Uit de Rijnstreek LEIDSCH DAGBLAD - Tweede BSad Dinsdag 5 April 1938 Interpellatie van het raadslid G. Vogelaar. Inzake een aanbestedingskwestie. Naar wij vernemen, heeft de heer O. Vogelaar, lid van den gemeenteraad al hier. verzocht ln de openbare raadsver gadering van a.s. Donderdagmiddag een Interpellatie te mogen houden inzake de gunning van het werk: het maken van aarden banen, rioleeringen en hulpstraten met bijbehoorende werken op terreinen van de N.V. Bevea te Noordwijk aan Zee. Gelijk bekend Ls, dit werk na gehouden openbare aanbesteding door B. en W ge gund aan den op één na laagsten inschrit- ver. den heer J. V. Vink, alhier, voor de somma van f. 25.015. Het betreft hier een kwestie, die in den lande, speciaal in de bouwwereld, opzien baart. Aan de beton- en steenfabrikanten is n.l. door het bestuur van de Kringcommis sie Zuid-Holland-Noord, ln verband met de gunning van bovengenoemd werk, ver boden. te leveren aan den niet-erkenden werkloozen aannemer J. V. Vink. Het dagelijksch bestuur blijft evenwel aan deze opdracht vasthouden. Reeds is ccn poging om materialen te verkrijgen mislukt. Verschillende bouwpatroons die hulzen hebben voltooid ln de Bevea-terreinen. zit ten nog steeds zonder de noodzakelijke rioleering, terwiil zij zich niet kunnen aansluiten op de gas-, water- en clectri- sche geleidingen. Door een en ander zijn zij nu reeds een tijdlang gedupeerd. Door de interpellatie van den heer Voge laar. zal deze kwestie thans stellig een punt van ernstige bespreking in den Raad vor men. NOORDWIJKERHOUT. De ingezetenen worden gewaar schuwd om geen geld of goederen af te geven aan twee personen, die alhier giften inzamelen bij R K. gezinnen, zonder dat ze voorzien zijn van een permissie, van we reldlijke of kerkelijke overheden. Het R.K. parochiaal zangkoor van de St. Victor-kerk. heeft een gevoelig verlies getroffen door het overlijden van zijn oud ste lid den heer J. v. d. Klugt, die in Mei a.s. zijn 40-jarig jubileum hoopt te vieren, als lid van het kerkelijk zangkoor. Pater Doeswijk uit De Zilk. die in 1933 vertrok naar de Missie aan de Goudkust van Afrika, hoopt binnenkort naar zijn ouderlijk huis terug te keeren voor vacan- tie en tot herstel van gezondheid. Zondag 9 April a.s. herdenkt de afd. Noordwijkerhout van den R.K. Volksbond haar zilveren jubileum. OEGSTGEEST. Mej. A. M. uit Lelden, als winkeljuffr. werkzaam bij den winkelier V. in de De Kempenaerstraat alhier, kwam na afloop van haar werktijd tot de onaangename ont dekking dat haar rijwiel, dat zij des morgens in de naast de zaak gelegen poort had neer gezet. was verdwenen. Een ander rijwiel was er voor in de plaats gezet. SASSENHEIM. Een fraaie tentoonstelling. In de lokalen van de St. Annaschool werd een tentoonstelling gehouden van het werk der leerlingen van de Bewaarschool, de la gere school en de cursussen in lingerie- en costuumnaaien. Vele prachtige stukken onder leiding der zusters op de cursussen vervaardigd, waren ter bezichtiging aan wezig, alsmede fraaie handwerken, die de volle aandacht der bezoekster verwierven. Het bezoek was zeer groot, vooral van de zijde van de ouders der leerlingen. Aan het postkantoor alhier en het daaronder behoorende ambtsgebied werd gedurende Maart 1938 ingelegd f 14.242 42, terugbetaald f. 10.505.58. Het laatste door dat kantoor