Het plebisciet in Duitschland en Oostenrijk Een reusachtig succes voor Hitier In Frankrijk Daladier een regeering gevormd 79sfe Jaargang LEIDSCH DAGBLAD, Maandag 11 April 1938 Derde Blad No. 23940 Meer dan 99 pet. stemt ja Zonder socialisten LUCHTVAART BURGERLIJKE STAND VAN LEIDEN FAILLISSEMENTEN Precies om twaalf uur Zaterdagmiddag Is de „dag van het Groot-Duitsche Rijk" overal in Duitschland. in de steden en dorpen, ingeleid met het hijschen der vlag gen, het luiden der klokken en het loeien der sirenes. Tegelijkertijd werd alle ver keer gedurende twee minuten stilgelegd en buiten lic-t zich slechts het gebrom hooren van de militaire vliegtuigen, die in for matie over stad en land vlogen. In de fa brieken werden de arbeiders bijeengeroe pen voor het aanhooren van korte toe spraken, waarin gewezen werd op de ge schiedkundige beteekenis van den dag van morgen. Na zijn aankomst te Weenen, begaf Hit- Ier zich door de met een juichende me nigte gevulde straten naar het raadhuis, waar burgemeester Neubacher hem be groette met de woorden: „Wil deze stad onder uw beschermende hand nemen. Wil haar opnieuw laten opbloeien voor het land en de volken der aarde". Vervolgens sprak Hitier eenige woorden en bracht aan Weenen de groeten van ge heel Duitschland over. Het eenige dat is en blijven zal, zal het Duitsche volk zijn. aldus Hitler. f De sirenen loeiden en onder het gejuich der menigte betrad rijksminister Goebbels het balcon van het raadhuis, om de vol gende woorden uit te spreken: „Ik procla meer hiermede den dag van het Groot- Duitsche rijk. Htjscht de vlaggen". Vervolgens werden aan Hitier betuigin gen van trouw overgebracht uit de ver schillende gewesten van het Duitsche rijk. Ook kardinaal Innitzer bracht den Fuehrer een bezoek. Hitler's laatste rede. In den namiddag hield Hitier te Weenen ■zijn laatste rede. Hij zeide. dat hij thans voor de derde maal het woord voerde aan den vooravond van een voor het Duitsche Rijk historische volksstemming. In 1933 sprak hij in Koningsbergen, in 1936 in Keulen en thans te Weenen. Hij zeide zich niet tot zijn aanhangers te richten, doch tot hen, die nog terzijde staan. Noch aan dén oorlog, noch aan de vredesverdragen, noch aan den klassestrijd. welke na den wereldoorlog Duitschland in een burgerlijk en in eén proletarisch kamp splitste, waarbij het burgerlijke kamp de verlossing altijd van Genève en het proletarische kamp de redding altijd van Moskou ver wachtte. had Hitier schuld. De wapenstil stand en de vredesverdragen vormden de ernstigste afpersingen welke de wereldge schiedenis kent. Toen groeide bij Hitier de gedachte, welke ook vandaag nog bo venaan zijn programma staat: dat ieder volk zich zelf moet helpen en dat het zich slechts dan kan helpen, als het eensgezind is. De fundamenteele elementen van het volk zijn het bloed, de aarde, de geboorte grond en de persoonlijkheid. Nadat Hitier de moeilijkheden had ge schetst. waarmede hij veertien jaar lang te kampen heeft gehad constateerde hij thans de macht te hebben. Hij verklaarde thans evenmin te zullen capituleeren, als toen hij de macht nog niet had. Als men Duitschland voorhoudt dat het bewapent, dan antwoordt het. dat het dit slechts doet, omdat op het oogenblik slechts dat land zich kan laten gelden, dat sterk is en omdat Hitier wil dat Duitschland zich in de wereld doet gelden. Door de aan sluiting van Oostenrijk aan Duitschland