HET BOEK Gemeenteraad van Wassenaar JEUGD IEIOSCH DAGBLAD - Tweede Blad Donderdag 7 April 1938 Een lange, doch niet belangrijke agenda Uit de Rijnstreek 'Dij, is het hoek moeder VOORSCHOTEN. Burgerlijke Stand. Gehuwd: J. C. Terlouw 26 j van Den Haag tn H. Noort 27 J. Loop der bevolking. Gevestigd: A. H. BoOmans, Leidscheweg 94 M. C. Veth en gezin. Papelaan 162 J. Riedel. Leidscheweg 94 A. W. Peeters. Leidschewe? 191 Th. W. de Vries, Schoolstraat 116 Wed. A. C. de Haas—Lubbers. Veurscheweg 178 M. J. den Baars—Keukenmeester, Veurscheweg 196 Mej. A. J. van Bemmelen. Voorstraat 66 H. Loggers en gezin, Burg. de Kempenaerstr. 26 Wed. J. M. van LeeuwenVan Leeuwen, Duivenvoordestraat 6 W. Kuperus en gezin, Burg. de Kempenaerstraat 28. Vertrokken: H. M. A. W. van den Bergh, h. Amsterdam. Van Tuyi van Serooskerkeweg 38 E. E. d'Armand van Boeckholz, naar Den Haag. Stuljvesantstraat 178 Mej. P. M. F. J. van Koppen, naar Voorburg, Sophiastraat 41 H. W. A. Mol en gez., naar Rijswijk. Lindelaan 61 Mej. M. Brener, naar Bottrop. Duitschland Mej. C. G. Koek, naar Roelofarendsveen. ge meente Woubrugge. Noordeinde 66 G. A. van Leeuwen, naar Leiden. Vreewijkstraat 6 Mej. E. van der Molen,naar Zeist. Oud Arnhemsche- weg 253. Vergadering „Onderling Hulpbetoon". In het gebouw voor Chr. belangen verga derde de Ver. voor ziekenhuisverpleging on der leiding van ds. H. P. Fortgens, voorzit ter. Deze verklaarde, dat de ver. gedurende haar 15 j bestaan in een groote behoefte heeft voorzien en prachtig werk heeft ge daan. Gedurende deze 15 jaren zijn er 19175 ver- pleegdagen geweest en is aan verpleegkos- ten uitgegeven f. 60175.50, aan autokosten f. 3463.50. In 1923 waren er 145 verpleegda- gen tegen in 1937 1793 dagen, echter is in 1937 nagenoeg f,1000 minder uitgegeven aan verpleegkosten dan in het vorige Jaar, hetgeen een gelukkig teeken is. Bedroegen in het eerste jaar de verpleegkosten f. 300, thans bedragen deze ongeveer f. 6000. Er is een schaduw geweest, door het ontvallen van één der bestuursleden, wijlen den heer G. Hartveldt. Van de oprichting af heeft de voorzitter naast zich gehad de heer C. Bolle Secretaris, die zeer veel werk heeft verzet en om wien alles draait. Spr. dankte hem daarvoor hartelijk. Uit het verslag van den secretaris en den penningmeester, den heer J. M. de Ruyter, bleek dat in 1937, 95 personen werden ver pleegd, met totaal 1793 verpleegdagen. Aan 3 personen en 1 kind werd het maximum 50 dagen vergoed. Aan autovervoer werd be taald f. 336.17, aan verpleegkosten f. 5662.50 Het totaal der uitgaven bedroeg f. 7192.23. Aan contributie werd ontvangen f. 7313,04'/* De totale ontvangsten bedroegen met inbe- I grip van het saldo f. 11941,26'/*, zoodat het saldo op 31 Dec. 1937 bedroeg f4749.03'/*, alzoo een vermeerdering van f. 282,97'/* in vergelijking met het vorige saldo. Het aan tal leden bedroeg op 31 Dec. 1937 630 ge zinsleden en 555 enkele leden. Totaal 1185 leden of 1 lid minder dan het vorige jaar. Beide verslagen werden onder dankzeg ging goedgekeurd en de penningmeester, de heer J. M. de Ruyter, gedechargeerd voor zijn beheer. Tot bestuursleden werden herkozen de heeren ds. H. P. Fortgens, T. de Groot en D. J. Brinks. Besloten werd de vergoeding per verpleeg- ciag voor dit jaar te bepalen op f. 3.50 eh dat iedere patiënt die wordt opgenometv-m een ziekenhuis van af 1 April jj. gecontro leerd zal worden door den controleerend geneesheer ds. Rassers. Uit de verslagen van het operatlefonds bleek dat 21 personen dit jaar voor reke ning van het fonds waren geopereerd, waar voor in totaal was uitbetaald aan operaties f.965.