Uit Omstreken LEIDSCH DAGBLAD - Tweede BSad Dinsdag 5 April 1918 Officieele Crisispublicaties NAGEKOMEN BERICHTEN KRUSCHEN SALTS WEERBERICHT. Belangrijke Verkooping van Meubilaire Goederen STADSNIEUWS. De strijd in Spanje. AGENDA Maak 'n spoedig einde aan die kwellende rheumatische pijnen. AALSMEER. Ernstige aanrijding. Aan de heeren P. E. en P. S., beiden wo nende alhier, overkwam een zeer gevaar lijk avontuur, toen zij zich op weg naar huis, op den primairen weg in de nabij heid van de Dorpsstraat bevonden. Plot seling werden zij gegrepen door een ach teropkomend motorrijwiel, met het gevolg, dat zij beiden tegen den weg werden ge slingerd. P. S. bleek het bewustzijn te heb ben verloren, terwijl P. E. een gekneusd been had opgeloopen. Dr. O. was spoedig ter plaatse en op diens advies werd S. per ziekenauto naar huis gebracht. Gelukkig keerde bij hem het "bewustzijn spoedig weer. De motor- en duorijder kwamen 'evveneens te vallen, waarbij het motor rijwiel beschadigingen opliep. De politie stelde een onderzoek in. De omzet van „Bloemenlust". Aan de veiling „Bloemenlust" alhier werd over het le kwartaal 1938 omgezet totaal t. 554.480.63 of f. 30.948.05 meer dan in de overeenkomstige periode van 1937. Gaven de maanden Januari en Februari aanvan kelijk een flinke stijging te zien, n.l. van f. 68.789.22. Maart daarentegen was be langrijk ongunstiger dan in 1937 Toen was de inaandomzet f. 258.764.84, nu f. 220.923.67 of f. 37.841.17 minder. Te water geraakt. Den bloemenhandelaar W. uit Amster dam overkwam een onaangenaam avon tuur aan de Centrale Veiling De man zou meerijden met een vrachtauto, welke aan de vaart stond bij het pottenperron. Toen de auto zich in beweging zette, verloor W. zijn evenwicht, viel en schoot kopje onder in het water. Gelukkig kon hem dadelijk de helpende hand worden toegestoken en werd de man tevens in de gelegenheid ge steld zijn natte kleeren voor droge te ver wisselen. HAARLEMMERMEER. 25-jarig jubileum van den heer C. Beers. Dat de dag, -vaarop de heer C. Beers 25 Jaren geleden als polderbeambte voor de af. Cruquius in functie trad, voor dezen geachten jubilaris niet onopgemerkt voor bij zou gaan. was wel te denken. Hij is ten Polderhuize te Hoofddorp namens het be stuur van den Haarlemmermeerpolder door den Dijkgraaf, den heer Reinders Folmer, hartelijk toegesproken en hem werd dank gebracht voor den ijver en de nauwgezet heid, waarmede hij zijn taak steeds heeft Barometerstand. Hedenmiddag 2 uur; 770. BINNENLANDSCH WEERBERICHT. Medegedeeld door bet Kon. Ned. MeteoroL Instituut te De Bilt. Hoogste stand 772.7 te Scilly en Brest. Laagste stand 741,6 te Isafjord. Verwachting tot morgenavond 7 uur: Meest matige Zuid-Westelijke tot Westelijke wind. Half tot zwaar bewolkt of betrokken. Weinig of geen regen. Iets zachter. BLTTEXLANDSCH WEEROVERZICHT. Medegedeeld door het Kon. Ned. MeteoroL Instituut te De Bilt. De depressie in het Noord-Oosten vult ge leidelijk op. De arctische luchtstroom is nog te bemerken aan de koude In het Oostelijk deel van Centraal-Europa en aan de lage tempera turen ln de Alpen (Santis —8 