LEIDSCH DAGBLAD - Vierde Blad Dinsdag 5 April 1933 Luchtaanvallen! SPORT RECHTZAKEN f HOCKEY. WalesNederland (dames) 0—1. Gistermiddag is te Neath de landenwedstrijd gespeeld tusschen de damesploegen van Walps en Nederland, welke in een welverdiende 10 overwinning van de Nederlandsche dames is geëindigd, nadat zij reeds bij rust met 10 had den voorgestaan. Na voorgesteld te zijn aan den burgemeester van Neath. stelden zich de volgende ploegen op: Wales: Doel. Smith; achter J. Davies cn James; midden: G. Davies. Edwards en Bowden; voor: Rose. Jones. Williams. Thomas en Ed munds. Nederland: Doel: Heutink (P.W.); achter: Roos (B.D.H.C.) en Rollin Couquerque (H.O.C.): midden; De Vletter (B.D.H.C.). Vreede 'Rood Wit) en Offerhaus «H.D.M.); voor; S. Kruize (Amsterdam). S. Broese van Groenou (Kie viten). van Bueren (B.D.H.C.), E. Kruize (Am sterdam) en Exalto (H.H.Y.C.) Direct oefenden de gastvrouwen een zwaren druk uit op het Nederlandsche doel. De Neder- landsche speelsters hadden in den beginne groote moeite het ware spel te vinden en bleken ook de vermoeienissen van de reis naar Wales nog niet geheel te boven te zijn gekomen. Bo vendien was het terrein, dat overigens in zeer goeden staat verkeerde, cenigszins hellend en moesten de Nederlandsche speelsters in de eer ste helft tegen de glooiing op spelen. Lang zamerhand werd het evenwicht tusschen de ploegen echter hersteld en kwam Nederland in den aanval. Typeerend was het evenwel, dat na de in Folkestone opgedane ervaringen, de Ne derlandsche aanval zich ook ditmaal strikt hield aan een diepe W-formatie, waardoor de gastvrouwen gespaard bleven voor een grootere nederlaag. Nog in de eerste helft, bij een der Nederlandsche aanvallen, veroorzaakte de ver dediging van Wales een strafcorner, welke, keurig gestopt door mej. Roos. op even fraaie wijze werd ingeschoten door de middenvoor, mej. van Bueren (01). Zoowel in de resteerende minuten van de eerste helft als in de tweede helft wist Neder land dezen voorsprong te behouden. De partijen wogen geheel tegen elkaar op en beide ver dedigingen waren den voorhoeden volkomen de baas. al dient gezegd te worden, dat de Neder landsche aanvalslinie meer kansen gehad heeft dan die van Wales. Een prachtige kans kreeg mei. van Bueren in de tweede helft, toen zij geheel alleen voor de doelverdedlgster van Wales kwam te staan, doch de bal ging recht op de doelverdedlgster af. Met onveranderden stand kwam ten slotte het einde van dezen wedstrijd. Wat de Nederlandsche ploeg betreft, is het spel over het algemeen niet meegevallen, vooral niet ten aanzien van de voorhoede. In de voorhoede was het spel van de dames Exalto en Broese van Groenou. van deze laatste vooral toen zij na de rust op de rechtsbuiten plaats stond opgesteld, het meest bevredigend. In de middenllnie trad mej. Vreede niet zoo zeer op den voorgrond als in den wedstrijd tegen het Engelsche elftal. Mej. Offerhaus was beter dan Zaterdag, terwijl mej. De Vletter dit maal de beste speelster van de halflinie was. De achterhoede in haar geheel was zeer goed voor haar taak berekend. De Nederlandsche scheidsrechtster. mej. Vos. had een bete begrip van haar taak dan haar collega van Wales, doch over het algemeen heeft de arbitrage geen invloed van belang uit geoefend op dezen wedstrijd. Morgenavond zal de Nederlandsche ploeg van haar trip naar Engeland in Nederland terug- ke'ereri DE VADERMOORD IN DE SCHAER- WEYDERBOSSCHEN XE ZEIST. Eenige maanden geleden speelde zich ln de Schaerweyderbosschen in de kleine bosohwachierswoning van den boschwach ter R. L. te Zeist een huiselijk drama af, waarbij de 28-jarige zoon zijn vader na een twist met een jachtgeweer doodde. Bij de