—, aan operatiekosten f. 193,17'/.-. Aan contributie was ontvangen f. 1388,71. De to tale ontvangsten bedroegen met inbegrip 1 van het saldo f. 2588.49'/2. de totale uitgaven I f. 1227.06'/*. het batig saldo per 31 Dec. 1937 I was f. 1361,43 of een vooruitgang van I f - 215,39'/*. In totaal waren 966 personen lid van het fonds of een vermeerdering in 1937 I van 204 leden. Besloten werd dat voor dit jaar de ver goeding voor de operatiekamer is bepaald J op f. 22,50 inplaats van f. 15. Ten slotte deelde het bestuur nog mede. dat het bestuur van het streekverband zal I trachten voor de leden uitbreiding te krij gen van het aantal bezoekdagen per week In het Ac. ziekenhuis te Leiden. Hierop sluiting. WARMOND. Burgerlijke Stand. Geboren: Johannes Nlcolaas v. j. j. v. d. Horst en M. A. Schavenmaker; Wilhelmus Lu- dovicus z van P. F. Vergeer en A. M. de Haas; Geertrulda Petronella van N. van Schie en v v* Poel; Adrianus Johannes Gerardus z. van a. M. Schakenbosch en A. H. van Leeuwen; Jonannes Laurentius Josephus z. van J. P. v. q Hulsc en 4. Sikking. Gchwd: J. p. Versteegen jm. 27 Jaar en C. Schavenmaker Jd. 28 jaar; J. G. van Vliet jm. 27 jaar en A. C. Hogenboom jd. 25 jaar. rwt/T de£: w- Houweling jm. 34 jaar; J. üostdam. echtgenoot van M. E. Straathof 50 j. A. C. M. Sikking. 28 Jaar. Een koude douche! Bij het uitwijken voor een passeerende vrachtauto is de wielrijder K. uit Amster dam in een naast den weg gelegen sloot gereden. Hij maakte een salto mortale over het stuur en plofte in de sloot. Eenige om standers hielpen hem op het droge, doch i ^^bestuurder reed door alsof het ge val hem niet het minst interesseerde. Door den Minister van Soc. Zaken is aan de N.V. Warnaar en Co. vergunning verleend tot het verwijderen van een 50 C-M. diepe laag grond over een oppervlakte van 8 Are op den tuin „Oud Alkemade" onder deze gemeente in werkverschaffing ooor derden. Verschillende werkloozen uit oeze gemeente zijn bij dit werk te werk geeteld. WASSENAAR. Vergadering Bloembollencultuur. In het Wapen van Wassenaar hield de afd Wassenaar der Alg. Ver. voor Bloem bollencultuur haar jaarvergadering, onder voorzitterschap van den heer A P Ruyg- rok. De secretaris de heer C, Kraaij en de penningmeester de heer C. Nell Jr., brach ten hun verslagen uit. De ontvangsten waren f. 71.81 en de uitgaven f. 69.62 De heeren Edelaar en Mooljman bevonden de bescheiden in orde. De aftr. bestuursleden, de heeren A. J. Hoogeveen en J. J L. Prins werden her kozen. Tot afgevaardigden naar de Alg. vergadering werden gekozen de heeren C wen Jr. en A. J. Hoogeveen en tot hun plaatsvervangers de heeren J. J L Prins en L. van Egmond. Gisteren vergaderde de Raad der ge meente Wassenaar Afwezig de heeren J. J. M. Kolff en mr. Klewlet de Jonge. Enkele ingekomen stukken werden voor kennisgeving aangenomen. Op een verzoek van het hoofdbestuur van den Bond van Chr. Politieambtenaren ln Nederland om de salarisverlaging bij de politie ongedaan te maken, werd afwijzend beschikt. Een verzoek van het comité tot stichting van een Sportfondsenbad