uitgegeven boekje draagt het nummer 4249 VOORHOUT. Raadsagenda. De raad zal a.s. Donderdag 7 April des nam. om 8 uur in openbare vergadering bijeenkomen, ter behandeling van de na volgende punten: 1. Opening; 2. Notulen der vergadering van 17 Febr 1938; 3. In gekomen stukken: 4. Vaststelling pen sioensgrondslagen; 5. Wijzigingen gemeen- tebegrootingen 1937 en 1938; 6. Rondvraag; 7. Geheime zitting. VOORSCHOTEN. Aanbesteding. In het Raadhuis hebben B. en W. aan besteed het maken van 275 M. trottoir, hek werk met bijkomende werken aan de Pape laan. Ingeleverd waren 14 biljetten. De uit slag was: w. J. Oltshoorn. Voorschoten, f. 1850; C Kruyff en Co., Voorschoten, f.1855; W. Visser, Wassenaar, f.1860; G. A Niersman, Voorschoten, f 1988; Gebr. Schouls Niersman, Voorschotn, f. 1988; Gebr Schuols Leiderdorp, f. 1989: v. Splunder, Ridderkerk, f. 19Ö0; J. van Iersel, den Haag, f. 2087; Gebr. Visser. Wassenaar, f.2090; B. C. Strijk, Lel den, f.2145; fa. Meljers en Zn.. Oegstgeest. f.2195; fa. v. Halem en Doornik. Leiden. f.2243: D. v. Stuivenberg, den Haag. f.2374; P. C. Langeveld, HardlnXveld, f. 2400. De gunning ls aangehouden. Praatavond Chr. Hist, linie. De Chr. Hlst. Kiesvereen. hield een zgn. praatavond. Nadat gezongen was Ps. 97 vers 1, opende de voorzitter, de heer A. Fortgens, met gebed en verwelkomde ln het bijzonder het Tweede Kamerlid, den heer H. W. Tiianus, als leider der discussies. De heer Tiianus sprak over het verloop der Kamerverkiezingen 1937. de kabinetsfor matie en de kabinetspolitiek. Bovenal moeten wij. aldus spr., onze geestelijke ba sis vasthouden, gelegen In de H. Schrift, dienovereenkomstig handelen en trachten ook in en door de Chr. Hist. Unie te ko men tot een wedcrzljdsch begrijpen. Na de beantwoording van vele vragen, dankte de voorzitter den spreker. Na het ALPHEN. Uitvoering Chr. Kinder- en Meisjeskoor „Sursum Corda". Gisteravond werd de 9de openbare uit voering van het Chr. Kinder, en Meisjes koor Sursum Corda" gehouden in het Nutsgebouw. Het Nut was geheel bezet. De heer Belshuizen, voorzitter van het kin derkoor, opende met gebed, waarna werd overgegaan tot de afwerking van het pro gramma, dat 21 nummers bevatte. De eer ste drie nummers werden gezongen onder het storende geluld van plaatsen zoeken, waardoor de waarde der uitvoering Jam mer genoeg verloren ging. „Meilied" van Hendrika van Tussenbroek en „Zomer, zon en bloemen" van Stinla Zijderlaan, met welke twee nummers het kinderkoor oo het concours verleden zomer zooveel succes beeft geoogst, waren ook nu eveneens van dit koor wel de beste nummers. Het is on doenlijk alles te vermelden: een uitzonde ring moet echter gemaakt worden voor de „Woud-Cantate" \*an Emiel Hullebroeck, die door het kinderkoor en het meisjeskoor van „Sursum" gezongen werd. De muzikale medewerking hiervan, bestemd voor flui tisten en trom, werd vervangen door viool, wat ook zeer goed voldeed. De koren wer den mooi vertolkt. „De strenge verkeers agent" van W. F. Sprink moest na aan houdend applaus, worden gebisseerd. Door het meisjeskoor werden uitstekend gezon gen „De Trekvogelsmarsch" en het „Mor genlied", belde van E. W Weissenborn. In de pauze werden ten bate van de kas enveloppen verkocht, waarvoor mooie prij zen beschikbaar waren gesteld. Het meis jeskoor zong nog het zangspel ..Nachtspoke" van