behandeling voor de Utrechtsche rechtbank kwam vast te staan, dat de verslagene zijn zoon op onmenschelljke wijze had behan deld. waardoor deze ten slotte geen ande ren uitweg meer zag in zijn benarde positie, dan door zijn vader van het leven te be- rooven. Het rapport, dat over de versla- gne was uitgebracht luidde niet gunstig. In tegenstelling met het rapport, dat over den dader was overgelegd. Daar de dader tegen over den rechter-commissaris een openlijke bekentenis had afgelegd en het getuigen verhoor voor den rechter-commissaris eveneens gunstige resultaten ten voordeele van den dader had opgeleverd, meende de officier van justitie, mr. J. F. Camphuis, met de omstandigheden rekening te moeten houden en eischte een gevangenisstraf van 4 jaar. De advocate van den verdachte, mevrouw Beelaerts v Elokland uit Amsterdam ver zocht de rechtbank rekening te willen hou den met het toch reeds verwoeste jeugdige leven van den verdachte, die, wanneer hij nu nog een gevangenisstraf zal moeten ondergaan van 4 jaar. zijn geheele jeugd vernietigd zal zien, waardoor het hem moeilijker zal vallen een nieuw en beter leven te beginnen, waarvoor ten slotte toch de garanties voldoende aanwezig zijn. De rechtbank veroordeelde hedenmorgen den boschwachterszoon tot een gevangenis straf van twee jaar, met aftrek van den tijd in preventieve hechtenis doorgebracht. het vonnis der rechtbank en verwees de zaak naar het gerechtshof. Het hof bevestigde het vonnis van den kantonrechter en sprak verd. dus vrij van het hem ten laste gelegde. Ook het hof was van meening. dat deze vlag geen opzichtig onderscheldingsteeken is. dat uitdrukking is van een bepaald staatkundig streven „PLANVLAG" VALT NIET ONDER UNIFORMVERBOD. Het gerechtshof te Amsterdam wees heden arrest in de zaak tegen den man, die de Planvlag in den Meistoet had meegedragen en die teredht heeft gestaan wegens over treding van het undformverbod. De kantonrechter had den man vrijge sproken, daar deze vlag zi. geen opzichtig onderscheidingsteeken was. dat uitdrukking is van een bepaald staatkundig streven. De rechtbank was van een andere mee ning en veroordeelde den drager tot f. 1. boete. Mr. Mendels, de verdediger, teekende cassatie aan en de Hooge Raad vernietigde KORFBAL. LEIDSCHE KORFBALBOND. Uitslagen van Zondag J.l. Leden, klasse II: Morschkwartler—Algemeene m 0— l: Vlcus Orlentls III—Fluks IV 0—0. Beschermt U tegen de gevolgen van Gij neemt voorzorgen tegen brand, ziekte en natuurrampen. Waarom dan niet tegen het zoo veel ernstiger gevaar uit de lucht? Doe het nog Nadere inlichtingen verstrekt de secre taris van de aid. Leiden der Ned. Ver. voor Luchtbescherming, dr. T. Potjewijd, Boerhaavelaan 37, Leiden. Overzicht. Ook bij de L.K.B.-wedstrijden deed Aeolus zich gelden. In de ontmoeting V.O. III—Fluks IV werd zelfs in het geheel niet gescoord, waar door belde partijen broederlijk de eer deelden. In den wedstrijd MorschkwartlerAlgemeene III wist Algemeene. met negen menschen spe lend. ondanks sterk overwicht van de thuis club, die met wind mee speelde, door Rol in de eerste helft de leiding te nemen. Hoewel Al gemeene na de rust den steun van den wind gsnoot, gelukte het haar toch niet opnieuw den korf te vinden, zoodat het einde kwam met 1—0. een resultaat, dat zeker niet onverdiend genoemd mag worden. MOTORSPORT. JUNIORESRIT DER K.N.M.V. Een groot sportief succes. Eergisteren organiseerde de K.N.M.V. den derden junloresrit. bestemd voor motorrijders, die den leeftijd van 22 jaar nog niet hebben bereikt. Ook ditmaal werd het evenement een groot sportief succes. In den voormiddag vereenigden de deel nemers zich aan een door de K.N.M.V. aange boden koffietafel, van