde dat bemaling van een terrein niet zoo duur ls. vooral omdat het niet opgehoogd moet worden. De ontwikkeling der gemeente moet con centrisch zijn, aan den buitenkant moet zoo weinig mogelijk gebouwd worden. Bij wijzigingen in het voorgestelde plan voor spelde de voorzitter een langdurig uitstel wegens de administratieve procedure. De heer van Dam repliceerde en noemde het tegenwoordige plan notedop-achtlg. De heer Fijma bestreed den heer van Dam. evenals weth. Klaver. De heer van Zanten was alleen beducht voor duur onderhoud der wegen. Het voorstel van B. en W. om de bezwa ren van Dam af te wijzen, werd aangeno men met 10 stemmen voor en 2 tegen. De bezwaarschrilten van grondeigenaren kwamen hierna ln behandeling, zij betrof fen het terrein bij de van der Endelaan, in het bijzonder een stukje grond van den heer Spiering en bouwen aan de Zandlaan bij Bennebroek. Bij de stemming over het geheele uitbreidingsplan bleken 10 voor en 2 tegen te zijn, namelijk de heeren van Dam en van Lierop. Weth. Vermeer complimenteerde den voorzitter en den directeur van openbare werken. De vergadering is gesloten met een korte geheime zitting. Er was geen rondvraag, ofschoon er wel animo voor bleek te be staan; de voorzitter beriep zich op de usance. KATWIJK AAN DEN RIJN. Staking Bouwvakarbeiders. Door de bouwondernemers Gebr. Teljeur, alhier, wordt aan den Noordwijkerweg een biok burgerwoningen gebouwd. Eergisteren hebben de bouwvakarbeiders wegens een loongeschil het werk neergelegd. Naar wij vernemen wordt door de bouwers getracht om via de Leidsche Arbeidsbeurs ongeor ganiseerde arbeiders in dienst te krijgen. Door de stakers zijn posten uitgezet. Bouwplannen Chr. Jong. Ver. Het gebouw van de C. J. V. aan de Voor straat begint zoo zoetjes aan in een bouw- valllgen toestand te geraken Herstelling kan liet oude gebouw- brengt hooge kosten mede. Tegelijkertijd wil men daarom den lang gekoesterden wensch, het gebouw te vergrooten, eraan verbinden. Tot dit doel is een Bouwcommissie in het leven geroepen, waarin behalve leden der C J V. ook anderen zitting hebben geno men. Het ligt ln de bedoeling om ter be strijding der onkosten binnenkort een ver loting te houden en komend najaar een bazar te organiseeren. De dames uit de bouwcommissie zullen, aangevuld met eenige daartoe uit te noodigen dames het Bazarcomlté vormen. KATWIJK AAN ZEE. De Koningin maakt een wandeling door de duinen. Gistermiddag omstreeks 3 uur kwam de Koningin, vergezeld van een hof dame, per auto ln ons dorp. Zij reed ongeveer tot aan de hoogte van het Zeehospitium en stapte daar uit. Door de duinen wandelde Zij vervolgens naar het Wassenaarsche Slag, waar Haar auto weer gereed stond om weer naar Den Haag terug te rijden. In de duinen heeft de Koningin gesproken met eenige zich daar bevindende Kat- wijkers. Nabil het betonnen huisje, circa 2KM ten Zuiden van onze gemeente rustte HM. ongeveer 10 minuten uit. Het bericht, dat de Koningin i n Katwijk was. ging als een loopend vuurtje rond. doch daar men algemeen veronderstelde, dat Zij een wandeling langs het strand zou maken hebben slechts weinigen Haar gezien. H.M. was