Het kabinet Daladier LEFD5CH DAGBLAD - Tweede Blad Maandag 11 April 1938 bodegraven. boskoop. hazerswoude. koudekerk aan den rijn. leiderdorp. leimuiden. nieuwkoop. nieuwveen. Gratis ou de-wetering. ter aar. waddinxveen. zoetermeer. ALPHEN. Feestavond van den Kon. Ncd. Midden standsbond. De afd. Alphen aan den Rijn van den Kon Ned. Middenstandsbond, hield haar propaganda-feestavond in Hotel De Ver gulde Wagen. De heer G. J. van der Kolk sprak als voorz. van de prop-feestcommissie het welkom. Deze avond ls bedoeld als een, waardoor de onderlinge band verstevigd wordt, aldus spreker. De voorz. de heer W. B. Kroon zette uit een dat het voor den Middenstander niet voldoende is in zijn vakvereeniging georga niseerd te zijn en dat het een plicht is te vens lid te zijn van een Stands-organisatie. Ook wees hij op de verkeerde opvatting die cr onder een deel der Middenstanders leeft, dat de Mlddenstandsvereeniglng een Win- keliersvereeniging ls. Spr. zette uiteen, dat alle ambachts patroons lid behooren te zijn van de Standsvereeniging, ln het bijzonder van den Kon. Ned. Middenstandsbond. Tenslotte dankte spr. de feestcommissie yoor haar werk. Het verdere gedeelte van dezen avond ,-erd uitstekend verzorgd door het gezel schap Doeke uit Kampen met zang, goo chelen enz. De heer Van der Kolk dankte het gezel schap Stuurop, waarna me). Stuurop bloe men werden aangeboden. Deze zoo goed geslaagde feestavond werd hierna door hem gesloten. Burgerlijke Stand. Geboren: Dirk z. van Gellius Vochteloo en Wilntje Heijns: Maria Jacoba d. van Gljsbcrtus Cornells van Wijk en Maria Gargaretha Ros bergen; Johannes z. van Pieter Domburg en Antje de Vries; Geslna d. van Teunls van der Linden en Claslna Tulnenburg; Klara Louisa Maria d. van Jacobus Goedhart en Maria Johanna van der Tol. Overleden: Cornells Geertulda van Zegl, 18 Jaren, overleden te Lelden; Cornells den Uijl. 7 dagen, overleden te Lelden: Aaltje Vis, 59 jar. echtgenoote van IJsbrand Tulnenburg. Loop der bevolking. Gevestigd: Cornells van der Pouw. zonder be roep. Nesse 7: Wllhelmlna J. de Hetj, van Gen- derenstr. 26; Wilhelm P. de Graauw en gezin, Ltndenhovenstraat 51; Hendrik van Zwleten. Rhenanlalaan 17: Hendrlcus W. van Tceffelen, Pr. Hendrikstraat 19: Wilhelmus P Bruines, Pr. Hendrikstraat 21 rd; Arle Breedljk. Hoorn 22; Johannes Hoogeveen Gnephoek 62. Vertrokken naar: Waddlnxveen, Bod. Straat weg 79. Adrlana de Raadt; Beverwijk. Baanstr. 81. Nlcolaas van der Woensel: Lisse, Heerenweg 204. Petrus Th. Seysener; Katwyk. 2e Com mandeurlaan 34. Wilhelmus Masmeyers; Lelden Breestraat 84. Petronella G. v. d. Berg: Oss, Oljenscheweg 10 c. Albertus C. Overweter. Voor de vacature van controleur bij de «teunverleening buitendienst hebben zich niet minder dan 70 gegadigden aan gemeld. De autobestuurder C. v. S. uit Gouda reed tengevolge van uitwijken, gistermor gen tegen het pand van het sigarenmaga- zyn van de fa. K. v. d. L., waarbij de deu ren van het huis en de auto werden be schadigd. Een klein meisje, dat ln de auto zat, werd aan het hoofd gewond en door dr. H verbanden. Wijlen mej. C. A. v. Nood alhier heeft aan de Solo-zending van de Ger. Kerken van Zuid-Holland f. 500 gelegateerd. De afd. Alphen der L.TS. vergaderde ln de St. Josephzaal. Uitgenoodigd waren tevens de leden van de afdeelmgen der omliggende plaatsen, zoodat voor deze bijeenkomst veel belangstelling bestand, waaraan mede zeker niet vreemd was het optreden van het 2e Kamerlid, den heer M. P. v. d. Weijden uit Zevenhoven, die een bespreking hield over tal van zeer actueele vraagstukken betreffende den land. en tuinbouw, terwijl hij tevens