welke gelegenheid de sportvoorzitter der K.N.M.V., de heer G van Twist, gebruik maakte de toekomstige steun pilaren van de Nederlandsche motorsport toe te spreken. Aan den start te Doorn verschenen 34 van de 35 inschrijvers, die een route van pl.m. 105 K.M. aan de hand van een vooraf verstrekte route kaart. moesten rijden. De weg leidde voor het grootste gedeelte door den Z.O. hoek der pro vincie Utrecht. Een vijftiental controleurs lette er onderweg op. of de juiste weg werd gevolgd en of de voorgeschreven regelmaat ln het rnden werd gehandhaafd. De finish was te Zeist gevestigd en ondanks de zware buien en het lang niet gemakkelijke traject, brachten 24 juniores den wedstrijd tot een einde. De beste prestatie werd geleverd door Frans Schuddeboom uit Bussum. op Ariel, met 13 strafpunten. De overige uitslag luidt: 2. P. F. H. Oosterbaan. Wasenaar, Velocette, 21 strafpunten; 3. W. van t Hoog. Harmeien. R. Enfield, 27 strafpunten; 4. N. M. Hoogerhuls. Groenekan. Zuendapp. 30 strafpunten; 5. J. H Jongeneel. Enschedé. Miele, 37 strafpunten; 6. J. S. Schimmel, Woudenberg. Matchless. 43 strafpunten: 7. J. J. Balfoort, Laren, Gillet. 44 strafpunten; 8. E. A. Mastenbroek. Barne- veld D.K.W., 56 strafpunten; 9. A Geldens. Driebergen. Norton. 76 strafpunten; 10. H. A. Overbeek. Haarlem. F.N78 strafpunten. WATERPOLO. POELMEER I—DE ZIJL I 3—1. Het publiek bij dezen wedstrijd moet geen hooge opvatting van het waterpolospel hebben gekregen. Snelheid ontbrak, vooral bij De Zijl. en het afbrekende spel gaf tot ruwheid aanlei ding Poelmeer nam uit een mooien doorslagbal van Westen de leiding. Genoemde speler werd even later uit het water gezonden, maar De Zijl wist toch niet gelijk te maken. Toen ver volgens ook D. Kraayenbrink naar den kant werd gezonden waren de partijen weer gelijk. In de tweede helft werd De Zijl overspeeld, maar niettemin maakte haar linksvoor bij een uitval gelijk. (11). In het ondiepe gedeelte ontstond daarna een voortdurende worsteling tusschen de Zijl-verdediging en de Poelmeer-voorhoede, waarbij de arbiter meermalen ingrijpen moest. Uit een strafworp nam Poelmeer weer de lei ding 21). terwijl Westen er met een listig schot 31 van maakte nadat Blansjaar uit het water gezonden was. Met dien stand kwam ook het einde. Maandag 11 April speelt Poelmeer I te 10 uur tegen V.Z.V. I (kampioen 2e klasse uit Velzen) haar eersten wedstrijd van een nederlaagserie, waaraan deelnemen H.P.C. I (Haarlem). Zian I (Haag); H.Z. en P.C. I (Haag) en D.W.R. I (Haarlem). WEDSTRIJDEN L.Z.C. Morgenavond te 10 uur speelt L.Z.C. n in de Overdekte alhier vriendschappelijk tegen H.G.A. II, uit Den Haag. Volgende week Woensdag komt de kampioens club van Nederland, namelijk Het IJ. uit Am sterdam. met Vrijwel het volledige eerste zeven tal naar Leiden om een propagandawedstryd te spelen tegen een combinatie van L.Z.C., De Zijl en Zian. TENNIS. BAWAROWSKI ALS POOLSCH, VON METAXA ALS GRIEKSCH TENNIS SPELER. De Poolsche tennisspeler Bawarowski. die tot mH,iï2.e Weenen heeft gewoond en herhaalde Oostenrijk in Davisbeker-wedstrijden Polln nn£BCnWct'„d,i8d' zal ln den vervolge voor rinhhllJ^i ,„Ün bekende partner ln het ?n rie tJ?»v Metaxa. zal zeer waarschijnlijk Und? £an ?pelen°r Z°n Beboo, te]and Grleken- ZWEMMEN NIEUW WERELDRECORD VIJFHONDERD METER BORSTCRAWL. Te Coral Gables ln den staat Florida ver beterde de bekende Amerikaansche zwemmer Ralph Flanagan het wereldrecord over 500 M. borstcrawl door dezen afstand af te leggen in den tijd van 5 min. 56,5 sec. Het oude wereld record stond op naam van zijn landgenoot Jack Medica met een tijd van 5 min. 57,8 sec., gevestigd op 1 Juni 1933 te Seattle. DAMMEN. LEIDSCHE WERKLOOZEN