vergezeld van een hofdame en een lakei. Zij droeg een bruto costuum en een groenen hoed. Visscherij-examens. Bij de in de Vlsscherljschool alhier ge houden examens voor het certificaat van kermis der internationale bepalingen ter voorkoming van aanvaring op zee en de toepassing er van zijn geslaagd; Jacob de Hollander, R. Nijgh, Huig de Vreugd, Tho mas Heemskerk. Huig Guijt, Jacob Haas noot, Jacob v, d. Plas, allen van hier; en Adr. Ammeraal, Jan van Beelen en Jacob Plug van Noordwij k aan Zee. Allen zijn leerlingen van den heer C. Var- kevisser. Rijksgedelegeerde was kapitein J. H. Götz, lid van de examen-commissie voor stuurlieden te Den Haag. CnR. SCHOOL VOOR L. O. EN M. U. L. O. Jaarvergadering. De Chr. School voor L. O. en M. U. L. O. alhier hield haar jaarvergadering in Casa Cara. De voorzitter, de heer C. van Tonge ren, opende met gebed, na het zingen van I's. 25 vers 1 en voorlezing van Jes. 53. In zijn welkomstwoord gewaagde hij van den grooten zegen, in het verloopen jaar on dervonden, vooral wat de bovenschool be treft, die van 83 leerlingen groeide tot 126 bij het begin van den nieuwen cursus. De school levert thans 23 candidaten voor het Mulo-examen, wat een groot getal ls voor onze plaats. De lagere school ls Iets terug geloopen. tot 231 leerlingen, zoodat een laste leerkracht moest worden ontslagen. Ook waren de candidaten der L. S dit maal ongelukkiger bij de examens dan die van de Mulo. Een en ander werd nog nader gepreciseerd in het jaarverslag van den secretaris, C. J. Lugthart, waarin ook ge noemd werden de ziekteverloven van het personeel, die ditmaal niet bijzonder talrijk waren. Alleen mej. Beek was langdurig ernstig ziek. De samenwerking tusschen de bestuursleden onderling en met de hoof- oen der scholen was zeer aangenaam. Het jaarverslag van den penningmeester, den liter D. Parlevllet, toont aan, dat het be stuur met eenige moeite kan toekomen, doch een quaestle met het Gemeentebe stuur levert een onzekere factor ln de vereenigtogsflnanciën. De balans wijst ln totaal aan f 32.641.15. Zooals uit de uitge breide toelichting door den heer Eikerbout blijkt, hebben de particuliere bijdragen der ouders boven het vastgestelde schoolgeld iets meer dan f. 700.opgebracht. De quaestle met het Gemeentebestuur loopt over de vergoeding der school aan de Mlch. de Ruyterstraat, die zoodanig verbouwd is. dat gesproken wordt van nieuwbouw. De quaestle loont reeds bijna drie jaren en het bestuur stelt voor, de Gemeente een proces aan te doen, om uitbetaling te krijgen van wat het bestuur als recht beschouwt. Na lange discussie wordt deze zaak ln handen van een commissie gesteld, die, samen met het bestuur, naar bevind van zaken zal handelen. Bij de rondvraag kwamen enkele wen- schen naar voren Zoo werd voorgesteld, op de Opleidingsschool reeds ln de vierde klas te beginnen met speciale opleiding van candidaten voor H B S. en Gymnasium, tegen aparte betaling der ouders. Ook werd gevraagd om een toondag van het werk op school, ter verbetering van het contact tusschen personeel en ouders. Beide zaken zullen door bestuur en personeel behandeld worden en ln den vorm van voorstellen ter vergadering gebracht worden. De heer Eikerbout eindigde met dankzegging. OEGSTGEEST. Loop der Bevolking. Gevestigd: W. A. Dekker, verpl.. Endegeest J. de Jonge. O. Rijnzichtweg 25 H. W. Teuwise. Rhijngeesterstraatweg 40 A. A. Peter. geb. Scheer. Zandlaan 13 A. Reedijk en gez.. Emmalaan 31 E. F. G. Hüppeden, geb. Rücker, Oranjelaan 32 D. Verzaal, Sumatra- straat 2 H. Klerk en vr.. Wald. Pyrmontlaan 4 S. C. den Heijer, Valkenburgerw. 