gr.. Jungfraujoch —14 gr.) met zwakken wind uit Noord en be wolking. Onder invloed van depressies, die hoog in het Noorden passeeien, naderen langs den Noord rand van het gebied van hoogen luchtdruk tus- schen de Azoren en Het Kanaal, weer warme luchtmassa's. zoodat in het geheele Westen de temperatuur steeg. De warme luchtmassa's brengen echter veel vochtigheid met zich, zoodat de nadering er van gepaard gaat met toeneming der bewolking en nu en dan zeer lichten regen. De stijging van temperatuur is ook nu reeds bemerkbaar in het geheele Noord-Westen en ging op IJsland en in Denemarken gepaard met veel regen. (Kopenhagen in den nacht 10 m.M.). In Mid den- en Zuid-Frankrijk heerscht helder en windstil weer en de nachten zijn koud. even- zoo in Zwitserland, in Midden-Zweden houdt de matige vorst aan, in de Poolzee blijft het zeer koud. WEERSOMSTANDIGHEDEN. HEDENOCHTEND 8 UUR. Parijs; W wind. 3 gr. C.. zw. bewolkt. Londen; W. wind, 4 gr. C., zw. bewolkt. Berlijn: W. wind. 4 gr. C., motregen. Nice; Windstil, 11 gr. C.. goed. LUCHTTEMPERATUUR. 9 uur voorm.: 8% gr. C. (47 gr. F.). 12 uur 's middags: 11% gr. C. (53 gr. F.). HOOGWATERTIJDEN TE KATWIJK a. ZEE Voor Woensdag. Voorm. te 6.08 uur; nam. te 18.38 uur. LICH1 OP VOOR FIETSERS. Dinsdag van 7.09 uur n.m. tot 4,55 uur v.m. MAANS- OP- EN ONDERGANG. 5 April: op 8,02 uur. vervuld en voor de prettige samenwerking, die velen van hem mochten ondervinden Het gesprokene ging met de aanbieding van de gebruikelijke oorkonde gepaard. In verband met de pogingen, die aan gewend worden om te Badhoevedorp te komen tot een zelfstandige afdeellng van de Chr. Dem. Unie, werd daar een door de afd. Hoofddorp belegde vergadering gehou den, waarin de heer J. Janze over doel en streven van de Chr. Dem. Unie een rede hield. Mej. W J. P. v. d. Wart, aan wie met ingang van 1 AprU 1938 eervol ontslag werd verleend als onderwijzeres aan de bijzon dere school te Hoofddorp, gaat ln verband met haar voorgenomen huwelijk het on derwijs verlaten. KATWIJK AAN DEN RIJN. Jaarvergadering der R.K. Verpleging. De R.K. Ver. tot steun bij opname In een ziekenhuis „St. Franciscus van Assislë" hield haar jaarvergadering in het Parochiehuis. De 2e voorzitter de heer P. H. Castenmiller herdacht den overleden voorzitter wijlen den heer C. v. d. Lubbe en verzocht een ge bed te storten voor zijn zielerust De secr. las de notulen en het Jaarverslag. De vereenlglng heeft 358 betalende leden. 2C0 kinderen staan ingeschreven. Het was voor de vereenlglng een financieel gunstig jaar geweest. Voor 255 verpleegdagen was betaald. De penningmeester de heer F. J. Luyten bracht het financieel verslag uit. De Inkomsten voor de afd. Verpleging wa ren f. 898.19, de uitgaven f. 688.96. Batig saldo f. 209.23. De afd. operatie: inkomsten f. 402.62. uitgaven f. 383.10, batig saldo f. 19.52. Met een kassaldo en bijgeschreven rente was er over 1937 een totaal batig saldo van f. 297.86, gevoegd bij de reserve, waren de bezittingen in totaal f. 1349.39. De kas- commissie bracht bij monde van den heer W. Caspers een gunstig rapport uit. De pen ningmeester werd gedechargeerd. Tot