DAMVEREEN. De uitslagen van de gespeelde wedstrijden in de 3e ronde zijn ais volgt: Groep A: A. van HaarlemA. B. v. d. Hoek 11 L. Rietkerken—H Hoeffelaar 1—1 L. PlatteelJ. Blansjaar 02 G. ZwanenburgJoh. Swets 0—2 Groep B I. BinnendijkJ. de NI? 02 G. v. d. LaanA. Singellng 02 G. Dubbclenz: n - A. Oudshcorn 20 D. Heyman: M. Oosterhout afgebr. J. de NieG. v. d. Laan 02 J. de Bezemer vrij. Afgebroken partij J. BlansjaarA. v. Haarlem 02 KANTONGERECHT TE HAARLEM. Evenredige vrachtverdeeling. Wegens het vervoeren van een lading kunstmest van Haarlem naar Enkhuizen, zonder vergunning van de commissie voor evenredige vrachtverdeeling stond een schipper uit Hillegom terecht. Hij werd veroordeeld tot f. 5 subs. 5 dagen hech tenis Zijn opdrachtgever, eveneens een inwo ner van Hillegom werd veroordeeld tot f. 30 subs. 15 dagen hechtenis. Bedorven vleesch. Hierna stond terecht de slager H. J. C. uit Nieuw-Vennep, wlen ten laste was ge legd, dat hij in zijn winkel aanwezig heelt gehad 3 K.G. varkensvleeschdat een on- aangenamen geur verspreidde. De ambte naar var het O. M. deelde mede. dat ver dachte slecht bekend staat. Tevens bleek dat er nog geen Jaar ver- loopen is sinds een vroegere veroordeeling betreffende de Vleeschkeurlngswet. Spr. eischte tegen verdachte een geld boete van f. 30 subs 20 dagen hechtenis en openbaarmaking van het vonnis. De kantonrechter veroordeelde verdachte tot een geldboete van f. 25 subs. 10 dagen en openbaarmaking van het vonnis. Paard geleid naast de fiets. Terecht stond een inwoner van Haar lemmermeer. omdat hij in de Haarlem mermeer terwijl hij op zijn rijwiel zat een paard had geleid. Eisch f. 5 subs. 2 dagen hechtenis. Vonnis f. 3 subs. 2 dagen hech tenis. Veiligheid in gevaar gebracht. Hierna stond terecht een chauffeur uit Noordwijk-Binnen, wien ten laste was ge legd, dat hij te Hillegom op de Haarlem merstraat met zijn auto achteruit is gere den, zonder signaal te geven en zonder voldoende op het verkeer te letten, zoo dat hij in aanrijding kwam met een vrachtauto bestuurd door P. A. Keyzer uit Hillegom. waardoor laatstgenoemde auto schade opliep ten bedrage van f. 56. De ambtenaar eischte een geldboete van f. 10 subs 5 dagen hechtenis. De Kanton rechter veroordeelde verdachte tot een geldboete van f. 8 subs. 4 dagen hechtenis. Loterij zonder vergunning. Terecht stond een winkelier uit Haar lemmermeer, wien ten laste was gelegd, dat hü in de gemeente Haarlemmermeer een loterij heeft gehouden waartoe geen vergunning was verleend. De ambtenaar eischte tegen verdachte een geldboete van f. 10 subs. 6 dagen hechtenis. De kantonrechter veroordeelde tot een geldboete van f. 5 subs. 3 dagen hechtenis. HAAGSCHt POLITIERECHTER. Rijbewijs vervalscht. Een Leidsche chauffeur maakte zich schuldig aan valschheid in geschrifte In zijn rijbewijs bracht hij veranderingen aan. waardoor de duur werd verlengd. Verdach te bekende Alleen het feit dat het rapport over verdachte uitstekend was, gaf aanlei ding met een voorwaardelijke straf te vol staan, en dus vroeg de Officier twee maan den gevangenisstraf voorwaardelijk. De politierechter vonniste conform dezen eisch, met een proeftijd van drie jaar. Verzamelaar van straffen. Een ingezetene van Bodegraven was de dupe geworden van S., die hem had opge licht voor f. 8. door een verhaal te doen over Reclasseeringswerk ten dienste van diens zoon. S. zou op een advocatenkantoor werk zaam zijn en daarom gegevens moeten ver zamelen Behalve te Bodegraven, had hij in tal van andere plaatsen in ons land oplich tingen gepleegd, zoodat hij langs diverse Rechtscolleges een rondgang moet maken voor het in ontvangst nemen van straffen. De Officier zei. dat S. uiteindelijk