de nieuwe pachtwet behandelde. Vele vragen stellers werden door den heer v. d. Weijden beantwoord. Bij de te Den Haag en Haarlem ge houden examens stenografie en machine- tchrijven slaagden oa voor stenografie (130 lettergr. per min.) mej. F. Voskuilen; voor snelheldsdlploma ..typen" mej. C. Bergshoeff en voor practijkdiploma „typen" mej. L. v. Vliet, allen opgeleid aan de in richting van den heer G. Klok alhier. Hoewel de officieele opening eerst later zal plaats hebben, heeft men het deze week gereedgekomen nieuwe Jongenspavil joen ln de Martha-Stichting-lnrichting voor onverzorgde kinderen, reeds in gebruik genomen. De opbrengst van de zendingsbusjes over het le kwartaal der N.H. Kerk be draagt f, 105.20Vi. Als kweekeling met acte aan de Mulo- school met den bijbel afd. L.O. is benoemd de heer Elkerbout uit Leiden. Voor de afd. van den Ned. Chr. Vrouwen bond trad alhier op, zendeling van Hasselt, die sprak over „De zendirugsarbeld vroeger en nu op Nieuw Guinea". Het diploma 4 J. cursus van de Chr. Lagere Landbouwschool kon worden uitge reikt aan A. van Gaaien, H. Kranenburg. J. N. v. d. Akker, C. Paul en P. D. de Brum alhier; J. v. Dorp. Hazerswoude; C. v. Baren Zevenhoven, C. v. Donk Bodegraven en J. Splinter te Nieuwveen. Van de 3e naar de 4e kl. werden bevorderd 15 leerlingen; van de 2e naar de 3e kl. 27 en van de le naar de 2e kl. 27 leerlingen. Voor de nieuwe klas, aanvangende 2 Mei, gaven zich inmiddels reeds 22 leerlingen op. De Evangelisatiecommissie van de Ge- ref. kerk hield in een der lokalen van de (kerk aan de Raadhuisstraat haar jaarver gadering onder leiding van ds. J. H. A. Bosch. Uit het Jaarverslag van den secre taris, den heer W. Noomen bleek, dat het werk veel belangstelling ontmoet, zoodat er alleffiins reden is het werk nog meer uit te breiden. De heer K. Salverda gaf een toelichting op de begrooting en deed een beroep om alle krachten in te spannen om JïtJSort if00r genoemde uitbreiding weg h I Dwarswaard hield een eraa' over „De invloed van den gcloofsie G°^S koninkrijk °p ons persoonlijk DE VUFJAARLIJKSOHE JUBILEERT. Receptie op 25 April. AJ?ril za.^ 40 laar geleden zijn l"ierdenkinYereenlei5s vÜfiaarlijksche HÏeftn ya* de troonsbestijging van officieel zooals dez? vereeniging fcele^enihiirt weï gericht Het was ter Reie0enheid van die kroning zelf. dat een aantal heeren het plan opvatte de feest viering die toen stond gehouden te wor den. om de 5 jaar te herhalen met een optocht. Als zoodanig stond dan ook het doel reglementair beschreven, maar de practyk heeft ervan gemaakt, dat 3 maal n.l. in 1903. 1908 en 1913 op de voorgeschre ven wijze Inderdaad een optocht is gehou den. vooral die van 1913 was bijzonder mooi. Later kwam de viering van den ver jaardag van H.M. meer op den voorgrond. In de oorlogsjaren kreeg de vereeniging een periode van inzinking, die eigenlijk duurde tot 1922 toen de kracht toenam en in 1923 samein met de inmiddels opgerichte Chr. Oranlevereeniging weer tot een feest leidde Later werd nog herhaalde malen feest gevierd, nu eens in samenwerking, dan weer afzonderlijk, dan eenvoudig, weer grootscher. maar steeds actief. Vooral de laatste jaren, na het zilveren feest, kan men spreken van groote activiteit. Sinds 1936 is de vereeniging in openbare feeste lijkheden niet meer afzonderlijk opgetre den. maar werkt zij samen met de Ohr. Oranje vereeniging in het permanente Oranje-Comité, dat door de beide besturen gevormd wordt. Op den stichting6dag. Maandag 25 April as. hoopt het bestuur te recipieeren in hotel van Haaften Het zal dan zeker niet aan belangstelling ont breken! Burgerlijke