te Wassenaar en de N.V. Sportfondsen te Amsterdam, om medewerking te verleenen aan de tot standkoming van een overdekte bad- en zweminrichting ln deze gemeente o.a. in den vorm van garantie van rente en af lossing eêner geldleening wordt gesteld ln handen van B. en W. om prae-advles. Aan de orde komt een adres van A. J. Beek te Wassenaar terzake van verbetering van den weg de LusDeljleroord. Adres sen van gelijke strekking werden ook inge zonden door de Buurtver. Deljleroord en omgeving en het kerkbestuur van de Pa rochie St. Joseph De heer Hendriks zou over deze kwestie in de eerstvolgende ver gadering gaarne een prae-advies van B. en W. willen hooren De voorz antwoordt hierop dat B. en W. niet op bestelling wer ken en hij dit dus niet kan beloven. De heer Idenburg wijst erop, dat reeds in November 1934 het besluit werd geno men door den Raad, om tot verbetering van aten weg over te gaan. Hieromtrent had- aen B. en W. dus den Raad wel eens kun nen Inlichten, waarop weth. van Moorscl opmerkte, dat er zaken zijn die men zelfs niet in besloten zitting kan bespreken. Hierop zeide de voorzitter toe dat B en W. zullen trachten de zaak te bespoedigen. Mededeeling werd gedaan van verschil lende goedgekeurde raadsbesluiten. Ter tafel werd gebracht een schrijven van de besturen van verschillende aanne mers- en patroonsbonden inzake het ver richten van hulsaansluitingen aan het noofdriool ln eigen beheer. Op voorstel van B. en W. wordt besloten niet op het adres ln te gaan. Tegen was de heer Wildt MeiJ- boom. Een interpellatie. Hierop kwam in behandeling een schrij ven van den heer Hendriks houdende ver zoek te mogen interpelleeren over de werk zaamheden in eigen beheer aan den Storm van 's-Gravensandeweg. Het verzoek werd toegestaan. De heer Hendriks deelde hier op mede dat op 14 Maart j.l. openbaar werd aanbesteed de wijziging van den Storm van 's-Gravensandeweg. De laagste inschrijving was f. 11.437.dit was ver boven de begrooting. Daarom werd beslo ten het werk in eigen beheer uit te voe ren. Na vergelijking van de gemeenlebe- giootlng (f. 9000.-1 kwam de iaagste in schrijver op een bedrag van f. 10.300. Spr. stelt voor het werk alsnog aan den laagsten inschrijver te gunnen. De voor zitter antwoordt dat B. en W. het wen- schelijker achten om het werk in eigen be heer te doen uitvoeren De laagste in schrijving scheelt met de begrooting f. 1300 Na uitvoerige bespreking trekt de heer Hendriks zijn voorstel in. Z. h. st. wordt besloten om eenige percee- len grond over te nemen aan den Schouw- weg van den heer J. C. H. Sauveplanne te Den Haag. evenzoo besluit de Raad een perceeltje grond over te nemen aan den Oostdorperweg van den heer C. J. Ver min. Op dezelfde voorwaarde besluit de Raad de helft van den weg voor perceel Achterweg 22 over te nemen van de hee ren H. W van Wijk en F. Pichman, evenzoo van de N.V. Grond Exploitatie Maatschap pij te Den Haag van eenige perceelen grond aan de Kerkstraat. Op voorstel van B. en W. wordt z. h. st. besloten de gemeente te doen deelnemen voor een bedrag van f. 50.000.in de waar- borgsregellng der Fraude Risico-Onderlinge van Gemeenten Tot leden der commissie van advies in zake werkloosheidsverzekering worden be noemd tot lid-raadslid W. Boender, tot Ild- werkgever A. C. Leyen en tót lid-werknemer T. J. van der Veen. Vastgesteld