Acht branden in twee dagen LEIDSCH DAGBLAD Derde BEad Maandag 11 April 1938 gemengd nieuws Steunt 287177 \fereen.v. Nation. Veiligheid financien THIJS IJS EN DE WOUDREUS glasgerinkel in den trein leiden—haarlem. Incident nabü Hillcgoro. Nabij het station Hlllegom is Zaterdag middag een spoorwegongeval gebeurd, dat. gezien de omstandigheden, nog een zeer gelukkigen afloop heeft gehad. Toen nJ. de electrische trein, welke om 10.38 uur uit Leiden vertrekt, het station Ililiegom passeerde, hoorden de inzitten den van een derde klasse wagen een he- vigen slag en gerinkel van glas. Bij onder zoek bleek, dat twee ruiten in een van de compartimenten geheel versplinterd wa ren, terwijl ook de voorste ruit ln het achterste wagon-gedeelte een gat vertoon de. Een passagier, die in het eerste com partiment zat. kreeg wonder boven wonder slechts enkele schrammetjes in het gelaat. Men mag van geluk spreken, dat zich ver der niemand in dat wagongedeelte be vond, daar in dat geval ernstiger gevolgen niet waren uitgebleven. Toen de trein te Haarlem aankwam, had de stationschef reeds het telefonisch bericht uit Hlllegom ontvangen, dat men daar langs de spoor baan glasscherven gevonden had. Bij nader onderzoek is gebleken, dat het incident plaats had ter hoogte van de losplaats van het station Hlllegom. Hier stond een steenkolen trein gerangeerd. Bij iiet passeeren van den eiectrischen trein is de klink van een der klapdeuren losge- trild, waarop de deur opengeslagen is tegen den passeerenden trein. Hierbij heeft een gedeelte van de deur den trein geraakt en is de klink met groote kracht tegen de ven- rlerrulten geslagen, met de gemelde ver nielende gevolgen. een geheimzinnige vondst. Geldkistje met f.95.— in de heide nabij Laren gevonden. Gistermiddag heeft een tweetal leidsters van een welpengroep op de heide te Laren, nabij de Witte Bergen een stalen geld kistje gevonden. Het kistje bleek gefor ceerd te zijn en nog f.95 aan bankpapier te bevatten, terwijl voorts enkele brieven in het kistje werden gevonden. Deze ble ken te behooren aan een inwoner van Bussum, die evenwel nooit aangifte heeft gedaan van een inbraak. De politie stelt een onderzoek ln. vechtende korfbalspeelsters De scheidsrechter van den korfbalwed strijd VolhardingLuto om den Zilveren Korf heeft zich gisteren te Amsterdam ge noodzaakt gezien vijf minuten voor het einde den strijd te doen staken. De aanlei ding tot deze beslissing was een vechtpartij, veike was ontstaan tusschen twee speel sters van Volharding en een van Luto. Het tweetal ging elkaar te lijf met het ge volg, dat binnen luttele seconden alle spe lers en speelsters in de kloppartij waren gewikkeld. Ook het publiek liet zich niet onbetuigd en rende het veld op om de vechtenden te scheiden, dan wel om een handje mede te helpen het kluwen van vechtenden te vergrooten. Het spreekl vanzelf, dat onder deze omstandigheden van voortzetting van den wedstrijd moest worden afgezien. Het forsche spel in het iaatste kwartier heeft de gemoederen ver hit en is de aanleiding geweest voor dit onsportieve slot. moordaanslag te maarssen. Zaterdagavond heeft te Maarssen een jongeman eenige revolverschoten gelost op mej. v. Klarenbeek, die de verloving met hem verbroken had. Het meisje werd vrij ernstig gewond. De dader ls gevlucht doch le Teteringen gearresteerd. INBRAAK TE