ter be schikking van de Regeering zal worden ge steld. maar nü vroeg hij 14 dagen gevan genisstraf. Het vonnis werd conform den eisch. Rijwieldiefstal. Bij uilzondering voor den Politierechter stond een jongeman uit Oegstgeest terecht wegens rijwieldiefstal. Gewoonlijk worden dergelijke feiten door de Rechtbank be handeld. in verband met de zware straffen die opgelegd worden. De jongeman had te Lelden op 16 Nov. een rijwiel gestolen, het geen hij bekende. De Officier wees erop dat het uitstekende gezin, waaruit ver dachte komt, een clemente straf doet vra gen. en daarom werd zes maanden gevan genisstraf voorwaardelijk gevraagd De po litierechter verooTdeelde conform dezen eisch, met een proeftijd van drie Jaar. Mishandeld. Een inwoner van Leiden had zijn zoon mishandeld met een mes. De vader stond nu in de verdachtenbank, maar de mishandelde zoon en de moeder •.varen beiden niet verschenen, hoewel zij vedagvaard waren. „Ze hadden geen zin", zei de verdachte. De officier verklaarde echter de aan wezigheid beslist te wenschen, en dus vroeg hij In een volgende zitting medebrengen van de twee getuigen. De politierechter besloot hiertoe. De auto van f. 25. Voor f 25 had R.. uit AJphen aan den Rijn een auto gekocht van een inwoner dier ge meente. Deze auto was echter afkomstig vam v. R voor wien de verdachte in deze zaak het voertuig zou herstellen. De auto verkocht hij en droeg het geld niet aan den eigenaar af, zoodat hij wegens verduistering terecht stond. Verdachte zei, dat de onkosten voor repa ratie f. 60.waren geweest en hij dus eigenlijk nog tekort kwam aan hetgeen was ontvangen. De oorspronkelijke eigenaar van het voer tuig kon ais ge talige niet verschijnen en daarom werd de verdere behandeling der zaak aangehouden. De straatjongen. Toen Th. J. L. uit Hazerswoude door Bentvelzen fietste, had een jongeman, die I op den hoek van een straat stond, hem een klap in het gelaat gegeven. Dat geschiedde na een woordenwisseling. De verdachte bekende het feit, maar de mishandelde zeide dat het niet zoo heel erg was geweest, en zijn neus gauw bloedt. De officier noemde verdachte een straat jongen. die maar eens een goede straf moet hebben. Daarom vroeg de officier I f. 25 boete. subs. 25 dagen hechtenis. De politierechter hield rekening met finan- cieele omstandigheden, en legde f. 10 boete subs. 10 dagen hechtenis op. Steundelict. Terzake het verzwijgen van verdiensten, stond een inwoner van Leidschendam te recht. Hij had opgegeven in een bepaalde week f 10.35 te hebben verdiend, doch in werkelijkheid was het f. 17 geweest De ambtenaar der steunverleening H G. M. v. Herpen deed enkele mededeelingen, waarna de Officier twee maanden gevan genisstraf vroeg De verd. verzocht een voorwaardelijke straf, doch de politierechter zag ln verband met het gedrag van ver dachte daartoe geen reden en legde de ge vraagde straf op. De oude diefstal. Het was een oude diefstal, waarvoor S. T. uit Leimuiden terecht stond In 1935 zou hij van een scheepswerf een plaat ijzer heb ben gestolen. Ele verdachte zei. dat hij die in 1937 had opgevischt De eigenaar van het ijzer, v D. verklaarde evenwel dat reeds kort na de verdwijning der plaat in 1935. deze bij de woning van T. was aangetroffen. Toen was geen aangifte gedaan, vanwege het feit dat T. niet erg gunstig bekend staat. Zoo waren onlangs ijzeren pennen in den grond bij de werf aan getroffen. waardoor v D. met zijn auto kon verongelukken; kopspijkertjes. glasscherven enz lagen op den weg, enz. Nieuwe feiten gaven echter aanleiding nu toch aangifte te doen. De verdachte, die nogal agressief optrad, vroeg of bewezen was dat hü de wandaden had bedreven, hetgeen naar de officier zeide. niet