worden vervolgens de ver goedingen volgens art. 100 der L. O. Wet over 1936 voor de diverse scholen, evenals de voorschotten volgens art. 101 en 101 bis over 1938 voor de bijz. scholen. Aan de cursuscommissie uit de tuinbouw- vereenigingen Wassenaar en Omstreken, de afd. Wassenaar van de Kon. Maatschappij voor Tuinbouw en Plantkunde en de Ver- eenlging van Oud-leerlingen wordt een subsidie van f. 75.toegekend ten behoe ve van het tuinbouwonderwljs. Aanvaard wordt een foto in lijst van Prinses Juliana, geschonken door wethou der Ruys. Op voorstel van B. en W. wordt besloten tot wijziging der verordening re gelende de voorwaarden waarop aan bijz. bewaarscholen subsidie uit de gemeente kas kan worden verleend. Aan de orde is vervolgens een voorstel van B. en W. om tot opzegging per 1 Aug. te besluiten van de verhuur van een loka liteit der Openbare school aan de Bloem- camplaan aan de vereeniging „Ons Kleu terhuis" die daarin een Montessorikleuter- school heeft ondergebracht daar het hoofd dier school dit lokaal noodig heeft voor het geven van zangonderwijs, handenarbeid en dergelijke. De heer Iedenburg meent dat de lokaliteit ongeschikt is voor het geven van zangonderwijs, terwijl aan den ande ren kant de kleuterschool dakloos zal wor den. Spr. stelt daarom voor aan het be stuur der Chr. school te vragen een harer iokalen te mogen huren, temeer daar die school nog een lokaal over heeft. Dit voor stel wordt gesteund door den heer Wildt Meijboom, die voorts de kleuterschool nog een jaar de beschikking over de bedoelde localitelt wil laten. Tenslotte wordt het voorstel aangehou den tot de volgende vergadering. Zonder stemming wordt besloten een stukje grond voor ten hoogste tien Jaren te verhuren aan mevr. C HofstedeKool. Aan H Bax wordt vergunning verleend tot het stichten van een werkplaats met bovenwoning aan het Kerkehout. De gewijzigde precariover- ordening wordt eveneens tot de volgende vergadering aangehouden. Hierop wórdt vastgesteld een gewijzigde verordening betreffende het in gebruik ge ven van gymnastieklokalen der openbare lagere scholen aan particulieren, vereeni gingen en kerkgenootschappen. Vervolgens wordt op voorstel van B. en W. afwijzend besloten op een verzoek schrift van bewoners van den Storm van o-Gravesandeweg om een terrein aan dien weg, thans gebruikt door den heer Gussekloo te bestemmen voor villabouw in afwijking van het uitbreidingsplan dat dit terrein aanwijst tot gesloten bebouwing. Z. h. st. wordt voorts besloten door tus- schenkomst van de firma Blom en van der Aa een nieuwe verzekering aan te gaan van de kunstvoorwerpen welke de gemeen te ter versiering van het Raadhuis in bruikleen ontvine van het Kon. Kabinet van Schilderijen te Een Haag en het Rijks museum te Amsterdam. Verder wordt besloten tot verkoop van een viertal perceelen bouwterrein aan den S'orm van 's-Gravesandeweg ad. f. 10. per vierk. Meter en aan de van Zuylen van Nijeveltstraat tegen f. 10.en f. 7.50 per vierk. Meter. Een bedrag van f. 8000.