Annie Frank; tot slot volgden ver schillende nummers van het kinderkoor. De geslaagde uitvoering werd met dank zegging gesloten. Den directeur, den heer J. van Beek van Woerden en den pianisten mevr. M. F Verduin en mej. Gonnie Kerk hoven komt zeker een woord van dank toe! Langs den Ziendeweg werd de heer H. uit Nieuwkoop met zijn rijwiel aangereden door een passeerende auto, waardoor hij kwam te vallen en gedeeltelijk ln de sloot terecht kwam. De autobestuurder reed door. Door A. van W. werd bij de politie aan gifte gedaan van diefstal van een rijwiel plaatje van zijn rijwiel. In den Hoorn reed een autobestuurder uit den Haag met zijn auto ln de sloot. Omwoners wisten den man te redden, ter wijl de wagen later werd gelicht. Het on geluk werd veroorzaakt, doordat de auto bestuurder telaat opmerkte dait een vracht auto van de Handelsraad een erf wilde oprijden Hij had toen de keus tegen de vrachtauto of een dam op te rijden. Dit laatste verkiezende bleek hij teveel gang te hebben zoodat hij een sloot inreed. Geslaagd voor het einddiploma der Eerste Nederlandsohe Slagers-Vakschool te Utrecht onze plaatsgenoot H H. Bogaards. De slagersknecht v. W. had het on geluk bij het uitbeenen dat zijn mes uit schoot en in zijn buik drong. Na behan deling door een dokter bleek overbrenging naar het Acad. ziekenhuis te Leiden nood zakelijk. De Geref. J.V. „Samuel" hield haar jaarvergadering in ..Concordia". Het bieek dat het ledental vrijwel gelijk is gebleven: de kas wijst een batig saldo aan. Een l,wee tal mooie inleidingen werd gehouden, ter wijl het geheel werd afgewisseld door zang en een samenspraak. Ds Bosch verrichtte de sluiting. Onze plaatsgenoot, de heer J. H. Feen- stra, is benoemd tot onderwijzer aan een oer Chr. scholen te 's-Oravenhage. ALKEMADE. De heer W. v. d. Zwetf Te Lelden is gistermorgen in den ouder dom van 64 Jaren in het Elisabethgasthuis overleden de heer W. van der Zwet De overledene stond hier als een zeer geacht ingezetene bekend en bekleedde tal van functies. Hij was als provinciaal commissie lid van de veilingen in Nederland speciaal vertegenwoordiger van de Veenstreek. Voorts voorzitter van den Veender- en Lij - kerpolder, voorzitter van den raad van toe zicht van de Coöp. Boerenleenbank, voor zitter van de coöp. veüingsvereeniglng „Eendracht maakt Macht" en lid van het R K. Kerkbestuur. Hij heeft zijn beste krachten aan deze vereenigingen gegeven en velen zullen hem noode missen Zijn na gedachtenis zal in dankbare herinnering blijven. HIJ ruste in vrede! BODEGRAVEN. Loop der Bevolking. Vertrokken: O. Mulder naar Adam; A. W. v. d. Klein naar R'dam; C. van *t Hoog naar s-Gravenhage; A. Scheer naar Koudekerk a. d. Rijn. J. J. Bruijnls, naar Nieuwer Amstel, Kosteverlorenweg 16. Gevestigd: P, van Wensveen, Willemstraat 42; J. Westerink en gezin. Weiland 52. zingen van Gez. 2 vers 1, werd deze druk bezochte bijeenkomst, welke opgeluisterd werd door zang van mej. A. Wesselo, door den heer Tiianus met dankgebed gesloten. ZEVENHOVEN. L. D. Huisman, t Alhier overleed in den ouderdom van bijna 83 jaar. de heer L. D. Huisman. Deze was gedurende een lange reeks van Jaren diaken-ouderling en notabel der Ned. Herv. Kerk, bestuurslid der Chr. Nat. School, oud heemraad van den polder Nieuwkoop. De thans overledene behoorde tot de Chr. Hist. Partij. Door