lEIOSCH DAGBLAD - Tweede Blad Maandag 11 April 1938 VISSCHERIJ BERICHTEN Gemeenteraad van Leiden NAGEKOMEN BERICHTEN DAGBLADRECLAME Uit de Omstreken AGENDA Uit de Rijnstreek VISCHPRIJZEN. IJMUIDEN. 11 April. Tarbot f. 1,40—1.04 p. Kg.; Tong f. 1.34—1.04 ld.; HeUbot f. 1.34—1.06 id.; Griet X 45—20 p. 50 Kg.; Middelschol t. 30 ld.; Zetschol f. 45— 38 id.; Kleinschol f. 36—10 id.; Schar 9—6; Tongschar f. 48—20 id.; Poontjes f. 8—3.70 id Middel schelvisch f. 21 id.; Kleinmiddel schel- visch f. 1917 id.; Kleine schelvisch f.2013 id.; Groote gul f. 15.50—11.50 id.: KI. gul f. 13 —7 ld.; Wijting f. 11—4.10 ld.; Makreel f. 12— 8.50 id.; Kabeljauw f. 50—28 p. 125 Kg.; Vleet f. 4 70—2.30 p. st.: Leng f. 2.10—1.10 id.; Kool- viach f. 1—0.35 id. Visch uit de Witte Zee: Jumbo's f. 6.504.10; Gr. schelvisch f. 86.30; Middel schelvisch f. 8.106; Kleinmiddel schelvisch f. 7.506.20; KI. schelvisch f. 97.50; Gr. gul f. 7.206.40; KI. gul f. 7.50—5.90. alles p. 50 Kg.; Kabeljauw f. 22—17 p. 125 Kg. Aan den afslag 10 trawlers: IJM 31 met f. 7610; IJM 95 met f. 2560. IJM 89 met f.2260; IJM 94 met f. 2230; RO 15 met f. 3270; IJM 26 met f. 4860; IJM 44 met f. 3050; IJM 73 met f.2950; IJM 29 met f. 1450; IJM 70 met f. 1160. 38 motorloggers: KW 60 met f. 1120; KW. 16 met f.540; KW 65 met f.610; KW 18 met f.230; KW 23 met f 430: KW 24 met f.570. KW 39 met f.580; SCH 225 met f.350; KW 75 met f.330: KW 175 met f.480; KW 162 met f.380; KW 101 met f. 540; KW 34 met f. 400 KW 48 met f 490: KW 86 met f.750: KW 169 met f.490; KW 166 met f. 520; KW 3 met f.630; KW 4 met f.510; KW 153 met f.470: KW 46 met f.450; KW 105 met f.480 KW 52 met f.410; KW 110 met f. 530; KW 22 met f. 610; KW 158 met f. 570: KW 173 met. f.580; KW. 104 met f.610: KW 3C met f. 420; KW 130 met f. 530; KW 70 met f. 210; KW 108 met f.410: KW 178 met f.580; KW 177 met f.630: KW 154 met f.560; KW 155 met f 330: KW 29 met f.520; KW 107 met f.370; KW 114 met f. 480. DE „JAVA" VERKOCHT. Wij vernemen dat door verkoop de motor trawler ..Java", toebehoorende aan de N.V. Visscherij-Mij. „Insulinde" te Katwijk a. Zee, zal overgaan aan een in oprichting zijnde ree- derij. terwijl de hulpstoomlogger VL 43 van de N.V. Van Toor's Visscherij-Mij. te Vlaardingen, door de N.V. „Insulinde" ir. exploitatie zal worden gebracht. Cf one enlreer op het krachtigste reclame-middel WEERBERICHT. Barometerstand. BINNENLAND SCH WEERBERICHT. Medegedeeld door het Kon. Ned. MeteoroL Instituut te De Bilt. Hoogste barometerstand 782,7 te Croydon. Laagste barometerstand 757,0 te Isafjord. Verwachting tot morgenavond 7 uur: Zwakke tot matige wind uit Noordelijke richtingen. Ge deeltelijk bewolkt. Waarschijnlijk droog weer. Iets zachter des nachts. Overdag zelfde tempe ratuur. BUITENLANDSCH WEEKOVERZICHT. Medegedeeld door het Kon. Ned. MeteoroL Instituut te De Bilt. Het gebied van hoogen luchtdruk over de Britsche eilanden nam nog aanzienlijk in be- teekenis toe. De kern lag hedenmorgen over Zuid-Oost Engeland. Het breidde zich voorts aanzienlijk naar het Oosten uit. In het Noord westen van het waarnemingsgebied bleef de luchtdruk laag. Op de Britsche eilanden waaien zwakke winden uit uiteenloopende richtingen met licht bewolkte lucht. In Scandinavië is de wind krachtig uit het Westen, met meest zware bewolking en sneeuw in het Noorden. In Duitschland en onze omgeving overheerschen matige Noord-Westelijke winden met zware bewolking, doch geen neerslag van beteekenis. In Frankrijk is de