is geen enkel recht geschonden, doch door deze aansluiting is een diep onrecht uit tien weg geruimd. Het Duitsche volk heeft op het oogenblik geen internationalen dic tator meer, Duitschland kan bewijzen, dat het zich op ieder gebied onafhankelijk kan maken. Hitier opperde vervolgens, de onderstel ling, dat iemand hem zou kunnen vragen, waarom hij nu juist te Weenen sprak. Deze vraag, aldus Hitier, kan met vijf antwoor den worden afgedaan. In de eerste plaats is Oostenrijk Duitsch, in de tweede plaats kan Oostenrijk zonder Duitschland niet leven, ten derde wil het Oostenrijksche volk tot Duitschland terugkeeren, in de vierde plaats is Oostenrijk Hitler's vader land en ten vijfde zeide Hitier tot meer in staat te zijn dan Schuschnigg, die meende dat hij Oostenrijk kon leiden. Door mijn leven heb ik bewezen, da* ik meer kan dan deze dwergen, die een land ten gronde geregeerd hebben. Of iemand zich over honderd jaren de namen van mijn voorgangers hier nog zal kunnen herinneren, weet ik niet; mijn naam echter zal als die van den grooten zoon van dit land in de her innering blijven. Hitier gaf daarop als zijn overtuiging te kennen, dat de Voorzienigheid hem bij zijn optreden geleid had. Wij allen, zoo zeide hij, zijn slechts de werktuigen in de hand dezer Voorzienigheid. Toen Schuschnigg op 9 Maart zijn woord schond gevoelde ik dat als een teeken. Wat zich toen in drie dagen heeft afgespeeld, was ook slechts denkbaar als de verwezenlij king van den wil dezer Voorzienigheid. In drie dagen heeft de Heer hen geslagen en mij viel de genade ten deel. op den dag van net verraad mijn land aan het rijk te kun nen verbinden. Zooals gij niet over mij beschaamd be hoeft te zijn, wil ik mij niet over u behoe ven te schamen. Op 13 Maart zijn de grenzen weggeval len en deze groote historische gebeurtenis moet in een plechtig document vastgelegd worden voor de geheele toekomst en ge heel Duitschland moet liet onderteekenen. Wanneer wij er eens niet meer zullen zijn, zullen de komende generaties met trots terugzien op dezen dag. Een rijk is thans ontstaan; het moet sterk zijn, het moet eensgezind zijn, er moet sociale rechtvaar digheid heerschen, het moet trotsch en vrij zijn. Voor dat rijk hebben in het verleden millioenen Duitschers hun bloed geofferd. Het lot heeft ons in staat gesteld zonder lijden dat rijk te vormen. Duitsch volk, sta op, onderteeken het document en houd het vast in uw handen. (Langdurige toejuichingen). Nog Zaterdagavond keerde Hitier naar Berlijn terug. Bijzondere veiligheidsmaatregelen waren getroffen want te Weenen waren op straat strooibiljetten gevonden, waarin dreige menten aan het adres van Hitier werden geuit. Enkele der strooibiljetten waren met rubberstempel gedrukt, doch de anderen waren met looden letters gedrukt. De stemming. Reeds vroeg op den dag weerklonken de fanfares door de met vlaggen versierde steden. Geruimen tijd voor de opening der stsmbureaux om acht uur. stonden groote rijen voor de lokalen om hun stem uit te brengen. Alle bezitters van auto's, welke lid zijn van nationaal-socialistische organisaties, waren gemobiliseerd om zie ken of personen, die niet kunnen loopen naar de stembureaux te vervoeren. De kiezer, die een stembureau binnen trad, kreeg een enveloppe en een stembil*- jet met de bekende vragen. Vervolgens werd hij naar een hokje geleid, dat door een gordijn was afgesloten. Hier vulde hij het stembiljet in, sloot dit in de envelop pe en bood die aan den chef van het stem bureau aan, die de identiteit van den kie zer controleerde, waarop deze de enveloppe in de stembus wierp. Voordat hij tenslotte het lokaal verliet, werd hem een speldje aangeboden met den kop van Hitier en de leus: ..