de medewerking der Arbeidsbe middeling en die te Oberhausen, is dezer dagen uit deze gemeente een tweede melk knecht in Duitschland te werk gesteld. Het R.K. Armbestuur besloot tot af braak van het woon- en winkelhuis be woond door den heer Louwers en tot op bouw daarvan. Burgerlijke Stand. Geboren: Janny d. van M. Bekker en G. Blonk; Jan z. van S. van Groeningen en A. P. Cleton; Florus z. van B. Woudenberg en W. F. van Noord; Magdalena Bernardine d. van S. J. Steenbergen en H. J. Smits. Overleden: Maria Boom. echtgenoote van Pieter Hak, 81 jaar; Theodorus Korse. 57 jaar. overleden te Ottersum. BOSKOOP. WEDEROM EEN VERFRAAIING VAN ONZE GEMEENTE. De beplanting nabij het station. Zooals wij reeds gemeld hebben, wordt op het terrein van de Ned. Spoorwegen, direct tegenover het station een beplanting aangebracht van boomen, struiken en sier heesters. alsmede van diverse soorten lage en klimrozen. Deze aanplanting, v/elke over een halve H.A wordt aangebracht, nadert (hans haar voltooiing, en zal in aanslui ting met het Rosarium en het Vlforpark weder een aanwinst zijn voor de ver fraaiing onzer gemeente. Bti hun aankomst zai ook deze nieuwe beplanting, evenals het Viforpark. dadelijk den treinreizigers in het oog vallen, terwijl men van het per ron af een pTachtig uitzicht heeft. Zooals gemald, geschiedt deze aanplan ting onder leiding van den heer J. H van Straaten van Nes. Voc*ts zal deze nieuwe aanplanting. die op 14 April a.s. geheel ge reed zal zijn, voor de velen die de bloemen tentoonstelling komen bezoeken, een voor proefje zijn. van wat in de groote tentoon stellingshal te zien zal zijn! Jaarvergadering „Onze Woning" De voorz., de heer M Koster, opende met een hartelijk welkom. De notulen, jaarverslagen, alsmede de balans en ex ploitatierekening werden onveranderd vastgesteld. Als bestuursleden werden her kozen de heeren A. en E. Versluis en H. Goudriaan, terwijl in de vacature van den heer P C. Goosen werd benoemd de heer W. Beekhuizen Tot lid van de controle commissie werd in de ^'aats van den heer J. H. Geurs de heer P. Spijker gekozen. Lezing van dr. W. G. N. v. d. Sleen. Voor de Ver. „Arboricultura" trad in hotel „Klaassen" op dr. W. G. N. v. d. Sleen, uit Haarlem, die weder een aandachtig ge hoor had voor zijn onderwerp: „Kijkjes in Zuid-Afrlka", met eigen filmopnamen aan schouwelijk voorgesteld. Hij mocht dan ook :ien dank van den voorzitter, benevens een hartelijk applaus van de vele aanwezigen in ontvangst nemen. Het is een zeer leer zame avond geweest! Intrede van cand. H. Jongebreur. Cand. H. Jongebreur. tot voor kort hulp prediker alhier en beroepen predikant bij de Ned. Herv. gemeente te Bleiswijk, hoopt a.s. Zondagavond daar zijn intrede te doen, na ln de morgenuren te zijn bevestigd door ds. Jakobs. alhier. Burgerlijke Stand. Geboren Gcrardus Frederikus z. van KI. van Veen en N. Hoogervorst. Ondertrouwd: W. G. Mathot en M A. L. Marynissen. Getrouwd: J. H. Nleuwerf 19 jaar en J. Groe- neveld. 