ASSEN. Gistermorgen omstreeks negen uur ont dekte een der omwonenden van het per ceel aan de Markt te Assen, waarin ge vestigd is het filiaal van de banketfabrlek ..Gruno" uit Groningen, dat ln dit perceel was ingebroken, door het indrukken van een ruit ln een gang naast het perceel. Hij waarschuwde de filiaalhoudster, die boven de zaak woont, en bij onderzoek bleek, dat de inbreker zich toegang had verschaft tot den winkel en daar de kassa had weten te openen. Een bedrag van ruim f. 160 dat zich daarin had bevonden, bleek te zijn verdwenen. De gemeentepolitie heeft den geheelen Zondag naar den dader gespeurd, waarbij medewerking werd verleend door den rijkspolitlehond-geleider van den Berg uit Uf feite. Men heeft echter geen spoor gevonden. Verband wordt gezocht met den diefstal, die einde Maart heeft plaats gehad in het perceel aan den Brink, waarbij de dief zich eveneens door het Indrukken van een ruit in een gang naast het perceel, toe gang had verschaft. INVAL IN N.S.B.-KEINGHUIS. Onder leiding van den commissaris, den heer C. M. van Veen, deed de politie te Hengelo een inval in het N.S.B.-Kringhuis aan de EnschedestraatlIn de etalage van dit pand een vroegere winkelzaak was een tweetal wasfiguren geplaatst: een NB.B.-er in uniform en een maréchaussée. Hot eerste vermeldde als bijschrift „ik ben staatsgevaarlijk" en onder het andere stond „ik ook". Het was duidelijk, dat hier op be paalde recente gebeurtenissen, die ook in do Kamer weerklank hebben gevonden, werd gedoeld. De politie zag hierin een be- leedlging van het openbaar gezag en heeft ue wasfiguren in beslag genomen. geheime zenders wederom in actie. Ook dezen Zondag hebben geheime zen ders zich te Vorden weer doen hooren. Op dsn golflengte van 109 meter werd om streeks ell uur gramofoonmuziek uitge zonden, doch er trad een ernstige stoor nis op. De omroeper deelde mede, dat't een Proefultzendlng betrof als vervolg op de uitzendingen van den in beslag genomen ™S?er "De Nachtegaal". Ook deelde hij mede, dat de zender zich in een auto be- Een i de ui!zending duurde tot twaalf uur. «ri tweede geheime zender werkte op een golflengte van 400 meter. Dagbladreclame bevordert vestiging van industrieën. Ket wordt, vooral in de Vereenigde Staten, meer en meer gebruikelijk, dat plaatsen en streken door middel van re c lame - campagnes industrieën tot zich trachten te trekken. Zoo deed ook de stad Bayonne in New Jersey. Haar campagne leverde een groot aantal aanvragen op, waardoor met 122 ondernemers onderhandelin gen konden worden aangeknoopt, die tot gunstige resultaten leidden. In 12 gevallen kon men niet nagaan, aan welk reclame-mi ddel men het succes had te danken. Doch onom- stootelijk kon worden vastgesteld, dat 82 ondernemers op die gunstige vesti- •gings-voorwaard en in' Bayonne waren attent gemaakt door dagblad-reclame. Hierbij was o.a. een bedrijf dat grond aankocht ter waaide van een half millioen dollars. 9305 Hieruit blijkt weer, waartoe systema tisch gevoerde dagblad-reclame, het universeel© reclamemiddel, in staat is BUITENLANDSCH GEMENGD. Ontzettende gevolgen van paniek in bioscoop. 