— wordt toegestaan voor den verbouw van liet Raadhuis terwijl B. en W. tevens wor den gemachtigd om den huurprijs van f.500.te brengen op f.800.'s Jaars. Eenige bezwaarschriften tegen de plaat selijke belastingen werden afgehandeld. In de begrooting werd een wijziging aange bracht. Besloten werd aan G. v. d. Marei ie verkoopen een perceel grond aan de Kerkstraat voor f. 3540.Aan het R. K Lyceum voor Meisjes te Leiden wordt voor 1935 een subsidie toegekend van f. 210.32. Tenslotte werd besloten om van A. L. Lan- gendoen niet in eigendom over te nemen een perceel grond gToot 430 vierk. Meter, 'erwijl door A. L. Langendoen in de ge meentekas zal moeten worden gestort f. 373.92 als bijdrage in de kosten van we genaanleg en wegverbreeding van den Oostdorperweg. Loop der bevolking. Gevestigd: M. A. R A. Arts. Schouwweg 52 J. w. Boutmy en gezin, Bloemcamplaan 24 G. Bouwmeester, v. Z. v JUleveltstr. 27 J. C. Brinckman en gezin. Santhorstlaan 63 P. J. H Brokaar, Oostdorperweg 117 J. G. Bulttnk en gezin. St. v. 's Gravesandeweg 23 J. BUI. L. Kerkdam 57 A. P. C. O. Dado. St. v. 's Gravesandeweg 7 M. B. W. C. Camps geb. Deuss. Bloemcamplaan 16 J. Douwes en vrouw. Prinsenweg 8 W. Drews, vreemd. Jullanaweg 16 K. Eickelpoth, Wlttenburger- weg 164 E. Fronlng, vreemd. Bloemcamplaan 14 wed. A. J. Furstner geb. Dubourcq en zoon Schoolstr. 27 M. van der Harst. Kamp Waals- dorp; spec. Comp. R. Gr. Y. E. Heringa. Mid delweg 10 S. G. van Hoogstraten en vr.. Her tenlaan 7 R. Horneman, NJ„ Raadhuislaan 4 W. B. van Horssen en gezin, Storm v. 's Gra vesandeweg 58 Wed. G. L. C. A. den Beer Poortugael Barendregt geb. van der Horst en zoon, St. van 's Gravesandeweg 43 A. Meder. vreemd Pr. Marielaan 10 C. A. M. Mlmpen. St. v. 's Gravesandeweg 135 A. F. Naafs. Katwbkscheweg 33 P. A. Robert!. Raaphorst- laan 3 T. Rodenburg, KI. PersUnlaan 2 A. Róckl. Jullanaweg 16 A. van Roon en gezin, Katw weg 37 P. Stam, Waalsdorp S. Th. Tettero. Kerkstraat 33 J. Tuvy. vreemd. Corn, de Wlttstraat 20 B. Vonk, Vinkelaan 15 J. Zandbergen, Gr. Hoefijzerlaan 42 T. van Zanten, Jullanaweg 6. Vertrokken: P. W. A. Schepers naar Delft. Nwe. Plantage 16 a P. A. de Vries naar Wehl. E 23 M. Kom naar den Haag. Spulstr. 16 A. G. G. Geppert naar den Haag. v. Hogen- houcklaan 79 M. Bosma naar St. Nlcolaasga 391 M. Seppl naar Dlnslaken. Did.. Weseler- straat 73 K, Snel naar Rotterdam. Bergweg 323 L. A. E. Rettberg naar Den Haag. Hob- bemastraat 171 R. 6tattmann naar Unter- berg. Oostenrijk F. Stangl naar Milnchen, Did. E. Bouws en vrouw naar A'dam-C., Prin sengracht. 981 J. H. Tennissen naar den Haag. Rulgrockl&an 74 H. J. van de Vlekkert en vrouw naar Voorschoten. Donklaan 7 Wed. Louwerens geb. Weyers en gezin naar Amster dam. Fr. v. Mierisstraat 115 C. O. A. Ham naar Delft. v. d. Mastenstraat 29 Th Winkler naar den Haag. Kazernestr. 58 A. C. J. Nole boom geb. Ravels naar Gent. Eelt. - R. de Roos naar Delft. v. LeeuwenI-~>'cslr - 1 A. Bierman naar Voorhout, v. d. B—"h v Heem- stedeweg 3 C. S. Sanders naar den Haag. J. v. Nassaustraat 100 A. C. M. Aalbers naar den Haag. J. v. Nassaustraat 100 L. Rohde naar den Haag, Bezuldenhout 68 C. A. Noor- dermeer naar Sassenhelm. Hoofdstraat 124 A. J. Schotman naar den Haag. Flatgebouw Marlot. Flat 45 Wed. A. J. Bouwensch geb. Alphen v. d. Veer naar den Haag. Ger. Reyn- straat 60 J. P. Elsevier en gezin naar den Haag, Columbusstraat 164 M. Bolten naar den Haag, Corn. Jolstraat 9 A R. Flcker naar den Haag. Wilhelmlnastraat 92 J. Tonckens naar Batavia E. E. H. Herbst naar den Haag. Waalstraat 11 N. van Eenige en gezin naar den Haag, Boylestraat 9 F. G. A. Bakker naar Amsterdam. J. v. Eyckstvaat 11 E. R. v. Bokhorst en gezin naar Hilversum. Rie- gelstraat 100 A. Rooseboom naar New-York. Amerika. Burgerlijke Stand. Geboren: Hermanna Egberdlna, d. van J. Vermaas en E. Moman Marjanne. d. van J. A. Vriesman en M. J. E van Heusden Alida Agatha, d. van G. A. Hakkeling en A. Breewel Joannes Michael Petrus, z. van J. H. Spruijt en F. R. v. d. Geest Ottollne Johanna Hen- rlette, d. van C H. Hanegraaff en A. Elink Schuurman. Overleden: Antonia Maria Cornelia Zuidgeest. 