het ge val was, doch misschien nog wel eens komt. Het is niet onbegrijpelijk dat v. D. bang was voor T„ want best staat hij niet be kend en reeds eenige malen is hij veroor deeld. De Officier wilde dan ook strenge maat regelen nemen tegen eventueele rancune door verdachte te nemen en vorderde f. 40 boete subs. 40 dagen hechtenis, en dan voorwaardelijk vier maanden gevangenis straf. De Politierechter gaf verdachte nog en kele stevige vermaningen omtrent zijn ge drag. want na eenige bedreiging, zou hij al snel achter de tralies komen. Het vonnis werd f. 10 boete subs 20 da gen hechtenis, en voorwaardelijk 4 maan den gevangenisstraf met een proeftijd van drie jaar. Diefstal in den dienst. In haar betrekking te Wassenaar, had een dienstbode uit Katwijk zich aan dief stal schuldig gemaakt. Dat werd door haar bekend, en de officier, die dergelijke han delingen zeer ernstig vond, vorderde een maand gevangenisstraf. Verdachte vroeg een voorwaardelijke straf en de politierechter legde toen f. 5 boete subs. 10 dagen hechtenis op. en voorwaardelijk drie maanden gevangenis straf. Toen zei de verdachte dat ze nog anderhalve week loon kreeg! Beleed iging. Toen een inwoonster van Oegstgeest op een bank in het park zat, passeerde de zwerver B die een serie scheldwoorden tot haar richtte Verdachte heeft terecht gestaan, waarbij B. betoogde dat de dame hem juist had be- leedigd. Er was over verdachte nu een psychia tersrapport uitgebracht, dat concludeerde tot niet toerekenvatbaarheid. Daarom vroeg de officier ontslag van rechtsvervol- ging. De politierechter besloot hiertoe, doch legde de voorwaardelijke beschikbaarstel ling der Regeering op. om bij herhaling hem meteen te kunnen insluiten. KANTONGERECHT TE LEIDEN. Verschillende iware straffen geeischt. Gistermorgen stond voor het Kantongerecht alhier weer een groot aantal personen voor ern stige verkeersovertredingen terecht, waarbij door het O. M. zware straffen werden geëischt. Een stadgenoot moest terecht staan, omdat hij op den Veursche weg te Voorschoten een driewlellg motorrijtuig had bestuurd, terwijl hij onder den invloed van alcohol verkeerde. Toen verdachte een bocht nam. had hij te veel links gehouden, waardoor de motorcarrier was om geslagen en eenige manden eieren boven op verdachte in de straat terecht kwamen N. Deegenaars. veldwachter te Voorschoten, verklaarde dat verdachte onvast op de beenen stond, wartaal sprak en naar sterken drank riekte, kortom dat hij dronken was. Het O.M achtte de overtreding wettig en overtuigend be wezen en eischte 8 dagen principale hechtenis, met intrekking van het rijbewijs voor één jaar. De kantonrechter veroordeelde verdachte tot 8 dagen principale hechtenis en intrekking van het rijbewijs voor één jaar. Een andere stadgenoot moest terecht staan voor meerdere verkeersovertredingen. Hij had rijdende met een auto op den Rfjnsburgerweg het rechterverkeer den weg afgesneden en voorts niet tijdig zijn richtingwijzer uitgestoken, waar door een ernstige botsing bij de Boerhavelaan was gevolgd. De heer H. Kranenburg uit Oegstgeest ver klaarde. dat hij per motorrijwiel uit Leiden kwam. toen verdachte plotseling den weg voor hem had afgesneden. Doordat de weg glad was kon hij niet meer tijdig remmen en kwam hij met de auto in botsing waardoor een schade van f. 45.30 was ontstaan, waarvoor hij een ci viele vordering indiende. Het O. M. achtte de eerste overtreding wettig en overtuigend bewe zen en eischte f.20 boete of 10 dagen hechtenis en toewijzing der civiele vordering ad f. 45.30. Het tweede feit (niet uitsteken richtingwijzer) achtte het O. M. niet bewezen, zoodat hij vrij spraak vroeg. Uitspraak conform. Voor de zooveelste