wind meest Noord-Oost en de bewolking licht. Op IJsland is de tempera tuur aanzienlijk boven normaal, plaatselijk ruim 12 graden. Ook in West-Schotland en in vrijwel geheel Scandinavië is de temperatuur boven normaal, overigens op de Britsche eilanden en op vrijwel het geheele vasteland van West- Europa is zij vrij belangrijk onder normaal. In Noord-Scandinavië. Midden-Engeland en Mid den-Europa was de temperatuur hedenmorgen onder het vriespunt. WEERSOMSTANDIGHEDEN. HEDENOCHTEND 8 UUR. Parijs: N.N.O.. 2 gr. C., mooi. Londen: Windstil, —1 gr. C.. mooi, lichte ochtendnevel. Berlijn: N.W., 3 gr., zw. bewolkt. Nice: N.N.W., 8 gr. C., fraai. LUCHTTEMPERATUUR. 0 uur voorm.: 5% gr. C. (42 gr. F.). 12 uur 'smidd.: 8^^ gr. C. (47 gr. F.). HOOGWATERTIJDEN TE KATWIJK a. ZEE Voor Dinsdag. Voorm. te 1 uur; nam. te 13 u. 14 min. LICHT OP VOOR FIETSERS. Maandag: 7.20 n.m. tot 4.41 v.m. MAANS- OP- EN ONDERGANG 11 April op: 15 u. 21; onder: 3 u. 32. (Zitting van hedenmiddag.) Voorzitter: de burgemeester, nu. A. v. d. Sande Bakhuyzen. Na goedkeuring der no tulen doet de voorzitter mededeellng van ven reeks Ingekomen Stukken, w.o. mis sives van Ged Staten, houdende goedkeu ring van raadsbesluiten. AGENDA. lo Benoeming van een lid van de Com missie van Fabricage (wegens ontslagaan vrage van den heer D van der Kwaak). Benoemd wordt de heer Wilbrink. 2o Benoeming van een lid van de Com missie voor den Markt- en Havendienst i wegens ontslagaanvrage van den heer J. A van der Reijden). Benoemd wordt de heer Wilbrink. 3o Benoeming van een lid van de Com missie voor de Stedelijke Fabrieken van Gas en Electricitelt i wegens ontslagaan vrage van den heer M H. de Reede). Benoemd wordt de heer Wilbrink. 4o. Benoeming van een voorzitter en vier leden van de Commissie van Toezicht op de Arbeidsbeurs. (58) De heer SNEL is verbaasd, dat B. en W. nu pas komen met het voorstel deze com missie in te stellen. Dat had toch reeds veel eerder gekund. Niet de organisaties hebben z.i. getraineerd doch de samen stelling der verordening. Was rekening ge houden met de plaatselijke toestanden, dan had best een bevredigende regeling tot de mogelijkheid behoort volgens art. 13 der wet Nu is de regeling z.i. niet volkomen bevredigend en sor. hoopt, dat als de com missie steeds uitbreiding van het leden- lal vraagt 3 in Dlaats van 2 vertegen woordigers der werknemers dit verzoek zal worden ingewilligd. Wethouder VAN STRALEN verwijst naar de stukken, hoe deze zaak zoo lang heeft geduurd, tengevolge van de wenschen der vakorganisaties, die ieder een vertegen woordiger wilden. Hetgeen echter niet mo gelijk was volgens de vastgestelde verorde ning Zou men uitbreiding willen, dan zou de commissie z.i. zeker te groot worden, maar laat de commissie dat zelf eerst eens bezien. Tot voorzitter wordt gekozen wethouder van Stralen, tot leden de heeren J. He ringa, B J. Huurman Jr. J. Poelijoe en H. van Cittert. 5o. Benoeming van drie leden van de Commissie van Toezicht op de Bewaar scholen. (59) Benoemd worden de heeren A. Bernard, H. Kuipers en dr. S. A. Nieuwzwaag. 6o. Benoeming van een onderwijzeres in de lichamelijke oefening bij het openbaar lager onderwijs (60) De heer GROENEVELD meent, dat op de wijze als hier gehandeld is. de raad feite lijk voor een voldongen feit wordt gesteld ZJ. zijn er hier in Leiden ook wel geschikte krachten. Laat men daarmede meer reke ning houden, ook omdat elders eigen inge zetenen de voorkeur hebben. Verzetten zal spr. zich echter in dit geval niet. Benoemd wordt mej. N. H. Mak. 7o. Benoeming van vier schoolartsen. (61) Benoemd worden mej. dr. c. Hovens Greve en de heeren W. J. E. M. Simons, A. J. B. Poortman en H. P. Veldhuyzen. 