leden der kascommissie 1938 werden benoemd de heeren H. Bellekom en C. v. d. Marei. Tot bestuurslid werd herkozen de heer Nic. Oudshoorn en gekozen in de vac. de heer v. d. Lubbe de heer Hub. v. Paridon. Tot voorzitter werd uit het voltallig be stuur gekozen de heer P. H. Castemiller. De contributie werd vastgesteld op het bedrag van 1937. Het aantal verpleegdagen bleef gehandhaafd en het uit te keeren bedrag na operatie werd gebracht van f. 40 op f. 50. Vergoeding ziekenauto bleef idem. Pastoor Hesp sprak een propagandistisch woord voor de St. Elisabeth penning. Na rondvraag volgde sluiting. Uit de hand te koop; Bedden. Tafels. Stoe len, Zeilen, Vloerkleeden, Serremeubeien, enz., a.s. DONDERDAG 7 APRIL, 10 u. v.m. in het landhuis „HOOGCATE", Noord Bou levard 2, Katwijk aan Zee. Inlichtingen: J. DE REUS. 8945 KATWIJK AAN ZEE. Alg. vergadering Coöp. Boerenleenbank. In „Casa Cara" werd de 27e alg. vergade ring der Coöperatieve Boerenleenbang ge houden. De voorzitter de deer L. Kruyt opende en releveerde o.m. dat de heer D. P. Parlevliet die helaas wegens ongesteldheid afwezig was, thans 25 jaar aaneen bestuurslid ls geweest. Aan het jaarverslag ontleenen wij het volgende Aantal leden 375, aantal kasboekposten 5632. aantal spaarders 1477, aantal reke- nlng-couranthouders 209; totaal bedrag aan spaargelden f. 944.611. uitstaande voor schotten f. 223.488, uitstaande gelden bij rekening-couranthouders f. 406.807; omzet f. 35.992.57; winst f.3061; reservefonds f. 56.938, alles op 1 Dec. j.l. De heer A. Verdoes bracht namens de kascommissie gunstig rapport uit. Bij acclamatie werd besloten de gemaak te winst bij de reserve te voegen behou dens een afschrijving groot f 250 op het kantoorgebouw en een groot f. 150 op het meubilair. Rekening en verantwoording werden hierna goedgekeurd. De heer J. v. d. Marei werd als bestuurs lid, de heer H. Haasnoot als lid van den raad van toezicht en de heeren A. v. d. Oever en A. Haasnoot als plaatsvervan gende bestuursleden herkozen. De voorzitter benoemde de heeren K. Dijkdrent en G Poot in de commissie tot nazien der rekening over 1938. Hierna volgde sluiting dezer bijeenkomst, die door 48 leden was bezocht. Arm gebroken. Bij het stoeien in de duinen heeft de 15-J. A P. haar linkerarm gebroken; zij is naar net Acad. Ziekenhuis te Lelden vervoerd. B. uit de Varkevisserstraat gaf bij de pblltle kennis van het feit, dat zijn zoontje mishandeld Is door L .8. uit die straat. De heer H. v. d. V. uit de Voorstraat deed bij de politie aangifte, dat zijn zonne scherm aan de straat eerst door den storm is beschadigd en daarna nog door de Jeugd. Geslaagd voor het einddiploma der Eerste Nederlandsche Slagersvakschool te Utrecht onze plaatsgenoot K. Timmers. LEIDSCHENDAM. Teraardebestelling van den heer A. J. v. Tol. Onder groote belangstelling had op de R.K. Begraafplaats de teraardebestelling plaats van wijlen A. J. van Tol. oudste in- casseerder-meteropnemer van de Gemeent. Lichtbedrijven. Vooraf had in de R.K. Kerk H.H. Petrus en Paulus de uitvaartdienst plaats, opgedragen door pastoor Kammers. Voor de stoet liepen