10 J. Blansjaar, Leidschestraatweg 11 J. Duk, Leidschestraatweg 11 P. Burgerjon, 11. verpl., Endegeest H. Batenburg, geb. Van der Stok J. Steiner, Wilhelminapark 9 K. Manner, verpl.. Endegeesfc J. Qualm. Duivenvoorde- straat. 35. Vertrokken: N. H. Roelink naar Wassenaar. Prinsenweg 14 J. Borst naar Den Haag, Welsenbruchstraat 163 B. C. Bouman naar Leiden. J. v. Houtkade 34b E. Bindschadel, naar Leiden. Zoeterw. Singel 102 A. Holthuis, naar Deventer. Boedekerstr. 9 D. Wiersma. ass.-bibl. van W. de Zwijgerlaan 19, naar Den Helder. Kanaalweg 9 W. Bonda naar Zeist. Krakelingweg 2 W. Th. van den Broeke en gezin, naar Aalst. N.-B., Goudbergstraat 39 Th. Herzorg, naar Leiden. J. de Wittstr. 2 F. Hulteman naar Duitschland D. v. Delft en gezin naar Canada, Noord-Amerika J. W. C. Lamsvelt en gezin, naar Wassenaar, Storm v. 's-Gravensandeweg 52. Burgerlijke Stand. Geboren: Gerardus Johannes. Z. van C. van Ri)n en W. H S. d'Hane Wilhelmina Maria Johanna Josephina. D. van J. Kramer en W. Dellenaar Dorothea Lambertina Maria Bea trix, D. van W. J. M. Melchers en J. A. M. Duvnstee Adrianus Leonardus, Z. van Th. H. M. Hoekstra en M M. Dobben. Overleden: H. Stil 64 j. (overleden te Leiden). Ondertrouwd: A. C. van Schie 28 j. en S. M. Juffermans "27 J. P. Stronkhorst 30 j. en M. Engelaan 28 j. VOORHOUT. Rijkspostspaarbank. In Maart werd op het kantoor der pos terijen alhier op spaarbankboekjes Inge legd f. 3527.11 en terugbetaald f. 1527.73. Derhalve meer ingelegd dan terugbetaald f. 1999.38. Nederlandsch Jongelingsverbond Sassenheim en Omstreken. In het gebouw der Ohr. School alhier werd een vergadering gehouden van den ring van Jongelingsvereen. „Sassenheim en Omstreken". De voorzitter, de heer G. Verschoor, opende met gebed. Gemeen schappelijk werden eenige liederen gezon gen, waarna de voorz. eenige verzen voor las. waarna hij een welkomstwoord sprak. De secretaris las de notulen, welke werden vastgesteld. De afd. Voorhout vervulde ver volgens de eerste spreekbeurt, bij monde van den heer G. v. d. Bent, die sprak over: „De kruisiging van Jezus". Na de pauze hield de voorzitter, de heer G, Verschoor, een causerie over „Het Ras sen vraagstuk". WARMOND. Alg. vergadering R.K. Volksbond. Onder zeer groote belangstelling hield de afdeeling Warmond van den Ned. R.K. Volksbond een algemeene vergadering in Hotel de Stad Rome. De heer Hogenboom heette de aanwezi gen welkom. De door den secretaris gelezen notulen werden vastgesteld evenals het verslag van de Kringvergadering te Leiden. Uit het door den penningmeester uitge brachte verslag bleek dat de vereenlgtag slechts een klein batig: saldo kan boeken, doch gezien de groote uitgaven