8o. Benoeming van een ambtenaar van den Burgerlijken Stand, bestemd om den ambtenaar, belast met alle aan den ambte naar van den Burgerlijken Stand opge dragen werkzaamheden, te vervangen. (62) Benoemd wordt de heer J. Wolters. 9o Praeadvies op het verzoek van J. M. Bakker om ontslag als onderwijzer aan de Jongensschool voor u. 1. o. (63) Conform besloten. lOo. Praeadvies op het verzoek van mejuffrouw A. E. Driesens om ontslag als onderwijzeres bij het openbaar vervolg onderwijs voor meisjes. (64) Conform besloten. llo. Voorstel Inzake het verhuren van het pakhuis aan de Burgsteeg No. 6 aan H. J. W. Peeters en H. Stol, te Leiden (65) Conform besloten. 12o. Voorstel inzake het verhuren van het winkelhuis Nieuwe Rijn No. 21 aan N. van Loef, te Leiden. (66) Conform besloten. 13o. Voorstel tot het wijzigen van het ïaadsbesluit van 10 Februari 1936, inzake het verhuren van het perceel Haarlemmer straat No. 165a aan W. F. Kanbier, te Leiden. (67) De heer GOSLINGA vraagt eenige nadere inlichtingen. De prijs van f. 200 lijkt hem te laag, nog niet eens de huur van een arbei derswoning. Is het dan niet beter maar af te breken, ook voor verfraaiing der Haarl - straat. De heer COSTER zegt, dat het pakhuizen zijn. al worden ze voor winkel gebruikt. De heer WILBRINK wijst er op. dat slechts 1/4 van de gemeente is en daarvoor ls f. 200 zeker ruim voldoende. Van afbraak kan geen sprake zijn, waar de gemeente slechts eige naar is van 1/4 gedeelte. Wethouder SPLINTER onderschrijft den heer Wilbrink nog wijzend op kosten, die anders gemaakt zouden moeten worden. De heer GOSLINGA zegt geen mond te hebben opengedaan, als dat in de stukken had gestaan. Conform wordt dan besloten. 14o. Voorstel Inzake het overnemen In eigendom bij de gemeente van verschillen de voor straat bestemde strooken grond. (68) Conform besloten. 15o. Voorstel tot het verkoopen van eenige perceeien bouwterrein aan de Houtlaan. kadastraal bekend gemeente Lelden, Sectie P Nis 1040 (ged 1041 (ged.) en 2229 (ged.) aan Gebr. F. J. A. en C. G. van Beukering, te Leiden. (69) Conform besloten. (De zitting duurt voort). BUITENLAND. VRIENDSCHAPSVERDRAG TUSSCHEN EGYPTE EN TURKIJE. De Turksche en Egyptische ministens van buitenlandsche zaken hebben vanmorgen om II uur te Cairo de ratificatie-oorkonden van het vriendschapsverdrag tus6chen bei de landen uitgewisseld. NELEKLANDSCHE AFGEVAARDIGDEN NAAR BERLIJN. Bij Kon. Besluit zijn benoemd tot afge vaardigden van de Nederlandsche regee ring bij het van 25 tot en met 29 Juli a.s. te Berlijn te houden internationaal congres voor technisch onderwijs: ir. G. Hofstede, inspecteur-generaal van het nij verheidsonderwijs. chef van de afdeeling nijverheidsonderwijs van het departement van onderwijs, kunsten en wetenschappen en lid van den raad van administratie van het internationaal bureau voor technisch onderwijs, te Parijs, en W. H. Cool, inspec teur van het nijverheidsonderwijs, belden te 's-Gravenhage. Hei bezoek aan de Bloemenvelden. Nog geen echte „Bollenzondag". Hoewel er gisteren vooral des mid dags reeds velen op uit zijn getrokken om te genieten van de bloemenvelden, kon nog niet van een ouderwetschen Bollen- Zondag gesproken worden. Daarvoor was het, ondanks de meermalen