Stand. Geboren: Gerritje Marrigje, D. van M. van Briemen en P. Zekveld Leendert Cornells, Z. van J. Lok en J. Verbree. Overleden: Jan Mufjs, echtgenoote van M. J. van Dorp 64 j. Loop der bevolking. Gevestigd: J. van Wijk, Noordzijde 28 C. de Groot. Spoorstraat 17 M. van Brienen, Noordzijde Fr. Mak. monteur. Beursstraat 6 J. van Leeuwen, Buitenkerk 74 J. C. de Jong, Rijnkade 27. Vertrokken: A. Mak, Utrecht, Leidscheweg la A. M. Amesz, Gouda, Nieuwe Park 4a M. G. Regter, Katwijk. Duinoord 19 DD A. Langerak. Hekendorp, Prinsendijk 15 C. v. d. Sluis. Zevenhoven, No. 175 J. J. M. Raab, Arnhem, Rijnkade 102 H. J. v. d. Louw en gezin. Zwammerdam, Brugstraat 22 D. Ver boom, naar Rietveld No. 130a Gerrit Ver boom en gezin, Waarder, Voordijk 114. Opnieuw politieke intriges. Burgerlijke Stand. Geboren: Jan Leendert, z. van C. v. Groos en J. C. A. Pfaff Marry Annie, d. van P. de Wit en C. S. J. Fussel Catharina. d. van J. v. Veen en M. v. d. Vliet Jannetje Allda, d. van A. J. BakhulJzen en W. Kersbergen. Ondertrouwd: C. v. Pruissen en P. D. v. Kla veren. Overleden: J. J. A. v. d. Beu, echtgenoote van H. de Graaf, 64 J. Ged. Syiten keuren uitbreidingsplan goed. Bij het gemeentebestuur alhier is van Ged. Staten de goedkeuring binnengeko men op het eenigen tijd geleden ingedien de uitbreidingsplan. Zoo als het plan door den Raad is aangenomen en zooals het ook destijds is gepubliceerd, is het thans definitief vastgesteld. De AJR Prop. Club vergaderde onder leiding van haar voorzitter, den heer C. Bogaards, waarbij de heer Ph. de Gelder sprak over het Bellamy-stelsel. Na een be spreking werden door den heer K Matze beschouwingen over de binnen- en buiten- landsche politiek geleverd. Na sluiting ging de heer De Gelder voor in dankgebed. De netto opbrengst van de verkoop dagen voor de Chr. School op het dorp be draagt f. 550. Burgerlijke Stand. Overleden: Simon Maurits, 76 jaar. Getrouwd: Hermanus Johannes ter Rahe, 33 jaar en Johanna Bes, 25 jaar. De heer S. van Tol verloor 8 jaar geleden zijn gouden trouwring. Tha/ns is dezen bij het spitten in zijn tuin door zijn zoon teruggevonden Burgerlijke Stand. Ondertrouwd: B. C. de Heij 29 J. te Haarlem mermeer en P. J. Verheugd 23 j. Th. A. HeiJdra 23 j. en P. J. van der Meer 26 J. te Ter-Aar. Geboren: Cornelia Pietje, D. van B. van Wie- ringen en L. K. van der Willik Anthonius Franciscus, Z. van R. J. Broekhulzen en Th. M. van der Meer. Loop der bevolking. Ingekomen: Van Aalsmeer, A. G. Sandifort, gehuwd met W. F. van Andel. Vertrokken: Naar Zevenhoven, No. 44, J. C. de Groot, landarbeider. De Emma'bloemcollecte heeft alhier opgebracht f.75. Burgerlijke Stand. Geboren: Emerensia, d. van J. Klerks en E. Kas. Getrouwd: C. C. Voorspuij, 20 jaar, won. te Gouda en S. Sannes, 22 jaar. Ondertrouwd: L. W. van Wijngaarden. 35 jaar en A. H. M. van den Bosch, 26 jaar, won. te Rijswijk. Alhier werden voor rekening van het R.K. Kerkbestuur 47 kerkschapen ver kocht, welke opbrachten ruim f. 21.per stuk. De inkoop was geweest- f. 14.— per stuk, terwijl er vier waren doodgegaan. GEMEENTERAAD. Een woningbouwkwestie - De steunregeling tot 1 Juni verlengd Afscheid van den heer Plomp. De raad vergaderde. Besloten werd ook in onze gemeente voor 1 cent per inwoner en per jaar bij te dragen aan de Ver. „Voor en nazorg van krankzinnigen". De voorzitter las een uitvoerig schrijven van den heer H. Jonker over de verbouwing van diens woon, en winkelhuls ln den zomer van 1937 Deze schrijft daarin moei lijkheden te hebben ondervonden van den gemeente-opzichter en van B. en W De verbouwing werd door B. en W s'opgezet Hij moest een geheel ander