één volk. één rijk. één Fuehrer In vele plaatsen trokken de stemgerech tigden in gesloten kolonnes achter muziek corpsen naar hun stembureau. In het bui tenland wonende Duitschers hebben zich met extra-treinen naar de grens begeven om er hun stem uit te brengen of begaven zich aan boord van in buitenlandsche ha vens liggende schepen, welke opstoomden tot buiten de territoriale zones, waar dan gestemd kon worden. In vele steden had den reeds om elf uur de helft der kiezers hun stem uitgebracht. De aartsbisschop van Weenen, kardinaal Innitzer heeft in een stembureau in de bin nenstad zijn stem uitgebracht. Met opge heven rechterarm trad hij het lokaal bin nen. Nadat hij zijn stemplicht vervuld had, spelde een ..Hitlerjonge" den kardinaal het verkiezingsinsigne op de borst. Wederom met opgeheven rechterarm verliet de kar dinaal het stemlokaal. De uitslag. Gouwleider Bürckel heeft gisteravond den uitslag aan Hitier medegedeeld. Van de 4.287.431 mannen en vrouwen, die in Oostenrijk ter stembus gingen, op een totaal van 4.300.177 stemgerech tigden. kozen 4.270.517 „Ja", 11.263 „Neen", 5651 stemmen waren ongeldig. De 99.75 procent voorstemmers van de geldige stemmen, aldus Bürckel, heb ben verklaard: „Wij zijn Duitschers en behooren voor alle eeuwigheid slechts aan Duitschland en zijn Führer." Als voorloopig eindresultaat van het referendum in het voormalige Duit sche rijk gaf D.N.B. 44.300.601 „ja"- stemmen en 440.141 „neen" stemmen. Dat wil zeggen, dat 99.016,Z, van het aantal opgekomen kiezers, dat een gel dige stem uitbracht, zijn goedkeuring gehecht aan de aaneensluiting met Oostenrijk. Tegen stemde 0.984'/,. Daarna heeft de Fuehrer een korte ra diorede gehouden, waarin hij zeide een groote hoop te hebben gesteld op zijn va derland, doch het resultaat van de volks stemming overtrof nog zijn verwachtingen. Hij was zeer gelukkig over het vertrouwen dat de Duitsch-Oostenrijkers in hem heb ben gesteld: dit uur was het meest trotsche van zijn geheele leven en hij dankte de Oostenrijkers voor dit resultaat. Te Weenen werd een enthousiaste fak keloptocht gehouden. Er wordt drie dagen gevlagd. Naar aanleiding van den uitslag der volksstemming is bepaald, dat in het Groot- Duitsche rijk van heden tot Woensdag al gemeen zal worden gevlagd. Persstemmen. In een commentaar wijst de Times er op, dat afgescheiden van de wijze, waarop zij tot stand werd gebracht, de openbare meening in Engeland nooit iets tegen de vereeniging van Duitschland en Oostenrijk gehad heeft, terwijl deze evenmin ook maar het geringste beletsel voor BritschDuit sche toenaderering is. Het is ongetwijfeld een vergrooting van Duitschland s kracht. Groot-Brittannië vergroot ook zijn kracht aoch het is goed. dat onderhandelingen ge leid worden door de kracht van beide par tijen. De Daily Telegraph schrijft, dat als een instrument voor heft onthullen van het werkelijke standpunt der Oostenrijkers tegenover hun annexatie, de volksstemming even zinloos is als een barometer, welke met de hand in plaats van met kwik werkt. Bij het plebisciet zijn voor het volk feiten