heerlijk schij nende zon, toch te koud, te winderig en te guur. In hoofdzaak bepaalde het bezoek zich tot automobilisten en motorrijders, die zich aan een tochtje waagden en met slin gers omhangen naar huls terugkeerden. Ook doet de saneering ln het bloembollen- bedrijf haar Invloed gelden, waardoor mede het bezoek minder schijnt te worden. De velden zijn dan ook op sommige plaatsen aanmerkelijk gedund, al is er veel overge bleven. dat de moeite eener bezichtiging ten volle loont. In de dorpen, Waar het verkeer door nauwe straten geleid moet worden, heerschte nog de grootste drukte. Gemeen tepolitie. geassisteerd door Rijksveldwach ters zorgde voor een goede regeling. Ook de diverse rondvaarten met de trekschuit 0 a.. evenals verleden jaar georgani seerd door V.V.V. te Hillegom, hadden het vrij druk. Ook op deze wijze kan van de fleurige en kleurige bloemenvelden veel genoten worden! Vcor hen, die er deze week op uit willen trekken, zij gemeld, dat de bloemenvelden thans, vooral wat de hyacinthen betreft, op hun mooist zijn. Het hoogtepunt voor de tulpenvelden valt op de Paaschdagen en daarna. Dan wordt eerst de groote stroom bewonderaars verwacht, indien het weer tenminste meewerkt AALSMEER. In de belde Ned. Herv. Kerken alhier zijn in totaal 31 nieuwe lidmaten bevestigd, terwijl in de Doopsgezinde Kerk 11 nieuwe leden door den doop zijn toegetreden tot die gemeente. De bazar ten bate van Aalsmeer's Harmonie" ls goed gesaagd. Het bezoek was zeer druk. KATWIJK AAN ZEE. Tot voorzitter van de Ohr. Zangver. „Hallelujah" is benoemd de heer D. Ver loop. in de plaats van den heer B. de Kort, die had bedankt. NOORDWIJK. Installatie Eere-comité voor het as. Tulpenfeest. Zaterdagmiddag is door den burgemees ter te zijnen huize geïnstalleerd het eere comité voor het as. Tulpenfeest. De burgemeester sprak waardeerende woorden over het vele en bijzondere werk van het Bloemencomité. Na afloop werd een thee aangeboden. NOORDWIJKERHOUT. Met toestemming van B en W zullen op 2en Paaschdag, een 20-tal Jongedames speldjes verkoopen. ten bate van den as autotocht voor ouden van dagen. Het comité hoopt ruim 200 ouden van dagen een feestdag te kunnen bezorgen. NOORDWIJK AAN Z£E. Zaterdagmiddag had onder groote be langstelling een oefening plaats van de reddingsboot. Alles is buitengewoon naar wensch gegaan. OEGSTGEEST. Opening Clubhuis Ned. Padvindstersgilde. Op een van de aan den Hofdijk gelegen uitgestrekte gronden van de gemeente had Zaterdagmiddag een bijzondere plechtig heid plaats. De afd. Oegstgeest van het Ned. Pad vindstersgilde heeft daarvan een gedeelte in huur verkregen, waarop sedert kort een houten clubhuis is gebouwd. Hoewel dit reeds eenige weken als zoodanig heeft dienst gedaan, had Zaterdagmiddag onder veel belangstelling de officleele Ingebruik neming plaats. Wij merkten o.a. op: mej. Snijder van Wissenkerke, ass. district-commlssaresse van het Ned. Padvindstersgilde. het be stuur van de Oegstgegester Satrya's en vele ouders. Eerst werd op het oelenterrein de vlag- genparade gehouden waarbij het padvind- sterslled werd gezongen. Daarbij boden de Oegstgeester Satrya's als bewijs van mede leven een prachtige vaas met bloemen aan. Mevr. James sprak in het clubhuis een hartelijk welkomstwoord en deelde mede dat de burgemeester bericht van verhinde ring had gezonden. Zij dankte burgemees ter van Gerrevink hartelijk voor de ver leende medewerking bij het totstandko men van dit clubhuls. Zij schetste