23 jaar. Gedurende Maart werd in de Rijks postspaarbank alhier ingelegd f. 24957 en terugbetaald f. 15488.07. Het laatste door de spaarbank uitgegeven boekje draagt het nummer 6189. De landelijke Genetische vereenlging zal op 23 ApTil een bezoek brengen aan de Bloemententoonstelling alhier. Deze ver een. hoopt dan tevens alhier in hotel „Klaassen" een vergadering te houden, waarin o.m. zullen worden behandeld de kruisingen van Boskoopsche gewassen en sports. Gedurende Maart zijn 5253 schepen de Hefbrug alhier gepasseerd. Voor 3308 moest ie brug geopend worden, terwijl dit voor 1945 niet noodig was. De brug werd ln to taal 2099 malen geopend. HAZERSWOUDE. Ernstige stagnatie in telefoonverkeer. Tengevolge van den hevigen storm, zijn ongeveer een 20-tal telefoonpalen staande langs den Hoogeveensoheweg omgewaaid, zoodat het geheele net vernield werd. waar door het verkeer ernstige stagnatie onder vond. Verschillende daken moesten het ontgelden. Een prieel van den heer V. werd opgenomen en in de sloot geworpen. Persoonlijke ongelukken kwamen gelukkig niet voor Burgerlijke Stand. Geboren: Cornelis Hendrikus Maria. Z. van C. van Dam en C. J. Westgeest. Bij de Arbeidsbemiddeling staan thans als werkloos ingeschreven 115 personen. Het aantal steuntrekkenden bedraagt 96. Sedert onze laatste opgaven is het aantal werkloozen met 11, en dat der steuntrek kenden met 41 verminderd. KOUDEKERK AAN DEN RIJN. Burgerlijke Stand- Overleden: Jantje Smit, 35 jaar, echtgenote van H. 7. d. Berg. LEIDERDORP. Burgerlijke Stand. Geboren; Petronella. d. van M. Baart en P. Willems Theresia Elisabeth Catharina, d. van P. W. J. Goddijn en M. Peeters Gerardus Cornelis, z. van J. B. v. d. Wijngaard en G. Ruis LEIMUIDEN. Burgerlijke Stand. Geboren: Henricus Petrus Jozef. z. van P. L. Noorder meer en K. H. H. Klein Johannes Frederik Jozef. zn. van G. Senna en A. J. van velzen. Ondertrouwd: J. C. Heemskerk. 29 jaar te Al kemade en C. J. Ketjzer. 27 j. J. Dieleman, 27 j. en M. Chr. de Vos, 24 j. te Uithoorn. Loop der Bevolking. Gevestigd: W. F. van Andel, Nieuwe weg 178c A. W. van Galen, scholier, aan boord motor schip J. P. Vermeulen, dienstbode, R.K. Pas torie. Vertrokken naar Haarlemmermeer. Aalsmecr- derweg 581A A. Brus en gezin Naar Amster dam. Kerkstr. 379. M. Turk Het 13-j. zoontje van V. alhier werd, doordat hij plotseling den weg overstak door een juist passeerende auto aangere den, waardoor hij een been brak. Door leden van de E.H.B.O. werd hij voorloopig verbonden en later naar zijn woning ver voerd. Dr. Stapensea verleende geneeskun dige hulp. Den autobestuurder trof in deze geen sdhuld. NIEUWKOOP. Hand^ontveld. De arbeider V. uit de Noordschebuurt te Zevenhoven, die per rijwiel alhier de Dorps straat passeerde kreeg door den wind een stuk papier opzij tegen zijn voorwiel. De wielrijder, die al rijdende, dit stuk papier met zijn rechterhand weg wilde nemen, kwam hiermede tusschen de spaken van het voorwiel en raakte bekneld tusschen vork en spaken. Met een smak kwam hij op de straat terecht en bleef kermend van de pUn liggen. Hij was niet in staat zjjn hand tusschen de spaken en de vork van daan te trekken. De vechtwachter van V., die het ongeval van nabij zag gebeuren kon den man aanvankelijk niet bevrijden, zóó bekneld was deze Hierop ging hij vlug naar een in de nabijheid zijnde garage, haalde daar een tang waarmee hij eenige spaken stuk knipte en zoodoende het slachtoffer bevrijdde De hand was van de pols tot aan de vin- gerknokken totaal ontveld en bloedde vrij hevig. Na door dokter Koert behandeld te zijn kon V. zich naar huis begeven. De Rijkswerkverschaffing tot verbete ren van het rietland onder deze