van de af deeling Hulp in Nood vragen de financiën dringend versterking. Voorlezing werd gedaan van een aantal ingekomen stukken die voor kennisgeving werden aangenomen. Aan de R.K. Muziek-, Zang- en Tooneel- vereeniging St. Mathias werd f. 10 subsidie gegeven voor het as. concours. Op het verzoek deel te nemen aan de reclamecampagne ten dienste van het Mgr. van Schaikfonds werd goedgunstig be schikt. Medegedeeld werd dat de afd. War mond in 1939 haar 25-jarig bestaan viert. Besloten werd een commissie in het leven te roepen die een feest zal voorbereiden. Ais leden dezer commissie werden aange wezen de heeren F. Walraven, H. Haver kort en P Cornelissen terwijl bovendien 3 bestuursleden in de commissie zitting zul len nemen. ,Js de penslonpriis ook lager, als men hier een week logeert?" .Dat weet ik niet, niemand heeft hier ooit zoo lang gelogeerd!" Besloten jverd de verkiezing van leden van het St. Nicolaas Comité aan te houden tot een volgende vergadering. BIJ de rondvraag informeerde de geeste lijke adviseur naai- de plannen met betrek king tot een op te richten zwemgelegen- held. De voorzitter deelde mede dat de Volksbond zich in verbinding had gesteld met andere in deze gemeente bestaande organisaties en dat men gezamenlijk een adres had gericht aan het gemeente bestuur. Een collecte ten bate van Hulp in Nood bracht f. 23 39 op. WASSENAAR. Vergadering Wassenaar en Omstreken. In het Wapen van Wassenaar hield de tuinbouwvereenlging Wassenaar en Om streken onder voorzitterschap van den heer P. Zegwaard haar maandelijksche ledenvergadering. Met een kort woord heette de voorzitter de aanwezigen welkom. Na het lezen der notulen door den heer van der Zalm, deelde de voorz. mede dat de excursie naar Gent doorgang zal vin den. De heer D. A. de Rooi) hield een iezing over fruitteelt. Na gesproken te hebben over het aan- koopen van vruchtboomen, behandelde spr. het vruchtzetten na den bloei. Een misoogst wordt heel vaak veroor zaakt door gebrek aan een goeden bestui ven Men moet verschillende soorten bij een brengen die gelijktijdig bloeien, waar door kruisbestuiving in de hand wordt gewerkt. Tot juryleden werden benoemd de heeren v. d. Salm. van Zetten en Vertind. Aan den heer Verboog werd een eer sten prijs toegekend Hierna werden door den heer de Rooy enkele vragen over zijn lezing beantwoord. De beide aftredende leden der cursus commissie, de heereh" Laarman en Duiven voorden werden met gToote meerderheid van stemmen herkozen. Besproken werd vervolgens medegebracht materiaal door den heer Verlind. Jaarvergadering Vereeniging 't Dorpshuis. In het Dorpshuls werd de jaarvergade ring gehouden van bovenvermelde veree niging. Door den voorz., den heer Kalff werd de bijeenkomst geopend met epn kort welkomstwoord waarna de notulen wer den vastgesteld. Aan het jaarverslag ontleenen we dat het nogal moeite kost assistenten te vin den. De werkzaamheden hebben het ge heele jaar doorgang gevonden, diverse clubjes en cursussen werden gehouden, terwijl er voor het Engelsch boekhouden groote animo bestond. Ook de bibliotheek mag zich steeds in een groote belangstel ling verheugen. Eenige