maal moest een inwoonster van Oegstgeeest terecht staan, omdat zij zonder vergunning van B. en W. van Oegstgeest een woonschip, dat niet aan de wettelijke voor schriften beantwoordde, was blijven bewonen De gemeente-veldwachter A. Koot uit Oegstgeest verklaarde, dat het woonschip op balken in het water lag en met kettingen aan den wal was vastgelegd. In het schip, dat lek was. stond wa ter en het was niet bewoonbaar. In een woor denvloed. welke moeilijk was te stuiten, ver telde verdachte, dat de minister van Justitie geen bezwaar had gemaakt, waarop de kantonrech ter opmerkte, dat verdachte stond te liegen, daar de rapporten heel anders luidden en de minister de vonnissen van kantonrechter en rechtbank juist had bevestigd. VOOR WOENSDAG 5 APRIL. Hilversum I. 1875 en 415,5 M. NCRV-uit- zendlng 6.307.00 Onderwijsfonds voor de Scheepvaart 8.00 Schriftlezing, meditatie, ge wijde muziek (gr.pl.) 8.30 Gramofoonmuziek 9.30 Gelukwenschen 9.45 Gramofoonmu ziek 10.30 Morgendienst 11.00 Gramofoon muziek 11.15 Zang met pianobegeleiding. (In de pauze: Gramofoonmuziek) 12.00 Berich ten 12.15 Gramofoonmuziek 12.30 Het Apollo-kwintet. (In de pauze: Gramofoonmu ziek) 2.00 Gramofoonpl. 2.30 Voor jeug dige postzegelverzamelaars 3.00 Het Haagscne Trio en gramofoonmuziek 4.45 Felicitaties 5.00 Voor de kinderen 5.45 Gramofoonmuziek 6.00 Land- en tuinbouwhalfuur 6.30 Taal les en causerie over het Binnenaanvaringsregle- ment 7.00 Berichten 7.15 Causerie „In de vacantie onder dak" 7.25 Gramofoonmuziek 7.35 Causerie „Onze groote familie in de Martha-Stichting" 7.45 Reportage 8.00 Be richten ANP, herhaling SOS-Berichten 8.15 Evangelisatie-Koor, solisten en sprekers 9.45 Gramofoonmuziek 10.00 Berichten ANP 10.05 Dampraatje 10.20 Pianovoordracht 10.45 Gymnastiekles 11.00 Gramofoonmuziek ca. 11.5012.00 Schriftlezing. Hilversum II. 301.5 M VARA-Uiizending 10.00—10.20 v.m. VPRO 11.00—11.20 en 6.30—7.00 RVU 7.30—8.00 VPRO 8.00 Gra mofoonmuziek 9.30 Causerie ..Onze keuken" 10.00 Morgenwijding 10.20 Programma voor Arbeiders in de Continubedrijven 11.00 Causerie over den sprookjesdichter Andersen 11.30 Causerie „Veranderingen in de steunrege lingen" 12.00 Gramofoonmuziek 12.45—1.45 VARA-Orkest 2.00 Kniples 2.30 Voor de vrouw 3.00 Voor de kinderen 5.30 Orgel spel en zang 6.05 De Ramblers 6.30 Cau serie „1938. het zonnevlekkenjaar" 7.00 Gra mofoonmuziek 7.10 Zang 7.30 Cyclus Ons werk en ons geloof 8.00 Herhaling SOS- Berichten ANP. VARA-Varia 8.15 Gramo foonmuziek 8.300 Radiotoonee! 9.30 VARA- Orkest m.m.v. solisten «Om 10.00 Berichten ANP) 10.30 Reportage gr.pl. 11.00 Esme- ralda-Septet 11.3012.00 Gramofoonmuziek. Droitwich 1500 M. 11 15 Orgelspel 12.00 Gramofoonmuziek 12.20 Reportage 12.35 BBC-Schotsch-orkest 1.35 Variété-program ma (gr.pl.) 2.05 Het Victor Olof Sextet 2.50 BBC-Empire-orkest. m.m.v. solist 3.35 Gramofoonmuziek 4.05 Causerie ..Clothes" 4.20 Vesper 5.20 Gramofoonmuziek 5.40 Jay Wilbur en zijn band. en solisten 6.20 Be richten 6 40 Voor de boeren 7.00 Zang 7.25 Mario de Pietro en zijn Estudiantina m.m.v. solist 8.05 BBC-Orkest m.m.v. solist 9.20 Berichten 9.40 BBC-Variété-orkest, een sectie van het BBC-Koor en solisten 10.20 Het Ensemble „Musica Antiqua" 11.00 Declama tie 11.20 Oscar Rabin en zijn Romany Dance Band 11.5012.20 Jazzmuziek (gr.pl.)". Radio Paris 1648 M. 6.55—8.05 en 9.30 Gra mofoonmuziek 11.35 Andolfi-orkest. <Om 12.50 Zang) 2.05 Pianovoordracht 2.20 Zang 3.20 Vioolvoordracht 3.35 Zang 4.20 Giardino-orkest 7.50 Zang 820—10.20 Po pulair concert. Keulen 456 M. 5.30 Omrep-Amusements orkest 7.50 SA-Orkest 11.20 Fabrieksorkest 12.35 Kurt Rehfeld's orkest, de Stuttgarter Volksmuziek en solist 1.30 Gramofoonmuziek 2.50 