verborgen gehouden, die zeer nuttig kun nen zijn bij het vormen van een welover wogen oordeel, zooals het. meeningsverschil tusschen kardinaal Innitzer en het Vati- caan De Daily Herald zegt, dat Hitler's zinspe ling op den „Almachtige, die een wonder verricht heeft", herinneringen oproept aan den keizer, die de grootste exponent van deze ongepastheid was. Hoe meer Duitsch land verandert, hoe meer zij hetzelfde is De News Chronicle schrijft: Van veel grootere beteekenis dan de cijfers van de volksstemming die slechts laten zien. hoe doeltreffend de massaproductie van de openbare meening in de nieuwe provin cie van Duitschland georganiseerd was, was de rede, die Hitler op den vooravond van de verkiezing heeft gehouden, en waar in hij zeide door God geleid te worden. De dictator, die gelooft goddelijke inspiraties te hebben, verliest het contact met de wer kelijkheid. Het zijn de menschen in dezen gemoedstoestand, die steeds weer in de ge schiedenis de gevaarlijkste verstoorders' van den vrede zijn geweest Donnadieu schrijft in de Epoque: Een volk is verdwenen zonder dat wij een vin verroerd hebben. Het evenwicht op het continent is totaal gewijzigd. Indien wij den Duitschen stroom zich nog verder la ten uitbreiden, zal er een dag komen, waarop wij zelf verzwolgen zullen worden. Laten alle volken, die bedreigd worden, zich van het gevaar bewust worden. Laten allen hun krachten aaneensluiten. Het is mis schien niet te laat. In de Petit Parisien schrijft Bourgues: na het plebisciet is het een gebiedende plicht van alle volken, die door de Ger- maansche uitbreiding bedreigd worden, hun eigen krachten tot het uiterste op te voeren en zich aaneen te sluiten. Het zal thans gaan om het welzijn van Europa, dat nog vrij is De Homme Libre (Thouvenini schrijft: Wij dienen in de eerste plaats te begrijpen, dat het beste middel om Hitler in zijn ge vaarlijken opmarsch naar de verovering van Europa te stuiten, is, dat wij in staat zijn te zeggen „en nu is het genoegen dat men in het buitenland weet. dat wij in staat zouden zijn, onze verklaringen met daden te steunen. Rolt. Lloyd DEMPO. wordt 12 April voorin 8 uur van Batavia te R'dam verwacht TJIKEMBANG charter 9 April van R'dam te Hamburg. Silver-Java-Pacific Lijn SALAWATI, 8 April van Pacific Kust te Calcutta. Kon. Ned. Sloomb. Mij. VENUS, Midd. Zee naar Amst.. pass. 8 April 's nachts Gibraltar. ARIADNE, R'dam naar Midd. Zee. pass. 8 April 's nachts Gibraltar. HollandAustralië Lijn - AAGTEKERK, thuis reis. 9 April te Newcastle (N.S.W.). Holland—Britsch-Indië Lijn HOOGKERK, thuisr., 9 April van Madras. Diverse Sloomvaartberichten SCHOKLAND, 9 April van Methil te Antwerpen KELBER- GEN. 9 April van Port Arthur te Antwerpen ARUNDO. 9 April van Barry te Cardiff BEVERWIJK. 9 April van Oran naar R'dam FRIESLAND. 9 April van Kopenhagen n. Stettin GOUWE, R'dam naar Libreville, pass. 7 April Monrovia JONGE ELISA BETH. 8 April van Abcoy naar Tonnay Cha- rente KEILEHAVEN, 8 April van La: Palmas naar Tabou ST. PHILIPSLAND, 9 April van Hamburg op de Tyne. Ajii' .Ik geloof, dat ik me toch nog een krui- wagen aanschaffen moet!" Daladier heeft woord gehouden: Hij heeft gisteren een kabinet gevormd. Ech ter zonder socialisten, die zooals te voor zien was, hun medewerking weigerden. Op den partijraad is Zondagnacht een motie Severac, waarin deelneming aan de regeering geweigerd wordt, aangenomen. Deze motie