30 kinderen gedood. Uit Sao Paulo, in Brazilië, wordt gemeld, dat tijdens een paniek in een bioscoop om streeks dertig kinderen gedood en hon derd gewond zijn. De paniek ontstond, doordat een der bezoekers zonder reden „brand" riep. engelsche kathedraal door brand geteisterd. De „Sunday Express" meldt, dat Zater dagavond een ernstige brand uitbrak in de Anglicaansche kathedraal te Norwich, waarbij dit gebouw van historische betee- kenis voor een groot deel verwoest werd. De brand werd ontdekt tijdens den avond dienst. Gedurende het zingen van de eer- Me psalm bemerkte men rook, die achter het orgel opsteeg Spoedig zag men ook «lammen. Een kerkdienaar ging naar bo ven en met een collega trachtte hij met brandblusschers het vuur te bestrijden. Ondertusschen vervolgde Reverend Noel Boston, den dienst. Het koor en de ge meente zongen rustig de volgende psalm, zij het dan zonder orgelbegeleiding. Vrij spoedig arriveerde de brandweer en toen werden groote hoeveelheden op den vuurhaard geworpen. Inmiddels hadden de kerkgangers in vol komen orde het gebouw verlaten. Na on geveer 1 uur slaagde de brandweer er in het vuur meester te worden, en te voorkomen, dat het heele gebouw een prooi der vlam men werd. Toch zijn de verwoestingen, die het vuur heeft aangericht, zeer groot, en is de schade enorm. Vermoedelijk ligt de oorzaak van den brand in kortsluiting in het electrische apparaat, waarvan men zich voor het be spelen van het orgel bedient. NOOD IN AMERIKA. In de Westelijke en Zuidelijke gebieden van de Vereenigde Staten heeft de laatste week hevig noodweer geheerscht. Volgens mededeelingen van het Roode Kruis zijn daarbij 82 personen om het leven geko men Het aantal gewonden bedraagt 612. Het ijskoude weer heeft den nood van de duizenden vluchtelingen voor het hooge water In Georgia. Alabama en Mlssisippi nog verergerd. De regenval heeft het peil der toch reeds zoo gezwollen rivieren tot recordhoogte doen stijgen. Fabrieksbrand te Boekelo. Zaterdagavond omstreeks half elf werd de Enschedesche brandweer gealarmeerd voor een hevlgen brand in het gebouwen complex van de Koninklijke Nederlandsche Zoutindustrle te Boekelo. De brand kon van verren afstand worden waargenomen en het scheen, alsof de geheele zoutfabriek te Boekelo in lichterlaaie stond. De brand weer, welke al haar materiaal liet uitruk ken was spoedig met eenige motorspuiten ter plaatse. Het bleek, dat de brand was ontstaan in een gedeelte van de fabriek, dat in verband met de stichting van het nieuwe bedrijf te Hengelo, voor het groot ste gedeelte buiten werking is. In dit ge deelte bevonden zich eenige verdampings pannen, welke ten deele met pekel waren gevuld. Dit gedeelte van de fabriek dient tevens als garage voor de groote diesel auto's. Een dezer auto's was door onbe kende oorzaak ln brand geraakt. Perso neel trachtte, zoodra de brand was ont dekt, de brandende auto naar buiten te rijden, doch te vergeefs. Reeds had het vuur zich aan de zich in de nabijheid be vindende olie medegedeeld en weldra stond het gebouw, waarop een groote luchtkoker staat, in lichter laaie. Een vonkenregen verspreidde zich over het gedeelte van de fabriek, waarin de chemische afdeeling is gelegen en aanvankelijk bestond er vrees, dat de brand zich over deze afdeeling zou uitbreiden. Door het snel ingrijpen van de brandweer kon dit gevaar worden afge wend. Na ongeveer anderhalf uur was de brandweer het vuur vrijwel meester. Het gedeelte van de fabriek, waarin de brand ls ontstaan, is grootendeels uitgebrand. Daar dit gebouw slechts voor een klein gedeelte in