73 J.. echtgenoote VBn C. N. Verhoeff Adria nus Rietkerk, 71 J. echtgenoot van M. A. Ploos- ter. Ondertrouwd: A. Tangelder en K. Lund J. Waverein en E T. Hollestelle M. K. L. Keu len en C. B. M. Kerckhoff H. Hesse en J. G. Oostendorp G. Starre en E. C. Oerth D. J. de Bie en A. J. Okkerse. Getrouwd: B. J. Barendse en M. C. Scrine- rius H. J. v. d. Vlekkert en C. Teslnk P. de KeUzer en R. I. von Schrelbershofen. Vergadering Vrijheidsbond. De afd. Wassenaar van den Vrijheidsbond hield een alg. vergadering, waarin het be stuur ais volgt werd samengesteld: Ir. H. H. Dresselhuys. voorz.: J. P. de Borst, seer M. Houbolt, penningm mr. W. J. L. van Es, mevr. Groenevelt— Guépin. ir. F. W. 't Hooft. 4r. P de Kat, H. Ph. J. Kramer, mevr. Mar tin isser. mr. W. C. Mees. H. J. Mulder, mr. T. Ottdheusden. mr. C. J. Rom Colthof. mr B C Slotemaker, A. van Straalen. J. A Keupe. ALPHEN. Een zonderling geval.' Eenige bewoners van een woonark nabij de galgmachine, werden 's morgens vroeg wakker door geplons in het Kanaal. Het bleek, dat een jeugdig persoon uit het wa ter kwam geheel ontkleed en verkleumd van koude Door een landbouwer in de omgeving werd hem kleeding verstrekt. De jongeman wilde niets van zijn eigenaardige gedragingen loslaten. Later werden langs den Oost- en Westkanaalweg verschillende kleedingstukken gevonden, die hem bleken toe te behooren; op een andere plaats ont dekte men tenslotte ook zij.n rijwiel. Tegen I de politie zeide de jongeman dat hij van Rotterdam kwam. Hij bisek te zijn de 17- jarige S L. die met zijn rijwiel de ouderlijke wontng had verlaten en op avontuur was gegaan Wij vernamen nog. dat zelfs klee dingstukken door iemand langs den weg gevonden, mede naar Zevenhoven waren genomen en daar bij de politie, door wier zorgen zij later hier naar het bureau zijn bezorgd, waren gedeponeerd. Gevaarlijke motorrijder. In de van Boetzeiaerstraat is een jeug dige motorrijder, die het motorrijden blijk baar nog riet goed meester is, met rijn motor en zijn duo-passagier, den minder jarigen M.. tegen 'n paal gereden. De laat ste viel en kwam onder den motor terecht Bij omwonenden werd de jongen binnen gebracht. waarbij bleek, dat hij een her senschudding had bekomen Geschenken voor het raadhuis. Na een inzameling onder 24 industrieelen hebben dezen besloten om voor het ingeza melde bedrag ad ongeveer f. 10QO een fraai gebrandschilderd raam in eén der gevels aan te bieden, teTwijl de Ver. „Gemeente belang" haar kassaldo zal besteden door ter weerszijden van den hoofdingang een twee tal voor dit doel speciaal te vervaardigen bronzen lantaarns aan te brengen. Inmid dels is men ook begonnen met de inzame ling onder particulieren en vereenigingen. Tijdens zijn afwezigheid werd bij den rijwielhandelaar K. aan den Groeneweg een tandem ontvreemd. K. deed aangifte bij de politie. Kampman's Bevrachtingsbedrijf