gemeente, welke aanvankelijk was toegestaan tot 28 April is thans door den Minister weder ver lengd tot en met 25 Juni a.s. Uit deze gemeente zijn thans bij deze werkverschaffing te werk gesteld 21 werk loozen. TER AAR. Burgerlijke Stand. Geboren: Pieter, z. van C. Hogenes en P. Bol. Loop der bevolking. Gevestigd: E. Langelaar v. Alphen J. van Wensveen. P. van Wensveen en G. P. Boogaard van Alphen aan den Rijn P. Poot en J. G. van Vliet v. Leimuiden P. Bartels van Gen- dringen. WADDINXVEEN. Tot lid van de vrijwillige brandweer alhier is benoemd de heer W. M. Neeleman, zulks in de vacature van den heer Moer kerken, die wegens invaliditeit niet meer actief kan optreden. In den heer Moerker ken verliest de brandweer een van haar meest gewaardeerde krachten. In de laatste helft van Maart werd in de Ned. Herv. Kerk gecollecteerd, voor de diaconie f. 188.44. voor de kerk f. 109.02 terwijl de busjes bevatten f. 15.25. Voor den nieuwbouw bracht de collecte f. 135.58 op en 1.1. Zondag werden een gift van f. 25 en drie giften van f. 10.gecollecteerd. Alhier had de tentoonstelling van werkstukken en de prijsuitreiking plaats aan de leerlingen der vakteekenschool. Er was. zooals ieder jaar. weer veel belangstelling De 5-jange cursus werd gevolgd door 64 leerlingen, waarvan er 13 het eind-diploma verwierven Tal van mooie en nuttige prijzen, beschikbaar gesteld door het Ge meentebestuur en Kamer van Koophandel werden uitgereikt Een woord van waardeering en propaganda werd gesproken door den directeur, den heer Rooiimans, burgemeester Troost en kapelaan Tromp. ZOETERMEER. Gedurende de maand Maart werd op het Postkantoor alhier ingelegd f. 3666.85 en terugbetaald f. 6989.82. ZWAMMERDAM. GEMEENTERAAD. De Zondagsheiliging Voorschotten voor scholen. De Raad vergaderde. Ged. Staten hebben bericht, dat bij de Regeering geen bezwaar bestaat dat de gemeente de jaarlijksche bijdrage aan de stichting „Borgstellings fonds voor Gouda en Omstreken" tot 2 et. per inwoner per jaar verhoogt. B en W. achten voor deze gemeente een bijdrage van 1 ct. per inwoner, met het oog op het weinig gebruik, dat tot nu toe van deze instelling gemaakt wordt, nog voldoende, waarom zij voorstellen hierin geen wijziging i.« brengen. Aldus besloten. De afd. Zwammerdam van de Staatkun dig Geref. Partij heeft een adres Ingediend waarin wordt gewezen op de toenemende entheiliging van den Zondag en waarin wordt gevraagd, om winkelsluiting en een verordening tot het verbieden van voetbal len. café-opening, melkventen en het vis- schen langs openbare wegen op Zondag B. en W. stellen voor dit verzoek, dat reeds herhaalde malen ls gedaan, ook nu weer voor kennisgeving aan te nemen, waartoe werd besloten. Het bestuur der Tentoonstellingsvereen. „Boskoop" te Boskoop, verzocht voor de van 14 tot 30 April a.s. te houden groote voorjaars bloemententoonstelling een ge meentelijke medaille beschikbaar te willen stellen. B. en W. stelden voor. voor dit doel een bedrag van f. 10.beschikbaar te stel len. Aangenomen. Het bestuur der Ned. Herv. School, vraagt krachtens art. 72 der L.O.-wet aan een bedrag voor aanschaffing van nieuwe gor dijn in de 3 schoollokalen, aangezien de nog aanwezige gordijnen, welke destijds gelijk met de school zijn overgenomen, geheel zijn versleten. De kosten worden geraamd op f. 64.43 B en W. stelden voor deze aan vraag overeenkomstig de wet in te willigen, waartoe z. h. st. werd besloten. Besloten werd een subsidie van 1 cent per inwoner per jaar beschikbaar te stel- 477»te STAATSLOTERIJ (Niet officieel) 2e klasse. 