Concert 3.50 Omroep-Amusements- orkest 5.45 Pianoduetten 6.30 Omroepor kest. -koor en solisten 8.20 Rijkszending „Das Lieben bringt gross' Freud" 8.50 Accordeon orkest 9.35 Gramofoonmuziek 9.50 Weensch Omroeporkest. Brussel 322 en 484 M. 322 M.: 11.20 Gra mofoonmuziek 11.50 Omroeporkest 12.50 I.20 Gramofoonmuziek 4.204.50 Omroep- salonorkest 5.50 Omroeporkest 7.20 Gra mofoonmuziek 7.50 Omroepsymphnie-orkest en Omroepkoor m.m.v. solisten 9.50 Folklo ristisch programma 10.1010.20 Gramofoon muziek 484 M. 11.20 Gramofoonmuziek II.50 Omroepkleinorkest 12.50—1.20 Gramo foonmuziek 4.20 Strens-strfjkkwartet 5.20 Omroepkleinorkest 6.05 dito 6.35 en 7.20 Gramofoonmuziek 7.55 Reportages en het Omroepkoor 9.30 Gramofoonmuziek 9.45 10.20 Gramofoonmuziek. Deutschlandsender 1571 M. 6.30 Gevarieerd concert 7.20 Duitschlandecho 7.35 SS- Orkest 8.20 Rijkszending: Zie het programma van Keulen 8.50 Gramofoonmuziek 9.20 Berichten 9.50 Viool en piano 10.05 Be richten 10.20 Het Weensch Omroeporkest 11.202.20 Nachtconcert. GEM. RADIO-DISTRIBUTIEBEDRIJF EN DE R.O.V. RADIO-CENTRALE. Voor Woensdag 6 April. lste Programma: lederen dag van 8—24 uur: Avro, Vara, enz. 2de Programma: lederen dag van 824 uur: Kro, Ncrv, enz. 3e programma: 8.00 Keulen 9.30 Parijs R. 11.05 Radio PTT. Nord 11.20 Brussel Fr. 12.20 Brussel VI. 13.20 Keulen 14.20 London Reg. 15.20 Parijs R. 15.50 Keulen 16.20 London Reg. 17.20 Brussel Fr. 18.20 Keulen 19.05 diver sen 10.20 Keulen 20.20 London Reg 21.20 Beromunster of div. 21.50 Weenen of I div. 23.20 R. Danmark of div. 4e programma: 8.00 Brussel VI. 8.20 diversen 10.35 Droit- i vich 18.40 diversen 19.00 Droitwich j 20.00 London Reg. 23.20 Droitwich. Wijzigingen voorbehouden. Het O. M. eischte f. 10 boete en vernietiging van het woonschip van verdachte. De kanton rechter wees verdachte er op dat alles haar eigen schuld is en zij bij verzet tegen de over heid toch het onderspit zal moeten delven. Over 8 dagen zal de kantonrechter schriftelijk vonnis I wfjzen. Een kantoorbediende uit Rotterdam moest terecht staan, omdat hij met zijn auro bij de Haagsche Schouw, hoewel de weg aldaar door een ernstig ongeval versperd was. toch met een snelheid van pl.m. 100 k.m. was doorgereden. Toen hij plotseling moest stoppen, was de auto driemaal omgeslagen en daarna in botsing ge komen met een voorligger. Het O. M. wees er op. dat verdachte tot de groep autorijders behoort, die denkt dat op een voorrangsweg alles kan en mag en geen reke ning houdt met ander verkeer. Zulk rijden is onverantwoordelijk en het O. M. eischte daarom f. 50 boete of 25 dagen hechtenis. De kanton rechter veroordeelde hem overeenkomstig dezen eisch tot f. 50 boete of 20 dagen hechtenis. KANTONGERECHT ALPHEN. Verstckvonnissen. Door het Kaniongerecht te Alphen werden de navolgende verstekvonnissen gewezen: we gens overtreding der arbeidswet H. M. te Kou dekerk aan den Rijn 3-maal 1 d. hechtenis; Motor- en rijwielwetovertredingJ. B. te Wou- brugge f. 2.50 subs. 2 degen; C. H. te Ter-Aar f. 2.50 subs. 2 d.; H. N. f. 2.50 subs. 2 d.: H. N. f.2 subs. 2 d.; A. A. v. B f.2 subs. 2 d J F. de G. f.2 subs. 2d; C. V f.2 subs. 2 d.; J v. a. V. f2 subs. 2d.; W. v. d. IJ. f.2 subs. 2 d.: H. van R. te Hazerswoude f.4 subs. 4 d.; G. A. V. te Den Haag f.5 subs. 5 d overtr. art. 431 wetb. v. strafrecht H J. P T. f.3 subs. 3 d.; overtr. art. 453 wetb. v. strafrecht A D. V. te Nieuwkoop f.4 -nbs 4 d" ovcrf"cr^-~ ven de algemeene po! «t1"" voorden in*1 dar genvnte Boskoop: A. v. T G. zonder bekende woon- of verblijfplaats hier te lande f. 1 subs. 1 dag. Waar geen woonplaats is vermeld, wonen de veroordeelden te Alphen aan den Rijn. 3—4

Leidsch Dagblad | 1938 | | pagina 15