feesten werden ge geven en met Kerstmis werd een tentoon stelling georganiseerd. De grootste attractie voor de kinderen Ls het ln de zomervacantle gedurende een viertal weken dagelijks te gaan spelen op het landgoed Zuydwyck. Het aantal leden per 31 December be droeg 169 De inkomsten hadden bedragen f. 1958.82 en de uitgaven f. 3010.87 aizoo een groot tekort. Het Dorpshuls wordt gemiddeld per week bezocht door 156 kinderen en 53 vol- w&ssenen Bij acclamatie werden de periodiek af tredende bestuursleden mevr. P. S. H. de Graaf-Haspels en mr. J. Kalff herkozen. ZEVENHOVEN. Installatie. De heer L, M. Stronkhorst, benoemd hoofd der Chr. school aan den Amstel, ls op plechtige wijze geïnstalleerd. Het woord werd o.m. gevoerd door ds. A. v. Griethuljsen, Herv. pred. te Mij drecht en anderen. HEDEN. Den Burcht: Liberale Staatspartij. Spr. dr. p, H. Ritter Jr. 8'/« uur nam. Langestraat 67: Teekententoonstelling Wijk- gebouw Q.H.L. 2tt—5 en 1—9V» uur nam. Nomateg (1ste Binnenvestgr. 21): Bijbellezing M. Heymans. 8 uur nam. Zomerlust: Filmavond Arb.-Ver. voor Lijkver- branding. 8'/< uur nam. Oegstgeest (Pauluskerk)Wijdingsdienst te 8,15 uur nam. Oegstgeest (W. de ZwiJgerkerk)Gem. Gods. 8 uur nam. Donderdag. Evang. Gem.: Spr. ds. du Fossé, 8 uur nam. N.V. Stoom-Zeep-, Eau de Cologne en Par- fumerieënfabriek v.h. Sanders en Co.: Jaar vergadering van aandeelhouders, 3 u. nam. Pieterskerk: Wijdingsavond, Chr. Zangver. „Ex Animo" 81/4 uur nam. Oegstgeest (Irene): Ned. Chr. Vrouwen bond, 8 uur nam. Oegstgeest (Leidsche straatweg 4): Alg. verg. afd. Leiden Centr. Genootschap voor kin- derherstelllngs- en vacantiekoloniés. 8H u. nam. VrUdAr. Jeruël: Spr. ds. Momsma van R'dam. 8 uur. nam. Leger des Heils: Samenkomsten te 10 uur voorm. en 3,30 en 8 uur nam. Zondag. Jeruël: Samenkomsten te 10 uur voorm. en 6,30 uur nam. zijn behalve aan ons Bureau ook verkrijgbaar bij de Firma Ph. BROBBEL, Stationsweg no. 49. Fa. A. H. J. WIJTENBURG. Haarl.straat 2. W. G. I. VERBURG, Heerenstraat no. 2. Fa. A. SOMERWIL Azn„ Hoogewoerd 24. A. M. VAN ZWICHT. Breestraai no. 126. A. VAN EGMOND, Haven 2/4. W. VAN LEEUWEN, lanvossensteeg 19. VERVOOREN. Haarlemmerstraat no. 128. W. P. VAN SAVOYEN, K. Rapenburg 12 A BOEKHANDEL VAN DER VEEN Geversstraat no. 59 Oeqstgeest. ALGEM. LEESBIBLIOTHEEK RIETVELD, Lo. het Postkantoor Leiderdorp en aan de Kiosken. MUSEA. Academisch Historisch Museum: 'sDindagsen 's Vrijdags van 10—121/2 en 2—6 uur. Toegang kosteloos. Stedelijk Museum „De Lakenhal", Oude Sin gel. Geopend ln Januari, November en Decem ber van 10—3 uur ln Februari, Maart, April, Mei en October van 104 uur en in Juni, Juli, Augustus en September van 10—5 uur; op de Zondagen, de Tweede Paasch- en Pink sterdagen, den Hemelvaartsdag en de belde Kerstdagen vanaf 1 uur. Het museum ls ge sloten op den dag waarop Leiden's Ontzet wordt gevierd. Entrée op Zon- en feestdagen bovengenoemd kosteloos, 's Maandags f. 0.25, overige dagen f.0.10. Rijksmuseum van Oudheden, Rapenburg 28. 1 April—1 Oct. 10—5 uur. 1 Oct.—1 Nov. 10—4 uur. 1 Nov.—10 Febr. 10—6 uur. 16 Febr^-1 April 10—4 uur. 's Zondags van 1—3,. 