te Amsterdam heeft aan de N.V. D. en Joh Boot Scheepswerf „De Vooruitgang" te Alphen a. d. Rijn opdracht gegeven voor den bouw van een motorschip, groot 325 ton. Het schip, dat gebouwd wordt onder toezicht van bureau „Veritas" en Scheep vaartinspectie. wordt voorzien van een dub belen bodem en van twee machinale win ches. De voortstuwing geschiedt door een Industrie Dieselmotor, met een capaciteit van 200 P.K. Het schip zal eind September of begin October worden opgeleverd. „In deze doos zit het boek, Moe* der. dat wij van de boekwinkel op zicht hebben gekregen, U weet wel. Het Boek voor de Jeugd, waar U al zoveel advertenties over gelezen hebt. AI onze vriendjes op school praten er over. Wat zou het fijn zijn als wij het konden houden! U zult het net zo mooi vinden als wij. Moeder!" Geef Uw kinderen Het Boek voor de Jeugd, het ideale boek voor het gezin, een geschenk van blijvende waarde, een schat van spannende verhalen en mooie vertellingen, het boek voor kin* deren, ouders en grootouders. 768 bladzijden druks 276 tekeningen en illustraties 80 schrijvers Vw boekverkoper heeft 'f.' VOOR DE BODEGRAVEN. Vergadering der Burgerwacht. Onder voorzitterschap van den heer H. Schoo vergaderde de Burgerwacht in het Schietgebouw De commandant, de heer J. P. Veerman, hield een opwekkende rede. aansporend tot getrouw medewerken. De be langstelling der leden voor de wekelijksche schietavonden bleek belangrijk te zijn toe genomen. Als bestuurslid werd herkozen de heer L. v. d. Bos en gekozen de heer A. Ver- meij. Begin van brand. In een huis aan de Kerkstraat ontstond een begin van brand, veroorzaakt door te hard branden van een verwarmingsinstalla tie. Toen een der bewoners het vertrek be trad, bleek het plafond reeds te branden. Een verstikkende rook verhinderde aanvan kelijk het binnentreden, maar na korten tijd slaagde men er ln, zonder hulp van dc brandweer het vuur met een slang op de waterleiding te blusschen. Leelijke val. Van een met zakken steenkolen beladen vrachtauto viel ln de Nieuwstraat een volle zak op den weg, vlak voor een fietser, die met behoorlijke vaart kwam aanrijden en niet meer kon uitwijken of remmen. De man kwam leelijk te vallen, zijn fiets werd ver nield en hij zelf kreeg .vrij ernstige wonden aan beide knieën. Onder presidium van ds Dam verga derde de Chr. Ver. voor Ziekenverpleging. De gewone jaarverslagen werden uitge bracht. Besloten werd enkele nieuwe arti kelen voor het magazijn aan te schaffen. Herkozen werden als bestuurslid ds. Klüse- ner en de heer P. v. d. Weiden. Hartelijk dank werd gebracht aan de wijkzuster, zus ter G Kool. voor haar zeer omvangrijken arbeid en groote toewijding. Tot voorzitter van de A.R. Kiesvereeni- ging is benoemd de heer J. Burggraaf: tot secretaris de heer G Kramer en tot pen ningmeester de heer H. Windhorst. De nieuwe vereen. „De Prinpevlag" heeft plannen om op Tweeden Paaschdag een bezoek te brengen aan Scheveningen, ter deelneming aan den marsch van de Na tionale Organisatie „Rondom Den Haag". 