uit burgemeester Keijzer, de heer Schouten, dir. van de Gem. Lichtbedrijven, het be- drijfs- en gemeentepersoneel, voor zoover de dienst dit toeliet, bestuurders van de R.K. Volksbond, waarvan de overledene gedu rende 15 jaar voorzitter was geweest. INSCHRIJVING BAK- EN BRAADVET. De Nederlandsche Zuivedcentrale. aid Margarine. Vetten en Oliën. Nassaulaan 6 te 's Gravenhage maakt bekend, dat zti een inschrijving heelt geopend voor de levering van bak- en braadvet. De inschrijving staat open voor alle belanghebbenden, die bij genoemde Cen trale zijn georganiseerd. De termijn van inschrijving sluit Vrijdag 8 April 1938 des voormiddags te 9 uur. Degenen, die belanghebbende zi1n, tevens bli de Nederlandsche Zulvelcentrale geor ganiseerd doch geen ultnoodlglne en for mulieren hebben on,vangen kunnen zich ter verkrijging daarvan tot de Nederland sche Zulvelcentrale. afd. Margarine. Vetten en Oliën wenden 8938 RESTITUTIES BIJ UITVOER EN PRIJS VERSCHILLEN BIJ INVOER VAN EIEREN. Aan belanghebbenden wordt bekend ge maakt, dat met Ingang van 3 April 1938 de volgende wijzigingen in de restituties bij uitvoer van eieren, eierproducten of pluim vee zijn aangebracht: a. kippeneieren f. 0 60 per 100 stuks; b. eendeneieren f. 0.375 per 100 stuks; c. voor koelhuis- en kalkeieren worden deze bedragen slechts vergoed, voorzoover ten genoegen van de Nederlandsche Cen trale voor Eieren en Pluimvee is aange toond. dat de eieren op of na 3 April 1938 zijn opgeslagen of Ingekalkt; d. tevoren als monopolieproduct inge voerde kippen- of eendeneieren f0.60 per 100 stuks; e. op of na 3 April 1938 geproduceerde bestanddeelen van kippen- en/of eenden eieren f. 0.12 per kg. netto; f. levende piepkuikens f. 0.06 per kg. levend gewicht g. geslachte piepkuikens f.0.07 per kg. netto; h. geslachte kalkoenen f. 0 06 per kg netto, i. geslachte ganzen f. 0.07 per k g. netto; 1 geslachte kippen, hanen en eenden f. 0.015 per kg. netto; k. levende kippen en hanen f. 5. f. 15 of f. 10 per wagon, al naar gelang van het land van bestemming. Het prijsverschil bij invoer ls nader vast gesteld op: a. kippen- en eendeneieren ln schaal f. 0 60 per 100 stuks; b. bevroren eieren zonder schaal, bevro ren eidooier, bevroren eiwit, vloeibare eieren, vloeibare eidooier en vloeibaar ewit. bewerkt of onlbewerkt f.0 20 per kg netto: c. gedroogde eidooier, bewerkt of onbe werkt f. 0.28 Der kg. netto; d. gedroogde eieren zonder sohaal be werkt of onbewerkt f 0 34 per kg netto; e gedroogd eiwit, bewerkt of onbewerkt f. 0 68 per ke. netto.. OA 8939 Aan de groeve waren nog aanwezig het R.K. raadslid J. de Lange, de heer Pas. eige naar van de Radiodlstributle-Centrale e a De beaarding geschiedde door pastoor Kam mers. De kist werd gedekt door een krans van het gemeentepersoneel. Vooraf had op dezelfde begraafplaats ln allen eenvoud nog de teraardebestelling plaats van het vorige week op zoo droevige wijze om het leven gekomen kindje van den spoorwegarbeider van der Wal. Gevonden: 1 kerkboekje, 1 portemon- nale met Inhoud. 