gebruik is, zal het bedrijf geen slagnatie ondervinden. Drie woningen afgebrand. Zaterdagavond, te omstreeks zeven uur zijn te Mijdrecht de drie arbeiderswonin gen onder één dak. bewoond door de ge zinnen W. Rip, J. Rip en G. van Tol tot den grond afgebrand. Opstal en inventa ris waren, hoewel laag, verzekerd. De brandweer was spoedig ter plaatse en be hoefde zich te beperken tot het nathouden van de aangrenzende openbare school en doodkistenfabriek der Fa. van der Helm. Boerderij afgebrand. Zaterdagavond te omstreeks negen uur entstond brand in de boerderij van den heer W. Sanders te Oerle (N. Br.) Ver moedelijk is de brand ontstaan door een defect aan den schoorsteen. In een oog wenk stond de boerderij, die met stroo'ge dekt was in lichter laaie. In allerijl wer den de kinderen in veiligheid gebracht. Men slaagde er in bijna al het vee intijds uit de stallen te halen. Negen varkens, die niet meer konden worden losgelaten, von den den dood in de vlammen. De brand weer kon door gebrek aan water niet blus- schen. Zij slaagde er echter in. mede door de gunstige richting van den wind, de na bijgelegen boerderijen, die eveneens met riet gedekt zijn, en evenals de verbrande boerderij midden in de bosschen zijn ge legen, te behouden. De boerderij brandde geheel .af. Een en ander was slechts laag verzekerd. Vee verbrand. Gistermorgen om negen uur is door on bekende oorzaak brand uitgebroken in de stallen, grenzende aan de groote boerderij van den landbouwer Zanting op het Bergje te Dedemsvaart. Met groote moeite slaag de men er ln een gedeelte van het vee te redden, doch vijf koeien en zeven varkens kwamen in de vlammen om. Ook een hoe veelheid hooi en een aantal landbouwwerk tuigen werden een prooi der vlammen. De stallen en de schuur zijn afgebrand. Het woonhuis kon evenwel, door het krachtig optreden van de brandweer, behouden blij- v en. Verzekering dekt de schade. Rietbrand in Puttershoek. Gistermiddag om twee uur is brand uit gebroken in een groote hoeveelheid riet, die op het terrein „Gorretje", in de onmid dellijke nabijheid van de kom der gemeen te Puttershoek, was uitgeslagen. De brand is vermoedelijk ontstaan door het werwer- pen van lucifers. Binnen zeer korten tijd stonden vele schelven riet ln lichter laaie. De brandweer was spoedig ter plaatse, doch zij kon niet verhinderen, dat voor een waarde van naar schatting f. 4000.— een prooi der vlammen ls geworden. De schade wordt slechts voor een gedeelte door de verzekering gedekt. Heidebranden Gistermiddag om vijf uur is een heide brand uitgebroken tusschen de Punt. Norg en Eelde Het vuur woedde in hoofdzaak op een stuk heide dicht bij het militaire kamp te Donderen. Onmiddellijk vertrokken uit het garnizoen Groningen twee detache menten militairen, om aan het blusschlngs- werk deel te nemen. Na hard werken slaagde men er met vereende krachten in. het vuur te blusschen. Om half acht had men den brand onder de knie en konden de militairen naar Groningen terugkeeren. Kinderen speelden met lucifers Gistermiddag te omstreeks drie uur ls op het rijksschietterrein op de groote heide, in de nabijheid der militaire schietbanen, doordat kinderen met lucifers speelden, een groote brand ontstaan. Aangewakkefc door een vrij feilen wind joegen de hoog op laaiende vlammen over een breedte van 500 M. in de richting van het Edesche