is echter aangevuld met een motie van Dormoy, waarin vertrouwen wordt uitgesproken in de parlementsfractie ten opzichte van de houding, die deze zal aannemen ten aanzien van de nieuwe re geering. (Waarschijnlijk heeft dit betrek king op de kwestie van steun aan deze nieuwe regeering, hoewel dit woord niet genoemd wordt). Maar Daladier heeft zich niet laten af schrikken en heeft volgend ministerie in elkaar gezet: Eerste minister en minister van lands verdediging Daladier. Vice-voorzitter van den ministerraad en minister voor de coördinatie van de dien sten van den minister-president Chau- temps. Minister van nationale economie Ray mond Patenotre Justitie Paul Reynaud. Binnenlandsche zaken Albert Sarraut. Buitenlandsche zaken Georges Bonnet. Financiën Marchandeau. Openbare werken Frossard. Arbeid Ramadier. Luchtvaart Guy la Chambre. Oorlogsmarine Campinchi. Koloniën Georges Mandel. Nationale opvoeding Jean Zay. Oud-strijders en pensioenen Champetier de Ribes Landbouw Queuille. Handel Gentin. p T T Jules Julien. Koopvaardij Chappedelaine, Volksgezondheid Mare Rucart. Naar Havas verneemt, stelt Daladier zich voor dagelijks een bijeenkomst te houden met Chautemps, Reynaud. Sarraut. Bonnet en Marchandeau als een soort „petit comité" uit den ministerraad. In de regeering hebben das zitting: twaalf radicaal-socialisten, drie leden der republikelnsche unie. een lid van de demo cratische alliantie (Reynaud). een lid dei democratische en onafhankelijk radicale linkerzijde (de Chappedelaine)een lid der groep onafhankelijke republikeinen (Geor ges Mandel) en Champetier de Ribes, die tot geen enkele fractie oehoort. doch lid is van het bestuur der democratische volks partij. Radiorede van Daladier. Gisteravond heeft de nieuwe minister president een rede voor de radio gehouden. Hij zeide: „Ik richt mij vanavond tot alle Franschen als hoofd van de verantwoordelijke regee ring. Ik 'neb de macht niet gezocht; nau welijks enkele maanden geleden heb ik ze niet aanvaard om mij geheel te wijden aan de landsverdediging. Vandaag heb ik zon der aarzelen beantwoord aan het beroep van het staatshoofd. De ernstige moeilijk heden welke zich in ons land ophoopten en cle nog grooter moeilijkheden aan de gren zen, noopten mij ertoe, mijn plicht te vervullen als republikein en Franschman. Uit naam van deze dubbele plicht wend ik mij tot u. Voortgekomen uit een werk zaam volk, waaraan ik besloten ben trouw te blijven, richt ik mij tot u, het Fransche volk. Toen ik u zware offers heb gevraagd voor de landsverdediging, hebt gij hieraan beantwoord. Gij hebt het werk. dat ik in de stilte van het ministerie van landsver dediging heo gedaan, goedgekeurd, doch op het oogenblik gaat de landsverdediging verder dan een plan tot militaire organi satie. Op het oogenblik zijn alle politieke sociale, economische en financieele vraag stukken nauw verbonden aan het vraag stuk der veiligheid, dat zelf verbonden is aan het vraagstuk van het behoud van den vrede. Er bestaan thans geen nauw om schreven vraagstukken meer. er is slechts één probleem: het welzijn van het land in zijn geheel. Hiervan moet men alle lasten aanvaarden en ik vraag u mij in mijn moeilijke taak te helpen, deze is moeilijker en ingewikkelder dan ik ooit op mij heb genomen. Wat wij moeten bewaren, is geen abstractie, doch het beste en meest men- schelijke vaderland. Namens dit bewonde renswaardige