1 bos touw. Adres Bureau van politie. Het aantal Ingeschreven werkloozen bedraagt thans 196, waarvan 23 geplaatst ln de gemeentelijke werkverschaffing. Vorige maand was het aantal 263. LISSE. Aanleg van Gemeentelijk plantsoen. Door B. en W. ls de aanleg van het ge meentelijk plantsoen tegenover het Raad- huls opgedragen aan de firma C. R. van Empelen. tuinarchitect te Heemstede. Er tullen in het plantsoen ook een drietal lustbanken geplaatst worden Inmiddels ls men met den aanleg reeds begonnen. Eindexamens Rijkstuinbouwschool voor de Bloembollenteelt. Het diploma der Rijkstulnbouwschool voor de Bloembollenteelt alhier werd toe gekend aan: J. W. Eggink, Voorschoten, met aantee- kenlng voor Engelsch, Duitsch en mach.- scl",rijven; C. J. M. Goemans, Hillegom, W. Eng. Duitsch, Fransch en machschr.; S. A. de Haas, Bennebroek, ld. Eng., Duitsch, Fransch, Zweedsch, steno en machschr.; F. O. Lommerse, Hillegom, Engelsch, Duitsch, Fransch en machschr.; B. F'. L. M. de Meulder, alhier, ld. Eng', Duitsch. Fransch, Zweedsch en mach.schr.; G. Papendrecht, Sassenheim, ld. Engelsch, Duitsch, Fransch en Zweedsch; L. P. Roo- zen, Haarlem, Eng., Duitsch, Fransch, Zweedsch, steno en machschr.; J. Schou ten alhier, Eng., Duitsch, Fransch, Zweed., steno en machschr.; C. R. Tromp, alhier, Engelsch, Zweedsch en machschr.; H. J. Verkade, Noordwljk, Duitsch; E. Zand bergen, Noordwijk, zonder aanteekening. Aan mej. L. M. Haas alhier, werd een verklaring uitgereikt, dat zij de lessen ln Zweedsch en Zweedsche handelscorrespon dentie met vrucht heeft gevolgd. Ook de heer A. Arentshorst te Sassenheim volgde verschillende vakken met vrucht. De uitslag der overgangsexamens luidt als volgt: Van klasse n naar klasse ni: N. W. K. Lefeber, H. Smit, G. R. Tromp, allen alhier; A. D. Boon, J. Kapteijn, P. L. Krouwel, Th. G. J. J. v. d. Voort te Sas- sennclm; C Th. v. d. Bos. te Wormerveer (voorwaardelijk); J. J. G. v. Eeden, H. Liefferlnk te Noordwijk; J. J. Warnaar, te Hazerswoude. Niet bevorderd werden 2 leerlingen. Van klasse I naar klasse II: J. A. W. Alkemade, P. W. G. v. Eeden, J. G. J. de Groot te Noordwijk; H. J. J. v. Dlest, F. Moolenaar, J. Oostveen, R. J. v. Zonneveld te Sassenheim; V. Roozen van Daalen, te Overveen; J. L. Kruijf en R. Segers beiden alhier. Bij K. B. zijn met ingang van 1 Mei a.s. benoemd en aangesteld als reserve luitenant-kolonel bij 4e R.I. alhier de re serve majoor F. W. Stroink van 18 R.I. en als reserve-kapitein bij 6e R.V.A. de re- serve-eerste-luitenants C Strik en dr. J. H. A. P. L. van der Valk, belden van dat regi ment. BINNENLAND. AAN DE GEVOLGEN OVERLEDEN. De wielrijder A. Roos uit Boskoop, die gisteren bij een aanrijding te Benthuizen zeer ernstig werd gewond is hedennacht ln het Academisch Ziekenhuis te Leiden overleden. BUITENLAND. BOMMENWERPER TIJDENS NACHTVLUCHT NEERGESTORT. Vijf dooden. Een Engelsch bombardements-vliegtuig dat een nachtvlucht maakte, ls heden ochtend vroeg te Ttbthorpe nabij Driffield ln Oost-Yorkshire neergestort. Vijf inzit tenden zijn hierbij om het leven gekomen. Dit. ls reeds het twee-en-dertigste onge luk bij de Britse he luchtmacht sedert het begin van dit jaar. Hierbij zijn in totaal 52 personen