bosch. Met man en macht werkten de boschbrandweer en de Edesche politie on der leiding van den commissaris met schop pen en takken om den brand tot staan te brengen en een overslaan op het bosch te voorkomen. Groote donkere wolken stegen ten hemel en maakten tot ver in den om trek den brand zichtbaar. Uit alle rich tingen kwamen honderden belangstellen den opdagen. Militairen van het garnizoen werden gerequireerd om bij de blusschings- werkzaamheden assistentie te verleenen. Dank zij het kordate optreden van brandweer en boschbrandweer, die kTach- lig .werden terzijde gestaan door tal van jongelui, is de brand gebluscht, toen de ïiammen nog slechts 100 M. van het bosch verwijderd waren. In het geheel is een ter rein van 3 H.A. vernield. Boschbrand. Door tot nog toe onbekende oorzaak ls gistermiddag tusschen Lottum en Tien- raay (Limburg) een perceel heide en jong opgaand hout over een oppervlak van on geveer 10 H.A. in de asch gelegd. Luchtverdedigingsfonds Postqiro denHaaq 8882 fin je*. Med.) NED. HERV. KERK. Bedankt: Voor Amsterdam (als hulppred.) J. F. v. d. Berg. cand. en hulppred. te Gorssel. Beroepen: Te Roudum <toez.), J. Loos te Arn hem. BAPT.-GEMEENTEN. Beroepen: Te Enschedé, H. C. v. d. Flier te Emmer-Erfscheiden veen. 16. Toen Paddekwist van reus Slaadroplos sprak, voelde Thijs zich lang niet op zijn gemak: want hij begreep wel, dat Dickie en Okkle, als zij 't huis van den reus zagen staan, er dadelijk heen zouden gaan „Dan ga lk direct het bosch ln", zei hij dus kordaat? „Wacht maar lot morgen", zei Paddekwist, „het is nu al laat." „Neen", zei Thtjs, „misschien, dat het morgen al niet meer baat! Wijs mij maar, langs welken weg ik moet gaan." Paddekwist bracht hem een eindje op weg, maar hij was heelcmaal ontdaan. „Je moet voorzichtig zijn", zei hij, „want die wilde reus is niét te verslaan! Kijk als je nu recht-door loopt kom je er wel maar doe het liever niet, want het ls daar zóó gevaarlijk, dat ik je niet eens vergezel!" Thijs l'ep dn:'-' k door, met flinken tred, en hij riep achterom: „Maar lk ga toch, want Dickie en Okkle moeten worden gered!" jaarvergadering zendingsstudie-raad. Te Utrecht werd ln het studentenhuls, Catharijnesingel 51, de jaarvergadering van den zendingsstudie-raad gehouden on der leiding van den voorzitter, dr. C. W. Th. baron van Boetzelaer van Asperen en Dubbeldam. Bij de bestuursverkiezing werden mevr. C. GunningDe Wijs, mevr. M. A. C. SchochVan Hogendorp. ds. J. Kriiger en ds. B. J. C. Rijnders herkozen, terwijl tot nieuwe bestuursleden ds. H. J. Drost te Aalten, A. L. van Hulzen te Utrecht en prof. dr. H Kraemer te Leiden werden benoemd. De aftredende leden van het raadgevend college: prof. dr. A. M. Brou wer en prof. dr. H. M. van Nes werden eveneens herbenoemd. De rekeningen werden goedgekeurd en de penningmeester gedéchargeerd. De be grooting voor 1938 wordt vervolgens zon der hoofdelijke stemming goedgekeurd. De Twentsche Bank. Aan het verslag over 1937 van de Twentsche Bank N.V. te Amsterdam ontleenen wij het vol gende De gunstige beloften voor de toekomst, welke het economische wereldbeeld bij het scheiden van het Jaar 1936 inhield, zijn in het verslagjaar niet ten volle ln vervulling gegaan. Het conjunc tuurverloop in ons land in 1937 maakte hierop geen uitzondering. De resultaten onzer instelling mogen zeer bevredigend