het wedervaren van de ver- eenlging als dat van een zeilscheepje dat zee heeft gekozen, den stormwind door stond en thans in veilige haven is aan geland Nadat zij een ernstige beschouwing over de waarde van het Padvindstersgilde gege ven had. dankte mej. Thierry als leidster van de afd. Oegstgeest namens alle leden het bestuur voor het tot stand komen van dit clubhuls. De leden gaven tenslotte eenige voorstel lingen en oefeningen op het buitenterrein, hetgeen groote belangstelling trok. De plechtigheid werd besloten met het daarbij behoorende vlaggenceremonleel. VOORSCHOTEN. Bijeenkomst E.H.B.O. In het gymnastieklokaal achter het Raadhuis heeft de afd. van de Ned. Ver. EFIBO. haar jaarvergadering gehouden. Na opening bracht de secretaris, de heer Joh. G. Bouw het jaarverslag uit. waarin de wederwaardigheden van het afgeloopen iaar duidelijk werden uiteengezet. Hieruit bleek dat de leden niet alleen voor straat ongevallen. maar ook voor het vervoer van enkele ernstige zieken hadden zorgedragen. De penningmeester, de heer Jac P Smit. besprak de financiën. Blijkbaar waren aan de kas nogal offers gevraagd, want het saldo was in vergelijking met het vorige jaar. een flink gedeelte lager. Nadat de commlsie van controle verslag had uitgebracht over het beheer en haar waardeering had uitgesproken, voor de wijze waarop de administratie was gevoerd, werd den heer Jac. P. Smit algeheele décharge verleend voor zlln beheer Op voorstel van het bestuur werd besloten tot het instellen van een commissie van advies waarin zitting zullen hebben plaatselijk gevestigde en nog te vestigen artsen (medici). Bepaald werd dat de voorzitter, dr. H. de Boer, als voorzitter zal aanblijven. Wegens vertrek naar Wassenaar vond het bestuur dit blijkbaar thans noodlg. Tot bestuursleden werden herkozen de heeren Jac P Smit. J. M. Kösschell en mevr M Sikkerman-Nip Tot afgevaardig de naar de vergadering van het hoofd bestuur werd aangewezen de heer J. Over- dutn. Bh de rondvraag werd o.m besproken het beleggen van het saldo op de Boeren leenbank. in plaats van op de Rijkspost spaarbank aangezien de rente van de Boerenleenbank 2 'h bedraagt dus lager is dan bij het rijk. werd dit van bestuurszijde ontraden. Verder maakte de chef-leider, dr M v. d. Stoel, een nieuw schema bekend van de Indeeling voor den estafette-dienst b!1 ongevallen Tot slot deelde het bestuur mede dat getracht zal-worden een voetbalwedsrijd te doen houden ten bate vagt de kas der afdeeling waarvan nog nadere mededee- llngen zullen worden versteekt. Aan alle leden werd een kokertje jodlumtlnctuur uitgereikt dat door een bevriende relatie welwillend was aange boden. Chr. Hist. Jongerengroep. Onder leiding van den voorzitter, den heer A. Fortgens, hield de Chr. Hlst. Jon gerengroep een druk bezochte vergadering. Na het gezamenlijk zingen van Gez. 4 vs. 1 opende de voorzitter. Als spreker trad op de heer W Kijne van Hillegom, die sprak over „De toekomst van Europa" en onze plaats ln het politieke leven van Nederland. Hij besprak den toestand van Europa in staatkundig, economisch en godsdienstig opzicht en zette uiteen dat wij dankbaar mogen zijn, ln Nederland te wonen, hoewel ook hier verschillende problemen om een oplossing vragen. Ten slotte wekte spr. de jongeren op te strijden voor de CH. beginselen. Het bul- tenlandsch politiek overzicht werd verzorgd door mej. J. van Os. terwijl de dames G. Jansen, B van Manen en M Dek voor mu zikale afwisseling