om het leven gekomen. PROF. FREUD. Een officieel woordvoerder heeft tegen over den vertegenwoordiger van Reuter verklaard, dat de pas van prof. Freud in beslag genomen en niet aan hem terug gegeven is. FTeud heeft het voornemen naar Engeland te vertrekken, wanneer hij Wee- nen kan verlaten, daar hij er zeker van was daar goed ontvangen te worden als lid van de Royal Society. Freud ls thans 81 Jaar. Zijn gezondheids toestand schijnt te wenschen over te laten. Tortosa nog niet gevallen? Het bericht, dat Tortosa door de troepen van Franco ls veroverd, schijnt voorbarig te zijn. In het laatste bericht, dat Reuter uit Saragossa ontvangen heeft, wordt n.l. gezegd, dat, hoewel de legioensoldaten, die thans naar Tortosa oprukken, een kleine ren afstand hebben af te leggen dan de troepen onder Aranda, zij waarschijnlijk op krachtiger tegenstand zullen stuiten. De troepen van Aranda, die Morella hebben genomen, zullen dan ook wellicht nog den vedloop naar de zee winnen. Wijziging der regeering? De president der republiek heeft Negrin opgedragen de reggerlriE te wijzigen. Ne grin zou zelf minister-president blijven en zich tevens met de portefeuille van oor log belasten. De tegenwoordige minister van landsverdediging zou minister zonder portefeuille worden. De C.N.T. en de U.G.T zouden vertegenwoordigers in het kabinet krijgen. DE NAT. SOC. CAMPAGNE IN HONGARIJE. De correspondent te Boedapest van de Daily Telegraph and Morning Post meldt, dat de Hongaarsche nationaal-soclalisten een pamflet hebben uitgegeven, waarin felle aanvallen worden gedaan op de regeering, wier aftreden zij eischen. Daranyi werd in het pamflet den raad gegeven het land te verlaten voor het te laat ls. Voorts werden aanvallen gericht op graaf Bethlen en op von Kanya, den minister van buitenl. za ken, wegens de hervatting van normale be trekkingen met Rusland. Ten slotte wordt ln het pamflet de eisch gesteld, dat een ras- senwetgevlng ingevoerd zal worden volgens Duitsch model. In verband met deze nieuwe uitbarsting van nationaal-soclallstische activiteit, die sedert de Anschluss gevaarlijke afmetin gen heeft aangenomen, heeft de minister van blnnenl, zaken, Szell, ln het Huis van Afgevaardigden verklaard, dat de regeering vastbesloten ls wet en orde met alle be schikbare middelen te handhaven. Jaarvergadering „Groene Kruis". In het Wijkgebouw werd de Jaarvergade ring gehouden van de afd. Lisse van het „Groene Kruis" onder leiding van den voorz. dr. Th. Ruys Jr. Uit het verslag van den penningmeester, notaris A. van Pelt, vernamen wij, dat de rekening der algem. afd. sloot met een voordeelig saldo van f. 380.63afd. gezinsverpleging nadeelig saldo f.292; afd. T.B.C.-bestrljdlng nadeelig saldo f. 311.760. Aan het jaarverslag van den secretaris ontleenen wij, dat het ledenaan tal bedraagt 438, waarvan 48 donateurs en 275 leden die méér dan de gewone contribu tie betalen. Het magazijn kan aan de aan vragen voldoen. Uitgeleend werden 874 ver- plegingsartlkelen ln 495 gezinnen, terwijl ln 18 gezinnen 103 maal Ijs werd verstrekt. Zuster Bosman verpleegde 68 patiënten en 85 gezinnen waarvoor 4316 bezoeken werden afgelegd. Het consultatiebureau onder lei ding van dr. van Brero werd druk bezicht. In totaal werden 300 zuigelingen gecontro leerd. Er werden niet minder dan 2172 con- sülfen gegeven, terwijl de zuster 682 huis bezoeken aflegde. De tuberculosebestrijding werkte uitste kend tot heil der T.B.C.