2e lijst Trekking van Dinsdag 5 April >938 Hooge Prijzen f 20.00014359 2.000.— 21980 1500— 4872 5407 1.000— 14714 18604 400— 3036 20359 1 200— 19694 100.— 11679 14319 15325 18551 21334 21940 Prijzen van 70. 1013 1019 1022 1097 1107 1119 1142 1175 1207 1245 1257 1279 1280 1301 1322 1372 1392 1473 1480 1489 1491 1566 1584 1598 1607 1680 1681 1706 1712 1761 1908 1926 1956 1960 1998 2007 2034 2043 2149 2161 2170 2235 2246 2250 2290 2325 2375 2428 2438 2440 2451 2480 2487 2563 2628 2672 2719 2771 2791 2829 2835 2898 2904 2986 29S0 2992 3028 3068 3095 3117 3124 3132 3134 3135 3186 3189 3293 3309 3336 3345 2356 3378 3379 3386 3389 3393 3400 3423 3468 3505 3529 3544 3568 3639 3654 3667 2698 3736 3768 3808 3817 3832 3863 3872 3876 3920 3938 4002 4005 4013 4017 4025 4043 4111 4131 4157 4160 4170 4178 4180 4262 4281 4289 4290 4318 4321 4324 4360 4462 4496 4594 4614 4617 4648 4666 4671 4677 4683 4695 4699 4723 4740 4843 4849 4858 4868 4896 4900 4963 5008 5012 5019 5032 5046 5058 5086 5180 5196 5226 5232 5262 5319 5343 5378 5435 5446 5453 5456 5457 5500 5505 5522 5528 5539 5609 5614 5623 5636 5637 5696 5734 5774 5840 5845 5854 5855 5890 5935 5977 6075 6077 6087 6107 6138 6177 6214 6215 6240 6279 6326 6327 6329 6343 6359 6399 6410 6457 6479 6497 6502 6510 6528 6554 6569 6570 6656 6700 6711 6721 6730 6760 6790 6852 6876 6881 6896 6902 6908 6963 6982 7042 7063 7076 7084 7107 7114 7143 7149 7185 7192 7206 7229 7230 7240 7243 7278 7331 7354 7356 7375 7430 7438 7447 7476 7478 7533 7541 7563 7568 7599 7629 7633 7663 7787 7800 7824 7872 7886 7898 7927 7942 7946 7964 7932 8026 8030 8204 8216 8234 8240 8247 8260 8269 8325 8345 8354 8364 8365 8376 8383 8444 8448 8461 8478 8523 8550 8552 8566 8611 8664 8705 8728 8749 8763 8789 8859 8887 8908 8930 8959 9007 9033 9039 9081 9090 9109 9194 9212 9262 9269 9276 9280 9315 9334 9378 9408 9443 9461 9486 9523 9527 9555 9598 9600 9657 9683 9688 9696 9701 9704 9716 9807 9826 9893 9933 9952 9957 10028 10044 10110 10142 10161 10170 10177 10227 10259 10292 10314 10329 10336 10349 10376 10389 10414 10521 10522 10582 10708 10720 10777 10799 10838 10861 10884 10912 10982 1C989 11022 11055 11061 11149 11168 11173 11239 11281 11288 11349 11350 11375 11388 11446 11461 11472 11484 11535 11597 11602 11654 11673 11750 11792 11840 11850 11852 11871 11947 12065 12130 12147 12148 12192 12221 12253 12262 12292 12350 12377 12393 12419 12464 12490 12585 12639 12641 12699 12715 12734 121904 12979 12990 13039 13088 13101 13149 13199 13208 13214 13217 13225 13296 13327 13342 13394 13478 13488 13495 13527 13547 13597 13667 13713 13714 13805 13817 13841 13848 13907 13928 13936 14070 14074 14116 14127 14132 14150 14156 14208 14223 14253 14273 14360 14377 14390 14434 14470 14472 14488 14490 14524 14589 14608 14649 14675 14729 14743 14746 14748 14765 14786 14869 14884 14915 14928 14939 14953 15050 15088 15110 15111 15119 15145 15164 15206 15246 15282 15353 15363 15434 15447 15556 15568 15582 15602 15607 15650 15661 15672 15685 15709 15735 15736 15751 15769 15787 15802 15807 15885 15916 15950 15967 16036 16158 16166 16169 16199 16231 16243 