Frankrijk richt ik mij tot alle Franschen. Ieder moet denken aan dat, wat hij van zijn land heeft gekregen aan materieele goederen, moreele waarde en vrijheid. Ik zou wenschen. dat vanavond, in iedere Fransche huiskamer, mijn stem de ernst van het oogenblik zou doen beseffen, zon der evenwel pessimisme te wekken. Vooral zou jk een beroep willen doen op de disci pline en den arbeid: dit brengt alle Fran schen de zekerheid, dat ieder ihee kan wer ken in alle broederlijkheid." Vermoedelijk zal het kabinet morgen of Donderdag zich voorstellen aan het par lement met volgend program: 1. Volmachten voor zes maanden. 2. Handhaving van de huidige buiten landsche politiek: geen interventie in Spanje 3. Ontruiming „op menschelijke wijze" van de bezette fabrieken. 4. 5 milliard voorschot van de Bank van Frankrijk voor de onmiddellijke behoeften van de Schatkist. 5. Later een uitgifte van een leening van 15 milliard voor de nationale verdediging, mogelijk gemaakt door de gunstiger pu blieke stemming. 6. Indiening van het wetboek voor de arbeidsconflicten, d.w.z. geheime stem ming vóór of tegen de staking onder de arWiders 7. Het onmiddellijk uit het land zetten van buitenlandsche agitators. Socialisten en communisten beschikken samen over 226 zetels De radicalen en de partijen die zeker het kabinet zullen steu nen. over 207 stemmen. Daladier is dus ■aangewezen op steun van de rechtsche en centrumgroepen, indien socialisten en communisten bepaalde voorstellen afwijzen. Fraaie prestaties van zweefvliegers. Van Teuge naar Eindhoven. En van Ypenburg naar Vlissingen. Gistermiddag is de bekende zweefvlieger Jan Hoekstra, instructeur van het Nederlandsche instituut voor zweefvliegen, er in geslaagd mee zijn zweefvliegtuig de P.H. 63 een oefen- vlucht te volbrengen, waarvan tevoren het doel het vliegveld Welschap bij Eindhoven reeds was vastgesteld. Om twaalf uur 50 was Hoekstra te Teuge bi) Twello (Geld.) door een motorvliegtuig tot een hoogte van 400 meter opgesleept, op welke hoogte hij de verbinding met- het motorvliegtuig verbrak. Rustig steeg het Bussard-zweefvliegtuig profiteerende van de thermiek, die onder de bolle witte wolken, welke langs den blauwen hemel schoven, ruimschoots aanwezig was) tot aanzienlijk grooter hoogte. Spoedig richtte Hoekstra den steven naar het Zuiden. Op wisselende hoogten, nu en dan op 1800 M steeds de gunstigste luchtstroomingen onder de wolken opzoekende, gleed de P.H. 63. voortgestuwd door den noordoostenwind, in de richting van Brabant en later duidelijk in de richting van Eindhoven, waar de bezoekers van het vliegveld Welschap om ongeveer kwart over tvee tot hun groote verbazing een vreemd zweefvliegtuig in de lucht ontwaarden. Om tien minuten voor half drie precies an derhalf uur na het vertrek van Teuge daalde de P.H. 63 vlak voor de hangar. Hoekstra werd door de zweefvliegers met gejuich begroet. Verkleumd van koude boven vroor het vijf graden vertelde Hoekstra van zijn tocht aan zijn Eindhovensche sportvrienden, die enthou siast waren over de prestatie van den instruc teur. Zij waren danig verrast en begroetten den heer Hoekstra als eersten zweefvlieger, die op deze wijze Welschap bereikte. De Eindhovensche aeroclub zal zich binnen kort een motorvliegtuig aanschaffen, wat het mogelijk zal maken, dat voortaan zweefvliegtui gen tot grooter hoogten zullen kunnen worden opgesleept, hetgeen de prestaties