9042 (Ingez. Mrd Tot candidaten werden gesteld prof. mr. B. M. Telders, voorzitter der partij; mr. M. H. de Boer en jhr. dr. O. A. C. van Lith de Jeude tot onder-voorzitter der partij en tot leden van het dagelijksch bestuur de heeren C. G. Roos. H. P. Gelderman en H D. Lou- wes. ZEVENHOVEN. Begrafenis van den heer L. D. Huisman. Op dc Alg. Begraafplaats vond de ter aardebestelling plaats van den heer L. D. Hulsman Ds. C. A. van Harten schetste den over ledene als een steunpilaar van de Kerk; de heer H. Kolkbrugge uit Utrecht, voorheen Dijkgraaf van den polder Nieuwkoop schet ste eveneens de verdiensten van den over ledene op poldergebied Dr. J. G. Ubbink schetste als voorzitter der Chr. school den overledene als iemand die een lans brak voor het christelijk on derwijs. evenals diens echtgenoote. Hij bracht de school tot grooten bloei. De jongste zoon dankte voor het gespro kene. Er was groote belangstelling. BOSKOOP. Gevonden voorwerpen. Vulpen, zilveren vulpotlood, snoei- en zet- mes, kinderwant en 1 paar zwarte hand schoenen. Inlichtingen politiebureau. Voor Zondag 10 April zal de Zondags dienst worden waargenomen door dr. A. S. Kater, telef. 38. Onze vroegere plaatsgenoot, de heer H. J. Heijmans Jr.. Rijksklerk met vakexamen bij de directe belastingen is Gouda. Is bij min. beschikking bevorderd tot adjunct commies. In de vacature van wijlen zijn vader, is door het bestuur van de coöp. ver. ..De Boskoopsche veiling" tot veilingsknecht be noemd diens zoon A. van Oijen. Bij de Rijksveldwacht te dezer plaatse is door den rijwielhandelaar K.. wonende in het buurtschap Reijneveld aangifte gedaan dat bij hem is ingebroken. Voor zoover na gegaan kon worden is er alleen een rijwiel gestolen. Ten nadeele van verschillende kweekers zijn boomen en planten gestolen van overschepingen. In .Flora" had een gecombineerde uit voering plaats voor de werkloozen. De vereenigingen: Harmonie „Excel sior": de Zangver. „Zang zij onze Leus" met haar afd. „De Kleine Stem", de gym.- en turnver. ..Hou-Vast" en de Arb. Geh. Onth. Tooneelclub „Den Zwakke tot Steun" hadden een gevarieerd programma samengesteld, dat uitstekend werd uitge voerd. Na een dansje, waarvan ook veel geno ten is, was deze mooie avond beëindigd. LEIDERDORP. VERGADERING VRIJW. BURGERWACHT. Installatie van de heeren J. Nagtegaal en G. den Braver. De Vrijwillige Burgerwacht vergaderde in „Irene". De voorz. Burgemeester Brug ver welkomde ln het bijzonder weth. Boot en den heer Slingerland, ondercommandant van de Vrijw. Burgerwacht van Zoeterwoude De vergadering droeg een bijzonder ka rakter in verband met de beëediging en in stallatie van de heeren J. Nagtegaal en G. den Braver, resp. benoemd tot commandant en onder-commandant der Burgerwacht. Dit feit gaf den voorzitter aanleiding uitvoerig de beteekenls der burgerwachten te schet sen. Spr. constateerde, dat de belangstelling voor de burgerwachten weer groeiende is. In den loop der jaren verdwenen welis waar verschillende burgerwachten ln onze omgeving en bleven alleen wat den kring Rijnland betreft, die van Benthuizen en Leiderdorp bestaan, doch er kwam een keerpunt naar aanleiding van het geval met de „Zeven Provinciën". Zoo ook in onze omgeving. Te Koudekerk. Hazerswoude en Zoeterwoude werden weer burgerwachten opgericht en een Jaar geleden ook te Alke made. zoodat thans tot den kring Rijnland zes af deelingen behooren. Er heerscht thans, aldus spr.. ook een andere meening bij velen ten opzichte van de burgerwachten. Richtingen die er vroeger afkeerig of vijandig tegenover stonden, vindt men haast niet meer. Sommigen van 3—2

Leidsch Dagblad | 1938 | | pagina 7