plan uitvoe- Onze Parijsche correspondent schrijft: Daladier heeft er de voorkeur aan ge geven te onderhandelen, voordat hij han delde en boven alles het einde van het buitengewoon socialistisch congres, dat Zaterdagavond tot Zondagmorgen vijf uur beraadslaagde, afgewacht. Hij heeft zich opnieuw gewend tot de partijen en de on derpartijtjes en de politieke groepjes en de slotsom ls, dat de nieuwe regeering we derom afhankelijk ls van een zeker aantal fracties met eng-begrensde programma's en niet steunt op den eendrachtlgen volks wil. Eén ding ls slechts zonneklaar komen vast te staan: het Volksfront is voor het oogenblik van de baan Men bad na de laatste rumoerige debatten tusschen den leider der socialistische partij en de radi cale woordvoerders ln den Senaat, na de meer dan koele ontvangst ook van Blum's projecten door de radicale Kamerfractie en na de afwijzende houding der socialisten jegens Ohautemps, toen deze volmachten aanvroeg om den financieelen toestand te saneeren, kunnen verwachten, dat voorloo- pig de radicale partij wel genezen zou zijn van samenwerking met de socialisten. Toch heeft Daladier de verzoenende hand uitge stoken en wel zeer rijk was de gave, die hij tegelijk hiermede aanbood: niet minder dan vijf ministerportefeuilles, waaronder die van Buitenlandsche Zaken voor Blum persoonlijk. Dit aanbod werd we durven wel te zeggen: gelukkig, want wie weet hoeveel ellende Blum Frankrijk en de we reld bezorgd zou hebben, indien hij zijn intrek op de Quaie d'Orsay had genomen door het socialistisch congres als te ge ring verworpen en zelfs werd ten slotte een motie aangenomen, waarin zeer zeker ge sproken wordt van steun, maar met zulke beperkende bepalingen en zoo geheel en al volgens den luim van het oogenblik, dat men de socialistische fractie eerder het nieuwe kabinet vijandig gestemd kan noe men. Wie daaraan nog twijfelen mocht had goed gedaan gistermiddag eens tusschen Bastille en Place de la Nation te wandelen, waar socialisten en communisten zgn. voor de interventie in Spanje manifesteerden, maar praktisch tegen het nieuw gevormde kabinet. Een laatste wraakneming van Dormoy, afgetreden socialistisch minister van Binnenlandsche Zaken, daar deze. toen hij nog belast was met de afdoening der loopende zaken, geweigerd heeft een door de politieprefectuur in overleg met Dala dier uitgevaardigd verbod van deze uiterst ongepaste manlfestie te bekrachtigen! Steeds nog bezorgd, niettegenstaande de weigering tot deelname aan het ministerie, het contact met de socialistische partij niet geheel te verliezen, heeft Daladier zijn mi nisterie eenigszins naar rechts georiënteerd door opname van verschillende vooraan staande figuren uit het llnksche centrum en met name van Paul Raynaud, Bonnet en Mandel, krachtige figuren, die ook in een nationaal kabinet op hun plaats zou den zijn. Het ls dus zeer goed mogelijk, dat Daladier ock verder nog naar rechts de stemmen zal winnen, die hij de linkerzijde verliest, doch geheel en al zal dit afhangen van het programma, dat hij aan de Ka mers zal voorleggen. Voor zoover Daladier zich hierover heeft uitgelaten komen hier op punten voor, die de rechterzijde in even groote mate bekoren zullen als zij den te genstand van de linkerzijde zullen opwek ken en op de eerste plaats noemen wij dan onderhandelingen met Italië, die de erken ning van Elhiopië's verovering insluiten en op sociaal gebied onmiddelijke onruiming der bezette fabrieken, wat weliswaar zonder geweld zou moeten geschieden, maar ook zonder zwakheid, terwijl op financieel gebied noch tot wisselcontrole, noch tot in flatie, noch tot