zorgden. Zes personen traden als lid tot de groep toe. De heer Kijne sloot, na het zingen van Gez. 58 vs. 7, met dankgebed. Gevonden: Een knipmes een porte- motnnaie met een biljet van iOOO kronen. Inlichtingen b. d. politie op werkdagen des v.m. tusschen 910 uur. WASSENAAR. Jaarvergadering W.I.K. De Gymnastiekvereeniging W.I.K. hield ln het Wapen van Wassenaar haar jaarver, gadering Nadat staande het clublied was gezongen opande de voorzitter, de heer van der Mast en memoreerde de onlangs gehou. den uitvoering ter gelegenheid van het 10-j. bestaan aan welke uitvoering een bijzonder karakter werd gegeven. Hij dankte allen die daaraan hun beste krachten hebben gegeven, zoowel voor als achter de scher men. Na het voorlezen der notulen door de secretaris Langerak, kwam het jaarverslag van den penningmeester ter tafel. De In komsten hadden bedragen f. 1850.517,. de uitgaven f, 1725.61, zoodat een batig slot kon worden geboekt van f 124.907:. Den penningmeester werd voor het nauwkeurig gevoerde beheer dank gebracht. Uit het jaarverslag van den secretaris bleek, dat er een opgewekt vereenlgingsleven bestaat. Verder werd gewag gemaakt van het toe treden van Burgemeester Wiegman tot Be schermheer en de heer A. Boichel tot eere- vooizitter. Bij de bestuursverkiezing wegens perio dieke aftreden werden de beide aftreden den de heeren Boddeus en de Ruig met groote meerderheid van stemmen herkozen. De heer Wljnholds, de leider der vereeni- glng, schetste het vereenigingsleven gedu rende de afgeloopen 10 jaren Spr. nchtte waardcertnde woorden tot het huidige be stuur en tot diens voorzitter. Hierop volgde sluiting van het officieele gedeelte en werd de avond op genoeglijke wijze verder doorgebracht met diverse at tracties. HEDEN. Gerecht 10: Esperanto. Spr. J. H. Vink. 8 uur nam. Dinsdag. Langestraat 67: Teekententoonstelling Wyk- gebouw G. H. L., 8—10 uur nam. Morschweg 59: Stadsevangelisatie te 8 uur nam. Woensdag. Den Burcht: Liberale Staatsparty. Spr. dr. P. H. Ritter Jr. 8«/« uur nam. Langestraat 67: Teekententoonstelling Wyk- gebouw G.H.L. 2%5 en 7—9Vt uur nam. Nomateg (1ste Binnenvestgr. 21): Bybellezing M. Heymans. 8 uur nam. Zomerlust: Filmavond Arb.-Ver. voor Lykver- branding. 8»/« uur nam. Oegstgeest (W. de Zwygerkerk)Gem. Gods. 8 uur nam. Donderdag. N.V. Stoom-Zeep-, Eau de Cologne en Par- fumerleënfabrlek v.h. Sanders en Co.: Jaar vergadering van aandeelhouders, 3 u. nam. Oegstgeest (Leidsche straatweg 4): Alg. verg. afd. Leiden Centr. Genootschap voor kin- der herstellings- en vacantiekolonles. 8Vi u. nam. DIVER8EN: 's Dinsdags, Mare 13: Medisch Opvoedkundig Bureau. 9V«11 uur voorm. 's Woensdags: Inst. v. Praeventieve Genees kunde. Consultatlebur. v. Alcoholisten. 8 u. nam. 'sDonderdags: Inst voor Praeventieve Ge neeskunde (1ste Binnenvestgr. 22). Inenting tegen diphterie. 3'/» uur 's middags precies. 'sVrydags: Inst. v, Praeventieve Genees kunde. Consultatiebureau v. Beroepskeuze. 45 uur nam. DAGELIJKS. Lakenhal: Leidsche Kunstver. Tentoonstel ling grafiek en plastiek. (Tot 18 April). Van 104, Zondags 14. BIOSCOPEN: Luxor-Theater, Stationsweg: 8 uur nam.: „Verbannen". Woensdag-, Donderdag- en Zaterdagmiddag 2 uur, Zondag van 2—7 uur doorl. voorstelling en 8 uur nam. Trianon-Theater, Breestraat 31. 8 uur nam., Woensdag- en Zaterdagnamiddag 2 uur „Spionnage in de Maginot-linie". Zondag van 2-7 uur doorloopende voorstelling. Lido-Theater, Steenstraat 39: 8.15 uur nam.: „De Goede Aarde". Woensdag- en Zaterdagnam. 