worden genoemd, zij het dan. dat de winsten meer dan normaal zyn georienteerd op het effectenbedrijf. De provi siebaten uit ohze groote effectenomzetten zijn belangrijk. De steeds aanhoudende stroom van conversies tot een totaal bedrag van ca. 2*4 nilliard gulden veroorzaakte een ongekende levendigheid in onze emissie- en conversie- afdeellngen. Zoo konden de baten van ons effec tenbedrijf. die van het vorige jaar met ruim f. 1.600.000 overtreffen. De winst op vreemde wissels en arbitrage ver toont een vermindering van c.a. f. 1.400.000 te genover 1936. Het bedrijfsleven gaf in het afgeloopen jaar over het geheel genomen nog geen blijk van vermeerderde credietbehoefte. Voor zoover nog verhoogingen van credlet werden toegestaan, stond mindere vraag van andere debiteuren daartegenover, zoodat het deblteurencijfer per res to een geringen teruggang vertoont. Daaren tegen namen de crediteurengelden belangrijk toe. waarbij de vermeerdering van buitenland- sche saldi niet noemenswaard is, tegenover dezen toevloed van middelen was de beleggings mogelijkheid vrijwel nihil. Het renteciifer op onze winst- en verliesrekening kon zich onge veer op het peil van het vorige jaar handhaven, de winst op provisierekening is f 350.000 hoog er. De buitengewone bedrijfsdrukte gedurende een groot deel van het verslagjaar maakte per soneelsuitbreiding noodzakelijk. Onze onkosten stegen met c.a. f. 150.000. de post salarissen en tantièmes is in vergelijking met. 1936 ruim f. 300.000 hooger als gevolg van hoogere be stuurders- en personeeltantiemes. Ook over 1937 was afschrijving van eenige debiteurenverliezen noodzakelijk. daarnevens leek ons versterking der reserve tegen posten met verhoogd risico gewenscht. In overleg met den raad van commissarissen onzer vennoot schap bestemden wfj voor een en ander een be drag van f450.000. De onder crediteuren opgenomen bijzondere reserve, waaraan wfj ln het voorafgaande jaar zonder bepaald omschreven bestemming f. 1.000.000 toevoegden, doteerden wij thans in voor dinsdag 12 april. Hilversum i, 1875 en 415,5 M. Algemeen Programma, verzorgd door de KRO. 8.00— 9.15 en 10.00 Gr.muz. 11.30 Godsdienstig half uur 12.00 Berichten 12.15 KRO.-Melodisten solist en Gr.muz. 3.00 Gr.muz. 3.15 KRO.- Orkest 4.00 Gr.muz. 4.15 KRO.-Kamer orkest 5.00 Gr.muz. 5.15 KRO.-Orkest 6.05 Bioscooporgelconcert en Grjnuz. 7.00 Berichten 7.15 Gr.muz. 7.35 Pianovoor dracht 8.00 Berichten ANP. 8.15 Lijdens meditatie 9.15 Gr.muz. 9.30 Stedelijk Or kest van Maastricht en solist 10.05 Grjnuz. 10.15 Amsterdamsch a-Capela-Koor „Bei- Canto" (10.30—10.40 Berichten ANP.) 10.55— 12.00 Grjnuz. Hilversum II, 301,5 M. AVRO.-Uitzending 6.30—7.00 RVU. 8.00 Gr.muz. 10.00 Mor genwijding 10.15 Grjnuz. 10.30 Jetty Can tor's ensemble 11.00 Huishoudelijke wenken 11.30 Vervolg concert 12.30 Gr.muz. 1.00 Omroeporkest 1.45 Gr.muz. 2.00 Omroep orkest en soliste 2.46 Kniples 3.45 Zang m. pianobegeleiding 4.30 Kinderkoorzang 5.00 Kinderhalfuur 5.30 Gr.muz. 5.45 De Twi light Serenaders 6.30 Causerie „Zuid-Afrika en de Zuid-Afrikanen: I. Het Land" 7.00 Voor de kinderen 7.05 AVRO.-Dansorkest 7.30 Engelsche les 8.00 Berichten ANP.. Me dedeelingen. Grjnuz. 8.30 De Bonte Dins- dagavondtrein 9.30 Zang 10.00 Vervolg Bonte Dinsdagavondtrein 10.45 Actualiteits- flitsen 11.00 Berichten ANP. Hierna: Het AVRO.