heffing op het kapitaal zal worden overgegaan. Om dit te verwezen lijken zou Daladier beperkte volmachten aanvragen en op slot van zaken komt alles hierop neer: zullen de socialisten niet even goed aan Daladier weigeren, wat zij aan Chautemps geweigerd hebben en wat de Senaat hen niet wilde toestaan en zullen ln dit geval de partijen van rechts en uiterst rechts genoegzaam vertrouwen heb ben in de nieuwe «regeering om een tegen wicht te vormen tegen de socialistische en natuurlijk de communistische oppositie? Helaas, geeft de samenstelling van het ka binet op zich zelf geen voldoende waarborg, dat dit geschieden zal en het bestaan van het ministerie-Daladler zal dus weer af hankelijk zijn van veel parlementair gekijf en politieke intrigues, een kwaad, waaraan het regime dreigt ten onder te gaan. (Nadruk verboden). Ongevallenverzekering voor onze abonné's. ren dan gedacht was. hetgeen hem veel geld heeft gekost. De heer Jonker voelt zich gekrenkt in zijn rechtsgevoel als burger, waarom hii verzoekt om f. 600 schadevergoeding. B. en W. hebben geant woord. dat het plan was een geringe ver bouwing te doen uitvoeren. Van zulk een geringe verbouwing was evenwel geen sprake, hetgeen de heer Jonker later toe gaf; hii bekende ook nalatig te zijn ge weest wat de bouwverordening betreft De gemeente-opzichter heeft toen de wijziging belangloos berekend, deze zou op f. 300 komen, zijnde de kosten om het rieten dak door1 een pannen dak te vervangen. De heer Jonker zal zelf de kosten moeten dragen van zijn handelswijze. De raad keurde dit schrijven van B. en W. goed; op het adres van den heer Jonker werd dus afwijzend bcsclrijct Besloten werd de aanstelling eener schoonmaakster en dergelijke functies voortaan volgens arbeidscontract te doen. plaats vinden. Verleden Jaar werd de steunregeling per 1 Mei stopgezet, thans vroeg de heer Spring in 't Veld den raad om deze regeling eerst op 1 Juni stop te zetten. Met 43 stemmen alsdus besloten. De voorzitter las hierop een schrijven voor van den heer W. Plomp, die wegens vertrek uit de gemeente bedankt als raads lid en dankte voor de aangename samen werking in den raad. De voorzitter sprak hierop den heer Plomp hartelijk toe. Het bericht van zijn vertrek had spr. getroifen. Twee jaar heeft hij met den heer Plomp samen mogen werken ln den raad en de burgemeester noemde het een voorrecht met hem te hebben mogen omgaan: al was er verschil van meening, toch was de ver standhouding steeds goed. Ook betreurde spr. het vertrek van de echtgenoote van den heer Plomp, die vele jaren het ambt van verloskundige op nauwgezette wijze heeft vervuld: zil had bij de Inwoners een goeden naam Spr. hoopte, dat God nog vele jaren, ook in ziin nieuwe woonplaats nabij mag zijn en de heer Plomp's cfp- volger een even waardige plaats mag in nemen De heer Plomp dankte hiervoor hartelijk en dankte voor de aangename sa menwerking. Ook de heer Vreeken sprak den heer Plomp toe en roemde diens ern stige studie van de gemeentezaken. De heer Spring in t Veld dankte den heer PL voor zijn medegevoel met de arbeiders en dankte hem namens hen hartelijk. Weth. Joha sloot de rij van sprekers, waarna de heer Plomp allen dankte. Hierna sluiting Bij mej. J. L. alhier zijn thans twee prachtige Azal ia-plan ten te zien die door haar zelf gekweekt zijn. De eene draagt meer dan 125 bloemen en de andere ruim tachtig. Burgerlijke Stand. Geboren: Aloysius, Z. van S. J. Hoogervorst en G. M. Pieterse Petrus Gerardus, Z. van L. de Jong en A. H. Kempen. Overleden: Petrus Gerardus de Jong, 2 d. Gehuwd: Marlnus Molenaar 33 J. en Wille- mina Niesing 32 j. Ondertrouwd: L. H. Sassen 24 J. en A. den Haan 22 J. Th. A. Hijdra 23 J. en P. J. van der Meer 26 j. Loop der Bevolking. Vertrokken: B. H. Heyns naar Stroe M. C. M. Portgens naar Nootdorp C. A. J. Aker boom naar Groningen J. van Vliet naar Nieuwveen J. M. de Groot naar Alphen aan den Rijn W. Niesing naar Sassenheim. De Werkverschaffing. De Ringsloot van den Nieuwkoopschen Polder wordt in werkverschaffing uitgebag gerd. welk werk ongeveer 8 weken zal du ren. Hieraan vindt een dozijn werkloozen productie ven arbeid. Bij de werkverschaf fing te Nieuwkoop zijn uit deze gemeente 6 personen geplaatst. „Ik dank u zeer voor de mooie porte feuille: ik zal uw hoed een deuk geven, dat mijn collega aan den volgenden hoek kan zien dat u al bij mü in behandeling züt ge weest!" Hierbij brengen wij onder de aandacht van onze abonné's, die niet Jonger dan 16 jaar en niet ouder zijn dan 64 jaar, dat zij zich wederom tegen ongevallen kunnen verzekeren en wel tot 30 April 1939. De verzekering, die wij bij de N.V. Ver zekeringsbank der Oude Haagsche van 1836 te 's-Gravenhage hebben afgesloten, luidt wat het bedrag der uitkeeringen betreft o.a. als volgt: a. ƒ500.— Ingeval van overlijden binnen een maand na den dag, waarop het ongeluk voorkwam. b. „400.— bij verlies van beide oogen, beide handen, belde voeten, of één hand en één voet, of één hand en één oog, of één oog en één voet te zamen. binnen 360 dagen na het ongeluk. Voorts wanneer het ongeluk onge neeslijke verstandsverbijstering tengevolge heeft, die de uit oefening van het beroep of het bedrijf onmogelijk maakt. c. „200.— bij verlies van één hand, één voet of één oog, binnen 360 dagen na het ongeluk. d. 100.— bij verlies van één duim of beide duimen of van één wijs vinger of beide wijsvingers. e. 50,bij breuk van een been of arm. f. 15.bij verlies van eiken anderen vinger, binnen 360 dagen na het ongeluk. De volslagen onbruikbaarheid van éên der hlervermelde lichaamsdeelen wordt met verlies gelijk gesteld; zoo ook staat ten opzichte van het oog, blindheid met verlies gelijk. Bij verlies of volslagen onbruikbaarheid van meer dan één vinger van dezelfde hand, kan het gezamenlijk bedrag der uit keeringen voor alle verminkte (of volslagen onbruikbaar geworden) vingers niet meer bedragen dan voor het verlies lof vol slagen onbruikbaarheid) der hand ls vast gesteld. Een schadevergoeding voor overlijden en verminking of verstandsverbijstering tegelijk, wordt niet uitgekeerd. Alle bekomen verwondingen, hierboven niet genoemd, geven geen recht op uit- keering. Iedere abormé kan zich gratis laten in schrijven voor deze verzekering, waarna hem of haar een Inschrijvingsformulier over handigd wordt, hetwelk zoowel voor de(n) ingeschrevene als voor ons, als bewijs geldt, dat die abonné verzekerd ls en wel op de voorwaarden als op het inschrijvingsformu lier vermeld. Daartoe moet men zich persoonlijk aan ons bureau opgeven, terwijl onze abonné's in de omgeving zich tot onze respectieve lijke agenten kunnen wenden. Postabonné's kunnen schriftelijk hun wensch aan ons kenbaar maken. Zij, die reeds gedurende het afgeloopen jaar verzekerd waren en dus in het bezit zijn van een inschrijvingsformulier, kunnen den geldigheidsduur van dit inschrijvings formulier aan ons bureau laten verlengen tot 30 April 1939. Men verznime dit niet, daar onze abonné's die in het bezit zijD van niet verlengde inschrijvingsformulieren, even als natuurlijk zij, die geen inschrijvings formulieren bezitten, geen enkele aan spraak kannen doen gelden, wanneer hun een ongeval mocht overkomen. N.B. Inschrijvingskosten zijn thans niet meer verschuldigd. DE DIRECTIE. Een meevaller. De heer v. V. te Korteraar geraakte het vorige jaar met baggeren zijn pontemonnaie kwijt, waarin o.m. een bankbiljet van f. 10.