-lijders. Het aantal gezinnen, dat onder toezicht staat bedraagt 61. Door zuster Bosman werden 794 en door zuster Josepha 449 bezoeken gebracht. In de Ughal werden verpleegd 5 volwassenen en 1 kind. Voor de voeding ln de Lighal werd voor zien in de behoeften door het Protestantsch Llghalcomité en Herwonnen Levenskracht. In natura ontving het Groene Kruis van den bekenden gever weer de noodige aard appelen en van Huize Plus de noodige groenten. Kruidenierswaren werden ver strekt door de R.K. coöperatie. Dank werd gebracht aan de milde gevers. Na rondvraag volgde sluiting. De heer H. uit Soest reed alhier op den Heereweg voorrangswegen kwam in botsing met een uit de Kanaalstraat ko mende auto. bestuurd door K. uit Putten. Beide auto's Hepen materieele schade op. HEDEN. Morschweg 59: Stadsevangelisatie te 8 uur nam. Rehoboth: Lezing over de Herv. Kerk. 8 uur nam. Oegstgeest (Pauluskerk)Uitvoering Chr. Zangver. ..Debora". 8 uur nam. Woensdag. Nomateg (le Binnenvestgracht 21): Bijbel-» lezing M. Heymans. 8 uur nam. DIVERSEN: 's Dinsdags, Mare 13: Medisch Opvoedkundig Bureau. 9»/t11 uur voorm. 's Woensdags: Inst. v. Praeventleve Genees- Kur.ile. Consultatlebur. v. Alcoholisten. 8 u. nam. 's Donderdags: Inst. voor Praeventleve Ge neeskunde (lste Blnnenvestgr. 22). Inenting tegen diphterie. 3»/i uur 's middags precies. 'sVrfjaags: Inst. v. Praeventleve Genees kunde. Consultatiebureau v. Beroepskeuze. 45 uur nam. BIOSCOPEN: Luxor-Theater. Stationsweg: 8 uur nam.: „Kareltje op dwaalwegen". Woensdag-, Donderdag- en Zaterdagmiddag 2 uur. Zondag van 2—7 uur doorl. voorstelling en 8 uur nam. Trianon-Theater, Breestraat 31. 8 uur nam., Woensdag- en Zaterdagnamiddag 2 uur „De roman van een valsch-speler". Zondag van 2-7 uur doorloopende voorstelling, Lldo-Theater. Steenstraat 39: 8.15 uur nam.: „Koningin Victoria". Woensdag- en Zaterdagnam. 2.30 uur. Zon dag doorl. voorstelling 2—7 uur en 8.15 uur. Casino-Theater. Hoogewoerd 49: 8 uur nam.. „De drie Musketiers". Zondag van 4 tot 7 en van 8 tot 11 uur. Woensdag en Zaterdagnam. te 21/2 uur. Rex-theater, Haarl.straat: lederen werkdag 21/. uur nam. en 8 uur nam.: „Zoölogica". Zondag doorl. voorstelling 2-7 en 8 uur nam. De apotheek Hooigracht 48 ls dag en nacht geopend voor leden v. h. ziekenfonds „Tot Hulp der Menschheld", echter van nam. 8 uur tot voorm. 8 uur alleen voor spoedrecepten. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken wordt van Zaterdag 2 t/m. Vrijdag 8 April a.s. waargenomen door de apotheken: G. H. Blanken, Hoogewoerd 171, tel, 502, G. F, Reyst, Steenstraat 35, tel. 136, en J. Doedens, Wllhelmlnapark 8, Oegstgeest, tel. 274, De zes minerale zouten in Kruschen Salts sporen Uw ingewanden, lever en nieren aan tot krach tiger werking, waardoor Uw bloed gezuiverd wordt en de oorzaak van Uw rheumatische pi)n wordt weggenomen. De pijnen zullen spoedig afnemen om tenslotte geheel te verdwijnen. STRALENDE GEZONDHEID VOOR I CENT PER DAG 8919 (Icscz. Med.) NOORDWIJK. Vergadering „Bloembollencultuur". Onder presidium van den heer J. C. v. d. Meer, vergaderde de Ver. v. Bloembollen cultuur in hotel „Het Hof van Holland". De voorzitter constateerde met genoegen, dat de bolgewassen over het algemeen zeer goed staan en door de mooie Maart-maand de bloeiperiode veel vroeger ls dan voor gaande Jaren, waarvan helaas de broeiers veel schade van ondervonden hebben. De voorgestelde reorganisatie-plannen, zijn door het bestuur terug genomen, door dat er thans veel oppositie tegen deze plan nen ls. Spr. was echter van oordeel, dat bij meer gunstige tijden het Hoofdbestuur ze ker met deze plannen terug zou komen 5 nieuwe leden hadden zich opgegeven, welke spr. van harte welkom heette. Ingekomen was een schrijven van het Bloembollen comité om daadwerkelijke medewerking voor het welslagen der te houden Bloemen- feesten van 19 t/m. 23 April a.s. Besloten werd dat de afd. aan het Bloemen-corso op Zaterdag 23 April zal deelnemen. De orga nisatie voor deze deelneming werd opgedra gen aan de heeren Jos. de Mooy, Th. v. <L Meer, Steenvoorden. C. Colijn, A. Alkemade en Ant. v. d. Meer. Het jaarverslag van den penningmeester gaf aan een inkomste van f. 116.28 en een uitgave van f. 97.81; batig saldo f. 18.47. Deze bescheiden, nagezien door de heeren W. S. v. d. Meer en C. Hoo- geveen, werden in keurige orde bevonden, waarna onder dank voor het goede beheer den penningmeester décharge werd ver leend. Het jaarverslag van den secretaris gaf aan dat het ledental thans 119 be draagt Na een bijna 30-jarig bestuurslid maatschap had de heer J. H. Lindhout om gezondheidsredenen ontslag als zoodanig genomen. De bestuursleden, de heeren J. C. v. d. Meer, M. Hoek en C. W. Alkemade wer den met groote meerderheid herkozen. Tot afgevaardigden naar de Alg. Vergadering werden gekozen de heeren C. Hoogeveen en W. S. v. d. Meer en als plaatsvervangers de heeren J. C. v. d. Meer. J. H. Lindhout en M Hoek. Nadat eenige wenschen naar voren ge bracht waren, deelde de heer J. v. d. Wilde mede, dat de vakgenooten welkom zijn, die de warenhuizen der Vereenigde Culturen willen komen bezichtigen; tot verrijking van ieders vakkennis kon de voorzitter een bezoek ten zeerste aanraden. Nog deed 'de voorzitter een dringend beroep op alle plaatselijke bloemisten om daadwerkelijk mede te werken aan de te houden bloemenfeesten alhier. Want naast een pracht propaganda voor Noordwijk zijn deze toch ook een goede reclame voor het boUenvak. Met den wensch, dat het komende han delsseizoen voor allen goed moge zijn, sloot spr. onder dank voor de aangename discus sies deze bijeenkomst. Gevonden: Huissleutel, portemonaie met inhoud, ceintuur, vulpenhouder, hond je, rijwiel, rijwielbelastlngmerk. Inlichtingen over bovenstaande voor werpen worden uitsluitend verstrekt des Woensdags en Zaterdags van 18 tot 19 uur ten politiebureele te NoordwUk-Bin- nen. 22

Leidsch Dagblad | 1938 | | pagina 6