ten goede zal komen. Van Ypenburg naar Vlissingen. Niet alleen de heer Hoekstra, doch ook de heer H. van Zanten boekte gisteren een bijzon der resultaat. Te half twaalf werd liy in een Baby Grunau van het vliegveld Ypenburg opgesleept tot 600 meter Het was zijn bedoeling naar het vlieg veld Woensdrecht te vliegen, doch de wind was zoo gunstig, dat hij langs de kust is doorge vlogen naar Vlissingen. een afstand van 85 k.m. Om 13.40 uur daalde hij op het het vliegveld. Deze vlucht is van te meer beteekenis. omdat nog nimmer boven de Zeeuwsche eilanden een lange-afstandsvlucht is gemaatk. De „Duinpieper" gedoopt. Het nieuwe zweefvliegtuig der Leidsche Zweefvlieg Club. Gistermiddag om half drie is onder groote belangstelling het nieuwe zweef vliegtuig PH-77 der Leidsche Zweef vlieg Club (L.Z.V.C.) ..Duinpieper" ge doopt door mej. F. Winterkamp. Onder prachtig zonnig weer heette de voorzitter der L.Z.V.C. de heer J. Jaagman, alle aanwezigen hartelijk welkom en in het 'bijzonder den heer Cuypers voorzitter van den Bond van Nederlandsche Zweef vliegers en de vertegenwoordigers van an dere zweef'Vliegclubs. Nadat de voorzitter der L.Z.V.C. een en ander betreffende de moeilijkheden, die overbrugd moesten worden om een der gelijk nieuw toestel te krijgen, verteld had. noodigde hij mej. Winterkamp uit om de doopplechtigheid te volbrengen Weldra gutste de champagne over den neus van het toestel en werd het doek weggehaald. Aan beide zijden van den romp prijkte met sierlijke letters de naam ..Duinpieper". De voorzitter nam hierna het woord Hij dankte mej. Winterkamp voor het doopen van de .Duinpieper" en bood haar een bouquet bloemen aan Hierna trad de heer Cuypers namens den Bond van Nederlandsche Zweefvlieg Clubs naar voren en zeide os. dat de L Z.V.C dit alles door hard werken en zonder eenige subsidie tot stand had gebracht en dat zij daarmee toont dat ook zij op den goeden weg is om de Nederlandsche zweefvliegerij in goede banen te leiden. Toen nam de heer W. M Brand de con structeur van het toestel het woord en vertelde een en ander over den bouw Hij dankte de leden, die meegeholpen hadden. De heer J. Schrijvers bracht het bestuur dank namens de leden voor hetgeen het in zoo'n korten tüd bereikt heeft Hiermede was de plechtigheid afgeloopen Helaas kon door den zeer sterken wind het voorvliezen van de Duinpieper niet door gaan. zoodat er besloten werd om 2en Paaschdag bij gunstig weer een demon stratie te geven GEBOREN: Jansje, d. van J. A. Visser en J. Hannaarl. ONDERTROUWD: N. Wassenaar, jm. en J. S. Vylbrief. wed.; J. H. Pardon, jm. 29 jaar en E. P. Robbers, jd. 36 jaar; J. Scholting. jm. 28 jaar en A. S. Veen, jd. 28 jaar; C. Vijlbrief. jm. 23 jaar en H. M. J. Teleng, jd. 19 jaar; H. Brandt, wedn. 30 j°ar en J. van Tongeren, gesch. 22 jaar; H. Taffijn. jm. 25 jaar en M. H. van Nierop. jd. 24 jaar; J. Maas. jm. 36 jaar en G. den Hollander, jd. 27 jaar; J. Landesbergen. jm. 22 jaar en M. C. Bleiji. jd. 20 jaar; J. L. van Rooij, jm. 27 jaar en M. de Vrind, jd. 25 jaar: A. Lopes Caröozo. jm. 28 jaar en M. T. Neuteboom, jd. 28 jaar. OVERLEDEN: H. Stil. man. 64 jaar; J. Vermeulen, wedn. 82 jaar. Uitgesproken: M. Mak. smid. Koudel:'.k a d. Rijn. F.c -Jl v. Mr. C. J. v. d. Wyck. Cur. Mr. E. J. M. H £ol- sius. Leiden. In de week van 4 t m. 9 April werden in Nederland 65 faillissementen uitgesproken.

Leidsch Dagblad | 1938 | | pagina 9