— Ondanks alle moeite die men zich gaf, slaagde niemand er in (het voorwerp uit de sloot op te visschen. Thans heeft de eige naar zijn portemonnaie teruggevonden in een baggerstaal. die kortgeleden op het land gedeponeerd was. Voor het grooten- deels vergane bankbiljet verstrekte de Ned. Bank een nieuw exemplaar. In onze gemeente is heden de prijs van Voor het verrichten van seizoenwerk- volle zoete melk verlaagd en gebracht van zaanvheden in Dudtedhland heeft zich tot n op i0 cent de liter; karnemelk en goor- dusver een drietal jongelui aangemeld. nat zijn van 6 op 5 cent de liter gebracht. Gevonden een ketting, vermoedelijk van takel afkomstig. Inlichtingen 'bij de politie te Langeraar. De heeren C. Verheul en J. van Til burg. werden door den B. V. L. tot scherp schutters bevorderd. De veehouder D. C. Schouten alhier verwierf met een vetgemest slachtpaard op de veetentoonstelling te Zaandam een eer sten en den kampioensprijs en op de vee tentoonstelling te Amsterdam den eersten prijs A. Burgerlijke Stand. Geboren: Johannes z. van A. Bont en N. Swart; Theodorus Gerardus z. van G. Vlasveld en M. M. van Vliet; Winifred Constance Louise d. van J. L. le Rutte en H. van Kem pen: Cornells Izak z. van C. v. d. Velden en J. Dompeling. Overleden: Lena Clasina Gelderblom. 8 jaar. Ondertrouwd: A. Hofman en B. v. d. Hoe ven; J. P. Vaal en M. G. S. van Rooselaar. Gehuwd: G. Anker en C. Visser; W. Slin gerland en M. Visser. De uitslag van den laatst gehouden schietwedstrijd van den B.V.L. alhier luidt als volgt: 1. H. C. Kooijman met 98 pt; 2. J. Möhlc 96 pt; 3. C. Kroon 95 pt; 4. C. Broer 95 pt; 5. Adr. de Jong 94 pt; 6. A. Noteboom 94 pt; 7. M. Jaspers 94 pt; 8. H. Jansen 93 pt; 9. C. J. van Os 93 pt; 10. A. Wagensveld1 93 pt; 11. C. Verheul 93 pt; 12. C. J. Jaspers 90 pt; 13. C. Borg 89 punten. Aan het postkantoor alhier werd ge durende Maart 1.1. ingelegd f.8515 85 en te rugbetaald f. 6222.81. Het laatste door dat kantoor uitgegeven boekje draagt het num mer 4395. BurgerUjke Stand. Bevallen: Van een zoon H. J. Groenheyde geb. van der Vooren: Van een dochter M. Kühl- man geb. Oosterom. Ondertrouwd: J. Weening. 26 jaar en A. C. Pronk. 19 jaar. Overleden; A. Vis, 53 jaar, man van M. M. Slootweg. Loop der Bevolking. Gevestigd: L. M. van Dyk van Den Raag; M. J. den Hollander van Hlllegersberg. Vertrokken: B. M. Perzyn naar Leldschen- dam; H. van Leeuwen naar Den Haag. De afd. van de Hanze afd. Zoeter- meer vergaderde onder leiding van haar voorzitter, den heer A. J. M. v. Well in hotel Veelenturf. De voorzitter verwelkomde speciaal den heer J. Bakker, dir. van het Hanzebureau die sprak over de Vestigingswet. De secr. de heer J. van Diemen las hierna de notulen, die werden vastgesteld. Ingekomen was een schrijven van den RK. Volksbond waarin verzocht wordt ge zamenlijk een spreker te laten komen waarna werd besloten hierop gunstig te beschikken. Besloten werd dit voorjaar een speldjes dag te houden ten behoeve van Samtos. waarna de rondvraag volgde. Door de Mefapro te Utrecht alhier is voor een talrijk publiek in het Gym nastieklokaal een propagandafilm ver toond ten doel hebbende de Nederl. Merk artikelen naar voren te brengen In ver band hiermede werd vertoond de film „Zonder Masker" waarin duidelijk ge toond werd wat de naam van een artikel zeggen wil. omdat de naam de kwaliteit waarborgt Vervolgens werd een industrie- film vertoond van vele bekende producten. 3—2

Leidsch Dagblad | 1938 | | pagina 7