16262 16312 16349 16351 16405 16427 16458 16465 16476 16480 16490 16548 16561 16562 16570 16615 16646 16648 16653 16738 16773 16795 16804 16835 16920 16961 16997 17017 17019 17125 17147 17178 17254 17286 17339 17350 17422 17428 17435 17570 17590 17596 17677 17696 17792 17827 17900 17934 17984 18015 18124 18127 18134 18204 18368 18403 18440 18457 18460 18472 18538 18547 18567 18593 18633 18661 18685 18714 18735 18773 18790 18791 18794 18820 18856 18887 18914 18926 18994 19000 19031 19071 19193 19234 19278 19294 19320 19331 19356 19381 19416 19484 19531 19558 19561 19620 19636 19668 19703 19735 19738 19790 19805 19851 19852 19878 1995e 19972 19983 20039 20067 20098 20103 20161 20179 20221 20305 20369 20385 20387 20418 20420 20438 20472 20481 20482 20491 20504 20509 20531 20576 20580 20597 20613 20688 20690 20701 20717 20752 20755 20764 20810 90852 20866 20896 20906 20937 20971 20978 20981 20997 21028 21071 21130 21159 21202 21236 21260 21266 21267 21269 21336 21355 21363 21373 21425 21434 21447 21460 21466 21494 21499 21504 21526 21541 21557 21578 21593 21601 21613 21621 21675 21696 21709 21718 21733 21757 21767 21777 21814 21864 21889 21896 21899 21907 21910 21950 21963 ien voor de voor- en nazorg van krank zinnigen in Zuid-Holland. B. en W. van Bodegraven hebben be richt dat de Raad dier gemeente goedkeu ring heeft gehecht aan een nieuw ontwor pen gemeenschappelijke regeling omtrent de toelating van kinderen op de O. L. scho len voor gewoon L. O. in beide gemeenten, overeenkomstig de wenschen van Zwam merdam. In deze nieuwe regeling wordt de jaarlijksche vergoeding per leerling van f. 17.50 teruggebracht tot f. 10.tenzij in eenig jaar de werkelijke kosten hooger mochten zijn, in welk geval de meerdere kosten in rekening zullen worden gebracht. Deze nieuwe regeling werd goedgekeurd. Na een vaststelling der verordening op de heffing en invordering van schoolgeld, werden vastgesteld de voorschotten op de gemeentelijke vergoeding overeenkomstig art. 103. 7e lid der L. O.-wet, berekend naar een bedrag van f. 10.28 per leerling voor het gewoon lager en naar f. 16.50 per leer ling voor het uitgebreid lager onderwijs. Voor 1938 zal dan als voorschot worden uit betaald: aan de Chr. Nat. School, na aftrek van geïnd schoolgeld f. 837.07; aan de Ned. Herv. School, na aftrek van geïnd school geld f 702.83: aan de R.K. Meisjesschool f. 1716.76: aan de R.K. Jongensschool f 1382.66 en aan de R.K. School voor U.L.O. f. 724 50. In totaal een bedrag van f. 5381.82. Ged. Staten hebben bericht dat de re dactie van het besluit tot verzekering van gemeente-gelden bij de Incasso-bank N.V. f e Amsterdam niet geheel bevredigt, waar om zij verzoeken een nieuw besluit in te zenden, waartoe zij een model verstrek- 'en. Aldus besloten. Besloten werd. op advies van de afd. Zuid-Holland van de Ver. van Ned. Ge meenten. een nieuwe overeenkomst aan te gaan met het destructiebedrijf „Gekro" voor het tijdvak 1 Jan. 193931 Dec. 1941 op de thans geldende voorwaarden. Met alg. st. werden herbenoemd tot leden der Commissie tot wering van schoolver zuim de heeren: M. Beunder, L. v. Bom- r.iei, VA v. d. Brink, A. R. Koster en J. J. Regtvoort. Ter bespreking van het punt waterlei ding ging men in geheime zitting over. Na de rondvraag volgde sluiting. 3—2

Leidsch Dagblad | 1938 | | pagina 7