4 of 5 uur. Entrée: 's Maandags f.035; overige dagen f. 0.10. Rijksmuseum v. Nat Hist., v. d. Werffpark, Ingang Raamsteeg: Werkdagen 8.30—12, 130— 5 uur; '«Zaterdags 8.30—12 uur: Kosteloos. R'Jksherbarium, Nonnensteeg 2a: Dagelbki van 9—1230 en 2—530 uur. Kosteloos. Hortus Botanicus: tijdelijk gesloten, NederL Hist Natuurwetenschappelijk Museum (Steenstraat la)Alle werkdagen behalve 's Maandags van 104 uur; 's Zondags 14 uur. Rijksprentenkabinet (Kloksteeg 25): Geopend op werkdagen van 1.30430 uur nam. 's Zon dags gesloten. Kosteloos. Tot 1 Mei tentoonstelling van boekillustraties uit 16de eeuw. Werkdagen 11/2—41/2 uur kosteloos. Rijksmuseum van geologie en mineralogie (Garenmarkt lc): Op werkdagen van 9—12 ea 11/24 uur. Kosteloos. Rijksmuseum voor Volkenkunde (Steenstraat). Geopend alle werkdagen van 10—3 uur (1 Nov. —16 Febr.) van 10—4 uur (16 Febr.—1 April en 1 Oct.—1 Nov.), van 10—5 uur (1 April—1 Oct) Alle Zon- en Feestdagen van 1 uur af. Ge sloten: 3 Oct. en Nieuwjaarsdag. - Maandag f0.25alle overige dagen f.0.10. DIVERSEN: 's Dinsdags, Mare 13: Medisch Opvoedkundig Bureau. 9'/j11 uur voorm. 's Woensdags: Inst v. Praeventleve Genees kunde. Consultatlebur. v. Alcoholisten. 8 u. nam. 'sDonderdags: Inst. voor Praeventleve Ge neeskunde (1ste Binnenvestgr. 22). Inenting tegen diphterie. 3uur 's middags precies. 'sVrijdags: Inst. v. Praeventleve Genees kunde. Consultatiebureau v. Beroepskeuze. 4—5 uur nam. DAGELIJKS. Lakenhal: Leidsche Kunstver. Tentoonstel ling grafiek en plastiek. (Tot 18 April). Van 104, Zondags 14. BIOSCOPEN: Luxor-Theater, Stationsweg: 8 uur nam.: „Verbannen". Woensdag-, Donderdag- en Zaterdagmiddag 2 uur, Zondag van 27 uur doorL voorstelling en 8 uur nam. Trianon-Theater, Breestraat 31. 8 uur nam., Woensdag- en Zaterdagnamiddag 2 uur „Spionnage in de Maginot-linie". Zondag van 2-7 uur doorloopende voorstelling. Lido-Theater, Steenstraat 39: 8.15 uur nam.: „De Goede Aarde". Woensdag- en Zaterdagnam. 230 uur. Zon dag doorL voorstelling 2—7 uur en 8.15 uur. Casino-Theater, Hoogewoerd 49: 8 uur nam- „Broadway-Bill". Zondag van 4 tot 7 en van 8 tot 11 uur. Woensdag en Zaterdagnam. te 21/2 uur. Rex-theater, Haarl.straat: lederen werkdag 2'/4 uur nam. en 8 uur nam.: „De trek naar het Westen". Zondag doorL voorstelling 2-7 en 8 uur nam. De apotheek Hooigracht 48 ls dag en nacht geopend voor leden v. h. ziekenfonds „Tot Hulp der Menschheid", echter van nam. 8 uur tot voorm. 8 uur alleen voor spoedrecepten. De avond-, nacht- en Zondagdienst der apotheken wordt van Zaterdag 9 t/m. Vrijdag 15 April a.s. waargenomen door de apotheken: J. P. M. ten Dijk, Haven 18, tel. 85, A. J. Donk, Doezastraat 31, tel. 1313 en J. Doedens, Wil helminapark 8, Oegstgeest, tel. 274. GEBOREN: Hermanus Cornells Antonis, Z. van W. A. F. A. Plasmeijer en J. Elstgeest, Johanna, D. van J. Schipper en J. Parlevllet. ONDERTROUWD. P. A. de Tombe jm. 30 J. en A. H. v. d. Voort jd. 24 j. P. N. Kriek jm. 36 J. en A. Verbiest jd. 34 j. OVERLEDEN: D. Spek—v. Vliet. Vr. 44 j. M. M. N as veld— Grafe, Vr. 47 J. W.«GuiJt, Dr. 17 j. H. M. Noort—Melder, Vr. 76 J. 2—2

Leidsch Dagblad | 1938 | | pagina 6