-Dansorkest 1.4012.00 Grjnuz. Droitwich. 1500 M. 10.20 Orgelspel 11.05 De Karl Caylus Players 11.35 Radiotooneel 12.05 De Wessex Players 12.35 Grjnuz. 1.20 Het Aston Hippodrome-Orkest 2.20 Het Carlton Hotel-Orkest 2.50 Het Pirani-Trio en soliste 3.50 Gr.muz. 4.20 Viool voordracht 4.50 Uit Warschau Omroepsaonorkest en so listen 5.20 Berichten 5.45 Grjnuz. 6.05 Causerie 6.20 BBC.-Revue-koor. versterkt BBC.-Variété-Orkest en solisten 7.20 BBC.- Orkest en solist 8.20 Berichten 8.40 Cau serie ..The position of the negro'' 9.00 BBC.- Variété-Orkest en solisten 9.35 Radiotooneel 10.20 Maurice Winnlck en EiJn orkest 10.50 —11.20 Dansmuziek (gr.pl.). Radio-Paris, 1648 M. 6.66—8.05 en 9.10 Gr.muz. 11.40 Bailly-Orkest. (Om 12.50 Zang) 2.05 Planovoordracht 2.20, 3.20 en 3.35 Zang 4.20 R. Ellis' orkest 5.20 Zang 5.35 Pianovoordracht 7.35 Radiotooneel met muz. 9.3510.50 Het Casadesus-Trio en solisten. Keulen. 456 M. 5.30 Gr.muz. 6.30 en 7.50 Amusementsorkest 11.20 Omroepkleinorkest en -dansorkest 1.30 Amusementssextet 3.20 Het ,.R"-Trio 3.50 Pianovoordracht 4.40 Jeugdconcert 6.35 Amusementsorkest en so list 7.5011.20 Leo Eysoldt's dansorkest en solisten. Brussel, 322 en 484 M. 322 M.: 11.20 Gr.- muziek 11.50 Omroepsalonorkest en Grjnu*. 12.30 Omroepdansorkest 12.501.20 Gr.- muziek 4.20 Omroepsalonorkest en Gr.muz. 5.50. 6.20 en 7.20 Gr.muz. 7.35 Radiotoo neel 8.20 Omroepsymphonie-Orkest en soliJt 9.30—10.20 Gr.muz. 484 M.: 11.20 GrjnuÉ. 1.50 en 12.30 Omroepkleinorkest 12.50 I.20 Gr.muz. 4.20 Harmonicaeoli 4.35 Gr.» muziek met toelichting 4.55. 5.35 en 6.35 Gr.» muziek 7.20 Omroepkleinorkest en soliste - (8.208.35 Dialoog) 9.3010.20 Gr.muz. ên zang. Deutschlandsender. 1571 M. 6.30 Gevarieerd programma (gr.opn.) 7.20 Declamatie 7.30 Omroep-Amusementsorkest 8.208.35 Politiek Dagbladoverzicht) 9.20 Berichten 9.50 Kwartetconcert 10.05 Berichten 10.20— II.20 Or.muziek. GEM. radio-distributiebedrijf en DE r.o.v. radio-centrale. Voor Dinsdag 12 April. 3e Programma: 8.00 Keulen 9.20 Parijs R« 10.05 London Reg. 10.50 Parijs R. 11.05 Radio P.T.T. Nord 11.20 Parijs R. 12.20 Brussel (VI.) 12.30 Brussel (Fr.) 13.20 Keulen 14.50 London Reg. 16.20 Brussel VI.) 17.55 London Reg. 18.20 Brussel (VI.) 18.50 London Reg. 19.20 Brussel (Fr.) 20.20 Stuttgart 21.20 Brussel (VI.) 21.26 Keulen 23.20 Stuttgart. 4e Programma: 8.00 Brussel (VI.) 8.20 Di versen 9.20 Droitwich 11.35 London Reg. 12.15 Droitwich 21.35 Motala of diversen 22.20 Droitwich 23.20 R. Danmark. Wijzigingen voorbehouden. overleg met den raad van commissarissen met een bedrag van f. 500.000. De winst- en verliesrekening wijst, nadat een bedrag van f. 500.000 is toegevoegd aan de bij zondere reserve en een geUJk bedrag extra op gebouwen is afgeschreven, een saldo winst aan van f. 3.339.597.17. Voorgesteld wordt f. 331.428.57 extra aan het statutaire reservefonds toe te voegen en f. 216.445.45 op nieuwe rekening over te bren gen. Na reserveering van een bedrag voor de te betalen dividend- en tantiemebelasting, komt bij verdeeling volgens de bepalingen dér statuten ter dispositie van aandeelhouders f. 2.200.000, waaruit een dividend kan worden uitgekeerd van 5*4 pet., en aan het statutaire reservefonds een bedrag van f. 168.571.43. Het reservefonds zal dan in totaal bedragen f. 10.000.000 tegen f9.500.000 op 31 December 1936. 3—3

Leidsch Dagblad | 1938 | | pagina 11