2.30 uur. Zon dag doorl. voorstelling 2—7 uur en 8.15 uur. Casino-Theater, Hoogewoerd 49: 8 uur nam.. „Broadway-Bill". Zondag van 4 tot 7 en van 8 tot 11 uur. Woensdag en Zaterdagnam. te 21/2 uur. Rex-theater, Haarl.straat: lederen werkdag 2V« uur nam. en 8 uur nam.: „De trek naar het Westen". Zondag doorl. voorstelling 2-7 en 8 uur nam. De apotheek Hooigracht 48 ls dag en nacht geopend voor leden v. h. ziekenfonds „Tot Hulp der Menschheld", echter van nam. 8 uur tot voorm. 8 uur alleen voor spoedrecepten. De avond-, nacht- en Zondagdienst der apotheken wordt van Zaterdag 9 t/m. Vrydag 15 April a.s. waargenomen door de apotheken: J. P. M. ten DUk. Haven 18. tel. 85, A. J. Donk, Doezastraat 31, tel. 1313 en J. Doedens, Wil- helminapark 8, Oegstgeest, tel. 274. AARLANDERVEEN. Jaarvergadering Schietver. „Schietlust". Het bestuur der schietver. .Schietlust" vergaderde in de zaal van den heer W. v. d. Berg, ln verband met haar 10 jarig bestaan. De voorzitter J. v. Winkel opende en ge waagde met dankbaarheid van het feit. dat hij thans 10 jaar voorzitter der ver- eeniging is geweest; hij wenschte den seer L. v. Vliet, den penningmeester H. R. Bardel Meyer, den Alg 8ec. M. Helman met datzelfde feit geluk. 16 leden zijn eveneens 10 jaar lid. Het verslag van den secretaris werd onder dankzegging goed gekeurd. Aan dat van den penningmeester ontleenen wij, dat de inkomsten bedroe gen f. 94.707:, de uitgaven f. 73.327,. Saldo f. 21.38. Het ledental bedraagt thans 31. Hierna ging de voorzitter over tot het uitreiken der behaalde prijzen: le pr. H. R. Bardel Meyer; 2e pr. Jac. V. Vliet; 3e pr. J. de Graaf; 4e pr. W. Herr; 5e pr. S. v. Vliet; 6e pr. S. van Kreuningen, 7e pr. I. Zwaneveld; 8e pr. J. v. Winkel; 9e pr dr. Herman; 10e pr. B. v. Doorn. Als bestuurslid werden de heeren M. Heiman, C. Schelllngerhout en H. R. Bar del Meyer herkozen Hierna volgde een gratis tombola met verrassingen. De hee ren S. van Kreuningen en W. Herr werden benoemd als leden der kascommissie. De wisselbeker, dien de heer H. R. Bardel Meyer in zijn bezit had. ging over in han den van den heer K. Versteeg; de wissel medaille geschonken door den heer H. W. Verhulst, accountant te Leiden, ontving de heer W. Herr, zijnde de belde hoogste schutters van den schietavond van 5 Maart J.L De heer I. Zwaneveld stelde voor om aan den voorzitter een vulpen aan te bledien als blijk van waardeering, waarvoor gecollecteerd werd. Na nog eenige besprekingen volgde sluiting. Verkooping van kerkschapen. Ten bate der RK. Kerk werden ver kocht 51 schapen, die f. 1137.opbrach ten. Kooper de heer W. Zwetsloot, Leiden 23 schapen van de pi. L.T.B., hracht f. 487 op. Kooper was de heer T. Roest. Leimul- den. 30 kerkschapen dér Geref. Kerk. die uit de hand verkocht werden aan de hee ren J. Molenaar te Nieuwkoop en S. van Leeuwen (alhier), leverden f. 22 per stuk op. ALKEMADE. Afd. Luchtbescherming. Door den burgemeester dezer gemeente zal tegen Dinsdag 19 April a.s. In het pavil joen de Brasem te Oude-Wetering, een openbare vergadering worden belegd ten einde te geraken tot oprichting van een afdeeling van de Ned. Vereeniging voor Luchtbescherming. De hoofdinspecteur van politie te Rotter dam, hoofd van het bureau Luchtbescher ming aldaar, zal een lezing houden, toege licht met lichtbeelden. Besturen van vereenlglngen worden vet- zocht op dien avond geen vergaderingen t» beleggen. 2—2

Leidsch Dagblad | 1938 | | pagina 6